Büyükşehirden memnuniyet oranı yüzde 65’in üzerinde

Yerel seçimde Cumhur İttifakı ile yeniden 13-0 yapacaklarını söyleyen AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin memnuniyet anketleri ile ilgili bilgi verdi. Muhalefetin artık Kocaeli’de büyükşehir iddiasının kalmadığını ifade eden Talus, “Tahir Büyükakın çok başarılı. Büyükşehir Belediyemizin memnuniyet oranı yüzde 65’in üzerinde çıkıyor. Bu durum Büyükşehir Belediyesinde işimizi kolaylaştırıyor” dedi.

Süriye Çatak Tek
Süriye Çatak Tek Tüm Haberleri
Büyükşehirden memnuniyet oranı yüzde 65’in üzerinde
Büyükşehirden memnuniyet oranı yüzde 65’in üzerinde
Haber albümü için resme tıklayın

KOCAELİ TEŞKİLATI HAZIR

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından yerel seçim hazırlıklarına başlayan AK Parti’de, genel merkez resmi olarak açıklamasa da aday belirleme süreci kasım ayında başlayacak. AK Parti İl Başkanı Şahin Talus ile seçim çalışmaları ile ilgili konuştuk. Adayların ne zaman belli olacağı kesinleşmese de AK Parti’de sandık bazlı çalışmaların başladığını söyleyen İl Başkanı Şahin Talus, Kocaeli teşkilatlarının seçim startı verildiğinde tüm çalışmaları tıkır tıkır yapacak düzeyde hazır olduğunu söyledi. Yapılan anketleri de değerlendiren Talus, Büyükşehir Belediyesinin memnuniyet oranın yüzde 65’in üzerinde olduğunu açıkladı ve tüm ilçelerde memnuniyet oranlarının iyi olduğunu kaydetti.

HEMEN ÇALIŞMA BAŞLADI

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunun ardından yerel seçim hazırlıklarına başlayan AK Parti’de yapılan çalışmaları anlatan İl Başkanı Şahin Talus, şunları söyledi:

“-28 Mayıs seçimlerinin ardından 12 ilçemizde ilçe teşkilatlarımız, istişare kurulu üyelerimizle bir araya geldik. Hiç ara vermeden çalışmalarımızı yürüttük. 2024 yerel seçim için adaylarımız açıklanmadan teşkilatlarımızı hazır hale getirmek için belediye başkan aday adayı olmak isteyen ilçe başkanlarımızın istifasını istedik. 5 ilçe başkanımız istifa etti. Yerine çok hızlı bir şekilde temayüllerimizi yaptık ve yeni ilçe başkanlarımızın ataması yapıldı.

5 İLÇE YENİLENDİ

Ardından bu 5 ilçede belediye meclis üyeliği için istifa edecek yöneticilerin istifaları alındı ve onların da yerine atamalar yapılarak 5 ilçemizin ana kademe teşkilatları tamamlandı. Kalan 7 ilçemizde de kasım ayının başına kadar belediye meclis üyesi aday adayı olmak isteyen yönetici arkadaşlarımızın istifasını alıp yerlerine atamaları yapacağız. İl yönetimimizden de 5 arkadaşımız istifa etti. İstifa edenlerin yerine de yeni yönetim kurulu üyelerimizi atadık.

1 Kasım itibariyle seçime kadrolarımızı yenilemiş, bu süreçten sonra istifa olmayacak şekilde tüm teşkilatlarımızla seçime hazır olacağız. Şu ana kadar 5 ilçe ve il yönetiminden 70 kişi belediye meclis üyeliği için istifa etti.

GENEL MERKEZİMİZ BİZE DEĞER VERİYOR

AK Parti Kocaeli teşkilatlarının güçlü olduğunu 7 Ekim Büyük Kongresinde de gördük.

4 MKYK üyesi ve 1 Disiplin Kurulu üyesi ile genel merkezin yönetiminde yer alıyoruz. Bu aslında genel merkezimizin bize verdiği değeri ve bakışını da ortaya koyuyor. AK Parti Kocaeli teşkilatları kurulduğundan bu yana teşkilatlarımızın başında olan il başkanları, milletvekilleri ve belediye başkanları bize çok güçlü bir teşkilat bırakmış. Belediye başkanları, milletvekilleri ve teşkilatlar büyük bir uyum içinde çalışıyor. Bu uyum ve güç bizi başarılı kılıyor.

KASIMDA HAZIRIZ

Büyükşehir Belediye Başkanımız ve milletvekillerimizle ayda ya da 15 günde bir, bir araya gelerek kente yapılan çalışmaları, teşkilatlarımızı konuşuyoruz. İlçe başkanlarımızla düzenli toplantılarımızı yapıyoruz. İlçe yönetimlerimizle bir araya geliyorum. Kasım ayına kadar hem tüm ilçelerimizi elden geçireceğiz ve yenilemelerimizi yapacağız hem de her zaman görüştüğüm çok büyük önem verdiğim istişare kurulu üyelerimizle görüşeceğiz.

KÜSLÜK LÜKSÜMÜZ YOK

Genel seçimde en çok istişare kurulu üyelerimizle bir araya geldik. Seçimden sonra da yine onlarla buluştuk. Çünkü hepsi seçim sürecinde sahada çalıştı ve büyük katkı verdi. Seçimin sandıkta kazanıldığını bilen bir teşkilatız. O yüzden bu seçimde de bizimle yol yürüyen herkesin kapısını çalışacağız. Küslük lüksümüz yok. Kendi içimizde birlik ve beraberliğimizi koruyarak seçimlere gideceğiz”

BELEDİYELERDEN VATANDAŞ MEMNUN

Yerel seçim öncesi yapılan anketlerle ilgili de bilgi veren AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, “Genel merkezimiz 81 ilde bir anket yaptı. Biz de 12 ilçe ve Büyükşehir için anket yaptık. İsim sormadık. Belediye memnuniyeti ve genel soruları sorduk. Tüm ilçelerimizde genel memnuniyet yüksek çıkıyor. Ama büyükşehir belediyesinin genel memnuniyeti yüzde 65’in üzerinde. Büyükşehir Belediye başkanı memnuniyeti gerçekten çok güzel…

MUHALEFETİN İDDİASI KALMADI

Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yaptığımız anketler, sokaktaki memnuniyet muhalefetin büyükşehir hedefini ortadan kaldırdı. Zaten onlar da bu hedefi kaldırmış. Seçim sürecine giderken bizim yapacağımız ikinci anket isim bazlı olacak. Genel merkezimiz birkaç anket daha yapacak ve isim de soracaktır. Vatandaşlara belediye başkanlığı için isim öneriniz var mı diye sorulacak. Bu çıkan öneriler de aday belirleme sürecinde etkili olacaktır” dedi.

SANDIK KURULLARI HAZIR

Seçimlerde sandıkları koruyacak olan sandık kurullarının 12 ilçede hazır olduğunu ifade eden Şahin Talus, “12 ilçede tüm sandık kurullarımız kağıt üzerinde hazır. Kasım ayı itibariyle de sandık kurullarımızı tek tek arayacağız ve teyitlerini alacağız. Ardından eğitim çalışmalarımız başlayacak. Sandık kurullarımızla birlikte sandıklarımızı koruyacağız ve seçim bitip, oyların tamamı sayılana kadar sandıklarımızı terk etmeyeceğiz” diye konuştu.

 

Büyükşehirden memnuniyet oranı yüzde 65’in üzerinde

ŞAHİN TALUS: Büyük kongre sonrası teşkilatlardaki çalışmalarda da sona geldiklerini vurgulayan AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, “Seçim ile ilgili süreç başladığında her şeyi tıkır tıkır yapacağız” dedi.

Büyükşehirden memnuniyet oranı yüzde 65’in üzerinde

GAZETEMİZİ AĞIRLADI: AK Parti İl başkanı Şahin Talus, Murat Ergelen ile birlikte gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Cemalettin Öztürk’ü ağırladı.

HER ŞEYİ TIKIR TIKIR YAPACAĞIZ

 

AK Parti Kocaeli teşkilatlarının seçim hazırlıklarını yapan bir teşkilat olduğunu söyleyen İl Başkanı Şahin Talus, “Genel merkezimiz seçim startı ile ilgili net bir takvim açıklamadı ancak takvim açıklansın tüm çalışmaları en hızlı, düzenli ve tıkır tıkır yapacak Türkiye genelindeki üç teşkilattan biriyiz. 5 ilçe başkanımız aday adayı olmak için görevlerinden istifa ettikten sonra hemen 5 ilçemizde temayül yoklamamızı yaptık. Bizimle görüşmek isteyen herkesle görüştük. Hiçbir aksama olmadı. Yerel seçimlerde de start verildikten sonra aynı kararlılık, aynı disiplin ve aynı güçlü çalışacağız. Tüm vatandaşlarımıza ulaşarak onlara hizmet etmek istediğimizi anlatacağız” dedi.

 

2019 SEÇİMİNİN YOL KAZASI İZMİT

 

İzmit Belediyesini 2024 yerel seçimlerinde iyi bir planlama ile geri alacaklarını söyleyen AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, “2019 yerel seçimlerinin yol kazası olan İzmit’i Cumhur İttifakı ile birlikte alacağız” dedi.

 

GERİ ALACAĞIZ

2019 yerel seçimlerinin yol kazasının İzmit olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, “Yol kazamız İzmit’i geri almak için çalışıyoruz. Sadece İzmit’te değil tüm ilçelerimizde sandık bazlı çalışmalarımızı yapıyoruz. Hangi sandıkta ne durumdayız bunu görüyoruz. Sandık bazlı çalışmada mahalle mahalle sandık sonuçlarımızı çıkartacağız. Bu sonuçlar ışığında çalışmalarımızı yürüteceğiz. Mahalle bazlı sandık çalışmalarımız şu anda hazır.

VATANDAŞIN DEĞİL BİZİM EKSİĞİMİZ

Sandıklarda çalışma yaparken bir yerde oy düşüklüğü olmuşsa bunu vatandaştan değil kendimizden biliyoruz. Bu düşüş bizim eksiğimizdir diyoruz ve ona göre çalışıyoruz. Bir yerde oyumuz düşüyorsa bu vatandaşın suçu değil bizim suçumuzdur. Sandık bazlı çalışmalarımızla meclis üyelerimizi de iyi planlayarak yerel seçimi kazanacağız. Cumhur İttifakı ile sahada çalışacağız ve seçimi kazanacağız” dedi.

 

MUHALEFETİN İÇ YAPISI BİZİ İLGİLENDİRMİYOR

 

Muhalefet partileri içindeki tartışmaların sorulması üzerine AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, “Muhalefetin içyapısı bizi ilgilendirmiyor. Muhalefetin iç sorunu varsa bunu kendi içinde çözmeli. İttifak problemlerini de aynı şekilde çözmeleri gerekiyor. Biz Cumhur İttifakı olarak birlik ve beraberliğimizi koruyoruz. Cumhur İttifakı partileri olarak her zaman yan yana geliyor ve birlikte çalışma yapıyoruz. Bu seçimler de birlik ve beraberlik içinde hiçbir sıkıntı yaşamadan çalışacağımıza inanıyoruz. Biz Cumhur ittifakı olarak yerel seçimlerde Kocaeli’yi 13-0 kazanacağız” dedi.

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETİ KABUL ETMİYORUZ

 

AK Parti İl başkanı Şahin Talus Körfez Fatih Aile Sağlığı Merkezinde 7 Ekim tarihinde hasta yakınlarının 3 doktoru darp etmesi sürecini yakından takip ettiğini söyledi.  Sağlık alanında şiddetin son bulması için düzenlemeler yapıldığını ve yapılmaya devam ettiğini söyleyen Talus, “Olayın yaşandığı ilk andan itibaren sürece müdahil olduk ve takipçisi oldum. Hiçbir saldırıyı kabul etmiyoruz. Bu saldırının sonuçlarını da takip edeceğiz ve sağlık çalışanlarının yanında duracağız” dedi.

# AK PARTİ İLE İLİŞKİLİ:
# KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE İLİŞKİLİ:

22 Eki 2023 - 19:14 Kocaeli/ İzmit- Gündem --- Okunma

Mahreç  Süriye Çatak Tek

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 9.314.252 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

27

Emel - chp seçmeniyim ama belediyede akp gerçeği die birşey var

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 23 Ekim 14:12
26

Korfezli - Ak partiden başka parti tanımam.Tahir baskanim sen geldiğinden bu yana izmit bir başka guzel......

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Ekim 11:47
24

Mülayim - İSU FİYATLARI Ocak ayı 6.03 ₺ Ekim ayı 12.22 ₺/M3, 9 AYLIK ZAM ORANI % 102.65 ..........Büyükşehirden memnuniyet oranı % 65 değil % 102....benim tarafta!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Ekim 10:38
23

Sibel - Ak Partiye oy vermedik te ne oldu CHP İzmitte ne yaptı belediyeyi batırdı yerelde partizan gözlüklerle bakmayacağım artık hizmet almak istiyorum bu sebeple Ak Partiye vereceğim

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 23 Ekim 09:55
22

Emekli - Bir atasözü vardır Aç tavuk kendini buğday ambarında görürmüş Sizlerinde hayali böyle genel seçimlerdede böyle hayaller görülüyordu bir önceki il başkanınız yolda gördüklerini öpüyordu sonuç 8 ile 9 milletvekilliğini çantada keklik görüyordunuz inşallah emeklide sizleri güzel birşekilde öpecek ve AKP il teşkilatını yerel seçimlerde Kocaeli den gönderecektir

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 23 Ekim 09:02
25

İşçi - @Emekli 22 nolu yoruma cevabı: Sadece emekliler değil işçilerde de öyle hep memura para veriliyor. Kanala giren, çamurda çalışan işçi maaşları yerlerde sürünüyor

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 23 Ekim 11:02
21

A - Yok canım yüzde 95 in üzerinde. At nasıl olsa karşı kalede kimse yok at at. Nasıl olsa rakipte yok.salla gitsin

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 23 Ekim 07:56
18

Cayirovali Maho - Çayirova serdar küçük aday olsun adam hakkıyla çalışıyor kim ne derse desin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Ekim 05:57
16

Başarı Mı Dediniz? - Millet bahçesinden başka ne yapıldı ki başarılı diyorsunuz.Unutmuşum Yahya Kaptan Kuruçeşme arası tramvay hattı var ama yıktıkları,yok ettiklerini sayarsak daha fazla.Kocaeli nin adıyla özleşmiş Kocaeli Sanayi ve Eğlence Fuarımız yok edildi,Ulusşararadı interteks Fıarımız yıkıldı,milyonlar heba efildi milletin paraları pervasızca savruluyor .Bu mudur başarı!

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 23 Ekim 02:12
15

Türkiye Sevdalısı - Darıca Seçime hazır Allah’ın izniyle Ak teşkilatlar geliyor

Yanıtla . 0Beğen . 10Beğenme 23 Ekim 00:29
20

Yavuz - @Türkiye Sevdalısı 15 nolu yoruma cevabı: Şimdi başka partide mi

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Ekim 07:45
13

Fena Birisi - 13-0 da olur 15-0 da hatta 30-0 olsa bile şaşırmam karşı tarafta bir takım yok maç tek takımla boş kaleye oynanıyor

Yanıtla . 4Beğen . 5Beğenme 23 Ekim 00:27
12

Baki Ağacan - Bu konuda övgüyü en çok hak eden ilçeler arasında bence Gölcük Belediye Başkanı geliyor.Zaman mefhumu olmadan gece gündüz bu ilçeye bu ilçe halkına verdiği hizmet karşılığında tekrar aday olacaklar arasında en şanslı kişi. Ve yapılacak seçimlerde geçen dönemki seçimlere göre oyunu en çok arttıran ilçe olarak GOLCUK adından söz ettireceğiz.. Bunun yolu Ali Baskanin adaylığına olacaktır.Her kesimden bil.hassa muhaleffeten çok rahat oo alabilecek tek lider. Saygılarımla

Yanıtla . 3Beğen . 11Beğenme 22 Ekim 22:50
19

deniz - @Baki Ağacan 12 nolu yoruma cevabı: denizevler moloz evler olarak adı değişsin, otogar ulaşıma ne fayda sağlayacak? , dereden akan gübreler için tek bir açıklama yapılamadı, yeşil alan işgallerinin önüne geçilemedi. hurdacılar yeşil alana çökmüş karaköprüde. Pazar denetimleri yok.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 23 Ekim 06:31
11

Düzenbaz Seni - CHP liler önceki seçimde eyt liler diyordu şimdi emekliler diyor birde yaptıkları işten bahsetseler İzmit'e 190 milyon borç pankartı astılar şimdi 800 milyona çıkardılar haciz yüzünden belediye kilitli izmit belediyesi CHP de battı

Yanıtla . 0Beğen . 7Beğenme 22 Ekim 22:42
10

Sertaç Hancı - Gölcükte Ali Yıldırım Sezer örnek bir belediye başkanı. Her istediğimizde kendisine ulaşabiliyoruz. Şehir için önemli projeleri birbir hayata geçirdi. Çok çalıştı. 2.dönemi hak etti. Bir Değirmendereli olarak oyum ona feda olsun. Yüzde 65 hedefini yakalayacaktır.

Yanıtla . 1Beğen . 8Beğenme 22 Ekim 22:40
28

Gölcük! - @Sertaç Hancı 10 nolu yoruma cevabı: Hangi proje mesela? Önceki dönem imzası atılmamış ya da bakanlıkların kontrolünde yapılmamış kaç projesi var? Saçma sapan yerlerdeki çeşme ve hamamları söylemeyeceksin herhalde! Git Eriklitepe vs belediye iştirakleri ne halde bir gör bak öyle konuş.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Ekim 14:06
09

Şahin - İşi yapanın hakkını vermek lazım.Büyükşehir belediyesinin çalışmalarından memnunum.

Yanıtla . 3Beğen . 12Beğenme 22 Ekim 22:25
05

Oğuz - İzmit’te dilimiz yandı, tekrar Ak Partiyi iş başına getireceğiz.

Yanıtla . 4Beğen . 16Beğenme 22 Ekim 21:12
04

Nuran Alpay - Kocaeli olarak belediyeler çok memnunuz 2024 Allah izniyle inşallah tulum cikaricaz inşallah durmak yok yola devam ??????

Yanıtla . 3Beğen . 16Beğenme 22 Ekim 21:12
02

Reco - Ak partiye hiç oy vermemiş biri olarak bu seçimde Tahir büyükakına atıcam oyumu şahsi fikrim gerçekten çalışıyor helal olsun. İzmit belediyesinde hürriyet hanım gerçekten kötü bir yönetim sergiledi.Yıllarca bir yolu bile yapamadı maalesef.

Yanıtla . 7Beğen . 15Beğenme 22 Ekim 19:49

PERSONEL ARANIYOR

Körfez‘deki Basınçlı Kap imalatı sektöründe faaliyet gösteren fabrikamızda çalıştırılmak üzere *Askerliğini yapmış, *45 yaşını aşmamış GAZALTI, ELE...

ŞOFÖR ARANIYOR

27’lik ve 45’lik araç kullanabilen, yasal evrakları tam ŞOFÖR ARKADAŞLAR arıyoruz. Tel: 0534 365 33 68

ŞOFÖR ARANIYOR

27’lik ve 45’lik araç kullanabilen, yasal evrakları tam ŞOFÖR ARKADAŞLAR arıyoruz. Tel: 0534 365 33 68

ŞOFÖR ARANIYOR

İşletmemizde yemek dağıtımı yapacak ŞOFÖR aranmaktadır.  KARTEPE YEMEK VE GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: 0 533 681 72 06

SERVİS ŞOFÖRLERİ ARANIYOR

95 Evler-Tütünçiftlik-Derince-İzmit merkez-Bekirpaşa ve Yahyakaptan bölgelerinden genç ve emekli SERVİS ŞOFÖRLERİ aranıyor. Tel: 0262 322 70 57

İDDAA MP SAYISAL BAYİİ ELEMAN ARIYOR

İDDAA MP SAYISAL BAYİİ için, merkez de ikamet eden 30-50 yaş arası sigortalı/emekli Özgeçmiş için [email protected] Tel:0552 590 95 48

KOCAELİ KERESTE PERSONEL ARIYOR

Palet Fabrikasında çalışabilecek VASIFLI VASIFSIZ ELEMANLAR aranıyor. Ayrıca, *80’LİK ŞERİT MAKİNA USTASI, *TOMRUK ARABALI USTASI, *ŞERİT BİLEME US...

ORKA DONATIM ELEMANLAR ARIYOR

Orka Donatım firmasında Tersanede çalışacak *KAYNAKÇI, *MONTAJCI, *YARDIMCI VE VASIFSIZ ELEMAN alınacaktır. Tel: 0536 618 52 10 - 0544 963 75 26...

ŞAFAK GEMİ ELEMAN ARIYOR

ŞAFAK GEMİ DONATIM Şirketimiz bünyesinde, meslek öğrenebilecek kapasitede olan 18-50 yaş arası VASIFSIZ YARDIMCI ELEMAN alınacaktır. Tel: 0262 323...

NURTAŞ MAKİNA OPERATÖR ARIYOR

NURTAŞ MAKİNA İşyerimiz de çalıştırılmak üzere SİLİNDİR TAŞLAMA TEZGÂHI OPERATÖRÜ alınacaktır. Emekli olabilir. Adres: İzmit San. Sit. 9.Blok No:20...