Milli Görüş nerede Orhan Atabay orada

Milli Nizam’dan AK Parti’ye kadar Milli Görüş’ün hakim olduğu partilerde görev yaptı. Siyasete yaptığı işlerle kentin efsane isimlerinden. Orhan Atabay, Necmettin Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile anılarını ve hayat hikayesini bizim için anlattı.

65-yildir-bu-yokusu-cikiyor.jpg
kadim-dostlar.jpg
+2
Haber albümü için resme tıklayın

HERKESİ KUCAKLAYAN BİRİ

Bu kentte sokakta yürüdüğünüzde gördüğünüz ve yüzünüzü gülümseten simalar vardır. Bu kentle özdeşleşmiş, bu kenttin bir parçası olan. Onlardan biri de Orhan Atabay, benim için Orhan amca. Dünyaya bakış açımız çok farklı. Hayata başka yerden bakıyoruz. Ama Orhan Amca, herkesin fikrine, hayata bakışına inanılmaz saygı duyan biri. 1970’li yıllardan bu yana Kocaeli’de siyaset yapan bir isim. Her zaman insanlara iyi olanı anlatma derdinde olan bir isim. Murat Yoldaş ile birlikte evine gittiğimiz Orhan Amca ile saatlerce sohbet ettik. Bize 72 yıllık hayat hikayesini anlattı.

BABAM CESUR ADAMDI

Orhan Atabay 1947 Rize Güneysu ilçesinde eski ismi Setoz, yeni ismi Kıbledağı köyünde doğuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın komşu köyünden. Babasının 14 yaşında yayan olarak geldiği Kocaeli’ye o 2,5 yaşında geliyor. Bir dedesi 93 harbinde, diğer dedesi ise Kurtuluş Savaşı’nda şehit olan Orhan amcanın babası 1934 yılında SEKA’nın kuruluşunda yer alıyor. Sonra kerestecilik, nakliyecilik yapıyor. “Çok cesur adamdı” diye nitelendirdiği babası aynı zamanda Demokrat Parti’nin Kocaeli teşkilatının kuruluşunda da yer alıyor.

ÖLENE KADAR ZİYARET ETTİ

İlkokulu Yeni Turan İlkokulu’nda okuyan, Ortaokulu İzmit Merkez Ortaokulu’nda okuyan Orhan Amca, İzmit Lisesi’nde mezun olamadan eğitim hayatını bitiriyor. İnsanların birinin kalbinde yer edindiği zaman hatırlandığını söyleyen Orhan Amca, “İlkokul öğretmenim Naciye Çevirmen’i hiç unutmadım. Ancak annemiz bizimle o kadar güzel ilgilenebilirdi. Ölene kadar gidip ziyaret ettim” diyor.

PİLOT OLMAK İSTİYORDU

Ortaokulda pilot olmak istediğini babasına söylediğinde babası, “İyi bir derece ile okulu bitirirsen seni askeri okula göndereceğim” diyor. Orhan Amca, “Babam böyle deyince uçtum. O hırsla ortaokulu firesiz geçtim. Tabi benim şansım, ben ortaokulu sonuncu sınıftayım. Okul bitecek ve ben askeri liseye gideceğim diye beklerken 27 Mayıs İhtilali oldu. Babam o zaman Demokrat Partinin kurucusuydu. O zaman partinin kurucusu olmak hep boynunda iple gezmek demekti. Ben askeri liseye gitmek isterken babam dönüp bana, “Nankör insanların yetiştiği bu orduya seni vermem” dedi. Dünyam yıkıldı. Sonra İzmit lisesine gittim. Hiç şevkim yoktu. O yüzden de okulu bitiremedim zaten” dedi.

O DA SEKA’DAN GEÇENLERDEN

1971 yılında evlenen Orhan Amca, 7,5 yıl SEKA’da çalıştı. SEKA’da ortaokul arkadaşı Ataman Akınsal, Ahmet Yetimaslan, Mustafa Özenç, Sadun Özpir gibi isimlerle çalıştığını söyleyen Orhan Amca, SEKA hikayesini nasıl sonlandırdığını da anlattı. Orhan Amca, “Ben ortaokuldan askere gidene kadar Nalbur Gürler’de çıraklık yaptım. Orada camcılık da yapıldığı için camcılığı da öğrendim. Abimin desteği ile Ulugazi İlkokulu’nun arkasında İstiklal Caddesinde dükkan açtım. Dükkanım zamanla siyasetin karargahı oldu” dedi.

1970’TE MİLLİ GÖRÜŞ İLE TANIŞTI

Yaşamının en önemli kısmını içine alan siyasette ne zaman başladığını anlatan Orhan Amca, “Babam Demokrat Partili olduğu için ben kendimi bildim bileli Demokrat Parti anlayışındaydım. SEKA’da çalıştığım yıllarda SEKA’nın laboratuvarında çalışan Bilal Çelik ile birlikte çarşıya yürüyorduk. O bana Milli Görüşü anlattı. Kafama yattı. 1970 yılında Milli Görüşe girdim. Ardından Milli Nizam Partisini destekledim, Milli Selamet Partisine üye oldum. Tabi sonra 80 ihtilali oldu. Siyasi partiler kapandı. Bizler yıllarca yeni bir siyasi partinin kurulmasını bekledik.

ABİ GÖZÜMÜZ AYDIN PARTİMİZ KURULDU

1983 yılında dükkanımda çalışıyordum, Bir gün Abdullah Çakmak geldi “Abi gözümüz aydın. Bizim parti kuruldu” dedi. Muhlis Yiğit burada partiyi kurmaya çalışıyordu. Refah Partisi kuruldu. Sonra Abdullah Çakmak Merkez İlçe Başkanı, Osman Pepe ise il başkanı olarak atandı. Ben o zaman Osman Pepe’yi tanımıyordum. Partimizin kurucuları arasında Şaban Aktürk, Ertuğrul Bozkurt, Ahmet Göksel vardı. Partimizin adresi Osman Pepe’nin mühendislik yazıhanesiydi. Partimizi kurduk, kongresini yaptık. Ben il sekreteri oldum.

İLK SEÇİMDE KAZANDIK

1984 yılında yeni kurulan belde belediyeler için ara seçim yapıldı. Ulaşlı, Halıdere, Döngel’de seçim yapıldı. Ulaşlı ve Döngel’i kazandık. Halıdere 6 oyla kaybedildi. Anavatan’ın Anavatan olduğu bir dönemde aldık. Dünyada ses getirdi.1984 yılının başında Ahmet Tekdal genel başkanımız. Bizi aradı. Osman Pepe’yi aradı: ‘Amerika’dan heyet gelecek. Partimizi araştırıyorlar. Özellikle de tahsil durumu, yaş durumuna çok önem veriyorlar. Geçiştirerek cevap verin’ dedi. Bunlar sebepsiz gelmiyor. İslami bir partinin kurulduğunu duymuşlar ekibi ile ilgili bilgi topluyorlardı. Biz güzelce ağırladık, gönderdik” dedi.

ÇAYÇISI BİLE MÜHENDİS

Partide unutmadığı anılarını anlatan Orhan Amca, “Fikret Elçi elektrik mühendisi ama bizim partimizin çaycılığını yapıyor. Genel Başkanımız Ahmet Tekdal geldi. Partiye girdiğinde çay ocağına baktı. Fikret Elçi’nin mühendislik fakültesi diplomasını asılı gördü, “Çaycısı elektrik mühendis olan bir parti bu ülke yönetmeyecek de kim yönetecek” dedi. 1987 yıllarında yerel seçim vardı. Bir adam geldi. ‘Burada yetkili kim’ dedi. ‘Ben varım’ dedim. ‘Arkadaşım aha arabanın anahtarı. Beni Almanya’da görevlendirdiler. Kocaeli teşkilatına teslim olacaksın dediler. Aha geldim’ dedi. Mercedes bir araba ve bir sürü para verdi. O zaman sonsuz güven vardı. İnsanlar bizim kazanmamız için çok büyük fedakarlık yaptı” dedi.

ARKAMDAKİ DUVAR YIKILDI

Refah Partisi kapandıktan sonra kurulan Fazilet Partisi’nin kurucu il başkanlığını yapan Orhan Amca, “Hoca Türkiye sevdalısı bir insandı. Türkiye için ve bu millet için her şeyi yapardı. Çevresindeki insanlar onunla aynı kapasitede olamadılar. Onun düşüncelerini tam kavrayamadılar. Hoca Allah'tan ani ölmedi. Öldüğünde babamı kaybettiğimde ne hissettiysem onu hissettim. O an arkamdaki duvar yıkıldı” dedi.

GÖREV İSTEMEM

Fazilet Partisi kapandıktan sonra AK Parti kuruldu. Parti’de sadece disiplin kurulu başkanlığı yapan Orhan Amca, “Bin kimseden görev beklemedim. İlk olarak Reis’in geleceği miting için İbrahim Karaosmanoğlu aradı. ‘Abi alan süslenecek, yardım eder misin?’ dedi. Gittim alanı süsledim. Mitingde Reisi gördüm. Sonra Zeki Aygün’ün il başkanlığı döneminde Zeki Aygün, beni aradı ‘Abi seni disiplin kurulu başkanı yaptım’ dedi. Beni gençler çağırıyor gidiyor yardım ediyorum, faydalı olmaya çalışıyorum. Ben görevden kaçmadım ama hiçbir zaman göre de istemedim. Yanlışı görsem söylerim. Hiç menfaat sağlamak hissim olmadı.

ÇOK GÜZEL DOSTLARIM OLDU

Siyaset hayatımda çok güzel dostlar edindim. Adını şu an hatırladığım Osman Pepe, Mehmet Yıldırım, Mehmet Aktürkoğlu, Murtaza Aktürkoğlu, Halil Kaya, İsmail Esgün, Bedri Sancar, Abdullah Çakmak, Ömer Çömer, Ahmet Gönenç, Muhittin Sevil, İsmail Venedik, Muhlis Yiğit, Hüseyin Küçükkeskin ve daha ismini hatırlayamadığım nice dostlar. Bu beni çok mutlu ediyor” dedi.

ÇOK İLERİ GÖRÜŞLÜYDÜ

Erbakan Hoca ile ilgili olan anılarını anlatırken Orhan Amca tabi geçmişe özlemini de dile getiriyor: “1983 yılında Ankara Genel Merkez’e gittiğimizde İstihbarat bize takip ederdi. Partiye gidip Genel Başkan Ahmet Tekdal ile görüşüp sonra Hoca’nın evine gidiyorduk. O zaman yasaklıydı. Evine giderken çok dikkatli giderdik. Camiye gidip namazı kılıyoruz, orada buluşuyor ve evine gidiyoruz. Evinin alt katında büyük bir masa vardı karşılıklı oturduk. Masanın yanında bir komodin vardı. Üzerinde de açık bir radyo. Hoca bana ‘Orhan radyonun sesini az kıs. Evladım teknoloji çok gelişti. Hiç cihaz koymadan 200 metre uzağından bu evde ne konuşulduğunu duymak mümkün. Bunu bozan tek şey radyo dalgaları’ dedi. Hoca, teknolojiyi takip eden ve iyi bilen biriydi” dedi.

65 YILDIR BU YOKUŞU ÇIKIYOR

Hacı Hasan Mahallesinde oturan Orhan Atabay tam 65 yıldır Yukarı Pazar Caddesinin yokuşunu çıkıyor. Murat abiyle yokuşu çıkarken “Abi bu yokuş git git bitmiyor” dedi. Bizi yokuşun başında karşılayan Orhan Amcaya, “Orhan amca kaç yıldır bu yokuşu çıkıyorsun” diye sorunca “Kızım tam 65 yıldır bu yokuşu çıkıyorum” dedi.

KADİM DOSTLAR

Orhan Atabay’ın yakın çalışma arkadaşları ve yıllardır dostluğunun bitmediği isimler var. Onlardan biri Refah Partisini Kocaeli’de birlikte büyüttüğü Osman Pepe, Mehmet Çoban ve Kadir Okcan. Bu isimlerin dostluğu AK Parti’de de devam etti.

Siyaset onu serigrafi ustası yaptı

Refah Partisinin ilk seçiminde kendini tanıtması için olanaklarının olmadığını söyleyen Orhan Amca, bu olanaksızlıklar içinde serigrafi ile bayrak bastığını söylüyor. O zaman İstanbul İl Başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da bayrakları Orhan amca yapıyor

AFİŞTEN BAYRAĞA

Orhan Amca, siyaset yaptığı partilerde hiç görev istemeyen ama inandığı şey için bayrak asmaktan, miting alanlarını süslemeye kadar her şeyi 72 yaşına rağmen yapan bir isim. Onun en güzel hikayesi ise Refah Partisi’nin bayraklarını yapması. 1984 seçimlerinde tüm siyasi partiler bayrak asarken onlar Milli Gazete’nin arka sayfasında afiş gibi verilen bayrak amblemini parti camlarına asarak kendilerini tanıtmaya çalışıyormuş. Bu durum karşısında kara kara düşündüklerini söyleyen Orhan Amca, “Partide oturduğumuz bir gün öğretmen ve serigrafi işi yapan düzce teşkilatımızdan Remzi Erdem, İstanbul’a giderken bize uğradı.

OLDUM SERİGRAFİ USTASI

Biz partide bayrak meselesini konuşuyorduk. Remzi Erdem, “Serigrafi ile bayrak basılabilir” dedi. Ben hemen hadi kalk ne lazımsa almaya gidelim dedim. İstanbul’a gittim. Çağaloğlu’nda kalıpçıya gittik. 50’ye 70 kalıp yapmasını istedim. Israrla kalıbı 3-4 saatte yaptırdım. Kırmızı bezler aldık ve gelip bayraklarımızı basmaya başladık. Ben oldum serigrafi ustası. Bir ara İstanbul’a gittim. İstanbul teşkilatını ziyaret edecektim. Vatan Caddesinde girmediğim bina yok. Sonra buldum.

ABİ BİZE BAYRAK GETİR

İl başkanlığından içeri girdiğimde Reis (Recep Tayyip Erdoğan), Nejdet Külünk oturuyordu. Herkes oturmuş düşünüyor. ‘Ne oldu’ dedi. Reis “Bayrak yok” dedi. “Dert ettiğiniz şeye bak, burada bayrak fabrikatörü var’ dedim. Reis, “Abi hemen bize bayrak getir” dedi. Nejdet Külünk ile arabaya binip Cağaloğlu’na gittim. Orada boya alıp geldi. Gece bayrakları bastım. Bir çuvala koyup İstanbul’a götürdüm. Baktım aynı kadro beni bekliyor. Diğer partilerin bayrakları 35’e 50 iken bizim bayraklar 70’e 300’dü. Bayrakları astık ve mutlulukla izledik.

BAYRAKLARI KİMSE İNDİREMEZ

Biz bayrakları seyrederken birkaç saat geçti. İstanbul valiliğinden aradılar. Reis, “Sayın valim bu bayrakları diğer siyasi partilerin bayrakları inmeden kimse benim bayrakları indiremez” deyip telefonu kapattı. Aradan 1 saat sonra damperli bir kamyon bayrakları kese kese indiriyordu. Sonra bizim bayrakları da indirdi. Sonra Reis “Bana bayrak getir abi” dedi. Ben onlara bir hafta bayrak basıp getirdim” dedi.

YILLARIN DOSTLUĞU

Orhan Atabay aslında bu kenttin en eski siyasetçilerinden biri. Siyaset tarihi açısından yaşayan çınarlardan. Atabay’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milli Görüş’te başlayan dostluğu hala devam ediyor.

Kocaeli’de bayrak fabrikası var!

Sintigrafi ile yaptıkları bayraklar Türkiye’de efsaneye dönüştü. Orhan Amca, yaşadıklarının karşısında “Bayrak fabrikatörüyüm” diyerek bayrak batıkları ekip ile artık bu durumu şakaya dönüştürdüklerini söylüyor

MİLYONLARCA BAYRAK BASTI

Kocaeli’de yapılan Refah Partisi bayrakları Türkiye’nin birçok iline gitti. Serigrafi ile bastıkları bayraklar Türkiye’de bir efsaneye dönüştüğünü söyleyen Orhan Amca, “Bizim bayrak bastığımızı herkes duydu. Milyonlarca bayrak bastık. Kocaeli’de bayrak fabrikası var muhabbetti oldu. Almanya’da bir adamı Karabük’e göndermişler. Karabük’teki teşkilat üyeleri ‘gelirken Kocaeli teşkilatına uğra onların bayrak fabrikası var bize oradan bayrak getir’ demişler.

TEK MASALI FABRİKA

Benim şu anki Baro’nun olduğu yerde 200 metre dükkanım vardı. Orada bayrak basıyorduk. Dükkanın ortasında bir masa üzerinde 120’lik floresan vardı. Mehmet Aktürkoğlu, Mehmet Yıldırım, Halil Kaya, soy ismini hatırlamadığım İsmail ve Yaşar ile birlikte bayrak ekibiydik biz. Gece bayrak basarken bir araba farlarını içeriye doğrultmuş bize doğru geliyordu. Farlar gözlerimizi aldı. Adam arabadan inip içeri girdi ve şaşkınlıkla bakmaya başladı. Mehmet “Ne bakıyorsun” dedi. Adam “Burada bayrak fabrikası varmış dediler ondan geldim” sonra başladı gülmeye. Sonra adama bayrak verip gönderdik.

10 PARMAĞINDA 10 MARİFET

Orhan Atabay, 10 parmağında 10 marifet olan bir isim. Hiç bilmediği serigrafiyi sadece partisinin bayraklarını yapmak için öğrendi. Sonra emekli olunca bir meşgalesi olsun diye evinin altına küçük bir atölye kurdu. Orada camilerin eksiklerini yapıyor. Hatta isterseniz size küçük bir anı da yapar. Ama sakın para teklif etmeyin, yapması için sıkıştırmayın. O mutlaka size küçük bir anı yapacaktır.

Patent hakkına say

Kocaeli’de bayrak basıldığını duyan ve bu işte para olduğunu bilenler bayrak basım işini kapmışlar. Orhan Amca, işi nasıl kaptırdıklarını da anlattı: “Bursa ilçe başkanı geldi buraya. Konfeksiyon işi yapıyor. Bayrakları soldurma yöntemi ile yapabileceklerini söyledi. Gittik bize gösterdiler. Sonra o arada bizim Konya’dan 10 milyonluk bayrak siparişi aldığımızı duydular. Bize siz gidin artık biz bayrakları yaparız dediler. İzmit’e geldik. Konya’dan bizi aradılar. Bayrakları Konya’da bastıracaklarını söylediler. Osman Pepe, ‘Bizi kazıkladılar’ dedi. Osman Pepe sonra onları aradı bize her ebattan numune gönderin dedi. Onlarda gönderdi. Sonra bizi arayıp parasını istediler. Osman Pepe de, ‘Patent hakkı diye bir şey var, patent hakkına say’ dedi. Ondan sonra serigrafi müzeye kaldırdık” dedi.

06 Eki 2019 - 20:22 - Yaşam --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.448.584 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

06

izmitli Ayhan - Değerli Alaettin ağabey üzülmene gerek yok biz sisin kadar bilmezsekte sizler kimlerin dost kimlerin arkadaş kimlerin ahbap olduğunu bizlerden çok daha iyi bilirsin. kusura bakma sen çok iyi niyetli olarak alnı secdeli olan partide hizmet eden her insanı dost kabul etme gibi bir saflığın var. zaman sana her şeyi olduğu gibi göstermiştir. Oran atabay seni dost kabul edip etmediğin Allah bilir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Ekim 20:22
05

Alaettin köksal - Sayın Oran atabay, kabul ederseniz sizlere dostum olarak hitap etmek istiyorum. 6. dönem milletvekili adayı iki dönemde Ak partisinden aday adayı olan, Refah partisinin son denöm il başakın olarak siyesi bedelini ödeyen milli görüşçü partilerin her kademesinde görev alan bir insanı unutmanıza bir gerekçe bulamıyorum. dostun iyisi iğneli olan değil iğnesiz olandır. yaptığı iyilikleri söylemeyen yapmadıklarını konuşandır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Ekim 20:22
04

Muhacir Abdullah - Sayın Orhan Atabay vefasız olamaz Refeh hartisinin son il başkanı olan ve davası iç in bedel ödeyen Sayın alaettin köksal bir cümle ile de olsa anmaması manidardır. Sayın Alaettin bey FP döneminde MKYK üyesi idi Orhan atabay'ı ilbaşkanlığına uygun görmeyenlere karşı nasıl mücadele ettiğini en iyi Orhan bey bilmeli. oğlunu işe kaymaya da vesile alaettin beydir. benden söylemesi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Ekim 20:22
03

korfezli - problem başlık da mı? içeriğinde mi? yada akp milli görüş gömleğini çıkarmamış mıydı?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Ekim 20:22
02

Kâzım TURAN - Söyleşinin içinde orhan amca olunca sonuna kadar zevkle,heyacanla okudum

Rabbim hizmetlerinden razı olsun inşallah güzel insan

Iyiki varsın senin gibi iyiler hep olsun

Koca çınar orhan amcayı unutmayan bu güzel söyleşiyi yapan

Mesleginin ulu çınarı murat yoldaş ve hanfendiye tedekkurler

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Ekim 20:22
01

Sinan - Çocukluğumdan beri tanıdığım çok dürüst, çok çalışkan tabiri caizse adam gibi adam. İyiki varsın Orhan amca.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Ekim 20:22

BAY VE BAYAN ELEMANLAR ARANIYOR

Firmamızda çalışacak Ön muhasebe tecrübesi olan BAYAN ELEMAN ve VASIFSIZ BAY ELEMANLAR aranıyor Kartepe

Tel: 0530 645 24 60

DEVREN KİRALIK GELİNLİK MAĞAZASI

DEVREN KİRALIK GELİNLİK MAĞAZASIBelsa Plaza Yan SokağındaKarabaş Mah. Ihlamur Sk. No: 2 Kat :1

Tel: 0533 529 97 56

TAVAN VİNÇ OPERATÖRÜ

Kartepe Yıldız Cam Fabrikasında çalıştırılmak üzere En az üç yıl tecrübeli 25 -45 yaş aralığında Tavan Vinci Operatör belgesi olan Mesleki Yeterlili...

Tel: 0 262 317 86 00 - Cep.0 554 341 35 01

BAY PERSONELLER ARANIYOR

Yıldız Cam Fabrikasında çalıştırılmak üzere 20 -45 yaş aralığında en az iki yıl tecrübeli GÜVENLİK SERTİFİKASI OLAN En az lise mezunu,  aktif araç k...

Tel: 0 262 317 86 00 - Cep.0 554 341 35 01

HD MÜHENDİSLİK USTA VE ELEMANLAR ARIYOR

HD MÜHENDİSLİK (DİLOVASI)KAYNAK- İMALAT- MONTAJ USTALARI ve YARDIMCI ELEMANLAR arıyoruzDolgun Ücret- Servis Pendik- Tuzla- Gebze- Körfez- Derince- İzm...

Tel: 0541 792 41 53

İŞ ORTAĞI ARIYORUM

KURULU DÜZENE İŞ ORTAĞI ARIYORUMGölcük D-130 Karayoluna Cepheli emlak büroma helali haramı bilen, emlak işlerini yürütebilecek ve tecrübeli, oto ehliy...

Tel: 0533 732 83 99

SERVİS ŞOFÖRÜ

Coşkun Turizm'de vardiyalı çalışmak üzere İzmit-Derince-Çenesuyu  bölgesinden  tecrübeli emekli SERVİS ŞOFÖRÜ aranıyor

Tel: 0506 054 57 67

TECRÜBELİ TIR ŞOFÖRÜ ARANIYOR

Başiskele' de fabrika içinde çalışacak TECRÜBELİ TIR ŞOFÖRÜ aranıyorGenç Emeklide olabilir

Tel: 0533 556 58 78

İŞ ORTAĞI ARIYORUM

KURULU DÜZENE İŞ ORTAĞI ARIYORUMGölcük D-130 Karayoluna Cepheli emlak büroma helali haramı bilen, emlak işlerini yürütebilecek ve tecrübeli, oto ehliy...

Tel: 0533 732 83 99

ELEMANLAR ALINACAKTIR

MH ELEKTROMEKANİK MÜHENDİSLİK şirketimizde çalışmak üzere tecrübeli ÇELİK KONSTRÜKSİYON İMALAT VE MONTAJINDA çalışacak ELEMANLAR aranmaktadır. Tercih...

0541 302 58 34