- 30 Ara 2020 - 22:44 G: 01 Oca 2021 - 00:15

Bir daha böyle bir yıl yaşamayalım! İşte ay ay Kocaeli'de yaşananlar...

Hayattaki alışkanlıklarımızın değiştiği, sevdiklerimize sarılamadığımız, selamlaşırken tokalaşmadığımız, karşılıklı oturmaktan korktuğumuz 2020 yılını geride bırakıyoruz. Maskesiz, mesafesiz yeni bir yıl umuduyla 2021 yılına merhaba diyoruz

Literatürümüze giren kelimeler mask

Süriye ÇATAK TEK- Bircan AYDIN

Bugün sokakta sorgusuz sualsiz kime sorsanız 2020 yılını takvim sayfalarından çıkartmak ister. Depremler, pandemi, orman yangınları, sel, ekonomik kriz gibi hafızalardan silinmeyen bir yılı geride bırakıyoruz. 2020 yılının başında hepimiz bambaşka hayallerle başladık. Ancak ocak ve şubat aylarında ekonomik krizin kendini hissettirmesi dışında Kocaeli’de çevre sorunları, CHP’nin il kongresi, çöp bertaraf tesisi, Elazığ depremini ve buna bağlı deprem riskini konuştuk. Ancak mart ayıyla birlikte artık bambaşka bir gündem ve hayat başlıyordu.

AKLIMIZDAN BİLE GEÇMİYORDU

11 Mart’ta Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesi ile birlikte yeni ve alışık olmadığımız bir sürece girdik. Çin’de ortaya çıktığında hiç kimse ülkemize gelecek gibi düşünmedi. Hiç kimse bir gün okulların kapanacağı ve uzaktan eğitime geçileceğini, camilerin ibadete ara verileceğini, 65 yaş üstü ile 20 yaş altının sokağa çıkmasının yasaklanacağını aklının ucundan bile geçirmiyordu. Ama 11 Mart’tan sonra bu düşünmediklerimizin hepsi ve daha fazlası oldu. 2020’de çok acı görüntülere tanıklık ettik, sevdiklerimizi kaybettik.

YENİ UMUTLARLA BAŞLIYORUZ

Maskeli ve mesafeli, sevdiklerimize sarılamadığımız, selamlaşırken tokalaşmayı unuttuğumuz bir yılı geride bırakıyoruz. Elbette 2021 yılına girdiğimizde bu süreç bitmeyecek. Ama 2021 yılı herkes için bir umut olacak. Pandemi ve ekonomik kriz ile artan yoksulluk, işsizlik ve gelecekten umutsuzluğun ortadan kalktığı daha güzel günlerin olması için yeni başlangıçların temennileri ile yeni yıla merhaba diyeceğiz. Bu merhaba ile birlikte sizlere 2020’nin kısa bir özetini yaptık. 

Literatürümüze giren kelimeler

Maske, mesafe, hijyen, entübe, pik, dip, dezenfektan, vaka ve hasta ayrımı, Covid 19, koronavirüs, pandemi, hayat eve sığar, risk haritası, pandemi hastanesi, filyasyon, antikor, PCR testi, sürüntü, temaslı, karantina, salgın, normal-yeni normal, ventilatör,helmet maske, N95, izolasyon, zoom, uzaktan eğitim, 184, bulaş, günlük vaka tablosu, Favipiravir, plazma, bilim kurulu, 65 yaş ve üzeri, temasız, kısa çalışma ödeneği, online mezuniyet, online kız isteme, Hıfzıssıhha Kurulu, Fahrettin Koca…

2/25
OCAK mask

OCAK

İZMİT BELEDİYESİNDE KIYIM: 2020 yılının ilk gününe İzmit Belediyesi’nde sözleşmeleri imzalanmayan sözleşmeli memurların işlerine son verilmesi ile uyandık.
ÇÖP TESİSİ TARTIŞILDI: 16 Ocak’ta Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli’nin en büyük sorunu olan çöp sorununa buldukları çözümü açıkladı. Kandıra bölgesinde çöp bertaraf tesisi yapılacağı kentte uzun sürecek bir tartışmayı başlattı.
ZEYTİNOĞLU’NDAN UYARI: 21 Ocak’ta ise KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli’de üretim yapan ancak başka illere vergilerini veren kurumlara dikkat çekti. Zeytinoğlu, firmaların üretim yaptıkları illerde vergi vermeleri gerektiğini söyledi.

3/25
mask

ELAZIĞ İÇİN SEFERBERLİK: Derince Deniz ve Dumlupınar Mahallelerinin kentsel dönüşüm projelerinin yeniden gündeme geldiği Ocak ayında, Elazığ’da yaşanan 6,8 şiddetindeki deprem ile sarsıldık. 1999 depreminin en büyük acılarını yaşayan Kocaeli, Elazığ için seferber oldu…

4/25
ŞUBAT mask

ŞUBAT

KORTAŞ LİMANINA TEPKİ: Şubat ayında kentte en çok tartışılan konu Kroma Klor ve Aktaş Kimya’nın orta yapacakları Kortaş Limanı oldu. Şirintepe, Cumhuriyet mahalle sakinleri ve çevrecilerin eylemleri, ÇED toplantısını yaptırmama kararlılıkları limanın yapımına engel oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kortaş limanın ÇED’sini kabul etmedi.

5/25
mask


ÇINARLARA VEDA: 24 Şubat’a gazetemizde yer alan haber “Çınarlara veda”ydı. Kocaeli’nin simgesi asırlık çınarlar artık daha fazla ayakta duramadıkları için Anıtlar Kurulu kararı ile kesilmesi istendi. Büyükşehir Belediyesi kararın ardından aynı ay içinde gece geç saatlerde 20 çınarı kesti.
SALGININ İLK SİNYALLERİ: Aynı zamanda şubat ayında dünyayı sarmaya başlayan koronavirüs artık hayatımıza girmeye başladı. Maske, dezenfektan ve eldiven bulmak neredeyse imkansız hale geldi. 28 Şubat tarihli gazetemizde koronavirüs malzemelerinin yokluğu yer aldı…

6/25
MART mask

MART

CHP’DE ÜÇLÜ YARIŞ: 1 Mart’ta yapılan CHP İl Kongresinde Harun Özgür Yıldızlı ve Hikmet Erenkaya ve Bozkurt Uslu arasındaki yarışı Yıldızlı kazandı.
11 MART’TA SALGIN BAŞLADI: Mart ayı dert ayı derler ya tamda 2020 yılında böyle oldu. Henüz CHP’deki değişim tartışmaları sürürken 11 Mart’ta koronavirüs salgını ile tanıştık.
OKULLAR KAPANDI, YASAKLAR BAŞLADI: 13 Mart’tan itibaren koronavirüs salgını ile ilgili önlemler alınmaya başlandı.
Maskenin bulunmaması, maske takılıp takılmaması tartışmaları içinde pandeminin büyük korkusu hayatımızı sardı. Okullara ara verilip uzaktan eğitime geçildi. İlk kez camiler kapatıldı. Siyasi partilerin, dernek ve odaların kongreleri ertelendi.
Sokağa çıkma yasakları ile evlere kapandık. Şehirler arası yolculuk yasaklandı.Sağlık çalışanları vatandaşların sokağa çıkmaması için “Evde kal” çağrısında bulundu. Herkesin korku içinde olduğu bir dönemde 21 Mart’ta dönemin valisi Hüseyin Aksoy, pandeminin kontrol altında olduğunu söyleyerek vatandaşların yüreğine su serpti.

7/25
mask

SEKA DEVLET PANDEMİ HASTANESİ: 24 Mart’ta ise SEKA Devlet Hastanesi sadece pandemi hastalarına bakmasına karar verildi. SEKA’dan sonra Derince Eğitim Araştırma ve Gebze Fatih Devlet Hastanesi pandemi hastanesi oldu. Hastanelerde poliklinikler kapatıldı, sadece acil hastalara bakıldı.

8/25
NİSAN mask

NİSAN

ÜRETİM ETKİLENDİ: Nisan ayı pandemi nedeniyle adeta hayatın durduğu bir ay oldu. Fabrikalarda yaşanan duruşlar, gazetelerin sırayla çıkması gibi hayatımızı çok derinden etkileyen bir süreç oldu. Yas sürecinin başladığı bu ayda acı olaylar yaşadık. Koronavirüs artık çok sayıda insanın ölümüne neden oluyordu.
ACI KAYIPLAR: 30 Mart’a Betül Aydın 8 aylık hamileyken koronavirüsü yakalandı ve yaşamını yitirdi. Sezeryanla alınan bebeği ise 3 Nisan’da hayatını kaybetti. Minik bebeğin babası Recep Aydın tarafından toprağa verilme görüntüleri ise koronavirüsün en acı tablosu olarak hafızalarımıza kazındı.

9/25
mask

MİNİBÜSÇÜLERE ÖRNEK YARDIM: Koronavirüs nedeniyle en fazla etkilenen özel halk otobüsü sahibi esnaflara Nisan ayında Büyükşehir Belediyesi 17,6 milyon lira yardımda bulundu. Yardım 3 taksit halinde esnaflara dağıtıldı.

10/25
MAYIS mask

MAYIS

50 GÜN SONRA DIŞARI ÇIKTILAR: Mayıs ayında Ramazan bayramının bitmesi ile birlikte kademeli normalleşme 6 Mayıs’ta açıklandı. 10 Mayıs Pazar günü 21Mart’tan itibaren sokağa çıkmaları yasaklanın 65 yaş ve üstü vatandaşlar 50 gün sonra ilk kez dışarı çıktı. 11 Mayıs gazetemizde 65 yaş üstünün 2 saatlik özgürlüğü “Oh be dünya varmış” manşeti ile çıktı. 65 yaş üstü vatandaşlardan sonra 11 Mayıs’ta berberler ve kuaförler 51 gün sonra ilk siftahlarını yaptı.
MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANDI: 20 Mayıs Çarşamba günü sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı. Gazetemiz 19 Mayıs’ta bu haberi kent ile paylaştı.
Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklanmasına rağmen 21 Mayıs'ta gazetemize yansıyan fotoğraflar maske yasağına rağmen sokaklarda yoğunlaşan kalabalığa dikkat çekti.

11/25
mask

CEDİT’İN DEVRİ GERÇEKLEŞTİ: 13 Mayıs’ta Yürüyüş Yolu ile ilgili Büyükşehir ve İzmit Belediyesinin toplantısından sonra önemli bir gelişme oldu. Cedit Mahallesindeki kentsel dönüşümü yapamayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, projeyi TOKİ’ye devretmek için Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ndan destek istedi. Büyükakın, Hürriyet’i Çevre ve Şehircilik Bakanlığına 21 Mayıs’ta götürdü ve projenin devri süreci başladı.

12/25
HAZİRAN mask

HAZİRAN

YENİ NORMALLER DÖNEMİ: Koronavirüs sürecinde yeni normalleşmeye merhaba dediğimiz ay oldu. Kafeler, lokantalar, kahveler 80 günlük kapanmanın ardından 1 Haziran’da ilk siftahlarını yaptı. Elbette yeni normalleşme vaka sayısını artmasında farklılık gösterdi. Düğünler, ev ziyaretleri, buluşmaları vakaları artırmasına karşı yetkililer sık sık gazetemiz üzerinden çağrı yaparak vatandaşları uyardı.

13/25
mask

YENİ VALİ SEDDAR YAVUZ: Haziran ayın yeni normalleşmenin dışında Kocaeli için değişim ayı da oldu. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Denizli Valiliğine atanırken yerine Ordu Valisi Seddar Yavuz geldi. Vedalar ve yeni başlangıçlar yaşandı.
ÖĞRENCİLERDEN DEZENFEKTAN: Koronavirüs sürecinde en büyük özveriyi gösteren meslek lisesi öğrencilerinin büyük azim ile ürettikleri dezenfektan, maske, kolonya ve diğer hijyen ürünleri süreç için büyük katkı oldu. Gazetemizde 14 Haziran’da gençlerin başarıları “Aferin çocuklar sınıfı geçtiniz” haberi ile yer aldı.
SINAVLAR YAPILDI: Uzaktan eğitime geçişten sonra tartışma konusu olan LGS ve YKS Sınavı haziran ayında yapıldı. Elbette sınavlarda Koronavirüs testi pozitif olan öğrencilerin sınava girişleri ile ilgili önlemler ve giriş biçimleri gündem oldu.
CAMİLER TEKRAR AÇILDI: Mart ayında ibadete kapanan camiler yeniden 5 vakit namaza açıldı. Hükümetin gündeme getirdiği kıdem tazminatının fona devrine karşı tüm işçiler “Kıdemime dokunma” eylemleri ile yanıt verdi.

14/25
TEMMUZ mask

TEMMUZ

ALEMDAR’A ERTELEME: Temmuz ayı Alemdar Caddesinde yapılacak alt yapı çalışmaları tartışmaları ile başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, esnafla görüşerek çalışmaları Kurban Bayramının sonrasına bıraktı.
KOCAELİSPOR ŞAMPİYON: Temmuz ayında Kocaelispor için tarihi günler yaşandı. Üçüncü ligden ikinci lige şampiyon olarak geçti. Pandemiye rağmen unutulmaz bir şampiyonluk kutlaması yapıldı, her yer yeşil-siyahtı.
PANDEMİNİN DİBİ 3 TEMMUZ: Koronavirüs ile mücadelede ilk kez pik ve dip tarihleri açıklandı. Kocaeli’de 11 Nisan’da ilk pik olurken, dip ise 3 Temmuz’da oldu.
FAİLİ MEÇHUL CİNAYET ÇÖZÜLDÜ: Kocaeli polisinin 18 yıl sonra çözdüğü yasak aşk cinayeti gazetemizde “Vahşetin Sanıkları” manşeti ile yer aldı.

15/25
mask

AYIN AİLEDEN 5 KİŞİ KAZADA ÖLDÜ: Elbette bu ay da acılar yaşadık. Kandıra-İzmit yolunda 23 Temmuz’da meydana gelen kazada aynı aileden 5 kişi yaşamını yitirdi. 5 kişinin tabutları Körfez Asri Mezarlığında art arda sıralanarak namazları kılındı ve defnedildi. İzgaz’ın satışın gündeme geldiği Temmuz ayında bayram sonrası koronavirüste başa dönmemek için çağrılar yapıldı ancak çağrılara uyan olmadı…

16/25
AĞUSTOS mask

AĞUSTOS

ALEMDAR’DA ÇALIŞMA BAŞLADI: Ağustos ayının ilk haftası Temmuz’da gündeme gelen ve ertelenen Alemdar Caddesi alt yapı çalışmaları başladı ve ay boyunca çalışmalar tüm hızıyla sürdü…
YENİDEN YASAKLAR GELDİ: Koronavirüs ile ilgili bayramdan sonra beklenen artış Ağustos ayının ikinci haftası başladı. 21 Ağustos’ta 65 yaş ve üstüne yeniden yasaklar geldi.
TEKOĞUL’DAN UYARILAR: 17 Ağustos yıldönümü nedeniyle Kocaeli’deki riskleri değerlendirdik. Dönemin AFAD başkanı Kocaeli’nin 5 büyük riskini anlattığı haberi 16 Ağustos’ta gazetemizde yer aldı.

17/25
mask

Ağustos ayında Beyrut’ta yaşanan liman patlamasının ardından gözlerin çevrildiği Kocaeli’deki kimyasal elleçleyen limanların yarattığı riski Özgür Kocaeli büyük bir titizlikle yazdı. 19 Ağustos’ta “Kocaeli’nin kurtuluşu için acil önlemler alınmalı” haberi bir kibritle Beyrut’a dönüşmemek için önemli uyarılar içeriyordu.
BİR KADININ FERYADI: Ağustos ayında Koronavirüs dışında kadına yönelik şiddetle ilgili “Emine Bulut gibi ölmek istemiyorum” feryadı 24 Ağustos’ta gazetemizin manşetindeydi. Fritolay işçilerinin aldığı ve herkesin gıpta ile baktığı rekor zam da ayın sonunda moral kaynağı oldu.

18/25
EYLÜL mask

EYLÜL

DÜĞÜNLERE YENİDEN YASAK: Haziran ayında düğün organizasyonların yapılmasına izin verilmesinin ardından 4 Eylül’de tekrar yasak geldi.
METROYU BÜYÜKŞEHİR İŞLETECEK: 2019 yılında bakanlığa devredilen Gebze Metrosu’nu kimin işleteceği tartışmalarına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın 5 Eylül’de son noktayı koyarak, metronun Büyükşehir tarafından işletileceğini açıkladı.
ESNAF DESTEK İSTEDİ: Belediyelere KHK ile geçen 11 bin işçi için toplu iş sözleşmesi süreci başlarken, Koronavirüs nedeniyle zor duruma düşen esnaflar destek talebinde bulundu.
DOKTORLARIN ÇIĞLIĞI: Eylül ayında Koronavirüs vakalarının artışı ile ilgili resmi açıklamalar da yapılmaya başlandı. Ancak en büyük feryat doktorların ve sağlık çalışanlarının oldu. Tabip Odası Başkanı Ömer Ardaman, “Tükeniyoruz önlemleri artırın” çağrısında bulundu.

19/25
mask

EĞİTİME KADAMELİ AÇILIŞ: Mart ayında ara verilen okullar anaokulu ve birinci sınıflarla birlikte 21 Eylül’de kademeli olarak başladı.
YENİ YÜRÜYÜŞ YOLU GÖRÜCÜYE ÇIKTI: Uzun zamandır gündemde olan Yürüyüş Yolu’nun değişimi ile ilgili büyükşehir belediye Başkanı Tahir Büyükakın basın toplantısı düzenleyerek yeni Yürüyüş yolunu tanıttı. 24 Eylül’de yapılan proje tanıtımının ardından çalışmaların 2021’in bahar aylarında başlaması bekleniyor.

20/25
EKİM mask

EKİM

KOÜ’DE İLK ÇİN AŞISI ÇALIŞMASI: Eylül ayında Kocaeli Üniversitesinde gönüllü sağlık çalışanlarına yapılan Çin Aşısının ilk haftası 1 Ekim’de tamamlandı. İlk hafta aşıda ciddi yan etki görülmedi.
İLK FİDELER DİKİLDİ: Tarım ürünlerinin ekiminin yapılmaya başlandığı Ekim ayında Kandıra’da Büyükşehir Belediyesinin Tıbbi ve Aromatik Bitkiler projesinin ilk fideleri toprakla buluşturuldu.
KÖMÜRCÜLER OSB İSYANI: Dilovası’nda Kömürcüler OSB’de yaşanan kömür yangınlarında çıkan koku ve toz nedeniyle vatandaşlar OSB’yi bastı. Yaşanan olayların ardından 7 Ekim’de Çevre ve Şehircilik bakanlığında yapılan toplantıda Kömürcüler OSB’nin kesin taşınacağı kararı vatandaşa iletildi.

21/25
mask

SAPANCA’DAN SU TAKVİYESİ: Kuraklığın baş gösterdiği Ekim’de Yuvacık Barajında su azalmaya başladı. İSU 21 Eylül’den itibaren Sapanca’da almaya başladığı suyu 9 Ekim’de 3 pompaya çıkardı.
VAKALARDA KOCAELİ İLK ÜÇTE: Koronavirüs vaka artışında Ekim ayında Kocaeli ilk üçte yer aldığını Bakan Fahrettin Koca açıkladı. Koronavirüsün yarattığı tabloda “Kader” manşeti ile Kartepe Rahmiye köyünde 101 yaşındaki Fatma Kara koronavirüsü yenerken aynı köyden 100 yaşındaki Fatma Şentürk ise hayatını kaybetti.

22/25
KASIM mask

KASIM

İLK KAYIP, ÇEMBER DARALIYOR: Kocaeli’de Koronavirüsten hayatını kaybeden ilk Doktor Aydın Ünsal oldu. Ünsal 2 Kasım’da vefat etti. Koronavirüs vaka sayılarının fazla artması üzerine Vali Seddar Yavuz 4 Kasım’da yaptığı açıklamada çemberin daraldığı mesajını verdi.

23/25
mask

ELLİBEŞ SEÇİLMİŞ İL BAŞKANI: 8 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile AK Parti İl Kongresi yapıldı. Kongreye başkan adayı Mehmet Ellibeş, Koronavirüs nedeniyle karantinada olduğu için katılamadı. Aynı zamanda Elibeş, mazbatasını da alamadı.
ULAŞIMA ZAM: Kocaeli genelinde ulaşıma yapılacak zam haberine 18 Kasım’da gazetemiz duyurdu. 19 Kasım’da yapılan UKOME toplantısında da zam teklifi kabul edildi ve 1 Ocak’ta geçerli olmak üzere zamlı tarife onaylandı.
GÖNÜLLÜLERE ÇİN AŞISI: 24 Kasım’da Çin Aşısı Kocaeli Üniversitesinde gönüllere yapılmaya başlandı. İlk gönüllüler Can ailesi oldu.
49 KİŞİNİN KİMLİĞİ DEĞİŞTİRİLDİ: Elbette Kasım ayında da kadına ve çocuklara şiddet bitmedi. Ama 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele gününde gazetemizin manşetinde erkek şiddetinden dolayı 19 kadının başvurusu ile 49 kişinin kimlikleri değişti. Şiddetin en acı tablosuydu.
HALKEVİ MÜJDESİ: Kasım ayının sonunda ise Kocaeli’ye Vali Seddar Yavuz müjde verdi. Halkevi binası restore edilecek.

24/25
ARALIK mask

ARALIK

HAFTA SONU VE GECE YASAKLARI: Aralık ayı yeniden sokağa çıkma yasakları ile gündeme geldi. Yeniden hafta sonu ve akşam saat 21.00’den sonra sokağa çıkmak yasaklandı. İKİNCİ KURBAN: 4 Aralık’ta Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Dr. Mehmet Karakum koronavirüse yenildi.
TELEFERİĞİ BÜYÜKŞEHİR YAPACAK: Aynı gün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ninim Kartepe teleferik projesini yapması için arsa devri Kartepe Belediye meclisinde gerçekleşti. 15 Aralık’ta ise Ocak ayında ihale yapılacağı açıklandı.
BÜYÜKŞEHİR’DEN ESNAFA BÜYÜK DESTEK: 9 Aralık’ta Büyükşehir Belediye Başkanı ikinci pandemi paketini açıkladı. Pakette esnafa 30 milyonluk destek verildi…
CADDELERE KISITLAMA: Aralık’ta ilk kez caddelere giriş çıkış kısıtlaması getirildi. Fethiye ve İstiklal Caddelerine kısıtlama geldi.

25/25
mask

İZMİT’TE KÖPEK KATLİAMI: İzmit Belediyesi’nin Yahya Kaptan ve şehir merkezinde 4 köpeği narkozlu iğne ile yakalamaya çalışırken öldürmesi büyük yankı uyandırdı. Hayvan severler öldürülen köpekler dışında kayıp köpekler için feryadı gazetemize “Kayıp köpekler nerede” başlığı ile yansıdı.
İKİ AYLIK SUYUMUZ KALDI: Kuraklığın kapımıza geldiği ay olan Aralık’ta İSU Genel Müdürü 2 aylık suyumuz olduğunu açıkladı.
İKİ GÜNLÜK SU KESİNTİSİ: Ardından 24 Aralık’ta TCDD’nin çalışması nedeniyle Kocaeli’ye 48 saat su verilmeyeceği haberi büyük yankı uyandırdı.
CEDİT’TE START VERİLDİ: Yılın sonu Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşümü için atılan adımla geldi. Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Cedit kentsel dönüşümünün startını verdi.

30 Ara 2020 - 22:44 - Gündem --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.622.861 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


SU DAĞITACAK BAY PERSONEL ARANIYOR

Körfez Yarımca'da bulunan iş yerimize su dağıtımı îçin, oto ve forklift ehliyetli BAY PERSONEL ARANIYORTel: 0 553 238 81 33

ELEKTRİKÇİ ELEMANLAR ARIYORUZ

Şirketimizde çalışmak üzere Endüstri Meslek Lisesi elektrik bölümü mezunu ELEKTRİKÇİ ELEMANLAR arıyoruz. İzmit merkez ve civarlarında ikamet edenler t...

HUZUR OTO'YA ELEMANLAR ALINACAKTIR

Huzur Oto'da yıkama yağlamada çalışacak ELEMANLAR ALINACAKTIR Tel:0 535 225 32 78

DEVREN SATILIK PASTANE VE İMALATHANESİ

İl değişikliği nedeniyle İzmit Tepeköy Mahallesinde DEVREN SATILIK PASTANE VE İMALATHANESİ Tel: 0541 122 11 41

TEMİZLİK ELEMANI ALINACAKTIR

Dilovası Çolakoğlu Metalurji fabrikasında çalışacak emekli olmayan TEMİZLİK ELEMANI aranmaktadır. Başvuru için irtibat numaraları: Aspak Hijyen: 0...

ÖN MUHASEBE PERSONELİ VE TEMİZLİK ELEMANI ARANIYOR

Firmamızda çalıştırılmak üzere deneyimli ÖN MUHASEBE PERSONELİ ve ofis temizlik işlerini yapabilecek BAYAN TEMİZLİK ELEMANI aramaktayız Not: Başiskele...

TIR ŞOFÖRLERİ ARANIYOR

Hanlog Taşımacılık Liman Hizmetleri Ltd. Şti. olarak rulo sac taşımacılığı yapmak üzere şoförlük belgeleri tam olan TIR ŞOFÖRLERİ alınacaktır. Tel...

GAZALTI KAYNAKÇISI VE YARDIMCI ELEMANLAR ALINACAKTIR

Şirketimizin bünyesinde çalıştırılmak üzere profil kaynağı yapabilecek GAZ ALTI KAYNAKÇILARINA ve punta taşlama yapabilecek YARDIMCI ELEMANLARA İH...

KAMYON ŞOFÖRÜ VE JCB OPERATÖRÜ ARANIYOR

MUNZUROĞLU HARFİYAT İzmit’te alt yapıda çalışacak KAMYON ŞOFÖRÜ ve JCB OPERATÖRÜ Alınacaktır. Emeklide olabilir. Tel: 0 532 280 24 09-0 536 51 56...

KERPE'DEKİ BALIK RESTORANINA ELEMANLAR ALINACAKTIR

Kerpe’de Balık Restoranında Çalışacak; - BULAŞIKÇI - KOMİ VE - GARSON alınacaktır. Tel: 0 535 223 87 16 - 0 536 658 19 14