Ellibeş: Hürriyet’in elle tutulur tek bir projesi bile yok

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı’nın ortaya attığı fotoğraf tartışmasına katılarak, “Eski bir fotoğraf servis yapılmış, bundan siyaset üretilmeye çalışılıyor. O manzaradan İzmit Belediyesi ve başkanı da sorumlu değil mi? Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığındaki İzmit Belediyesi'nin elle tutulur bir tek projesi yok. Bizim yaptıklarımızı anlatıyorlar" dedi.

GÜNDEME DAİR İLGİNÇ AÇIKLAMALAR YAPTI

Her perşembe akşamı 20.00-22.00 saatleri arasında TV 41 ekranlarında yayınlanan 7 Artı programının bu haftaki konuğu AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş oldu. Moderatörlüğünü Özgür Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut ve Çağdaş Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin’in birlikte yaptığı programda Başkan Ellibeş, gündeme dair sorulara çarpıcı cevaplar verdi. Ellibeş, ilçe kongrelerinden CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı’nın paylaşımına, İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney’in istifasında etkisi olduğuna dair çıkan spekülasyonlara dair ilk kez konuştu.

YATIRIMLARI ANLATTI

Kentimizde yapılan yatırımlara değinen ve açıklanan Yürüyüş Yolu projesinin kendisini de heyecanlandırdığını vurgulayan Mehmet Ellibeş, Kocaeli Şehir Hastanesi inşaatı bitirilip tüm donanımın tamamlanmasıyla 2021 ilk yarısında hizmete girmesi gerektiğini söyledi. Başkan Ellibeş bölgeye ulaşacak tramvay hattının ihalesinin yapılmasının da çok sevindirici olduğunu belirterek “ Tahir Büyükakın, metroda olduğu gibi burada da büyük bir başarı yakaladı. Hassasiyet gösteriyor” dedi.

KANDIRA YOLUNUN ESKİ HALİ UNUTULMASIN

Son çalışma ile birlikte duble hale getirilecek Kandıra yolunun geçmişteki halinin unutulmaması gerektiğini söyleyen Mehmet Ellibeş, “Kandıra’ya iki saatte gittiğimiz o zorlu yolculuklar unutulmasın. 2 saatlik yolu 40 dakikaya biz indirdik. Şimdi kazalar azalsın ve yolculuk daha konforlu hale gelsin diye de çalışıyoruz. Kamulaştırma sürüyor. Uygulamalar hızlı, ödemelerinde bir aksama yok ve 2021’in ikinci yarısında bitecek” dedi.

KONGRELERİNİ EN ERKEN BİTİREN İLİZ

10 ilçe kongresinin 15 gün gibi kısa bir sürede kusursuz organize edilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirten Ellibeş, “Eski başkanlar bana ‘hele bir kongreleri bitir o zaman il başkanı olacaksın’ diye espri yapıyorlardı. Espri olduğunu bilsem de beni kamçılayan sözlerdi. Çok güzel kongreler yaptık. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim. Genel merkezimiz ekim sonuna kadar bitmesini istiyordu. Biz pandemideki artışı da göz önüne alarak hızlı bir program için izin aldık ve 10 kongremizi 15 gün gibi kısa bir süre içinde yaptık. Açık alan ya da havalandırması çok iyi olan mekanlar seçtik. Sadece Dilovası’nda bir aksilik oldu ve bir hafta gecikmeli gerçekleştirdik. Yine de ilçe kongrelerini en erken bitiren iliz. Bu konuda genel merkezimiz de bize teşekkür etti. Kongrelerimize katılım da çok iyi oldu. Tek adaylı kongre olmasına 4 bin 888 delegeden 3 bin 248’i gelip oy kullandı. Zorla yaptırılamaz. Bu sevda işi, dava işi. İlgiden de memnunuz” dedi.

15 GÜNDE 10 KONGRE: Mehmet Ellibeş’in ‘Büyük iş’ dediği ilçe kongreleri, kısa sürede tamamlandı. Pandemi nedeni ile ertelenen 10 ilçedeki kongreler, sadece 15 günde yapıldı.

330 YÖNETİCİDEN 220’Sİ DEĞİŞTİ

Listeleri kucaklayıcı yaptıklarını geçmişi unutmadıkları gibi geleceği de inşa ettiklerini söyleyen Başkan Mehmet Ellibeş, “330 ilçe yöneticimizin 220’si yeni. Yani değişim oranı yüzde 65 dolayında. 12 İlçe başkanından da 5’i değişti ” dedi. Eski İl Başkanı Mahmut Civelek’in il delege listesinde olmadığına dair iddialara da gülüp geçtiklerini söyleyen Ellibeş, “Partimize emek vermiş herkes listemizde var. Mahmut Bey de Başiskele’den il delegesi. Zaten listeler ne kadar kucaklayıcı olduğumuzu gösteriyor” dedi.

O FOTOĞRAFTAN SİZE EKMEK ÇIKMAZ

CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı’nın fotoğraf paylaşımını da eleştiren Ellibeş, “Harun kardeşimin muradı nedir? Bunu yaparak hükümeti ve AK Parti’yi kötülemek mi istiyor? İnsaf ve izanla örtüşmez. Eski bir fotoğraf servis yapılmış, bundan siyaset üretilmeye çalışılıyor. Soruyorum Harun kardeşime, o manzaradan İzmit Belediyesi ve başkanı da sorumlu değil mi? Söyleyeyim, oradan siyasetin spekülatif dünyasına ekmek çıkmaz. Orada eğer birileri gerçekten çöpten ekmek yiyorsa-topluyorsa bu hepimizin ayıbıdır. Hep birlikte çözmeliyiz ama yanda büyük torbalar var. Büyük olasılıkla çöpten geri dönüşüm yaparak hayatını kazanmaya çalışan birileri. Büyükşehir Belediyemiz onları arıyor ama henüz bulamadı. Büyükşehir’in ihtiyaç sahiplerine ne kadar hızlı ve büyük yardımlar yaptığını hepimiz biliyoruz. Örnekleri çok” şeklinde konuştu.

İZMİT BELEDİYESİ HANGİ PROJEYİ YAPMIŞ?

İzmit ilçe kongresinde İzmit’i tekrar kazanma hedefinin vurgulanmasının normal olduğunu belirten Ellibeş, “Elbette biz sandıktan İzmit’te de AK Parti çıksın diye uğraşacağız. Bu çok normal. Biliyorsunuz, ben İzmit Belediyesi ile ilgili konuşmayı sevmiyorum. Ancak görüyoruz ki Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığındaki İzmit Belediyesinin elle tutulur bir tek projesi yok. Bizim yaptıklarımızı anlatıyorlar. Ben onlarla ilgili neyi konuşayım. Sevgili kardeşim Harun Yıldızlı’ya tavsiyem bizim gibi yapsın; gitsin İzmit Belediyesine ve geçen sürede yapılan çalışmaları değerlendirsin, görsün. Bir şey yapılmadığını gözleriyle görsün” dedi.

Rakamlarla oynamak kimseye fayda sağlamaz

Pandemi sürecinin iyi yönetildiğini vurgulayan AK Parti İl Başkanı Ellibeş, Koronavirüs sürecindeki rakamların gizlendiğini ve gerçeği yansıtmadığına dair iddialara da sert çıktı, “Rakamlarla neden oynansın, kime faydası olur ki? Tedavi protokolleri değiştiği için, sağlık sistemi rahatlatılmak istendiği için yapılan uygulamaları böyle yorumlamak doğru değil. Sağlık çalışanlarını anlamak ve onlara yardımcı olmak zorundayız. Tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum çünkü özveri ile çalıştılar” dedi.

Ergüney’i görevden almak benim haddime mi düşmüş!

İl Sağlık Müdürü Dr. Şenol Ergüney’in istifasını istediği veya istifada etkisi olduğu yönündeki eleştirileri de yanıtlayan Ellibeş, “Şenol Bey, pandemi sürecinde çok başarılı bir şekilde görev yaptı. Ve bu yüzden de kısa bir süre önce Sağlık Bakanlığı sözleşmesini yeniledi. Başarılı bir yönetici. Benim haddime mi düşmüş onun istifasını istemek? Ben vali değilim, Bakan değilim. Üstelik ben öyle biri değilim” dedi.

GERİ DÖNMESİNİ ÇOK İSTERİM

İstifa eden Kocaeli İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney’in geri dönme ihtimali de sorulan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Geri dönmesini çok isterim ama bu kendisi ve Sağlık Bakanlığı’nın elinde olan bir şey. Diğer yandan da şunu da vurgulamak lazım, hiçbir kurum yöneticisiz kalmaz.”

AK Parti’de görev istenmez verilir

İl başkanlığı ile ilgili durumun her iki açıdan da netleşmediğine dikkat çeken Ellibeş, kendisinin de henüz adaylık ile ilgili net bir kararı olmadığının altını çizdi. Mehmet Ellibeş, “AK Parti’de bu seçimleri anlamak için AK Parti’yi iyi tanımanız lazım. Biz de görev istenmez, verilir. Süreci hatırlayın. Biliyorsunuz, 41 yıl belediyecilik yaptıktan sonra köşeme çekilip torunumu seveceğim bir dönemde diğer aday adayı arkadaşlarımla çağrıldığım İstanbul’da genel başkanımız, ‘Mehmet, Kocaeli teşkilatlarının sorumluluğu bundan sonra senin omuzlarında’ diyerek bu onurlu görevi bana verdi” dedi

TEŞKİLATLARIN ÜZERİNE ÇÖKEN KÜLÜ ÜFLEDİM

Mehmet Ellibeş ayrıca, “Kaderin üzerinde bir kader vardır. Altyapısı güçlü bir ilde sadece teşkilatlar üzerindeki külü üfledim. Beni tanıyorsunuz yerimde duramam. Çok çalıştım. Ekip arkadaşlarımla birlikte her ilçeye defalarca gittim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki bir hareketin içinde olmaktan onur duyuyorum. Ve bu harekette il başkanı olmanın sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmek için çalıştım. Bundan sonrasını önce genel merkezimiz değerlendirecek. Tabii ben de kendim ile ilgili bir değerlendirme yapacağım” dedi.

Tahir Büyükakın’a tam not ilçelerin karnesi zayıf değil

İlçe belediye başkanlarını en iyi ben anlıyorum. Performanslarına ve vaatlerinin hangi noktada olduğuna baktık. Karneleri zayıf değil. İyi durumdalar ve önlerinde vaatlerinin tamamını yapmak için 3 sezonluk fırsat var. Büyükşehir Belediyemiz de onlara el uzatıyor. Tahir Başkanı ise çok başarılı buluyorum. Tam not veriyorum. Bütçeyi iyi yönetiyor. Hizmet önceliği çok iyi. Kurumlarla ilişkileri çok iyi. Ne zaman isterse siyaseten yanındayım. Vekillerimiz de çok çalışıyor. Siz medya mensupları görmüyorsunuz ve belki anlatmada eksiğimiz var ama vekillerimiz de programlarımıza harfiyen uyuyor. Aydın Ünlü ve MHP’liler ile diyaloglarımız da çok iyi. Cumartesi günkü kongrede yanlarında olacağız” dedi.

Yılsonuna kadar 35 bin üyeyi yapacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın her yıl 1 milyon yeni üye hedefi koyduğuna dikkat çeken Ellibeş, “Biz de kendimize yıl sonuna kadar 35 bin üye yapma hedefini koymuştuk. Biliyorsunuz araya pandemi ve ilçe kongreleri girdi. Hatta kadın ve gençlik kollarımızda değişim oldu. Buna rağmen 8 binin üzerinde üye yaptık. Yılsonuna kadar 35 bin üyeyi tamamlayacağız. Üye olanların çoğunluğu 18-35 yaş aralığında. Bu ayrıca sevindirici” dedi.

25 Eyl 2020 - 21:18 - Siyaset --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 4.645.122 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

20

Proje - Proje demek cukka ve rant demek oluyor, proje falan yapmayın kardeşim işinizi yapın. Izmit bangladeş e döndü gozunuzu acin

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 27 Eylül 23:08
19

Paşadan - başkan Hürriyet eğer bb başkanı olsaydı 630 yuvacık belediye otobüsü gece saat 00 30 da son seferini yapardı. Ama şimdi son sefer saat 21 00 da

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 27 Eylül 21:57
18

Paşadan - başkan hürriyetin partisi iktidarda olsaydı izmiti muhteşem bir saraya çevirirdi hürriyet

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 27 Eylül 21:52
17

Murat - Hayatını cahillere algı operasyonu yaparak kazanan bir zümre var bu zümre sadece makam mevki para pul için insanları kandırmanın hesabını öbür tarafta nasıl verecekler çok merak ediyorum

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 26 Eylül 13:56
16

CENGİZ ŞAHİN - Başkan koltuğunun hakkını ver. Başkaları ile değil kendi işin ile ilgilen takdiri millete bırak..

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 26 Eylül 12:48
15

Sami - Rakamlarla kim oynuyor acaba gerçek enflasyon yüzde yüz tüik enflasyonu yüzde on iki söylerken ben olsam biraz kızarırdım

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 26 Eylül 10:59
14

Oğuz - Hürriyet bıraksın organizatör olsun. Belediye belediye değil konser etkinlik planlayıcısı :) Başka da bir icraat yok maalesef ki...

Yanıtla . 0Beğen . 11Beğenme 26 Eylül 10:02
13

Murat - Akp hükümetinin tek bildiği ve en iyi yaptığı şey milleti birbirine kırdırmak işleri güçleri muhalefet ile iyi birşey yaparlarsa biz yaptık yapamasalar ya muhalefete suç atarlar yada dış güçlere son 15 seneden beri hep aynı muhabet vallahi billahi gına getirdiniz

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 26 Eylül 03:31
12

Kandirali. - SAYIN ELLİBEŞ, KANDIRA YOLUNDAN BAHSETMİŞSİNİZ. KANDIRAYA ŞU AN Kİ MEVCUT YOLU KAZANDIRAN VE YAPILMASI İÇİN ÇOK BÜYÜK ÖZVERİ GÖSTEREN SAĞLIK ESKİ BAKANI SAYIN M.KAZIM DİNÇ dir. LÜTFEN YAPTIĞINIZ PROJELERİ AÇIKLARKEN DAHA DİKKATLİ OLUN BENCE.

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 26 Eylül 00:59
10

Tongun - Sayın ellibeş kandra yolunun eski halini biliyormusunuz diyor her gün mutlaka bir trafik kazası olduğunu yapılan yolun ölüm yolu olduğunu acaba görmüyor mu

Yanıtla . 13Beğen . 2Beğenme 25 Eylül 23:54
09

Şakir - Tahir bey bile 2000 fazla personel var diye açıklama yaptı. kimleri aldınız 15 senedir

en borçlu belediye kim...

Yanıtla . 11Beğen . 3Beğenme 25 Eylül 23:36
08

Özgur - Iki sene oldu Tahir başkanın geldiği elde hangi proje var Sayın Ellibeş! Bir Darıca metrosu dur gidiyor kimin yararına Kocaeli ler Körfez Derince İzmit metrosunu beklerken siz ters taraftan başladınız amaç ne minübusculere biraz daha süre kazandırmak. Minibüsçüler hala 20 senelik hurdalarla yolcu tasiyorlar sizlerde hala buna göz yumuyorsunuz. Körfez metrosuna ne zaman başlanacak o bile net değil. Adapazarı İstanbul Ada ekspresleri hat yenilenecek diye kaldırıldı gidiş o gidiş bir daha kendine gelemedi. Kocaeli den Gebze ye Körfezray olacaktı ondanda ses seda yok! Başarı bunun neresinde?

Yanıtla . 18Beğen . 1Beğenme 25 Eylül 23:01
07

Cem - Kandıra yolunu AKP YAPMADI. BİR DAHA GÖZDEN GEÇİRİN...

Yanıtla . 14Beğen . 2Beğenme 25 Eylül 22:57
06

Ilhan - aferin çok iş yaptiniz pandemide millete yardim edeceginize iban verdiniz

Yanıtla . 20Beğen . 1Beğenme 25 Eylül 22:17
05

Izmitli Bir Kişi - yahu illaki bir proje mi olmalı.

gösterişli,işe yaramayan projeler nedense

doğru ve dürüst belediyecilik kadar övgü almıyor.

herkes neyin ne olduğunu biliyor da 'para ve hırs' herşeyin önüne geçiyor

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 25 Eylül 22:10
04

Çelik - Sayın başkanım siz gölcükte ne yaptınız allah aşkına, lütfen insanlara çamur atmayın yakışmaz sizlere...

Yanıtla . 15Beğen . 1Beğenme 25 Eylül 22:00
03

Gölcüklü - Sen kendine bak Ellibeş !

Senin Gölcük'te beldiye başkanı olduğun zaman çöp konteynerlerini kaldırttığını, sokaklarda köpeklerin parçalayıp ortalığa yaydığı çöp torbalarını unutmadık daha. Kalkmış bir de seni il başkanı yapmışlar. Sen Gölcüğe doğru dürüst hizmet mi yaptın da seni il başkanı yaptılar ?

Sırf konuşmuş olmak için laf etmeyi bırak, anca gezmeyi biliyorsun, en iyi yaptığın şey o. Etrafında avanelerinle beraber anca gez ve ahkam kes.

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 25 Eylül 21:53
11

Gölcüklü - @Gölcüklü 03 nolu yoruma cevabı: Madem gölcüğe hiçbişey yapmadı onun için mi üç dönemdir belediye başkanlığı yaptı.işine gelmeyen menfaatine ters düşen bir şey olduki sallıyorsun.

Yanıtla . 0Beğen . 10Beğenme 26 Eylül 00:50
02

Chn - işin gücün çamur atmak yermek eleştirmek,... Siz ne yaptınız borç yükü ortada...

Yanıtla . 11Beğen . 3Beğenme 25 Eylül 21:52
01

Yasin - Sizinkiler ne yaptı....

Borç batağı...ortada birşey yok.

Yanıtla . 10Beğen . 3Beğenme 25 Eylül 21:37

Emekli Şoförler Aranıyor

Derice Orduevi Bekirdere bölgelerinde oturan 16+1 minibüsle Gebze tarafına sabah-akşam  servis çekebilecek EMEKLİ ve TECRÜBELİ ŞOFÖRLER aranmaktadır. ...

Tel: 0532 644 34 63 0543 412 30 35 

MOBİLYA USTALARI ARANIYOR

Deneyimli MOBİLYA USTALARI aranıyor. HÜSEYİN EREN MOBİLYA 

Tel: 0532 671 81 36

NESİL OTO RENT A CAR

NESİL OTO RENT A CARARAÇLARINIZ DEĞERİNDE KİRALANIR Derince/KOCAELİ 

Tel: 0532 200 85 41 0262 527 74 94

DEVREN SATILIK BÖREK POĞAÇA DÜKKANI

DEVREN SATILIK BÖREK POĞAÇA DÜKKANIMüşteri potansiyeli yüksek, trafiği yoğun ana cadde üzerinde, 3 tane okul yolunda, açık oto pazarına yakın,

Tel: 0537 888 72 88

Şoför aranmaktadır

AÇIK KASA TIR KULLANABİLECEK E SINIFI EHLİYETE SAHİP ŞOFÖRE İHTİYACIMIZ VARDIR Adres: ARDEN NAKLİYE LTD.ŞTİ KARADENİZLİLER MAH ALİ İSLAM CAD NO 90...

0262 349 56 43

Vasıflı- Vasıfsız Elemanlar Alınacaktır

  Palet imalatı yapan fabrikamızda BAY-BAYAN vardiyalı çalışabilecek vasıflı vasıfsız elemana ihtiyacımız vardır Adres: ARDEN NAKLİYE LTD.ŞTİ KARAD...

0262 349 56 43

TEKNİK SERVİS ELEMANI ARANIYOR

KOCAELİ JENERATÖRE - Jeneratör konusunda deneyim sahibi - Elektrik veya Motor Tecrübesi olan - En az Meslek Lisesi mezunu- B sınıfı ehliyetli aktif...

Müracaat Tel: 0 541 321 93 41 / 0 262 321 93 93

KALIPÇİ VE BOYACI ARANIYOR

Bünyemize KALIPÇI ve BOYACI alımı yapılacaktırÇalışma saatleri: 08:00-17:00C.tesi: 08:00- 12:30 arasıServis vardırFatih Mahallesi Çenedere caddesi No:...

Tel: 0541 322 86 93

ELEKTRİK USTASI VE KALFALAR ARANIYOR

YUSAY ELEKTRİK ELEKTRİK USTA ve KALFALARI ARANIYORSerdar Mh. Pasinler Cad. No: 14 /C Başiskele

Tel: 0 536 566 66 38

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR

Vasıfsız eleman aranıyor Maaş+ sgk+ servis+ yemek     Servisimiz Bekirdere-Yeşilova-Kandıra sapağı güzergahından geçmektedir. Fabrikamızda palet, s...

Tel:0262 373 47 08