Başkan Üzülmez: 'Hazır pişmiş balıkları istemeyeceğiz'

Başkan Hüseyin Üzülmez “Kocaelispor daha kurumsal, daha kalıcı geliri olan bir yapıyla Büyükşehir Belediyemizin ve başka kurumlarımızın hazır pişmiş balıklarını istemeyecek” dedi.

KALICI GELİRLER YOLDA

Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez, katıldığı bir canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Hem mevcut sağlık durumu hem de Kocaelispor’un geleceğiyle ilgili son derece umutlu olduğunu belirten Başkan Üzülmez, Kocaelispor’un kendi ayaklarında duran bir yapı olması için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti. Yeni sezon planlamasından kalıcı gelir getirecek projelere, liglerin geleceğinden oyuncuların son durumuna kadar birçok konuya değinen Üzülmez, şampiyonluk kutlamalarını tüm ilçelere yaymak istediklerini söyledi.
**

İnşallah bu imtihanı da geçeceğiz

Hastalık süreci dostlarımın arkadaşlarımın kalpten duaları bana çok büyük motivasyon oldu. Bütün dostlarıma, sevenlerime, tanışmadığımız ancak benim için ettikleri dua edenlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu imtihanı geçip güzel günlere, Kocaelispor’un şampiyonluklarını yaşayacağız. Böyle olacağına Allah’ın izniyle inanıyorum. Başarılı bir sezonda bir galibiyet ve bir beraberlik alacağımıza inanıyorum. Ayrıca rakiplerimizin de tüm maçlarını kazanacaklarına inanmıyorum. Matematiksel olmasa da ben Kocaelispor’un şampiyonluğunu ilan ediyorum.
**

Tüm ilçelerde kutlamak istiyoruz

Korona hiçbir planınızı tutturmuyor. Alınan kararlar şimdilik oluyor. Konuştuklarımız, alınan kararlar uygun şartlar oluştuğunda oluyor. Taraftarlarımızla kenetlenerek şampiyonluğumuzu kutlamak ve Fethiye Caddesi’nde tur atarak ve kent meydanı ile tüm ilçelerde kutlamak istiyoruz. İnşallah Türkiye Korona ile mücadelede erken bitecek. Bizim liglerimiz bittiğinde sıfırlı rakamlar olacak diye umut ediyorum. Tüm hassasiyeti dikkate alarak stadyumda ve ilçelerde kutlayacağımızı tahmin ediyorum, öngörülerimiz bu şekilde.
**

Tek şehirde oynama fikri mantıklı geliyor

TFF Sağlık Kurulu’nun hazırladığı bir protokol var. Takımların maçları deplasmanda oynanması ve gidilecek şehirde önceden gidilmesi, otelde ve maçtan sonra test yapılması... Sosyal mesafe kurallarıyla gidip gelinmesi… 2.Lig ve 3.Lig kulüpleriyle bunu yapmak biraz sıkıntılı olabilir. Hijyenik şartları oluşturulmuş belirli şehirde takımları toplayıp, örneğin Antalya’da veya İstanbul’da her takımın oteli belli, maçtan hemen sonra otele gidilmesi olabilir. Mantıklı geliyor bana. Süper Lig için deplasmanlı şartlar olabilir ama belli bir şehirde 3 haftada bizim maçlar bitebilir haftada iki maç yapılarak.
**

Benim testim negatif çıktı

Duygusal bakmamak lazım diye düşünüyorum. Bizim liglerde tescil edilmesini bekliyordum ama bir taraftan da bazı sporcular dinamik kalmak için oynamak da istiyorlar. Temmuz ayı olduğu için oynanabilirliğe de mantıklı bakmaya başladım. Sayıların azalacağını düşünüyorum. Şartlar sağlanırsa. Bana göre o tarihlerde steril olabilir. Süper Lig ve 1.Lig başladığında Temmuz ayında da bizim liglerin oynanmasını adına Süper Lig ve 1.Lig yol gösterici olacak. Kocaelispor’da şu anda sıkıntı yok. Bayramdan sonra takım toplandığında test yapacağız. Tesisler de hazır. Ben test yaptırdım, negatif çıktı.
**

Doktorlarım olumlu etki olacağını söyledi

Kocaelispor tarihinin en büyük problemini hallettik ve büyük olasılıkla şampiyon olduk. Türkiye’nin en rahat kulüplerinden birisiyiz. Birçok futbolcunun bize haber göndermesini olduğu gibi başkanlık için talepleri de doğal karşılıyorum. Doktorlarımla ve dostlarımla görüştüğümde ve fiziksel durumumu da bakınca sosyal hayatın içinde olmamın tedaviye olumlu etki edeceğini söylediler. Şimdilik sağlığımızda olumsuz bir değişiklik olmadığı sürece büyüklerimiz, kongre üyelerimiz uygun görürse devam etmeyi düşünüyorum. Kocaelispor’da başkanlık yapmak isteyenleri de saygıyla karşılıyorum. Bana göre Kocaelispor Başkanlığı için yazılı olmayan iki koşul var. Allah’ın nasip etmesi ve Kocaelispor’a başkan adayıyım demekten öte fikir birliğine varılmasının önemi var. Bir de konsensüs sağlanması gerekli.
**

Sağlığım Kocaelispor’un önüne geçecekse gerekeni yaparım

Kongre Mayıs sonundaydı, tüm hazırlıklar tamamlanmıştı ama koronadan dolayı ertelendi. Süreç açıklandığında hazırlıklıyız. Başkan vekillerimiz sürekli çalışıyor. Önümüzdeki sezonun bütçesi ve transfer yapılanmasını yapıyoruz. Transfer komitesi oluşturuldu. Kocaelispor daha cazip bir kulüp haline geldi. Kocaelispor maaşları ödüyor, çok güzel bir stadı var. Daha çok sosyal hayatı ve kendi tesisleri olan bir kulüp. Başka bir kulüpte oynayacağının yarısına Kocaelispor’a gelmek için haber gönderen futbolcular var. Önümüzdeki sezonun planlaması da yapılıyor. Sağlığım Kocaelispor’un önüne geçecekse hiç kimse merak etmesin ben gerekeni yaparım.
**

Eski sporcularımız gönüllü scout gibi çalışıyorlar

Hocamız son derece başarılı. Bu payeyi vermemiz gerekiyor. Son derece uyumlu çalışıyor. Şu andaki şartlar itibariyle hocamızdan memnunuz. Hocamız iddialı, bir sıkıntı yapıyoruz. Çok daha kapsamlı çalışıyoruz. Geçmişte Kocaelispor’a hizmet etmiş futbolcularımız, kaptanlarımız var. Hepsi saygın, camianın yakından tanıdığı isimler. İstişare içerisindeyiz. Sadece mevcut durumu değil, Kocaelispor’umuzun altyapısını da, geleceğe yönelik transferlerle değil, bu şehri tanıyan, bu şehirdeki yetenekli sporcuların artık Kocaelispor’a kazandırılması noktasında da çalışmalar yapıyoruz. Eski sporcularımızla, milli sporcularımızla, kaptanlarımızla  sürekli görüşüyorum. Hepsi gönüllü scout ekibi gibi çalışıyorlar. Kocaelispor’da perde arkasında iyi şeyler oluyor.  İnşallah bunlar başarıya da yansıyacak. Süper Lig’e giderken hiçbir duraklama yapmama amacındayız.  
**

Gelmek isteyen futbolcu çok

Elbette görüştüğümüz futbolcular var. Bu şehirden olup Kocaelispor sevdasıyla başka takımlarda profesyonel olan ve gelmek isteyen futbolcular var. Bir kısmı çok gelmek isteseler de kariyerlerinin ve maliyetlerinin yüksekliğinden dolayı sıkıntı olabilir, eğer fedakarlık yaparlarsa ki bu koronavirüs tüm dünyada dengeleri değiştirdiği gibi burada da değiştirdi diye düşünüyorum.
**

Birkaç istisna hariç devam etmek isteriz

Burak Süleyman bizim için çok önemli bir futbolcu. Görüşmelerimizi yapacağız. Zaten opsiyonu devam ediyor. Sezon içinde kaptanımızın şartlarını iyileştirmiştik. Birkaç istisna hariç futbolcularla devam etmek isteriz. Neticesinde profesyonel bir kulübüz. Geçen sene transfer döneminde ‘sizin transfer yapma hakkınız yok’ deyip yüzünü çeviren futbolcular vardı. Şimdi tahtamız açık, borcumuz yok, serecemiz güzel. Dolayısıyla elimiz daha kuvvetli. Teknik ekip sezon sonunda rapor hazırlayacak. Ayrılan futbolcular da olabilir. Rapora göre hareket edeceğiz, bu da çok normaldir.
**

Kocaelispor yaşayan bir mekanizma

Mevcut oyuncularımızın tüm peşinatlarını ödedik. Maç başlarının yüzde 70’ini, primlerin yüzde 90’ını ödedik. Mevcut çalışanlarımızın ücretlerini, sigortalarını ödedik. Borç var mı, elbette. Bugünden yarına illa ki oluşuyor. Kocaelispor Kulübü yaşayan bir mekanizma. Kocaelispor artık bugünün spor kulübü şartlarında sarılarak yönetilecek bir kulüp.
**

‘Yine para ver’ anlayışına  sıcak bakmıyorum

Büyükşehir Belediyesi’nin katkısı olmasa bugün bunları konuşamazdık. Büyükşehir Belediyemiz çok büyük katkı sağladı ancak bu katkının tamamı transfer borçlarına gitti. Artık böyle bir borcumuz yok. Mevcut yönetimin ve oluşturduğumuz şartlarla bu dönemi bitirdik. Ben çok sıcak bakmıyorum ‘ver yine para’ Ben de belediye başkanlığı yaptım. Otoparklar bize verildi. Çok büyük bir gelir kaynağımız olacak. Eğer korona olmasaydı belki de başlayacaktı. Yeni bir sezon başlayacak, localar, kombineler satılacak. Sponsorluk anlaşmaları yapılacak. Baktığınız zaman otoparklar, tahmin ediyorum Kocaelispor’un önümüzdeki sezon bütçesi yaklaşık 15-20 milyon TL diyelim. Bu kaynak zaten anlattıklarımızla oluşur. Yeter ki bu taşın altına sokabilecek, bu inancı olabilecek, bu güveni duyabilecek bir yönetim kurulunun hem çalışkan hem de ekonomik olarak güçlü bir yönetim kurulu oluşturmak. Sürekli Büyükşehir Belediyemizin veya devletimizin imkanlarına bakarak yönetilmesine çok sıcak bakmıyorum.
**

Kalıcı gelir getirecek projelerimiz var

Başka projelerimiz de var. Mesela özel bir bankayla bir fidan kampanyamız vardı. Kocaelispor ormanı oluşturuyorduk. Burada kazan kazan formülü vardı. Herkes bir fidan alıyordu, kim ne kadar çok fidan alırsa özel banka faizsiz kredi veriyordu. Bunu ileriki zamanda daha detaylı anlatırım. Kocaelispor’a çok hatırı sayılır gelir getirecek projemiz var. Kent Kart firmasıyla bir anlaşma yapıyorduk. Körfez Kart’ı çıkarıyorduk. Bunun gibi Kocaelispor’u daha kurumsal, daha kalıcı geliri olan ve Büyükşehir Belediyemizin ve başka kurumlarımızın hazır pişmiş balıklarını istemeyecek Kocaelispor. Bu süreç olmasaydı kamuoyuna açıklayacaktık. Şartlar değiştiği için biraz ertelemiş olduk. Şöyle bir endişeye kimse kapılmasın. Geçen sene Büyükşehir 13 milyon TL verdi, gitti. Bir kez daha söylüyorum. Geçen sene gelen paranın tamamı transfer borçlarına gitti.

20 May 2020 - 11:12 - Spor --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 4.616.410 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Şoför aranmaktadır

AÇIK KASA TIR KULLANABİLECEK E SINIFI EHLİYETE SAHİP ŞOFÖRE İHTİYACIMIZ VARDIR Adres: ARDEN NAKLİYE LTD.ŞTİ KARADENİZLİLER MAH ALİ İSLAM CAD NO 90...

0262 349 56 43

Vasıflı- Vasıfsız Elemanlar Alınacaktır

  Palet imalatı yapan fabrikamızda BAY-BAYAN vardiyalı çalışabilecek vasıflı vasıfsız elemana ihtiyacımız vardır Adres: ARDEN NAKLİYE LTD.ŞTİ KARAD...

0262 349 56 43

YARDIMCI BAYAN ARANIYOR

Ev içerisinde temizlik işlerinde çalışacak YARDIMCI BAYAN aranıyorTercihen Derince ve Körfez 

Tel: 0532 202 66 09

TEKNİK SERVİS ELEMANI ARANIYOR

KOCAELİ JENERATÖRE - Jeneratör konusunda deneyim sahibi - Elektrik veya Motor Tecrübesi olan - En az Meslek Lisesi mezunu- B sınıfı ehliyetli aktif...

Müracaat Tel: 0 541 321 93 41 / 0 262 321 93 93

KALIPÇİ VE BOYACI ARANIYOR

Bünyemize KALIPÇI ve BOYACI alımı yapılacaktırÇalışma saatleri: 08:00-17:00C.tesi: 08:00- 12:30 arasıServis vardırFatih Mahallesi Çenedere caddesi No:...

Tel: 0541 322 86 93

ORKA GROSS MARKETLERİ ELEMAN ARANIYOR

Orka Gross Marketleri Şubemizde çalışacak KASİYER- REYON -MANAV-ŞARKÜTERİ- MUHASEBE- BİLGİ İŞLEM- DANIŞMA- FORKLİFT KULLANABİLEN DEPO SEVKİYAT ELEMANL...

Tel: 0535 376 45 33

MOBİLYA USTALARI ARANIYOR

MOBİLYA USTALARI ARANIYORİMALAT VE MONTAJDA ÇALIŞABİLECEK MOBİLYA USTALARI ARANIYOR4.250 TL MAAŞ + YEMEK + SGK 

TEL: 0532 738 11 07 0535 713 72 50

ELEKTRİK USTASI VE KALFALAR ARANIYOR

YUSAY ELEKTRİK ELEKTRİK USTA ve KALFALARI ARANIYORSerdar Mh. Pasinler Cad. No: 14 /C Başiskele

Tel: 0 536 566 66 38

FORKLİFT OPERATÖRLERİ ARANIYOR

Dilovası bölgesinde çalışacakFORKLİFT OPERATÖRLERİ alınacaktırİzmit ve Gebze'den servisimiz vardır

Tel:0 541 363 46 62 - 0 549 786 58 05

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR

Vasıfsız eleman aranıyor Maaş+ sgk+ servis+ yemek     Servisimiz Bekirdere-Yeşilova-Kandıra sapağı güzergahından geçmektedir. Fabrikamızda palet, s...

Tel:0262 373 47 08