Gölcük değişiyor, dönüşüyor

Belediyeler pandemi nedeniyle projelere ara verirken normalleşme dönemi ile birlikte yeniden hareketlilik başladı. Gölcük Belediyesinin en önemli projesi olan kentsel dönüşümde bakanlığın kararı beklenirken, millet bahçesi, ılıca otel gibi büyük projelerde ise ilerleme sağlandı. 17 Ağustos Depremi sonrası yeniden ayağa kalkan Gölcük; şimdi daha da değişecek, modern bir görüntüye kavuşacak.

Süriye Çatak Tek
Süriye Çatak Tek Tüm Haberleri

PROJELERİ TEK TEK ANLATTI

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Gölcük’te yapmayı planladığı projelere tek tek başladı. Gölcük kent merkezi kentsel dönüşüm çalışması ile ilgili proje revizyonunu yapıp Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunduklarını söyleyen Sezer, Ilıca Otel, Erikli Tepe Tabiat Parkı, spor kompleksleri, yeni yapılacak parklar, Millet Bahçeleri gibi birçok projenin startı verildiğini belirtti. Sezer, Gölcük halkının rahat nefes alacağı projelere imza atacaklarını kaydetti.

TÜM ÇALIŞMALARIN BAŞINDA-  Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, seçim döneminde söz verdiği projelerin hayata geçmesi için hummalı bir çalışma başlattı. Yapılan tüm projelerin başında yer alan Sezer, 5 yıllık çalışma döneminin sonunda tüm sözlerini yerine getiren başkan olmak istiyor.

TOP BAKANLIKTA

Gölcük Belediyesinin arkasında bulunan kent merkezinin kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi veren Başkanı Ali Yıldırım Sezer, şunları anlattı:

“- Gölcük merkezi 2015 yılında riskli alan ilan edildi. Bu bölgenin imar planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılıyor. Biz bölge için bir proje yaptık. Bakanlık projede revizyon yapılmasını istedi. Revizyonu yapıp Mekansal Planlama Genel Müdürlüğüne gönderdik. Plan değişikliği onaylandı. Şimdi bakanlığın projeye onay vermesini bekliyoruz. Onay geldikten sonra çalışmaları başlatacağız.

DÖNÜŞÜM İÇİN BAKANLIK BEKLENİYOR- 1999 depreminin ardından Gölcük’te en fazla dönüşüme ihtiyaç duyan alanlardan biri kent merkezi. Belediye binasının arkasında bulunan kent merkezinin dönüşümü için belediye tüm projelerini tamamladı. Projenin başlaması için bakanlığın kararı bekleniyor.

AVM YAPILACAK

Kent merkezinden küçük sanayinin çıkartılmasının ardından buradan belediyeye kalan alanda çalışma yapacağız. Sanayinin içinde kalan terminal binası eski mezbahanın yerine yapılacak yeni terminale taşıyacağız. Burada terminal çıktıktan sonra yerine alışveriş merkezi, otel ve kapalı Pazar alanı planımız var. Burada yapacağımız proje Gölcük halkının İzmit’e alışveriş merkezi için gitmesine gerek kalmayacaktır.

TARİHİ HAMAM- Örcün Köyünde bulunan tarihi hamamı restore etmek için projeli tamamlayan Gölcük Belediyesi, Anıtlar Kurulu’ndan onay aldı. Proje valilik ve belediyenin ortak çalışması olacak.

ÇEKÇEK ALANI HAZIR

Değirmendere’ye yapılacak Kıyı Yapısı ve Sandal Çekçek Yeri projesini hazırladık. Bakanlıktan plan değişikliklerini takip etti. Burada yapılacak proje Büyükşehir tarafından yapılacak. Yetki artık Büyükşehir’in. Burada yapılacak çalışma ile Değirmendere sahili daha da büyük bir değere kavuşmuş olacak.

2 PARKIN İNŞAATI BAŞLADI

31 Mart’tan sonra Gölcük Belediyesi olarak 2 büyük park yaptık. 2 bin metrekare Elmalı, 3 bin metrekare büyüklüğünde Narlı Parkı inşa etmeye başladık. Narlı Park’ın hemen yanında bulunan 5 bin metrekare alanı da park olarak düzenleyeceğiz. Bu parklarımız kentlinin nefes aldığı, çocukların güven içinde oyun oynadığı, ailelerin dinleneceği mekanlar olarak tasarladık. Hamidiye Köyünde ise cim futbol sahası yapacağız.

NARLI PARKIN İNŞAATI BAŞLADI: Gölcük Belediyesi iki ayrı noktada yaptığı büyük parklarla vatandaşın rahat nefes alacağı alanlar yaratıyor. Gölcük merkezde yapılan Narlı Park 3 dönüm arazi üzerinde inşa edilmeye başladı.

2 BÜYÜK SPOR TESİSİ

Hasaneyn Spor Kompleksi projemizi bakanlığa sunduk. Bakanlık olumlu buldu. Büyük bir proje olduğu için kademe kademe yapacağız. Yasakdüzü Spor Kompleksi çalışmasında da sonuna geldik. Burada 2 spor sahası, basketbol sahası, kapalı spor sahası, 1500 metre koşu pisti yapılacak. Tesis toplamda 158 dönüm arazi üzerinde yapılacak. Kavaklı sahil yolunun duble yol haline getirilmesi için 2021 yılında projesini yapacağız. Mareşal Çakmak Caddesinin devamından itibaren Kavaklı Sahil yolu duble yol haline getireceğiz.

HASANEYN SPOR TESİSİ YAPILACAK- Gölcük Belediyesi Hasaneyn de büyük bir spor tesisi için çalışmalarını başlattı. bu alanda yapılacak spor tesisi için bakanlık olurunu alana belediye, tesisi kademe kademe yapacak.

TARİHİ HAMAM RESTORE EDİLECEK

Örcün köyünde bulunan Sultan Baba tarihi hamamının restorasyonun yapılması için çalışmaların sonuna geldik. Kocaeli Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafından, Örcün Sultan Baba Türbesi'ndeki Tarihi Hamamın Restorasyonu Projesinin onaylandı. Restorasyonun ortak proje kapsamında Kocaeli Valiliği ve Gölcük Belediyesi iş birliğiyle yapılması için ihaleye çıkılacak. İhalenin ardından tarihi hamamın restorasyon çalışmaları başlayacak. Bu restorasyon çalışması ile birlikte kenttin turizmine ciddi katkı sağlayacağız”

Ilıca Otel projesi bitti

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Yazlık Ilıcasının yanında Ilıca Otel yapımı için projelerini tamamladıklarını belirtti. Projeyi yap-işlet-devret yöntemi ile yapacaklarını belirtti.

YAP-İŞLET-DEVRETLE YAPILACAK

Yazlık’ta bulunan termal tesislerin yanında yapılması planlanan otel ile ilgili bilgi veren Sezer, “Yazlıkta yapmayı planladığımız Ilıca Otel projemizi tamamladık. 40 oda, 96 yataklı olacak otelimizin 3 termal havuzu olacak. Otel içinde konferans ve toplantı salonları, SPA ve spor merkezleri, restoran ve kafeler olacak. Bölgede Roma döneminden kalma kalıntılara var. Bu alanda da çalışma yapacağız ve bu kalıntıları da projemizin bir parçası haline getireceğiz. Ilıca Otel için Anıtlar Kurulu’ndan gerekli izinleri aldıktan sonra hemen ihaleye çıkacağız. Projeyi yap-işlet-devret yöntemi ile yapmayı planlıyoruz. Ilıca Otel Gölcük’ün ekonomisini, turizmine ve kültürüne büyük değer katacaktır” dedi. 

ILICA OTEL BU ALANA YAPILACAK: Gölcük Belediyesi tarafından projesi tamamlanan ve yap-işlet-devret yöntemi ile yapılması planlanan Ilıca Otel bu alana yapılacak.

Eriklitepe bir bütün olacak

Eriklitepe Tabiat Parkı’nı ikiye bölen İznik yolunu parkın dışına çıkartacaklarını söyleyen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Milli Parkların projelerini onayladığını belirtti.

GERÇEK KİMLİĞİNE KAVUŞACAK

Gölcük’ün en önemli turizm alanı olan ve özellikle kış aylarında büyük ilgi gören Eriklitepe Tabiat Parkı Projesi hakkında bilgi veren Sezer, “Gölcük için büyük bir değer olan 630 dönüm Erekli Tepe Tabiat Parkının bir bütün haline gelmesi için Milli Parklar Genel Müdürlüğüne proje sunduk.  İznik Yolu’nun parkın dışına çıkartılması ile ilgili projemiz kabul edildi. Tabiat Parkı’nı ikiye bölen bu yolun parkın dışına çıkması ile birlikte park bir bütün olacak. Şu anda parkın içinden kamyonlar geçiyor. Bu görüntü gerçekten Tabiat Parkının ruhuna aykırı. Bu proje ile park gerçek kimliğine kavuşacak. En kısa zamanda çalışmamızı başlatıp, İznik yolunu parkın dışına çıkartacağız” dedi.

TAİBAT PARKINDAN BU YOL KALKACAK: Eriklitepe Tabiat Parkını ikiye bölen İznik Yolu parkın içinden kaldırılacak ve dışına verilecek. Yol tabiat parkının dışından geçmesi için Gölcük Belediyesinin hazırladığı proje onaylandı.

Gölcük Millet Bahçesi başlayacak

Gölcük’te ilk Millet Bahçesinin ihalesinin 18 Ağustos’ta yapıldığını belirten Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, ikinci bahçe için ise çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

39 FİRMA İHALEYE GİRDİ

TOKİ tarafından yapılması planlanan Millet Bahçeleri ile ilgili bilgi veren Sezer, “Gölcük’te iki Millet Bahçesi Projemiz var. İlk Millet Bahçemiz Koray Aydın Parkı üstünde eski enkaz döküm sahasında yapılacak. 18 Ağustos’ta ihalesi yapıldı. 21 milyon 609 bin lira muhammen bedel ile TOKİ tarafından ihaleye çıkartılan Millet Bahçesi için 39 firma teklif verdi. 25 firma sınır değerin üstünde teklif verdi. İhalenin sonuçlanmasını ve çalışmaların başlamasını bekliyoruz.

224 LOJMAN YAPILMASI LAZIM

İkinci Millet Bahçemizi ise Mareşal Fevzi Çakmak Caddesinin kuzeyinde Donanma Komutanlığının içinde kalan 46 dönümlük askeri alanda yapmayı planlıyoruz. Bu arazinin verilmesi için 224 askeri lojman ve bir kreşin yapılması istendi. Lojmanlar Şahintepe’de yapılacak. Milli Savunma Bakanlığına yazı gönderdik. Ancak henüz bir gelişme yok. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Savunma Bakanlığı yapmazsa 100 konutu yapacağını söyledi. Görüşmeler devam ediyor. Süreci sıkı takip ediyoruz” dedi.

İLK MİLLET BAHÇESİ BURAYA YAPILACAK: 18 Ağustos’ta 39 firmanın katılımı ile yapılan Gölcük Millet Bahçesi ihalesinin kısa zamanda sonuçlanması bekleniyor. İlk millet bahçesi Koray Aydın Parkı’nın üstünde bulunan eski enkaz alanında yapılacak.

29 Eyl 2020 - 21:17 - Gündem --- Okunma

Muhabir Süriye Çatak Tek

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 4.625.579 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

21

Gölcüklü - Gölcük'te,

Devlet Tiyatroları, Kocaeli Şehir Tiyatrosu, İstanbul Şehir Tiyatrosu ve özel tiyatroların turneye gelebileceği, düzgün bir Tiyatro salonu istiyoruz !

Kavaklıdaki Kongre sarayı ya da Şiriköy'deki Kazıklı Kervansaray gibi saçma sapan salonları Tiyatro Salonu dşye yutturmayın, ne doğru düzgün ışıkları ve ne kulisleri ne de Tiyatro temsiline uygun salonları. Madem kentsel dönüşüm yapacaksınız, böyle bir salon da inşa edin, hatta içinde sergi salonu da olsun lütfen.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 01 Ekim 23:57
19

Hakan - Şehitler mahallesi heryer yama yollar çukur sallanarak geçiyoruz asfalt gerekli

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 01 Ekim 11:30
15

N.öz - n.öz.yıllardır huzurevi ve civarında birşey yapılmadı başkanımın buralar için projesi varmı acaba ne bir parkımız nedesiporyapacağımız bir yer var şimdiye kadar hiç hizmet görmedik bina kirliliğinden başka oysa gözlemen tepeden aşağıya kadar bir vadi pâŕk yapılabilir ankara daki dikmen vadisi gibi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 20:45
13

Meral - Halidere hiç bakan yok sadece merkez de iki market o kadar araba şart taksi durağı bile yok arabası olmayan napsin eski petrolün oraya tek market bile çok iş görür

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 30 Eylül 12:28
16

Temel Reis - @Meral 13 nolu yoruma cevabı: Siz nerede yaşıyorsunuz Meral Hanım. Halıdere'ye yapılanları belediyeye gelin size anlatsınlar. Yazmakla bitmez. O saydığınız şeylerle belediyenin ne ilgisi var Allah aşkına. Market ile taksi durağından belediyeye ne?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Ekim 11:10
12

Fatma Yıldız - Gölcük donanmadaki o eski bos evler görüntüyü nekadar cok kötü gösteriyor nezaman düzelicek hastane harika olmuş emeginize sağlık

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 11:51
10

Vatandaş - Gölcük e her gelen başkan sallıyor birde icraat olsa git yakınındaki başiskeleden örnek alsın biraz otel miş rant için kime verilecek acaba gölcüklülerin bir eksiği oteldi sağolasın başkan

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 11:21
17

Mehmet Erdem - @Vatandaş 10 nolu yoruma cevabı: Sen gitte bankası bile olmayan Başiskele'de otur o zaman. Bedava konuşma.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 01 Ekim 11:11
07

O.bu - Sayın başkan mahalleniz ulaşlı adında bir yer var hatırlarmısınız sadece g9lcük. Gölcük. Gölcük zamanı gelince kseyle oturamazsınız haberiniz olsun

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 30 Eylül 08:13
09

Temel Reis - @O.bu 07 nolu yoruma cevabı: Ulaşlı'nın en önemli sorunu yakında çözülecek az bekle o zaman oturursunuz. Tüm kente hizmet üreten bir başkan az destek olun.

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 30 Eylül 11:01
06

Omr - Cok cok gec kalinmis hizmetler onceki koltukcular elini surmedigi icin bu ypmaya calisiyo baya bi zaman alacak gibi hadi hayirlisi

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 07:39
05

Hulusi̇ Özdi̇lek - Gölcük ün merkezine dokunma ,dışına yap- Pirireis ilk okulu ve orta okulu yıkarak anı bırakmadınız-Gölcük ün tarihini yok etme.Yürüyerek gidilen stat vardı,şimdi yapılan stat a giden yok.70 senedir Gölcüklüyüm...Yeni şeyler uğruna , yok etme ...Dışına çevresine yap...

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 30 Eylül 03:27
18

Ayşe Dışpınar - @Hulusi̇ Özdi̇lek 05 nolu yoruma cevabı: Sen anılarınla yaşayacaksın diye Gölcük tarihi eser mi kalsın Hulusi bey. SAçma sapan yorum olsun diye konuşmayın lütfen.

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 01 Ekim 11:13
04

Hahan - yüzbaşılara da sağlık ocağı sözü vermştiniz.her sözünüz böyle mi .traşı bırakın artık...

Yanıtla . 1Beğen . 5Beğenme 30 Eylül 01:08
11

Ferhat Saygun - @Hahan 04 nolu yoruma cevabı: Yüzbaşılara 300 yataklı koca hastane yapılıyor. Daha ne istiyorsun.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 30 Eylül 11:50
08

Temel Reis - @Hahan 04 nolu yoruma cevabı: Yapıldığı zaman traşı görürsün sen!!!

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 30 Eylül 10:58
03

Tarkan - Golcüye bir şey yapılmaz hükümet para vermez dişli bir belediye başkanı lazim her taraf çöp yerlerde köpekler eşelemiş pislik goturuyo her tarafi

Yanıtla . 7Beğen . 6Beğenme 29 Eylül 23:20
02

Halk - Eski sanayiye avm vs yapın sonrasında kentsel dönüşüm olmalı halk bu süreçte nerden alışveriş yapacak.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 29 Eylül 23:03
01

Hakan - Esnaf ne yapsın gölcükte bu proje çarşı merkezindeki esnafı yok eder.

Yanıtla . 3Beğen . 6Beğenme 29 Eylül 22:52
20

Mahalle Sakini - @Hakan 01 nolu yoruma cevabı: Sayın Başkanım İhsaniye merkez mah yağmur yağdığında dükkanlar ve evler hep su altında kalıyor yol kenarlarında su giderleri yok çok eskiden İhsaniye Beledisi zamanında yapılan yol kenarları yapı taşlar var onlarda yerlerinden çoğu sökülmüş ilgilenirseniz sevinirim saygılarımla

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Ekim 13:06
14

Ahiskali - @Hakan 01 nolu yoruma cevabı: Bâşkan iyi niyetiyle çalisiyor,çalişmalari ve sözleri takip ediyoruz,umarim lafta kalmaz ve gölcük kendine gelir artik,esnafinda,vatandasinda yüzü güler,umutlu ve mutlu olmak istiyoruz,

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 30 Eylül 15:50

BAY BAYAN GARSON ARANIYOR

Kocaeli Devlet Hastanesi kantininde çalıştırılmak üzere deneyimli BAY-BAYAN GARSON alınacaktır

Tel: 0532 577 76 41

MOBİLYA USTALARI ARANIYOR

Deneyimli MOBİLYA USTALARI aranıyor. HÜSEYİN EREN MOBİLYA 

Tel: 0532 671 81 36

NESİL OTO RENT A CAR

NESİL OTO RENT A CARARAÇLARINIZ DEĞERİNDE KİRALANIR Derince/KOCAELİ 

Tel: 0532 200 85 41 0262 527 74 94

DEVREN SATILIK BÖREK POĞAÇA DÜKKANI

DEVREN SATILIK BÖREK POĞAÇA DÜKKANIMüşteri potansiyeli yüksek, trafiği yoğun ana cadde üzerinde, 3 tane okul yolunda, açık oto pazarına yakın,

Tel: 0537 888 72 88

Şoför aranmaktadır

AÇIK KASA TIR KULLANABİLECEK E SINIFI EHLİYETE SAHİP ŞOFÖRE İHTİYACIMIZ VARDIR Adres: ARDEN NAKLİYE LTD.ŞTİ KARADENİZLİLER MAH ALİ İSLAM CAD NO 90...

0262 349 56 43

Vasıflı- Vasıfsız Elemanlar Alınacaktır

  Palet imalatı yapan fabrikamızda BAY-BAYAN vardiyalı çalışabilecek vasıflı vasıfsız elemana ihtiyacımız vardır Adres: ARDEN NAKLİYE LTD.ŞTİ KARAD...

0262 349 56 43

ELEKTRİK USTASI VE KALFALAR ARANIYOR

YUSAY ELEKTRİK ELEKTRİK USTA ve KALFALARI ARANIYORSerdar Mh. Pasinler Cad. No: 14 /C Başiskele

Tel: 0 536 566 66 38

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR

Vasıfsız eleman aranıyor Maaş+ sgk+ servis+ yemek     Servisimiz Bekirdere-Yeşilova-Kandıra sapağı güzergahından geçmektedir. Fabrikamızda palet, s...

Tel:0262 373 47 08 

ELEMAN ARANIYOR

ACELEYurtiçi Yurtdışı Gemilerimizde YÜKSEK MAAŞLA ÇALIŞMAYA NE DERSİNİZ?Arizona Denizcilik

Tel: 0216 345 48 08 0546 853 68 52

BAY BAYAN ELEMAN ARANIYOR

STELLAE DENİZCİLİKGemilerimize vasıflı-vasıfsızBAY BAYAN ELEMANLARAlınacaktırSosyal haklar sağlanmaktadır

Tel: 0542 686 92 77 0 216 550 77 77