Uğur Koştur: Avrupa sözümüzü tuttuk

Uğur Koştur, “Hakkımız olan Avrupa’ya gitmeyi çok istiyorduk. Çünkü yıllardır bunun özlemiyle yaşıyoruz. Bunun sözünü vererek sezon başında göreve talip olmuştuk. Her şeye hazırlıklıyız, ona göre planlamamızı yapıyoruz” dedi.

31514__04add772-29d8-46a2-9c37-75fb709f70ed.jpg
Haber albümü için resme tıklayın

RESMİ KARAR ÇIKMADI AMA…

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ligleri oynatmama kararının ardından gözler gelecek sezon hangi takımların Avrupa’ya gideceğine çevrilmişti. Her ne kadar resmi tescil kararı gelmese de Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde başarılı bir performans gösteren ve beşinci sırada yer alan temsilcimiz İzmit Belediyespor, önümüzdeki sezon Avrupa’da ilimizi ve Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacak.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

TBF’nin kararının ardından Özgür Kocaeli’nin Instagram, Facebook ve Youtube hesaplarından yapılan canlı yayına katılan İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Başkanı Uğur Koştur önemli açıklamalar yaptı. Koştur, verilen kararla birlikte gelecek sezonda neler hedeflediklerini dile getirirken, yeni sezonda isim sponsorluğu alabileceklerini ve Yahyakaptan’daki salonla ilgili çalışma yapacaklarını belirtti.

Sezon başında Avrupa sözü vermiştik

Karar hayırlı olsun. Hiçbir şey sağlıktan önemli değil. Lig geçersiz sayıldı ama muhtemelen mevcut haliyle konumlandıracaklar ve kriterlere uyan takımları Avrupa’ya yollayacaklar. Muhtemelen Euro Cup’ta mücadele edeceğiz ama üstteki takımlardan birinin çekilme durumu var. Eğer o olursa Euroleague oynayacağız. Hakkımız olan Avrupa’ya gitmeyi çok istiyorduk. Çünkü yıllardır bunun özlemiyle yaşıyoruz. Bunun sözünü vererek sezon başında göreve talip olmuştuk.  Her şeye hazırlıklıyız, ona göre planlamamızı yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde de planlarımızla ilgili adımlarımızı atmaya başlayacağız. Resmi tebligat geldikten sonra kapsamlı bir basın toplantısı yapmayı düşünüyoruz.

Herkesi bir araya getirmek istedik

Siyaset üstü bir yapılanma yapmak istedik. Fatma Hanım hiçbir baskı yapmadı. Hiç kimseyi ayırmadan bir mozaik yapmak istedik yönetimde. Amacımız sporu siyasete katmadan herkesi bir araya getirerek, insanları salona çekerek kaybolan basketbol sevgisini, heyecanını İzmit’e yaşatmak. Göreve gelirken geçen seneki takım 9.sıradaydı. Bana hedefin ne diye sormuşlardı. Ben de hedefim 8.bitirmek demiştim. Çünkü 8.bitiren takım ön elemeyle Euro Cup’a katılabiliyordu. Fatma Başkanımız da sadece sizden takımı Avrupa’ya götürme sözü istiyorum demişti.

Sporu seven belediye başkanıyla çalışıyoruz

Sezon başında hocamız Erkan Metin ve Genel Menajerimiz Cengiz Kahraman bir transfer listesi oluşturmuşlardı. O liste çerçevesinde oyuncularla görüştük ve anlaştık. Mali anlamda da birçok bilinmezin ortasındaydık. Belediyeden bir kısım kaynak çekilmiş geçen sezonla alakalı. Bir de 600 bin TL civarı borç kaldı. Önce ligde kalan ardından da Avrupa’ya gidebilecek bir kadro oluşturmak için çalışmalar yaptık. Transferlerde yanılmadığımızı düşünüyorum. Belki maddi anlamda daha tasarruflu bir şekilde gidebilirdik. Benim bu sene ilk senemdi. Hiçbir oyuncuyla sıkıntı yaşamadım. Maddi anlamda sorumluluklarımızı mart ayına kadar yerine getirmeye çalıştık. Burada bizim avantajımız sporu seven bir belediye başkanıyla çalışıyor olmamız.

5 milyon TL’lik bütçe hesaplıyoruz

Sezon başında 5 milyon TL’lik bir bütçe planlamıştık. 4.6 milyon TL ile tamamlayacağımızı düşünüyorum.  Sanırım ligde en az bütçeye sahip olan 4.takımız. Şu anki Uğur Koştur olsa bütçeyi daha da aşağı çekebilirdim. Önümüzdeki sezon da, malum kriz ortamı. En fazla yine 5 milyon TL’lik bir bütçe hesaplıyoruz. Avrupa’ya da uygun oyuncular alıp hem takımı maddi açıdan erozyona uğratmadan hem de manevi yapısını bozmadan istikrarlı bir kulüp haline gelmek istiyoruz. Bir sene Euro Cup’a giden, ikinci sezon da düşmemeye oynayan bir takım olmak istemiyoruz. Bunun planlamasını da şimdiden yapıyoruz. Oyuncular arasında çok fiyat farkı olmadan, en azından taahhüt ettiğimizi verecek bir konumda olmak istiyoruz.

Herkesin mutlu olduğu İzmit Belediyespor hayalimiz

Belediye nasıl yönetiliyorsa takımı biz de öyle yönetmeye çalışıyoruz. Şeffaf bir şekilde işimizi yapmaya çalışıyoruz. Aldığımız her sponsorluğun her bir lirasının makbuzunu kesiyoruz. Aldığımız ürünlerde tedarikçilere de ödemelerimizi yapmaya çalışıyoruz. Tabii ki bazı aksaklıklar oldu bu sezon. Onları da en kısa zaman içinde telafi edip kimseyle kötü ayrılmak istemiyoruz. Herkesin mutlu olduğu bir İzmit Belediyespor hayalimiz var. Bu amaca da ulaşırsak ne mutlu bize.

Kalan alacakları ödeyeceğiz

Mevcut oyuncuların alacakları var ama resmi yazı geldikten sonra oyuncularımızla görüşüp Mart 15’e kadar olan alacaklarını ödeyeceğiz. Daha sonra da bir dahaki sezon için görüşmelerimize başlamış olacağız. Mesela Galatasaray daha yeni Ocak ayı ücretlerini ödemiş. Beşiktaş da ya 2 ya da 2,5 ay para ödemiş.

İsim sponsorluğu alabiliriz

Önümüzdeki zamanlarda önemli firmaların ismini önümüze sponsor alabiliriz. Birçok kulüp bunu yapıyor. Bu seneki sponsorlarımıza da çok teşekkür ediyorum. 3 bin lira vereni de, 5 bin lira vereni de, 10 bin, 20 bin, 50 bin lira vereni de aldık. Herkesin katkısı oldu. Damlaya damlaya göl olur sözünü gerçekleştirdik.  Kimseye zorla, baskı altında bir talepte bulunmadık. Herkese çok teşekkür ediyorum. Biz belediyenin yükünü azaltmak istiyoruz.

Kimse bizi finalde beklemiyordu

Türkiye Kupası’nda önce Galatasaray’ı 14 sayı geriden gelerek yendik. Daha sonra yarı finalde Beşiktaş’ı yenerek adımızı finale yazdırdık. Kimse bizi finalde beklemiyordu. Hatta Galatasaray maçından sonra biletlerinizi aldınız mı muhabbetleri vardı. Ses getirdiğimizi düşünüyorum kupada. Taraflı tarafsız herkesin sevgilisi haline geldik. İzmit Belediyespor diye bir takım olduğunu gösterdik, inşallah Avrupa’da da en iyi şekilde İzmit’i temsil edeceğiz.

Bu takımı oluşturan ana temel Erkan Metin’dir

Erkan hocaya çok teşekkür ediyorum. Takımda ilk ana temeli oluşturan o. Bu takımda emeği var. Kimsenin hakkını yemek istemiyorum. Sezon içerisinde bazı sıkıntılar, oyuncularla iletişimde olan bazı sıkıntılar… Bu hocadan da oyunculardan da kaynaklı olabilir. Mental olarak takımda bir düşüş yaşadığımız dönemde değişim kararı aldık.  Kan değişimine gittik. Bu şu demek değildir. Erkan hocaya bu takımın kapısı kapalı anlamına gelmez. Kendisi İzmit’in evladı.

Buradaki atmosfer başka yerde yok

Birçok yere maça gittik. Bizim buradaki gibi bir atmosfer yok. Seyircimiz hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı ve tribünleri doldurdu. Basınımız da her yerde bizimle beraber. Basınımıza da teşekkür ediyorum. İçeride resmen bir orduyla maçları izliyoruz. Adana’daki finale de çıkarma yaptık, herkes şaşırdı. Herkesle bir mozaik oluşturabilirsek başarıya ulaşabiliriz. Bu bilinçle hareket ediyoruz. Bu çizgiyi bozmadan başarı elde etmek istiyoruz.

İnşallah Kağıtspor’un emekleri boşa gitmez

TBF’nin karar açıklandıktan sonra aklıma gelen konulardan biri Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un durumuydu. Gerçekten ciddi emek ve para harcayarak güzel bir takım yaptılar. Muhtemelen Federasyon önümüzdeki günlerde bir açıklama yapacaklardır. Kağıtspor’un 1.Lig’e alınmaması bizi gerçekten üzer.

Hocamızdan memnunuz

Fırat Okul ile de zaten bir çalışmamız vardı. Bir B planımız olması gerekiyordu. Hocamızla 1,5 yıllık sözleşme imzalamıştık. Kendisinden memnunuz. İzmit’ten ayrılmadı, devamlı görüşüyoruz. En az maliyetle en başarılı takımı kurmanın hesaplarını yapıyoruz. Hakikaten ince eleyip sık dokuyoruz. İnşallah İzmit ismini yere düşürmeyecek bir takım kurmanın hesaplarını yapıyoruz.

Herkes Courtney gibi bir oyuncuyu ister ama…

Monika’yla yollarımızı ayırdık. Kendisiyle çalışmak istemiyoruz. Sasa Cado da lig bittikten sonra gitmek istediğini söyledi. Basketbola ülkesi Sırbistan’da devam edecek. Courtney Williams ve Kristine Anigwe ile ilgili de… Tabii herkes Courtney gibi bir oyuncuyu bünyesinde tutmak ister. Biz de bir görüşme yapmak istiyoruz fakat geçen sene anlaştığımız rakamın çok üstünde bir rakam telaffuz ederse böyle bir bütçe ayırmak istemiyoruz. Yerli oyuncularımızla da resmi tescil kararı geldikten sonra görüşme yapacağız. Hocamızın raporu doğrultusunda herkesle yüz yüze görüşme yapacağız. Artık bazı şeyler paranın önüne geçti. Ben karakterli bir takım oluşturmak istiyorum. Bu seneki oyuncularımın hepsinden memnunum. Hepsi yüreğini ortaya koyarak mücadele etti. Bu sezonki ücretlerin olmayacağı bir gerçek. Bunu diğer kulüplerle de görüşüyoruz. Böyle ücretlerin devam etmeyeceği konusunda görüş birliğindeyiz. Oyuncuların da bunun farkında olduğunu düşünüyorum. İstanbul’a yakınlığından dolayı tercih edilecek takımların başında geliyoruz.

Yahyakaptan’daki salonla ilgili çalışma yapmak istiyoruz

Baskı anlamında Atatürk Spor Salonu’nda taraftarla birlikte baskı oluşturabiliyoruz. Ancak fiziki anlamda salon çok yıpranmış durumda. Bir sürü aksaklık yaşanıyor. Maçlara ilgi çok oluyor. Biliyorsunuz büyük maçlarda insanlar kapılarda kaldı. Koronavirüs salgını gelmeden önce Başkanımızla bir görüşme yapıp Muzaffer Çintimar beyden randevu isteyip salon konusunda bir görüşme yapacaktık. Gerekirse Yahyakaptan’daki salonun parkelerinin belediye tarafından yenilenmesi veya ortak hareket edilip salonun aktif hale getirilmesiyle ilgili görüş alışverişinde bulunacaktık. Salgından dolayı görüşme olmadı ama Muzaffer bey ve Engin beyle görüşüp bununla ilgili bir çalışma yapmak istiyoruz. Bunun müjdesini de verelim. Avrupa maçlarında da Yahyakaptan’daki salonun tıklım tıklım dolacağına inanıyorum.  İnşallah Kağıtspor’un da hakkı gasp edilmez ve 1.Lig’e çıkarsa onlar için de önemli olduğunu düşünüyorum. Tahir Bey ve Fatma Hanım da belki beraber hareket edebilirler salon konusunda.

13 May 2020 - 17:20 - Spor --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 4.603.911 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

musty41 - Yahya Kaptanın parke işi bu yıl çözülmeli. Gerekirse çıksın bir sponsor yapsın bu işi, koca şehir. Sn. Çintimar'a bel bağlamayın boşuna 2040 yılına kalır o iş.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 17:20
01

çayırovaz - el salla el salla büyük başkan el salla...Çok güzel bir röportaj olmuş..İzmit in çocuğu iki antrenörü gönderen başkan,izmit in çocuklarını övmüş...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 17:20

Şoför aranmaktadır

AÇIK KASA TIR KULLANABİLECEK E SINIFI EHLİYETE SAHİP ŞOFÖRE İHTİYACIMIZ VARDIR Adres: ARDEN NAKLİYE LTD.ŞTİ KARADENİZLİLER MAH ALİ İSLAM CAD NO 90...

0262 349 56 43

Vasıflı- Vasıfsız Elemanlar Alınacaktır

  Palet imalatı yapan fabrikamızda BAY-BAYAN vardiyalı çalışabilecek vasıflı vasıfsız elemana ihtiyacımız vardır Adres: ARDEN NAKLİYE LTD.ŞTİ KARAD...

0262 349 56 43

YARDIMCI BAYAN ARANIYOR

Ev içerisinde temizlik işlerinde çalışacak YARDIMCI BAYAN aranıyorTercihen Derince ve Körfez 

Tel: 0532 202 66 09

TEKNİK SERVİS ELEMANI ARANIYOR

KOCAELİ JENERATÖRE - Jeneratör konusunda deneyim sahibi - Elektrik veya Motor Tecrübesi olan - En az Meslek Lisesi mezunu- B sınıfı ehliyetli aktif...

Müracaat Tel: 0 541 321 93 41 / 0 262 321 93 93

KALIPÇİ VE BOYACI ARANIYOR

Bünyemize KALIPÇI ve BOYACI alımı yapılacaktırÇalışma saatleri: 08:00-17:00C.tesi: 08:00- 12:30 arasıServis vardırFatih Mahallesi Çenedere caddesi No:...

Tel: 0541 322 86 93

ORKA GROSS MARKETLERİ ELEMAN ARANIYOR

Orka Gross Marketleri Şubemizde çalışacak KASİYER- REYON -MANAV-ŞARKÜTERİ- MUHASEBE- BİLGİ İŞLEM- DANIŞMA- FORKLİFT KULLANABİLEN DEPO SEVKİYAT ELEMANL...

Tel: 0535 376 45 33

MOBİLYA USTALARI ARANIYOR

MOBİLYA USTALARI ARANIYORİMALAT VE MONTAJDA ÇALIŞABİLECEK MOBİLYA USTALARI ARANIYOR4.250 TL MAAŞ + YEMEK + SGK 

TEL: 0532 738 11 07 0535 713 72 50

ELEKTRİK USTASI VE KALFALAR ARANIYOR

YUSAY ELEKTRİK ELEKTRİK USTA ve KALFALARI ARANIYORSerdar Mh. Pasinler Cad. No: 14 /C Başiskele

Tel: 0 536 566 66 38

FORKLİFT OPERATÖRLERİ ARANIYOR

Dilovası bölgesinde çalışacakFORKLİFT OPERATÖRLERİ alınacaktırİzmit ve Gebze'den servisimiz vardır

Tel:0 541 363 46 62 - 0 549 786 58 05

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR

Vasıfsız eleman aranıyor Maaş+ sgk+ servis+ yemek     Servisimiz Bekirdere-Yeşilova-Kandıra sapağı güzergahından geçmektedir. Fabrikamızda palet, s...

Tel:0262 373 47 08