- 10 Mar 2021 - 20:45 G: 11 Mar 2021 - 12:05

Kabus dolu bir yıl! Kocaeli’de bir yılda 220 bin kişi koronavirüse yakalandı

Yaşam biçimimizin tamamen değiştiren koronavirüs pandemisinin bu gün ilk yılı. Geçtiğimiz yıl 11 Mart’a başlayan pandemi ile resmi rakamlara göre Türkiye’de 2 milyon 807 bin 387 kişi koronavirüse yakalanırken Kocaeli’de bu rakam yaklaşık 220 binin üzerine çıktı. Ölüm rakamları ise bilinmiyor.

Süriye Çatak Tek
Süriye Çatak Tek Tüm Haberleri
mask

HAYATIMIZ ÇOK DEĞİŞTİ

Aralık 2019 yılında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan koronavirüs Türkiye’ye 11 Mart 2020’de geldi. Tam bir yıldır pandemi ile yaşıyoruz. Maskeli, mesafeli bir yaşamın ilk yılında yaşadıklarımızı sizler için derledik. Gazetenin sayfalarından geriye doğru giderken bir yılda hayatımızın ne kadar çok değiştiğini, neleri yitirdiğimizi gördüm.

Bu durumu sizler için derledik.

SIR GİBİ SAKLANIYOR

Pandeminin Türkiye’de başladığı tarihte ilk vakanın hangi ilde çıktığı Sağlık Bakanlığı tarafından hala sır gibi saklanıyor. O günden bu güne vakaların açıklanma biçimi, vakaların il bazlı sayıları hiç açıklanmadı. Hangi ilde kaç vatandaşın yaşamını yitirdiği, kaç kişinin virüse yakalandığı bilinmiyor. Ancak Türkiye genelinde 2 milyon 807 bin olan toplam vaka sayısı Kocaeli’de 220 bini buldu.

EN RİSKLİ İLLERDEN BİRİ

Kocaeli pandeminin başından bu yana en kritik illerden biri. Sanayi üretiminin en fazla olduğu, ihracat ve ithalat yapılan limanlar, yurt dışı ile bağlantılı firmaların varlığı, işçi hareketliliğinin yoğunluğu nedeniyle İstanbul’dan sonra her zaman en fazla vakanın olduğu il oldu. Koronavirüs ile bir yılımızı doldururken şimdi daha da dikkatli olmamız gereken bir dönem.

TEDBİRLERE UYMALIYIZ

Koronavirüs ekonomik krize de yol açtı. Kriz artık taşınamıyor. Bu nedenle tüm iş yerleri yeniden açıldı. Aşılamanın başlaması ile birlikte ülke genelinde bir umut ışığı ortaya çıktı. Ancak bu süreçte tüm vatandaşların önlemlere sıkı sıkıya sarılması gerekiyor. Aksi halde çok yüksek riskli iller arasına giren Kocaeli’de yeniden ve daha uzun süreli kapanma başlayacak.

2/27
mask

İlk şaşkınlık dönemi

NE YAPACAĞIMIZI BİLEMEDİĞİMİZ İLK GÜN: 2020 yılının henüz ilk çeyreğinde 11 Mart akşamı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk vakanın görüldüğünü açıklayarak dünyada başlayan pandeminin artık Türkiye’de başladığını ilan etti. 13 Mart’a gazetemiz “Yaşama korona ayarı” manşeti ile çıktı ve yeni alınan kararları açıkladı. 23 Nisan kutlanmayacak, sosyal etkinlikler yapılmayacaktı. Sportif ve sanatsal etkinlikler ertelendi.

3/27
mask

EVDE KAL: 13 Mart’a başlayan önlemler 16 Mart’a okulların kapanması ile devam etti. Salgın ile birlikte ilk kez camiler ibadete kapatıldı. Siyasi partilerin, derneklerin, odaların kongreleri ertelendi, kurslar kapatıldı. Sokağa çıkma yasakları başladı ve evlerimize kapandık. Salgın ilk döneminde yeteri kadar koruyucu malzeme bulamayan sağlık çalışanları tüm vatandaşlara “Evde kal” çağrısı yaptı.

EN SESSİZ GÜNLERİ YAŞADIK: Yurt olan ve ülkeye dönmek isteyen vatandaşlar 14 günlük karantina süreçlerini Kocaeli’de bulunan KYK yurtlarında geçirdi. Kenttin en sessiz döneminin yaşandığı pandeminin ilk zamanlarında fabrikalar da üretime ara vermeye başladı. 24 Mart’a SEKA Devlet Hastanesi pandemi hastanesi olarak ilan edildi. Ardından Derince Eğitim Araştırma ve Gebze Fatih Devlet Hastanesi pandemi hastanesi oldu.

4/27
mask

Acı bilanço ortaya çıkıyor

YAS BAŞLADI: 11 Mart’a başlayan pandemi en çok nisan ayında kendini hissettirdi. Hastanelerin artık acil olmayan hastalara bakmadığı, gazetelerin sırayla çıktığı fabrikaların üretime ara verdiği ve bu arayı uzattığı, ülkenin en sessiz dönemi oldu. Ölüm oranlarının yükselmesi, her geçen gün artan vaka sayıları hepimizin içinde derin bir yas başlattı.

EN ACI TABLO: Koronavirüsün yarattığı derin yas süreci gençlerin yaşamını yitirmesi ile arttı. 30 Mart’a Betül Aydın 8 aylık hamileyken koronavirüse yakalandı ve yaşamını yitirdi. Sezeryanla alınan bebeği ise 3 Nisan’da hayatını kaybetti. İsmi dahi verilemeyen minik bebek küçük tabutu ile babasının kollarında toprağa verildi. Minik bebeğin cenaze töreni ise koronavirüsün ne kadar büyük bir felaket olduğunun göstergesiydi.

5/27
mask

DAYANIŞMA ZAMANI: Pandemi ile birlikte kapanan iş yerlerinde çalışan işçilere, işten çıkartılanlara yönelik belediyeler yardım paketleri ile yardım çalışmalarını başlattı. Aynı zamanda pandemide en fazla etkilenen özel halk otobüsü esnafına da büyükşehir 17,6 milyon yardımda bulundu.

PANDEMİ HASTANESİ: Artan vakalar karşısında Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinin önünde 250 yataklı yoğun bakım hastanesi yapılması için çalışma başladı. pandemi hastanesi olarak planlanan hastane hala yapılmadı.

6/27
mask

İlk kez sokağa çıktılar

KADEMELİ NORMALLEŞME: Nisan ayında alınan kararlarla birlikte vaka sayılarında ciddi azalma yaşandı. 6 Mayısta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile kademeli normalleşmeye geçiş başladı. Kademeli normalleşme ile ilk olarak 65 yaş ve üstü vatandaşlar 10 Mayıs’ta yani sokağa çıkmalarının yasaklanmasından 50 gün sonra ilk kez sokağa çıktılar. 65 yaş ve üstü vatandaşların ardından 51 gün sonra berber ve kuaförler kapılarını müşterilerine açtı.

7/27
mask

SEMPTOMSUZLAR İÇİN YAYGIN TEST: Mayıs ayında fabrikalarda yaygın PCR testi yapılmaya başlandı. Kocaeli Sanayi Odası öncülüğünde başlayan çalışma ile fabrikalarda hiç semptom göstermeyen yüzlerce vaka yaygın test ile tespit edildi. Aynı zamanda vakaların temaslılarının pozitif olma ihtimaline karşı evde test dönemi de Mayıs ayında başlamıştı.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANDI: 18 yaş altı gençlerin de sokağa çıkma yasaklarının kaldırılıp haftada bir gün sokağa çıkmalarına izin verilirken yeni yasaklar da gelmeye başladı. Kocaeli Valiliği 20 Mayıs Çarşamba gününden itibaren il genelinde maskesiz sokağa çıkmayı yasakladı. Özgür Kocaeli bu haberi 19 Mayıs’ta okurları ile paylaştı.

8/27
mask

Yeni normale geçiş

80 GÜN SONRA AÇILDILAR: Yaz mevsimine geçiş ile birlikte yeni normal döne de geçtik. Pandemi nedeniyle kapanan kafeler, lokantalar, kahveler 80 gün sonra kepenklerini açarak hizmet vermeye başladı. Yeni normal ile birlikte dip yapan vaka sayıları yeniden yükselmeye başladı. Düğünler, ev ziyaretleri, toplu buluşmalar vakaların artmasına neden olan en önemli etkenler oldu.

9/27
mask

MASKELİ SINAVLAR: 13 Mart’a okulların kapanması ile birlikte aylarca okullarına gidemeyen öğrenciler LGS ve YKS sınavına girdi. Hayatları için en önemli basamak olan sınavlara koronavirüs testi pozitif çıkan öğrenciler de girdi. Yapılıp yapılmayacağı sık sık tartışma olan sınavlara giren öğrenciler içinde bulundukları kaosun sınavlarına da yansıdığını söyledi.

ÇOK TARTIŞILMIŞTI: Mart ayında camilerin toplu ibadete kapatılması çok tartışıldı. Ancak koronavirüs ile mücadelede özellikle camilere giden 65 yaş ve üstü vatandaşları korumak için alınan karar Haziran ayına kadar devam etti. Yeni normal ile birlikte camiler ibadete açıldı.

10/27
mask

Kafalar karışıktı

PANDEMİDE DİP 3 TEMMUZ: Koronavirüs ile mücadelede ilk kez pik ve dip tarihleri açıklandı. Kocaeli’de 11 Nisan’da ilk pik olurken, dip ise 3 Temmuz’da oldu.

BİRİNCİ DALGA BİTMEDİ: Temmuz ayında vakada dip rakamların görülmesine rağmen Kocaeli Tabip Odası yaptığı açıklamada henüz birinci dalganın bitmediğini ve normalleşmenin doğru zamanda yapılmadığını söyledi. Odanın açıklamasının ne kadar yerinde olduğu ise iki hafta sonra dönemin İl Sağlık Müdürünün vaka oranlarının artışının hızlandığı açıklaması ile ortaya çıktı.

11/27
mask

BAYRAM İÇİN UYARILAR İŞE YARAMADI: Ramazan Bayramının 31 Temmuz’da kutlanmasından önce kent yöneticileri sık sık uyarılarda bulundu. Bayramda sokağa çıkma yasağının getirilmemesi bayramdan sonra vakaların hızla yükselmesine ve önlenemez durama gelmesine neden oldu.

12/27
mask

Yeniden yasak dönemi

YENİDEN TEDBİRLER BAŞLADI: Koronavirüs vaka sayılarının Kurban Bayramından sonra artması ile birlikte sert tedbirler alınmaya başlandı. Düğünler 1 saate indirilirken, müzik yasaklandı.

13/27
mask

65 YAŞ ÜSTÜNE YENİDEN YASAK: Koronavirüs ile ilgili bayramdan sonra beklenen artış Ağustos ayının ikinci haftası başladı. 21 Ağustos’ta 65 yaş ve üstüne yeniden yasaklar geldi. 65 yaş ve üstü vatandaşlar sadece belirlenen saatlerde sokağa çıkabildi.

EN ÇOK TEDBİRLER KONUŞULDU: Artan vakalara rağmen sokaklarda, kafe ve restoranlarda yoğunluk azalmadı. Sokağa sadece günün belli saatlerinde çıkmalarına izin verilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar sokaklarda tedbirleri elde bırakmazken, 65 yaş üstü vatandaşlar ise tedbirle uymaması dikkat çekti. Ağustos ayında en fazla tedbirler konuşuldu.

14/27
mask

Herkes çok yoruldu

DÜĞÜNLER YASAKLANDI: Eylül ayı koronavirüs ile mücadelede yeni yasakların ve yeni başlangıçların ayı oldu. 4 Eylül’de İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile düğünler yeniden yasaklandı. Üzülmemek için mutluluğa ikinci kez ara verildi.

OKULLAR KADEMELİ AÇILDI: 13 Mart’a ara verilen okullar Eylül ayında açılması için çalışmalar tamamlandı. Kademeli olarak açılmasına karar verilen okullar 21 Eylül’de anaokulları ve birinci sınıflar ile yeniden kapılarını öğrencilere açtı.

15/27
mask

TÜKENİYORUZ ÇIĞLIĞI: Ağustos ayında vaka sayılarında başlayan artış Eylül ayında artık önlenemez hale geldi. Hastanelerde görev yapan sağlık çalışanları artık tükendiklerini belirterek önlemlerin artırılmasını istedi. Tabip Odası Başkanı Ömer Ardaman, “Tükeniyoruz” diyerek tüm sağlık çalışanlarının taleplerini dile getirdi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ İSTİFA ETTİ: Koronavirüs ile mücadelede süreci uzun süre yöneten ve tüm önlemelere rağmen rakamlar dışında şeffaflıkla çalışma yapan İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney 23 Eylül’de istifa etti. Ergüney’in istifası uzun süre tartışıldı.

ESNAFLAR DESTEK TALEBİ: Koronavirüs nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan esnaflar adına Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, esnafların devletten destek beklediğini aksi takdirde daha büyük sıkıntıların yaşanacağını söyledi.

16/27
mask

Kocaeli ilk üçte

ÇİN AŞISINDA İLK HAFTA: Koronavirüs ile mücadele için en önemli silah olan aşı için birçok ülkede çalışma yapıldı. Çin’in aşısı ile ilgili Kocaeli Üniversitesinde gönüllü sağlık çalışanları üzerinde denemeler başladı. Aşının ilk haftasında aşı olan sağlık çalışanları üzerinde olumsuz bir etki görülmedi.

AİLELERİ GİBİ BAKTILAR: Kocaeli genelinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren huzurevi ve bakım evlerinde mart ayından ekim ayına kadar hiç vaka görülmedi. Müdürlük çalışanları bakım evleri ve huzurevlerinde kalan vatandaşlara ailelerinden daha büyük özenle bakıp, korudular.

17/27
mask

EKİM AYINDA İLK ÜÇE ÇIKTIK: Koronavirüs vaka artışında Ekim aylında Kocaeli Türkiye genelinde ilk üçte yer aldı. Vaka artışı, hastane doluluk oranları ve yoğun bakım doluluk oranları ile Türkiye sıralamasında en üst seviyelerde yer aldık.

BU DA YARATTIĞI KADER: Koronavirüsün yarattığı tabloda “Kader” manşeti ile Kartepe Rahmiye köyünde 101 yaşındaki Fatma Kara koronavirüsü yenerken aynı köyden 100 yaşındaki Fatma Şentürk ise hayatını kaybetti.

18/27
mask

Çember daraldı, ilk sıraya çıktık

İLK KAYIP: Kocaeli’de Koronavirüsten hayatını kaybeden ilk Doktor Aydın Ünsal oldu. 2 Kasım’da hayatını kaybeden Ünsal, Kocaeli’deki sağlık çalışanlarını yasa boğdu.

ÇEMBER DARALIYOR: Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, koronavirüs vaka artışına dikkat çekmek için artık çemberin daraldığını söyleyerek vatandaşları uyardı. Ancak uyarılar yasaklara kadar çok işe yaramadı.

ÖNLEMLER ARTIRILDI: Vaka sayılarının günlük 2 bin 700’ün üzerine çıkması ile birlikte yetkililer peş peşe açıklama yaparak vatandaşları uyardı. İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile filyasyon ekipleri artırıldı, yoğun bakım için yeni cihazlar alındı, yoğun bakım üniteleri artırıldı.

19/27
mask

EN ACI REKOR: Koronavirüs vaka sayılarının hızla artması ile birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yoğun bakım ve hastane doluluk oranlarını artırdı. Kocaeli yoğun bakım doluluk oranında yüzde 76,9, yatak doluluk oranında ise yüzde 69,5 ile Türkiye’de ilk sırada yer aldı.

ÇİN AŞISI GÖNÜLLÜLERE YAPILDI: Vakalar ve ölüm sayıları hızla artarken koronavirüs ile mücadelede umut olan Çin aşısı gönüllülere yapılmaya başlandı.

YÜZ YÜZE EĞİTİME İKİNCİ ARA: Artan vakalara karşı 21 Eylül’de başlayan yüz yüze eğitimde tüm kademeler tamamlanmadan yeniden ara verildi. İlk, açılan ortaokul, lise sınıfları ve ana okulları yeniden uzaktan eğitime geçti.

20/27
mask

Büyükşehir’den yardım paketi

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI YENİDEN GELDİ: Pandemide artan vaka sayılarına karşı hükümet yeniden kısıtlamalara gitti. Hafta sonları ve akşam saatlerinde sokağa çıkma yasağı getirildi. Kafe ve restoranlar sadece gel al ya da eve sipariş usulü ile hizmet vermeye başladı.

İKİNCİ DOKTOR ÖLÜMÜ: 2 Kasımda koronavirüsten yaşamını yitiren Dr. Aydın Ünsal’ın ardından 4 Aralık’ta Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Dr. Mehmet Karakum koronavirüse yenildi.

21/27
mask

ESNAFA BÜYÜK DESTEK: 9 Aralık’ta Büyükşehir Belediye Başkanı ikinci pandemi paketini açıkladı. Pakette esnafa 30 milyonluk destek verildi… Büyükşehir’in toplam yardımları 250 milyon TL’yi buldu.

CADDELERE KISITLAMA: Aralık’ta ilk kez caddelere giriş çıkış kısıtlaması getirildi. Fethiye ve İstiklal Caddelerine kısıtlama geldi. Kısıtlamalar ocak ayında sona erdi. Aralık ayında ilk kez Türkiye’de vaka sayılara hasta ve vaka ayrımı yapılmadan tamamı açıklandı.

22/27
mask

Aşı umudumuz oldu

AŞILAR İÇİN HAZIRLIK YAPILDI: Türkiye’ye getirilen ve ilk olarak sağlık çalışanlarına yapılması planlanan aşılar için Kocaeli’de tüm hazırlıklar başladı ve 4 depo aşılar için hazırlandı.

ESNAFA KİRA DESTEĞİ: Aralık ayında ikinci pandemi paketi ile esnaflara 30 milyonluk destekte bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Ocak ayı meclis de ise Büyükşehir belediyesinin kiracılarına 21 milyonluk kira desteğinde bulundu.

23/27
mask

İLK AŞI YAPILDI: Türkiye’ye gelen ve Ocak ayında illere dağıtımı başlayan koronavirüs aşılarında Kocaeli’de 14 Ocak’ta ilk aşı sağlık çalışanlarına yapıldı. Ardından 90 yaş ve üstü, 80 yaş ve üstü, 65 yaş ve üstü olmak üzere aşılama çalışması devam etti. İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Kocaeli’nin aşılamada en hızlı il olacağını ve bu konuda yeterli alt yapısının olduğunu açıkladı.

24/27
mask

Tekrar normalleşme

MUTASYONLU VİRÜS GELDİ: Şubat ayı mutasyonlu virüs alarmı ile başladı. Londra, Güney Amerika ve Afrika’da görülen mutasyonların hızlı yayılma özellikleri nedeniyle büyük risk oluşturuyor. İl Sağlık Müdürü ve Kocaeli Tabip Odası mutasyonlu virüs nedeniyle vatandaşları uyararak, önlemleri daha sıkı almalarını istedi.

KADEMELİ NORMALLEŞME AÇIKLANDI: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 Şubat’a yaptığı açıklamada kademeli normalleşmeye Mart ayında geçileceğini söyledi. Kademeli normalleşmeye geçecek olan illerin düşük riskli olması gerektiğinin açıklanmasıyla birlikte denetimler hızlandırıldı.

25/27
mask

RAKAMLAR KORKUTTU: Şubat ayında illerin yüz binde kaç vakanın olduğu ile ilgili rakamların açıklanması ile Kocaeli’de mart ayında normalleşmeye geçiş riskli görüldü. İl Sağlık Müdürü son hafta yaptığı açıklama ile rakamların yükselmesi halinde normalleşmeye geçilmeyeceğinin altını çizdi.

26/27
mask

Normalleştik ama…

BIÇAK SIRTI NORMALLEŞME: 1 Mart’a yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 Mart’a kontrollü normalleşme sürecine geçileceğini açıkladı. Yüksek riskli iller arasında yer alan Kocaeli’de kafe, restoran, kahvehaneler ve kapalı olan tüm iş yerleri açıldı. Sadece Pazar günü sokağa çıkma yasağı kaldı. Ancak Kocaeli yüz binde 99,18 ile normalleşmeye geçtiği için bıçak sırtında olduğu yazıldı.

27/27
mask

4 İLÇE KIRMIZI: Kontrollü normalleşme ile Türkiye 4 ayrı kategoride değerlendirildi. Kırmızı çok yüksek riskli, turuncu yüksek riskli, sarı orta riskli, mavi ise düşük riskli olarak nitelendirildi. Kocaeli’de Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası kırmızı, Körfez, Derince, İzmit, Kartepe ve Gölcük turuncu, Başiskele ve Karamürsel sarı, Kandıra ise mavi renkte yer aldı.

BİR HAFTADA KIRMIZIYA DÖNDÜK: Yüz binde 99,18 ile yüksek riskli iller arasında kontrollü normalleşmeye geçen Kocaeli 5 gün sonra yüz binde 112,25 ile çok yüksek riskli iller arasına girdi.

10 Mar 2021 - 20:45 - Gündem --- Okunma

Muhabir Süriye Çatak Tek

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.609.990 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


BAKIM ELEMANI ve DİJİTAL BASKI OPERATÖRÜ PERSONELLERİ alınacaktır.

Elektirik işlerinden anlayan BAKIM ELEMANI ve DİJİTAL BASKI OPERATÖRÜ PERSONELLERİ alınacaktır.  [email protected]  Tel:  0262 349 26 29

MERT ASANSÖRLÜ EVDEN EVE NAKLİYAT

TAŞINMADAN BİZİ ARAYIN MERT ASANSÖRLÜ EVDEN EVE NAKLİYAT Tek Fiyat : 800 TLTel: 0532 552 53 080262 322 23 70

OCE YAPI'YA PERSONEL ARANIYOR

İzmit Sanayisinin yanında bulunan OCE Yapı firmamızda çalıştırılmak üzere 1-Manuel kumlama ustası 2-Airless boya ustası 3-Kazancı ve düz işçi,vasıf...

TECRÜBELİ DAMPERLİ TIR ŞOFÖRLERİ ALINACAKTIR

Hereke-İzmit arasında çalıştırılacak TECRÜBELİ DAMPERLİ TIR ŞOFÖRLERİ alınacaktır. Örgüç Madencilik Tel:0 532 688 88 29

TECRÜBELİ OTOMOTİV ELEKTRİKÇİSİ ARANIYOR

TECRÜBELİ OTOMOTİV ELEKTRİKÇİSİ aranıyorHyundai Yetkili BayiiTel: 0537 439 57 75

AYSEL İNŞAAT'TA ÇALIŞACAK ELEMANLAR ARANIYOR

ELEMANLAR ARANIYOR Askerlik ile ilişiği olmayan;18-40 yaş arası, emekli olmayan ,*FORKLİFT OPERATÖRÜ(Kamyon ehliyetli tercihli)*ÜRETİM ELEMANI*ENGELL...

NEWVİZYON MAKİNE'YE ELEMAN ARANIYOR

KAYNAKÇI aranıyor. TORNACI aranıyor. Tel: 335 15 77

PERSONELLER ALINACAKTIR

PERSONEL ALINACAKTIRİnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmamıza beton delme, kırma ve su izolasyonu işlerinde çalıştırılmak üzere USTA, USTA YARDIMC...

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE Çatı - Kalıp - Kamelya Malzemelerinde Aradığınız Her Şey EKONOMİK Fiyatlarla Burada! KERESTE PAZARI - HIRDAVAT PAZA...

ARGON VE ELEKTROT KAYNAKÇISI

Teknik okul mezunu ,usta veya yetiştirilmek üzere ARGON VE ELEKTROT KAYNAKÇISI aranmaktadır Adres: Sanayi Mah. Namzet Sok.İzmit Tel: 0541 851 51 46