Ellibeş, AK Partili 20 yılı değerlendirdi: 'Türkiye gelişti, Kocaeli gelişti'

AK Parti’nin 20 yıl içinde çok büyük hizmetler yaptığını söyleyen İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan öncülüğünde Türkiye gelişti, Kocaeli gelişti. En önemlisi vesayet ortadan kalktı. Ayrıca 18 yıllık iktidarımızda Kocaeli 73 milyar TL’lik hizmet aldı. 20 yıl hizmette dolu dolu geçti. Ama yeni dönem için sloganımız enerjimizi de ortaya koyuyor: Millete hizmet yolunda daima yeni daima genç” diyor.

Süriye Çatak Tek
Süriye Çatak Tek Tüm Haberleri

20 YILLIK SÜRECİ ANLATTI

Yarın AK Parti’nin 20. kuruluş yıldönümü. “Millete Hizmet yolunda Daima Yeni Daima Genç” sloganı ile yapılacak etkinlikler yaşanan sel felaketi nedeniyle etkinlikler ertelendi. Kuruluş yıldönümü ile ilgili İl Başkanı Mehmet Ellibeş ile söyleşi yaptık.

Ellibeş, AK Partili 20 yılda Türkiye’de sadece fiziki değil, çok ciddi manevi dönüşümlerin olduğunu kaydetti. Ellibeş, Atatürk’ün kurduğu ve demokrasi ile taçlandırdığı Cumhuriyetin üzerindeki vesayetlerin kaldırılmasının en önemli hizmet olduğunu vurguladı.

DAİMA YENİ DAİMA GENÇ

Ertelenen kuruluş yıldönümü etkinliğine dikkat çeken Ellibeş, “Coşkulu, müzikli bir kutlama olmayacaktı. En büyük etkinlik Türkiye’de eş zamanlı olarak tüm iller il danışma meclislerini toplanacaktı. Kocaeli Kongre Merkezinde gerçekleştirecektik. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız telekonferans yöntemi ile 81 ile aynı zamanda hitap edecekti. Cumhurbaşkanımız yeni hedefleri açıklayacaktı. Orman yangınlarının ortaya koyduğu tabloya bir de sel felaketi eklenince etkinliklerimiz tamamen ertelendi. Bu vesileyle ben de hem orman yangınlarında hem de sel felaketlerinde yitirdiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

ÖZGÜR KAHVALTILAR: Gazetemizin geleneksel hale getirdiği Özgür Kahvaltılar’ın son konuğu AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş oldu. Ellibeş, gazetemizin imtiyaz sahibi Recep Haldız ve genel yayın yönetmeni Adem Turgut’un sorularını cevapladı. Söyleşide AK Parti İl Başkan Yardımcısı İbrahim Gürsel de hazır bulundu.

VESAYET KALKTI

20 yılda elbette ülkedeki fiziki dönüşümü önemsiyoruz. Ama bunun ötesinde en önemlisi Atatürk’ün bize demokrasi ile taçlandırdığı Cumhuriyet rejiminin vesayetten kurtarılmasıdır. Milli iradenin sandığa yansıdığı bir sistem vesayetlerle deliniyordu. AK Parti ile birlikte bu vesayetler tek tek gündemden düştü. Başı kapalı diye memleketin kız çocukları okuyamıyordu. Laiklik elden gidiyor deniliyordu. Ama başörtüsü ile okula giden kız çocuklarımız laikliği ortadan kaldırmadı. Fiziki kazanımlardan öte manevi kazanımlar da çok önemli.

GURURLA İZLİYORUZ

Ulaşımdan sağlığa, eğitimden savunma sanayiine kadar çok büyük değişimler oldu. Bizim hayal edemediğimiz gelişmeleri birlikte yaşadık. Kıbrıs’a çıktığımızda, terörle mücadelesinde Amerika, Almanya silahlarımızı kullanmayın diyordu. Bize prangaları vuran iç ve dış düşmanları bertaraf ettik. İnsansız hava, deniz araçları, tankları ile yerli ve milli silahlarımızı yaptık. Şu anda Gölcük’te 6 yerli denizaltı yapılıyor. Gururla izliyoruz.

MEHMET ELLİBEŞ: AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, gönül siyaseti yaptıklarına dikkat çekerek, “Halkımız var olan sorunların çözümü için de bize güveniyor” dedi.

DOLU DOLU 20 YIL

Özetle demokrasinin gerçek anlamı ile ülkede kök salması için vesayetlerden kurtulduk. Bunun dışında her alanda çok ciddi gelişmeler kat ettik. Türkiye gelişti, Kocaeli gelişti. 20 yıl dolu dolu geçti. Ülkemiz dimdik duruyor. Liderimiz her platformda dünya 5’ten büyüktür derken, dünyadaki ayrımların, zalimin ve zulmün varlığını tescil ediyor. Türkiye Cumhuriyeti 20 yıldır çok güçlü bir irade ortaya koydu. Bu nedenle her sandıktan milletin iradesi AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan çıktı.

PARMAKLA GÖSTERİLDİK

AK Parti’nin iktidar olduğu ilk seçimde kabinede iki bakanımız oldu. Vecdi Gönül ve Osman Pepe. Daha sonra Nihat Ergün ve Fikri Işık kabinede oldu. Hem parti yönetiminde, hem Meclis’te komisyon başkanlığı düzeyinde AK Parti milletvekilleri görev ve sorumluluk üstlendi. Kocaeli, Cumhurbaşkanımıza ve AK Partiye Türkiye ortalamasının üstünde destek veriyor. Ankara’da da parti teşkilatları arasında Kocaeli teşkilatları hep parmakla gösteriliyor.

İLK SIRALARDAYIZ

Genel merkezimiz teşkilatların performanslarını değerlendiriyor. Her zaman Kocaeli ilk 10’da yer alıyor. Şu anda Kocaeli teşkilatları, gençlik, kadın, ana kademe, mahalle başkanları, sandık kurulları yapılanmasında ilk üçteyiz. Sandık kurullarında ana kademe, gençlik ve kadın kollarında Türkiye birincisiyiz. Performans kriterlerimize göre performanslarımız her hafta güncelleniyor. Üye yapılanmasında yine hedefimizi yakalayan iller arasında olduk. Bir yılda 32 bin üye yaptık. Pandemiye rağmen bu rakamı yakaladık. Şu anda toplam 298 bin 328 üyemiz var.

DERDİMİZ KAVGA DEĞİL

Ana kademe, gençlik, kadın, mahalle yönetimleri ve sandık kurulları ile Kocaeli teşkilatları örnek bir yapıda. Sandık ne zaman önümüze gelirse yine Kocaeli teşkilatları olarak üstümüze düşeni yapacağız. AK Parti hep yeniliklerin partisi olmuştur. Tüm dünyada ülkemizin hak ve menfaatlerinin korunması noktasında dik durmuştur. Diklenmemiştir ama dik durmuştur. Milletin hakkını kimseye yedirmeme noktasında mücadelesini vermiştir. Derdimiz kavga değil huzurlu ve uyumlu yaşamak.

YAŞAM AKSAMIYOR

Kocaeli’de büyük değişimler oldu Kocaeli’de günlük hayat aksamadan devam ediyor. Hayati önem arz eden ciddi bir sıkıntı yok. Yaşam standartlarını engelleyecek ciddi sıkıntılar yok. ulaşım ve trafik düzeninde sıkıntılarımız var. İçme suyu için, ulaşım için hazırlıklarımız var. İkili öğretimin olmayacağı bir derslik mevcudu yüzde 92’nin üzerine çıktı. Sanayi kenti olmanın sıkıntılarının mücadelesi sürüyor. Nihayetinde yaşam aksamadan sürüyor. Yaşamı durma noktasına getiren bir şehir haline geldik” dedi. 

YAZI İŞLERİNİ ZİYARET ETTİ: Mehmet Ellibeş, gazetemizin yazı işleri katını da ziyaret ederek gazetecilerle tek tek sohbet etti. Ellibeş, Özgür Kocaeli’nin ilimiz için çok önemli bir basın yayın kuruluşu olduğuna da dikkat çekti.

Vatandaştan hiç kopmadık

Sokakta bir seçim beklentisi olmadığını söyleyen Ellibeş, vatandaştan kopmayan ve tüm sandık kurulları ile seçime tek parti olduklarının altını çizdi. Ellibeş, Kocaeli teşkilatlarının seçim hazırlıkta da 81 il içinde birinci olduğunu kaydetti

SEÇİME HAZIRIZ

Genel seçim beklentisi ile ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, seçime en hazırlıklı partinin AK Parti olduğunu, ancak Türkiye’de erken bir seçim olmayacağını kaydetti. Yarın seçim olsa en hazır parti olduklarını söyleyen Ellibeş, “Yönetim Kurulu yapılanmasında Türkiye birincisiyiz, üç ana kademe 3 gençlik ve üç kadın kolları olmak üzere toplam 9 kişilik sandık yönetimimiz tamam. Toplantılar yapılıyor ve eğitimlerimiz devam ediyor. Önümüzdeki ay sandık yönetim meclislerimizi başlatıyoruz. Mahalle yapılanmalarımız tamam, kongrelerimizi yapmış ve seçime hazır bir teşkilatız.

SEÇİM BEKLENTİSİ YOK

Seçimler için bir beklenti yok. Hükümet çalışıyor. Başkanın kabinesi tıkır tıkır çalışıyor. Ülke tüm meseleleri ile boğuşacak güçtü. İhracat rekorları kırılan bir dönemdeyiz. Ciddi bir ekonomik sarsıntının içinde değiliz. Pandeminin etkileri elbette var. Küresel dünyanın getirdiği olumsuzluklar var. ekonomik sıkıntı var ama büyük bir türbülans yok. Pandemide çarklar durmadı, ürettik ve ihraç ettik. Neden erken seçim? Bunun anlamı yok.

VATANDAŞ BİZE GÜVENİYOR

İnsanlar bizi sokakta yanında görmekten memnun. Biz Türkiye gerçeklerinden uzak bir parti değiliz. Bu partiyi kuran ve bu günlere taşıyan bu millet. Biz hep gönül siyaseti yaptık ve hep milletimizin yanında olduk. Milletvekillerimiz her gün ilçelerde görevlendiriyoruz. Milletvekillerimiz gittiklerinde pazara da uğruyor, STK’lara gidiyorlar, esnafa gidiyorlar, kahveye uğruyorlar, bahçesinde çayını içen Fatma teyzeye gidiyoruz. Elbette sıkıntılar var ve biz bunun farkındayız. Yüzde 17-18’e varan enflasyonu görüyoruz. Bunlar var diye biz vatandaştan kopacak değiliz. Yine bu sorunların çözümü bizde. Vatandaşlar bu sorunların bizim tarafımızdan çözüleceğini de söylüyor. Milletimizin yanında olacağız” dedi.

Yalanı yalanla pekiştiriyorlar

Yerel ve genelde muhalefeti değerlendiren AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Muhalefet çok farklı. Genel merkezimiz her hafta, haftanın yalanları diye bir çalışma yapmak zorunda kalıyor. ‘Yanan ormanlar otellere açılacak’ deniyor. Ama Cumhurbaşkanı ‘Anayasa gereği yanan ormanlar yeniden ağaçlandırılacak’ dedi. Anayasa değişmeden oraları imara açamazsınız. Bunun gibi nice yalanlar var. Yalanı yalan ile pekiştirmek ülkeye yarar getirmez. Bu yalanlarla iktidar yıpranmaz ülke ve devlet yıpranıyor. Ülke menfaatleri ile paralel bir siyaset üretmelerini istiyoruz. Ülke genelindeki muhalefet nasılsa Kocaeli’de de aynı” dedi.

Gençlerimizi rahat bırakın

Z kuşağı tartışmalarına değinen AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Gençlerimiz genelleme yapılarak bir tornadan çıkartılmış gibi tek tipleştirilmeye çalışılıyor. Çocukları rahat bırakın. Z kuşağının tepkilerini nasıl ölçüyorsunuz. Kimse çocukları formatlamasın. Çocuklar hür iradeleri ile zaten karar verebiliyor. Teknolojik imkanları çok fazla. Zaten kendileri araştırıp buluyor. Anket yapıp Z kuşağı böyle düşünüyor diye yazıyorlar. Gençlerimize güveniyoruz. Onlar bizim umutlarımız. Bizim yapacağımız iktidarı ve muhalefeti ile çocukların geleceğini karatmadan, onların geleceğini aydınlatacak çalışmalar yapmamız gerekiyor” dedi.

18 yılda Kocaeli’ye 73 milyar TL yatırım

Yatırımlara değinen AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Son 18 yılda ilimizde 73 milyar 600 milyon lira yatırım yapıldı. Belediyelerin yatırımları ve metro yatırımı içinde yok. Milli Eğitim Bakanlığı 2,45 milyar, Sağlık Bakanlığı 1,52 milyar, Gençlik ve Spor Bakanlığı 2,42 milyar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 33,02 milyar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 13,5 milyar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 11,5 milyar, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 4,3 milyar, Adalet Bakanlığı 174 milyon, Kültür ve Turizm Bakanlığı 38,8 milyon, Tarım ve Orman Bakanlığı 1,4 milyar, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı 3,28 milyar yatırım yaptı” dedi.

Eğitimde çağ atladık

Ellibeş, “Benim için en önemlisi eğitim. Eğitimde derslik ve okullaşma oranı çok yüksek. 2002 yılında 479 olan okul sayısı bugün 1425’e çıktı. Derslik sayısı 6 bin 699’den 17 bin 672’ye çıktı. 9 bin 747 olan öğretmen sayısı 26 bin 153’e çıktı. 2002 yılında okul öncesi eğitim yüzde 8,2 iken 2020’de bu oran yüzde 92,1’e yükseldi. Bu rakamlar bile bizim 20 yılda ne kadar büyük çalışmalara imza attığımızı gösteriyor. Genel merkezimiz ile birlikte bakanlık bakanlık yapılan yatırımları anlatan 389 sayfalık bir çalışma yapıldı” dedi.

13 Ağu 2021 - 20:43 - Gündem --- Okunma

Muhabir Süriye Çatak Tek

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.199.617 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

07

Başiskele - Güçlü Türkiye sevdasının hikayesidir #AkParti…

Kadim medeniyetimizin bin yıllık mirasına,

değerlerimize dayanarak Türkiye'yi tarihi kodlarıyla buluşturan bir erdemliler hareketidir.

Sn.Cumhurbaşkanmız liderliğinde hizmet dolu nice yıllara…

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Ağustos 17:55
06

Aysun - Ekonomi kötü ülkenin hali ortada bu nasıl gelişmişlik?

Eğitimde hangi çağa atladık?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Ağustos 16:37
05

Özgür - Bi durum tespit paylaşımı da benden.adam aracında 3 ruhsatsız silah bi r el bombası iki keleş yakalatir..sonuç serbest.suçlu polis tolga..gelinen nokta budur ellibeş.vede sivil vesayet.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 14 Ağustos 13:47
04

Cenk Cemil - Sayı başkan,

Pazarlarda 10 TL.nin altında sebze ve meyve bulmak o kadar zorlaştı ki !.. TUİK'in ilan ettiği enflasyon yzüde 20'yi buldu ! Mutfak enflasyonu ise bu rakamın en az 10 pun üstünde

! Bu nasıl gelişme ?

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 14 Ağustos 13:09
03

Dobra - Kocaeli son 18 yılda 73 milyar tl. kamu yatırımı almış,doğrudur...Sn. ELLİBEŞ'TEN bir ricam var,KOCAELİ son 18 yılda devlete ne kadar kazandırmış?.....Benim kanaatim bunun 20 katı olabilir yani 1.500 milyar civarı.....

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 14 Ağustos 11:54
02

Kocausta - Sana öyle geliyor. Ben öyle bir şey hissetmedim, bilakis geriye gittik.

Yanıtla . 19Beğen . 2Beğenme 14 Ağustos 07:04
01

kartal41 - 1923 den 1938 kadar yapılan tüm fabrikaları satarakmı acaba

Yanıtla . 24Beğen . 3Beğenme 13 Ağustos 23:54

FORKLİFT OPERATÖRLERİ ARANIYOR

Dilovası bölgesinde çalışacakFORKLİFT OPERATÖRLERİ alınacaktırİzmit ve Gebze'den servisimiz vardırTel:0 541 363 46 62 - 0 549 786 58 05

MAKİNA ELEKTRİKÇİSİ ARANIYOR

Makina Elektrikçisi aranmaktadır.İzmit SanayisiTel: 0544 298 45 41

OTO YIKAMA ELEMANLARI ARANIYOR

Oto yıkamada full veya part time çalışacak OTO YIKAMA ELEMANLARI aranıyor Karabaş Mah. Köseoğlu Sk. No:22 İzmit Tel: 0532 265 83 64

BİBERES GIDA BAYAN ELEMAN ARIYOR

Gıda imalatında çalışacak 18-35 yaş arası BAYAN ELEMAN alınacaktır BİBERES GIDA Mahmutpaşa Mah. Ova Sok. No:17 Başiskele/KOCAELİ Tel: 0532 452 30 38...

GÜLTEPE DİNLENME TESİSLERİ ELEMAN ARIYOR

Gültepe Dinlenme Tesislerine TECRÜBELİ BAY GARSON ve BAYAN KASİYER aranmaktadır SGK+ Yemek+ Servis Tel: 0534 360 86 21-0549 479 00 53

OPET İSTASYONUNA ELEMANLAR ARANIYOR

Derince'de Opet benzin istasyonu için YIKAMACI, MARKETÇİ ve POMPACI  personeller alınacaktır. Tel: 0262 239 54 31

BAYAN ÖN MUHASEBE ELEMANI ARANIYOR

Bozok YapıTecrübeli BAYAN ÖN MUHASEBE ELEMANI aranıyorNot: Satış ve sevkiyata yardımcı olabilecekGölcükTel: 0 533 474 65 72

HİDROLİK USTASI ARANIYOR

BAKIM USTASI ARANIYOR E sınıfı ehliyeti olan, hidrolik tamir ve bakımından anlayan USTA aranıyor. İzmit içinde çalışılacaktır. Günaydın Vinç Hizmet...

BAYAN SATIŞ PERSONELLERİ ARANIYOR

3.000 TL net maaş ile şirketimizde çalışacak ciddi anlamda işe ihtiyacı olan BAYAN SATIŞ PERSONELLERİ aranıyorYol+SGK+YemekTel: 0532 368 07 95

MOTO KURYELER ARANIYOR

İzmit Dolphin Burger King Restaurant için*A1 veya A2 ehliyeti olan (Şirket motoru ile çalışacak)MOTO KURYELER aranmaktadırMaaş+yemek+prim+paket başı p...