1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gölcükspor’da beklenen istifa
Gölcükspor’da beklenen istifa

Gölcükspor’da beklenen istifa

Gölcükspor Kulübü yönetiminde son dönemde ciddi rahatsızlık vardı. Beklenen oldu ve futbol şube sorumlusu Murat Türengül istifa etti. Türengül, kendisini bu karara götüren olaylardan detaylı olarak söz etti ve Başkan Hüseyin Çardak’la ilgili suçlamalarda

A+A-

DOST OLDUĞUMUZU ZANNETMİŞİM
Murat Türengül’ün açıklamaları şöyle: “Gölcükspor da görev yapan bu ekibin ve özellikle başkan olarak Hüseyin Çardak’ın işbaşına gelmesi için 4 senedir büyük mücadele verenlerden bir tanesiyim, bunu da Gölcükspor ile yakından ilgilenen kamuoyu bilir. Çünkü benim Hüseyin Çardak ile yıllara dayalı dostluğum, abi kardeşliğim vardı.(ben dost olduğumuzu zannetmişim meğer)Birde Gölcükspor’da son 3-5 yıldır yaşanan başarısızlıklardan ve ekonomik problemlerden bu ekiple çıkabileceğimize inanmaktaydım”

BÜTÜN İKAZLARA RAĞMEN DİRETTİ
“Göreve başladık tan hemen sonra başlayan bu güne kadar ite kaka getirdiğimiz süreçte ben ve bazı yöneticilerle, başkan Hüseyin Çardak’ın kulübü yönetme, daha doğrusu yönetememesi anlamında fikir uyuşmazlıklarımız oldu.  Uyuşmazlıkların olması da gayet doğal çünkü yönetim kurulu 21 kişiden oluşuyordu ve her bir yönetim kurulun üyesinin kendi fikirleri vardı. Yapılması gereken ortak akıl ile doğru kararları yönetim kurulunda birlikte almaktı. Fakat burada başkana yaptığımız bütün ikazlara rağmen yanlış aldığı kararlarda diretmesi bardağı taşıran damla oldu”

HÜLLE YOLUYLA KARADENİZSPOR’A VERDİ
“Neydi yapılan yanlışlar; Birincisi, Kartepespor’da bulunan 3 futbolcuyu Gölcük Karadenizspor istiyor Kartepespor bu futbolcuları ancak profesyonel bir kulübe verebileceğini Karadaniz’e veremeyeceğini söylüyor, alt yapı yöneticisinin muhalefetine ve tepkisine rağmen, Hüseyin başkan devreye giriyor ve futbolcuları Gölcükspor’a alıp hülle ile Karadenizspor’a veriyor. Altyapı yöneticisi ve bizlerin tepkisi Karadenizspor tüzel kişiliği ile alakalı değildir. Karadenizspor da diğer amatör kulüpler gibi Gölcük gençliğine faydalı çalışmalar yapmakta ve bir misyon üslenmektedir” 

YÖNETİCİNİN TEHDİTLERİNE SESSİZ KALIYOR 
“Başka neydi, bir alt yapı hocasına takımında oynatması için futbolcu dayatan bir yönetici ya oynatırsın ya da bırakırsın tehdidine başkan sessiz kalıyor. Başka yine bir altyapı sorumlusunun alt yapıda görevli yöneticideki paraların hesabını sorgulamasına seyirci kalıyor Başkan. Yönetim Kurulu toplantısında bununla ilgili ciddi münakaşalar çıkmasına rağmen Başkan bu münakaşanın çıkış sebebini ve hocaya bir yaptırım uygulayacağına bu olayda adı geçen yöneticinin kendisine karşı davranışlarını sorguluyor”

HOCAMIN GÖNDERİLMESİNE KARAR VERİYOR
“Diğer bir konu ise,3. haftadan itibaren etrafındaki birkaç yöneticiyle hoca arayışına başlayıp, Karacabey mağlubiyetinden hemen sonra daha Karacabey den çıkmadan Taner hocanın gönderilmesine karar veriyor. Hatta Karacabey den Gölcüğe hareket eden araçta bulunan başkan ve üç yönetici bazı hoca isimleri üzerinde görüşüp bir hoca ismine karar veriyorlar. Hoca ismi o araçtan basına sızdırılıyor. Böyle olmasının yanlış olacağını, biz burada 6-7 yönetici varız Gölcükte tüm yönetim kurulu üyelerinin toplantıya çağrılması gerektiğini ve bu kararın yönetimde görüşülmesi gerektiğini söyleyerek orada bu kararın alınmasına engel olduk” 

DAHA VAHİM BİR DURUMDA OLABİLİRDİ
“Gölcük’e geldiğimizde toplantı yapıldı 5 dakikada Taner hocanın gönderilmesine karar vermeye kalktılar. Sağduyulu birkaç yöneticinin de desteği ile bu kararın alınmasına engel olduk. Bizler o günkü şartlarda Gölcükspor için doğru olanı yaptığımıza da eminiz. Bir hoca değişikliği kaosu yaratsaydık eğer takip eden 2 hafta da son dakikalarda attığımız gollerle puanlar aldık alamayabilirdik. Gölcükspor şuan da daha vahim bir durumda olabilirdi”

KENDİSİNİ GARANTİ ALTINA ALDI 
“Hüseyin Çardak sezon başı Ağustos ayında SSK YAPILANMASI için kardeşi’nin üzerine ruhsatlı aracını teminat olarak SGK’ ya vermesinin karşılığında (bu borç 2021 de bitecek) Gölcük spor kulübünün bu borçlanmayı ödeyememesi durumunda yönetim kurulu kararı ile kendisini garanti altına aldırmasına rağmen, yani 2021 de bitecek olan teminat karşılığında ARALIK ayına 100.000 TL. bedelli senet almıştır. Bu davranışta bizlere çok tartışılır ve kabul edilebilir gelmemiştir”

BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA 
 “En son olarak da bardağı taşıran bir altyapı hocasının Gölcükspor yöneticisi ve Futbol Şube sorumlusu sıfatımdan dolayı, direk beni hedef alarak yaptığı saygısızlık (sana ne, sen ne karışıyorsun, sen kimsin sözlerini kullanması) neticesinde zaten Gölcük Belediyesi personeli olan bu hocanın Belediyeye geri yollanmasını talep ettim. Bunun olmaması durumunda yönetim kurulundaki görevime devam edemeyeceğimi başkanın kendisine söylememe rağmen, yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğunun bu hocanın yönetim kurulu üyesine davranışı yanlıştır gereken karar verilmelidir demelerine rağmen Hüseyin Çardak hocanın takımda kalması yönünde kararını açıklamıştır. Yani doğru ve haklı tarafta olmama rağmen ne haklılığımı nede dostluğumuzu önemsemiştir. Bu vefasız, sevgisiz, yalan ve riya dolu arkadaşla yola devam edebilme ihtimalim artık kalmamıştır”   

TAAHHÜT ETTİĞİ BAĞIŞI YAPMADI     
“Şuan da Gölcük spor ekonomik ve sportif olarak iyileşmeye doğru yol alıyorsa şayet, emin olun bu başkanın başarısından ziyade yönetimin kurulunun başarısıdır. Çünkü başkan taahhütlerini yerine getirmemiş ve başka yöneticilerin katkıları ile bu günlere gelmişizdir. Dahasını da söyleyeyim şuanda mevcut yöneticilerimizden 1 tanesi 200.000 TL. Gölcükspor’a borç vermişken, başkan göreve gelirken Gölcükspor’a bağışlamayı taahhüt ettiği meblağı dahi daha bağışlamamıştır. Ayrıca Gölcükspor’ un geçen dönemki Başkanı Ahmet Şahin dahi, Bizim dönemimizde Gölcükspor’a, başkan ve yönetim kurulu üyelerinden daha fazla miktarda borç vermiştir”

NİYETLERİ FARKLIYMIŞ 
“Yola çıkarken hep bir şey söyledim, biz buraya kimseyi işinden ekmeğinden etmeye, kimseden rövanş almaya intikama gelmiyoruz geçmiş dönemlerin yanlışlarından ders çıkartarak daha güzelini daha iyisini yapmaya gayret etmeliyiz. Geçmişle uğraşacağımıza önümüze bakmalıyız. Ancak olmadı başkan ve bazı yöneticilerimizin niyetleri başkaymış. Bizim dostluğumuzu kullanarak hedeflerine ulaştılar”

BÜYÜK YANILGIM İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM 
“Benim GÖLCÜKSPOR SEVDAMI bilen bilir, çok iyi niyetlerle çok güzel bir ekiple çıkmış olduğum bu yolculuğu şimdilik noktalıyorum. Gölcükspor kulübündeki yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın, camianın da affına sığınarak, görevimden istifa ettiğimi bildirir,  Bize güvenenlerden destek veren dostlardan, eski başkan Ahmet ŞAHİN’ den ve GÖLCÜKSPOR kamuoyundan bu büyük YANILGIM için özür dilerim”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum