Akçay’dan önemli açıklamalar

Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi.

Emre Kurtbay
Emre Kurtbay Tüm Haberleri

DİNO’DAN BEKLENTİMİZ HALA VAR

Körfez Brunga Tesisleri’nde yapılan toplantıda Akçay birçok konuya değindi. Öncelikle gündemde olan Dino Ndlovu ile ilgili konuşan Akçay şunları söyledi: “Biz izledik. 5-6 maçını ben izledim. Yararlı olabileceğine inandığımız, topu koruyarak oynayan bir oyuncu olarak, rakip stoperler üzerinde yıpratıcı bir etkinliğini düşündüğümüz oyuncu. Bugün geldiğimiz noktada istediğimiz formu tutamadığı için bazı maçlardaki başlangıç oyuncumuz olamadı. Ama olabilir, beklentimiz hala var. İstediğimiz form şeklini aldığında kullanabiliriz tabii ki. Takımımızın oyuncusu.

GEREKİYORSA DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLATILACAK

İnsanların kalbini tam göremiyorsunuz. Disiplin gerekiyorsa disiplinle ilgili süreci başlatabiliriz. Yönetimimizle ortak bir yol izleyebiliriz. Faydalanmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Paylaşım özgür bir iradenin düşüncenin ifadesidir. Seçilen cümleler camiayı, bu camianın dinamikleri ilgilendirip ilgilendirmediğiyle alakalı. Kendisine sorulacak bunun nedeni. Rapor alacağız. Gerekli ortak kararlar çıkacak. Kulüp yatırım yapmış, mantıklı hareket etmek ve aklı önde tutmamız gerekiyor.

GÖRÜŞLERİMİZİ İSTERLERSE SÖYLERİZ

Ülkemizde yabancı teknik adamın dediği gibi her şeyden biraz var ama bir şeyden tam yok. Kes yapıştır ve farklı anlayışlar, saha sonuçlarına endeksli sistem etkili bu ülkede. Bence bugünden itibaren bu ülkede altyapılarla ilgili, ekolle ilgili ülke futbol stratejileriyle ilgili çalışmaların en kısa sürede bitirilmesi gerek. Yoksa hepimiz için kaos devam edecek. Bunların önüne geçmeliyiz. Birileri bunlar için aday olmalı. Görüşlerimizi isterlerse söyleriz. Kocaelispor’u nasıl daha önemli hale getirebiliriz, bu tedirginlikleri nasıl kaldırabiliriz onun derdinde olmalıyız. Oyunculara özgüven vermeliyiz. Doğru oyunla ilgili oyuncular arasında ortak akıl yaratarak, topluma taraftara deklare ederek.. Direkt oyunu benimsiyoruz ve mükemmel hale getirene kadar bunu oynamalıyız.

RAKİPLERDEN KORKMUYORUZ

Biz rakipten asla korkmuyoruz. Sadece sistemimizin getirdiği saha duruşu gösteriyoruz. Bu bir plandır. Alternatif taktiklerimiz de var. Yeri geldiğinde kullanabilirsiniz. İç saha yayını oyunu önde, dış sahada biraz daha geride kuruyoruz.

ORTAK DUYGU GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Taraftarlarımızla ortak duygu geliştirmek istiyoruz. Uzun yıllardır evinde kendi gücünü kabul ettiren, baskılayan bir oyun formatıyla tatmin olan bir taraftar. Biz biraz daha akılcı ve yen geldiğimiz ligde daha ustaca bir şeyler yapmanın derdindeyiz. İsteklerini yerine getirmek isteriz elbette. Ama korkmadığımız bir sistem üzerinde olduğunu söylemeliyim.

SORUMLULUK PAYLAŞTIRMALIYIZ

Üçüncü bölgeye gitmek için sayıları artırmaya çalışıyoruz. Düşünsel özgürlük ve sorumluluk paylaştırarak çoğunluk sağlama olayını çözmemiz gerekiyor. İkinci bölgeden üçüncü bölgeye gelen hareketlerin paylaşılmasını sağlıyoruz. Öne giderken güçlü gidişler olur. Geri dönüşler biraz sorunlu gibi gözüküyor. Özellikle Türk oyuncularda. Yardımlaşarak azaltma yoluyla özgüveni geliştirmeliyiz.

ŞU AN İÇİN TRANSFER KAPANDI

Benim için transfer kapandı. Yönetimimiz eksik olarak gördüğü başka alanlar için teklif sunmadı. Yatırım amaçlı, genç dinamik oyuncular olabilir. TFF oyuncu listesini 35’e çıkardı. Bu iyi oldu. Transferler ilgili bir isteğimiz olmadı yönetim kurulundan.

GÖZÜM KAPALI KULLANIRIM

Sol bekte hiç eksik yok. Atila, Musa var. Alt yapıdan Denizalp var. Gözüm kapalı kullanabilirim, sahaya atabilirim. Cisse de orada sırıtmadı. Mesela İsa’yı çok takım istedi. Kendisiyle görüştük. Gitmek istemediğini, rekabete katılmak istediğini söyledi. Saygı duyduk. Geliştirmeye çalışıyoruz. Bir süre sonra Kocaelispor’un güçlü bir silahına dönüşebilir.

İRFAN KENDİSİ İSTEDİ

İrfan gitmeyi kendisi istedi. Belki oyuncunun kendini daha fazla ifade edebileceğini düşündüğü bir alan oldu. O bölgede gerçekten güçlüyüz. En güçlü olduğumuz nokta orası. Çok fazla sorun olacağını düşünmeyince karşılıklı ve sevgi ve saygıyla yollarımızı ayırdık.

TAKTİĞİ 8-9 YAŞA İNDİRMELİYİZ 

Hızı olmayan oyuncuların artık sahnede yeri çok olmayacak. 95 yılında oyuna hakim olan Ajax’ın sloganı: Hız, teknik, iletişim. 95’te verilen mesajda hız var. Tek ayak tarih, tek mevki tarih oldu. Altyapılar mesajı almalı. Rotasyon usulü çalışmamız gerek. Taktiği 8-9 yaşında indirmek zorundayız. Bunu yapamazsak 21-22’ye yetişemiyoruz. Pozisyon oyunu futbola egemen oldu.

MESUT’LA KONUŞARAK ALINMIŞ BİR KARAR

Orta sahada Omolo transferi, Yılmaz’ın form tutması, İrfan’ın, Yiğit’n olması orada çok fazla oyuncu olması.. Mesut’la konuşarak alınmış bir karar. Ekonomik olarak 3 lira alacak Mesut, belki de 1,5 kazanıyor. Ekonomik yanı da Mesut’u mutlu etmiştir. Bun kişiselleştirerek gündem içerisinde tutmak, camiaya mesaj vermek, Mesut üzerinden kendisini gösterme alanı olarak kullanılması hoş değil.

BAŞKA KOCAELİSPOR YOK

Yanlış karar olsa bile yönetimin veya teknik heyetin aldığı doğru kararlar üzerinden değerlendirilebilir. Basının bir görevi de yanlışlıkları ve eksiklikleri göstermektir. Buna saygı gösteriyorum ama kol kırılır yen içinde kırılır mantığını kullanmak gerekir. Yeri geldiğinde bu mantığı devreye sokmalısınız. Bu camiayı korumalıyız. Bundan başka Kocaelispor yok. Kocaelispor 10 yıl ızdırap çekti. Bir daha ızdırap çekmesine izin vermeyin.

ŞAMPİYONLUK DUYGUSU HEPİMİZİN İÇİNDE VAR AMA…

Bu ligde bu yıl kalıcı olmanın peşindeyiz.  Birinci maçta şaşkınlıkla karşılıktık. İkinci maçta ne oluyor dedik. Takımda yüzde 80 değişim oldu. Ligi anlamakta algı süreci yaşadık. Belki 5 maç olacak. Şu andaki ligin içinde karşılaştığımız dirençler Süper Lig’den daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Yukarıdan gelenler dolu geldi. Alttan gelenler de ona yakın. Taraftarımıza mesajımız olsun. Bu ligde bu yıl kalıcı olmaya çalıyoruz. Şampiyonluk duygusu hepimizin içinde var. Bu sene şampiyonluk yakalanamayabilir. Bunun da bir tarafta durmasını istiyoruz.

BUNU YAPARSAK YOLUMUZ AÇIK

Bolu maçı puan beklediğimiz bir maç. İlk 5 maç zorlayan bir fikstür. Sorunları çözmek için akılcı yollar izlemeliyiz. Yüksek duygu yerine yüksek davranışlarla çıkmalıyız. Bolu ve Balıkesir maçıyla 8-9 puan ideal puanlar bizim için. İlk 5 maçı bu şekilde tamamlayabilirsek sonraki yolumuzun daha açık olduğunu düşünüyorum. 2 oyuncumuz milli takıma gitti. Balıkesir maçında sonra bay haftamız var. Mevlüt’ün gelmesi bazı oyuncularımız sakatlıktan dönmesiyle önümüze daha iyi bakabiliriz.

BİR PUAN ALTIN, ÜÇ PUAN ELMAS DEĞERİNDE

1 puan kötü değil Bolu maçında. Bu ligde bir puan altın, 3 puan elmas değerinde. Ligin ilk yarısını ortalarda bitirirsek kalıcı olmayı sürdürebilirsek, önemli bir strateji olarak görüyoruz. Önümüzdeki dönem için iyi bir takım altyapısı oluşturulup takım mühendisliği de iyi yapılarak, nokta transferlerle güçlü bir takım oluşturabiliriz.

İNCE NOKTALAR VAR

Dilaver’in mutsuz olduğunu sanmıyorum. Burada mutlu. İnce noktalar var. Futbolda mevkilerle ilgili performansla ilgili ince detaylar var. Bazen tam ifade edilmese de varlığını sürdürdü. Dilaver iyi oyuncu. İhtiyaçlarınıza ne kadar cevap verebilir ve bunu sürdürebilir. Yiğitali yetenekli bir oyuncu. Ne kadar yük kaldırabilir, bununla yüzleşmesi lazım. Bu da zamanla. Son maçta şans verdik. Dilaver’e de verebiliriz. Geri dönüşler ne kadar güceneceğimiz gerçeğini ortaya koyacak.

BELKİ MURAT CEM’İ BIRAKABİLİRLER

Murat Cem’le görüştük bırakmayacaklarını söylediler. Transfer devam ediyor. Belki onu bırakabilirler. Son gün de diyebilirler ama girişimde bulunduk. Hocanın tasarrufu olduğu söylendi.

DİOP’LA İLGİLİ İSTİHBARAT GELDİ

Diop önerildi. Birkaç kulübün referansı var. Yeterli görürsek rapor vereceğiz yönetim kuruluna. Eğer oyuncuyla ilgili istihbarat geldi. Değerlendiriyoruz. Atlamayalım dedik. Kulübümüz için fırsatsa değerlendiririz. Mesela denemeye ben oyuncu almam ama camiaya yararı olur mu? Çok bilgi aktarıldı. Mevlüt’le Karagümrük’te çalışmış. O da Diop’un iyi olduğunu söyledi.”

03 Eyl 2021 - 16:45 - Spor --- Okunma

Muhabir Emre Kurtbay

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.643.069 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

16

Sinan Akdağ - Dino için rakip stoperleri yıpratıcı etkisi var diyen birinden hoca falan olamaz, hayret birşey.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 17:58
15

Metin - Öncelikle nedenini bilemedigim bir sekilde bu hocayı seviyorum. Hani birine kanın ısınır ya öyle.

Ancak oyle aciklamalar yapıyor ki kizmamak elde değil Hocam biz bu lige yabanciyiz dogru ama soyle bizim gerimiz superlig seni. Soyledigin anlamda degil.

Bizim transfer yasagimız yoksa biz superlig hariç bulundugumuz tum liglerde dogal favoriyizdir.

Biraz akıllı yoneticilerimiz olsa biraz futboldan anlayan yoneticilerimiz olsa biraz da sırtını kulube dayamış taraftar görünümlü asalaklardan kurtulabilsek super ligde de sampiyon oluruz.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 04 Eylül 15:47
13

Xxx - Hocam eyvallah bu sene ligte kalalım. Seneye bir kaç transfer daha yapalım. Ama bu sistem devam ederse biz yine şampiyon olamayız. Biz kocaelisporuz tabiki baskılı oynayacagız özellikle iç sahada. Topu kendi sahamızda kabullenip kaptıgımızda direk ileri atmak yakalarsak etkili olmak. Bu sistem ligte kalma sistemi, hangi büyük takım bu sistemle oynuyor. Bu sistemle bu sene ligte kalır playoffda olabilir. Ama şampiyonluk sistemi bu olamaz hocam. Bu sene kalalım seneye bu sistemi degiştirin.

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 03 Eylül 22:19
10

Halim - Hoca gerçekleri söylemiş bu yıl kalıcı olalım yenemiyorsan yenilme demek istemiş

Yanıtla . 9Beğen . 3Beğenme 03 Eylül 20:16
12

Bülent Gölcüklü - @Halim 10 nolu yoruma cevabı: En güzel yorumu siz yapmışsınız diğer yorumu yapan arkadaşlar bu Ligi çok basit görüyorlar yine tekrar ediyorum bir takımın sistemi oturması lazım Hoca da bu Vizyon var aceleci olmayın Mevlüt Erdinç den sonra ben umutluyum sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacağız inşallah enerjiyi takıma verelim olumsuz yorum yapmayalım Adana Demirspor 26 seneden sonra çıktı

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 03 Eylül 21:53
09

Taraftar - İki hafta yetersiz görüp kadro dışı bırakılan Semih’ten bahsetmemişsiniz hocam.Nasıl olduda kadro dışı kalan futbolcu üçüncü hafta ilk onbir başladı???

Yanıtla . 6Beğen . 4Beğenme 03 Eylül 20:09
08

Akarcalı41 - Hocayı seviyorum ama asla katılmıyorum. Eğer bu takım orta sıraların takımı olacaksa 16 adam almazdık, senin gibi kariyerli süperlig hocası ve7-8 tane dolu yardımcı hoca almazdık, yok efendim lige yeniymişiz nerede yeniyiz bütün topçular bu ligin yada üst ligin oyuncusu. Bu camia gibi camia ligde kaç tane var, böyle taraftarı olan belediyenin para akıttığı kaç takım var. Hocam seni 1 yıl bekledik eşi yoktur dünyada sen ise uyut bu camiayı,birazda sen uyut. Seneye 50 milyon daha akıtırız.

Yanıtla . 8Beğen . 4Beğenme 03 Eylül 19:56
07

Erkan - Hocam sana ve düşüncelerine saygı duyuyoruz.Yalnız bu fikirleri sahada icraat olarak görmedikten sonra çokta kıymeti olmuyor.Umarım en kısa sürede istediklerin gerçekleşir.

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 03 Eylül 18:30
06

İzmitli - Ajax dan, hızlı futboldan bahsetiyor ama

artık futbolu bırakmış, topu 2 metre sürmekten haciz, 3 metre koşamayan tosuna 400 bın dolar para verdirdi. Bu bile kendi içinde tezat oluşturuyor.

Üstelik oynanan maclarda, takım defanstan çıkamıyor, hızlı atağa kalkamıyor.

Söyledikleri ile uyguladıkları çok farklı…

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 03 Eylül 18:04
14

Mülayim - @İzmitli 06 nolu yoruma cevabı: HOCA HASTAYDI HASTA, DAHA TAKIMIN BAŞINA YENİ GEÇTİ......Haciz değil ACİZ.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 04 Eylül 10:54
04

Vatansever - Hocanın bazı açıklamalarını sıkıntılı bulsamda samimi, dobra açıklamalar yapmış. Ben hocanın bilgeliği ve içtenliğini seviyorum.

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 03 Eylül 17:41
03

Taraftar - Hocam yönetim şampiyon olacağız diyor siz kalıcı olcacağız diyorsunuz. Bu durumda puan kayıplarını siz normal karşılarken yönetim normal karşılamayacak. Size göre herşey yolundayken yönetim tarafında teknik adam değişikliği gündeme gelebilecek. Burada bir sorun var. Teknik adam olarak yönetimin hedefleriyle sizin hedefleriniz uyuşmuyor.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 03 Eylül 17:34
02

İzmitli - Hala 1 puan altın,

Boluspor’a karşı bir puan anlayışının nesi olumlu?

Her maça mutlak galibiyet için çıkarsın, yenilirsin, berabere kalırsın o ayrı.

3 puanlı sistemde 1 puan için oynamak çağ dışı.

Üstelik tosuncuğu savunmasına da pes doğrusu.

330 Euro, yaklaşık 400 bin dolar TD yüzünden çöpe gitti.

Nasılsa paralar onun cebinden çıkmıyor.

En azından dürüst ol, dino konusunda ısrarcı olduğum için, hatalı olduğunu söyle.

Bu kafayla işimiz zor arkadaşlar…

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 03 Eylül 17:24
01

Erman - (Düşünsel özgürlük ve sorumluluk paylaştırarak çoğunluk sağlama olayını çözmemiz gerekiyor. İkinci bölgeden üçüncü bölgeye gelen hareketlerin paylaşılmasını sağlıyoruz. Öne giderken güçlü gidişler olur. Geri dönüşler biraz sorunlu gibi gözüküyor)

.

Hocam iyi hoş söylüyorsun ama 3-4 maç mağlubiyet alırsan sen de gidersin.Sorunlar takim içinde yada sistemde değil ülkenin her ikliminde sıkıntı var.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 03 Eylül 17:10
05

Gölcüklü - @Erman 01 nolu yoruma cevabı: Biraz sabırlı olun 3-4 maç kaybetti daha iyisini mi bulacaksın Bu takım Yeni kurulmuş sistemin oturması zaman alır Ben futboldan çok iyi anlıyorum bu yorum yazarken de bilgi ve tecrübeme dayanarak söylüyorum Hoca göndermek sorun değil hocamız kaliteli bir hoca fanatikler yüzünden maça gitmiyorum

Biraz Avrupa'yı örnek alın Biz de ikinci üçüncü Maçtan sonra hoca değişiyor Nedir bu ya

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 03 Eylül 17:55

BAYAN YÖNETİCİ ARANIYOR

YİN YAPI TURİZM LOJİSTİK SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. Firmamızda işlerimizi yönetecek 30-40 yaş arasında, ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen BAYAN YÖNE...

ELEMANLAR ARANIYOR

Mermercide çalışacak ELEMAN ARANIYOR Maaş+SGK+Yemek Tel:0 532 296 02 54

MODA LİFE MOBİLYA ELEMAN ARIYOR

MODA LİFE MOBİLYA B sınıfı ehliyetli olan ve Mobilya montajından anlayan TEKNİK SERVİS PERSONELİ, DÖŞEME PERSONELİ ve VASIFSIZ DEPO ELEMANI Alaca...

TECRÜELİ PERSONEL ALINACAKTIR

Mobilya boyama İşinde çalıştırılmak üzere ZIMPARA - MACUN ÇEKEBİLEN TECRÜELİ PERSONEL ALINACAKTIR. Adres: Köseköy - Kartepe Çalışma saatler: 08:3...

BAY PERSONELLER ARANIYOR

Meslek Lisesi, Teknik Lise, MYO Elektrik bölümlerinden mezun ya da Mesleki Yeterlilik Belgesi, ustalık veya kalfalık belgesi olan, elektrik tesisatı k...

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRü ALINACAKTIR

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRÜ ALINACAKTIR Tel: 0533 303 78 79

BAZA ÇEKYAT YÜKSELTİLİR

BAZA ÇEKYAT YÜKSELTİLİR Altlarını rahatça temizleyebilmeniz için  Ücreti: 10 cm ayaklar ile ayak sayısı çarpı: 20 TL 8 cm ayaklar ile ayak sayısı ç...

ŞOFÖRLER ALINACAKTIR

Başiskele’de bulunan firmamız bünyesinde çalışacak SRC 5 belgesi ve E sınıfı ehliyeti olan (aynı zamanda sistem kasa da kullanabilecek) ŞOFÖRLER ar...

HALI YIKAMA DÜKKANI DEVREN SATILIKTIR

İzmit şehi merkezinde, yüksek cirolu, ruhsatlı,HALI YIKAMA DÜKKANI DEVREN SATILIKTIR.Tel: 0532 666 39 25

BRANDA DİKİŞ-MONTAJ ELEMANI ARANIYOR

İzmit Branda ve Çadır  Firmamızda çalıştırmak üzere BRANDA DİKİŞ VE MONTAJINDAN ANLAYAN TECRUBELİ veya YETİŞTİRİLMEK ÜZERE ELEMAN aranmaktır. Vezirç...