Saadet Partisi 13 adayını tanıttı

Saadet Partisi İl Başkanlığı 27’nci dönem milletvekilliği aday tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Çelik, “Ramazan Bayramı’nın hemen ardından 25 Haziran’daki ‘Değiştir Bayramı’nı’ kutlayacağız” dedi.

Saadet Partisi (SP) İl Başkanlığı, 24 Haziran seçimleri için milletvekili aday listesini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Adayların açıklamasının sonrasında The Ness Otel’de düzenlenen iftar programıyla 27’nci dönem milletvekilliği adayları tanıtıldı. Aday tanıtım toplantısına İl Başkanı Nurettin Çelik’in yanı sıra İl ve İlçe Yönetimi, adaylar ve partililer katılım gösterdi. İftardan önce gerçekleşen aday tanıtım toplantısında ilk olarak sözü alan Başkanı Nurettin Çelik, “Genel Başkanımızı bir kanalda 3 saat dinledik, bilge başkanlığını gördük. Bugün de Sakarya mitinginde dinledik. Başkanın peşinde yürüyen herkes millete karşı sorumluluk hisseder, çalışmalar ortaya koyar. Bizler her seçimde yeni bir umut, yeni bir heyecan besliyoruz. Bu seçim ayrı bir heyecan kattı bize. Bir buçuk yıl önceden sıkıntıdan çıkacağımız bir heyecanı yaşıyoruz. Bütün siyasi partiler adaylarını açıkladı. Bizde birazdan taktim edeceğiz” şeklinde konuştu.

KENTE HİZMET ETMEK İSTİYORUZ
İnsanların yenilikten yana olduğunu söyleyen Çelik, “Şu gerçek ki artık insanlar yenilikten yana. Kocaeli’ye bakıldığında artık yüzlerin değişmesi gerek. Diğer siyasi partilerimizin adaylarına bakıldığında elhamdülillah biz diyoruz ki, Kocaeli için en güzel adayları biz seçtik. Her birimiz yaşadığımız süreçte ortak sıkıntılar çekiyoruz. Bizler yıllarca nadasa bırakılmış, toprağı dinlenmiş, geleceğe yönelik çalışabilecek insanlarımızla birlikte kentimize hizmet etmek istiyoruz. Kocaeli’de yaşayan kardeşlerimiz bu anlamda bizleri destekleyecektir. Ramazan Bayramı’nın hemen ardından 25 Haziran’daki ‘Değiştir Bayramı’nı’ kutlayacağız. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. 2 Haziran günü Perşembe Pazarı alanında Genel Başkanımızın katılımıyla miting yapacağız” ifadelerini kullandı. 

TEŞKİLATTAN GELEN BİRİYİM 

27’nci dönem milletvekilliği adayları adına konuşma yapan SP eski İl Başkanı ve 27’nci dönem milletvekilliği adayı Sinan Ejderoğlu, “Bu toplantıyı hem seçim koordinasyon toplantısı olması için hem basınla ilk buluşmamız olsun diye gerçekleştiriyoruz. Bu basınla ilk toplantımız. İnşallah devam eder. Ben teşkilatın içinden gelen biriyim. Kendi bölgesini en iyi hisseden adaylardan oluşmuş bir kadroyla Kocaeli’nin huzuruna çıkmış bulunmaktayız. Türkiye’nin derdini en iyi hisseden kadrolar. Türkiye’miz çok kritik bir süreçten geçiyor. İnsanların ayrıştırıldığı bir süreçten geçiyor. SP’nin genel politikası uygun, sizin huzurunuzda politikalarını en iyi şekilde yansıtacak kadro oluşturuldu” diye konuştu.

SP 27’nci dönem milletvekilliği aday listesi:

1.    Sinan Ejderoğlu
2.    Recep Sarıdoğan
3.    Reyhan Şengün
4.    Volkan Gemiksiz
5.    İbrahim Bıyıklı
6.    Nihat Yıldız
7.    Sinan Yolcu
8.    Ömer Faruk Yıldırım
9.    Sedat Uslu
10.    Fahrettin Taşkaya
11.    Fatma Betül Uludağ
12.    Fatih Karaduman
13.    Latif Gökhan Durtaş

Milletvekili adayları özgeçmiş:

SİNAN EJDEROĞLU KİMDİR? 

1972 yılında İzmit’te doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kartepe’de tamamladı. Daha sonra İzmit İmam Hatip Lisesini bitirdi. Akabinde Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu . Milli Gençlik Vakfı Kocaeli İl Başkanlığı yaptı. Saadet Partisi Kocaeli yönetiminde  çeşitli kademelerinde aralıksız görev aldı. 2013 -2017 arası Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı ve Genel İdare Kurulu üyesi görevlerini üstlendi. Halen Saadet Partisinin Genel Merkezinde Yatırım ve Kalkınmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.  Mühendislik firması sahibi olan Ejderoglu, evli ve iki çocuk babasıdır.

RECEP SARIDOĞAN KİMDİR?

1965 yılında Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu. İlkokulu Göynük’te, ortaokulu Kocaeli’nin Körfez ilçesinde okudu. Akabinde Gebze Mesleki ve Teknik Lisesinden mezun oldu. Bir süre özel alüminyum şirketlerinde çalıştı. Şu an Ensar Alüminyum Pazarlama Şirketinin sahibi olup, 14 inşaat şirketinde de ortaklığı bulunmaktadır. Aynı zamanda bu şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. Milli Görüş camiasının tanınan isimlerinden olan Sarıdoğan, Saadet Partisi Körfez ilçe Başkanlığı, Saadet Partisi Kocaeli il Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Şu anda Saadet Partisi Kocaeli İl Müfettişliği görevini yürüten Sarıdoğan aynı zamanda Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesidir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

REYHAN ŞENGÜN KİMDİR?

1973 yılında Gölcük’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gölcük’te tamamladı. Akabinde Gölcük İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Temel giyim ve tasarımı üzerine eğitim aldı. Bu alanda 10 yıldan fazla çalışma yaptı. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğrenciliği devam eden Şengün, 2002 yılından itibaren Milli Görüş teşkilatlarının muhtelif kadrolarında aktif görev yaptı. 25. Dönem Saadet Partisi Kocaeli milletvekilliği adaylığı yaptı. Halen Saadet Partisi GİK Üyesi ve Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürütmektedir.

VOLKAN GEMİKSİZ KİMDİR?

1988’de  Kocaeli’nin Gebze ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta eğitimini Gebze Zafer İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimi; Dilovası Çok Programlı Lisesinde tamamladı. Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Elektronik Haberleşme Bölümü’nü tamamladı. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden de mezun oldu. 2007 yılında ticarete atıldı. 2012 yılında vinç kiralama sektörü üzerine bir firma açtı. Anadolu Gençlik Derneği’nde çeşitli görevlerde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif rol oynadı. Saadet Partisi Gebze İlçe Yönetiminde ve Gençlik Kolları’nda görev aldı. Sonrasında da Saadet Partisi Kocaeli İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Halen bu görevi yürütmekte olan Gemiksiz,  evli ve 2 Çocuk babasıdır.

İBRAHİM BIYIKLI

1980 yılında Kastamonu’da  doğan İbrahim Bıyıklı, ilk ve orta öğrenimini Kastamonu’da, lise öğrenimini İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde tamamladı. Yaklaşık 10 yıl Toyota Sakarya Otomobil Fabrikasında çalıştı. 2010 yılında farklı sektörlerde kurduğu aile şirketinde yönetim kurulu başkanlığı yapan Bıyıklı, beş yıl Kocaeli-Kastamonu Kültür ve Turizm Dernek başkanlığı da yapmıştır. Hala Saadet Partisi Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyesi olan Bıyıklı, evli ve üç çocuk babasıdır.  

NİHAT YILDIZ KİMDİR?

1973 Yılında Giresun’un Bulancak ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Giresun’da, liseyi Gölcük İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Ticari sahadaki başarılarıyla tanınan Yıldız; reklam, matbaa ve yayıncılık sektöründe ticaretine devam etmektedir.  Gölcük İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneğinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gölcük Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Dönem Başkanlığı, Gölcük Dosteli Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Uzun yıllar Büyük Birlik Partisinde siyaset yaptı. En son Büyük Birlik Partisinin Kocaeli İl Başkanlığı görevinden istifa ederek, Saadet Partisi Kocaeli İl Teşkilatına katıldı. Saadet Partisi Kocaeli İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Yıldız,  evli ve üç çocuk babasıdır.

SİNAN YOLCU KİMDİR?

1978 yılında Kandıra’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kandıra’da tamamladı. Akabinde Atatürk Üniversitesi, İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünden mezun oldu. Uluslararası bir kimya şirketinde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak çalışan Yolcu, genç yaşlardan itibaren Milli Görüş partilerinde görev almıştır. Refah ve Fazilet Partilerinde Kandıra İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı ile Saadet Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. Halen Saadet Partisi Kocaeli İl Teşkilatında, İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

ÖMER FARUK YILDIRIM KİMDİR?

1973 yılında Erzincan’da doğdu. İlkokulu, Suudi Arabistan’ın Medine şehrinde İmamı Şafii İlkokulunda okuduktan sonra, ortaokul ve liseyi Türkiye ‘de tamamlar. Mısır El Ezher Üniversitesinde İlahiyat  eğitimini tamamlar. Daha sonra Beyrut’ta Hukuk öğrenimi gören Yıldırım, serbest avukatlık yapmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almıştır. Şu anda da Anadolu Sanayici ve işadamları Derneği (ASKON) Kocaeli Şube Başkanlığı görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen Yıldırım, evli ve üç çocuk babasıdır.

SEDAT DOĞU USLU KİMDİR?

1985 Ağrı doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmit’te tamamladı. Üniversite eğitimi devam etmektedir. Ticari hayatına Gıda ve İnşaat olmak üzere 2 ayrı şirkette başladı. Şu anda yöneticilik yapmakta olan Uslu, ASKON yönetim kurulu üyesidir. 2014 yılında Saadet Partisinden İzmit Belediyesi Meclis üyesi adayı olan Uslu, 2015 genel seçimlerinde de seçimlerinde de Saadet Partisinden milletvekili aday adayı idi. Evli ve üç çocuk babası olup, İzmit’te ikamet etmektedir.

FAHRETTİN TAŞKAYA KİMDİR?

1971 yılında Sakarya’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Sakarya’da, liseyi Afyonkarahisar’da tamamladı. Halen eğitimi devam etmekte olan Taşkaya, Eğitim ve sağlık sektöründe hizmet veren bir iş adamıdır. Aynı zamanda Çayırova’da 280 lisanslı futbolcusu bulunan Çayırova Gençlerbirliği spor kulübünün başkanlığını yapmaktadır. Çayırova Esnaflar Derneğinin de kurucusu olan Taşkaya, evli ve üç çocuk babasıdır.

SEVİL ERTATAR KİMDİR?

1970 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu burada okuyan Ertatar, İstanbul’da çeşitli eğitim kurumlarında dersler aldı. 1986 yılında Kocaeli’nin Karamürsel ilçesine taşındı. Karamürsel’de Milli Gençlik Vakfı bünyesinde çalışmalarını yürüttü. Akabinde Refah Partisi Karamürsel ilçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. 2012 yılında Saadet Partisi Genel Merkezinde Kadın Kollarından sorumlu Bölge Başkanlığı görevine getirildi. Halen bu vazifesine devam eden Ertatar, evli ve üç çocuk annesidir.

FATİH KARAMAN KİMDİR?

1984 yılında Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Göynük’te, liseyi İzmit İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Askerlik vazifesini ifa ettikten sonra ticarete atılan Karaman, halen özel bir şirkette pazarlama Müdürü olarak çalışmaktadır. Ayrıca kendi adına işletmekte olduğu bir şirketin de sahibidir. 15 yıldır Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde ikamet eden Karaman, evli ve iki çocuk babasıdır.

LATİF GÖKHAN DURTAŞ KİMDİR? 

1991 yılında İstanbul Eyüp’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eyüp’te tamamladı. 2014 yılında Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olan Durtaş, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yüksek lisans yapmaktadır. Özel sektörde çeşitli yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Şu anda özel bir inşaat firmasında Şantiye Şefliği yapmaktadır.  Anadolu Gençlik Derneğinin Kocaeli Şubesinde Liseler Komisyon Başkanlığı, Üniversite Komisyon Başkanlığı gibi çeşitli görevlerde bulundu. Son olarak da, Saadet Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine getirildi. Halen bu görevi yürütmekte olan Durtaş, İyi derecede İngilizce bilmektedir.

24 May 2018 - 21:15 - Siyaset --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.252.625 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


KAMYON ŞOFÖRÜ

DAMPERLİ KAMYONLARDA TECRÜBELİ ŞOFÖRLER aranıyor Köseköy-Uzunçiftlik-Sarımeşe-Alikahya bölgelerindekiler tercih edilir

Tel: 0507 541 43 08 0507 945 35 75

ÖN MUHASEBE VE POMPACI

MERCEDES ÖZEL SERVİSİMİZDE çalışmak üzere ÖN MUHASEBE elemanı ve AKARYAKIT istasyonumuzda çalışacak ÖN SAHA ELEMANI (pompacı) aranmaktadır.

İrtibat Tlf: 0532 572 73 41

KURABİYE USTASI ARANIYOR

İzmit Sanayi’de bulunan Gıda Üretim Tesisimizde görevlendirilmek üzere Tatlı & Tuzlu Kurabiye Ustası pozisyonunda arayışımız bulunmaktadır. Genel N...

İ.K İletişim :0533 385 95 19

IZGARAUSTASI

IZGARA USTASI ARANMAKTADIR 30 yaşını aşmamış ızgara ustası aranmaktadır....

+90 538 551 35 41

KAYNAK OPERATÖRÜ ARANIYOR

KAYNAK OPERATÖRÜ Dilovası Organize Sanayi (Gebze) Bölgesinde Depo Raf Sistemleri üretiminde faaliyet gösteren firmamızın KAYNAKHANE BÖLÜMÜNDE GÖRE...

Tel: 0543 207 23 39 0262 654 20 20

TORNA VE FREZE USTASI

TORNA VE FREZE USTASI alınacaktır. Genç ustalar alınacaktır.

Tel:0542 316 58 96 SÖZER MAKİNA

YATILI YARDIMCI BAYAN

Evlerde YATILI çalışabilecek YARDIMCI BAYAN ELEMAN aranıyor

Tel: 0532 515 74 81

DENEYİMLİ BAY ELEMAN

Kombi Kazan Yetkili servisinde çalıştırılmak üzere; DENEYİMLİ BAY ELEMAN Alınacaktır

Tel: 0 533 663 29 82

EMİRHAN NAKLİYAT

EMİRHAN EVDEN EVE NAKLİYAT ŞOK KAMPANYA 200 TL 'den başlayan fiyatlarla Merkez-Derince

Tel: 0533 261 45 90 0 262 223 41 90

oto elektrik ustası

Firmamıza OTO ELEKTRİK USTASI aranıyor Trend Hidrolik Mekanik

Tel: 0543 438 46 62