Ünlü: 'Arkadaşlarımızın değerlendirilmesi mutlu ediyor'

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ülkücülerin Büyükşehir Belediyesi'nde kadrolaşmalarıyla ilgili olarak, “Ehil arkadaşlarımızın değerlendirilmesi camiamızı mutlu ediyor. Dava arkadaşlarımla yapacak çok işimiz var” dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü gazetemizin Instagram, Facebook ve Youtube hesabı üzerinden gerçekleştirilen canlı yayında gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut’un sorularını yanıtladı. Ünlü gerçekleştirilen canlı yayında şu ifadeleri kullandı: “MHP’nin Kocaeli’de 8 yıllık il başkanı ve yönetimi var. Tecrübeli bir yapıyız. Devlet pandemiyle ilgili karar alınca biz hemen kendi programımızı iptal ettik. Bize yüklenen bir misyon var, biz evde oturup duramayız, vatandaşa ulaşmak zorundayız. İlk telekonferans toplantısını MHP yaptı. 12 ilçede hemen kriz masası kurduk. Tüm yöneticilerimizin telefon numaralarını paylaştık. Vatandaşa aş, iş, ekmek vermek adına çalıştık. Ülkücüler hem kendilerini korudular hem de vatandaşın içerisinde oldular.

“DAHA GÜZEL GÜNLER GELECEK”

MHP tüm partilileri, sivil toplum örgütlerini arayarak hal hatır sordu. 1 Haziran sonrası yeni hayat düzenine geçiyoruz. Vatandaş bize neredeydiniz diyemeyecek. MHP 300 bine yakın insanı arayarak temas etti. Salgın döneminde bana şikayet gelmedi. Benim ambulansım yok denmedi, kimse bana bakmıyor, para istiyorlar denmedi. Devlet önlemini öyle güzel almış ki herkesi anlayan mantıkla dünyaya örnek oldu. Bizi zorlayan tek konu şehirlerarası ulaşım konusunda talebi olan vatandaşlardır. Hiç tecrübe olunmamasına rağmen çok başarılı bir süreç yönetildi. Daha güzel günler gelecek.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ZİYARET EDECEĞİZ”

Emek harcayan sağlık camiasına teşekkür ediyorum. Temmuz ayında sağlık camiasını ziyaret edeceğiz. Hastanelere giderek gözlerinin içine bakarak teşekkür edeceğiz. Onların ayaklarına gideceğiz. Sağlık çalışanları ailelerinden uzak kalarak bize hizmet ettiler. Bugünün kahramanı sağlık çalışanları ve işçilerdir. İşçi arkadaşlar fabrikalarda üretim yaptılar. Onlara da MHP olarak teşekkür ediyorum. Ben çalışamam diyen bir tane çalışan gördünüz mü? Boykot yapan gördünüz mü? Hepsi görevini yaptı.

“VİRÜSÜ TAKMA, MASKENİ TAK”

Devlet sınavı geçti. Hastanelerin kapasiteleri yeterli. Devlet bir altyapı hazırlamış. Devlet bir analiz yapacak ve sonuca göre hareket edecek. Ulaşımda yüzde 50 kota kaldırıldı ve devlet önlemlerini ona göre alacak. Virüs hala var, maskeni tak, sosyal mesafeni koru. Biz bunlara bakacağız. Virüsle yaşamanın kurallarına alışmak zorundayız. Herkes görevine devam edecek. Virüsü takma, maskeni tak. Kontrollü normalleşiyoruz. Devlet ve hükümet ne yaptığını biliyor.

TÜRKİYE NEDEN ERKEN SEÇİME GİTSİN”

Erken seçim neden olsun. Ben liderim Devlet Bahçeli’yi iyi anlayan bir il başkanıyım. 15 Temmuz yaşanan sürece iyi bakın. Bugünkü Türkiye’ye bakın. Güçlü bir Türkiye var. Neden erken seçim istesin mevcut hükümet. Yeni sistemin mimarı sayın Devlet Bahçeli’dir. Erken seçim rüyasına yatanların hayal ettiği yapıdır erken seçim. Devlet bugün güçlüdür. Dünyadaki masada yerini almış Türkiye neden erken seçime gitsin.

“VİRÜSÜN KAZANANI TÜRKİYE OLACAK”

Ben Cumhur İttifakını savunuyorum. Devlet yapacaklarını yapıyor. Devlet daha vatandaşa sıcak yüzünü göstermedi. Devlet bir tane aç insan kalmayacak dedi. İlkleri yapan bir devlet var. Birileri bu mesajı alamıyorlar galiba. Darbe söylemleriyle, erken seçim söylemleriyle bir yere gelemezler. Ayasofya’da Fetih Suresi’ni okuttu bu devlet. Salgından medet umanların hayale düştüğü bir dönemdeyiz. 2023’e kadar seçim yoktur. 2023 geldiğinde benim ülkemde muhalefet partisi diye bir şey kalmayacak. Bir tane aç insanın kalmadığı bir Türkiye olacak. Bu tabloda kim nasıl muhalefet yapacak. Kazananın Türkiye Cumhuriyeti olduğunu herkes görecek. Virüsün kazananı Türkiye Cumhuriyeti olacak.

“TABELA PARTİSİ OLACAKLAR”

Deva gibi, Gelecek Partisi gibi dış güçlerin destekleri partiler istediklerini yapamayacaklar. Türkiye Cumhuriyeti lider ülke olma yolunda ilerliyor. Devlet sokağa hiçbir zaman mağlup olmaz. Hayal kurmuyor Cumhurbaşkanı ile Devlet Bahçeli. Dış güçlerin destekleriyle kurulan partiler tabela partisi olacaklar. 2050 veya 2070’e kadar sürecek belki de Cumhur İttifakı.

“LİDERİMİZE LAF SÖYLETMEYİZ”

Siyaset dili önemlidir. AK Parti’de belediye meclis üyesi bir söylemde bulundu ve özür diledi. CHP’nin ilçe başkanı hakaretvari bir ifade kullandı. AK Parti’nin meclis üyesine hakaret edenler kendi ilçe başkanlarına bir tane eleştiri bile yapmadılar. Herkes siyaset diline dikkat etsin. MHP’yi PKK ile yan yana gösterenler olursa cevabını misliyle alırlar. Eski bakan değil, ne olursa olsun biz liderimiz laf söyletmeyiz.

“MÜTEVAZI BİR HAYAT YAŞIYORUM”

Bir sonraki dönemde de MHP Kocaeli il başkanı olarak görev yapmaya devam edeceğim. MHP olarak 11 seçim, 3 referandum ,1 darbe girişimi yaşadık. Paralel yapıyı şikayet eden bir il başkanıyım. Davalarım devam ediyor ve sonuna kadar gideceğim. Biz burada bir görev yapıyoruz. Mezar tahtamızı yazıp, basın verdiler. Mütevazı bir hayat yaşıyorum. Herkes Aydın Ünlü’yü bilir.

“LİDERİMİZ BİZE GÜVENİR”

MHP’yi rüşvet konusuyla gündeme getirerek bir yere varamazlar. Sırf algı yaratmak adına MHP’ye saldırdılar. Bir fakslıktır bizim işimiz. Liderimiz Aydın Ünlü’yü ve Kocaeli’yi iyi bilir ve sahip çıkar. Biz siyaseti liderimize güvenerek yapıyoruz. İYİ Parti’nin lideri buradadır. Güçlü isimler Kocaeli’dedir. MHP o partiyi sandığa gömmüştür. Bir sonraki süreçte de o parti silinecektir. Bir koltuk adına MHP’den gidenleri silmek bizim amacımızdır.

“KENDİ ANKETİMİZİ KENDİMİZ YAPIYORUZ”

Anket yapabilme yapma yetkisine sahip biriyim. Anket firmam var. 4 seçimdir ne sonuç çıkacağını seçime bir hafta kala liderim Devlet Bahçeli’ye ıslak imza ile gönderiyorum. Kendi anketimizi burada biz yapıyoruz. Bize boşuna uğraşmayın dediler. Biz kendi çalışmamızı yaptık ve 140 binin üzerinde oy aldık. Biz var olmaya devam edeceğiz. Hangi partiyi çıkarırlarsa çıkarsınlar MHP hep var olacak.

“KİMSE BOŞ BOŞ KONUŞMAYACAK”

Cumhur İttifakı’nı Büyükşehir Belediye Başkanı, AK Parti İl Başkanı, MYK üyemiz Erkan Azeri, Milletvekilimiz Saffet Sancaklı çok iyi anlıyorlar. Ehil arkadaşlarımızın değerlendirilmesi camiamızı mutlu ediyor. Dava arkadaşlarımla yapacak çok işimiz var. Bir gün senin de kapını çalacağım diyorum. Kimse boş boş konuşmayacak, birliktelik içerisinde hareket edeceğiz. MHP’nin yaşadığı bölünme süreci var. Belki bunu AK Parti’de yaşayacak. AK Parti’de gibi gözüküp de Gelecek Parti’sinden olanlara, Deva Partisi’nden olanlara herkes dikkat edecek. MHP’li gibi gözüküp İYİ Partili olanlara da benim camiam dikkat edecek. Biz icraata bakarız.

AK PARTİLİLERİ UYARDI

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’e teşekkür ediyorum. Ellibeş ile bağlantımız uzun yıllar devam edecek. O da çok tecrübeli bir siyasetçi. Biz tecrübelerimizle Kocaeli’ye hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu birlikteliği bozmak için AK Parti’ye ve MHP’ye saldıranlar olacak. Kimse fitne çukuruna düşmesin. Herkes kendi partilisine sahip çıksın. AK Partili arkadaşlar da Cumhur İttifakı’nı sıkıntıya sokacak partilere göz kırpmasınlar. Hem Mehmet Ellibeş’e hem de Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a sahip çıksınlar.

“HERKES DEVLETE BİAT EDECEK”

Tüm şehirlerden önde olan bir büyükşehir belediye başkanıdır Tahir Büyükakın. Büyükakın Kocaeli’nin gönlündedir. Bakın yapılan hizmetlere. Kocaeli değerlerine sahip çıkacak. Tahir Büyükakın’da Kocaeli’nin bir değeridir. Bizim için anlam ifade eden bir insandır. Ne yaparlarsa yapsınlar Cumhur İttifakı’nın birliğini bozamayacaklar. Biz çok boyun bozduk. Oyunları boza boza geldik bugünlere. Artık oyunları kuranları bozacağız. 15 Temmuz öncesi Türkiye yok artık. Herkes devlete biat edecek. Devlet kendine hainlik yaptırmaz artık.

“BİRİLERİ NE HAYAL EDİYOR”

Camilerde okunan ezan sonrası dualar okunuyor. Müzik yayını yapanları bir eleştirin. Devlet benim ülkemde darbe yapamazsınız diyor. Devlet yolunu aldı, ok yaydan çıktı artık. Türkiye Cumhuriyeti güçlenmektedir. Ne hayal ediyor birileri. Parlamenter sistemde beni sabah 07.00’da pijamalarla evimden aldılar. Devlet hainlik yapmıyorsan senin arkadan. Bu devlet 15 yıllık kredi veriyor benim vatandaşına. Önümüzdeki 6 ay içerisinde benim ülkemde işsiz bir tane adam kalmayacak. 2021’de Türkiye’yi kimse tanımayacak.

“VATANDAŞ DEVLETE GÜVENSİN”

Bu kentim çocuğuyum, bu kenti seviyorum. Bu kentin dinamiklerini biliyorum. Adam olmak, siyasi gündemi anlamak başka bir şey. Cumhur İttifakı’na güvenin. Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda ne yaptıysa bu devlet 15 Temmuz’da aynısını yapmıştır. Güçlü ve özgür yaşamak için bu kanunlar yapıldı. Vatandaş devletine ve Cumhur İttifakı’na güvensin. Devlet vatandaşa rağmen bir şey yapmayacak. MHP Kocaeli olarak 24 saat hizmetteyiz.”

03 Haz 2020 - 02:24 - Siyaset --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 4.600.433 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


TORNA VE FRESEDEN ANLAYAN ELEMAN ARANIYOR

ERASKA MAKİNE'YE Torna ve freseden anlayan ustalar alınacaktır  İzmit Sanayi Sitesi                           

Tel: 0530 223 88 86 0537 397 71 10

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR

Akpınar TOKİ konutları yolundaki inşaatımız da görevlendirilmek üzere 35 yaş altı tercihen Kuruçeşme civarında ikamet eden VASIFSIZ ELEMANA ihtiyacımı...

0546 282 86 87

DENEYİMLİ ERKEK KUAFÖRÜ ARANIYOR

DERİNCE KENT MEYDANI BELEDİYE BİNASI KARŞISINDA ÇALIŞMAK ÜZEREDENEYİMLİ ERKEK KUAFÖRÜ ARANIYOR

Tel: 0530 771 70 75

DEVREN SATILIK PASTANE- İMALATHANE

DEVREN SATILIKPASTANE-İMALATHANE Full donanımlı Kartepe Ataevlerde okul yolunda işlek cadde üzerinde kirası uygun 

Tel: 0535 629 91 16  0538 085 23 24

MAKİNA MONTAJ VE KAYNAKÇI ARANIYOR

MAKİNA MONTAJ VE KAYNAKÇISI aranmaktadır 

Tel: 335 15 77

MOBİLYA USTALARI ARANIYOR

Deneyimli MOBİLYA USTALARI aranıyor. HÜSEYİN EREN MOBİLYA 

Tel: 0532 671 81 36

NESİL OTO RENT A CAR

NESİL OTO RENT A CARARAÇLARINIZ DEĞERİNDE KİRALANIR Derince/KOCAELİ 

Tel: 0532 200 85 41 0262 527 74 94

DEVREN SATILIK BÖREK POĞAÇA DÜKKANI

DEVREN SATILIK BÖREK POĞAÇA DÜKKANIMüşteri potansiyeli yüksek, trafiği yoğun ana cadde üzerinde, 3 tane okul yolunda, açık oto pazarına yakın,

Tel: 0537 888 72 88

ELEKTRİK USTASI VE KALFALAR ARANIYOR

YUSAY ELEKTRİK ELEKTRİK USTA ve KALFALARI ARANIYORSerdar Mh. Pasinler Cad. No: 14 /C Başiskele

Tel: 0 536 566 66 38

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR

Vasıfsız eleman aranıyor Maaş+ sgk+ servis+ yemek     Servisimiz Bekirdere-Yeşilova-Kandıra sapağı güzergahından geçmektedir. Fabrikamızda palet, s...

Tel:0262 373 47 08