İşçiler Büyükakın’dan müjde bekliyor

Büyükşehir, İSU ve Belde A.Ş’de çalışan işçiler için bugün saat 16.00’da ek zam için protokol imzalanacak. Yüzde 49,25 oranındaki zammın sosyal haklara da yansıtılması beklenen ek protokol töreninde işçiler Tahir Büyükakın’dan zammın yükseltilmesi ile ilgili müjde bekliyor.

Süriye Çatak Tek
Süriye Çatak Tek Tüm Haberleri

TÖREN ANTİKKAPI’DA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İSU ve Belde A.Ş çalışanlarının beklediği ek zam protokolü bugün imzalanıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın katılımı ile yapılacak ek zam protokolünde işçilere müjde verilmesi bekleniyor. Bugün saat 16.00’da Antikkapı’da gerçekleştirilecek törene Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile birlikte Hizmet-İş Sendikası ve işçilerin katılması bekleniyor.

SOSYAL HAKLARDA DÜZENLEME

İşçilerin devam eden toplu iş sözleşmesi nedeniyle 6 aylık zam oranın yüzde 38’de kalması nedeniyle Büyükakın bu zam oranını yüzde 49,25’e çıkardı. Ancak işçiler verilen zammın sosyal haklarına da yansıtılmasını talep etti. Bunun üzerine yapılan çalışmada işçilerin bazı sosyal haklarında düzenleme yapıldı. Bugün yapılacak protokolde bu düzenlemelerle ilgili bilgi verilecek. Ancak işçiler Büyükakın’dan zam oranın değişmesi ile ilgili bir müjde beklediklerini söyledi.

14 Şub 2024 - 20:15 Kocaeli/ İzmit- Ekonomi --- Okunma

Mahreç  Süriye Çatak Tek

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 8.778.094 gösterim gerçekleşti.