- 23 Ara 2020 - 19:20 G: 24 Ara 2020 - 11:24

Talih kuşu kimin başına konacak? İkramiye de hayaller de büyük

Yılbaşına sayılı günler kala akla ilk gelen milli piyango bileti oluyor. İkramiye tutarı tam olarak 100 milyon lira. İkramiyenin de hayallerinde büyük olduğu çekiliş için bilet alınların heyecanı başladı.

ÇEYREK BİLETE İLGİ BÜYÜK mask

Bircan Aydın - Muhammet Emin Can

BİLET ALMAK İÇİN SON GÜNLER

Her sene olduğu gibi bu sene de gözler, milyonlarca vatandaşın umut bağladığı milli piyango yılbaşı çekilişinde olacak. Milli Piyangoda çekiliş tarihi yılın son günü olan 31 Aralıkta gerçekleşecek heyecanla beklenen çekiliş canlı olarak yayınlanacak. Yeni yılda yeni umutlar besleyenlerde kimin yüzü güleceği merak konusu.

BÜYÜK İKRAMİYE 100 MİLYON

Bu yıl Milli Piyango büyük ikramiyesi 100 milyon lira olarak açıklandı. Herkesin hayallerini süsleyen büyük ikramiye için bilet vatandaşlar bilet satış noktalarına başvuruyor. Bu yıl satışa çıkartılan biletlerde tam bilet 100 lira, yarım bilet 50 lira, çeyrek bilet ise 25 liradan satılıyor. Vatandaşlar özellikle daha önce ikramiye çıkan biletlerin satıldığı noktaları tercih ediyor. Sokakta hayalleri biletten çıkacak ikramiyeye bağlayan vatandaş sayısı çok yüksek.

ÇEYREK BİLETE İLGİ BÜYÜK

Yaşanan ekonomik kriz ile birlikte pandeminin getirdiği yoksullaşma kentteki vatandaşların büyük ikramiyeye olan ihtiyacını daha çok ortaya çıkarıyor. Ancak hayaller büyük olsa da ne yazık ki en fazla alınan bilet 25 liradan satılan çeyrek bilet oluyor. Milli Piyango bileti satıcıları en fazla çeyrek bilet sattıklarını belirtirken en faz tam bilet sattıklarının altını çizdi. Bilet satıcıları da büyük ikramiye için kendine bilet almayı da ihmal etmemiş.

2/13
Eğitimim için yatırım yaparım mask

Eğitimim için yatırım yaparım

Bilet almayı düşünmüyorum. Pek şanslı değilim o konularda. Para bana çıkarsa evimi değiştiririm, ülkeyi değiştirirdim. İngiltere’ye gitmek istiyorum. Yabancı dilimi geliştiririm. Psikoloji okuyorum, kendime klinik açarım. Ailemi ve arkadaşlarımı da yanıma alırım. Çok fazla açılmak gibi niyetim olmaz, yine psikoloji okurum ve psikolog olurum. Eğitimime yatırım yaparım. Bilet çok pahalı, çıkmazsa boşu boşuna almış oluyorsun, çöpe gidiyor. Ali Tukur (19-Öğrenci)

3/13
Milli Piyango güvenini kaybetti mask

Milli Piyango güvenini kaybetti

Bilet almandım. Milli Piyango’ya güvenmiyorum çünkü televizyonlarda ve internette gördüm arkada birisi top değiştiriyor, genelde ayarlandı diye düşünüyorum ondan dolayı almıyorum. Bundan önce ki yıllarda amorti bile çıkmadı. Bilet fiyatları pahalı, biraz daha uygun olabilir. Çevremde yer alan insanlar da benimle aynı fikirdeler, güvenmiyorlar. Çıkmayacağını bildiğin bir şeyi alıp bir umutla beklemek saçma. Milli Piyango güvenini kaybetti. Ayhan Adıyaman  (32-Kebapçı)

4/13
Özelleşince kime çıktığı belli değil mask

Özelleşince kime çıktığı belli değil

Bu yıl Milli Piyango bileti almadım, almaya da niyetim yok.  Ben inanmıyorum ki 100 milyon lira birine çıkacak, kaç seneden beri sayısallarda da çıkmıyor. 100 milyon lira ile ne yapacağımı da hiç düşünmedim çünkü asla almayacağım. Bilet almama nedenim ise bu işe güvenmemem, ufak ikramiyeler çıkabilir ama büyük ikramiye konusunda kesinlikle güvenmiyorum. Özelleşme sonrası kaç seneden beri kime çıktığı belli değil. Milli Piyango bilet fiyatları yüksek. Cevat Koç (61-Emekli Çiftçi)

5/13
Bilet almayı düşünüyorum mask

Bilet almayı düşünüyorum

Bir iki tane bilet almayı düşünüyorum, şimdiye kadar hep aldım. İkramiyenin paylaşımıyla ilgili sıkıntıların olduğunu düşünüyorum. Son zaman yapılan çekilişleri takip ediyorum her hafta bilenlerin çokça olduğu oyunlar. Büyük ikramiye bana çıksa kendim harcarım kimseye de iyilik yapmam. Müzik tutkunu bir adamım, müzik ile ilgili bir şeyler yaparım. Bilet fiyatları makul, belki heyecanınızı birkaç gün taşıma şansınız var. Her şeye rağmen alacağım. Erhan Kalınkara (46-Müzisyen)

6/13
Yoksul insana umut kapısı mask

Yoksul insana umut kapısı

Çeyrek bilet aldım. Fiyatlar normal. Her sene adet yerini bulsun diye alıyoruz. Bana çıkarsa yurt dışına ya da ege kıyılarına gidip yerleşirim. Sessiz sakin, kafa dinlemeye giderim. Geri kalanını altına ya da dövize yatırırım. Ama 100 milyon lira bana çıkmaz. Bugüne kadar hep amorti çıktı en büyük son iki rakam çıktı, yukarısı yok. Çok fazla güvenmiyorum. Zengin insan oynamaz zaten. Bizim gibi yoksul insana umut kapısı oluyor. Ercan Güven (38-Tezgahtar)

7/13
Devlette olsaydı çıkma umudum vardı mask

Devlette olsaydı çıkma umudum vardı

Milli Piyango bileti almadım, almayı düşünüyordum ama eşim istemediği için vazgeçtim. Milli Piyango alan vatandaşlar için şunu söylemek isterim Milli Piyango sahtekarlık. Devlette değil. Ben alırsam çok büyük bir vergisi var. Devlette olsaydı çıkma umudum vardı ama şuanda yok. Vatandaşalar almasınlar, devlete giden bir şey yok. Bilet fiyatları çok para, 100 lira ile ben kıyma aldım, gidiyorum. Vatandaş almasın, biletler geri gitsin, bakalım ne olacak? Etem Kocaman (56-Şoför)

8/13
Öğrencilere yardım için kullanırdım mask

Öğrencilere yardım için kullanırdım

Bilet almadım, almayı da düşünmüyorum. Çıkanları gördüğüm zaman ben bunların yerinde olsam ne yapardım diye düşündüğümde bir mülk alıp ihtiyacı olan öğrencilere konaklaması için yardım ederdim. Fazla para insanı bozar diye düşünüyorum. İyi kötü kafamızı sokacağımız bir evimiz var zaten. Ev kiraları yüksek, öğrenciye evi birkaç katına kiralıyorlar. ailelerde yardım edemiyor. Her şey çok pahalı. Bu tür yardımlara harcama yapardım. Fatmagül Yurdam (59-Ev Hanımı)

9/13
İlk olarak ev ve araba alırım mask

İlk olarak ev ve araba alırım

Milli piyango bileti aldım ama çeyrek bilet aldım. Çok bir beklentim yok ama alalım dedik. Valla ilk önce hemen bir ev ve araba alırım çok büyük bir şey yapmam herhalde. Yardımda bulunurum. Bir planlama yapmadık daha. Çıkarsa ne yaparım diye çok düşünmedim bilmiyorum yani. Emekliyim zaten inşallah çıkar ama bakalım şans işi artık. Bugünlerde iyi gelir o para bakalım. İsmet Tanıl (61-Emekli)

10/13
İhtiyacı olan insanlara veririm mask

İhtiyacı olan insanlara veririm

Hayır bilet almadım, almayı düşünmüyorum. Kültürümüz ve dini açıdan bize uygun olmadığını düşünüyorum çünkü helal ile kazanılmış bir para olmadığından dolayı. Çıkarsa da bana bir faydası olmaz. İhtiyacı olan insanlara veririm. Belirttiğim gibi, ben kendim için kullanmam. Bilet fiyatları çok fazla tabi getirisi de var ama. Birçok insanın gücü yetmeyeceği para. 100 lira, 50 lira bugün bir evin iki günlük harçlığı. Mehmet Köprü (40-Tekniker)

11/13
Büyük para büyük dert  mask

Büyük para büyük dert 

Milli Piyango bileti almadım. Almayı düşünmüyorum çünkü sonucun gerçekten çekilişle belirlendiğine inanmıyorum, sağlam bir kıyak geçildiğini düşünüyorum o yüzden almayı planlamıyorum. 100 milyon lira bana çıksaydı öncelikle bir miktarını çocukların eğitimine harcardım, büyük bir çoğunluğunu da dağıtırdım o kadar büyük para büyük dert. Bilet fiyatları bence yüksek çünkü ikramiye yüksek, pahalı olduğunu düşünüyorum. Mustafa Kandamak (45-Garson)

12/13
Satışlar ilk gün durgundu mask

Satışlar ilk gün durgundu

Bilet henüz almadım. Önceden aldıklarımda amorti çıktı. Bilet satışları ilk gün durgundu yeni yeni artış göstermeye başladı. Pahalı geliyor ama alıyorlar yine de, şu ana kadar satılan biletler yarım ve çeyrek biletler oldu. Tam bilet fiyatı 100 lira. İnsanlar alırken bir sıvı yağın kilosu 70 lira neredeyse bunu düşünüyorlar. Bana çıkarsa oğlum var, bir de torunum var hepsini ona veririm eğitimi için. Başka çocukların eğitimine de yardımcı olurum. Sevgi Öztürk (55-Milli Piyango Satıcısı)

13/13
Güvensizlik söz konusu mask

Güvensizlik söz konusu

Milli Piyango bileti aldım, tercihimi çeyrek biletten yana kullandım. Bilet fiyatları özelleşme sonrası yükseldi, büyük bir ihtimalle bir rant var. 100 milyon lira bana çıkarsa gereği neyse onu yaparım, hedeflerimden bir kendi işimi kurmak ve bu hedefimi gerçekleştiririm. Çevremdeki insanlarla konuştuğumda piyangoyla ilgili özelleşme sonrası bir hile olduğunu söylüyorlar, toplumda Milli Piyango’ya karşı bir güvensizlik söz konusu olmaya başladı. Uğur Boyca (41-Turizm Sektöründe İşletmeci)

23 Ara 2020 - 19:20 - Gündem --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.622.861 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

06

Kamil vatandaş - Fiyatlar yuksek ve guvenirliği kalmadı hşç bşr sans oyununun eniyisi iddia at yarısı oynamak

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Aralık 08:36
05

Mehmet Kurt - Hala bu paranın vatandaşa çıkacağına inanan var .

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 24 Aralık 10:03
03

Gurbet - Okcular vakifinin basina konacak ayni gecen yil oldugu gibi)

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 23 Aralık 23:44
02

izmitli41 - Almayın ,aldırmayın holding sahibi demiröreni dahada zengin yapıyorsunuz buralara vereceğiniz paraları evde çoluk çocuğunuza harcayın

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 23 Aralık 20:12
01

Ziya - Almayın sakın tüpçü Demirörenin çekilişleri hep şaibeli, güven sıfır... O eskidendi Kızılay masumdu milli piyango masumdu

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 23 Aralık 19:37

SU DAĞITACAK BAY PERSONEL ARANIYOR

Körfez Yarımca'da bulunan iş yerimize su dağıtımı îçin, oto ve forklift ehliyetli BAY PERSONEL ARANIYORTel: 0 553 238 81 33

ELEKTRİKÇİ ELEMANLAR ARIYORUZ

Şirketimizde çalışmak üzere Endüstri Meslek Lisesi elektrik bölümü mezunu ELEKTRİKÇİ ELEMANLAR arıyoruz. İzmit merkez ve civarlarında ikamet edenler t...

HUZUR OTO'YA ELEMANLAR ALINACAKTIR

Huzur Oto'da yıkama yağlamada çalışacak ELEMANLAR ALINACAKTIR Tel:0 535 225 32 78

DEVREN SATILIK PASTANE VE İMALATHANESİ

İl değişikliği nedeniyle İzmit Tepeköy Mahallesinde DEVREN SATILIK PASTANE VE İMALATHANESİ Tel: 0541 122 11 41

TEMİZLİK ELEMANI ALINACAKTIR

Dilovası Çolakoğlu Metalurji fabrikasında çalışacak emekli olmayan TEMİZLİK ELEMANI aranmaktadır. Başvuru için irtibat numaraları: Aspak Hijyen: 0...

ÖN MUHASEBE PERSONELİ VE TEMİZLİK ELEMANI ARANIYOR

Firmamızda çalıştırılmak üzere deneyimli ÖN MUHASEBE PERSONELİ ve ofis temizlik işlerini yapabilecek BAYAN TEMİZLİK ELEMANI aramaktayız Not: Başiskele...

TIR ŞOFÖRLERİ ARANIYOR

Hanlog Taşımacılık Liman Hizmetleri Ltd. Şti. olarak rulo sac taşımacılığı yapmak üzere şoförlük belgeleri tam olan TIR ŞOFÖRLERİ alınacaktır. Tel...

GAZALTI KAYNAKÇISI VE YARDIMCI ELEMANLAR ALINACAKTIR

Şirketimizin bünyesinde çalıştırılmak üzere profil kaynağı yapabilecek GAZ ALTI KAYNAKÇILARINA ve punta taşlama yapabilecek YARDIMCI ELEMANLARA İH...

KAMYON ŞOFÖRÜ VE JCB OPERATÖRÜ ARANIYOR

MUNZUROĞLU HARFİYAT İzmit’te alt yapıda çalışacak KAMYON ŞOFÖRÜ ve JCB OPERATÖRÜ Alınacaktır. Emeklide olabilir. Tel: 0 532 280 24 09-0 536 51 56...

KERPE'DEKİ BALIK RESTORANINA ELEMANLAR ALINACAKTIR

Kerpe’de Balık Restoranında Çalışacak; - BULAŞIKÇI - KOMİ VE - GARSON alınacaktır. Tel: 0 535 223 87 16 - 0 536 658 19 14