Kent Bayramlaşması’na İl Başkanları birlikte katılacak

Her ay düzenli olarak düzenlenen il başkanları toplantısı bu ay MHP İl Başkanı Aydın Ünlü başkanlığında gerçekleşti.

Lastik İş Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya; AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, BBP İl Başkanı Nihat Yıldız ve MHP İl Başkanı Aydın Ünlü katıldı. DSP İl Başkanı Edirne’de olduğu için toplantıya katılamadı. Toplantının ev sahibi MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Kurban Bayramı’nda gerçekleşecek olan Kent Bayramlaşması’na il başkanları olarak birlikte katılacaklarını açıkladı.

DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü toplantıyı değerlendirerek, “Bugün MHP İl Başkanlığı ev sahipliğinde İl Başkanları Toplantısı’nın 3’üncüsünü yaptık. İl Başkanlarıma teşekkür ediyorum. Çok verimli bir toplantı oldu. Kocaeli’nin problemleri, ülke sorunları ile ilgili bir dizi değerlendirmeler de yapıldı. İktidar partisi İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın tramvay ve çöp fabrikası ile ilgili değerlendirmeleri, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Artvin’de yapılan saldırıyı tüm il başkanları olarak kınadığımızı sayın il başkanımıza ilettik. Demokrasinin kalbine yapılan bir saldırıdır. Bunu da kınadığımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Türk askerinin sınır ötesi harekatını Türk milletinin desteklediği gibi tüm siyasi il başkanları olarak desteklediğimizi ve destek olmaya devam edeceğimizi, Türk askerinin ve devletinin yanında olacağımızı tüm kamuoyuna ilan ettik” dedi. 

BİRLİKTELİĞİMİZ DEVAM EDECEK

İl Başkanları olarak Kurban Bayramı’nda gerçekleşecek olan Kent Bayramlaşması’ na birlikte katılma kararı aldıklarını açıklayan Ünlü, “Kurban Bayramı’nda gerçekleşecek olan Kent Bayramlaşmasına tüm siyasi parti il başkanları olarak beraber katılacağımızı, bu bayramlaşmamızın da 14.30’da sayın valimize de ileterek katılım sağlayacağımızı da tüm kamuoyuna ilan ediyoruz. Süreç hassas bir süreç. Önce devlet, milli akıl, devlet aklı dediğimiz aklı siyasetin önüne çıkarmış siyasi parti il başkanlarıyız. Önce devlet demeye devam edeceğiz. Bu birlikteliği bozmamak adına Sayın Genel Başkanlarımızın gösterdiği hassasiyeti Kocaeli yerelinde de il başkanlarımız göstermeye devam edecektir. Bu hassas süreçten Türk milleti alnının akıyla ve daha da güçlenerek çıkacaktır” dedi.

İL BAŞKANI ORADAYSA HERKES ORADADIR

Ünlü’nün konuşmasının ardından il başkanları basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programına AKP milletvekillerinin katılmamasının eleştirilmesini değerlendiren AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Ben oradaydım. Milletvekillerimiz bazılarının hacla ilgili hazırlıkları var. Bazıları il dışında olması sebebiyle katılamadılar. Geçmiş bayramlarda katılabiliyorlardı. Bence buraya takılmamak lazım. AK Parti İl Başkanı oradaysa AK Parti ve herkes ordadır bağlamında anlaşılmasının doğru olduğu kanaatindeyim” dedi.

ÇÖP FABRİKASI YERİ KAMUOYUNA SUNULACAK

Çöp Fabrikası ile ilgili de açıklama yapan Ceyhan, “Çöp fabrikası Büyükşehir projesi. Biz bu konuda daha ziyade teknik konularda bilgilendirme konusunda müzakere ettik. İstişare ettik. Başkanlarımız değerlendirdikten sonra gelecek ayki toplantıda sonuçları paylaşacağız. Maksat konunun özünü bütün partilerle paylaşmak. Teknik yönündeki eksikleri gidermek.  Sonrasında nereye yapılacağı ile ilgili konu Büyükşehir tarafından açıklandıktan sonra kamuoyunun bu konunun zarureti sahiplenmesini sağlamaktır” dedi.

LİMAN ORADA RAHAT BULACAK

Safi Port ile ilgili yaşanan sorunları da değerlendiren Ceyhan, “Bunu Vali Bey ile değerlendirebilirsiniz. İşin hukuki boyutları var. ÇED ile ilgili kısımları. Karayolları ile ilgili çıkış problemleri, Danıştay süreçleri var. Kısmen izni olan yerlerle dolgu devam ediyor. Ama bununla ilgili son adımlar da atılıyor. Liman olduğu şekliyle çalışmalarına devam ediyor ve edecek. Liman orada hayat bulacak” dedi.

ADLİYE ÖNÜNDEKİ BARİYERLER KALDIRILSIN

FETÖ Operasyonları değerlendiren CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “15 Temmuz darbesi ciddi bir olay. Yıllardan beri süregelen, devlete çöreklenmiş bir olan bir örgüt. Bunun akşamdan sabaha temizlenmesi mümkün değil. Tabi ki bu temizlenmeli. Devlet, devlet temeline oturmalı. Esas sıkıntı devletten temizlenecek devlet memurlarının haksızlığa uğramaması. FETÖ’cü temizlensin. Ama kurunun yanında yaş yanmamalı. Zaten şu an açığa alınan bazı insanların FETÖ ile ilgisi olmadığını biz de inanıyoruz. Biraz ağır ilerliyor. Bunun biraz hızlı ilerleyip FETÖ ile alakası olmayan, devlete yıllarını vermiş insanların acele olarak görevlerine dönmesi lazım. Yargılamalar başlamadı. Soruşturmalar devam ediyor. Adliye önündeki bariyerler kaldırılmalı. Bunu sayın valimize de ileteceğim. Başsavcımıza ilettim. Hakim, savcı oradan geçiyor. Ben oradan geçiyorum. Polis kimlik soruyor. Bu adliyeye yapılan bir baskı olarak algılanabilir. İleride Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde adil yargılanmayı etkilediği söylenebilir. Yargının üstünde devlet, polis, bürokrasi baskısı var gibi oluyor. Bu bir önlemdi. Adliyeye 50-100 kişi getiriliyordu. Şimdi artık bunlar münferit. 7-10 kişi gruplar halinde getiriliyor. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Bu önlemin artık fazla geldiğini düşünüyorum” dedi.

KANARYA SEVELER DERNEĞİ DEĞİL

Şemsettin Ceyhan ise, “Valilik tarafından süreci yakından takip ediyorsunuz. 1800 civarında açığa alınan personel, 300 tutuklama var. Açığa almanın bir tutuklama olmadığını suçun ispatı olmadığını ortaya koyuyoruz. Bizim için önemli olan bu işi adaletli bir şekilde yürütmek. Yaptığımız iş Kanarya Sevenler Derneği üyeleri tespiti değil. Bu ülkenin vatan evlatlarının 241 tanesini şehit eden zalim bir yapıdan bahsediyoruz. Bu sürecin takvim çerçevesinde gideceğinin de algılanması lazım. Skora bakmıyoruz. Kaç kelle aldık, skorumuz kaç diye bakmıyoruz. Kocaeli de bu sayı 1 ise 1’dir. 10 bin ise 10’bindir. Bizim için mesela FETÖ’ cü kaç kişi var. Hak ettikleri cezayı bulmalarını sağlayacağız. O nedenle süreç devam ediyor. Sayı artabilir. Açığa alınanların birçoğu görevine iade edilebilir. Adliye önündeki süreçle ilgili konuyu biz de Vali Bey’e söyleyeceğiz. Ama yargıladıklarımız kap kaç suçluları değil. Bu vatanının evlatlarını kendi başkomutanlarını koca koca silahlarla uçaklarla öldürmeye şehit etmeye yeltenenlerden bahsediyoruz” dedi.

HER DİNE EŞİT MESAFEDEYİZ

4 Aralık’ta Azize Barbara Bayramını kutlamak için Fener Rum Patriği Bartelemous’un ilimize gelmesini değerlendiren Ceyhan, “Konuyu sizden öğrendim. Türkiye Müslüman kimliği olan ama 1000 yıllık geçmişinden kaynaklanan her dine inananlara eşit mesafede duran onların haklarını eşit tutan bir miller. Bu vatana ihanet etmeyen her din mensubuna Türkiye Cumhuriyeti’nin şefkatli kolları ve olabilecek destekleri mümkün olacaktır” dedi.

HEDEF, KELLE ALMAK DEĞİL

Görevden alınan ve görevine tekrar iade edilen Güray Oruç ile ilgili sorulan soruyu da yanıtlayan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Belediye çalışanlarımız ile ilgili İç İşleri Bakanlığı’ndan Valilik kanalıyla Bank Asya’da hesabı olanlar ve Kimse Yok mu Derneği ile ilgili ekonomik destekte bulunanlarla ilgili bu iki başlıkta yazılar gelmişti. Bu insanların bankada hesabı var, açığa alın araştırın, destek niteliğinde değil basit bir konuysa FETÖ ile ilinti kurulamayacak şekildeyse göreve iade edin şeklindeydi. Bu manada herkesi işaretleyip kelle almak değil, FETÖ ile bağlantısının net olarak tespit edilmesi önemli. Bahsedilen isim ile ilgili; Belediye başkanlarımızın kurmuş olduğu komisyonlarla ve şahitlikleri ile görece iade edildiler” dedi.

VAN-ERZURUM VE ANTALYA HATTI

Cengiz Topel Hava Alanı hakkındaki soruları da yanıtlayan Ceyhan, “Hava alanımızla ilgili normal uçuşlar haricinde standart olarak Trabzon uçuşumuz var. Biz bu uçuşların hiç değilse 3 yer olarak yapma arzusundaydık. Bu yaz malum süreç yaşanmasaydı söz konusuydu. Hava alanımızın daha aktif kullanılmasını istiyoruz. Van Erzurum hattı bir tane de Antalya hattı düşüncemiz var. Tabi ki arzu ettiğimiz seviyede değil. İneklerin otladığı yer olarak bilinen Sabiha Gökçen’de uçaklar inmek için sıra bekliyor” dedi. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise, 15 Temmuz gecesi 15 tankın durdurulduğu Eşme Bölgesinde Ömer Halisdemir anıtı yapılması istediğini yineledi. Bir sonraki il başkanları toplantısı DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül başkanlığında yapılacak” dedi.

Ayşegül KALAYCI

01 Eyl 2016 - 12:00 - Gündem --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.599.494 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


BAKIM ELEMANI ve DİJİTAL BASKI OPERATÖRÜ PERSONELLERİ alınacaktır.

Elektirik işlerinden anlayan BAKIM ELEMANI ve DİJİTAL BASKI OPERATÖRÜ PERSONELLERİ alınacaktır.  [email protected]  Tel:  0262 349 26 29

MERT ASANSÖRLÜ EVDEN EVE NAKLİYAT

TAŞINMADAN BİZİ ARAYIN MERT ASANSÖRLÜ EVDEN EVE NAKLİYAT Tek Fiyat : 800 TLTel: 0532 552 53 080262 322 23 70

TECRÜBELİ DAMPERLİ TIR ŞOFÖRLERİ ALINACAKTIR

Hereke-İzmit arasında çalıştırılacak TECRÜBELİ DAMPERLİ TIR ŞOFÖRLERİ alınacaktır. Örgüç Madencilik Tel:0 532 688 88 29

TECRÜBELİ OTOMOTİV ELEKTRİKÇİSİ ARANIYOR

TECRÜBELİ OTOMOTİV ELEKTRİKÇİSİ aranıyorHyundai Yetkili BayiiTel: 0537 439 57 75

AYSEL İNŞAAT'TA ÇALIŞACAK ELEMANLAR ARANIYOR

ELEMANLAR ARANIYOR Askerlik ile ilişiği olmayan;18-40 yaş arası, emekli olmayan ,*FORKLİFT OPERATÖRÜ(Kamyon ehliyetli tercihli)*ÜRETİM ELEMANI*ENGELL...

NEWVİZYON MAKİNE'YE ELEMAN ARANIYOR

KAYNAKÇI aranıyor. TORNACI aranıyor. Tel: 335 15 77

PERSONELLER ALINACAKTIR

PERSONEL ALINACAKTIRİnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmamıza beton delme, kırma ve su izolasyonu işlerinde çalıştırılmak üzere USTA, USTA YARDIMC...

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE Çatı - Kalıp - Kamelya Malzemelerinde Aradığınız Her Şey EKONOMİK Fiyatlarla Burada! KERESTE PAZARI - HIRDAVAT PAZA...

ARGON VE ELEKTROT KAYNAKÇISI

Teknik okul mezunu ,usta veya yetiştirilmek üzere ARGON VE ELEKTROT KAYNAKÇISI aranmaktadır Adres: Sanayi Mah. Namzet Sok.İzmit Tel: 0541 851 51 46

PERSONEL VE İŞÇİ KONAKLAMA YERİ

Derince merkezde işçi konaklama yeri mevcuttur. Odalarımız içerisinde mini buzdolabı, tv ve banyo bulunmaktadır. Konaklama kapasitesi 40 kişiliktir....