Kuruçeşmeliler Hürriyet'e ateş püskürdü

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’ten seçim öncesi kendilerine verdiği iş vaadini tutmasını isteyen Kuruçeşmeliler, “Verdiğiniz sözleri ne çabuk unuttunuz” tepkisini gösterdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Kuruçeşmeliler, İzmit Beldiye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in seçim öncesi verdiği sözleri tutmadığını belirterek açıklama yaptı. Kuruçeşme meydanda bir araya gelen Kuruçeşmeliler şunları söyledi: “Fatma Kaplan Hürriyet seçim çalışması kapsamında ilk ziyaretlerini derneğimize 7 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirdiğinde ‘İzmit'in imkanları çok geniş. Genç arkadaşlarımıza iş imkanı sağlayacağız. Kuruçeşme'de bir proje yapacağımızda buranın gençlerini değerlendireceğiz. Kuruçeşme'yi Kuruçeşmelilerle yöneteceğiz’ sözünü vermişti.

ÜVEY EVLAT DEĞİLİZ

Seçimin üzerinden geçen 2 yılın ardından Kuruçeşme üvey evlat muamelesi görmekten kurtulamamış ve hatta bunun da ötesinde hiç olmadığı kadar ötekileştirilmiştir. Belediye başkanının ziyaretinde mahallenizde alın teriyle çalışıp evine ekmek götürmek isteyen genç kardeşlerimize verilen sözler maalesef unutulmuştur. Temsiliyet noktasında hiç bu kadar zayıf kalmayan mahallemiz bu dönem karşısında muhatap alacak kimseyi bulamamaktadır.

MEYDANA BEKLİYORUZ

Belediyeye belirli mahallelerden onlarca insan işe girerken Kuruçeşme'yi yok saymak hangi vicdana sığar. Fatma Hanım 2 yıl önce verdiği sözleri ne çabuk unutmuştur. Verdiği sözleri hatırlamayanlara bu mahalle halkı yeri ve zamanı geldiğinde hatırlatmasını bilir. Mahallede hiçbir geçerliliği olmayan insanlarla problemleri aşamazsınız. Bu mahalle kimsenin tekelinde değildir. Bunun aksini iddia eden kim varsa buyursun Kuruçeşme Meydanı'na bekliyoruz. Hiçbir şey olmamış gibi davranamazsınız. Bu şekilde davranmaya devam ettiğiniz sürece demokratik çerçevede bu protestoların devamı da gelecektir. Çözüm arayanlar için çözümün adresi seçim zamanı söz verdiklerinizdir."

# İzmit

02 Nis 2021 - 15:59 - Gündem --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.193.758 gösterim gerçekleşti.