CHP’de liste krizi büyüdü: Hürriyet’ten adaylıktan çekiliyorum resti

CHP’de İzmit Belediye Meclis listesi krizi büyüdü. Hürriyet’in CHP Genel Merkezi’nde adaylıktan çekiliyorum resti çektiği öğrenildi.

Yavuz Solmaz
Yavuz Solmaz Tüm Haberleri

ERCAN VE HÜRRİYET HAZIRLAYACAKTI
Cumhuriyet Halk Partisi İzmit belediye Meclisi listesinin yapımı ile ilgili kriz çıktı. Yaklaşık 5 gün önce Özgür Özel, Bülent Sarı, Atasoy Bilgin, Fatma Kaplan Hürriyet ve Gökhan Ercan’ın bulunduğu bir toplantıda listenin Ercan ve Hürriyet tarafından oluşturulmasına karar verildiği ancak listenin oluşturulurken kriz çıktığı öğrenildi.

ÇEKİLME KARARINDAN VAZGEÇMEYE ÇALIŞIYORLAR
Hürriyet’in son 3 gündür Ercan ile bir araya gelmediği ve listeye müdahale etmediği söyleniyor. Son gelen bilgilere göre, Hürriyet’in adaylıktan çekilme konusunda rest çekmesi Ankara ve İzmit’i karıştırdı. Kendisine yakın CHP’liler, Fatma Kaplan Hürriyet’i adaylıktan çekilme kararından vazgeçirmeye çalışıyor.

İKNA ETMEYE ÇALIŞIYORLAR
Fatma Kaplan Hürriyet’e yakın isimler olan İzmit Belediyesi Koordinatörleri Ozan Aksu, Devrim Bal, Birol Aydın başta olmak üzere CHP İzmit İlçe Başkan adayı olan Cengiz Çakar, İzmit Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Emirşah Torun, İzmit eski İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İKM Başkanı Murat Öztürk ve Nazım Gençtürk belediye başkanlık katında bulunuyor. Hürriyet’i ikna etme çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

20 Şub 2024 - 13:01 Kocaeli/ İzmit- Siyaset --- Okunma

Mahreç  Yavuz Solmaz

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 8.778.094 gösterim gerçekleşti.