Kabine bugün toplanacak: Gündem yoğun

Emekli ikramiyesi, asgari ücret, taşerona kadro, faizsiz evlilik kredisi ve ev hanımlarına emeklilik gibi konularını merak eden vatandaşlar Kabine Toplantısı'nın ne zaman yapılacağını araştırıyor. Normalde 2 haftada bir Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın bu hafta yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta başlayacak? 20 Kasım Kabine gündeminde neler var?

Kabine Toplantısı, dünya ve ülke gündemine ilişkin konuları ele almak üzere düzenli olarak toplanıyor. Son Kabine Toplantısı 31 Ekim tarihinde düzenlenmişti. Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında bugün bir kez daha toplanacak. Kabinede, ekonomideki son gelişmeler ve enflasyonla mücadele kapsamında atılan yeni adımlar değerlendirilecek ve emekli maaşlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalar da gözden geçirilecek.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Kabine Toplantısı 20 Kasım Pazartesi günü Beştepe'de saat 15:30'da başlaması bekleniyor. Toplantının sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

20 KASIM 2023 KABİNE GÜNDEMİ KONULARI NELER?

Kabine Toplantısı'nın ana gündemi Ortadoğu'da yaşanan gerilimin yanı sıra ekonomi olacak. 2023 yılsonu yaklaşırken asgari ücret, emekli ve memur zammı ile 5000 TL Cumhuriyet ikramiyesi için ek düzenleme konusu ve Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay arasındaki polemik gündemde olacak. Cumhurbaşkanı, yaşanan krizin çözümü için anayasal ve yasal düzenleme sinyali vermişti. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin güçlendirilmesine dair hamleler de kabinede değerlendirilecek.

Kaynak: CNNTÜRK

20 Kas 2023 - 09:19 - Siyaset --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 8.778.094 gösterim gerçekleşti.