Kocaeli’den teröre lanet

Terör acı yüzünü dün gece İstanbul’da bir kez daha gösterdi.

Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrası polislere yönelik gerçekleşen hain bombalı saldırı canımızı yaktı, 30’u polis, 8’i sivil 38 şehidin acısı yüreklerimizi dağladı. İlimizdeki siyasi parti temsilcileri, STK’ların yöneticileri hain saldırıyı kınadı, teröre karşı bir kez daha birlik ve beraberlik mesajları verdi. Bir günlük, ‘Milli Yas’ ilan edildi.

Ceyhan: “İstikbal ve istiklal mücadelemizi sürdüreceğiz”

İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadı yakınlarında önceki akşam gerçekleştirilen hain terör saldırısına lanetleyen AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, şehit olan 30’u polis 8 sivil vatandaş için taziye mesajı yayınladı. Hain saldırıyı kınayan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “İstikbal ve istiklal mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Türk milletine başsağlığı dilediği mesajında şu görüşlere yer verdi:

“- Türkiye’nin almış olduğu önemli karar arifesinde, terör çirkin yüzünü gösterdi. Milletçe bu badireleri de atlatacağız. Acılarımızı birlik ve beraberlik içerisinde saracağız. Türkiye, özgür bir ülke olma yolunda atılması gereken adımları atıyor. İstikbal ve istiklal mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.”

Sarıbay: “Acımız çok büyük”

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İstanbul' da çevik kuvvet ekinine yapılan bombalı terör saldırısı nedeniyle taziye mesajı yayınladı. Sarıbay, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“- Acımız çok büyük, ifadeye kelimeler yetersiz. Böyle zamanlarda dayanışacak, gerçek manada birlik olacağız. Alçak terörün tuzağına düşmeyeceğiz. Yüreğimiz İstanbul’da. Bu caniler her kimse, amaçları her ne ise, hiçbir şey elde edemeyecek ve karşılarında tüm ülke tek yürek olarak bizi bulacaklar.

İnsan canına kasteden, birliğimizi ve beraberliğimizi bozmayı hedef alan İstanbul’da yaşanan kahraman ve fedakar polislerimize yapılan hain terör saldırısını lanetliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

Ünlü: “Sanmasınlar biteceğiz”

İstanbul'da çevik kuvvet ekibine yapılan terör saldırısı sonucunda verilen 38 şehit için taziyede bulunan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Şehitlerimiz var. Acımız büyük ama sanmasınlar biteceğiz” dedi.

Hain saldırıya tepki gösteren, terörü lanetleyen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, taziye mesajında şu görüşlere yer verdi:

“-Büyük Türk milletinin başı sağ olsun. Sanmasınlar biteceğiz, sanmasınlar ki yılacağız. Evet şehitlerimiz var. Evet, acımız çok büyük. Bizler devlet olarak daha bütünleşip, daha da birbirimize sarılacağız. Yaralarımızı saracağız. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Şehitlerin ailelerine ve büyük Türk milletine yüce Allah'tan sabır niyaz ediyorum.” 

KESK: “Yastayız”

KESK Kocaeli Şubeler Platformu da, İstanbul’daki terör saldırısıyla ilgili dün açıklama yaptı. Dönem Sözcüsü Yener Çalışkan, “Bizim güvenliğimizi sağlayan insanlar, kendi güvenliklerini sağlayamadı. İktidar, yaşanan saldırının sorumluluğunu üstüne almalı” dedi. Çalışkan, terörü lanetlerken, açıklamada “Yastayız” yazılı siyan pankart asıldı.

HESAP VERİLMELİ

Derin üzüntü içinde olduklarını söyleyen Başkan Yener Çalışkan, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ise baş sağlığı diledi. Yener şunları söyledi: 

“-Artık yeter Huzur Operasyonları’nın huzur getirmediği, OHAL’in halimizi daha da beter hale getirdiği, kaostan en çok bahsedenlerin kaostan beslendiğini, yaşayarak görüyoruz. Her saldırının rejim değişikliğine bahane için kullanıldığı, yandaş medyanın iyice sefilleştiği, yapılan her patlamadan hemen sonra yayın yasağı getirilerek, halkın bilgi alma hakkının engellendiği ve olayların adeta kamuoyundan saklandığı bir ortam istemiyoruz. Bu ülkede yaşayan halkın can güvenliğini korumakla sorumlu olanlar ve bu ortamı yaratanlar artık hesap vermelidir.”

Çiğdem ARMAĞAN

Kamu-Sen: “Hevesleri  kursaklarında kalacak”

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleşen bombalı terör saldırısını kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Kamu-Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“- Son yıllarda iğrenç yöntemleriyle kargaşa, korku ve kaos yaratmaya çalışan hain terör çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir. Şehitlerimiz, çok sayıda yaralımız var.

Bu ülkeyi kan gölüne çevirerek, birlik ve beraberliğimize darbe vurmak isteyenlerin başarılı olamayacakları bir gerçektir. Bilinmelidir ki, bu milletin varlığı ve birliğine yönelik olarak yapılan her türlü saldırı bizleri birbirimize daha da kenetlemekte, saflarımızı daha da sıklaştırmaktadır. Bu milletin üzerinde hain ve sinsi planlar yapanların hevesleri geçmişte olduğu gibi bugünde kursaklarında kalacaktır. Türkiye Kamu-SEN camiası adına İstanbul'da yaşanan bu hain terör saldırısını bir kez daha lanetliyor, şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet, aileleri ve milletimize baş sağlığı diliyor, yaralılarımıza ise acil şifalar temenni ediyorum.”

Ayşegül KALAYCI

Hizmet-İş’ten kınama

Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy da; hain terör saldırısını kınayan bir açıklama yaptı.

Ersoy, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“- Terör acımasız ve kanlı yüzünü İstanbul’da bir kez daha gösterdi. Huzur ve güvenliğimizi hedef alan bu alçak saldırıyı, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz.

İstanbul’daki kalleş saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza, emniyet güçlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Ülkemize, milletimize, güvenlik görevlilerimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırıları lanetliyoruz. Hain saldırılar milletimizi asla pes ettiremez. Bize düşen, bizi yıkmak, bölmek durdurmak isteyenlere karşı tek yürek olmaktır. Bu tür karanlık planlarla ülkemizi karıştırmak isteyenler kirli emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Milletimiz sahip olduğu sağduyu ile bu hain planları her zaman boşa çıkarmayı bilmiştir. En büyük temennimiz bu alçak saldırının tüm yönleriyle aydınlatılması, faillerinin yakalanması ve arkasındaki karanlık güçlerin ortaya çıkarılmasıdır.”

KSO’nun terör tepkisi

Kocaeli Sanayi Odası(KSO)Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İstanbul Vodafone Arena Stadı ve Maçka Parkı'nda art arda meydana gelen saldırıda 30'u emniyet mensubu 8'i sivil 38 vatandaşımızın yaşamını yitirmesinden, 155 vatandaşımızın yaralanmasından çok büyük üzüntü duyduğunu açıkladı. Zeytinoğlu, “Terörü lanetliyoruz. Nereden gelirse gelsin terör asla amacına ulaşamayacak, hain emellerini gerçekleştiremeyecekler” dedi.

KSO Başkanı Zeytinoğlu, şunları söyledi:

“- Terörün asıl amacı güven, istikrar ve birlikteliğimizi zedelemektir. Millet olarak tüm bunlara katiyen izin vermeyeceğiz. İş dünyası olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. İstanbul'da gerçekleşen bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırıda şehit olan güvenlik mensuplarımıza ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve vatandaşlarımıza başsağlığı diliyoruz.”

Anadolu İlleri Dernekleri’nden teröre lanet

İstanbul’daki hain terör saldırısına Körfez ilçedeki hemşeri dernekleri de ortak bir tepki gösterdi. Tütünçiftlik’teki Çınarpark Otel’de dün bir araya gelen hemşeri derneklerinin temsilcileri Kocaeli Anadolu İlleri Dernekleri Birliği olarak terörü kınadılar, hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet dilediler.

DİK DURUŞUN TABLOSU

Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği Başkanı Necmettin Kaya, katılımcılar adına yaptığı açıklamada, “Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kocaeli ilinde bulunan ve ülkemizin yedi bölgesini temsil eden, Anadolu illeri dernekleri olarak milletimizin birliği, devletimizin bekası, huzur ve barışın sağlanması için, yapılan tüm terör saldırılarının ülkemizi bölemeyeceğinin, birlik ve beraberliğimizi bozamayacağının bir göstergesi olarak dimdik duruşumuzun sembolü olarak bir aradayız” dedi.

KİMLER KATILDI?

Körfez’deki toplantıya şu isimler katıldı:

Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği Başkanı Necmettin Kaya, Onur Başkanı Orhan Bozkurt, Kocaeli Maraşlılar Dernek Başkanı Nurettin Nacar, Dünya Karapapak Kocaeli Temsilcisi Tazebey Yaşin, Kocaeli Ispartalılar Dernek Başkanı Ali Aydemir, Kocaeli Şanlı Urfalılar Dernek Başkanı Cebrail Aydın, Körfez Azarbeycan Kültür Derneği Başkanı Turgut

Caferoğlu, Körfez Ağrılılar Dernek Başkanı Suat Demir, Kocaeli Kantinciler Dernek Başkanı Ali Can Kazgan, Kocaeli Akçakale Dernek Başkanı Taner Sarıçayır, Kocaeli Kastamonulular Dernek Başkanı Necmettin Hücümen, Kocaeli Siirtliler Dernek Başkanı Celal Özak, Kocaeli Midyatlılar Dernek Başkanı Hatice Oruncak, Kocaeli Çukurovalılar Dernek Başkanı Erdoğan Davut, Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği Kurucu Üyesi Seçil Tirmik, Kocaeli Niğdeliler Dernek Başkanı Cumali Bozok, Kocaeli Kayserililer Dernek Başkanı Nevzat Ali Güldal, Kocaeli Nevşehirliler Dernek Başkanı Mehmet Sarıdoğan, Kocaeli Elazığlılar Dernek Başkanı Azizi Boz, Kocaeli Adıyamanlılar Dernek Başkanı Mehmet Taşkın, Kocaeli Kırşehirliler Dernek Başkanı Ali Kayhan, Kocaeli Artvinliler Dernek Başkanı Mikail Kalyoncu, Kocaeli Anadolu İlleri Kurucu Üyesi Yaser İşler, Kocaeli Mardinliler Derneği 2. Başkanı Tacettin Sayan, Körfez Azerbaycan Kültür Derneği Üyesi Selda Çiftçi, Kocaeli Mardinliler Dernek Yöneticisi Nevin Gülçebi, Kocaeli Adıyamanlılar Dernek Üyesi Zuhal Kuş, Kocaeli Anadolu İlleri Dernek Üyesi Emine Dindar, Kocaeli Kars-Ardahan- Iğdır 2. Başkanı Mehmet Irak, Körfez Kars- Ardahan- Iğdır Derneği Temsilcisi Alper Alıkomaz.

TERÖRLE MÜCADELEYE TAM DESTEK

Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği’nin temsilcileri, terörü lanetlediler, bu tabloyla dik duruş gösterdiklerini belirttiler. Açıklamada, terörle mücadele konusunda Cumhurbaşkanı’na, hükümetin, güvenlik güçlerine destek verdiklerini açıkladılar.

 Binali ASLAN

11 Ara 2016 - 20:02 - Gündem --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 8.840.594 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


KARTEPE YEMEK, SERVİS ELEMANI ARIYOR

Yemek dağıtımı yaptığımız Faraero fabrikamıza 3 vardiya çalışacak SERVİS ELEMANI aramaktayız.  KARTEPE YEMEK VE GIDA SAN.TİC.LTD.ŞTİ Tel: 0533 681...

ÇATI USTASI

*Çatı yapımı, *Teras kaplama, *Kiremit aktarımı, *Oluk temizliği itina ile yapılır. Hüseyin Usta Tel: 0544 655 23 40

BAY ELEMAN ARANIYOR

Otogar emanet yanı umumi WC’de gece çalışacak, BAY ELEMAN aranıyor. Tel: 0507 699 25 68

ÖN MUHASEBE ELEMANI ARANIYOR

4 S Bakım onarım servisine, ÖN MUHASEBE PERSONELİ alınacaktır. Adres: Fenni muayene istasyonu yanı Kartepe / Kocaeli. Tel: 0532 683 80 56

KAMYON VE TIR ŞOFÖRLERİ ARANIYOR

SAYLOG LOJİSTİK bünyesinde değerlendirilmek üzere, İzmit/Kocaeli/Kartepe/Gebze bölgesi oturumlu, deneyimli ve yetiştirilmek üzere KAMYON VE TIR ŞOF...

ÇAYCI, BULAŞIKÇI, IZGARACI ARANIYOR

Steak House restaurantımızda çalıştırılmak üzere, ÇAYCI, BULAŞIKÇI, IZGARACI alınacaktır. BAŞOL ET GIDA ÜRÜN.SAN.ve TİC.LTD.ŞTİ Tel: 0533 348 88 71

EVDEN EVE ASANSÖRLÜ NAKLİYAT

Şehir içi ve şehirler arası Derince merkez EMİRHAN NAKLİYAT Tel: 0532 552 94 77 0533 261 45 90

MENEMENCİ ALAATTİN'E PERSONEL ARANIYOR

Kuzey Marmara Otoyolu Sevindikli Otoyol Hizmet Tesisi’nde bulunan MENEMENCİ ALAATTİN’de görevlendirilmek üzere *BAY-BAYAN GARSON, *KASİYER, *KOMİ, *...

BEDEN İŞÇİSİ ARANIYOR

Kocaeli / Kartepe şubemizde çalıştırılmak üzere, YÜKLEME ve BOŞALTMA YAPABİLECEK, BEDEN İŞÇİSİ personel alınacaktır. Tel: 0534 274 06 48