Çelik verdi veriştirdi

Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik en kapsamlı basın açıklamasını yaptı. İş bitmeden konuşmak istemediği için bugüne kadar sustuğunu ifade eden Çelik, Sırp sorunun nasıl aşıldığından, tarafta

Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik en kapsamlı basın açıklamasını yaptı. İş bitmeden konuşmak istemediği için bugüne kadar sustuğunu ifade eden Çelik, Sırp sorunun nasıl aşıldığından, taraftarların tepkisine, personel ve futbolcu alacaklarından, kendisini yıpratmak için oynanan oyuna kadar her şeye açıklık getirdi. Çelik, kongrede yeniden aday olup olmayacağına ise henüz karar vermediğini belirtti.

“En büyük pişmanlığı geçen sezon transfer izni için harcadığımız enerji ve para için duyuyorum. O dönemde 6 milyon TL kaynak yaratmamıza rağmen bugün geldiğimiz nokta ortada. 6 milyon TL ile Arçelik, teneke olduk. O zaman sadece gençlere güvensek, düşsek de gençlerle düşsek diyebilseydik en fazla 500 bin TL harcar bugün bu durumda olmazdık”.

“Her futbol kulübünün olmazsa olmazı taraftardır. Sonuçta ben de taraftarım. Hem de bugün birilerinin yanlış yönlendirdiği Hodri Meydan’ın kurucusuyum. Başarısızlık varsa tepki mutlaka olacaktır. Ama bugün taraftarlarımız yanlış yönlendiriliyor. Bana karşı kışkırtılıyor. Bunları yapmayanlar ya tehdit ediliyor ya da dövülüyor. Bunun nedeni dere bitti. Para akmıyor. Ben bugüne kadar kapıma gelen hiç kimseyi parasız göndermedim. Daha Şanlıurfa’da personelim maaş beklerken 4 bin 500 TL’yi taraftar için harcadım. Ama dere bitince bunlar oluyor. Tabiatın kanunu bu. Bugün maddi açıdan güçlü olsam bunların hiçbiri olmaz, futbolcu bile sorun çıkarmazdı”.

“Bana karşı oynanan oyunda taraftarlar yalnız değil. Maalesef eski çalışanlarımızdan Cengiz Sert ile bazı futbolcular da bu oyunun içinde. Bir gazete de çıkıp bunların yaptıklarıyla sayfalarını doldurarak, onlara destek oluyor. Hepsi birlik olmuş, harmanlanmış bana karşı tiyatro oynuyor. Yönetimdeki arkadaşlarım tehdit edilerek yönetimden istifa edilmeye zorlandı. Ama bilsinler ki ben onlara pabuç bırakacak, tehditlerine boyun eğecek biri değilim. Ben caddelerde yalnız geziyor olsam da çok geniş bir ailenin ferdiyim. Bugün sağda solda beni ayağımdan vuracaklarını söylüyorlarmış. Ailemi, beni çok fazla tahrik ediyorlar. Hala bu kulübün başkanı olduğum için terbiyemi bozmuyorum. Bu yüzden onları uyarırken lütfen diyorum!  Lütfen bu işlerden vazgeçin! Ben her şeyini kaybetmiş biriyim, hareketlerinize dikkat edin”.

Başkan Çelik, personel ve futbolculara karşı sorumluluklarını yerine getiremediği için tesislere gitmediğini belirtti. Bunun dışında söylenen hiçbir şeyin doğru olmadığının altını çizen Çelik, “Sakın ama sakın, hiç kimse ‘Başkanın gücü yok o yüzden tesise gitmiyor’ diye aklından geçirmesin. Ben bugün kendi iş yerimde çalışan sekreterime bile, ‘Sana para veremiyorum. Buraya girerken sana karşı eziliyorum. O yüzden izin yap’ diyen bir adamım. Tesislere de o personelin yüzüne bakacak durumda olmadığım için gitmiyorum. Hepsi çok büyük acı çekti. Hala de çekiyor. Elimden gelse onları bu durumdan kurtarırım. Ama yok. Maalesef yok. Geçmişte çok büyük hatalar yaptım. Kulüp çalışanlarının bazıları evine ekmek götüremezken ben Cengiz Sert gibi insanlara para verdim. Bugün geriye dönüp baktığımda Cengiz Sert’e 10 ayda 52 bin TL para vermişim. Bana yönetici arkadaşlarım karşı çıkmasına rağmen ona sahip çıktım. Ama bugün, beni yok etmeye çalışan insanların yanında. O paranın tamamını keşke çocuğuna defter alamayan personelime verseydim. Ben verdiğim parayı söylemek için bunları anlatmıyorum. Bana gelip, bunları söyleyen ve ‘Sen yanlış yaptın’ diyen çalışanıma haklı olduğunu söylemek zorundayım. Futbolcularımız da tepkilerinde haklı. Onlara karşı da birçok sorumluluğumuzu yerine getiremedik. Bu yüzden de bir zamanlar en çok sevdikleri insan olan ben, bugün kötü biriyim. Futbolcularımız ve personelimiz davalarında sonuna kadar haklı olmasına rağmen tepkilerini birilerinin oyununa gelerek basına açıklama yaparak göstermemeliydi. Zor durumda olduğum için ödeme yapamadığımı biliyorlardı”. Çelik, son haciz olayında da tesislere il dışında olduğu için gidemediğini belirtti, “İcra memurları ilk benim iş yerime geldi. Oraya bile müdahale edemedim. Ayrıca bu işin Sırp sorunun çözüldüğü gün ortaya çıkması da çok manidardır” dedi.

Camiada Sırp sorunun nasıl çözüldüğüyle ilgili de çeşitli iddialar ortaya atıldı. Bugüne kadar işin çözülmesini beklediği için sustuğunu ifade eden Çelik, sorunun çözümünde hiç etkisi olmadığı yönündeki dedikoduları da tamamen yalanladı. Çelik, Sırp sorunu hakkında ellerinde çok fazla belge olmamasına rağmen göreve geldikleri ilk günden bu yana çözüm için her şeyi yaptıklarını ifade ederek şöyle dedi: “En son Federasyon Başkanı Mahmut Özgener’le Azerbaycan maçı sonrası bir araya geldik. Orada kendisine ‘Bu sorun çözülmeden bu koltuktan kalkmayacağım’ dedim. Sağ olsun kendileri de ilgili davrandılar. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Faruk Özak’ın bu parayı bulabileceğini konuştuk. Bu sırada odaya Trabzonspor Başkanı Sayın Sadri Şener de girdi. O da bize yardımcı olarak, Sayın Özak’ı aradı. Daha sonra Sayın Bakanı İstanbul’da Green Park’ta Sayın Başbakan’ın da katıldığı bir düğünde yakalayıp, ayaküstü bilgi verdim. Bana parayı ödeyeceğine dair orada da söz verince hemen Valimize ve Büyükşehir Başkanımıza telefonla bilgi verip İzmit’e geldim. Parayı bulmuştuk ama kaynağın kulübe nasıl aktarılacağı sorundu. Çünkü Kocaelispor’a gelen her paraya el konuluyordu. Bunun üzerine Sayın Valimizin öncülüğünde bir ön toplantı gerçekleştirdik. Burada Kent Konut Genel Müdürü, Vali Yardımcımız Mustafa Güni, Defterdarımız, İl Spor Müdürümüz gibi isimler de vardı. Paranın Kent Konut üzerinden gelerek borcun kapatabileceğine karar verdik. Kent Konut buna karşılık Kocaelispor’a reklam verecekti. Paranın nasıl aktarılacağına da karar verildikten sonra Sırp oyuncuların Avukatını çağırdık ve sorunu çözdük. Burada Sırp oyuncuların alacaklarında indirim yapmasında Mirkoviç ile Mehmet Aygün’ün de katkısı olmuştur. Ve son olarak pazartesi günü para hesaba geçti ve FIFA’ya sorunu hallettiğimizi bildirdik. Olay budur. Bugün bunları Sayın Valimizden izin alarak anlatıyorum. Yaptıklarımdan Sayın Valimizin başından sonuna kadar haberi vardır. Ama ben bunları bana madalya takılsın, beni kahraman ilan etsinler diye de anlatmıyorum. Bu kentte birileri çıkmış, elindeki tüm imkanları kullanarak bir tiyatro oynuyor. Bana çok çirkin saldırılarda bulunuyor. Tribünde taraftarlarımızı bana karşı kışkırtıyor. Ben bu insanların yaptıklarına karşı gerçekleri ortaya koymak adına konuşuyorum. Benim tek derdim budur”.

“Kocaelispor, Sırp sorunundan kurtuldu. Ancak bugün Kocaelispor’u bekleyen başka tehlikeler de var. Süper Lig’de alınan N’sumbo, Akeem, Sadıkov gibi oyuncuların alacakları sırada bekliyor. Bu oyuncuların da avukatı Mehmet Aygün. Aygün bunların da yakın gelecekte önümüze çıkacağını belirtti. Ama en önemlisi Sırp oyuncular alınırken Kızılyıldız Takımı’na ödenmesi gereken 2 milyon TL kadar olduğunu tahmin ettiğimiz bonservis parasıdır. Sayın Valimize bununla ilgili de bilgi verdim. Ama şimdilik Sırp oyuncuların borcunu kapatabildik”.

“Kocaelispor için her şeyimi verdim. Bir zamanlar örnek gösterilen 35 yıllık şirketimi bitirdim. Benimle birlikte etim arkadaşlarımın bazıları da battı. Bu kulübün tarihinde hiçbir yönetim cebinden para vermezken biz 6 milyon TL kaynak oluşturup, transfer izni aldık. Ama bugün tükenmiş durumdayız. Çok büyük acılar çekiyorum. Bu şirkette her ayın 5’inde ve 25’inde personele maaşı ödenirken, bugün bunları yapamıyorum. Ama keşke bu sıkıntıları, bu acıları sadece ben yaşasaydım. Benimle birlikte ailem de bitti. Çevremdeki insanlar da zarar gördü. Eğer kongreye kadar kendimi toparlayabilir, hem kendimi hem de Kocaelispor’u kurtarabilecek projeleri hayata geçirebilirsem aday olabilirim. Ama aksi bir durumda, 300-500 bin TL ile gelip, paramla kendimi rezil etmeye niyetim yok”.

“Kocaelispor’un kurtulması için doğru dürüst, güvenilir insanların ortaya çıkması gerekiyor. Öyle sağda solda insanları kandırarak, oyunlar oynayarak, tehditler savurup, sizi ayağınızdan vururuz diyerek bu işler olmaz. Ben bu kulübün hala başkanıyım. Gelsinler konuşalım, gerçekten niyetliyseler görevi onlara bırakalım. Aslında bu iş kişilerin çabasıyla olacak iş de değil. Bu kent Kocaelispor’un etrafında birleşmedikçe, kent yönetimi Kocaelispor sorunuyla gerçekten ilgilenmedikçe kesin çözüm mümkün değil. Ancak burada bazı iyi niyetli insanlar, sanayi odası, ticaret odası gibi kurumlar işin içine girmeye çekiniyor. Bu kenti esir almışçasına rahat hareket edebilen, taraftarları yanlış yönlendiren kişilerden çekiniyor. ‘-Sen ki bunların bu kadar içindesin ve sana bunları yapıyorlar. Yarın bize ne yapmazlar’ diyorlar. Haklılar. Bu işlerin artık bitmesi şart. Ben bunlarla mücadele etmek, Aziz Yıldırım gibi hepsinin kökünü kazımak için uğraştım. Çünkü yeni bir Kocaelispor için bu şart. Ama kentten destek alamadım. Bugün bize güven yok diyorlar. Bu kulüpte 4 ay görev yapıp, 400 bin TL destek alan insanlar kadar yardım bile almamış bu yönetimi hangi konuda sınıyorlar? Biz kendi paramızla bir şeyler yapmaya çalışırken, kimin güvenini sarstık?”

“Kocaelispor için çok büyük acılar çektim. Ama dediğim gibi en kötüsü bu acıyı tek başıma çekmemiş olmamdır. Bugün benimle birlikte bu sıkıntıları çeken ailemden, personelimden, futbolculardan, yanımda çalışan insanlardan özür diliyorum.

Ben bunları yaşarken, hakkımda bilinçli olarak yalan yanlış şeyler yazan, söyleyenleri de Allah’a havale ediyorum. Allah, benim için kim ne düşünüyorsa aynısını ona versin. Son olarak Sırp sorunun çözümünde bize yardımcı olan Sayın Bakanımız Faruk Özak’a, Valimiz Sayın Ercan Topaca’ya, Büyükşehir Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na, Federasyon Başkanımız Sayın Mahmut Özgener’e, Vali Yardımcımız Mustafa Güni’ye, İl Spor Müdürümüz Kenan Malkoç’a, Kent Konut’a, Defterdarlığa, Özel İdareye, Mirkoviç’e, Av. Mehmet Aygün’e bir Kocaelisporlu olarak teşekkür ediyorum”.

03 Kas 2010 - 01:00 - Spor --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.331.444 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


TECRÜBELİ DAMPERLİ TIR ŞOFÖRLERİ

Hereke-İzmit arasında çalıştırılacak TECRÜBELİ DAMPERLİ TIR ŞOFÖRLERİ alınacaktır. Örgüç Madencilik

Tel: 0532 688 88 29

ELEMANLAR ALINACAKTIR

SBM ÇELİK SANAYİ BÜNYESİNDE GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE GAZ ALTI KAYNAKÇISI YARDIMCI ELEMANLAR PERSONEL ALIMI YAPILACAKTIR KARADENİZLİLER MAH...

0533 481 02 28

GAZ ALTI KAYNAKÇILARI ARANIYOR

GAZ ALTI KAYNAKÇILARI ARANIYOR

Tel: 0532 626 83 41

ÜNİVERSAL FREZE ve TORNA OPERATÖRÜ

ÜNİVERSAL FREZE ve TORNA OPERATÖRÜ ARANIYOR MAKİNA İMALAT FİRMAMIZIN TALAŞLI İMALAT KISMINA TERCİHEN MESLEK LİSESİ MEZUNU TECRÜBELİ İN...

TEL: 0262 349 30 50

BAYAN ÖN MUHASEBE ELEMANI

BAYAN ÖN MUHASEBE ELEMANI aranıyor e-fatura bilen ofis programları kullanabilen 09:00-17:00 arası çalışma 2.800+Yemek+Yol Köseköy İstasyon Mahall...

Tel:0538 689 50 67 0536 944 62 39

DEVREN SATILIK

DEVREN SATILIK Öztalay Çay Ocağı (Fethiye Caddesi)

Tel: 0535 501 29 93

KAYNAK ELEMANI

İmalatta çalışacak kaynak elemanı aranıyor. 25/45 yaş arası, B sınıfı ehliyetli aktif araç kullanabilen, Şehir dışına montaja gitme engeli ol...

İrt Tel: 0262 3496011

ÖN MUHASEBE

ETA Programını iyi derecede kullanabilen tecrübeli BAYAN ÖN MUHASEBE ELEMANI aranıyor Başvuru Mehmet Kosoğlu

Tel: 0 532 425 32 80

BAY ELEMAN

Kombi Kazan Yetkili servisinde çalıştırılmak üzere; DENEYİMLİ BAY ELEMAN Alınacaktır Tel: 0 533 663 29 82

TORNA OPERATÖRÜ

CNC TORNA ve Üniversal TORNA OPERATÖRÜ alınacaktır. SAYES MAKİNA

Tel:0262 335 03 00