Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaelili sevdalılarıyla buluştu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İrade Meydanı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Mitingde vatandaşlara seslenen Erdoğan, “Kocaeli bizi hiç mahcup etmedi. Benim Kocaeli’m budur” dedi

tayyip-2.jpg
e0a93b46-e7f2-4374-9e7e-aa8e5659c7fc.jpg
+19
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimler için Sakarya mitinginin ardından kentimizde miting düzenledi. Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen miting için Erdoğan sevdalıları, sabahın erken saatlerinde alanı doldurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi için İstanbul, Balıkesir, Eskişehir, İzmir ve Edirne’den takviye ekiplerde toplamda 3 bin 600 polis görev yaptı. Alanın giriş çıkışlarına kurulan x-ray cihazlarıyla vatandaşlar didik didik arandı. Vatandaşların yanındaki çakmak, kalem, bozuk para gibi maddeler alana alınmadı.

ÇATILARA KESKİN NİŞANCILAR YERLEŞTİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişi nedeniyle önceki mitinglerde olduğu gibi bu mitingde de Milli İrade Meydanı’na komşu binaların çatılarına ve köprülere keskin nişancılar konuşlandırıldı. Alanın güvenliği için üst düzey önlemler alındı. Alanda sivil polislerin çokluğu da dikkatlerden kaçmadı. Kocaeli Emniyeti, mitingin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için tüm önlemleri aldı. Özel hareket polisleri de çevrede önlem aldı. Yeni Zelanda’da yapılan saldırıdan dolayı ayrıca miting alanı çevresine kum dolu kamyonlar yerleştirildi. Miting alanının sağ kısmı kadınlar için sol kısmı ise erkekler için ayrıldı. Mitinge katılanlara ayrıca Rize çayı dağıtıldı.

OTOYOLU CANLI BAĞLANTIYLA AÇTI

Kentimizin çeşitli noktalarından kaldırılan otobüsle ve ücretsiz olan tramvayla alana gelen vatandaşlar, Erdoğan’ı beklerken marşlar ve şarkılar eşliğinde coştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişiyle coşkunun hat safhaya ulaştığı mitingde, Kocaelili vatandaşlar, bir kez daha Erdoğan’ı şaşırtmadı. Coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanı, Kocaeli’ye bir kez daha maşallah dedi. Bir çocuk sahneye çıkarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgisini dile getirdi. Erdoğan, çocuğun ağlaması üzerine “Emirhan’ı ağlattınız beni de ağlatacaksınız” dedi ve Kocaeli’ye olan sevgisini vurguladı. Cumhurbaşkanı ayrıca mitingden canlı bağlanarak, Kuzey Marmara Otoyolu’nun Osmangazi Köprüsü bağlantı yolunu açtı.

YOĞUN KATILIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,  AK Parti Milletvekilleri Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Fikri Işık, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman, İlyas Şeker, Sami Çakır, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, ilçe belediye başkanları, belediye başkan adayları, parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Kaynaklara göre yaklaşık 120 bin kişi mitinge katıldı.

13’TE 13 İNŞALLAH 

Açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Ne yaparlarsa kader bizden yana, tarih bizden yana, millet bizden yanadır. 2023, 2050, 2072 bizden yanadır. Ülkemiz için canımızda fedadır cananımızda. Sayın Cumhurbaşkanım Kocaeli, AK Parti’nin kalesi. Allah’ın izniyle kaleden tek bir taş eksilmeyecek. 12 ilçede AK Parti’nin bayrağını dikeceğiz. Temelinin 15 Temmuz’da attığımız Cumhur ittifakıyla, can kardeşliğiyle sandıklara yağmur gibi akacağız. 4’lü kıyamet alametine karşı sandıkta savaşacağız. Hedefimiz yine 13’te 13 olacak inşallah. Yolumuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

AÇIK, NET, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

Eryarsoy’un ardından kürsüye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Buradan çok güzel gözüküyorsunuz. Kocaeli’ye yakışan bu. 15 yıl önce yine böyle bir Mart ayı sonunda İzmit halkı bize güvendi. Destek verdi ve göreve geldik. O günler de İzmit’in mahallerinde rahat rahat dolaşmak yok. Ama hamdolsun 15 yılda yaşanabilir, sağlıklı, mutlu insanların yaşayacağı güzel bir şehir oluşturduk. Sizleri mahcup edecek hiçbir işin içinde olmadık. Açık, net, şeffaf belediyecilik yaptık. Gönülleri de ihmal etmedik” diye konuştu.

EN ŞEREFLİ GÖREV

Karaosmanoğlu’nun ardından kürsüye çıkan Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, “Yıllardır önce millet önce memleket şiarıyla belediyecilikte yeni bir çağ açıldı. Cumhurbaşkanımızın girişimleriyle büyük değişimlere şahitlik ettik ve etmeye devam ediyoruz. Hizmet ve eser siyasetimize yeni bir hedef belirledik. Bu hedef ülkemiz ve siyasetimiz için yeni bir milattır. Bu hedefin adı gönül belediyeciliğidir. Kocaeli’yi marka haline getirmek bizim için en şerefli görev olacak” diye belirtti.

KAYNAKLARIMIZI SEFERBER ETTİK 

Büyükakın’ın ardından kürsüye çıkan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Kocaeli bambaşka güzel. Bu coşkunuz, bu sevginiz için şükranlarımızı sunuyoruz. Kocaeli bir kez daha milletin adamına sahip çıkıyor. Kocaeli dünyanın bir ucundan Cumhurbaşkanımızı tehdit eden çapulculara meydanı dar ediyor. Biz bu şehirde her şey üretilsin istedik. Kaynaklarımızı seferber ettik. Burayı özel sektörümüz için çekim merkezi haline getirdik. 16 senede 54 milyarlık yatırıma teşvik verdik ve 89 bin vatandaşımıza iş imkanı sağladık. 5 yeni sanayi bölgesi kurduk. 100 binin üzerinde istihdamla Kocaeli’de refah attı” diye konuştu.

KOCAELİ 31 MART’A HAZIR

Vatandaşların coşkulu tezahüratları eşliğinde kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dünya güzeli Kocaeli. Orhangazi’nin, Gazi Süleyman’ın, Akçakoca’nın emaneti Kocaeli. Sokaklara, caddelere, meydanlara taşan heyecanınızı seviyorum. Şu hale bak, güzelliğe bak; bugün yine bir başkasın Kocaeli. Sizleri 31 Mart’a hazır görüyorum. 31 Mart akşamı inşallah bu kalabalığı takip edeceğim. 24 Haziran’da şahsıma ve Cumhur İttifakı’na sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum. Kocaeli bizi hiç mahcup etmedi. Kocaeli 10 Haziran’da bize verdiği sözü yerine getirdi. 24 Haziran’da Kocaeli bir kez daha kalkınma ve huzur dedi” ifadelerini kullandı.

ÜLKENİN YOLUNU AÇTINIZ

“Sizler yüzde 60 ile Cumhur İttifakını birinci yaptınız” diyen Erdoğan, “Sizler şahsımı yüzde 59 ile makama getirdiniz. Bize inandınız ve güvendiniz. Dualarınızla ülkenin yolunu açtınız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle güce güç kattınız. Durmak yol yola devam dediniz. Sizlerden bir kez daha zafer bekliyorum. Bizans artıklarına okkalı bir Osmanlı tokadı indirmenizi istiyorum. Ülkemizi ele alan şer cephesinin hedeflerini kursaklarında bırakmanızı istiyorum” diye belirtti.

BENİM KOCAELİ’M

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kocaeli 31 Mart’ta özgürlüğüne sahip çıkıyor musun?” dedi ve aldığı evet cevabı karşısında “Benim Kocaeli’m budur” dedi. Konuşmasını sürdüren Erdoğan, “Tarih bir toplum için ibret vesikası ve ilham kaynağıdır. Biz tarihimizden cesaret alırız. Ben şu an çok duyguluyum. Kocaeli’nin ihtişamını görüp de duygulanmamak mümkün değil. Kaç kişinin mitinge geldiğini sordum, 120 bin kişi dediler. Türk milletinin duygularını öğrenmek isteyen önce İstiklal Marşı’nı okusun” diye konuştu.

CHP BAY KEMAL’DEN KURTULSUN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu’nun ‘İslam dünyasından kaynaklanan terör’ sözlerini eleştiren Erdoğan, “CHP’ye gönül verenlere söylüyorum; şu Bay Kemal’in İslam dünyasını terör dünyası olarak görmesini görüp nasıl peşinden gidiyorsunuz. Sen nasıl İslam dünyasını terör olarak görürsün. Sana inşallah 31 Mart’ta benim milletim dersi verecek. Öyle bir Osmanlı tokadı olsun ki CHP tabanı ondan kurtulsun. Kocaeli’den Türkiye’ye sesleniyorum; bizim Kürdistan  diye bir bölgemiz var mı? Türkiye’de böyle bir bölge yok. Bunlar ülkemizi bölmek isteyenler. İşte Türkiye’nin beka meselesi bu. Çok çalışmalıyız ve sandıkta dersi vermeliyiz” ifadelerini kullandı.

YATIRIMLARI ANLATTIK

Kocaeli’ye yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Erdoğan, “Kocaeli’de 17 yılda 27 kat trilyon yatırım yaptık. Kocaeli’de 89 bin yükseköğretim öğrencisi eğitim görüyor. Kültür Merkezleri inşa ettik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, gazilerimize engellilerimize 1,6 kat trilyon liralık kaynak sağladık. Şehrimize 81 adet sağlık tesisi kazandırdık. Çayırova’ya 200 yataklı devlet hastanesi yapacağız. 19 bin 250 konutluk proje yaptık. Kocaeli’de 305 vatandaşımızın imar barışı sorununu çözdük. Bize yardımcı olacaksınız ki; deprem bölgesi olan Kocaeli’de sorun yaşamayalım. Osmangazi Köprüsünü ülkemize kazandırdık” diye belirtti.

CANLI BAĞLANTIYLA AÇILDI

Kuzey Marmara Otoyolunun bir kısmını miting anında canlı bağlantı ile açan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Kuzey Marmara Otoyolu’nun 4’üncü kesimi olan Kurtköy-Dilovası Liman bağlantısını buradan açıyoruz. Dilovası bölgesinde 3 otoyolu birbirine bağlıyoruz. Mermerciler ve Demircisiler sanayi bölgesi kavşağını hizmete açıyoruz. 476 milyon dolar maliyeti olan 45 km’lik kısmını da açıyoruz. Kalan kısmını önümüzdeki yıl tamamlıyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP YOKLUK, YASAKLIK DEMEK

Konuşmasının devamında Erdoğan, “Kocaelili çiftçilerimize toplamda 358 milyon lira tutarında tarımsal destek verdik diyen Erdoğan, “ Kocaeli’nde 128 bin iş yerine 5 katrilyon liralık pirim teşviki verdik. İlçelerin tamamına doğalgaz geldi. Basıyorsunuz butona evin her yeri sımsıcak oluyor, su sımsıcak oluyor. Bunlar medeniyetin işaretidir. CHP demek, yolsuzluk, yokluk, yasaklar demektir” diye belirtti.

ADAYLARIMIZA SAHİP ÇIKIN

“Bütün bu yatırımların kesintiye uğramama için 31 Mart çok önemli” diyen Cumhurbaşkanı RECEP Tayyip Erdoğan, “Kocaeli’de yapacağımız ve yapımına devam eden projeleri 31 Mart’tan itibaren hızlandırarak sürdüreceğiz. Kocaelili kardeşlerim, belediye başkan adaylarımıza burada sahip çıkın. İradenize, ülkemize, bayrağımıza, ezanımıza sahip çıkın. Sizlerden söz almak istiyorum. 31 Mart’ta Gönül belediyeciliğine vuruyor muyuz?” diye sordu.

AK Parti İl Kadın Kolları eski Başkanı ve Gebze Kızılay Şube Başkanı Oya Tuncel ile şube yöneticileri mitingi Dolphin AVM'deki kafede oturarak izledi.

19 Mar 2019 - 17:22 - Siyaset --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.260.351 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


ELEKTRİK USTASI -KALFASI ARANIYOR

ELEKTRİK USTASI ve KALFA aranıyor Gümüş Elektrik Otomasyon İzmit

Tel: 0532 365 14 02

FORKLİFT

TECRÜBELİ FORKLİFT OPERATÖRÜ aranmaktadırEmekli de olabilir

0532 491 89 91

MONTAJ ELEMANLARI

Kolsuzlar MobilyaMONTAJ ELEMANLARIalınacaktır. Maaş+Sgk+Yemek+Yolİzmit 

Tel: 0 532 223 18 51 - 0 262 322 65 28

muhasebe ve yardımcı personel

Deneyimli ÖN MUHASEBE ELEMANI ve YARDIMCI ELEMAN aranıyorOlcay Çelik Yapı A.Ş.info@olcayticaret.com

Tel: 0535 472 81 01

ELEMAN ARANIYOR

ARGON VE ELEKTRİK  KAYNAKÇISI- BORUCU VE BORUCU EKİPBAŞI ARANMAKTADIR.                           Samsun ve Ordu projelerimiz için personel aranmaktadı...

Tel: 0 262 335 39 22-12 / Fatih bey

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ARANIYOR

Şirketimiz bünyesinde çalıştırılmak üzere  inşaat mühendisleri aranmaktadır.  Bekahan yapı

Tel: 0262 332 00 07 0533 145 62 13

AUTOCAD PROGRAMI BİLEN BAY BAYAN TEKNİK PERSONEL ARANIYOR

ÖZDEMİR ÇELİK KONST.İMALAT- MONTAJ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ         Firmamızda çalıştırmak üzere;  -AUTOCAD PROGRAMI BİLEN BAY BAYAN TEKNİK PERSONEL   alın...

Tel: 0262 335 37 73 

BÜKÜM USTASI ve BÜKÜM USTA YARDIMCISI ARANIYOR

Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren firmamızda boru ve profil bükme makinasında çalışacak BÜKÜM USTASI ve BÜKÜM USTA YARDIMCISI alınacaktır. Sosy...

Tel: 0 262 325 8474

BAYAN MUHASEBE ELEMANI ARANIYOR

Ufuk Yapı Malzemeleri'nde ÖN MUHASEBE departmanında çalıştırılmak üzere en az 3 yıl ön muhasebe konusunda deneyimli BAYAN MUHASEBE ELEMANI alınacaktır...

Tel: 312 70 64/65

SİTE İÇİNDE SAHİBİNDEN KİRALIK DAİRE

SİTE İÇİNDE SAHİBİNDEN KİRALIK DAİREDerince Çınarlı Mah. Basın  Sitesinde 2+1 sıfır,merkezi ısıtma-pay ölçerli,(Kombi mevcut)otoparklı, asansörlü,çocu...

Tel: 0532 316 58 35