KOÜ’de büyük tören! 95 öğretim üyesi cübbe giydi

Kocaeli Üniversitesi 2016-2017 Öğretim Yılı Akademik Giysi Töreni, Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi'nde akademik aşama kaydeden profesör, doçent ve yardımcı doçentlerin cübbelerini giydikleri 'Akademik Giysi Töreni' bugün  gerçekleştirildi. Törende ayrıca bilimsel başarı gösteren akademisyenlere de ödülleri takdim edildi.

Rektör, Akademisyenleri Tebrik Etti

Törene Kocaeli Vali Yardımcısı Hasan Gözen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Emniyet İl Müdürü Necati Denizci, Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Rektör yardımcıları, senatörler, davetliler, akademisyenler ve aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tören, Türk Sanat Musikisi dinletisi ile devam etti. Tören açılış konuşmasını ise Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü gerçekleştirdi. Akademik ve bilimsel başarı gösteren akademisyenleri tebrik etti.

2023 ve 2071 hedeflerine KOÜ Katkı Sunacaktır

Akademik unvanların akademisyenleri daha özgüvenli ve kendinden emin güçlü araştırmalar yapmaya yöneltmesini temenni ederek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Ülke olarak içerisinde bulunduğumuz şu zor günlerde başta üniversitemiz öğretim üyeleri olmak üzere tüm akademisyenlerin milletimizin bölünmez bütünlüğü ve ülkemizin geleceği için çaba sarf etmesi gerekmektedir. Bizler toplumda eğitimimiz ve konumumuz gereği kanaat önderi rolünü taşırken,  bu sorumluluğa uygun davranmalı, aziz milletimizin menfaatlerini her şeyin önünde tutmalıyız” dedi.

15 Temmuz’daki hain kalkışma ve bunu takip eden terör dalgası karşısında toplumumuzun ihtiyaç duyduğu sağduyunun, öz güvenin, mutlu yarınlara inancın tesis edilmesi hususunda üstlerine düşen tarihsel görevin farkında ve bilincinde olmaları gerektiğine vurgu yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Bu tür menfur olaylar karşısında bugüne kadar başarılı ve kendine yakışır bir duruş sergileyen tüm üniversitemiz personelinin, bu tavrının bundan sonra da devam edeceğine eminim” şeklinde konuştu

Ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında Kocaeli Üniversitesi’nin katkı sunan bir kurum olması gerekliliğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Ülkemizin stratejik hedeflerine ulaşabilmesi, dünya arenasında önemli bir yere sahip olabilmesi için, üniversitelerimizin performansı, ürettiği bilimsel bilgi, patentleri, sanayiye katkısı ve yetiştirmiş olduğu nitelikli beşeri sermaye büyük önem taşımaktadır. Üniversitemizin dünya ölçeğinde bir marka olabilmesi, evrensel anlamda bilgi ve değer yaratan çalışmalar ortaya koyabilmesi, şehrine kalıcı ve anlamlı eserler bırakabilmesi hem yönetimimizin hem de unvanı ne olursa olsun tüm çalışma arkadaşlarımızın ortak hayali olmalıdır” ifadesinde bulundu.

Uluslararasılaşma Noktasında Önemli Mesafe Katettik

Göreve geldiğimiz günden beri bu sorumluluk ve istekle öncelikli olarak üniversitemizin eğitim kalitesinin yükseltilmesini, nitelikli bilimsel araştırmaların yapılmasını, uluslararasılaşmanın sağlanmasını ve üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilmesini hedeflediklerini aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Bugün büyük bir kıvançla taşıdığım, Kocaeli Üniversitesi’ni yüceltme yarışındaki bayrağı devredeceğim güne kadar ve sonrasında da üniversitemize katkı sunmak en büyük hayalimdir. Bu yolda da önemli aşamalar katettiğimizi ifade etmek isterim.

An itibariyle 106 ülkeden 1500’e yakın uluslararası öğrenciye vermekte olduğumuz eğitim öğretim memnun edici olmakla beraber yeterli değildir, Üniversite olarak belirlemiş olduğumuz yabancı öğrenci sayısı 5000’dir ve hızla bu rakamlara ulaşılacağına inanıyorum.

Üniversitemizin uluslararasılaşma ve büyük, köklü üniversiteler arasında yerini alma hedefine uygun olarak, öğretim üyelerimizin bilimsel faaliyetlerini teşvik ediyor, destekliyoruz. Üniversitemizde 81 Bilimsel Araştırma Projesi, 91 Hızlı Destek projesi, 47 AR-GE laboratuvar destekleri, 66 TÜBİTAK projesi, 2 SANTEZ projesi ve 3 AB destekli proje olmak üzere toplam 418 adet bilimsel projeyi yürütmekteyiz” dedi.

Büyük Projelere İmza Atıldı

Sanayi ile yapılan protokoller kadar yerel yönetimlerle de önemli iş birliklerine imza attıklarını ve atmaya da devam edeceklerini söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Bilimsel araştırmaların, nitelikli yayınların, patentlerin, teknopark uygulamalarının, gerçekleştirilen sosyal ve ekonomik protokollerin arttırılması, üretmiş olduğumuz bilginin ürün ve hizmete dönüşerek katma değere katkı sunması üniversitemizi her anlamda ön plana çıkartacak ve güçlendirecektir. Teknopark alanımızın 125.000 metrekarelik tapusunu alarak, yeni ihalesini  gerçekleştirdiğimiz 40.000 metrekarelik kapalı alan ise çalışma ve faaliyetlerimize dinamizm katacaktır.

Üniversitemizin, kaliteli öğretim veren bir kurum olabilmesi ve nitelikli nesiller yetiştirebilmesi adına fiziki alt ve üst yapısında önemli düzenlemelere ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaçların bir kısmı karşılanmakla beraber önümüzde yürünmesi gereken bir yol olduğu gerçektir.

Gerçekleştirilen projelerde ve sürdürülmekte olan faaliyetlerde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık, İlimiz Milletvekilleri, Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na destekleri ve üniversitemizin yanında oldukları için teşekkür ederim” diyen Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, projelere değindi.

Yüksekokulların eğitim kalitesini arttırabilmek amacıyla Fakültelere dönüştürülmesine ve yeni fakültelerin kurulmasına öncelik verildiğini, Kültürevi’nin kurulmasıyla hat, ebru, tezhip gibi kadim sanatlarımızın geniş kitlelere ulaşmasına aracılık edildiğini, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle B Kapısı’nda üst geçit yapıldığını, Kocaeli Üniversitesi İktisadi İşletmesi’nin önemli bir atılım gerçekleştirerek kara geçtiğini ve hem üniversitemizin ihtiyaçlarını karşılamak hem de öğrencilerimize verilecek destekler için kaynak yaratıldığını, Kocaeli Üniversitesi Vakfı’nın gelir kaynakları ve öğrenci burs desteğinde anlamlı bir artış olduğunu, İzmit Belediyesi ile yürütülen ve yapımı hızla devam eden Üniversiteli Pazarı’nın da bahar yarıyılın sonlarına doğru hizmete gireceğini söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, Halep’te yaşanan acıları paylaşmak adına Kocaeli Üniversitesi bünyesinde yürütülen destek kampanyasına da büyük önem verdiklerinin altını çizdi.

Hastanenin Borcu Sürdürülebilir Seviyede

“Üniversitemize her fırsatta yardımlarını gerçekleştiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üniversitemize ziyarette bulunmuş kendilerine Fahri Doktora Unvanı senatomuzca takdim edilmiştir” diyen Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü,  Araştırma ve Uygulama Hastanesinin borç miktarının sürdürülebilir seviyelere çekildiği gibi yeni projeler için de kaynak yaratıldığını sözlerine ekledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleriyle hastanemize bedeli 15 milyon TL olan radyoterapi cihazı kazandırıldı. AMATEM ve ÇAMATEM’in kurulması, ek poliklinik binasının yapılması, DEKART, KÖGEM, DETAB gibi araştırma merkezlerinin tek bir çatı altında toplanması, yeni eğitim bloğunun hayata geçirilmesi gibi yatırımlarla Araştırma ve Uygulama Hastanemiz çok daha iyi noktalara gelecek ve aziz milletimize layık olduğu hizmeti verecektir. Yapımına devam eden ve bitme aşamasına gelmiş olan Tıbbi Destekli Yaşlı Bakım Merkezi ile önemli bir toplumsal sıkıntıya, üniversite olarak çözüm üretebileceğimize inanıyoruz” dedi.

95 Öğretim Üyesi Cübbe Giydi

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Bugün buraya teşrif eden tüm protokolümüze tekrar teşekkür ediyor, akademik başarı gösteren öğretim üyelerimizi ve ailelerini canı gönülden tebrik ediyorum. Bu tören vesilesi ile değerli meslektaşlarıma bir kez daha akademik üretimi arttırmaları ve akademisyen sorumluluğunu taşımaya devam etmeleri hususunda çağrıda bulunuyorum. Toplumda son derece prestijli bir yere sahip olan mesleğimizi ve yaşam biçimimizi yüceltmek adına tüm üniversite olarak gönül ve eylem birliği içerisinde olmamızı içtenlikle temenni ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü'nün konuşmasının ardından 2016 yılında Web Of Science Index’de yer alan “Makale” türündeki “1. Yazar” ve “2 ve daha fazla yazar” yayınları üzerinden “Toplam Yayın Puanı”na göre; Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanında yayın teşvik ödülleri verildi. 22 öğretim üyesinin profesörlük, 38 öğretim üyesinin doçentlik, 35 öğretim üyesinin de yardımcı doçentlik unvanı aldığı akademik giysi töreninde akademik aşama kaydeden öğretim üyeleri cübbe giydi.

KOÜ’DE AKADEMİK TERFİ ALAN AKADEMİSYENLER

PROFESÖRLÜĞE TERFİ EDENLER:

Prof. Dr.Emel Şerife AKCA (İletişim Fakültesi),
Prof. Dr.Mehmet YILDIRIM, Prof. Dr.Durmuş KAYA, Prof. Dr.Ercüment KARAKAŞ
 (Teknoloji Fakültesi),
Prof. Dr.Murat Şahin ALAGÖZ, Prof. Dr.Zeynep Seda UYAN, Prof. Dr.Devrim DÜNDAR,Prof. Dr.Tayfun ŞAHİN, Prof. Dr.Teoman KILIÇ, Prof. Dr.Veysel Levent KARABAŞ (Tıp Fakültesi),
Prof. Dr.Hakan PEKEY, Prof. Dr.Nevim GENÇ, Prof. Dr.Bülent ORUÇ (Mühendislik Fakültesi)
Prof. Dr.Hakan Behcet SAZYEK, Prof. Dr.Erdoğan TARCAN(Fen Edebiyat Fakültesi),
Prof. Dr.İlyas AKHİSAR, Prof. Dr.Muhsin HALİS (İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi)
Prof. Dr.Haluk Emre ÖZEL, Prof. Dr.Esra GÜZELDEMİR AKÇAKANAT (Diş Hekimliği Fakültesi),
Prof. Dr.Murat SAYAN (Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu),
Prof. Dr.Ahmet BİLGİN (Eğitim Fakültesi)

DOÇENTLİĞE TERFİ EDENLER

Doç. Dr.Elif BİRTAŞ ATEŞOĞLU, Doç. Dr.Özgür MEHTAP, Doç. Dr.Devrim ÇABUK (Tıp Fakültesi),
Doç. Dr.Elif KARAGÜN, Doç. Dr.Levent ATALI, Doç. Dr.Betul BAYAZIT, 
Doç. Dr.Banu İNAN KARAGÜL (Spor Bilimleri Fakültesi),
Doç. Dr.Fikriye POLAT, Doç. Dr.Nejat İRA (Eğitim Fakültesi),
Doç. Dr.Ümüt KADİROĞLU, Doç. Dr.Hatice ÖZKAZANÇ, Doç. Dr.Selahaddin GÜNER, Doç. Dr.Neslihan ŞAKİ (Fen Edebiyat Fakültesi)
Doç. Dr.Ersoy ERİŞİR, Doç. Dr.Şeyda POLAT, Doç. Dr.İsmail ÖZBAY, Doç. Dr.Utkan MUTMAN, Doç. Dr.Sevinç İLHAN OMURCA (Mühendislik Fakültesi),
Doç. Dr.Esra ALNIAÇIK, Doç. Dr.Vehbi BAŞER, Doç. Dr.Ali Poyraz GÜRSON, 
Doç. Dr.Gülten DURSUN, Doç. Dr.Örgen UĞURLU AKMAN, Doç. Dr.Ebu Bekir AYAN
(İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi)
Doç. Dr.Ayşe Burcu ALTAN, Doç. Dr.Dilek YİĞİT (Diş Hekimliği Fakültesi),
Doç. Dr.Aybike ÖZEL, Doç. Dr.Sedat ÖZEL (İletişim Fakültesi),
Doç. Dr.Halil YİĞİT, Doç. Dr.Hikmet Hakan GÜREL (Teknoloji Fakültesi),
Doç. Dr.Hakan ÇEBİ, Doç. Dr.Varol KARAASLAN (Hukuk Fakültesi),
Doç. Dr.Sefer YAVUZ (İlahiyat Fakültesi),
Doç. Dr.Meriç HARMANCI (Rektörlük),
Doç. Dr.Naci ÇİNE(Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu),
Doç. Dr.Abbase Sultan KARAOĞLU, Doç. Dr.Süreyya TEMEL (Güzel Sanatlar Fakültesi),

YARDIMCI DOÇENTLİĞE TERFİ EDENLER

Yrd. Doç. Dr.Seher ŞİRİN, Yrd. Doç. Dr.Turgay ŞİMŞEK, Yrd. Doç. Dr.Aslıhan AKPINAR,
Yrd. Doç. Dr.Emrah Kağan YAŞAR , Yrd. Doç. Dr.İrem KARAÜZÜM,  Yrd. Doç. Dr.Ali Erkan DUMAN, Yrd. Doç. Dr.Aykut ELİÇORA  (Tıp Fakültesi)
Yrd. Doç. Dr.Mine HALİS, Yrd. Doç. Dr.Marco BOSCHELE, Yrd. Doç. Dr.Hasan YAZICI,
Yrd. Doç. Dr.Fatma Anıl ÖZTOP, Yrd. Doç. Dr.Beril BAYKAL (İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi), Yrd. Doç. Dr.Sedat SÜSLER, Yrd. Doç. Dr.Belkıs ERZİNCANLI (Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi),Yrd. Doç. Dr.Yeşim Saniye KARA, Yrd. Doç. Dr.Şefaattin DENİZ (Fen Edebiyat Fakültesi), Yrd. Doç. Dr.Volkan ÇOBAN, Yrd. Doç. Dr.Selman ÇAĞMAN (Teknoloji Fakültesi), Yrd. Doç. Dr.Enver Mete ASLAN (Devlet Konservatuvarı),
Yrd. Doç. Dr.Serdar KILIÇ (Diş Hekimliği Fakültesi) Yrd. Doç. Dr.Muhammed BAMYACI (Denizcilik Fakültesi), Yrd. Doç. Dr.Abdulkadir MACİT (İlahiyat Fakültesi), Yrd. Doç. Dr.Deniz GERÇEK (Mimarlık ve Tasarım Fakültesi), Yrd. Doç. Dr.Nevin Gamze KARSLI YILMAZ (Mühendislik Fakültesi), Yrd. Doç. Dr.Fatih KOÇ (Kandıra Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu), Yrd. Doç. Dr.Dilek DÜLGER ALTINER (Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu), Yrd. Doç. Dr.Rıza Emre ERGÜN (Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu), Yrd. Doç. Dr.Murat AYAZ (Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu),
Yrd. Doç. Dr.Ebru TURANLI (İletişim Fakültesi),  Yrd. Doç. Dr.Ayşe AYDIN UYSAL(Eğitim Fakültesi), Yrd. Doç. Dr.Hatice HOŞGÖR(Diş Hekimliği Fakültesi),
Yrd. Doç. Dr.Oya GÖZEL DURMAZ, Yrd. Doç. Dr.Erdal ÜNAL (Fen Edebiyat Fakültesi), Yrd. Doç. Dr.Oğuzhan KARAHAN (Mühendislik Fakültesi), Yrd. Doç. Dr.Adalet ÇAKIR (İlahiyat Fakültesi).

Cezaevinden firar eden tutuklu yakalandı

FETÖ'den tutuklu astsubay:"Arkadaşım hakkında şüphelerim var"

Fetö davasında ilginç ifadeler

"

Darbeci amiral ölümle tehdit etti"

FETÖ'den tutuklu Mühendis Teğmen: "FETÖ ile alakam yok"

Doktor düz kağıda reçete yazınca, ilaçları alamadı

Yuvacık Barajı'nda su seviyesi...

Dikkat! Geri geliyor

Otobüste izdiham! 25 kişilik otobüste bakın kaç kişi vardı?

Ulaşım artık güvenli

Afetler için önemli adım! Birlikte çalışacaklar

THY, Halk Bank, Türk Telekom hakkında flaş karar

TİKKO'nun üst düzey sorumlusu Kocaeli'de yakalandı

Kimlik bunalımı!

06 Şub 2017 - 20:05 - Gündem --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.703.472 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Deneme tahtasi - Hastam umuttepe hastanesinden iyilesmeden cikariyorlarsa... terfi etmis...yaziklar olsun....biz ulkenin evlatlariyiz..15 temmuzda sokaklara indik...ilahi adalet allaha havale etiyorum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 20:05
01

Askan Kandemit - Gönül isterki bu haber kadar bilimsel gelişmelerle ,dünya literatürene katkılarlada isminizi duyalım beyler bayanlar,umarım bir sonraki rektör seçiminde daha iyi bir aday çıkarırsınız.Saygılarımla hepinize ayrı ayrı başarılar diliyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 20:05

ELEKTRİKÇİ ELEMANLAR ARIYORUZ

Şirketimizde çalışmak üzere Endüstri Meslek Lisesi elektrik bölümü mezunu ELEKTRİKÇİ ELEMANLAR arıyoruz. İzmit merkez ve civarlarında ikamet edenler t...

HUZUR OTO'YA ELEMANLAR ALINACAKTIR

Huzur Oto'da yıkama yağlamada çalışacak ELEMANLAR ALINACAKTIR Tel:0 535 225 32 78

DEVREN SATILIK PASTANE VE İMALATHANESİ

İl değişikliği nedeniyle İzmit Tepeköy Mahallesinde DEVREN SATILIK PASTANE VE İMALATHANESİ Tel: 0541 122 11 41

TEMİZLİK ELEMANI ALINACAKTIR

Dilovası Çolakoğlu Metalurji fabrikasında çalışacak emekli olmayan TEMİZLİK ELEMANI aranmaktadır. Başvuru için irtibat numaraları: Aspak Hijyen: 0...

ÖN MUHASEBE PERSONELİ VE TEMİZLİK ELEMANI ARANIYOR

Firmamızda çalıştırılmak üzere deneyimli ÖN MUHASEBE PERSONELİ ve ofis temizlik işlerini yapabilecek BAYAN TEMİZLİK ELEMANI aramaktayız Not: Başiskele...

TIR ŞOFÖRLERİ ARANIYOR

Hanlog Taşımacılık Liman Hizmetleri Ltd. Şti. olarak rulo sac taşımacılığı yapmak üzere şoförlük belgeleri tam olan TIR ŞOFÖRLERİ alınacaktır. Tel...

GAZALTI KAYNAKÇISI VE YARDIMCI ELEMANLAR ALINACAKTIR

Şirketimizin bünyesinde çalıştırılmak üzere profil kaynağı yapabilecek GAZ ALTI KAYNAKÇILARINA ve punta taşlama yapabilecek YARDIMCI ELEMANLARA İH...

KAMYON ŞOFÖRÜ VE JCB OPERATÖRÜ ARANIYOR

MUNZUROĞLU HARFİYAT İzmit’te alt yapıda çalışacak KAMYON ŞOFÖRÜ ve JCB OPERATÖRÜ Alınacaktır. Emeklide olabilir. Tel: 0 532 280 24 09-0 536 51 56...

KERPE'DEKİ BALIK RESTORANINA ELEMANLAR ALINACAKTIR

Kerpe’de Balık Restoranında Çalışacak; - BULAŞIKÇI - KOMİ VE - GARSON alınacaktır. Tel: 0 535 223 87 16 - 0 536 658 19 14

MOBİLYA BOYACISI ALINACAKTIR

MOBİLYA BOYACISI ALINACAKTIR. *BOYA TEKNİKLERİNİ İYİ BİLEN *DEVAMLI ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE PERSONEL ALINACAKTIR. *DETAYLAR YÜZ YÜZE GÖRÜŞÜLECEKTİR. A...