CHP İl Başkanı Yıldızlı: 'Kocaeli’nin röntgenini çekiyoruz'

Pandemi nedeni ile çalışmalara 3 ay ara vermek zorunda kalan CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, yöneticiler ve ilçe başkanları ile tam kadro sahada olduklarını söyledi. Yıldızlı, “Kentin röntgenini çekiyoruz” dedi.

Cemalettin Öztürk
Cemalettin Öztürk Tüm Haberleri

Başkanlığa 1 Mart’ta seçilen Harun Yıldızlı, mazbatasını alır almaz kent genelinde çalışmalara başlayacağı sırada pandemi ortaya çıkmıştı. Yeni normallerin devreye girmesiyle tekrar siyasi çalışmalara başlayan Yıldızlı, “Yönetim kurulu üyelerimiz ve ilçe başkanlarımızla birlikte artık sahadayız. Sokak sokak geziyoruz. Kentin röntgenini çekiyoruz” dedi.

TALİHSİZ BİR SÜREÇTİ

CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Cemalettin Öztürk’e konuşan Yıldızlı, salgınla mücadele sürecini, normalleşme sonrasını, parti çalışmalarını ve gelecek hedeflerini açıkladı. Talihsiz bir süreçte il başkanı seçildiğini söyleyen Yıldızlı, şunları söyledi; “1 Mart tarihinde il başkanı seçildim. Gelecek hedeflerimizi planladığımız bir süreçte başkan seçildikten 10 gün sonra koronavirüs salgını ortaya çıktı.

MUHTARLARA HEDİYE: İl Başkanı Harun Yıldızlı, ziyaret ettiği Kartepeli muhtarlara Atatürk tablosu hediye etti.

SALGIN, BİZİ ETKİLEDİ

Salgınla mücadele kapsamında tüm plan ve hedeflerimizi durdurmak zorunda kaldık. Sokağa çıkma yasaklandı, halkla buluşmak yasaklandı, partililerimizle buluşmak yasaklandı. Bu süreci sosyal medya üzerinden kendimizi ifade ederek, partililerimizle, topluma mesajlarımızı ulaştırmaya çalıştık. Pandemi bizi çok etkiledi. 1 Haziran tarihinde başlayan yeni normalleşme süreciyle birlikte kontrollü olarak halkla, partililerimizle buluşmak için sahaya indik.”

PLANLARIMIZI YAPTIK

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında sahaya inemedikleri süreçte, zamanlarını verimli değerlendirdiklerini söyleyen Yıldızlı, salgınla mücadele sürecinde sosyal medya üzerinden telekonferans yöntemiyle iletişim kurup, partinin gelecek hedefleri konusunda planlama yaptıklarını belirtti. Yıldızlı sözlerini şöyle sürdürdü; “Evet, süreç zor ve riskliydi. Ana muhalefet partisi olarak bu süreci mümkün olduğunca çok iyi değerlendirdik. İl ve ilçe yönetimi, gençlik ve kadın kollarımız ve partimizin milletvekilleri tek yürek olduk. Alım gücü zayıf vatandaşlarımıza 12 ilçemizin tamamında binlerce koli gıda ve erzak dağıttık. Sosyal mesafe kurallarını harfiyen uygulayıp halkımızın yanında olduk. Partimizin gelecek hedefleriyle ilgili telekonferans üzerinden sıkça buluşup yol haritamızı çizdik, planlamalarımızı yaptık.”

ESNAFI ZİYARET ETTİ: CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı ve beraberindeki ekip, Kartepe’deki esnafın ve vatandaşın taleplerini dinledi.

1 HAZİRAN’DA İNDİK

1 Haziran tarihinde başlayan yeni normalleşme süreciyle birlikte parti çalışmalarını hızlandırmak üzere sahaya indiklerini söyleyen Yıldızlı, “Pandemi sürecinde yaptığımız planlamaları harfiyen uygulamaya başlamak için 1 Haziran tarihinde sahaya indik. İlçe başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz kendi ilçelerinde, il başkanı olarak ben ve 30 kişilik yönetim kurulu üyemiz belirli oranda gruplaşarak ilçelerde sosyal mesafe kurallarına harfiyen uyarak halkın arasına katıldık.

HER YERE GİDİYORUZ

Mahallelere gidiyoruz, esnafı ziyaret ediyoruz, muhtarlarımıza gidiyoruz. Sohbet ediyoruz, sorunlarını ve beklentilerini ve taleplerini dinliyoruz ve not alıyoruz. ‘Biz iktidara gelirsek çözeriz, biz belediye başkanlığını kazanırsak çözeriz’ diye oracıkta vatandaşımızın umuduyla da oynamıyoruz. Acil çözülmesi gereken varsa parti olarak anında çözüyoruz, bizi aşan sorun varsa ilçe belediye başkanımızı, Büyükşehir Belediye Başkanımızı, hatta ilçe kaymakamımızı ve Valimizi arayarak durumu aktarıyorum.”

ARSTAŞ KOOPERATİFİ: CHP’liler Arslanbey Tır ve Kamyon Kooperatif A.Ş Başkanı Şükrü Aslan ve yönetimini ziyaret etti.

MUHTARLARIMIZ KIYMETLİ

Mahalle muhtarlarının çok kıymetli olduklarını ifade eden Başkan Harun Yıldızlı sözlerini şöyle sürdürdü, “Muhtarlarımız kıymetli çünkü onlar halkın mahalledeki temsilcisi. Mahallenin sorunlarını en iyi bilen onlar. Parti olarak mahalle muhtarlarımızı ziyaret ediyoruz.  Muhtarımızın yanına gidip siyaset yapmıyoruz. Mahallenin sorunlarını, beklentilerini, taleplerini dinliyoruz. Her gün 15 mahalle muhtarını ziyaret ediyoruz. Sadece bir kez de gitmiyoruz, belirli sürelerde ikinci üçüncü kez aynı muhtarımıza gideceğiz.

472 MAHALLEYE GİDECEĞİZ

Kocaeli genelinde bulunan 472 mahalle muhtarımıza gideceğiz Mahallelerimizin röntgenini çekeceğiz. Soranları tespit ediyoruz. Elbette ki sadece muhtarlarımızı değil, sendikaları, kooperatifleri, dernekleri toplumun tüm katmanlarıyla buluşuyoruz. Ben ve tüm ekibimde müthiş bir çalışma azmi var. Gittiğimiz her yerde büyük bir ilgiyle karşılanıyoruz. CHP’ye olan özlem artmış, güven artmış. Bu durumu ülke ve kent yönetimini kazanarak taçlandıracağız”

BU KEZ KARTEPE’DEYDİ: Harun Yıldızlı’nın “Kocaelinin röntgenini çekiyoruz” dediği ziyaretler, Kartepe ile devam etti. Yıldızlı, SUMOTAŞ Lojistik Başkanı Hüseyin Türker ve yönetimini ziyaret etti.

ÇAYIROVA’DA SIKINTI ÇOK!

Koranavirüs salgını nedeniyle hayatın çok farklılaştığına ve sıkıntıların arttığına dikkat çeken Yıldızlı, salgında en çok etkilenen kurumların başında da okullar geldiğini vurguladı. Okullarda eğitimin online sistem mi yoksa yüz yüze eğitim mi verilsin konusunda henüz net bir karar alınmadığına dikkat çeken Yıldızlı, online sistem kararı olması halinde ilimizde özellikle de Çayırova ilçesinde çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınacağını belirtti.

İNTERNETLERİ PROBLEMLİ

Başkan Harun Yıldızlı, “Geçtiğimiz hafta Çayırova ilçemize gittik. İlçenin tamamını gezdik. Çayırova ilçemizin yüzde 40’ında internet erişimi yok. Peki, çocuklarımız evde online sistem üzerinde eğitim alacaklarsa internet yoksa bunu nasıl yapacaklar? Bu sorunu kentin yerel yöneticileri, milli eğitimi ve valisi çözmeli. Hani bu kentte sorunlar çözülüyor, hani bu kentte sorun yoktu?  ‘Mutlu Şehir’ böyle olmaz.”

ÇAYIROVA’DA HASTANE YOK!

İlçede hastane olmadığının altını çizen Yıldızlı, vatandaşların çevre ilçelerdeki hastanelere gittiğini söyledi. “İktidar partisinin ilimizdeki milletvekilleri 2018 yılında Çayırova halkına ‘hastane yapacağız’ diye söz vermişler. Hastanenin yapılacağı iddia edilen alana tabela dikilmiş. Aradan geçen 2 yılda inşaat başlamadığı gibi hastane yapılacak alan ile ilgili değişikliklere gidilmiş. Orada değil burada yapacağız diye ilçe halkı oyalanıp duruluyor. İlçe belediyesi hastane yapımı konusunda kararlılığını ortaya koymazken, 1.5 milyon lira harcayarak yaklaşık bir yıl önce hurda bir uçak satın almışlar ve bu uçağı restorana dönüştüreceğiz demişler. Buna gerek var mıydı? Bu uçağın satın alımına harcanan paraya yazık değil mi?”

KAHVECİLER PERİŞAN

Koronavirüs salgınının hayatın akışını değiştirdiğine dikkat çeken Yıldızlı, devlet ve yerel yönetimlerin bu süreçte mağduriyet yaşamış halkın ve esnafın yanında olması gerektiğini belirtti. Yıldızlı, “Kahveci esnafı mağdur ve perişan halde. Salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle kahvehanelerde oyun oynamak yasak. Vatandaş artık kahvehanelere gidemiyor. Gidenler varsa da bir tek çay içip ayrılıyor. Kahvehane kültürümüz bitti noktasına geldi. Kahvehane esnafımızın sorunlarını çözmek, ekonomik olarak destek olmak için hükümet neden çalışma yapmıyor? Kahvehane esnafımız ile ilgili bir çalışmanın yapılması kaçınılmazdır. Bu esnaflarımızın da yanında olmalıyız, destek olmalıyız” dedi.

MİLLİ BAYRAMA DAVET ETMEM

Söyleşimizde partililerine de sitemde bulunan Harun Yıldızlı, bazı parti büyüklerinin milli bayramlarda davet beklediğini, ‘beni davet etmediler’ diyerek etkinliklere katılmadığını hatırlatarak şunları söyledi: “Bu ülkenin varlık sebebi olan önemli değerleri var. 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim bunlar bu ülkenin milli değerleridir. Partimiz bu bayramlarda etkinlik yaptığında parti büyüklerimizi ve partililerimizi arayacağız diye bir kaide yok. Bu bayramlara partililerimiz ve parti büyüklerimiz davet almadan kendileri katılmalı. Ben 27 bin üyeye mesaj gönderiyorum, kutluyorum ama davet etmem. Akın akın bu törenlere etkinliklere kendileri katılmalılar. Bu ülkeyi kuran parti CHP’dir. Bu ülkeyi kuran lider Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu bayramlara partililerimiz davet almadan katılmalılar.”

HAKARETE İZİN VERMEM

Partide barış, huzur, birliktelik oluşturmaya çabaladıklarını, bu ülkenin ve bu kentin CHP yönetimlerine ihtiyaç duyduğunu, iktidar ve yönetime en yakın oldukları bir süreçten geçtiklerini söyleyen Yıldızlı, “Parti üyeleri, yöneticileri birlikteliği artırmak için enerji harcamalı. Sosyal medya üzerinden birbirlerine karşı hakaret içerikli paylaşımlar yapmalarını istemiyorum. Kimse birbirine hakaret etmesin. Sosyal medya platformu kurdum ve tüm üyeleri takip ediyorum. Hakaret içerikli tüm paylaşımları görüyorum, bana rapor ediliyor. Bir tek partilim bu gibi duruma düştüğü zaman disiplin kurullarına sevk etmeden gereği yapılacaktır. Tüm partililerimden kenetlenmelerini rica ediyorum” dedi.

KÜSKÜN KALMAYACAK

Kendisi için her şeyin kongre salonunda kaldığını, 1 Mart’tan sonra her partilinin il başkanı olduğunu söyleyen Yıldızlı, kongre sonrasında kendilerine gönül koyan bazı parti büyüklerine asla tavır almadığını ve almayacağını belirtti. Yıldızlı, “Ben hiçbir partilime küsmem. Gönül koyan, ilgisiz olduğunu düşünen tüm partililerimize gideceğim. Çaylarını, kahvelerini içeceğim. Parti büyüklerimize sonsuz saygı duyuyorum. Hepsinin de bu partiye önemli katkıları olmuştur. Büyüklerimizi ilgisiz bırakmam, yanlarında olurum. Bu süreçten sonra hiç kimsenin partiye sırtını dönmesi söz konusu bile olmamalı. Biz önümüzdeki süreçte el ele kol kola girerek hep beraber siyaset yapacağız” ifadelerini kullandı.

03 Eyl 2020 - 19:48 - Siyaset --- Okunma

Muhabir Cemalettin Öztürk

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.281.945 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

04

Cici Kiz - Gobegi erit Harun. CHP'den bı cacık olmaz kı bunu sen de cok iyi biliyorsun. Bos laga lugayla gemi yurumez.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 15:16
02

Resul Taşcı - Beyefendi siz önce gidin gölkaydaki bakımsız uzamış otların röntgenini çekin

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 04 Eylül 09:17
01

Uğur Ağdaş - sayın başkan ve sayın gazete yetkilileri şikayetim var kimdenmi izmit belediyesinden bir hafta önce eşimin kovit 19 testi pozitif çıktı 14 gün karantinaya alındık izmit Bld vatsaap hatından durumunu bildirdim gerek dezenfekte gerekse herhangi birşey için gelen giden olmadı sadece ekiplerimizle haber verilmiştir deniyor o kadar bunu belediyenin hizmet anlayışı acaba bu günümüzde yanımızda olmayacaksınız yaptığınız işin hiç bir kıymeti yok:tel:0537 411 67 29

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 00:25