Aygün, ilçesindeki projeleri anlattı: Derince'nin kaderi değişecek

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Derince Deniz Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşümün ‘Yerinde Dönüşümün’ en güzel örneklerinden birisi olacağını söyledi. Aygün, “Proje tamamlandığında Derince’nin kaderi değişecek” dedi.

Süriye Çatak Tek
Süriye Çatak Tek Tüm Haberleri
+5
Haber albümü için resme tıklayın

PROJELERİ ANLATTI

Derince’de uzun yıllardır gündemde olan Deniz Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinde gelinen noktayı Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün gazetemize anlattı. Yerinde dönüşümün örneklerinden biri olması planlanan Deniz Mahallesi Kentsel Dönüşümünde sessiz sedasız bir şekilde vatandaşlarla anlaşmaya başlayan Aygün, hak sahiplerinin yüzde 56’sı ile anlaştıklarını söyledi.

GÖNÜLLÜ BİR DÖNÜŞÜM

Deniz Mahallesi kentsel dönüşümünü anlatan Aygün, şunları söyledi:

“- 2019 yılında Deniz ve Dumlupınar mahalleleri sakinlerini topladık. Düşüncelerimizi anlattık. Kentsel dönüşümü iki şekilde yapabileceğimizi söyledik. ‘Birincisi bakanlık burayı riskli alan ilan eder ve herkesin hakkını vererek binaları yapıp teslim eder dedik. Bu kimini mutlu eder kimini mutsuz eder. İkincisi de gönüllü olarak dönüşümün yapılması. Bunu yerel yönetimlerin öncülük ederek bakanlık ile vatandaş arasında köprü görevi yaparak olur’ diye anlattık.

ZEKİ AYGÜN: Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, belediye çalışmalarını gazetemize anlattı.

İMAR DÜZENLEMESİ YAPILDI

Deniz Mahallesinde yüzde 80 dönüşümü isteyen, yüzde 20 ise istemeyen olduğunu gördük. Dumlupınar Mahallesi ise yüzde 50, yüzde 50 olduğu için karışmadık. Bu çalışma 2-3 ay sürdü. Deniz Mahallesini ele alarak çalışmaya başladık. Liman yolu ve makas başı dediğimiz alanın imarını değiştirdik. 3 katlı imarı vardı ve bu imar ile dönüşümün yapılamayacağını söyledik. Çünkü 3 katla yapsak vatandaş mağdur olacaktı. Büyükşehir ile imar değişikliği yaparak 6 kat yaptık. Adaları da büyüttük, caddeleri büyüttük. 6 adaya böldüğümüz alanda proje çalışması yaptık.

113 MİLYONLUK MALİYET VAR

Bu alanda toplam 16 blok var. Toplam 344 bina var. 11 bloğun altında dükkanlar var. Alanda 210 hak sahibi var. Hak sahiplerine verilecek dairelerin ardından kalan daireler projeyi yapana kalacak. Burada 113 milyonluk maliyeti bakanlık üstlenecek. Belediyemizin kasasından para çıkmayacak. Vatandaşın yerini alırken metrekarenin alış fiyatı neyse yeni yapılan evin metrekaresini de aynı parayla veriyoruz. Elbette burada binaların yaşları önemli. Burada ortaya çıkan 113 milyonluk maliyet bu anlaşmadan ortaya çıkıyor.

DENİZ MAHALLESİ: Derince Deniz Mahallesinde uzun yıllardır gündemde olan kentsel dönüşüm projesi nihayet hayata geçiyor. Proje için hak sahipleri ile görüşmeler başladı.

YÜZDE 56 ANLAŞMA SAĞLANDI

Yaklaşık bir aydır hak sahipleri ile görüşüyoruz ve anlaşma oranımız şu anda yüzde 56. İnsanlar istekli. Kafası karışanlara da anlatıyoruz. Hak sahipleri randevularını alıp geliyorlar. Toplam dönüşüm alanımız ilk etapta 19 bin 674 metrekare. Biz mahallede anlaşma oranını yüzde 70’e çıkardığımızda bakanlığa gidip süreci başlatacağız. Burada bakanlık çalışmaya başladığında vatandaşlara 1250 lira kira yardımı vererek mahalleyi boşaltacak. Projenin içinde, binaların altında otopark, çocuk oyun alanları, yeşil alan, yeni yaşam alanları olacak ve en önemlisi güvenlikli bir site olacak. Burada proje ortaya çıktığında Derince’nin diğer bölgelerinde dönüşüm çok kolay olacak” dedi.

 

 

Kadırga Doğa Park olacak, Hayvan Pazarı taşınacak

Kadırga Mesire alanında çadırlarda kurulan hayvan pazarını daha insanı koşulların olduğu modern bir alana taşımayı planlayan ve projesini tamamlayan Derince Belediyesi, Kadırgayı da Doğa Park yapmak için proje çalışmalarını bitirdi.

KADIRGA BÖYLE OLACAK- Kurban Kesim alanını yapılmasının ardından Kadırga Mesire alanı için Derince Belediyesi proje yaptı. Kadırga’da doğa parkı projesi yapan Derince Belediyesi, bölgenin en güzel çalışmasına imza atmaya hazırlanıyor.

7 DÖNÜM ARAZİ ALDIK

Derince Kadırga Mesire alanına Kurban Bayramı öncesi kurulan kurban pazarı ile ilgili projeyi tamamladıklarını söyleyen Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Kadırga mesire alanımızda Kurban Bayramı öncesi kurban satışı için insanlar geliyor. Her yıl buraya gelen satıcı sayısı giderek azalıyor. Satış var ama kesim yok. Yazın kalacak yer oluyor ama kışın kalınmıyor. Böyle insana yakışmayan bir alanda kurban satışı olmaması için ben yer aradım. Hemen Kadırga’nın 500 metre üstünde 25 dönüm arazi buldum. 3 yıldır almak için uğraşıyorum. Ormanın alanı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına alanı vermesi gerekiyor. Çok uğraştım ve 7 dönümü aldım.

KURBAN PAZARI MEVCUT HALİ- Kurban Bayramından önce kurbanlıkların getirdiği ve Kadırga Mesire alanında kurulan çadırlarda hayvan satışları yapılıyor. Derince Belediyesi bu görüntüleri ortadan kaldırmak için başlattığı çalışmayı tamamladı.

DERİNCELİLER KULLANACAK

Yeri aldıktan sonra çalışmaya başladık. İçinde misafirhanesi olan, kurban satış yeri, kesimhane ve sosyal tesisi olan bir yer yapacağız. Kurban sürecinde bu alan kullanıldıktan sonra 11 ay ne olacak kısmını da düşündük. Bizim 40’a yakın hayvancılık yapan vatandaşımız var. Şehir içinde kaldıkları için sürekli sıkıntı oluyor. Onları bu alanı gösterip hayvanlarını bakacakları bir yer olduğunu söyleyeceğiz. Gerekirse onlara servis bile koyarız. Yapılacak hayvan pazarında satış noktalarının kenarları açılıp kapanabilecek bir sistem olacak. Yaz ve kışın kullanım çok rahat olacak. Burada zamanla kapasiteyi de büyütürüz.

KURBAN KESİM YERİ- Derince Belediyesi tarafından 7 dönüm arazi üzerine planlana kurban kesim yerinde kurban satış noktaları, kesim alanı, kurbanları pazara getiren vatandaşların kalacağı alan ve kafeterya olacak.

PARK PROJESİ YAPILDI

Hayvan pazarı yapıldıktan sonra Kadırga’ya doğa park yapacağız. Uygulama planlarını yaptık. Engellilerin gezebileceği eğimlerin de dahi düşünüldüğü, içinde kafeterya ve lokantanın olduğu bir park olacak. Havadar ve çok güzel bir yer. Amfi tiyatronun olduğu, bisiklet yolları, yürüyüş yolları, piknik alanı olduğu bir park olacak. Aynı zamanda bölgenin en büyük bayrak direği de olacak. Belki bu dönem yetişmez ama önümüzdeki dönem yapılabilecek bir proje. Büyükşehir’e verdik projemizi” dedi.  

 

BURAYA YAPILACAK- Derince Belediyesi tarafından kadırga Mesire Alanını 500 metre yukarısında bulunan 7 dönümlük arazide yeni kurban kesim alanı ve pazarı yapılacak.

Küçük Sanayi Sitesi için her şey hazır 

Derince’de küçük sanayiyi bir araya getirecek, araç satış noktalarını bir galeride toplayacak ve Derince’deki büyük firmaların kendilerine ofis alanı bulacağı projenin planları tamamlandı ve proje çalışması başladı.

PROJE HAZIRLANIYOR

Derince’de adeta merdiven altı üretim alanlarına dönüşen küçük sanayileri bir araya getirecek küçük sanayi sitesi projesini anlatan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Çalışmamız devam ediyor. Uygulamalar yapılıyor. Büyükşehir onayladı. Planı ve projesi hazırlanıyor. Yapılması için önce bakanlığa, sonra Büyükşehir’e sunacağız. Eğer iki kurum da yapmazsa biz yapacağız. Projenin yapılacağı alanın yerinin yarısı özel bir firmanın yarısı bizim. Firma ile oturup ihaleye çıkacağız. İhaleyi kim alırsa o yapacak.

ÖNCELİK DERİNCE ESNAFININ OLACAK

Temel amaç merdiven altı sanayiyi daha iyi bir üretim merkezine kavuşturmak. Projenin içinde yaklaşık 130 dükkan, 1500 araçlık halka açık otopark, banka, lokanta, yedek parça satış yeri, 64 adet 200 metrekare alana sahip 3 katlı galeri alanı var. Bir de büyük firmaların genel merkezlerinin kullanacağı 12 katlı ofis binası projenin içinde yer alıyor. Sadece Derince’ye değil bölgeye prestij sağlayacak bir proje olacak. Bu projede yapılacak olan dükkanlar ilk olarak Derince’de üretim yapan küçük sanayilere vereceğiz. Öncelik bizim esnafımızın olacak” dedi.

SANAYİ SİTESİ: Derince Belediyesi tarafından Deniz Mahallesinde planlanan Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili proje çalışmaları başladı. alanda yapılacak dönüşümde öncelik Derinceli esnafların olacak.

Şikayet olan her yerdeyiz

İSU tarafından yapılan alt yapı çalışmaları nedeniyle gelen şikayetleri değerlendiren Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Üst ve alt yapı çalışmaları ile ilgili biz her gün sokaktayız. Derince’de 40 yıllık alt yapı değişiyor. Kanserojen olan asbest boruların yerine çelik borular yapılıyor. Kayıp kaçak ve basınç sorunu ortadan kalkıyor. 40 yıl önceki 40 bin nüfusa göre yapılan alt yapı şimdi 200 bin nüfusa göre yapılıyor. 40 yıl önce olmayan yağmursuyu hatları yapılıyor ve kanalizasyon hatları 200 bin nüfusa göre yenileniyor. Çok köklü bir değişiklik yapılıyor. Hava şartları yüzde 100 uygun olsa bile bir caddenin yapılması neredeyse 3 ayı alır. Biz şikayet olan her yere gidiyoruz. Vatandaşla konuşuyoruz ve durumu anlatıyoruz”

Belediye binasını Büyükşehir yapacak

1453 Kültür Merkezinin belediye binasına dönüştürülmesi için yapılan ihalenin ardından ihaleyi alan firma çalışmayı bırakmıştı. Konu ile ilgili bilgi veren Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Belediye binasını ihale ettik. Fiyat artışından dolayı firma tasfiye aldı ve gitti. Yüzde 15’ini dahi bitirmeden gitti. Büyükşehir başkanımızla konuştum 23 milyon lira destek verdiğini ancak bunun yetmediğini ve yükseltmesini talep etmiştim. Tahir Başkan  ‘Abi sen hiç yorulma, ben yapıp sana tahsis edeyim’ dedi. Şimdi Büyükşehir ihale edip yapacak ve sonra tamamlayarak bize teslim edecek” dedi.

Araptepe’de konutlar 15 Temmuz’da teslim

Derince Belediyesinin geçmiş dönem başlayan Araptepe Kentsel Dönüşüm Projesinin artık tamamlandığını söyleyen Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Araptepe’de inşaatlar bitti. Şu anda rekreasyonu yapılıyor, 15 Temmuz’a kadar süre istemişlerdi. 47 hak sahibinin kura çekimi yapıldı. 15 Temmuz’da teslim edecekler. Anahtar teslimi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızı davet ederek bir anahtar teslim töreni yapacağız” dedi.

28 Haz 2022 - 19:37 - Gündem --- Okunma

Muhabir  Süriye Çatak Tek

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.833.340 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

84

Sezen Kemal - Hiçbişey yaptığın yok zeki bey anca gündem değiştirin herseyi geçtim de bütün kurumların başkanları müdürleri saat 8.30 işe başlıyor koltuklarına oturuyorlar sen niye saat 9.30 belediye giriş yapıyorsun ? Elemanların az bisey gec gelse paraları kesilir laf işitirler senin ne farkın var zekiiii ilk buna cevap ver insanları kandırmayın artık. Aslanım zeki boş yapma gündem değiştirme bi ... yaptığın yok.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 02:58
82

Vatandaş - Daha sürücü adayları için sınav alanı yapamadınız gelen adaylar yağmur içinde sınav saatinin gelmesini bekliyor halbuki sınav alanı yapsanız adaylar yağmur altında beklemese ne güzel olur

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 03 Temmuz 23:49
81

Kocaelispor - Yorum yapanların çoğu derinceli ama biride deniz mahallesinden değil herhalde ?? adım irfan soyadım Çelebi 50 yıldan fazla derince mazimiz var 99 depremi evimiz yıkıldı yıllardır istanbulda kirada kalıyorum artık yapılsın şu konutlar Allahın izniyle

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 03 Temmuz 04:19
86

Bende Böyle - @Kocaelispor 81 nolu yoruma cevabı: Sayın Kemal bey siz konuşuyorsunuz ama projeler işliyor AK Parti düşmanlığı gerçekleri görmenizi engellemesin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 19:07
85

Sezen Kemal - @Kocaelispor 81 nolu yoruma cevabı: Bunlardan hicbisey bekleme abicim bi bok yaptıkları yok bunlar anca ceplerini doldursunlar koltukta da yanlayım otursunlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 03:00
80

Gurbetci - Ben başka bir şehirden geldim Derince ye. Sıkıntılar çoğu belediyelerde aynı. Ancak benim Derince de bir şey fazlasıyla dikkatimi çekti. Alt yapı yapıldı güzel, asfalt atıldı güzel, güzel olmayan 1- Yollar yol değil mübarek kapak tarlası, arabayla giderken birinden kaçsam diğerine düşüyorum, tangir tungur bu kadar kapak nedir anlayamadım. 2- Güzel asfalt atıldı ama 1. 2 gün sonra baktım ki o güzelim asfalt vizzz vizzz kesiliyor, eee neymiş iletişim firması kablo doseyecekmis. Asfalt atılmadan neden yapmadınız bunu. Yazık günah, haramdır yaptığınız o asfaltın parası bu milletten çıkıyor.

Adam gibi iş bilen ve yapan kimse yok sanırım.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 03 Temmuz 02:47
77

Bende böyle - http://www.derince.bel.tr/Default

Yapılanları görmek isteyenler bakabilir, samimiyetle başkanın kapısını çalın yada talep edin Derince hepimizin el birliği ile geliştirelim yapıcı olalım çamur at izi kalsın politikasından uzak duralım. Bir söz vardır herşeyi devletten beklemeyin diye ufkumuzu genisletelim yoksa bu karalamaların içinde boğuluruz biri gider öteki gelir herkeste kendinden olanı savunur olmayanı kötüler. Hakkın yanında olmaksa yandaşlık evet yandaş diyebilirsiniz...

ALTIN ÇAMURA DÜŞSE DEĞERİNİ KAYBEDER Mİ,TENEKEYİ PARLATSAN ÇEYREK ALTIN EDER Mİ ?

Yanıtla . 0Beğen . 5Beğenme 01 Temmuz 23:36
79

Bende Böyle - @Bende böyle 77 nolu yoruma cevabı: Hiçbir menfaatim yok Kenan bey zanla yaklaşmasaydınız iyi olurdu kendi yağında kavrulan sade bir vatandaşım ayrıca savunmam için bir menfaatim olmaması anormalmi bende kendi görüşlerimi hür irademle dile getiriyorum sadece...

Benim için en önemli menfaat ülkemin menfaati

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Temmuz 15:17
78

Kenan - @Bende böyle 77 nolu yoruma cevabı: Bakalım iktidar değiştiğin dede haktan yana olacakmısın muhaiegete de bu kadar hoş görülü yaklaşabilecek misin alayınız dümen kim bilir ne menfaatin karşılanıyor da böyle yazıyorsun

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 02 Temmuz 06:57
76

Dobra - Derince de Başkan varmıydı? Ben seçimden sonra öldü sandım .

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 01 Temmuz 21:32
75

Derinceli - Once islah ettiginiz dereleri bi temizleyin simdiden sivri sinekler kol geziyo farelerde cabasi her gelen aynisini diyo ama degisen dadece kultukdaki icraat sifir

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 01 Temmuz 18:15
71

Gerçek Deri̇nceli̇ - Başkanım derincenin şansı oldunuz biz bunu görüyoruz ALLAH RAZI OLSUN

Yanıtla . 2Beğen . 13Beğenme 01 Temmuz 07:11
70

Bende Böyle - Yapılanları görmeyip sırf eleştirmek için eleştirenler

1.Baskan ulaşılamaz değil

2.Kimse dört dörtlük değil eleştiriler elbet olacak ama yapıcı olmak önemli olan

3.Biraz objektif olun

4.Kentsel dönüşüm bölgesindeyim mağduriyet yok

5.Liman otoban bağlantı yolunun yapılmasını en çok isteyenlerden biride başkan

6.Yerel siyasetle parti siyasetini karıştırmayın

Yanıtla . 2Beğen . 14Beğenme 30 Haziran 22:27
87

Bende Böyle - @Bende Böyle 70 nolu yoruma cevabı: Kemal bey bumu sizin uslubunuz seviyeniz kendinizi ifade şekliniz insanlara birşeyler yaftalayarak mi dusuncenizi dile getiriyorsunuz. Demek oluyorki yapılanlar hazımsızlık yapıyor meyve veren ağacı taşlamaktasınız ne diyelim yolunuz AK olsun...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 19:18
83

Sezen Kemal - @Bende Böyle 70 nolu yoruma cevabı: Evet bunu yazanda akp nin yalağı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 02:46
73

Kenan - @Bende Böyle 70 nolu yoruma cevabı: Ne objektifliği ne saçmalıyorsun gözlerin mi kör yolların trafiğin halini görmüyor musun bir elle tutulur fayda sağlamış mı vatandaşa yandaşlığın da bir sınırı var siz onu da çoktan aştınız sizler gibisi gelmedi

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 01 Temmuz 17:50
72

Derinceli - @Bende Böyle 70 nolu yoruma cevabı: Yazmışsınız ama Derince de yapılanları yapılmayanları yazsanız diyorum. Seçim vaadi vardı kaçı yapıldı ? İstemek konuşmak yapmak bunlar ayrı kavramlar. Çıkar bende konuşurum ama vatandaş icraat ister.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 01 Temmuz 08:42
69

Memetcan - Hizmet yok bütün derince 60 evler köpek kaynıyor insanlar sokağa çıkamaz oldu hizmet sıfır hiç ilgilenmiyorlar

Yanıtla . 13Beğen . 2Beğenme 30 Haziran 21:28
66

Çakır - Önce Derince’nin sokaklarını gezin köy yolları daha düzgün. Önce sokakları asfaltlayın projeleriniz dura dursun. Türkcell bütün sokaklara kablo kanalları açtı çukurları basit yama bile yapamadınız. Projeymiş hadi ordan siz sadece beton yığını yaparsınız onuda rant için

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 30 Haziran 11:43
64

Kamil - Yollar delik deşik.kazdıkları yeri kapatmıyorlar.kapatsalarda,engebeli yamuk-yumuk oluyor.

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 22:30
63

Yenikenkentli - Bırak bu işleri önce ismetpaşa caddesini hallet

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 22:30
62

Korkuyorum - Her ülke ve şehir kendine layık olanla yönetilir. Liyakata sahip olanı değilde benim gibi düşünüyor olanla yoluna devam eden her belediye başarılı sonuçlara ulaşamaz. Bkz.İzmit Beled.rakip partiye kaptirilinca yürüyüş yolu projesi ve persembe pazarı projesi başlatıldı. K.murselden İzmit oradandan S.Gokcen hava limanına raylı sistem yapılmadığı müddetçe; Turizm oluşmaz Pis, tozlu, klimaları hiç çalışmayan, sürekli zarar ediyoruz diye bağıran belde kooperatifleri insiyatifine bırakılmış bir belediye başkanı. Nasılsa oylar çantada keklik düşüncesine sahipse; bilesin ki kaliteli hizmet yerine, senin gibi düşünenlerin başarı seviyesi kadar hizmet alacaksın.

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 21:34
61

Guliz - Yapacak edecek hep aynı şeyler vaatler.... Derince köstebek yuvasına dönmüş, isu kazar arkasından internet için kazarlar asfalt lar yamuk yumuklimanın orası na çözüm yok hep trafik var adam gibi alışveriş merkezi yaşam alanı yok düşmüşsünüz bir millet bağçesiderdine köy gibi gelişmemiş çenesuyu desen ucuz değil neden raylı sistem yok hastane gidiyor emniyet gitti daha sayayımmı çok üzcü gelişemıyr bu insanlar sayesınde

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 20:50
60

Çınarlı - Çok komiksiniz ya bu söylemlere artık DERİNCELİLERİN karnı tok!derince in gelişmesi için hangi projeden bahsediyosunuz seçimlere 1.5 sene kalmış ortada hiç bir icraart yok,derince ilçesini cazibe merkezi yapacak hangi projeniz oldu, ilçenin gelişmesi için fakülte,iş merkezi gibi hastane gibi kamu yararı gözeten yerleri getirmelisiniz, sayenizde köye döndük..

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 29 Haziran 20:43
59

Derince - Seçime kalmış bir sene daha hizmet adına tık yok derince de !

Sayenizde köy gibi bir ilçeye dönüştü..

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 20:20
57

Hamza - Bk değişecek geldiğinden beri 60 evler sahiline ne yapıldı . Haydar başkandan başka kimse çivi cakmadi.

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 15:43
56

İzmiter - Derince Araştırmanın önündeki eski askeri alandaki gençlik parkı projesi noldu ?

Her yer sokak köpekleriyle dolu.

Bir çivi çakılmadı.

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 14:40
55

Erkankaramus - Derince çakıl çukur ilçesi oldu 5ayı geçti,biten yerlerde hiç bir şey yapılmıyor kaldırımları, yoları kazıyıp bıraktılar Arabası olup geçenler,yayalar,evlere toz yağıyor kul hakkından korkan kalmamış

Yanıtla . 18Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 14:00
74

Alideniz - @Erkankaramus 55 nolu yoruma cevabı: Yenikent te yelkent inşaat konut yapacak diye kaç yazdor cam pencere açamıyorum balkon zaten haram projenin biri bitiyor biri başlıyor arapcesme de derme çatma bir camimiz vardii biz çevre sitelerdeyiz ramazan da cuma gunleri bize yetiyordu şimdi koskoca bir cami baslandi iki senedir yarım kaldı bizde camisiz halktan yardım bekleniyor. Ama herşeye para var herşey son derece lüks ancak bir cami tamamlayamiyor derince

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 01 Temmuz 17:56
54

Aloo - Sopalı ne olacak sopalı gençleri öldürdünüz bitirdiniz kafanız basmıyorsa bırakın bu işleri

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 13:57
53

Hamzaa - hey allahım yaa..hala konuşuyorlar..yaa siz daha tahir başkanın verdiği maddi destekle belediye binasını yapamadınız..3 ay 5-10 kişi çalıştı sonra duruş..birde tarih attınız şu zaman bitecek diye..şimdi gidin bakın aylardır çalışan yok izbe yer oldu..inanmayan gitsin baksın...ayptır yaa.insanlarla dalga geçiyorsunuz...

Yanıtla . 18Beğen . 1Beğenme 29 Haziran 13:00
52

Someone - sayın başkan 1 damacana çene suyu 25 TL 22 TL maliyeti varsa şişe araç nakliye giderlerine ait. su bedava ve bunu vatandaş 25 TL ödeyerek alıyor. çok zor değil her mahallelerde köşe başlarına sitelere birer çeşme koyun herkes alsın damacanası 5 TL atsın makineye doldursun , yurt dışına giden 22 TL karşılığı dolar ülkemizde kalsın , bir birinin suratına bakmayan komşularda belki sosyalleşir muhabbeti artar su doldururken , üşenen , param çok diyen varsa versin parasını istesin kapısına toplumada maddi manevi faydanız olur gelir elde etmek istiyorsunuz , hizmet etmek için anlıyorum toplam geliriniz ancak personel maaşlarını ödüyor ama bunun tek yolu belli şirketlere rant sağlayarak kat karşılığı inşaat yapmak değil siz topluma hizmet ediyoruz diye şirketleri zengin ediyorsunuz. kentsel dönüşümle yenikente gök delen dikseniz neye yarar belediye kar eder , şirket kar eder dışardan baktığında havalı bir gökdelen de olur vatandaşıda kapısından kovarlar burada durma diye gökdelenede şirketin sahipleri geçerbelediye için de anlaşma olur indirimli yöneticileri daire alır oturur bunu da hizmet diye satarlar ülkemin durumu özeti tamda bu malesef :)

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 12:12
51

Fahrettin - Ben bu belediye başkanını hiç görmedim seçim yaklaşıyor çok güzel yalanlardan başladı yollar köstebek gibiydi bilerek bile çıkıp dolasmadi

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 29 Haziran 11:57
50

Brecht - Çok konuşan projeleri olan fakat hiçbir iş yapmayansın o yüzden sen yine seçilirsin başkan çünkü bizim halkımız senin gibilere oy verir

Yanıtla . 25Beğen . 1Beğenme 29 Haziran 11:17
48

Cenk Cemil - Milletin eskiden beri ÇENESUYU içtiği Derince Çınarlı Mahallesi girişindeki KAŞIK tesislerine çene suyu içilmesi için bir basma düğmesine basılarak fışkıran bir çeşme yapmışlar azizim su içmek için akla-karayı seçiyorsunuz ! Su fışkırtan çeşmelerin biri zaten çalışmıyor ! Diğerini düğmesine basıyorsunuz çeşmenin bağlı olduğu alüminyum platform eğiliyor ve onda da doğru-dürüst su fışkırtması sağlanamıyor ! Çene Suyunun menbaında bu sudan içmek için millete bu kadara eziyet vermek Derince Belediyesine hiç yakışmadı-yakışmıyor ! Oraya adam gibi doğru-dürüst iki değil en az 4-5 çeşme yapılmalı ve millet çene suyunu amuda kalkarak değil, kana-kana içebilmelidir !

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 10:56
65

Cenk Cemil - @Cenk Cemil 48 nolu yoruma cevabı: Orada bi görevli bulundurursun bedavacılara su aldırımazsın ! Bu çok mu zor bi iş ? Zaten su satan görevliler var, bir de çeşmelerden büyük pet şişelere bedava su dolduranlara engel olan bekçi korsun olur-biter ! Bedavacılar var diye oraya su içmeye gelen bütün millet cezalandırılamaz !

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 23:06
58

Aslan Er - @Cenk Cemil 48 nolu yoruma cevabı: Bedavacılar yüzünden musluklar iptal edildi. Millet bedava su çalmak için mühendislik harikası çözümler üretmişti. Sebil konulabilir. Fiyatlar pahalı

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 29 Haziran 17:33
47

Derinceli - ev yaparak kader mi değişir? Emniyet gitti. Stadyum gitti, hastane gidiyor. Derince'ye ne yatırım var? Acil üniversite yapılmalı.

Yanıtla . 18Beğen . 2Beğenme 29 Haziran 10:54
46

Derinceli - iki senedir bitmeyen alt yapı çalışmalarıyla bizlere rezaleti yaşattınız.Hayırlısıyla şu alt yapı çalışmalarını bitirerek yolları eski haline getirin biz ona razı durumdayız...

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 29 Haziran 10:45
45

Rizeli Kaptan - vicdanı cüzdanında olan insansın vesselam reklamdan başka birşey yaptığın yok

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 29 Haziran 10:34
43

Emekli Avukat - hahah zeki bey siz önce yolları düzeltin

Yanıtla . 21Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 09:18
40

Yenikentli - Evet derince nin kaderi siz göreve gelince değişti. Bir çivi cakilmamis hala Derince nin kaderinden bahsediyorsunuz. Yolların durumu, çevre düzenlemesi, yıkılmak üzere olan iki köprü (çenesuyu ve atmisevler) çenesuyu siritepe güzergahındaki alt geçitin hali yenikent te yılardır bitmeyen camii yollardaki kot farkları ve daha nicesi bizim pencere temiz biz görüyoruz da siz hangi pencereden bakiyorsunuz...

Yanıtla . 23Beğen . 2Beğenme 29 Haziran 09:11
39

Doğrucu Davut - başkanımın yaptıkları yapacaklarının teminatıdır

Yanıtla . 0Beğen . 18Beğenme 29 Haziran 09:08
38

Falcon - Ülkenin en kotu yönetilen belediyesi Derince belediyesiydi.Geride kalan 3 yıla baktığımızda değişen hiçbir şeyin olmadığını görüyoruz. Seçimlerde Sertif Gökçe nin değil de derince halkının kaybettiğini görmüş oluyoruz.

Yanıtla . 23Beğen . 5Beğenme 29 Haziran 09:01
35

Derinceli - Hep laf seçimden öncede bunları dedi. 41 seçim vaadi ne oldu?

Yanıtla . 21Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 08:33
34

Deli Biri - Valla ahir hayatımda daha kötü ne olabilir dediysek başımıza geldi başkanın ses tonunu bilen duyan işiten varmı :)

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 29 Haziran 08:22
33

Han Umt - Derince derince olalı böyle öksüz kalmadı boş laflar hayali icraatlar.yollar mantar tarlası olmuş millet zor gidiyor araçlarıyla sanırım başkan havadan konuştuğu gibi havadan gezmiş ilçeyi.hep rant peşinde mezarlıkların üstündeki ormanı bile yok etti sırf tokiye yer açmak için bence hemen gitmeli

Yanıtla . 19Beğen . 1Beğenme 29 Haziran 08:22
31

Dadaş. - Bir seneden fazladır Derince pislik için hertaraf hafriyat içinde bukadar plansız programsız bir iş başka bir yerde yoktur herhalde iki senedir resmen toz soluyoruz ben kurulduğu günden beridir koyu AKP liyim. Ama derince bu dönem kadar kötü olmamıştır. Her yer köstebek yuvası gibi Koca Derince de kazilmayan sokak yok Bir yerden başlarsın yaptikcada kapatıp planlı bir şekilde devam edersin bu dönem belediye yönetiminden çalışmalarından Bir AKP li olarak hiç memnun değiliz bidakinde aday bile olmasinlar mümkünse

Yanıtla . 13Beğen . 3Beğenme 29 Haziran 08:17
29

Körfez ( As Yap Bolum) - Boş laflar. O koltuğu boşuna meşgul ediyorsun. KOCAELİ nin en iş yapmaz geri kalmış ilçesi Derince.

Yanıtla . 28Beğen . 2Beğenme 29 Haziran 07:44
28

Özgür - Hiç okuma gereği görmedim.. zerre ümidim yok

Yanıtla . 22Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 07:21
27

Cantürk - Yeni kararrname yayınlanarak isminin Derince Köyü olarak değiştirilmesini talep ediyorum.

Sizinde muhtarı olmanızı.. bence ona da layık değilsiniz de

Yanıtla . 24Beğen . 2Beğenme 29 Haziran 06:55
26

Mustafa Şerif - Yapılan yorumları okuduysaniz başkanım başarınız ortada zaten. Siz derincede geziyorsaniz, biz uzayda geziyoruz galiba. Siz derinceyi kamu araçlariyla geziyor olabilirsiniz ancak vatandaş kendi aracıyla veya halk otobusleriyle işe gidiyor. Araçlarda ne ön takım kaldı ne de lastik. Defalarca onarım yaptırdık ancak bunun bedelini biz kendi cebimizden ödedik. Ben hep şu sorumun cevabını aradım. Bu yolların oturmasi için neden bizim araclarimiz bozuk yolda gidip yolun oturmasına katkıda bulunuyor?? Silindir neden defalarca geçmiyor? Emniyet eski lojmanlarında ara sokağı yaptınız ana caddeyi yapmama gibi yanlış politikaniz var sizin. Harmantarla son duragin ilerisinde rampa var her yağmurda oluk oluk su akıyor neden yağmur suyu ızgarası koymadı isu?? Ben soyliyeyim Elemanlariniz sahayı bilmiyor bölgeyi tanımıyor da ondan. İsuya biz şikayeti geçin adeta yalvardık yapın artık su yolları diye. Ne 3 ayı, 2 sene ellenmeyen sokaklar var. Sahi başkanım derincede metrekareye kaç yama yol ve isuya ait logar kapağı düşüyor??

Yanıtla . 26Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 06:52
25

Ahhh Derince Kadersiz - Bence başkan bey.giidip körfez belidiyesinin körfeze ne projeler yaptığını bir görsün örnek alsın...50 senelik derince sopalı yerinde sayıyor görselli berbat ötesi???

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 05:36
67

Tuğba - @Ahhh Derince Kadersiz 25 nolu yoruma cevabı: Körfez de oturuyorum Körfez de bunun laciverdi hepsi birbirinden beter anca rany anca ceplerini doldurma çabası giderayak ne koparırsaka kâr mantığında bunlar

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 30 Haziran 16:25
23

Derincelï - Burası derince düşüncen ilk önce kandiramazsiniz

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 03:32
22

Sezen Kemal - Zeki başkan yalandan gündem yapmaya çalışma gec artık bu işleri sen ilk önce yolları düzlet düzeltene kadar da seçim gelir zaten bu projelere kalmazsın güzel fikir ama oy toplamak için milletin gözüne girmek için

Yanıtla . 20Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 01:49
21

Sezen Kemal - Daha millet bahçesi bitmeden başka işlere atılıyorsunuz yol yapmayı bırakın bahçe yapmayı bırakın artık yeter. Halkım milletim diyon ya hep zeki bey halkının milletini esnafın derdine bak ilk önce halkının derdini çöz ilk sonra bahçe yol yap gerçi yolu bile kazıyıp bırakıyon sizden bu bukadar olur başkanlık lafa gelince milletim değerli tabi oda oy zamanı değerli oluyoz bizim vergi paralarımızla yapıyonuz bu işleri bu kadar yoksa nerde çalışmak sizde. Devam edin siz böyle saçma sapan isleri yapmaya zeki bey anca bunu yaparsınız yerinde oturcagina emir vereceğine kalk sende çalış başkansın.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 01:41
19

Joker - 15 sene sonraki projelermi bunlar daha sözünü tut nene hatun okulunun etrafını asfaltla binayı boyat hazır okullar kapalıyken

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 00:57
18

Izmitli - Bu projelerden önce fatih sultan mahallesine toplu taşıma işine bir el atsanız tahur başkana rica etsenizde 118 ve 105 yetmiyor insanlar üst üste seyahat ediyor sabah duraklar yolcu kaynıyor maalesef

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 00:33
16

İsmail - Derince koca bir köy olmuş hala neden bahsediyor anlamıyorum... Yani anlayacağınız bunlar bir takım boş işler...

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 00:23
15

Alp 41 - Sanki şuanki belediye başkanı değilde gelecek seçimde aday birisi gibi konuşuyor.yapcaz,edicez şimdiye kadar birşey yapmamışsın seçim yaklaşınca hükümet gibi sende sanki petrol bulmuş gibi yılların klişe yalanına sarılıyorsun.

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 29 Haziran 00:17
14

Derinceli - Oradaki mevcut evlere 3 kuruş değer biçiyorlar her aile en az 500 bin lira borçlandırılıyor ayrıca 1250 tl ye kiralık ev nerde var millet o fiyata nasıl ev bulacak

Yanıtla . 23Beğen . 2Beğenme 28 Haziran 23:58
24

Dürüst Yetkil - @Derinceli 14 nolu yoruma cevabı: 1250 iki daireyi tutan var bizim evde artışı az tutarak hepsi ekonomist sanki denizciler Cdde

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 29 Haziran 05:21
13

. - Ahh zeki bey tutustuk herhalde dua et de sertif gökce cıkmasın yine karsına farkın farkını yersin sana oy verenler yolunu kaybetmisti 3 senede anladılar neyin ne oldugunu

Yanıtla . 24Beğen . 4Beğenme 28 Haziran 23:43
12

İzmitli - Liman ışıkları projesi ne oldu... Bence bu projelerde reklam kokuyor... Yapamazlar

Yanıtla . 27Beğen . 2Beğenme 28 Haziran 23:10
11

Derinceli41 - Sormazlarmi adama 3 senedir neredeydin diye secim yaklasincami akliniza geldi bu projeler Sn.Zeki Aygun

Yanıtla . 33Beğen . 5Beğenme 28 Haziran 22:41
10

Emekci - Önce şu sokakların asfaltını bitirinde (sürekli denetlendikleri için böyle çalışıyorlarsa, denetlemeseniz nasıl çalışacaklar merak konusu) büyük projeleri yaparsınız...

Yanıtla . 29Beğen . 0Beğenme 28 Haziran 22:20
09

picantolu - bitirdiniz derince’yi bitirirdiniz..derince 15 sene geri gitse 50 yıl ileri gider..

Yanıtla . 32Beğen . 5Beğenme 28 Haziran 21:59
08

Objektif - bende bilgisayardan foto ciktisi alip koyarim, nevar bunda, resimle is bitiyormu?

Yanıtla . 27Beğen . 3Beğenme 28 Haziran 21:55
07

Objektif - daha caddeye asfalt dökelemiyorsunuz, ne anlatiyon.

Yanıtla . 36Beğen . 3Beğenme 28 Haziran 21:54
06

İbni Sina mah Emniyet - İbni Sina Mah Emniyet Sok. Hala asfaltlama yok. Bundan sonra yerel seçimlerde bu sokak dan oy isteyecek yüzünüz yok.

Yanıtla . 22Beğen . 1Beğenme 28 Haziran 21:17
05

Derince Esentepeli - başkanım bir derinceli olarak yapılan bir çok eseri görüyorum elinizden geldiğince ben tam 52 senelik derince esentepeliyim Kocaeli şehiri için en en en her işin bir kenara bırakıp yapılması gerekli olan eskiyol liman otoban bağlantısı burası Kocaelili olan her vatandaşa adeta azap işkence oldu İstanbul kavacık boğaz köprüsü bile bu kadar çile vermiyor artık inşallah bir an önce orta yaş üstü nesil çınarlı mezarlığına gitmeden bazılarımız bari görsün

Yanıtla . 17Beğen . 6Beğenme 28 Haziran 20:29
04

Kıral faruk - Derincenin gördüğü en kötü başkanlardan

Yanıtla . 32Beğen . 4Beğenme 28 Haziran 20:28
20

Kaynana - @Kıral faruk 04 nolu yoruma cevabı: 15 senedir derınce merkeze yakın çenedağ mahallesinde ikamet ediyorum bu kadar vasat bir iıçe girmedim merkeze yapılan bir şey yok daha çok zaten gelişmiş guzel olan yerlere yonelıyorlar bende isterim evimden çıkınca gözüm gönlüm açılsın yok arkadaş mahalleler bile pislik içinde lütfen çalışın bir ak partili olarak verdıgın oyların karşılığını görmedim üzgünüm

Yanıtla . 10Beğen . 1Beğenme 29 Haziran 01:09
03

Körfezli - Derince eğitim kampüsü projesi ne zaman başlıyor

Kaç başkan görecek daha

Eğitim kampüsü en önemli projedir

Trafik yükünü azaltacak

Eğitim kalitesi artacak

Ses soluk yok

Yanıtla . 18Beğen . 1Beğenme 28 Haziran 20:27
02

Murat - Hep -ecek -acak yada hazırlıklar basladı. Koca bir 3 sene geçti elle tutulur 1 proje yok.

Yanıtla . 38Beğen . 2Beğenme 28 Haziran 20:16
17

Tekin 41 - @Murat 02 nolu yoruma cevabı: VARYA cenesuyunu sattı.!!!!

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 29 Haziran 00:25
01

Aslan Er - Anlattığı masallara baksan çok büyük iş gibi. Ama projelerin hepsi haydarın. Belediye kasasından çıkan yani Derince’sinin parası ile yapılan birşey yok. Çünkü para personele yetmiyor. Önce Çınarlı mah düğün salonu ve kapalı pazarı yap. O yerde 46 dönüm yörüklerin. Bir çok hissedarı var.

Yanıtla . 24Beğen . 5Beğenme 28 Haziran 20:15
68

Beril - @Aslan Er 01 nolu yoruma cevabı: Ortada iş yok üç sene geçti aylarca yattığınız yerden maaş aldınız nasıl başınızı rahat koyuyorsunuz geceleri yastığa? Benden yana haram zehir zıkkım olsun başkandan en alt personele kadar hepsine haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır demişler para için susmayın şerefinizi satmayın

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Haziran 16:31

ELEMANLAR ARANIYOR

MYK Belgesine sahip şirketimiz bünyesinde fabrika ortamında çalışabilecek ARGON KAYNAKÇILARI, HAVALANDIRMA İMALAT VE MONTAJ USTALARI, END.BORUCU ar...

SERVİS ŞOFÖRÜ ARANIYOR

İzmit merkez bölgesinden, Gebze bölgesine çalışacak SERVİS ŞOFÖRÜ aranıyor.Tel: 0531 910 44 89

EYİ KAROSER ELEMANLAR ARIYOR

KAROSER işinde çalışacak İMALAT USTALARI VE YARDIMCILARI, KAYNAKÇI ve DEMİR DOĞRAMA USTALARI alınacaktır. Dolgun Maaş+Yol+Yemek+SGK EYİ KAROSER A...

RÜKSAN MAKİNA, GAZALTI KAYNAKÇISI VE PUNTA KAYNAKÇISI ARIYOR

Kartepe’de bulunan RÜKSAN MAKİNA bünyesinde çalışacak GAZALTI KAYNAKÇISI VE PUNTA KAYNAKÇISI aranmaktadır. İletişim: Gürbüz Altun Tel: 0533 689 55...

ROMANO RESTAURANT AŞÇI VE AŞÇI YARDIMCISI ARIYOR

ROMANO RESTAURANT Yetiştirilmek üzere AŞÇI ve AŞÇI YARDIMCISI alınacaktır. Tel: 0533 229 33 25

GECE VE GÜNDÜZ BEKÇİSİ ARANIYOR

İzmit Alikahya'da bulunan Jasmine Country sitesinde GECE BEKÇİSİ olarak *Gündüz, gece vardiyalı olarak çalışabilecek *Sitedeki ufak tefek işleri yap...

DAMPERLİ TIR ŞÖFÖRÜ ARANIYOR

MUNZUROĞLU HARFİYAT İzmit’te alt yapıda çalışacak TECRÜBELİ DAMPERLİ KAMYON ŞOFÖRÜ alınacaktır. Emeklide olabilir. Maaş: 6.000TL Tel: 0 532 280 24...

FIRINDA ÇALIŞACAK ELEMANLAR ARANIYOR

Aşağı Yuvacık'ta bulunan fırınımızda çalışmak üzere, tercihen Başiskele Yuvacık ve yakın çevresinde ikamet eden. *HAMURKAR, *TECRÜBELİ FIRIN ŞOFÖ...

ŞOFÖR ARANIYOR

Firmamıza tıbbi atık toplama taşıma görevinde çalışacak ŞOFÖR alımı yapılacaktır. SRC 4 veya 5 belgesi tercih sebebidir. Tel: 325 65 65

TECRÜBELİ ŞOFÖR ARANIYOR

Başiskele' de İnşaat malzemeleri satan firmamıza, damper kasa arac kullanımında TECRÜBELİ ŞOFÖR aramaktayız. TEL: 0534 041 41 41