Kocaeli polis dalgıç ekibi,12 kişiyle kaybolan gemiyi aramaya gitti

Zonguldak’ta fırtına nedeniyle sığındığı limandan ayrıldıktan sonra irtibat kopan gemiye ulaşılmaya çalışılıyor. Zonguldak Valiliği Kocaeli’den polis dalgıç ekiplerinin arama kurtarma için bölgeye geldiğini ve hava durumunun müsait olması ile çalışmalara başlayacaklarını duyurdu

Büyütmek için resme tıklayın

Liman yetkililerinin, ‘Kafkametler’ isimli 12 Türk personeli bulunan gemiyle yeniden iletişim kurma çalışmaları sürüyor.

Rusya’dan İzmir Aliağa Limanı’na yük taşıyan Türk bayraklı gemi, Karadeniz bölgesinde etkili olan fırtına nedeniyle Ereğli Limanı’na sığındı. Burada barınamayınca tekrar hareket eden gemiyle irtibat, iç limandan çıktıktan kısa süre sonra kesildi.

Valilikten açıklama

Zonguldak Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise olumsuz hava koşulları nedeniyle havadan ve denizden yaklaşma imkanı bulunmadığından bölgede bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı unsurlarca başlatılan izleme çalışmalarının devam ettiği belirtildi:“Arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere bölgeye Kocaeli ilimizden polis dalgıç ekibi sevk edilmiş, AFAD Arama Kurtarma ekiplerimiz de göreve hazır halde bekletilmektedir. Deniz ve hava şartlarının müdahale imkanı vermesiyle birlikte 12 kişilik gemi mürettebatını arama ve kurtarma çalışmaları ivedilikle başlatılacaktır.”

Kaynak: AA

19 Kas 2023 - 23:22 Kocaeli/ İzmit- Gündem --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 8.778.094 gösterim gerçekleşti.