MHP Gölcük’e 174 yeni üye

Derya Çavdar’ın MHP Gölcük İlçe Başkanlığı’na atanmasından sonra hissedilir bir haraketlilik ve yükseliş yakalandı. Önceki gün MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt’un da atıldığı törende 174 yeni üye kaydı yapıldı. MHP Gölcük Teşkilatı'nda son iki hafta içerisinde toplam 300 civarında yeni üye kaydı yapıldı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

MHP Gölcük İlçe Yönetimi, önceki akşam parti binasında yoğun bir üye katılım programı düzenledi. Programda, 174 kişi partiye üye olurken son iki hafta içerisinde günlük sürede 292 kişinin üye olduğu belirtildi. Programa MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt ve yönetimi, MHP Gölcük İlçe Başkanı Derya Çavdar ve yönetimi, MHP Gölcük Belediye Meclis Üyeleri, MHP eski yöneticileri, üye olacak partililer ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Gerçekleştirilen programda ilk sözü alan MHP Gölcük İlçe Başkanı Çavdar, “Sizin burada olmanız, bizi ziyadesiyle mutlu etti, güç verdiniz. İl Başkanımız Sayın Yunus Emre Kurt ve başkan yardımcılarını burada ağırlıyoruz. Hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘BİZE SALONLAR DAR GELİYOR’

Üye katılım töreninde konuşan MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt “Üstat Karakoç diyor ya ‘Ellerin yurdunda çiçek açarken bizim ile kar yağıyor gardaşım, bu hududu kimler çizmiş gönlüme, dar geliyor dar geliyor gardaşım’ diye, bize de artık bu salonlar dar geliyor. Gölcük’e Milliyetçi Hareket Partisi, üç hilal çok yakıştı. İnşallah Derya başkanımız, yöneticilerimiz ve sizlerin destek ve dualarıyla bu salonlar dar geldiği gibi belediye binaları da bize dar gelecek, üç hilal her yerde dalgalanacak. Yeni üyelerimiz öyle bir siyasi partiye üye oldu ki her zaman vatan millet için kimler nerede denildiğinde biz buradayız, Milliyetçi Hareket Partililer burada, ülkücüler burada diye tabelası aranan bir yere geldiniz. Devlet, millet ne zaman zora düşse herkes kafasını kaldırır, Milliyetçi Hareket Partisi’nin tabelasına bakar. İşte böyle önemli bir yere üye oluyorsunuz. Gerçekten Milliyetçi Hareket Partisi, yıllarca çizgisi değişmeyen bir partidir” dedi.

‘FETÖ İLE MÜCADELE DEVLET POLİTİKASI HALİNE GELDİ’

Sözlerini sürdüren Başkan Kurt, “Bize en çok gelen eleştiri; 10 yıl önce birbirinizle didiştiğiniz, birbirinize laflar söylediğiniz bir siyasi parti ile şimdi ittifak kurdunuz, neden? 10 yıl önce biz Fetullah Gülen’e terör örgütü başı diyorduk, okyanus ötesindeki hain diyorduk, şu anda çok şükür bu bir devlet politikası haline geldi. Biz 10 yıl önce çözüm süreci yanlıştır, bu yanlıştan ancak terör örgütünün başına vurularak dönülür diyorduk, bu da bir devlet politikası haline geldi. 15 Temmuz akşamı herkes acaba darbenin seyri ne olacak, ona göre ya darbecilerin ya da devletin yanında yer alalım diye beklerken saat 21.00’da Türk dünyasının ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı, ‘Bu bir darbe kalkışmasıdır, sonuna kadar mücadele edilmelidir, devletimizin ve milletimizin yanındayız’ dedi. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi ve Genel Başkanı, önce ülkem ve milletim diyen, her zaman partisini ve oyunu daha sonra düşünen bir parti ve genel başkandır. Böyle bir siyasi partiye üye oldunuz” dedi.

‘2023 SEÇİMİNİ BİZ HİLAL KAZANACAK’

Sözlerine devam eden Başkan Kurt, “Devletimiz ve milletimiz için Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimine girdik; 2023 seçimleri. Bu seçimler öyle bir şey ki ya hilal kazanacak, ya haç kazanacak. Ya hak kazanacak, ya batıl kazanacak. Biz hilalin yanındayız ve Allah nasip ederse 2023 seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden Cumhurbaşkanı seçtireceğiz, Milliyetçi Hareket Partisi’ne de tarihi bir oyu hem Gölcük hem de Kocaeli’nin tamamında kazandıracağız. Cumhur İttifakı’nın kazanımlarını iyi değerlendirmek lazım. Cumhur İttifakı sayesinde yıllardır ‘Çırpınırdı Karadeniz’i söylerken Türk’ün şanlı Bayrağını Karabağ’da asacağız derken haykırırdık. Çok şükür geçen sene Cumhur İttifakı sayesinde şu anda Karabağ’da Türk Bayrağı dalgalanıyor. 1974’te Kıbrıs’ta, şehitlerimiz sayesinde yeniden bizim oldu. Emeği olan herkesten Allah binlerce kez razı olsun. Bülent Ecevit’i, Necmettin Erbakan’ı ve tüm şehitlerimizi Allah rahmet eylesin. Ama dört odalı bir evi vermişler bize, üç odasını kullanabilirsin ama bir odasını kullanamazsın diyorlar. Kıbrıs’ta Gazimagosa’da kapalı Maraş böyle bir yer. Geçen sene Cumhur İttifakı sayesinde burası bizimse biz buraya gireriz dedik, kapalı Maraş’ı da açtık” dedi.

‘CUMHUR İTTİFAKI’NI EN ÜST SEVİYEDE DESTEKLEYECEĞİZ’

Başkan Kurt, sözlerini şöyle sürdürdü, “Her Müslüman Türk’ün hayali Ayasofya’ya abdestle girmekti. Bilet yerine abdestle girmek de Cumhur İttifakı’na nasip oldu. Üç konuda her zaman milli olmak lazım: Tarım, silah sanayi ve enerji. Geçen hafta Sayın Cumhurbaşkanımız Adana’da iki petrol kuyusu bulunduğunu açıkladı. Karadeniz’de doğalgazı çıkaracak güce geçen sene ulaştık. Şimdi Karadeniz’de doğalgaz çıkarma faaliyetleri kendi gemilerimizle, silah sanayimiz, savunma sistemimizle oradan çıkarılıyor ve 2023 Haziran seçimleri öncesinde, Nisan ayında ilk dağıtımı yapılacak. İşte bu milli enerjiyi çıkarmak da Cumhur İttifakı’na nasip oldu. Amerika’da Türk evi açtıran, 1984’ten bu yana başımıza bela olan bu terör örgütünü bitiren Cumhur İttifakı’dır. Onun için bu ittifakın 2023 yılında devam etmesi, Milliyetçi Hareket Partisi’nin güçlü bir şekilde temsil edilmesi, vatanın ve milletin kaderiyle aynı şeydir. Cumhur İttifakı’nı en üst seviyede destekleyeceğiz.

‘ÖZGÜR ÖZEL HADSİZLİK YAPTI’

2023’te olumsuz bir durumda karşımızda kim var, onu anlatmak istiyorum. Karşımızda adı millet olan ama milletle hiçbir bağı olmayan bir bağ var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Grup Başkanvekili Özgür Özel dedi ki ‘4-6 yaş Kur’an kursları orta çağ zihniyetidir, cumhuriyetin değerlerine aykırıdır, kapatılmalıdır’. Yani şunu diyor bu hadsiz: 2023 yılında biz gelirsek Kur’an kurslarını kapatırız. İşte bu 28 Şubat’çı zihniyete izin vermememiz lazım. Sezgin Tanrıkulu diye bir terörist başı avukatı var. Gelirsek İHA-SİHA’ların üretimini durduracağız diyor. Biz savaşı en son çare olarak yaparız ama Türk için gerekirse savaş, dünyanın şah damarını kesmektir. Bunu da onlara, Yunanistan aşığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na anlatmak lazım. 2023’te Cumhur İttifakı’na vereceğiniz her oy, terör örgütünü, FETÖ’yü rahatsız eder. CHP Genel Başkanı diyor ki ‘KHK’lıları işine geri döndüreceğiz’. Yani diyor ki 2023’te bir gelirsek FETÖ’den içeri aldıklarımızı salacağız, işine de geri döndüreceğiz.

‘KARŞIMIZDAKİ TEHLİKE BÜYÜK’

Milliyetçi, ülkücü kadrolar. Bu kadrolar, Kılıçdaroğlu’na da CHP’ye de büyük gelir. Onlar bizi bilmiyor. Sizlerin desteği ve duasıyla Milliyetçi Hareket Partisi’nin, ülkücü hareketin kadrolarını hepsine göstereceğiz. Karşımızdaki tehlike bu kadar büyük, din düşmanı, 28 Şubat’çı. Selahattin Demirtaş’a dostum diyorlar. Demirtaş onların dostu, bize göre de bebek katilinin heykelini dikeceğim diyen bir teröristtir. Milliyetçi Hareket Partisi, FETÖ’nün de terör örgütünün de korkulu rüyasıdır. Bu ülkenin sigortası, yapıtaşı, çimentosudur. Millet için, ülke için hizmet ederiz. Uykumuzdan taviz veririz, maddi-manevi yıpranırız. Beklentimiz ise sadece Allah razı olsun demektir. Millet de bize bunu dediği sürece gece uyumadan, gündüz yorulmadan biz Kocaeli’ de, Derya başkan ve yönetimi de Gölcük’te çalışacağız. Sizlerin de bu destek ve duasını kalbimizde hissetmek istiyoruz.

‘ÜLKÜ OCAKLARINI TEMSİL EDİYORUZ’

Ben Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Yunus Emre Kurt. Bir ülkücünün alacağı en büyük iki görev var: Biri ülkü ocakları il başkanlığı, biri de Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı. Yüce Allah bu yaşımda bu iki görevi de bana nasip etti. Türkiye’nin en genç il başkanıyım. Ülkü ocaklarını temsil ediyoruz. Yaptığım her artı oraya, her eksi de oraya yansır. Gençliğe imkan vermeyenlere Devlet Bey, ‘Size 30 yaşında, Türkiye’ye örnek olacak, Kocaeli’de Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı atıyoruz’. Onun için başarısız olmak gibi bir ihtimalimiz yok. Başarılı olmak için de çalışacağız. Ben gerçekten böyle bir hareketin içinde doğdum. Ülkü ocaklarının her kademesinde görev aldım.

‘KADINLAR VE GENÇLER ÇOK ÖNEMLİ’

Sizin gibi güzel insanlarla birlikte yol yürüyoruz. Hanımefendiler çok önemli. Her beyefendi arkadaşımız, eşini, kızını, ablasını, teyzesini bu partiye dahil etmek zorunda. Gençlik çok önemli. 2023 yılında Türkiye’de ilk defa oy kullanacak kardeşimizin sayısı 6,4 milyon. Kocaeli’de 125 bin. Çünkü 2019’dan 2023’e kadar seçimsiz bir dönem geçiriyoruz. 4 yılda 6,4 milyon kişi birikti. Hayatında ilk defa seçim sandığında oy kullanacaklar. O kardeşlerimizi Cumhur İttifakı’na ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönlendirmemiz lazım. 2023 seçimlerinde bizim az çalışmamızdan ötürü vatan, din, devlet düşmanları başa gelirse bunun hesabını ne bu dünyada ne de öbür dünyada verebiliriz. Çok çalışmalı ve mücadele etmeliyiz. Keşke herkesle görüşseydik gibi bir pozisyon olmamalı” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından partiye yeni üye olanlara rozetleri takıldı.

01 Tem 2022 - 09:10 - Siyaset --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.832.839 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Tekin 41 - TEBRİKLER BOYLE DEVAM EDİN.BELKİ YUZDE 4 OYUNUZ OLABİLİR BİR İHTİMAL!!!!!

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 01 Temmuz 09:42
04

Sırrı - @Tekin 41 01 nolu yoruma cevabı: İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR! TÜRK ATASÖZÜ

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Temmuz 15:42

YATILI TEMİZLİK ELEMANI ARANIYOR

Yahyakaptan'da ki halı sahada çalışacak YATILI BAY TEMİZLİK ELEMANI aranıyor. Tel: 0 532 234 95 40 - 0262 311 49 66

2 ERKEK PLASTİK KIRMA MAKİNE OPERATÖRÜ ARANIYOR

ATİSAN AMBALAJ Kocaeli Başiskele de bulunan geri dönüşüm firmamızda çalıştırılmak üzere 2 ERKEK PLASTİK KIRMA MAKİNE OPERATÖRÜ alımı yapılacaktır....

ELEMANLAR ARANIYOR

MYK Belgesine sahip şirketimiz bünyesinde fabrika ortamında çalışabilecek ARGON KAYNAKÇILARI, HAVALANDIRMA İMALAT VE MONTAJ USTALARI, END.BORUCU ar...

EYİ KAROSER ELEMANLAR ARIYOR

KAROSER işinde çalışacak İMALAT USTALARI VE YARDIMCILARI, KAYNAKÇI ve DEMİR DOĞRAMA USTALARI alınacaktır. Dolgun Maaş+Yol+Yemek+SGK EYİ KAROSER A...

RÜKSAN MAKİNA, GAZALTI KAYNAKÇISI VE PUNTA KAYNAKÇISI ARIYOR

Kartepe’de bulunan RÜKSAN MAKİNA bünyesinde çalışacak GAZALTI KAYNAKÇISI VE PUNTA KAYNAKÇISI aranmaktadır. İletişim: Gürbüz Altun Tel: 0533 689 55...

ROMANO RESTAURANT AŞÇI VE AŞÇI YARDIMCISI ARIYOR

ROMANO RESTAURANT Yetiştirilmek üzere AŞÇI ve AŞÇI YARDIMCISI alınacaktır. Tel: 0533 229 33 25

GECE VE GÜNDÜZ BEKÇİSİ ARANIYOR

İzmit Alikahya'da bulunan Jasmine Country sitesinde GECE BEKÇİSİ olarak *Gündüz, gece vardiyalı olarak çalışabilecek *Sitedeki ufak tefek işleri yap...

FIRINDA ÇALIŞACAK ELEMANLAR ARANIYOR

Aşağı Yuvacık'ta bulunan fırınımızda çalışmak üzere, tercihen Başiskele Yuvacık ve yakın çevresinde ikamet eden. *HAMURKAR, *TECRÜBELİ FIRIN ŞOFÖ...

TECRÜBELİ ŞOFÖR ARANIYOR

Başiskele' de İnşaat malzemeleri satan firmamıza, damper kasa arac kullanımında TECRÜBELİ ŞOFÖR aramaktayız. TEL: 0534 041 41 41

ORKA DONATIM ELEMANLAR ARIYOR

Beşiktaş Tersanesi’nde ORKA Donatım firmasında çalışmak üzere İMALAT MONTAJ USTASI,  GAZALTI KAYNAKÇISI VE YARDIMCILARI alınacaktır. Tel: 0536 618...