Lastik-İş Sendikası’ndan çok sert yanıt!

Lastik-İş Sendikası Genel Merkezi, bir süredir Genel Başkan Alaaddin Sarı’ya yönelik bazı yayın organlarında çıkan haberlere çok sert yanıt verdi.

“Tek yürek” olan Lastik-İş Sendikası Genel Merkez Yönetimi ve Şube Başkanlarının ortak imza attığı açıklama şöyle;

ONURLU MÜCADELEMİZİ LEKELEYEMEZ

Son günlerde sendikamız Lastik-İş’i hedef alan ve aslı astarı olmayan saldırılarla yeniden karşı karşıyayız. Bilindiği gibi geçmişten bugüne sendikamızı zor durumda bırakmak için belli çevrelerce gerçek dışı iddialar ortaya atılmıştır. Bu iftira ve karalamalar Lastik-İş’in sendikal politikaları üzerine olmamıştır. Genellikle bireysel karalamalarla sendikamızın ve mensuplarının kamuoyu gözünde lekelenmesini sağlamak için ortaya atılmıştır. Aynı çevreler benzer saldırılarını bugün de sürdürmektedirler. Nitekim 26 Ocak 2021 günü Kocaeli’ de yayınlanan ve artık kime hizmet ettiği iyice ortaya çıkmış bulunan bir gazete sendikamızın Genel Başkanı Alaaddin Sarı’yı ima ederek ve fotoğrafını koyarak asılsız iddialar ortaya atmış bulunmaktadır. Genel Başkanımız Alaaddin Sarı’nın aylık 50 bin lira ücret aldığını iddia etmiş ve Lastik-İş’i sendika ağalarının bulunduğu örgütlerden biri şeklinde tanımlamıştır.

ÇİRKİN VE GERÇEK DIŞI İDDİALAR

Bu çirkin ve gerçek dışı iddiaları kesinlikle reddediyoruz. Lastik-İş’in tüm başkanlar kurulu üyeleri olarak bu yayın organını yalanlardan medet uman bu tutumu dolayısıyla şiddetle kınıyoruz. Sendikamız Lastik-İş, herkesin, Türkiye ve Dünya işçi sınıfının gözü önünde, toplumsal mücadelesini sürdürmektedir. Sendikamız, ülkemiz işçilerinin başka hiçbir işyerinde ve işkolunda sahip olmadığı en ileri hakları üyelerine sağlamayı başarmış bir sendikadır. Sendikal mücadele ve toplu sözleşme politikaları açısından örnek gösterilecek, devrim niteliğindeki uygulamalara imza atmıştır. Grev ertelemelerine karşı verdiği mücadelede, kölelik yasası hükümlerini reddettiğinde, taşeron uygulamasını tümüyle ortadan kaldıran bir adım attığında, Türkiye’nin en yüksek ücret ortalamasına ulaşan işkolu ve işyerlerinde toplu sözleşmeler bağıtladığında, 71 yıllık mücadele birikimiyle bu sonuçlara ulaşmaktadır. Üyelerinin ve işçi sınıfının çıkarları söz konusu olduğu zaman, Lastik-İş, her türlü mücadeleyi sonuna kadar sürdürmüştür, bundan sonra da kararlılıkla sürdürecektir.

KORO HALİNDE SENDİKAMIZA SALDIRIYORLAR

Tarih boyunca çeşitli nedenlerle sendikamızı engellemeye çalışanlar, yöneticilerimizi karalayarak üyelerimizin gözünde kuşkulu hale getirmeye uğraşanlar hep var olmuştur. Kendi kişisel çıkarları için işçilerin bugününü ve geleceğini kurban etmeye hazır, sorumsuz insanlar zaman zaman seslerini çıkarmaya çalışmıştır. İlkesiz ve tüm hayatlarında gözlerini kişisel çıkarların kör ettiği insanlar, bir koro halinde sendikamıza saldırmaktan geri durmamışlardır. Ancak hiçbir zaman Lastik-İş’in onurlu geçmişine leke sürmeyi ve mücadelemizi zayıflatmayı başaramamışlardır. Sınıf mücadelesini iftiralarla, karalamalarla ve kendi kişisel çıkarları için sürdürmek mümkün değildir.  Sendikamızın on binlerce üyesi bu davranışların gerçek nedenini çok iyi bilmektedir ve bu kişileri de çok iyi tanımaktadır. Sendikamız yöneticilerinin çok yüksek ücret aldığını öne sürerek karalama yapanlar, sendikamızı kendilerinin çiftlik gibi yönettiği işyerleri ile karıştırmaktadırlar. Lastik-İş Sendikası, gelenekleri olan, kurumsal yapısı oturmuş, demokratik ve şeffaf bir işçi sınıfı örgütüdür. Lastik-İş sendikasında hiç kimsenin tek başına yönetici ya da çalışanların ücretlerini veya kişisel haklarını belirleme yetkisi yoktur. Sendikamızda bu kararların tamamı üyelerimizin özgür iradesiyle oluşturulan Genel Kurullarda karara bağlanmaktadır. Aslında bu durum karalama yapanlar da bilmekte ancak ihtirasları akıllarını yok ettiği için gerçek dışı saldırılarını sürdürmektedirler.

KENDİ İÇİMİZDE DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ

Sendikamızın Genel Başkanı Alaaddin Sarı’nın yönetimde olduğu son 20 yılda Lastik-İş Sendikası her açıdan gelişip güçlenmiştir. Kendi içinde birlik ve dayanışmasını sağlamlaştırmıştır. Mücadeleci bir sendika olarak yaşanan tüm ekonomik krizlere ve sorunlara karşın, üyelerimizin iş güvencesini ve satın alma güçlerini koruyup geliştirmiştir. Sendikamızı iflasın eşiğinden alarak mali durumu çok güçlü ve birçok sendikanın özenerek baktığı bir düzeye çıkarmıştır. Yeni örgütlenmeleri gerçekleştirirken İbrahim Ethem gibi, Sumitomo gibi, Hakan Plastik gibi tarihsel önem taşıyan direniş örnekleri sergilemiştir. Sendikamız Lastik-İş, Alaaddin Sarı’nın yönetiminde ve başkanlığında; Onursal Genel Başkanımız Rıza Kuas’la başlayan mücadele çizgisini hiçbir ödün vermeden ve geliştirerek sürdürmüştür. Bu tarihi gerçeği nereden güç aldığı belli olan karanlık çevrelerin sendikamıza yönelttiği iftiralar ve gerçek dışı suçlamalar örtemez.

ORTAYA ATTIKLARI İFTİRALARDA BOĞULACAKLAR

Kendi kişisel çıkarları peşinde koşarak sendikamıza ve üyelerimize düşmanca davranışlar gösteren “eski şube yöneticileri” de ortaya attıkları yalanların içinde boğulacaktır. Sendikamızın efsane genel başkanı Karacan’ı katlederek Lastik-İş’i sindireceklerini ve zayıflatacaklarını düşünenler, ne kadar yanıldıklarını açıkça görmüşlerdir. Karacan’ın öldürülmesinden sonra Lastik-İş, üyeleriyle, yöneticileriyle, temsilcileriyle ve tüm birimleriyle daha sıkı bir dayanışma içinde olmuş ve sendikal mücadeleyi daha kararlı bir şekilde sürdürmeyi başarmıştır. Bizler Lastik-İş sendikasının sorumluları ve görevlileri olarak, Genel Başkanımız Alaaddin Sarı’ya yöneltilen gerçek dışı iftira ve suçlamaları bir kez daha şiddetle kınıyoruz. Genel başkanımız öne sürerek hem kendisinin hem sendikamızın yıpratılmasına izin vermeyeceğimizi, bu niyetle hareket edenlere karşı yüksek sesle haykırıyoruz.

ŞARLATANLARA GEREKEN YANIT MAHKEMEDE VERİLECEK

İftiralarla yol almaya çalışan basın organlarını gerçeklere bağlı kalmaya ve sorumlu gazetecilik yapmaya davet ediyoruz. Bu konuda Genel Başkanımızın ve sendikamızın şarlatanlara ve yalancılara karşı gereken her türlü mücadeleyi sürdüreceğini ve yasal haklarını kullanmak için ne gerekiyorsa yapacağını da belirtmek işitiyoruz. Hiçbir güç, hiçbir tuzak ve hiçbir baskı, sendikamızı, üyelerinin ve tüm işçilerin hak ve özgürlük mücadelesini sürdürmekten alı koyamayacaktır. Bu niyetle sendikamıza saldırılar yöneltenler, tarihte olduğu gibi bugün de, bundan sonra da hüsrana uğrayacaktır...”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

LASTİK-İŞ SENDİKASI BAŞKANLAR KURULU

İHSAN MALKOÇ (Genel Sekreter )
ZİYA ÜNAL(Genel Başk. Yard./Tis Dai. Başk.)
SALİH GÜR( Eğitim, Basın Yayın Dai. Bşk.)
ALİ ÖZTÜRK (Hukuk Dai. Bşk.)
NEJDET ULUSOY (Mali İşler Dai. Bşk.)
ALPEREN ŞAKACI( Örgütlenme Dai. Bşk.)
GÖKHAN ATALAY(Kocaeli Şubesi İdari Sek. )
AKIN GİRAY( Kocaeli Şubesi Mali Sek. )
MUSTAFA SİPAHİ( Adapazarı Şube Başkanı)
YASİN ONAR( İstanbul Şubesi Bşk. Vek.)
MEHMET GENÇAY(İstanbul Şubesi Mali Sekreteri)
ÖZAY BEKTAŞ( Gebze Şubesi Bşk. Vek.)
YUSUF ZİYA SARI (İzmir Şubesi Bşk.)

28 Oca 2021 - 17:22 - Gündem --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.859.032 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

22

Mehmet Emin - Eski yönetim ile bir esnaf açılışında bir arada olma fırsatı yakalamıştım gayet mütevazi idiler. Kuran okundu hep beraber esnaf arkadaşa dua ettiler küçük birtakım hediyeler verdiler. Kısacası bütün yönetim halkın içindeydi.

Yeni yönetimide gördüm iş insanı aralarında tanınmış birisi olmama rağmen 100 metre yaklaşabildim. Sosyal medyadaki paralı ama yüreksiz kabadayılara benziyorlar. İnsana yaklaşmıyorlarki işçiye nasıl yaklaşsınlar. Kimse bana darılmasın gücenmesin doğrusu bu gördüklerimi anlatıyorum. Bi dünya eskortla gezmek nedir, silahlı korumalar nedir. Bu yanlarında gezen ordu bedavayamı geziyor. Bedava gezmiyorsa çıkarlar için geziyorlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 10:17
21

Cenk Günaydın - başkan 21 sene pirelli de işçilik yaptım boşa sayfalarca yazı yazmayın işçi ne olduğunu da ne olduğunuzu da biliyor

adam sormuş maaşınız kaç para cevap yok o listede ki tüm şahıslar son bir yılda ne maaş almış açıklasın bodrolarıyla madem sizle uğraşılıyor ağızlarını kapamış olursunuz ama böyle şaibe altında kalırsınız

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 19:01
18

İzmitli - SADECE bir-iki soru soruldu sayfalarca açıklamaya bakınız suçluluğun BELGEsidir. Yazıktır bu ülkeye. ŞARK kurnazlığı. Örnek; 50 bin denildi ya, 49.999tl olsa maaşı, hayır 50 bin değil der bu zihniyetteki idareciler. 13 kişi sıkılmadan ad-soyad vermiş ama bir teki bile MAAŞ kaç lira? cevabını vermiyorlar. İsimlerinin yazılı olduğu yer kadar bir kağıt üzerine maaşlar yazılsa, bu kadar yersiz, gereksiz ayrıntıya gerek kalmazdı. Laf kalabalığı, suçluluğun belgesidir.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 11:43
16

Yahya Kaptan - BÖYLE HACİMLİ ÜYEYE SAHİP SENDİKA BAŞKANI NET OLMALI.

GÖSTERSİN BORDROSUNU VE YAN HARCIRAHLARINI!!!

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 08:44
17

Jeol.müh. Behzat Gönül - @Yahya Kaptan 16 nolu yoruma cevabı: Haklısın, bundan sonra beklenen İstanbul depremini tespit yaptıktan sonra sizlere bedavadan haber vermeyeceğim.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 29 Ocak 11:05
15

Komik - Anladığım kadarıyla maaş daha yüksek düşük yazıldı diye bu tepki

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 06:39
14

Izmitli - Ee kac kisinin hak mucadelesini en ust seviyede yapiyor, populizm yapiliyor. Bedavaya yapacak hali yok.

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 29 Ocak 05:56
13

Helal - Bi imam bile on bin lira maaş alıyor ne iş yapar ülkeye ne faydası var hiççççç bu alaattini tanımam etmem ama binlerce kişi için koşturmasa orda bırakmazlar zaten onun için elli binde alsa hakkı

Yanıtla . 0Beğen . 9Beğenme 29 Ocak 03:01
20

Jeol.müh. Behzat Gönül - @Helal 13 nolu yoruma cevabı: Özetle sürümden kazanıyor demektir, işçi sayısı çok deniyor. 5000 işçi × 20 tl alınsa = 100bin tl yapar. Kalan para personel gideri v.b. olur. Bir söz var, örgütlü ve plânlı 50 adam dağınık olan 5000 kişiyi yönetir... ! Bu lastik işçileri depremi önceden bilmek istemiyor diye anladım.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 14:39
19

ali bak - @Helal 13 nolu yoruma cevabı: imamın amiri müftü ne kadar maaş alıyor önce onu öğrenseniz Sayın Helal?

ilçe amirleri ve ve müdürleri 7700- 8000 civarında maaş alır. Mal müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 12:03
12

Ferhat1 - Sayın genel başkanım rica ediyorum sözleşmeli personel ile ilgili açıklama yapar mısınız

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 00:21
11

Işçi - kaç tl maaş indirdiklerini niye yazmıyorusunuz!!!!

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 23:29
10

Burak - Gerçek dışıysa neden maaşınızı açıklamıyorsunuz?

Yanıtla . 17Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 22:02
08

Muhsin - bu kadar laf kalabalığı yapıyorsunuz da madem iddialar asılsız aldığınız maaş nedir niye açıklama zahmetinde bulunmuyorsunuz?

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 21:24
07

Aziz Izmit - çok traş yapmışşınız boş laflar etmişşıniz ama kaç para maaş aldıgınızı söylememişşiniz .çocukmu kandırıyorsunuz

Yanıtla . 15Beğen . 1Beğenme 28 Ocak 20:57
06

Kandıralı - Sonuna kadar okudum benim maaşım şu kadar şube başkanın ki şu kadardır. Diye bir ifade göremedim demekki ateş olmayan yerden duman çıkmazmış.

Yanıtla . 19Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 20:25
04

Erkan - Güzel laf çevirmişsiniz ama maaş sorusuna hala cevap verilmemiş...

Yanıtla . 19Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 19:28
03

Sakıncalı Piyade - Keşke bu isimlerin yanında aldıkları maaş ve yan ödenek leride yazsalardı.

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 18:58
02

Mert - Tamam söylediklerinizi hepsini okuduk anlaşılmayan bir şey yok fakat sendıka başkanlı ne kadar maaş aldıgı ı neden söylemiyor cok mu zor bu kadar acık lama yapılıyor maaş acıklanmıyor?

Yanıtla . 29Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 17:42

KUMLAMACI ARANIYOR

Firmamız ANIL KUMLAMA bünyesinde çalıştırılmak üzere KUMLAMACI ve kumlamada yetiştirilecek elemanlar aranmaktadır.  MÜRACAT: ANIL KUMLAMA BOYA TAH.İŞL...

MOBİLYA USTALARI ARANIYOR

(Tercihen şoförlüğü olan) MOBİLYA USTALARI ARANIYOR İmalat Ve Montajda Çalışabilecek Mobilya Ustaları Aranıyor MAAŞ+YOL+YEMEK+SGK TEL: 0532 738 11...

İMALAT USTALARI VE YARDIMCILAR ALINACAKTIR

LPG tanker imalatında çalışacak İMALAT USTALARI VE YARDIMCILAR alınacaktır. Harsan Tanker Treyler Sanayi Mah. Meşale Sok. No : 17 İzmit 0262 335 50...

ORKA GROSS MARKET ELEMANLAR ARIYOR

ORKA GROSS MARKETBünyemizde çalışacak KASİYER- REYON GÖREVLİSİ- SEKRETER- MANAV- MUHASEBE- DEPO SEVKİYAT ELEMANI ve GRAFİKER ELEMAN alınacaktırTel: 05...

ATOMİC MUTFAK BANYO PERSONELLER ARIYOR

ATOMİC MUTFAK BANYO Derince Mobilya Fabrikamızda çalışacak Sanat okulu mobilya bölümü mezunu araç kullanabilen askerliğini yapmış bilgisayar kullanabi...

BAY-BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR

İzmit Merkez unlu mamüller Mağazamızda görevlendirilmek üzere; 30 Yaş üstü BAY-BAYAN ELEMAN alınacaktır Tel:0262 311 64 75 - 0 532 691 46 28

DEVREN KİRALIK/SATILIK

Lokanta ve Restoran 430 m2 - 1,5 kat  Şehrin en nezih semtinde Tel: 0532 364 05 83

BORÇEL MÜHENDİSLİK ELEMANLAR ARIYOR

BORÇEL MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ Mekanik tesisat sektöründe faaliyet gösteren firmamıza taahhüt ve mekanik bakım işlerinde çalışacak Fabrikalarda çalışma...

USTALAR ARANIYOR

Mutfak dolabı imalatından ve montajından anlayan USTALAR ARANIYOR Metretül hesabı çalışabilir.4.000 TL Maaş+ SGK+ Servis+ Yemek Uzuntarla- Kartepe ...

Her Türlü Çatı

HER TÜRLÜ ÇATI Kiremit Aktarma Çatı Katı Teras Kaplama, Şıngıl, Çatı Oluk Temizliği ve Çatı Temizliği İTİNA İLE YAPILIR Sinan Ünver

0535 346 87 29