Köpeklerin saldırdığı kadın düşüp kafasını taşa vurdu

Kocaeli geneli ve İzmit özelinde son zamanlarda sokak köpekleri hakkında çok ama çok fazla şikayet alıyoruz. Gazetemize ulaşan şikayetlerin belki de 10’da birini haberleştirip siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz. Sokak köpekleri ile ilgili şikayetlerin birçoğunu gelen tepkiler üzerine kullanmaktan sakınıyoruz. Hayvanseverlerin de yanında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz.

Ancak bu konuda gerçek anlamda bir mağduriyet var ise onu da görmezden gelmiyoruz. Çünkü sokak köpeği sorunu son yıllarda İzmit’in ve kentimizin en büyük sorunlarının başında geliyor.

Sokaklarda sürüler halinde gezen, zaman zaman saldırganlaşan bu dostlarımızı her ne kadar sevsek de onların bu saldırgan halleri birçok kişiye zarar veriyor. Sokak köpekleri hakkındaki son şikayet Yahya Kaptan Mahallesi’nden geldi.

Yahya Kaptan Mahallesi Salkım Söğüt Caddesi üzerinde bulunan Kocaeli Telekom İl Müdürlüğü binası önünde yaşanan istenmeyen olayda, bir grup sokak köpeği Ayfer Demirel isimli kadına saldırdı.

Köpeklerin saldırısı karşısında büyük korku yaşayan ve ne yapacağını bilemeyen kadın, can havli ile kaçmak istedi. Ancak o sırada ayağı takıldı, yere düştü ve başını vurdu.

Tam da o sırada Telekom İl Müdürü Ali Öztürk çaresizlik içindeki kadını fark etti. Talihsiz kadın köpeklerin elinden kurtarıldı, Telekom binasına alındı. Ardından da kanayan kafasına pansuman yapıldı. Talihsiz kadının sağlık durumu iyi, ancak onun başına gelen olay şimdiye kadar onlarca kişinin başına gelmiş.

Türk Telekom binası çevresinde sürüler halindeki köpekler her daim geziyor. Can dostlarımız çoğu zaman saldırgan tavırlar sergiliyor ve çevredeki insanlara, Telekom’a gelen müşterilere ve çalışanlara saldırıyor. Onlarca köpeğin yer aldığı köpek sürülerine karşı gerek İzmit Belediyesi’nin gerekse Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bir çözüm üretmesi isteniyor. Eğer bir gün birinin başına hiç istenmeyen daha kötü olay gelirse bunun vebalini kim üstlenir?

Köpeklerin saldırdığı kadın düşüp kafasını taşa vurdu

26 Tem 2021 - 16:08 - Perde Arkası --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 8.694.576 gösterim gerçekleşti.