Kadir Öge: “İnşallah çifte kutlama yapacağız”

Kocaelispor’un başarılı sol beki Kadir Öge, ÖZGÜR KOCAELİ’ye konuştu

img_3443-001.jpg
img_8198.jpg
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaelispor’un istikrarlı savunma oyuncusu Kadir Öge başarılı bir ilk yarı geçirdiklerinin altını çizerek, “Bizim hedefimiz ligde ilk 3’e girmek. İlk 3’ten aşağı düşmeyelim yeter. Biz bir şekilde zirveyi zorlarız. 6 Temmuz’da düğünüm olacak. Hatta ben inşallah çifte kutlama yapacağız diye düşünüyorum. Önce şampiyonluk ardından da benim düğünümde kurtlarımızı dökeriz inşallah” dedi.

İÇTENLİKLE CEVAPLADI

Yıllardır istikrarlı çizgisiyle Kocaelispor formasını terleten deneyimli sol bek oyuncusu Kadir Öge, gazetemize samimi açıklamalarda bulundu. Kadro dışı kaldığı dönemden unutulmaz Çorum zaferine, ilk yarının değerlendirmesinden ikinci yarıdaki beklentilere kadar birçok soruyu cevaplan Öge, sezon sonu ile ilgili olarak, “İnşallah önce şampiyonluk, ardından ise benim düğünde kurtlarımızı dökeriz diye düşünüyorum” dedi.

ŞAMPİYONLUĞA İNANIYOR

İkinci yarıdaki ilk üç maçın kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden başarılı futbolcu, çok kaliteli bir kadrolarının olduğunu ve bu üç maçtan başarılı sonuçlar alacaklarına inandığını kaydetti. Kendi aralarında sürekli konuştuklarını belirten Kadir Öge, “Bu sene şampiyon olalım, 2.Lig’e çıkalım, şu statta şampiyonluğu kutlayalım diyoruz kendi aramızda. Biz bunu görelim, ayrılmaya razıyız. Yeter ki o hazzı, tadı alalım” diye konuştu. İşte Kadir Öge ile yaptığımız röportajın satır başları…

Kamp çok iyi geçti

“Kamp güzel, klasik, 5 yıldır beraberiz. Otel, saha zeminleri çok güzel. Zaten bizim çalışma yönünden sıkıntımız yok. Kamp iyi geçti, her şey çok iyi. Hazırlık maçları oynadık ama bunlar ölçü değil. Çünkü, antrenmanlarda ciddi yüklemeler yapılıyor ve ertesi gün maça çıkıyoruz. Önemli olan lige kadar bu kampın nasıl yansıyacağı. Olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Otelden çok memnun kaldık. Ben daha önce Gölcük’le buraya gelmiştim. Yemekler, odalar, ortam güzel. Sahalara 5 dakikada gidiyoruz. Çalışmamız için bütün imkanlar elverişli”

Açılış maçında tribünde olmak kötü bir duyguydu

“İlk yarı bence müthiş bir puan topladık. Play-Off finali oynadığımız sezondan fazla puan aldık. Şahsen ben bu kadar puan beklemiyordum. Ama ilk 5 içerisinde olacağımızı düşünüyordum. Hepimiz için güzel bir ilk yarı oldu. Zevkli de geçti. Kadro dışı kaldığım dönem çok zor oldu. Nedenlerine girmemize gerek yok. Stadın açılışında yoktum, tribünden izledim. O da benim için kötü bir şeydi. 4 hafta takımdan ayrı kaldım, kötü bir duyguydu. 5 yıldır buradasın ama stat açılışında yoksun. Demek ki hayırlısı buymuş. Sonrasında kupa maçında oynadım. Aslında 120 dakika oynamayacaktım ama olaylar gelişti 120 dakika oynadım. Bu maçtan 3 gün sonra da Erzincan maçı vardı. Orada da bir sakatlık yaşadım, üst adalem yırtıldı. Normalde pek sakatlık yaşamam ama onun da olacağı varmış. Kariyerimde ilk yarıda oynadığım en az maçları oynadım diyebilirim. 7 lig, bir de kupa maçı. O 7 maçta da benim açımdan 2 beraberlik ve 5 galibiyet aldık. Bu da benim için motive oldu”

Çorum maçını asla unutmam

“Çorum maçını unutamam diye düşünüyorum. Çok değişik bir maçtı. Son 10 dakikada 2 gol, taraftar, sevinç, bütünlük… Gerçekten inanılmaz sevindiğim bir maçtı. Yenilseydik üzülürdüm. Unutamadığım bir maç oldu benim için. Desen ki; ‘Golü atacaksınız, taraftarlar sevineceksiniz, bunu uygulayacaksınız’ kesinlikle böyle olmazdı. İçten gelen bir şey oldu”

Yeni stadyumun etkisi yüzde yüz

“Bence yeni stadyum, takımın performansında yüzde yüz etkili oldu. İsmetpaşa da çok güzeldi ama İsmetpaşa’ya göre yeni statta taraftarın daha çok etkisi var. Senin de oynama isteğin geliyor. Sahaya çıkıyorsun, saha çok güzel, atmosfer mükemmel. Bakıyorsun, gelen rakipler yadırgıyor ‘nereye geldim ben’ diye. Sen de çıkıyorsun, rakip kendine gelemeden 1-2 tane atıyorsun, gönderiyorsun. Bence stadımızın başarımızda yüzde yüz etkisi var. Şahsi fikrim İsmetpaşa’da olsaydık bu kadar puan toplayamazdık”

Bizim kadro Bayburt’tan iyi

“Bayburt, Futbolu bilen, tecrübeli bir takım olmuşlar ama bir hava yakalamışlar ve onu götürüyorlar. Bana kalırsa, bizim kadromuzun daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. Çünkü yıllardır bir arada oynuyoruz. İsim isim baktığımızda hep kaliteli isimler var. Keşke ilk yarı bitmeseydi, biz rekorlar kırardık.”

Çok kaliteli bir oyuncu grubumuz var

“Sana şöyle bir soru sorayım; sen başka bir 3.Lig takımında olsan, sol açık lazım olsa Burak Süleyman’ı alır mısın? Sinan Pektemek’i forvete alır mısın? Murat’ı, Kemal’i, Ali Keten’i stopere alır mısın? Kendimi saymıyorum. Hamza’yı, orta sahadaki üçlümüzü alır mısın? Bana göre çok değerli bir kadromuz var. Bunların içinde, kendimi katmayarak söylüyorum. Bana göre çok kaliteli bir oyuncu grubu var. Şahsi fikrim, bozulmayan bu kadro çok değerli. 5-6 tane daha bu oyuncular gibi oyuncu arkadaşlarımız olsa daha farklı olur bence. Bir Kadir yoksa, onun yerine oynayacak, onu aratmayacak, Mesut yoksa önemli değil, yine onu aratmayacak tarzında bir şey olacak. Evet, 5 yıldır aynı oyuncular oynuyor ama aslında onlar da fedakarlık yapıyor. Sakatlanmamak, kart görmemek zorunda. Sonuçta bizler bu işten para kazanıyoruz”

Altyapıdaki çalışma şartları iyi değil

“Gençlerden bir anda bir şey beklemek bence haksızlık olur. Kadro dışında kaldığımda altyapıda antrenmanları yapıyordum. Bana göre çalışma şartları iyi değil. Bunu söylemem ne kadar doğru bilmiyorum ama bana göre şartlar iyi değil. Vinsan’daki suni çimde bu çocuklar ne kadar gelişebilir? Çocuklar okuldan buraya, buradan eve gidiyorlar. Tesisleşme olsa çıktıkları gibi daha faydalı olurlar. Mesela Rıza çıktığı zaman eğer o şartlar olsa daha dolu bir Rıza olurdu. Ya da diğer arkadaşlar”

Hayalimiz yeni statta şampiyonluk kutlamak

“Bir hayalimiz var. Sezon sonunda inşallah şampiyonluk kutlayalım hep beraber. Basın olsun, taraftar olsun, şehir olsun, akla gelebilecek herkes. İlk hayalimiz bu. Odada da bunu konuşuyoruz. Hatta geçen muhabbetlerde, ‘bu sene şampiyon olalım, 2.Lig’e çıkalım, şu statta şampiyonluğu kutlayalım’ diyoruz. Biz bunu görelim, ayrılmaya razıyız. Yeter ki o hazzı, tadı alalım. Sen de almak istersin, ben de futbolcu olarak çok istiyorum. Sonuçta tarihe geçeceğim”

İlk 3 hafta çok önemli

“İkinci yarı, ilk yarıya göre çok daha zor olacak. İstatistiklere de bakıldığında ilk yarıda kazandığın puan aslında senin yerini belli ediyor. Genellikle ikinci yarıda bu puanın üzerine çıkamıyorsun. Çıkarsan da çok ekstra bir şey. Şahsi fikrim, ilk üç hafta çok zorlu olacak. İlk yarıda ilk üç haftamız çok kolaydı. Üç hafta İzmit’teydik. Şimdi Fatsa’ya ve Turgutlu’ya gideceksin, Gölcük gelecek. Bunu kendi aramızda da konuşuyoruz. İlk üç hafta çok önemli. Bizim hedefimiz ligde ilk 3’e girmek. İlk 3’ten aşağı düşmeyelim yeter. Biz bir şekilde zirveyi zorlarız. Bayburt götürür mü, götüremez mi bilmiyoruz. Bayburt’u kovalayacağımıza kendi performansımıza bakıp, takımları yenip nereye gelmişiz öyle bakacağız”

Bize gurur veriyor

“Ben de Kocaelispor taraftarıyım. Taraftarlarımızın gelip, bir bütün halde bağırıp, hele ki deplasmanlarda seslerinin oradan çıkması bizim için müthiş gurur verici bir şey. Sahada onları gördüğün zaman sen de ister istemez havaya giriyorsun. Tek başına çıktığında bazen olmuyor ama taraftarı orada gördün mü ‘biz buradayız’ diyorlar. Topçusu da anlıyor, herkes anlıyor. Bu bizim için ekstra motive edici bir durum. Bu bütünlüğü korursak ikinci yarıyı da rahat geçiririz diye düşünüyorum”

Uzun yıllar favori beste olacak

“Hodri Meydan tişörtü ile aslında Cizre’de çıkılacaktı ama Çorum maçında nasip oldu. Çok güzel de oldu. O tişörtün hakkı da verildi orada. Taraftar bizim arkamızda olduğu sürece, destek olduğu sürece başaramayacağımız şey yok. ‘İzmit’in çocuğu herkese yeter’ sloganını Burak Süleyman Fatsa maçı sonrasında söylemişti. Arkadaşlar da beste yapmış. Bana göre uzun yıllar favori beste olarak kalacak. Gerçekten çok güzel. Motive edici bir beste. Ekstra bir güç veriyor sahada. Keşke hep böyle besteler üretebilsek”

Önce şampiyonluk, sonra düğün

“Aile arasında bir nişan yaptık. Düğünümüzü 6 Temmuz diye düşündük. Hatta ben inşallah çifte kutlama yapacağız diyorum. Önce şampiyonluk ardından benim düğünde kurtlarımızı dökeriz diye düşünüyorum inşallah. Buradan da sizin aracılığınızla herkesi davet ediyorum. 6 Temmuz’da güzel bir düğün yapacağız inşallah”

KADİR ÖGE’YE GÖRE TAKIMIN EN’LERİ

En konuşkan: Ali Keten

En çalışkan: Murat Başak

En düzenli: Murat Başak

En cömert: Hamza Mutlu

En pintisi: Cevap var ama yok

16 Oca 2019 - 19:26 - Spor --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.875.937 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Satılık Su Bayiliği

Karayel TicaretYeşilova-Gündoğdu-Umuttepe PINAR SU BAYİLİĞİ DEVREN SATILIKTIR

Tel: 0541 323 98 86

Çatıcı

Çatı Kiremit Aktarım Hafriyat Tadilat işleri yapılır

Tel: 0535 641 41 41

Elemanlar Aranıyor

GAZ ALTI ARGON KAYNAK USTALARI TEKNİK RESİM BİLEN İMALATÇILAR YARDIMCI ELEMANLAR aranıyor

Tel: 0 262 349 27 47

Relax

RELAX EROTIC SHOP Fantazi ürünleri, Fantazi iç çamaşırı satış merkezi Gelin, Görün, Alın

Tel: 0 262 322 55 81- 322 56 81 0 532 592 79 28 - 0 546 518 84 11

Sevkiyat Şoförü

İzmit Sanayi Mahallesinde bulunan tatlı fabrikamıza İstanbul-İzmit arasında çalışacak SEVKİYAT ŞOFÖRÜ pozisyonunda personel arayışımız vardır. 40-45...

Tel:0262 226 22 88

Bay Elemanlar Aranıyor

BAY ELEMAN ARANIYOR Tercihen; TALAŞLI İMALAT KONUSUNDA TECRÜBELİ MANUEL TORNA & FREZE KULLANABİLEN • Askerliğini Yapmış • 40 Yaşını Geçmemiş • V...

Tel: 0(555) 973 61 44 POWER PARTNERS MAKİNE METAL SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Bayan Elemanlar Aranıyor

KOCAELİ-İZMİT SPA GÜZELLİK MERKEZİ Diksiyonu düzgün telefon görüşmeleri yapabilecek BAYAN SEKRETER BAYAN TEMİZLİK ELEMANI VASIFLI-VASIFSIZ BAYAN MASÖ...

Tel: 0532 764 60 47

Oto Yıkama Elemanları Aranıyor

Derincedeki Oto Yıkamaya DENEYİMLİ OTO YIKAMA USTALARI alınacaktır

Tel: 0530 466 31 46

Bayan Elemanlar Aranıyor

KOCAELİ-İZMİT SPA GÜZELLİK MERKEZİ Diksiyonu düzgün telefon görüşmeleri yapabilecek BAYAN SEKRETER BAYAN TEMİZLİK ELEMANI VASIFLI-VASIFSIZ BAYAN MASÖ...

Tel: 0532 764 60 47

Servis Şoförü Aranmaktadır

Yarımca bölgesinden 27+1 otobüs kullanabilecek emekli tecrübeli SERVİS ŞOFÖRÜ aranmaktadır Kuş Kardeşler Turizm

0532 644 34 63 0553 050 41 98