Harun Yıldızlı: “Hep sahadayız, çok çalışıyoruz”

Yıldızlı, “Biz sahadayız. Çalışıyoruz. Çok çalışıyoruz. Ama yaptığımız çalışmaları burada söylemeyelim. Arkamızdan gidip sıkıntı çıkarmasınlar diye sessiz sedasız çalışıyoruz” diyor.

Süriye Çatak Tek
Süriye Çatak Tek Tüm Haberleri

Yakın akrabam değil, ticari ortaklığım yok

Yeni yılla birlikte başladığımız söyleşi serisine devam ediyoruz. Aslında çok önce planladığımız CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı ile geçtiğimiz hafta içinde bir araya geldik. Zamanlaması nedeniyle oldukça önemli hale gelen söyleşi için genel yayın yönetmeniz Adem Turgut ve yazı işleri müdürümüz Cemalettin Öztürk ile birlikte CHP il binasına gittik. Aslında uzun bir söyleşi oldu. Sadece Yıldızlı değil, Turgut ve Öztürk de sık sık söze girdi. Karşılıklı sohbet kısımları dışında kalanları söyleşi olarak derledim. Ancak haftanın en önemli konularından biri olan denetim komisyonu raporunda adı geçmesiyle ilgili olarak Yıldızlı’nın açıklamalarını da buraya eklemeliyim. Yıldızlı, yeğenine de doğrudan teminle iş verilmesiyle ilgili olarak “Yeğenim yani abimin oğlu değil. Üçüncü dereceden çok uzaktan akrabam… Ortak ticaretimiz de yok. Benim İzmit Belediyesi ile de hiç ticaretim yok. Sanki 26 milyon TL’lik iş yapılmış gibi doğrudan temin miktarının tamamı noktasında laflar edildi. Bunlar doğru değil” diyor.

ÇALIŞMALARI YAYINLAMIYORUZ

CHP seçim startını verdi. Kocaeli örgütleri olarak çalışmalara başladınız mı?

Biz bugüne kadar 200 mahalleyi gezdik. Biz göreve geldiğimiz günden beri seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Seçim takvimi açıklandıktan sonra vatandaşa gitmenin bir kıymeti yok. Bunu da çok iyi bilen bir ekip olarak vatandaşa gidiyoruz. Muhtarların evine kadar gidiyoruz. Ama yayınlamıyoruz. Yayınladığımızda hemen oraya çöküyorlar. Saha bizim için çok kıymetli. Dernekleri, esnafları geziyoruz.

KEMAL KILIÇDAROĞLU ÖNCE KARAMÜRSEL’E GELECEK

Parti büyüklerine gidiyor musunuz?

İlçeleri tek tek dolaşıyorum. İlçe başkanlarını, kanaat önderlerini, önceki dönem il ve ilçe başkanları ile görüşüyoruz. Genel başkanı da ilk olarak Karamürsel ve Gölcük’e getireceğiz. Oradan batıya gideceğiz. Sonra milletvekili grubu ile Gebze’de yaptığımız çalışmayı burada yapacağız. CHP sahada. Halkın problemlerini çok iyi biliyoruz.

HERKESE DOKUNUYORUZ

Diğer siyasi partilerden olan kanaat önderlerini ziyaret ediyor musunuz?

Örgüte emek veren büyüklerimizi harekete geçiriyoruz. Sadece kendi partime emek verenleri değil siyasi parti gözetmeksizin gidiyoruz. İnsanları ayırt etmeden geziyoruz. Biz her kesime dokunacağız ve onlara gidip fikirlerini alacağız. Aynı zamanda bu çalışmaya milletvekillerimizi de dahil ederek bir tarama yapacağız.

TÜM SORULARI YANITLADI: CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, tüm sorularımıza içtenlikle yanıt verirken, Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut ve Yazı İşleri Müdürü Cemalettin Öztürk ile uzun uzun sohbet etti.

SANDIK GÖREVLİLERİ VE YEDEKLERİ TAMAM

Sandık görevlilerinizi tamamladığınız mı?

Sandık görevlilerimizi hazırladık ve eğitim çalışmalarını yapacağız. İlçe ilçe çalışma yaptık. 4 bin 200 civarında görevlimiz var. Sandık görevlileri için yedeklerimizi de hazırladık.

Seçim çalışmaları kapsamında neler yapıyorsunuz?

Biz sahadayız. Çalışıyoruz. Çok çalışıyoruz. Ama yaptığımız çalışmaları burada söylemeyelim. Arkamızdan gidip sıkıntı çıkarmasınlar diye sessiz sedasız çalışıyoruz. Çünkü kime gitsek ardımızdan oraya gidiyorlar.

SANDIKTAN KORKAN SİYASET YAPMASIN

Ön seçim yapacak mısınız?

Milletvekillerinde bizim öngörümüz ön seçimdir. Ama bu takdir sayın genel başkanımızdadır. Biz örgüt olarak kongrede ne dediysek bugün hala o noktadayız. Sandıktan korkan siyaset yapmasın. Her zaman bunun arkasındayım.

ESNAF KAN AĞLIYOR

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanını ziyaret ettiniz mi?

Kadir Durmuş’u defalarca ziyaret ettim. Hata o binada bulunan tüm odalara gittim. Biz iktidar istiyoruz. İktidar koltukta oturarak gelmez, vatandaşa giderek, onlara dokunarak olur. Esnaflarımız ve vatandaş kan ağlıyor. Bu ülkenin gündemi değiştirerek yaşananların üzerine örtemezler. Artık miatlarını doldurdular. Kent esnafı hafta sonu kapalı zincir marketler açık. Esnaflar bu konuda ciddi sıkıntı yaşanıyor.

ALT YAPIYI YAPSINLAR HEMEN ÜST YAPIYA GEÇERİZ

Fethiye Caddesi bölgesindeki esnafların ciddi sıkıntıları var. İzmit Belediyesi'nin cadde için hazırladığı proje de bir türlü hayata geçirilmedi. Esnafların çok ciddi eleştirileri var. Bu konuda örgüt olarak belediye ile görüştünüz mü?

Fethiye Caddesi'nin alt yapısı Büyükşehir’de üstü bizde. Alt yapıda bir sürü disiplin var. Su, doğalgaz, elektrik, Telekom, internet, temiz su var. İSU alt yapıyı bitirsin bende üst yapısını tamamlayayım. Fethiye Caddesi'ni özellikle yapmıyorlar.

Ama Büyükşehir kendi içinde bile bu konuyu birleştiriyor. Fen İşleri ve İSU bile ayrı ayrı ihaleye çıkmıyor. İlçe belediyeleri ile de benzer bir çalışma yapıyorlar…

Parayı vereyim demekle olmaz. Paranı istemiyoruz yapın alt yapısını, biz üst yapısını yapalım. Alt yapıyı bitirsin biz hemen bir gün sonra üst yapıya geçelim. 18 yıldır yapılmayan Yürüyüş Yolu'nu neden şimdi yapıyorlar?

GERÇEK GÜNDEMDEN UZAKLAŞMA YOLLARI

Tekel duvarının yıkımı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Önce tarihe saygı duymak gerekir. Gençlere, kadınlara, doğaya, ifade özgürlüğüne saygı duymaları gerekir. Ama yok. Buraya dünya emek etmiş Sefa Sirmen’e saygıları yok. Genç kardeşimin “Al o tuğlayı Sefa Bey’e götür” söylemi hiç hoş değil. Hiç yakıştıramadım. Biz bu kentte birlikte yaşayacağız. Tarihine sahip çıkmalıyız. Yürüyüş Yoluna bir gecede başlayacaktın da yıktın duvarı. Yıktın da ne oldu. Amaç neydi? Gerçek gündemden uzaklaşmanın adımlarıdır bu. Ortak akla da saygıları da yok. Farklı seslere kulak vermeyi, dinlemeyi öğrenmeleri lazım. Demokrasinin güzelliği budur. Toplumu tek tip yapamayız, birlikte yaşama mecburiyetimiz var.

GENÇLERLE ÇOK İYİ DİYALOĞUMUZ VAR

Tugay Adak’ın ardından gençlerle diyaloğunuz nasıl?

Bu parti içi bir mesele. Ama gençlerle diyaloğumuz var. Şu anda bir sıkıntımız yok.

İzmit İlçe Gençlik Kollarına atanan Ali Sarı ile ilgili süreç hangi aşamada. Disiplin süreci nasıl gelişecek?

Gençlik kolları özerk bir yapı, biz çok sesliliğe inanan bir partiyiz. Parti disiplini ve hiyerarşimiz var. İzmit ilçe başkanlığı disipline verdi. Dosyası geldi. Dosyada eksikler vardı. İlçeye gönderdik. Geri geldiğinde gerekli tahkikat yapılacak. Muhakkik atayacağız. Muhakkik bir ay inceleme yapacak. Tarafları dinleyecek. Sonra raporunu yönetime sunacak. Yönetim disipline gidip gitmeyeceğine yönetim karar verecek.

İL YÖNETİCİLERİ DE KATILDI: CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı ile yaptığımız söyleşide il başkan yardımcıları ve yöneticiler de bulundu. Yıldızlı, gazetecilerle yaptığı tüm görüşmelerde yanında en az 2 il yöneticisinin bulunmasına özen gösterdiğini söyledi.

Fırsatı bulurlarsa erken seçim olur

Erken seçim ile ilgili Ankara’daki izlenim nedir?

Ankara da ekonominin bu çerçevede gitmesi erken seçim beklentisini getiriyor. Cumhur ittifakının liderlerinin iki dudağının arasında. Zemini bulsalar hemen erken seçim yapacaklar. Zemin oluşmadığı için erken seçim gündemi yok. Kaybedeceği seçime girmek istemiyorlar. Haklarda, hukukta güvence yok. Bir gecede Merkez Bankası başkanı değişiyor, İstanbul Sözleşmesinden çekiliyoruz. Ama kimse sesini çıkarmıyor.

Herkes adaylığa hazırlanabilir

Harun Yıldızlı, Kılıçdarolu’nun Hürriyet’e dönük “Büyükşehir’e hazırlansın” sözlerini onore edici bulduğunu belirterek “Herkes hazırlanabilir. Fatma Hanımın da hazırlanmasında bir sıkıntı yoktur” dedi.

DAHA ÇOK KADIN SİYASETTE OLMALI

Genel Başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e Büyükşehir Belediyesi için hazırlanmanı istedi. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Genel başkanımız kadınların siyasette yer alması noktasında ciddi bir talebi var. Bir kadın Büyükşehir Belediye başkanımız olduğunu söyledi ve bunun daha fazla olmasını talep etti. Bunun üzerine Fatma Kaplan Hürriyet’in de Büyükşehir’e hazırlanmasını istedi. Bu onure edici bir durumdur. Bunda sıkıntı yoktur. Herkes hazırlanabilir. Fatma Hanımın da hazırlanmasında bir sıkıntı yoktur. Kadınların siyasete daha fazla olmasını istiyoruz. Bizler kadınlarımıza sahip çıkan aydın demokrat insanlarız. İstanbul sözleşmesine sahip çıkan insanlarız.

BİZ İNSANLARI ASLA KUTUPLAŞTIRMIYORUZ

Karamürsel, Gölcük, Başiskele gibi ilçelerde seçimi alacağınızı söylüyorsunuz. Bu bölgelerde sağ ve muhafazakar seçmenler var. Siz bu seçmenlerin oyunu nasıl alacaksınız?

Son fotoğrafa baktığınızda çok değişken bir seçmen yapısına bağlı. Karamürsel, Darıca’da seçmenlerimiz arttı. Biz insan ayırt etmiyoruz. Her kesimden insanımıza dokunuyoruz. Her görüşe saygı duyuyoruz. Yeter ki işçi ve emekçinin yanında söylemler söyle. CHP asgari ücreti bu noktaya getirdi. Devletin veremediğini veriyor CHP. Vatandaş kimin hakkını savunduğuna bakıyor. Herkes için var CHP. Biz insanları kutuplaştırmıyoruz. EYT’linin, memurların, işçinin hakkını savunan, asgari ücreti bu noktaya getiren CHP, devlet ne yapıyor 5’li çeteye veriyor. Halka veremediğini 5’li çeteye veriyor. Toplumu parçalara bölmekten yana değiliz. 84 milyon ile birlikte yaşamayı isteyen bir partiyiz.

Eleştirirken çok dikkatliyiz, aynı özeni de bekliyoruz

İktidardan partinize yönelik eleştirileri çok sert mi buluyorsunuz?

Biz İbrahim Karaosmanoğlu ile ilgili bir şey konuşurken düşünerek konuşuyoruz. Eleştirirken dikkat ediyoruz. Genç kardeşim Sefa Sirmen ile ilgili konuşurken dikkatli olmalı. Sefa Sirmen bu kadar kötüyse bu kadar yanlış yaptıysa neden arıyorsunuz. Isınıyorsan, yıkanıyorsan, abdest alıyorsan sosyal demokratlar sayesinde. Büyükşehir Belediye Başkanı, genel başkanımızla aynı seviyede değil. Onu hedef alması doğru değil. Biz çok özenli davranıyoruz onların da özenli davranması gerekir. Benim genel başkanımla uğraşmayı bırakıp kentin sorunlarıyla ilgilensinler.

KÖSE, SİRMEN, ERENKAYA

Nedir bu kentin sorunları?

Hiçbir projeyi zamanında bitirmediler. Teleferik bitsin, Yürüyüş Yolu bitsin ben de kullanırım. Biz de istiyoruz hizmet etsinler. 18 yıldır neredesiniz? 18 yıldır neden yapmadılar Yürüyüş Yolunu? Kenttin o kadar çok sorunu var. Akşam üstü Başiskele’ye, Gebze’ye gidemiyorsunuz. Bu kente en büyük hizmeti getirenler Erol Köse, Sefa Sirmen, Leyla Atakan, Hikmet Erenkaya, Fikret Toker’dir. Bir konut sorununu çözemediler. Yahya Kaptan, Yuvam Akarca aslanlar gibi duruyor. 18 yılda tramvay, SEKA Park dışında başka bir şey göremiyorum.

11 Nis 2021 - 18:30 - Siyaset --- Okunma

Muhabir Süriye Çatak Tek

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.353.942 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

07

Ngg - Atadan dededen chp liyim.Bu yaşıma kadar başka hiç bir partiye oy vermedim.Parti bayrağı asarken gözünü kaybeden birine bir iş bulamayacaksınız ve çocuk intihar edecek ve siz il başkanı sıfatıyla orada oturacaksınız!İste bu yüzden hala muhalefettesiniz! Asla oy vermem BİTTİ

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Nisan 12:27
06

cemallettin - yandaş firmalara peşkeş çekiyor halen insanların yüzüne bakarak yalan söylüyorsunuz

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 12 Nisan 07:36
04

Hidri - Yani abimin oğlu değil uzak akraban yemis. Hepsini değil ortak yemiş. Fethiye'nin altını yap üstünü biz he reklami sen yap işi onlar daha yaptığınız ara caddenin ince işi bitmedi 100 yolu

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 12 Nisan 00:06
03

İzmitli - İl delegesiydim oyumu sana verdim ama yolda görsen tanımazsın beni bırakın bu işleri fatma başkanı Büyükşehire aday gösterirseniz siz kaybedersiniz kendini beğenmiş fatma kaplan.. Neymiş işe alımlar sınavla yapılacak tugaylar emreler aliler mücadele verecek kimse destek çıkmayacak elin oğlu gelip iş girecek böyle giderse ili kapatın siz sıkıldık artık kuru siyasetiniz den sen gidersin adamın gelir adamın gider onun adamı gelir genclerin önü açılmalı taş devri sona ermeli

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 11 Nisan 23:00
02

Devran - Aynen sessiz sedasız Fatma kaplan yeğenine ihaleleri veriyor ama yatsıya kadar gizleyebiliyor ancak sonrası mâlum takke düşüyor yani

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 11 Nisan 20:32
01

Derinceli - Hadi ordan çalışıyorlarmış fatma hanım artık oturduğu mahalleye muhtar bile olamaz sefa sirmenin yuvacık barajı ile bu şehri nasıl bir borca soktuğunu gelecegini çaldığını da anlatsana TAHİR başkan projeleri sıralıyor sızde kıskaçlıktan çatlıyorsunuz sizde biliyorsunuz birdahaki şeçimde izmiti alamayacağınızı büyükşehir sizin için zaten kocaman bir hayal

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 11 Nisan 19:13

BAYAN MUHASEBE ELEMANI ALINACAKTIR

Mali Müşavir ve muhasebeci yanında çalışmış, sosyal sigortalar işlerine ve stopaj işlemlerine hakim, İzmit merkezde çalışacak, BAYAN MUHASEBE ELEMA...

BAYAN SATIŞ ELEMANLARI ALINACAKTIR

Sahada aktif araç kullanabilen deneyimli BAYAN SATIŞ ELEMANLARI alınacaktır. maaş+ yemek+servis GSM : 0 545 236 28 16 TEL : 0 262 527 88 18      ...

ÇİFTLİKTE ÇALIŞACAK AİLE VEYA BİREY ARANIYOR

Çiftliğimizde çalışacak hayvan işlerinden anlayan AİLE veya BİREY aranıyor Tel: 0532 773 33 90

GIDA TEKNİKERİ veya KİMYA MÜHENDİSİ ARANIYOR

Derince Saray Sofrasında çalışacak GIDA TEKNİKERİ veya KİMYA MÜHENDİSİ aranıyor Tel: 0532 773 33 90

ELEKTRİK KALFASI veya USTASI ALINACAKTIR

ELEKTRİK KALFASI veya USTASI alınacaktır Kartepede oturanlar tercihtir Adem Şamlı Tel: 0532 709 48 89

EMİRHAN EVDEN EVE NAKLİYAT

EMİRHAN EVDEN EVE NAKLİYAT ŞOK KAMPANYA 200 TL 'den başlayan fiyatlarla Merkez-Derince Tel: 0533 261 45 900 262 223 41 90

HER TÜRLÜ ÇATI İŞLERİ YAPILIR

HER TÜRLÜ ÇATI KİREMİT AKTARMA ÇATIKATI- TERAS KAPLAMA Şıngıl Çatı- Oluk Temizliği ve Çatı Temizliği İTİNA İLE YAPILIR Sinan Ünver Tel: 0535 346...

MERT ASANSÖRLÜ EVDEN EVE NAKLİYAT

TAŞINMADAN BİZİ ARAYIN MERT ASANSÖRLÜ EVDEN EVE NAKLİYAT Tek Fiyat : 800 TLTel: 0532 552 53 080262 322 23 70

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE

KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE Çatı - Kalıp - Kamelya Malzemelerinde Aradığınız Her Şey EKONOMİK Fiyatlarla Burada! KERESTE PAZARI - HIRDAVAT PAZA...