Yeni santrafor büyük olasılıkla Okan Eken

Kocaelispor’un yeni basın sözcüsü Tuncay Arıcan dün spor basınıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Spor basınının yoğun ilgi gösterdiği programda Arıcan, kulüple ilgili gelişmeleri aktardı, soruları yanıtladı. Arıcan ilk olarak transfer konusuna değindi, “Transferleri 1.Lig’den yapmayı hedefliyoruz. Santrafor transferinde sona geldik, her an açıklayabiliriz” dedi. Arıcan’ın sözünü ettiği santraforun yüksel olasılıkla Manisa FK’dan Okan Eken olduğu belirtildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Tuncay Arıcan yabancı futbolcuların durumuyla ilgili, “Kolovos ise 25 bin Euro daha yatırdır. Böylece Yunan oyuncunun serbest kalma ihtimali kalmadı. Diogo ile görüştük. Sözleşmesini 1+1 uzatacağız. İyileştirme de yapacağız. Bir iki pürüz kaldı. Fiyatta ve sürede anlaştık. Ancak bir iki pürüz var. Onu da yakından açıklayacağız. Diop’u öncelikle kiralamak istiyoruz. Ama kiralayamazsak iyi bir bonservise satacağız. Keçiörengücü ile görüşmeler devam ediyor” dedi.

“EN BÜYÜK PAY BİZİM”

“Çok değerli basın mensuplarımız davetimizi kabul edip buraya katılım sağladığınız için teşekkür ederim. Sizler hem Kocaeli kentimizin hem de Kocaelispor’umuzun çok değerli görev alan emekçilerisiniz. Sizler kulübümüz ile şehrimiz arasında çok iyi bir köprü vazifesi vaziyeti görüyorsunuz. Kulübümüzden doğru bilgi akışını sağlıyorsunuz. Bundan dolayı da, sizlerin hizmetlerinden ötürü de ayrıca teşekkür ederim. Maalesef bu sene kulübü küme düşürdük. Bundaki en büyük pay da bizlere aittir”

“SÖZ VERİYORUZ”

“Bununla ilgili de başkanımız zaten huzurunuzda, camiamızdan, taraftarımızdan özür diledi. Ben de bir kez daha sizlerin huzurunda taraftarımızdan, camiamızdan kentimizden bir kez daha özür dilerim. Taraftarımıza bu sene maalesef acı bir üzüntü yaşattık ve bizler de acı bir tecrübe yaşadık. Bu acı tecrübeden dersler çıkararak çok daha sağlam bir şekilde hazırlığımızı yapıyoruz. Bunları çok çok daha iyi şekilde telafi edip yaşadığımız bu üzüntünün fazlasıyla sevinci taraftarımıza ve kentimize geri getireceğimizin sözünü buradan sizler vasıtasıyla söz vermek istiyorum”

 BİLET FİYATLARI

“Yeni sezonda bilet fiyatları için acele etmiyoruz. 1 Temmuz'da Passolig'in yeni fiyatlandırmaları var. Onların belli olmasını bekliyoruz. Loca fiyatlarını ülkemizdeki ekonomik koşulları da göz önünde bulundurarak enflasyon oranında çok fazla zam yapmadan belirleyeceğiz. Bir seviyede fiyatları tutmayı düşünüyoruz. Taraftarımız Passolig kartıyla Passolig sistemi üzerinden biletlerini ya da kombinelerini alıp maçlara gelebilecekler. Bunun yanında kağıt bilet satışı da olacak” 

PASSOLİG GİŞESİ

“Eski kent meydanında storemiz var. Bu storenin yan tarafına Passolig için bir gişe koyacağız. Burada hem Passolig kart basımı, kağıt bilet satışı ve kombine satışları yapılacak. Buranın konumu hem merkeze ulaşılabilir olması hem de araçlarıyla bilet almaya gelecek olan taraftarlarımızın alt katta otoparkı kullanacak olması sebebiyle ulaşılabilir. Daha önceki fuar alanındaydı. Taraftarların gelmesinde sıkıntı oluyordu. Önümüzdeki sezon böyle bir problem olmayacak. Bu arada geçen yıl storeyi biz işletiyorduk, yeni sezonda işletmesini başka bir firmaya vereceğiz. Kulübün menfaati için bunun doğru olduğunu düşünüyoruz”

“KORUMAK İSTİYORUZ”

“Passolig kartının da 1 yıllık maliyeti var. Biz bu bedeli kulüp olarak kendimiz karşılayacağız. 962 lira bedelle Passolig kart sahibi taraftarlarımıza kombine bilet satacağız. 20 binin üzerinde bir Passolig sahibi taraftarımız var. Hem bunu korumak hem de önümüzdeki sene çıktığımızda daha güçlü bir şekilde daha hızlı bir şekilde taraftarımızı sisteme adapte etmek hazır halde bulundurmak için böyle bir düşünceniz var. Bunu da yapacağız zaten. İlerleyen günlerde fiyatlarla alakalı açıklamalarımızı yaparız”

HİBRİT ÇİM ÇALIŞMALARI

“Kocaeli stadımızın son durumu ile alakalı sizlere bilgi vermek istiyorum. Stadımızın zeminin altında, mevcutta bir balçık tabakası vardı. Bu balçık tabakasından dolayı çimler aşağıya doğru uzamıyordu. O yüzden de çok çabuk ölüyorlar. İki bölge sulama sistemi vardı. Bu sulama sisteminde mesela güney kale arkasında güneş almadığı halde su ihtiyacı olmamasına su verildi. Çimlerin çürümesine sebep oluyordu. Gençlik ve Spor İl müdürlüğümüz zeminimizin hibrit çim sistemle dönmesi ile alakalı ihalesini yaptı. Firmaya yer teslimi yapıldı. Firma da pazartesi günü itibariyle çalışmalara başladı”

TÜRKİYE’DE ÖRNEK OLACAK

“Şu anda eski zeminin çimleri sökülüyor. Aynı çalışma ile birlikte hangi bölgenin su ihtiyacı varsa o bölgeye su verilecek. Zeminin daha uzun ömürlü olması sağlanacak. Yeni yapılacak çalışma ile beraber stadın zemini 5 santim yukarı kalkıyor. Bu bölgede asfalt dökülerek aynı hizaya getirilecek. Yani Türkiye'de örnek bir zemin olacak. Geçen sene Ağustos ayında 40 dereceleri bulunan bir hava sıcaklığı olmuştu. İlimizde ve Türkiye genelinde o 40 derecelik sıcaklık bizim sahanın zemininde 50-55 derece olarak hissedildi”

“TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Öyle bir ölçüm yapıldı. Bu nedenle çimlerde yanmalar oluştu. Zaten sizde sezon açılışında gördünüz. Yazdınız, haklı olarak sitemler oluşmuştu. Bunun da önüne geçmek için yine maraton tribünü ile protokol tribünü arasına gölgelik file temini yapılıyor. Aynı durum oluşturduğu takdirde bu file gerilecek. Çimlerin yanmasına engelleme sistemi oluşturulacak güzel bir çalışma yapmış olacağız. Ben Gençlik Spor İl müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Oradaki personellere de gerçekten işlerini çok iyi yapıyorlar”

20 FUTBOLCU VAR

“28 kişilik kadro yapımızdan 12 futbolcumuz halihazırda devam edecek. Tabii bunlardan bir tanesi de gidip kalabilir. Yakında netleşecek ama şu anda 12 kişi kalacak gibi gözüküyor. Alt yapıdan yaptığımız 8 takviyeyle sayı 20’ye çıkıyor. 7 ya da 8 tane transfer yapılacak. Bu transferleri de aslında 1.Lig’den yapmayı planlıyoruz. Bölgeler derseniz iki tane santrafor, bir sağ kanat, bir sol kanat, 8 numara, bir sol stoper ve bir de kaleci transferi hedefledik. Kanat ve sol stoper transferi gerçekleşti. Diğer bölgeler ile alakalı çalışmalarımız da devam ediyor. Yakın zamanda duyurusu yapılır”

START 15 TEMMUZ

“Geçen sezon yaşadığımız en büyük sıkıntılardan bir tanesi maalesef hep sıfırdan takım kurduk. Biz yani sıfırdan takım kurma sıkıntıları yaşadık. Geçen sene düşmemizin sebeplerinden biri de budur. Yabancı oyuncu oynatma, yerli oyuncu tecrübesi farklı bir lig. Yeniden 1. Lig’e çıktığımız takdirde elimizde kadro olmuş olacak. Bizim son 3 senede yaşadığımız en büyük problemlerden birisi iskelet bir kadromuz olmamasıydı. Takımımız 15 Temmuz'da tesiste toplanacak.

İKİNCİ ETAP ERZURUM

“Daha sonra 1. etap kamp için Bolu'ya sonra da 2. etap içinde Erzurum'a gidecek. Tarihler şu anda net değil. Tarihleri daha sonra size bildireceğiz. Yalnız 4 Temmuz'da hoca altyapıdaki arkadaşlarımızı tesiste toplayacak. 4 Temmuz'dan 15 Temmuz sonuna kadar çalışma yapacaklar. Birebir kendisi bu çocukları görmek istiyor. Onları görecek ve onları da kamp sürecine dahil edecek. Kamp sonunda da uygun görülen futbolcular devam edecek, diğerleri kiralık verilebilir”

BÜTÇE 69 MİLYONA İNDİ

“Başkanımızın basın toplantısından sonra bütçe ile alakalı bir bilgi paylaşmıştık. Yerli futbolcu maliyeti 27 milyon 377 bin TL tutuyordu. Bu şu anda 26.5'e düştü. Ama bu rakam da daha aşağıya gelecek. O zaman genel harcama tutarı 71 milyondu. 69 milyona düştü. Arkadaşlarımız çalışıyor. 65 milyonlu rakamlara çekmeye çalışıyoruz”

ALPAY’IN BONSERVİSİ ALINDI

Arıcan Alpay’ın bonservisiyle ilgili Beşiktaş ile anlaştıkları bilgisini verdi, “Gelecek satıştan pay konusunda son görüşmeler devam ediyor. Bu oran yüzde 30 olacak. Kendisiyle 2 artı 1 yıllık sözleşme yapacağız” dedi. Basın sözcüsü Tuncay Arıcan takımdan ayrılan Doğukan Kaya ilgili, “Kendisine teşekkür ediyoruz. Gelip ayrılmak istediğini söyledi, bir telkinimiz olmadı anlayışla karşıladık. Yeni kulübünde başarılar diliyoruz” dedi.

MERVAN KALSIN İSTİYORUZ

Mervan konusuna da değinen Arıcan, “Hoca Mervan’ı kadro yapılanmasında düşünüyor. Başkanımız özel olarak görüştü. Mervan benimle konuşmayın dedi menajerine yönlendirdi. Yakışmadı. Transferiyle ilgili resmî bir durum yaşanmadı. Yetiştirme bedeli de arttı. Serbest kalmasını verecek olan kulüp bizden izinsiz alabilir. Ama biz Mervan’ın kalmasını, yeni sezonda takıma hizmet etmesini istiyoruz” dedi.

BERHUR KESER’İN DURUMU

Tuncay Arıcan takımdan ayrılmak istediği bilinen Benhur Keser ile ilgili soruya, “1. Lig’den 2, Süper Lig’den 1 takımın kendisiyle temasla olduğunu biliyoruz. İstediğimiz bonservis verilirse Benhur ile yolları ayırabiliriz. Benhur yıprandığını ve ayrılmak istediğini belirtti ancak biz kendisini takımda tutmak istiyoruz” yanıtı verdi.

STADYUMLA İLGİLİ BİLGİ

Arıcan stadın son durumuyla ilgili, “Balçık tabakası vardı çimler ölüyordu, iki bölge sulama vardı. Pazartesi itibariyle çalışma başladı, çimler sökülüyor. Türkiye’nin en iyi zeminlerinden birisi olacak. 5 cm yukarı kalkacak, asfalt dökülecek suni halı yenilenecek, Türkiye’de örnek olacak. Ayrıca sıcaklık 50-55 derece olarak hissediliyor sahada, önüne geçmek için maraton ile UEFA arasında gölgelik file çekilecek, buna engel olmaya çalışacağız” dedi.

30 Haz 2022 - 11:31 - Spor --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.875.606 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

08

Kocaelim benim - 2. Ligde biraz teknik oyuncular iş görüyor. Ama 1. Lige göre daha karambol ve mücadeleye dayanan bir görüntü var. Alt yapıdan çıkarılan gençlerin daha iyi iş cikaracagina inanıyorum. Benhur gitse daha iyi. Yıpranmış futbolcuyu tutmak yanlış olur.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 01 Temmuz 08:36
06

Paşa - Tuncay bey Musa Nizamı niye gönderdiniz ondan bahset kemik kadro diyorsun kemik kadro daki adamları gönderiyorsunuz

Yanıtla . 7Beğen . 2Beğenme 30 Haziran 21:23
04

Sucu - Adama soramadınız mı ? Madem iskelet takımınız yoktu Mesut u neden gönderdiniz diye! Boş yapmış!

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 30 Haziran 15:04
03

Bedirhan - Ne çabuk seviyosunuz Kargaşayı . Hepbitlikte Destek olalım onsuz bunsuz TAKIMA !

Yanıtla . 3Beğen . 7Beğenme 30 Haziran 14:57
02

Emre ks - Tuncay bey tebrik ederim ilk defa bir yönetici bilgi alıp basının karşısına çıkmış, stadyum konusunda dersinizi çalışıp geldiğinizi görüyorum.

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 30 Haziran 12:53
01

Hasan - Başkanın nerede kardeş kongreyi önce devre arası sonra ekime çekti bugünde eylüle çekmesini bekliyorduk.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 30 Haziran 12:04
07

Kanlibagli - @Hasan 01 nolu yoruma cevabı: ilan hicbirseyden memnun degilsiniz

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Haziran 22:31

ELEMANLAR ARANIYOR

MYK Belgesine sahip şirketimiz bünyesinde fabrika ortamında çalışabilecek ARGON KAYNAKÇILARI, HAVALANDIRMA İMALAT VE MONTAJ USTALARI, END.BORUCU ar...

SERVİS ŞOFÖRÜ ARANIYOR

İzmit merkez bölgesinden, Gebze bölgesine çalışacak SERVİS ŞOFÖRÜ aranıyor.Tel: 0531 910 44 89

EYİ KAROSER ELEMANLAR ARIYOR

KAROSER işinde çalışacak İMALAT USTALARI VE YARDIMCILARI, KAYNAKÇI ve DEMİR DOĞRAMA USTALARI alınacaktır. Dolgun Maaş+Yol+Yemek+SGK EYİ KAROSER A...

RÜKSAN MAKİNA, GAZALTI KAYNAKÇISI VE PUNTA KAYNAKÇISI ARIYOR

Kartepe’de bulunan RÜKSAN MAKİNA bünyesinde çalışacak GAZALTI KAYNAKÇISI VE PUNTA KAYNAKÇISI aranmaktadır. İletişim: Gürbüz Altun Tel: 0533 689 55...

ROMANO RESTAURANT AŞÇI VE AŞÇI YARDIMCISI ARIYOR

ROMANO RESTAURANT Yetiştirilmek üzere AŞÇI ve AŞÇI YARDIMCISI alınacaktır. Tel: 0533 229 33 25

GECE VE GÜNDÜZ BEKÇİSİ ARANIYOR

İzmit Alikahya'da bulunan Jasmine Country sitesinde GECE BEKÇİSİ olarak *Gündüz, gece vardiyalı olarak çalışabilecek *Sitedeki ufak tefek işleri yap...

DAMPERLİ TIR ŞÖFÖRÜ ARANIYOR

MUNZUROĞLU HARFİYAT İzmit’te alt yapıda çalışacak TECRÜBELİ DAMPERLİ KAMYON ŞOFÖRÜ alınacaktır. Emeklide olabilir. Maaş: 6.000TL Tel: 0 532 280 24...

FIRINDA ÇALIŞACAK ELEMANLAR ARANIYOR

Aşağı Yuvacık'ta bulunan fırınımızda çalışmak üzere, tercihen Başiskele Yuvacık ve yakın çevresinde ikamet eden. *HAMURKAR, *TECRÜBELİ FIRIN ŞOFÖ...

ŞOFÖR ARANIYOR

Firmamıza tıbbi atık toplama taşıma görevinde çalışacak ŞOFÖR alımı yapılacaktır. SRC 4 veya 5 belgesi tercih sebebidir. Tel: 325 65 65

TECRÜBELİ ŞOFÖR ARANIYOR

Başiskele' de İnşaat malzemeleri satan firmamıza, damper kasa arac kullanımında TECRÜBELİ ŞOFÖR aramaktayız. TEL: 0534 041 41 41