Kartepe Meclisi 3 ay aradan sonra toplandı

Kartepe Belediyesi Temmuz Ayı olağan meclis toplantısı 3 ay aradan sonra Başkan Mustafa Kocaman başkanlığında toplandı. Meclis toplantısında 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, encümen ve komisyon seçimleri de yapıldı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

GEREKEN ÖNLEMLER ALINDI

Meclis toplantısı öncesinde Kartepe Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından meclis salonunda Covid-19’a karşı gereken tedbirler titizlikle yerine getirildi. Meclis salonu dezenfektan edilirken, ekipler tarafından meclis salonunda bulunan 144 sandalyede oturma düzeni belirlendi. Sosyal mesafeye uygun olarak oturma planı belirlenirken, meclis üyelerine maske, kalem ve oy pusulasının yer aldığı paket verildi. Salon girişinde dezenfektan ünitesi kuruldu.   

ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Meclis toplantısında gündem maddeleri öncesinde konuşan Kartepe Belediye Başkanı Kocaman “Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında meclis toplantılarını 3 ay boyunca yapamadık. Sizleri özlemişiz sizlerle birlikte olmak çok güzel. Covid-19 süreci devam etmektedir. Dünya olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Doktorlarımız bile bu durumu ilk defa tecrübe etti. Nüfus sayımları hariç hayatımızda sokağa çıkma yasağı bilmezdik. Bazı hemşerilerimizi kaybettik. Halen daha tedavisi ve aşısı bulunmadığından tedbirlerimize devam ediyoruz. Bu süreçte tüm siyasi parti temsilcileri ve sizlerle istişare içerisinde olduk. Yürekten kalpten teşekkür ediyorum. 14 kuraldan 3 kurala düştük. Hayatımıza bu gerçeği kabul ederek devam etmeliyiz. Kartepe’nin sağlığı için büyük gayret içerisindeyiz. Yani kontrollü sosyal hayatımıza tedbirli olarak devam edeceğiz” dedi.

ENCÜMEN ÜYELİĞİ SEÇİMLERİ YAPILDI

Başkan Kocaman’ın konuşması sonrasında meclis üyelerine bilgilendirme yapıldı. CHP’li meclis üyesi Alper Gümrük’ün istifa etmesi sonrasında yerine Ayla Aydın Demir geldi. 2019 yılı Denetim Komisyonu Raporu hakkında meclis üyelerine bilgi verildi. Meclis toplantısında bir yıl süreyle görev yapacak olan Encümen Üyeliklerine meclis üyelerinden Ahmet Özüer, Eda Açıkyol ve Murat Soyer seçildi.

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Meclis gündeminde yer alan İhtisas Komisyonları kurulması ve üyelik seçimlerinde, Plan ve Bütçe Komisyonuna; Ali Karakaş, Selçuk Kösemen, Kerem Yılmaz, Yüksel Dilek, Özlem Çankaya, İmar Komisyonuna; Enes Aydınlı, Tuğçe Timur, Niyazi Aydın, Faruk Sarman, Sabri Soyer, Sosyal Hizmetler Komisyonuna; Recep Ubay, Mahir Tutak, Emine Özdemir, Tahsin Varol, Yakup Kalmuk, Çeşitli İşler Komisyonuna; Erol Yılmaz, Ahmet Sağırkaya, Orhan Akyüz, Fatma Öztaşkın, Tugay Adak, Çevre Komisyonuna; Tahsin Varol, Ali Kumru, Recep Topal, Niyazi Aydın, Esat Alioğlu, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonuna; Tuğçe Timur, Selami Tarakçı, Faruk Cengizhan, Faruk Sarman, Ayla Aydın Demir seçildi.

KOORDİNASYONU SAĞLAYACAĞIZ

Meclis gündemi öncesinde CHP grubu tarafından verilen soru önergelerine cevap veren Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman “Eşme Mahallesi ışıklar mevkiinde D-100 bağlantı yoluyla ilgili olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ve Karayolları ile gereken görüşmelerimizi yapmaktayız. Normalde bizim yetkimizde olan bir yer değildir. Bu bağlantı noktasında gereken görüşmelerimizi yerine getiriyoruz. Sürücülerin ve yaya hemşehrilerimizin güvenliği için koordinasyon ve takibini yapacağız” açıklamasında bulundu.

MUHTARLARIN ADI YAŞATILACAK

Meclis gündeminde yer alan Arslanbey Mahallesi uygulama imar planı ve plan hükmü değişikliği hakkında ek süre talebi oy birliği ile kabul edilirken, Balaban Mahallesi’nde bulunan Değirmenkapı Parkı’nın isminin kısa süre önce vefat eden Balaban Mahallesi Muhtar Hasan Erkan Parkı ve Şirinsulhiye Mahallesi’nde bulunan Okul Parkı’nın isminin Şirinsulhiye Mahallesi Muhtar Ceyhun Gülser Parkı olarak değiştirilmesi teklifi Çeşitli İşler Komisyonu’na havale edildi.

YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Kocaeli İl Müdürlüğüne bina tahsisi maddesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, Kira ödemelerinin 3 ay ertelenmesi maddesi direk kabul edildi. Kira ödemelerinin ertelenmesi maddesi için açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Kocaman “TBMM’ne de alınan kanuna göre hareket ediyoruz. Covid-19 salgını sürecinde birçok işyerinin kirası 3 ay alınmayacak, peşin ödeme yapan işyerlerinin sözleşmesinin bitmesine müteakip sonuna 3 ay eklenecek. Bu alınan karar ülkemiz geneli için geçerlidir. Yasal çerçevesi olan bir konuda bireysel inisiyatif ile dışına çıkmamız doğru olmayacaktır. Ancak imkanlarımız dahilinde farklı çözüm ve formüller üretmek için hep birlikte elimizi taşın altına sokacağız. Yaraların sarılmasında küçük bir katkımız olursa bundan mutluluk duyarım” ifadelerini kullandı.   

13 MAHALLE BİLİR KİŞİ HEYETİ

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün tapu – kadastro çalışması neticesinde; Eşme Ahmediye Mahallesi Bilirkişi Heyeti; Ahmet Zeki Akbaş, Mehmet İhsan Dereköy, Bekir Akbaş, Dursun Avşar, Ekrem Kuş, Fahrettin Hoş, Avluburun Mahallesi Bilirkişi Heyeti; İbrahim Akyol, Rıdvan Arsar, Ercan Yüksel, Mustafa Pişkin, Fikret Özkanlı, İbrahim Şık, Ataevler Mahallesi Bilirkişi Heyeti; Osman Mermer, Hayrettin Urhan, İlyas Şeyhoğlu, İsmail Çapoğlu, Kemal Özen, Zuhal Demir, Uzunbey Mahallesi Bilirkişi Heyeti; Vedat Pınar, Hayrettin Ersöz, Muhammed Koyun, Halil Başdemir, Erdoğan Korkmaz, Raif Göktaş, Pazarçayırı Mahallesi Bilirkişi Heyeti; Ahmet Yılmaz, Yusuf Gündoğdu, Kasım Ayvaz, Yaşar Yılmaz, Yusuf Şen, Ahmet Gündüz, İstasyon Mahallesi Bilirkişi Heyeti; Necati Pehlevan, Şemistan Subaşı, İrfan Baykal, Ziya Tuncer, Erkan Aktaş, Güngör Bozdemir, Sarımeşe Mahallesi Bilirkişi Heyeti; İsmail Şafak, Nurdoğan Çalışkan, Çetin Doyuran, İhsan Koyun, Mehmet Bektaş, kadir Çukdar, Arslanbey Mahallesi Bilirkişi Heyeti; Recep Bina, İsmail Birgül, Nuri Sümer, Yusuf Karabulut, Gürsel Özbay, Kazım Topal, FSM Bilirkişi Heyeti; Ahmet Küçük, Mahmut pir, Mahmut Yurdadön, Mustafa Subaş, Necati Çakır, Levent Balta, Köseköy Mahallesi Bilirkişi Heyeti; Necmettin Ak, İsmet Adıgüzel, Mehmet Tarakçı, Muammer Kılıç, Mustafa Yılmaz, Muzaffer Çelik, Dumlupınar Mahallesi Bilirkişi Heyeti; Necati tunç, Niyazi Çalışkan, Abdullah Malkoç, Gökmen Aslan, Yavuz Yolcu, Yusuf Geylani, Şefkatiye Mahallesi Bilirkişi Heyeti; Kadir Şahin, Abdullah Yılmaz, Mehmet Mut, Osman Koç, İrfan Mut, İrfan Umut, Emekevler Mahallesi Bilirkişi Heyeti; Şemsettin Elbasan, Rayif Canıgeniş, kadir Koca, Rıza Dilek, Köksal Gazioğlu, Şükrü Pestil yapılacak olan 22-a uygulaması işlemlerinde uygulama ekipleriyle birlikte görev yapmak üzere belirlendi.

BALABAN MAHALLESİNDE UYGULAMA

Meclis gündeminde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Balaban Mahallesi’nde 2/B alanlarında yapılacak uygulama işlemlerinde uygulama ekipleriyle birlikte görev yapmak üzere İbrahim Ertuğ, Davut Demirci, Metin Demir, Hızır Yıldırım, Vural Karakadılar, Kerim Dizdaroğlu bilirkişi heyetine seçilmesi kabul edildi

İMAR KOMİSYONUNA HAVALE

Kartepe Belediyesi meclis gündeminde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 10 nolu planlama bölgesi imar planı itirazları, Ataevler Mahallesi uygulama imar planı değişikliğine itiraz, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi uygulama imar planı değişikliği, 7 nolu planlama bölgesi imar planı ve plan onama sınırı değişikliği itirazları maddeleri İmar Komisyonu’na havale edildi. 

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNA HAVALE

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 2019 mali kesin hesap, 2020 mali yılı gelir tarifesine ek yapılarak Hayvan Kesimi Denetleme Ücretlerinin tespiti, 2020 mali yılı gelir tarifesine ek yapılarak Havuz Kullanım ve Yüzme Eğitim Ücretlerinin tespiti maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 2019 mali yılı idare faaliyet raporu maddesi öncesinde Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman tarafından oturuma yasa gereği bir süre ara verildi. Yeniden toplanan meclis toplantısında yasa gereği birinci başkan vekili Orhan Akyüz başkanlık yaptı. Meclis üyelerine 2019 mali yılı idare faaliyet raporu hakkında bilgi verilirken, CHP’nin red oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. Meclis toplantısı Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen gündem maddelerini görüşmek üzere 07 Temmuz 2020 saat 15.00’da toplanmak üzere oturum kapatıldı.

03 Tem 2020 - 11:06 Kocaeli/ Kartepe- Gündem --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.350.772 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


TECRÜBELİ DAMPERLİ TIR ŞOFÖRLERİ

Hereke-İzmit arasında çalıştırılacak TECRÜBELİ DAMPERLİ TIR ŞOFÖRLERİ alınacaktır. Örgüç Madencilik

Tel: 0532 688 88 29

ELEMANLAR ALINACAKTIR

SBM ÇELİK SANAYİ BÜNYESİNDE GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE GAZ ALTI KAYNAKÇISI YARDIMCI ELEMANLAR PERSONEL ALIMI YAPILACAKTIR KARADENİZLİLER MAH...

0533 481 02 28

GAZ ALTI KAYNAKÇILARI ARANIYOR

GAZ ALTI KAYNAKÇILARI ARANIYOR

Tel: 0532 626 83 41

ÜNİVERSAL FREZE ve TORNA OPERATÖRÜ

ÜNİVERSAL FREZE ve TORNA OPERATÖRÜ ARANIYOR MAKİNA İMALAT FİRMAMIZIN TALAŞLI İMALAT KISMINA TERCİHEN MESLEK LİSESİ MEZUNU TECRÜBELİ İN...

TEL: 0262 349 30 50

BAYAN ÖN MUHASEBE ELEMANI

BAYAN ÖN MUHASEBE ELEMANI aranıyor e-fatura bilen ofis programları kullanabilen 09:00-17:00 arası çalışma 2.800+Yemek+Yol Köseköy İstasyon Mahall...

Tel:0538 689 50 67 0536 944 62 39

DEVREN SATILIK

DEVREN SATILIK Öztalay Çay Ocağı (Fethiye Caddesi)

Tel: 0535 501 29 93

KAYNAK ELEMANI

İmalatta çalışacak kaynak elemanı aranıyor. 25/45 yaş arası, B sınıfı ehliyetli aktif araç kullanabilen, Şehir dışına montaja gitme engeli ol...

İrt Tel: 0262 3496011

ÖN MUHASEBE

ETA Programını iyi derecede kullanabilen tecrübeli BAYAN ÖN MUHASEBE ELEMANI aranıyor Başvuru Mehmet Kosoğlu

Tel: 0 532 425 32 80

BAY ELEMAN

Kombi Kazan Yetkili servisinde çalıştırılmak üzere; DENEYİMLİ BAY ELEMAN Alınacaktır Tel: 0 533 663 29 82

TORNA OPERATÖRÜ

CNC TORNA ve Üniversal TORNA OPERATÖRÜ alınacaktır. SAYES MAKİNA

Tel:0262 335 03 00