Kocatepe, İzmit Belediyesi'nden geri dönüş alamıyor!

İzmit Kocatepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Kabak, mahallesinin sorunlarını sıraladı. Belediyelerden taleplerine geri dönüş alma konusunda özellik İzmit Belediyesi tarafından sıkıntılar yaşadıklarını belirten Muhtar Kabak, mahallesinin cezalandırıldığını düşünüyor.

Muhammet Emin Can
Muhammet Emin Can Tüm Haberleri

Muhammet Emin CAN /ÖZGÜR KOCAELİ MAHALLENİZDE

KONUĞUMUZ MUSTAFA KABAK

Gazetemizde Kocaeli mahallelerinde görev yapan muhtarlara yer verdiğimiz Özgür Kocaeli Mahallenizde yazı dizimizin bu bölümdeki konuğu İzmit Kocatepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Kabak oldu. Muhtar Kabak ile pandemi sürecinde mahallesinde yaşananları ve mahallesinin sıkıntılarını konuştuk. İşte Muhtar Mustafa Kabak’ın mahallesi ile ilgili anlattıkları:

DOKTOR MUAMELESİ GÖRDÜK

“Pandemi döneminde ben de Kocaelili diğer muhtarlarımız gibi valiliğimizin, kaymakamlığımızın koordinatörlüğünde bizlere verilen talimatlar doğrultusunda hareket ettim. Kimi vatandaşımıza yemek götürdük kimisi için alışveriş yaptık çünkü insanlar bir panik halinde ve ne yapacağını bilemez durumdaydı. Kuralları öğrendikçe işler kolaylaştı. İnsanlar panik olunca bizim içinde süreç zorlayıcı oldu, doktor muamelesi gördük. Komşu komşuyu şikayet ediyor, bazı vatandaşlarımız izolasyonda olması gerekirken dışarıda oluyordu.

KABAK ANLATTI: İzmit Kocatepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Kabak, mahallesinin sıkıntılarını gazetemize anlattı.

HERKES AŞI OLMALI

Vatandaşlarımız bizlere aşı konusunda danışıyorlar bizler de onlar aşı olmalarını söylüyoruz.  Toplum genelinde bir bilgi kirliliği var, bu durum da vatandaşı tedirgin ediyor ama çok sağduyulu vatandaşlarımız da var. Artık durum öyle bir noktaya geldi ki semt kültürü mahallemizde de etkili ve Kocaelispor sevdasına gidip aşısını olanlar var. Aşılama süreci de yavaş yavaş oturuyor ama başta vatandaşın kafası karışmıştı. Kısacası aşılanma süreci de Koronavirüs ile mücadeledeki ilk dönemden bugüne gelinen süreç gibi.

HEMEN REAKSİYON

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İzmit sınırlarında kaldığımız için pek bir işimiz olmuyor. Sokak hayvanları için kedi maması vs. gibi ihtiyaçlarımız oluyor, bu konuda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hassas hemen reaksiyon gösteriyor ve yerine getiriyor. Mamaların bizlere ulaşması sonrası ihtiyaç olan yerlere mamaları ulaştırıyoruz. Büyükşehirden geniş yollarımız varsa bunların tadilatını, İSU alt yapı çalışmasını talep ediyoruz ki Kuruçeşme’ye 2022 yılında girecek. İSU çok çabuk reaksiyon alabilen bir kurum.

OTLAR KALDIRIMLARI KAPLAMIŞ: Kocatepe Mahallesi’nde kaldırımlar başta olmak üzere birçok noktada otlar büyümüş durumda. Bu şartlarda kaldırımlarda yürümek, hareket etmek çok zor.

VATANDAŞLARIMIZ RAHAT DAVRANILDIĞINI DÜŞÜNÜYOR

Taleplerimizin yüzde 99’u İzmit Belediyesi tarafından yapılabilecek işler, otundan tutun da kaldırımın kadar birçok işi İzmit Belediyesi’nden talep ediyoruz Vatandaşlarım en basit yapılabilecek olan işlerle ilgili bile rahat davranıldığını düşünüyor. Kaldırımlarımız şuan otlarla kaplanmış durumda, defalarca biçilmesini talep ettik, bu işler kapsamında tüm İzmit programa alınsa bizlere ikinci kez sıra gelirdi. İzmit Belediyesi’nde Park ve Bahçeler Müdürü değişmiş, biz de kendisine anlayış gösterdik. Yeni müdürün kadrosunu oluşturmasını ve sahalara inmesini bekliyoruz. Yeni gelen müdürümüz taleplerimizle ilgileneceğini söyledi.

ÇOCUKLAR KALE BEKLİYOR: Bölge halkının yaşlı, genç, erkek, kadın demeden spor yapmak için kullandığı ve ağırlıklı olarak mahalle çocuklarının futbol oynadığı sahada yalnızca bir kale bulunuyor. Çocuklar sahalarında ikinci kaleyi de görmek istiyor.

HER GÜN ŞİKAYET VAR

Temizlik hakkında geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaştığım durum bir, iki, üç ay önce değil, o paylaşımdan öncesi var. İzmit Belediyesi Spor Müdürü Mithat Ağa’ya taleplerimiz oldu. Kocatepe Mahallesi’nde büyük bir halı sahamız var. Sabahları kadınlar, yaşlılar kullanıyor, gün içerisinde çocuklar maç oynuyor ama bu saha atıl durumda. Bu sahanın sıkıntıları hakkında taleplerde bulunuşum ama olduğu gibi duruyor. Her gün bir şikayet var, sabır taşı olsa çatlar. Güzel bir sahada bir kalenin olmaması ne demek ki çöp ve pislik ayrı bir konu, yanlardan çimler büyümüş durumda. Temizlik ilginç bir iştir, sen temizlersin arkandan biri bir şey atar kirlenir ki biz bunları bilen insanlarız ama yaşanan komik bir durum.

SIKINTILARIMIZ VAR

Türk Telekom ile ilgili sıkıntılarımız var, vatandaşlarımız fiber hattı kullanmak istiyor ama mahallemizin her yerinde yok. 20 metre ileride bir vatandaş fiber internet kullandığını söylüyor, başka bir vatandaşımız ise kendi bölgesine gelmediğini ve kullanamadığını söylüyor. Türk Telekom herhalde daha önceden başvurulmuş olan ve daha fazla para kazanabileceği alanlara bu hizmeti götürüyor. Biz bu sorunu ikili ilişkilerimiz ile birlikte çözmeye çalışıyoruz ama kurum olarak biraz yavaş hareket ediliyor. Uzaktan eğitim döneminde biraz sorun yaşadık, bazı öğrenciler komşularına girmek durumunda kaldı, o dönemde Türk Telekom’a taleplerde bir artış oldu ama çözüm belli bir noktaya kadar karşılandı.

GENÇLER SAKATLANIYOR: Futbol iki kaleyle oynanan bir oyun fakat Kocatepe Mahallesi sınırları içerisinde yer alan sahada bir kale var. Kocatepe Mahallesi Muhtarı sahada futbol oynayan çocukların yerinde olmayan direk yerlerine takılarak sakatlandığı ifade etti.

TRAMVAYIN ÖNEMİ ANLATILAMAZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi buraya tramvayı getiriyor ve otopark projesi de hayata geçirilecek ki Kuruçeşme’de otopark sorunu var. Büyükşehir Belediye Başkanımız konuyla ilgileniyor, Kuruçeşme’nin dertleriyle dertleniyor. Tramvay bitecek ve ardından otopark yapılacak. tramvayın buraya gelmesinin önemi anlatılmaz daha bitmedi ama bölge insanı şimdiden çok heyecanla bekliyor. Bu proje sonrası birçok vatandaşımız araç kullanmadan kurum ve kuruluşlarda işlemlerini halledecekler. Kuruçeşme'ye değer katacak bir projeden bahsediyoruz, insanların konforu başta olmak üzerine birçok noktaya değer katacak bir proje.”

ASFALTLANMASI İSTENİYOR: Birçok sokağı parke taşla kaplı olan Kocatepe Mahallesi’nde bazı sokakların asfaltlanması talep ediliyor. Muhtar Kabak’ı asfaltlanmasını talep ettiği yollardan biri de Kazım Özalp Sokak’ta…

Spor tesisleri çok bakımsız

Muhtar Mustafa Kabak, “Seçimden sonra defalarca kez basket sahası için taleplerde bulunduk. Başkan yardımcısı değişti, Emirşah Torun bey geldi, kendisi benim liseden de hocamdır ve bana ‘Bekle, yapacağız, bir şeyler’ dedi. İki, üç ay geçmiş durumda bekliyorum çünkü sözü var. Seçimden beri taleplerimi dile getiriyorum çünkü vatandaş sorduğunda ‘Ben bunları belli aralıklarla talep ettim’ diyebilmeliyim. Stadyum ile ilgi de taleplerimizi dile getirdik, o alanda bir arkadaşımız da sakatlandı. Seçim sonrası Başkan Hürriyet’e stadın sorunlarını anlattım pırıl pırıl yapacağını söylemişti ama yerine gelmedi” dedi.

Mesire alanı yapılmalı

Kocatepe Muhtarı Kabak, “Hatip Mahallesi Muhtarı Habibe Demiroğlu Aksoy’un bir projesi var. Bu projenin bir kısmı Kocatepe Mahallemize dokunmuyor ama bu proje tüm Kuruçeşme’ye yarayacak bir proje. Bir mesire alanı projemiz var, Hatip Mahallesi muhtarı bu proje üzerine çok çalıştı ve çok güzel yerlere getirdi ama önemli olan işe başlanılması. Bu projeye biran önce başlanılmalı ve halkın hizmetine sunulmalı. Nasıl ki benim mahallemde bulunan parklarla ilgili çalışmalar yapıldı ve başkanın önünde duruyorsa, mesire alanı projesinin de çalışmaları duruyor. Bu proje mahalleme renk katar” şeklinde konuştu.

BAKIM YAPILMASI LAZIM: Lale Parkı alanında bulunan basketbol sahası da çok bakımsız. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Muhtar Mustafa Kabak, sahanın zeminiyle ilgili birçok talepte bulunduklarını ve sadece beton döküldüğünü ifade etti.

Ağır hareket ediyorlar

Kabak, “SEDAŞ’a bazı mahallelerimize aydınlatma direği dikilmesi konusunda taleplerimiz oldu ama kurum bu konuda biraz ağır davranıyor. Bu hizmeti de alana kadar mücadelemiz devam edecek. Bize konuyla ilgili geri dönüşlerde genel olarak ‘İlgileneceğiz’ deniliyor ama Allah’tan ilgileniyoruz diyorlar. İlgilenmiyoruz deseler muhtarlar da vatandaşlar da ne yapar bilemiyorum. Özellikle 104. Sokak ve 110. sokaklarımız önemli, bu sokaklarda vatandaşlarımız çok zorluk çekiyor. Konuyla ilgili dilekçelerimizi güncelleyeceğiz. Hizmeti alana kadar talebimizi dile getireceğiz” dedi.

MESİRE ALANI YAPILACAK: Bir kısmı Kocatepe Mahallesi’nde kalan ve Hatip Mahallesi sakinlerinin beklediği mesire alanının yapılması da bölge için çok önemli.

Hürriyet benim yüzümden mahallemi cezalandırıyor

Muhtar Mustafa Kabak, “İzmit Belediyesi’nden atıldım. Ben buranın temizlik amiriyken Fatma Başkan, bir program düzenledi ve telsizlerle iletişim kuruyorduk. Ben de telsizimi programa 10 dakika kala araca bıraktım. Beni telefonla aradı ve şiddetli bir şekilde telsizin nerede olduğunu sordu, ben de kendisine ‘Bir olumsuzluk yok, talebinizi söyleyebilirsiniz. Her şey kontrolümüz altında.’ dedim. O da bana ‘Sen bana işimi mi öğretiyorsun? Terbiyesiz adam.’ diyerek telefonu kapattı ve 30 saniye geçmeden karşımda belirdi, ben de kendisine ‘Müdürüm yakıştı mı?’ dedim, bana ‘Ben seni görevden aldım.’ dedi ve bana mobing uygulandı. Bana işi aksatıyormuşum gibi muamele uygulandı ve işten atıldım. Dava açtım süreç devam ediyor. Fatma Hanım duygusal hareket ediyor galiba, siyaset yaparak mahalleleri, vatandaşı cezalandırıyor. Kendisine yakın kişilerin taleplerini yerine getirdiğini görüyorum. Benden dolayı mahallemin cezalandırıldığını düşünüyorum” dedi.

TRAMVAY ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR: Kuruçeşme’nin merkezine girecek olan Akçaray Tramvay hattının bölge için çok önemli olduğunu belirten Kocatepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Kabak, tramvay ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ardından otopark yapılacağını açıkladı.

07 Eyl 2021 - 20:58 - Gündem --- Okunma

Muhabir Muhammet Emin Can

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.643.069 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

14

Paşalı - Havanız kadar icraatınız olsa tamam diyeceğiz de

Başkan a Müdüre karşı lakayıt olursan Kovulursun

Sen kim Üstüne hesap sormak kim.

Şimdi Büyükşehirde Hesap sorda görelim ne kadar Delikanlısın.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 08 Eylül 23:05
13

Kuruçeşme - Eğer izmit belediyesi hâlâ akp de olsaydı yine böyle eleştrirmiydin acaba ??? Belde belediyelerini kapatanlara da laf söyledin mi ? Kuruçeşme belediyesi kapandı sesiniz çıktı mı ?

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 08 Eylül 17:40
12

Sezgin - izmit belediyesi gerçekten sorun bildiriyoruz whatsap hattından tamam efendim iletildi,,lakin geri dönüş yok,, belki 20 tane sorun bildirdim yok oğlu yok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 08 Eylül 16:19
11

Mustafa Şerif - Fatma Kaplan Hürriyet her konuda hassas ve ben iyi niyetli olduğunu düşünüyorum. Kuruçeşmeye hizmet yapılıyor. Kuruçeşme Meydanı ve İsmail Özen caddesine asfaltlama yapıldı. Hemde çok kısa sürede çok güzel yapıldı. Sınav günlerinde öğrencilere su, meyve suyu ve kek ikramında da bulunuyor. Sinekler için ilaçlama da yapıldi bu yıl. Çöpler düzgün alınıyor. Daha da iyi şeyler yapacağına inancım tam benim. Allah yolunu açık etsin Fatma Kaplan Hürriyet'in. Sizleri de iyi biliyoruz muhtar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde işe alındığınızı. Kuruçeşmede gerçekten çalışan muhtarlar var Doğan Mahallesi muhtarı gibi ama hiçbir zaman gazeteye çıkmıyor ben bunu yaptım şunu yaptım İzmit Belediyesi böyle yaptı diye.O yüzden de Doğan Mahallesi muhtarı 2 sefer seçildi. Daha da seçilecektir. Vatandaş yapılan iyiliği unutmaz.

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 08 Eylül 13:12
09

Izmitli - sen koskoca belediye başkanına nasıl müdürm dersin dersen atılırsın .....

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 08 Eylül 09:10
08

İzmitli - Yine başlamışsın şova senin amacın senin zorun izmit belediyesini chp aldı ya ne yapacağını bilmiyorsun neyse aferin ucuz siyasete devam devam eğer sen işini bak yine diyorum işini görevini iyi yapsaydın fatma kaplan seni kovmazdı sen mahallenin sorunlarına değiniyorsun çok güzel birazda helal para veren izmit belediyesinin işine değinseydin deseydin kamu işi devlet işi çalışsaydın ya neyse biraz olgun hareket etmen gerek sen büyük şehir deki işine gidiyormusun yoksa kart bas yürümü yapıyorsun bırak bırak ucuz siyaseti

Yanıtla . 16Beğen . 2Beğenme 08 Eylül 07:44
04

Vatandaş - Birileri bu doğruları konuşmalı. Sırf başka görüşten oldugu için ekmeğinden edilen bir arkadaş Allah yardımcın olsun

Yanıtla . 3Beğen . 16Beğenme 07 Eylül 23:08
03

İzmitli - Senelerdir kahvelerin sandalyeleri dışarıya atmasından dolayı kaldırımda kimse yürüyemiyor sen bide ahbab iliskisini birakta karakolun ordaki arabalarin kaldirimlari işgalini çöz yatiyor kalkıyor izmit belediyesi Fatma ya nasıl sallarim bide iş yapsan alışmışlar çalışmadan torba dolsun.

Yanıtla . 15Beğen . 2Beğenme 07 Eylül 22:48
01

Joker - Tamam kardeşim yarın gel büyükşehir de işe başla bu ne yeter be sen bide gel Derince Çınarlı mahallesine bak ne muhtarı ne belediye başkanı kimse uğramıyor şov yapma çok dikkat çekiyorsun

Yanıtla . 19Beğen . 4Beğenme 07 Eylül 22:03
05

Joker - @Joker 01 nolu yoruma cevabı: Hayırdır kardeş zorunamı gitti gerçekleri söylemek kimsenin kuklası yada koyunu değilim

Yanıtla . 2Beğen . 5Beğenme 08 Eylül 01:01
02

İzmitli - @Joker 01 nolu yoruma cevabı: Kimin jokerisin sen ?

Yanıtla . 8Beğen . 3Beğenme 07 Eylül 22:42

BAYAN YÖNETİCİ ARANIYOR

YİN YAPI TURİZM LOJİSTİK SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. Firmamızda işlerimizi yönetecek 30-40 yaş arasında, ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen BAYAN YÖNE...

TECRÜELİ PERSONEL ALINACAKTIR

Mobilya boyama İşinde çalıştırılmak üzere ZIMPARA - MACUN ÇEKEBİLEN TECRÜELİ PERSONEL ALINACAKTIR. Adres: Köseköy - Kartepe Çalışma saatler: 08:3...

BAY PERSONELLER ARANIYOR

Meslek Lisesi, Teknik Lise, MYO Elektrik bölümlerinden mezun ya da Mesleki Yeterlilik Belgesi, ustalık veya kalfalık belgesi olan, elektrik tesisatı k...

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRü ALINACAKTIR

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRÜ ALINACAKTIR Tel: 0533 303 78 79

BAZA ÇEKYAT YÜKSELTİLİR

BAZA ÇEKYAT YÜKSELTİLİR Altlarını rahatça temizleyebilmeniz için  Ücreti: 10 cm ayaklar ile ayak sayısı çarpı: 20 TL 8 cm ayaklar ile ayak sayısı ç...

ŞOFÖRLER ALINACAKTIR

Başiskele’de bulunan firmamız bünyesinde çalışacak SRC 5 belgesi ve E sınıfı ehliyeti olan (aynı zamanda sistem kasa da kullanabilecek) ŞOFÖRLER ar...

HALI YIKAMA DÜKKANI DEVREN SATILIKTIR

İzmit şehi merkezinde, yüksek cirolu, ruhsatlı,HALI YIKAMA DÜKKANI DEVREN SATILIKTIR.Tel: 0532 666 39 25

BRANDA DİKİŞ-MONTAJ ELEMANI ARANIYOR

İzmit Branda ve Çadır  Firmamızda çalıştırmak üzere BRANDA DİKİŞ VE MONTAJINDAN ANLAYAN TECRUBELİ veya YETİŞTİRİLMEK ÜZERE ELEMAN aranmaktır. Vezirç...

TECRÜBELİ TESVİYE ELEMANI ALINACAKTIR

  KÖSMAK MAKİNA TECRÜBELİ TESVİYE ELEMANI  alınacaktır. İzmit Sanayi Sitesi Kamer Kös Tel: 0541 389 51 41

MH ELEKTROMEKANİK ELEMANLAR ARANIYOR

MH ELEKTROMEKANİK MÜHENDİSLİK şirketimizde çalışmak üzere tecrübeli ÇELİK KONSTRÜKSİYON İMALAT VE MONTAJINDA çalışacak ELEMANLAR aranmaktadır. Ter...