MHP İl Başkanı Ünlü: “Tahir Büyükakın solcuları da işe alsın”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, gençlerin işsizlik meselesinin siyaset üstü bir mesele olduğunu belirterek, “İzmit Belediyesi’nin istihdam politikası çok yanlış. Bu nedenle alanında kendini yetiştiren sosyal demokrat gençleri de Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın işe almalıdır” dedi.

Süriye Çatak Tek
Süriye Çatak Tek Tüm Haberleri

İddialı, tartışılacak konuları konuştuk

Pazartesi röportajlarımızın bu haftaki konuğu MHP İl Başkanı Aydın Ünlü. Kocaeli siyasetinin en deneyimli il başkanlarından biri olan Ünlü ile MHP’nin çalışmalarını ve Cumhur İttifakını konuştuk. Pandemide artan vaka sayılarına karşı tam kapanma olması gerektiğine inananlardan biri olduğunu söyleyen Ünlü, kentte uzun süre tartışılacak konulara değindi.

İzmit Belediyesi’nin sahip çıkmadığını söylediği kendisini yetiştiren gençlerin Büyükşehir tarafından işe alınmasını isteyen Ünlü, Tugay Adak gibi acıların yaşanmaması için gençlerin istihdamına siyaset üstü bakılması gerektiğini söyledi. MHP için radikal bir söylem olan Ünlü’nün bu söyleminin nasıl hayat bulacağı ve yeni tartışmalara neden olup olmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

ONLİNE ÇALIŞIYORUZ

Hem pandemi, hem de ramazan olması nedeniyle şu anda çalışmalarınızı nasıl yapıyorsunuz?

Şu an gece programları yapıyoruz. Sandık görevlisi olan, partililerimizin birinci derece yakını olanlarla WhatsApp grupları kuruluyor. Akşamları online görüşme yapıyorum. Akşamları en az 180 kişi ile görüşüyorum. Toplantılara yüzde 100 katılım olmasa da hepsi ile görüşüyoruz. Bu yöntemle insanların evine de giriyoruz. Online görüşmelerle partililerimiz aileleriyle bizi izliyor. Hem iş oluyor hem de iletişim alıyoruz.

Görüşmeleri nerede yapıyorsunuz? Eviniz de mi partide mi?

Ramazan ayında ilk günden bu yana iftarımı yapıp partiye geliyorum. Bağlantılar hazırlanıyor ve konuşmamı yapıyorum. İkinci grup geliyor onlarla konuşuyorum. 472 mahalle başkanın 292’si ile ilk 5 gün görüştüm. Sorumlusu Olan Etkili Sandık Görevlisi (SESG) ile ilgili görüşüyoruz.

CUMHUR İTTİFAKI'NIN ÇİMENTOSU OLACAĞIZ

Kaç sandık görevliniz var?

4 bin 225 SESG’miz var. SESG’ler partililerimizin birinci derece yakınları oluyor. Böylece işin kontrolü çok daha kolay oluyor. SESG özel bir yazılım ile teşkilatın içinde çalışılmış, projelendirilmiş bir çalışma.

Sandık kurullarınız ile birlikte seçim tatbikatı yapacaktınız. Ne zaman yapmayı planlıyorsunuz?

Seçim tatbikatı yapacağız. Ama pandemi nedeniyle ertelendik. Okul başkanları, sandık başkanlarının okulda olduğu bir tatbikat yapacağız. Herkes sandık başında mı değil mi göreceğiz. O sandıklarda kaç kişi MHP’ye oy verecek. Bunları göreceğiz. Biz başaracağız. Bizim başarısızlık gibi lüksümüz yok. Biz Cumhur İttifakı'nın çimentosu olacağız.

TÜM SORULARI YANITLADI: Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut ve Yazı İşleri Müdürü Cemalettin Öztürk ile birlikte yaptığımız röportajda MHP İl Başkanı Aydın Ünlü tüm sorularımıza içtenlikle yanıt verdi.

Z KUŞAĞININ OYLARINA TALİP

Bu dönem çok tartışılan Z kuşağı ile bir bağ kuracak mısınız?

5 Mayıs Çarşamba günü itibariyle milenyum ve Z kuşağı ile görüşmeye başlayacağız. Bizim sistemin içinde olan partililerimizin çocukları ile başlayacağız.

Z kuşağının oylarına talip olacaksınız anladığım kadarıyla…

SİM Merkezi ve danışmalarımla gençlerle ilgili çalışma yapıyoruz. Beni ramazan ayından sonra sahilde gençlerle otururken göreceksiniz. Gençlere kahve ısmarlayacağım ve onlarla sohbet edeceğim. Kocaeli gençliği her akşam Ankara Caddesi’nin üzerinde beni oralarda göreceksiniz. Onlardan MHP’ye çok katılım olacak. İlk kez oy kullanacaklar MHP’ye katılacak.

Yeni üye yapıyor musunuz?

Mevcut üyelerimize teşekkür belgesi veriyoruz. 8 ilçemizde teşekkür belgesi verdik. 4 ilçemizde pandemi nedeniyle belgelerin verilmesini erteledik. Pandemi biraz normalleşsin insanlar zaten kendiliğinde üye olmaya gelecekler. İzmit’ten en az 1000 yeni üyemiz olacak.

PANDEMİ OLMASA MEYDANI ONLARA BIRAKMAYIZ

Odanızda Türkiye genelinde yapılan çalışmaların posterleri var. Bunlar bir çalışmanın hazırlığı mı yoksa sadece odanızda durması için mi yaptırdınız?

Türkiye’de yapılan çalışmaları anlatmak için Ülkücüler ve MHP’nin üst yöneticileri ile bir çıkış yapmak istiyordum. 128 milyar dolar nerede diyenlere bunları gösterecektim. 15 Temmuz öncesi ve sonrası gündemi arasında milyarlarca dolarlık fark var. 128 milyar dolar değil de 500 milyar dolar nerede diye sormak lazım. Bu köprüler, yollar, projeler neyle yapılıyor. Biz bunları halka anlatacağız.

Siz değinmişken soralım. CHP’nin 128 milyar dolar çıkışını nasıl değerlendiriyorsunuz?

128 milyar nerede pankartları asıldığı gün Tahir Büyükakın 4 milyarlık yatırımı anlattı. Yapılmış, yarım olanları değil, realite olanları anlattığı sunumu baltalamak için o pankartları astılar. Hep şova dayalı, tribüne oynayan siyasetle siyaset yapılmaz. Doğrunun ve hizmetin yanında olacaklar. Eksik varsa söyleyecekler. Kendi belediye başkanları bir şey yapamadığı için anlatacak bir çalışmaları yok. Dua etsinler pandemi var yoksa meydanı onlara bırakmayız.

GEREKTİĞİNDE YAN YANAYIZ

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş ile neden yapılan projeleri birlikte gezmiyorsunuz? Sizi çok sık yan yana göremiyoruz.

Biz olmamız gereken yerde birlikte oluruz. Projeleri gezerken mesele MHP ve AK Parti İl Başkanlarının kol kola gezmesi değil. Çat kapı birbirimize gidip görüşüp çıkıyoruz. Fotoğraflık görüşmeler değil samimi görüşmeler bunlar. Tahir Büyükakın’la da böyle. Vatandaşın istediği gerekli yerde yan yana gelmektir.

ODASI TAM BİR ÇALIŞMA MEKANI: MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün makam odası aynı zamanda bir çalışma odası. Ünlü odanın her köşesine Türkiye’de yapılan büyük projelerin görsellerini koyarak yapılan yatırım ve milli projeleri online görüşmelerde anlatıyor.

BÜYÜKŞEHİR MUHTARLARA YARDIMCI ELEMAN VERMELİ

Muhtarlara yardımcı eleman ile ilgili sözünüz vardı. Bu konuda bir çalışmanız var mı?

Bu konuda çalışmamızı devam ettiriyoruz. 2024 yılında Büyükşehir Belediyesi muhtarlara yardımcı eleman vermek zorunda. Yardımcı elaman 8 saat çalışınca muhtar da kendi işine bakacak.

ALTIN GİBİ SOSYAL DEMOKRATLAR VAR

İzmit Belediyesi'nde çalışmaları nasıl değerlendiriyorsunuz?

İzmit Belediye Başkanına bir üst akıl hep müdahale ediyor. Fatma Hanım tribüne oynayan, mağduru oynayarak bir şey yapacağını sanan bir belediye başkanı. Danışmanlar, ona akıl verenler, kapalı kapılar arasında yapılan diyaloglar ayaklarına dolanacak. İYİ Parti, CHP ve HDP’liler “sayemizde oradasın” diyor. Kadrolaşmada liyakat yok. Neden sosyal demokratların önünü açmıyorsun? Neden onlarla kadrolaşmıyorsunuz? Ben Tahir Büyükakın’ın yerinde olsam kendini yetiştirmiş sosyal demokrat çocuklarını işe alırım. Altın gibi çocuklar var. Tahir Büyükakın bunu değerlendirmeli. Tugay gibi çocuklarımız ölmesin. Hiçbir siyasetçi böyle bir durumla karşılaşmasın.

Biz hizmete bakarız

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kocaeli emin ellerde. Ben hizmeti bırakırım. Tahir Başkan kalkıp gerekirse kasamdaki 500 milyonu halkıma harcarım diyor. Kimse bizim babamızın oğlu değil. Hizmet yapıp yapmadığına bakarız. Burada hizmet etmeyen İzmit Belediye Başkanına sahip çıkıyoruz da Tahir Büyükakın’a mı sahip çıkmayacağız. Neden kabullenmek istemiyorlar bu adam hizmet üretiyor. Önümüzdeki günlerde siyaset daha da hareketlenecek.

Et ve tırnak gibiyiz

Ülkü Ocakları ile ilgili kamuoyunda MHP ile aralarının açık olduğu söylentileri var. Ülkü Ocakları ile aranız nasıl?

Ülkü Ocakları MHP ve bu ülkenin şahdamarıdır. Küçük bir sıkıntı var ama çözülecek. Onlar bize uzak olamazlar. Et ve tırnak gibiyiz. Ne hakkım ne de haddim var, onların da ne hakkı ne de haddi var. Onlar ve biz ayıramayız.

Özhan Kurt’la sorunumuz var

Derince Meclis üyeniz Özhan Kurt davayı kazanarak meclis üyeliğine geri döndü. Aranızdaki sorun çözüldü mü?

Meclis üyesi olarak geri döndü ve mecliste yerini aldı. Söylemleri ile ilgili sıkıntımız var. Liderimin görüşlerine aykırı çoklu baroya karşı açıklama yaparsan benim dünyamda olamazsın. Kimse MHP liderine karşı ters hareket yapamaz.

25 Nis 2021 - 19:02 - Siyaset --- Okunma

Muhabir Süriye Çatak Tek

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.281.945 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

27

Arif Şahin - Tüm mhp düşmanları Aydın bey hakkında yorum yapmış. Yahu arkadaş Aydın bey ile bir kelime konuşmamış, onu tanımayanların bu şekilde yorum yapması sırf mhp düşmanlığındandır. Meyve veren ağaç taşlanır. Bir ülkücü olarak sizi seviyoruz ve çalışmalarınızı çok beğeniyoruz başkanım.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 27 Nisan 10:04
26

Sabırsız Biri - Kocaeli'de en sevilmeyen siyasetçi kimdir diye bir anket yapılsın Aydın Ünlü açık ara birinci çıkar Ajdar bile bundan sevimlidir...

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 19:38
24

İzmitli - Senin gibi iş bulacağım size diyerek karısının kolundaki bilezikleri alsaydı Fatma Baskan cok doğru bir politika izlemiş olurdu değilmi

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 26 Nisan 17:23
23

Cenk Cemil - bence Büyükşehir Belediyesi değil de Sosyal Demokrat gençlere siz bir iyilik yapın da Tramvay Cafe yanına bir vagon da onlara koydurtun !

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 16:59
22

Yuvam Akarcali - Solcu, sağcı diye bakmasak da, liyakata göre hak edeni alsak.

Parti kaybetse ama DEVLET kazansa...

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 16:53
20

Goca Yörük - çoluk çoğugu kalmadı işsiz galiba şimdi solculara alın demiş. z kuşağı buna selam bile vermez. ama kafesinde iyi genç toplanıyor. belkki ordan bi şey yapabilir.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 13:48
21

Ibrahim - @Goca Yörük 20 nolu yoruma cevabı: solcular bu memleketin insanları değilmi sizler değilmisiniz milliyetçilik taslayarak insanlrı birbirine düşüren bir kişinin üzeine tuzak kurarak 15 -20 kişi saldıran solcular 6 .filoyu kovalarken sizler ne yapıyordunuz,keşke solcular iktidar olsaydı türkiye bu halde olmazdı.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 14:54
19

Ozan Kara - boş konuşunca başarılı olduğunu birisi söylemiş bu beyfendiye. yazık çok yazık koskoca mhp bu zatlara kalmış

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 11:42
17

Ali Oktay - ülkü ocakları başkanı avukat,

20 tane aydın eder

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 26 Nisan 10:25
16

Zeynullah - Yüzde 5 - 6 oy potansiyelleri ve yaşlanmış bir liderleri var ama tafralara bir bakın hele.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 10:02
15

Kerem - Aydın Bey ben Ak parti için mücadele ediyorum. ama sizin yüzünüzden çok tepkiyle karşılaşıyoruz mahallelerde. lütfen söylemlerinize dikkat edin. yoksa çok ilçe belediyesi kaybederiz. 7 olan vekil sayımız sizin yüzünüzden 5 e düşecek. mhp için oy sayısı önemli olmayabilr ama bizim için önemli. lütfen...

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 26 Nisan 09:49
14

Erdal - aydın ünlü senin kimle aranda sorun varsa o bizim için muteberdir. Ocaklı gençler akıllıymış demek ki

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 26 Nisan 09:21
13

I Love Erdoğan - Sen nasıl bir başkansın ya , açıklamaya bak hiç bir il başkanına yakışacak açıklama mı?. İnsan oturup bir düşünür açıklama kime zarar veriyor , yarardan fazla zararsınız çıkın ittifaktan daha iyi olur.başkancılık oynama istifa et aydın ünlü

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 07:29
12

Vatandaş - saffet sancaklı işi ne olacak başkan, bi yorum yapsan. her şey hakkına söyleyecek sözün oluyor bu konuda sustun. yoksa iddialar doğrumu ?

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 04:58
11

Recai Sönmez - Rüşvet, dolandırıcılık veya bilmem neler ile suçlanan bir il başkanının solcuları işe alsınlar demesi, ülkü ocakları ile sorunumuz var diyebilmesi normal bence. Ama devlet bahçeli kırmızı çizgimiz diyip ülkücüleri işe alın diyemeyen, solcuları işe alın diyen birisinin il başkanı olarak görevde olması hayret edilecek bir durum.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 04:19
10

Alp Karagün - Sen ocak başkanını tabi sevmezsin. Senin hayallerini adam genç yaşında yapmış. Avukat olmuş. Sen diyorsun yabancı dil öğreniyorum. Adam 3 tane dili ana dili gibi biliyor. Hitabet dersine katılıyorsun Yunus Emre Kurt konuşunca hiç susmasa diyoruz o derece etkili konuşuyor. Aileden zengin senin gibi şaibeli değil. Ve en önemli fark itibarı var.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 00:56
09

Eren Altan - Ülkü ocakları başkanı Yunus Emre bey en doğrusunu yapıyor. Sizden uzak durmaya devam etmelidir. Sonuçta aydın ünlü nelerle itham ediliyor herkes biliyor

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 00:52
07

Hamsi kafa - Sosyal demokraklar izmit bld ki ak partilileri mhp işten atıyor sizde chp liler işe alın bravo

Yanıtla . 3Beğen . 6Beğenme 25 Nisan 23:47
08

Gölcüklü - @Hamsi kafa 07 nolu yoruma cevabı: Hamsi kadar kafan olduğunu anladık

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 00:44
06

Dost Acı Söyler - Sana değil de kocaelide sana bu makamı bırakanlara yazıklar olsun sorarsan sosyal medyada dünyanın sahibiler ama bir kocaeliye sahip çıkamadılar onlar kendini biliyor

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 25 Nisan 21:15
05

Kazım Kaya - Teşkilatta görevli bir sürü işsiz var onlar işe girdimi ki sosyal demokrat gençler işe alınsın

Yanıtla . 9Beğen . 5Beğenme 25 Nisan 20:55
03

Serkan Özkan - Aydın ünlü gündelik yaşamında ne iş yapar bilen varmı ben biliyorum bilmeyen akpli liler bir araştırsın ondan sonra konuşsun

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 25 Nisan 20:24
02

Can - siz hala anlayamamişsiniz sağcisi solcusu adami olani degil hakeden alinsin

Yanıtla . 16Beğen . 1Beğenme 25 Nisan 19:57
01

Burak - Ülkü ocakları başkanı kaliteli birisi. Sizinle bir olup kendini bozmaz umarım

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 25 Nisan 19:35