CHP çok fena karıştı

CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak, kendisinden habersiz yönetimde bazı değişiklikler yapan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir’e tepki göstererek parti binasına almadı. Toplantı yapmak için partiye gelen gençler kapının kilitli olmasından dolayı içeri giremedi. Partili gençler, ilçe binasının önünde toplandı. İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir “Gençler olarak sahipsiz bırakıldık” derken İlçe Başkanı Birkan koçak iddiaları reddetti.

Cemalettin Öztürk
Cemalettin Öztürk Tüm Haberleri

GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

CHP’nin en sıkıntılı ilçeleri arasında sayılan Derince’de ilginç bir tartışma yaşanıyor. İlçe Gençlik Kolları ile ilçe başkanı arasında yaşananlar partinin gündemine bomba gibi düştü. Derince Gençlik kolları yönetim kuruluna, gençlik kolları il başkanı Zeki Karakadılar’ın da onayıyla 5 yeni isim atandı. Ancak CHP Derince ilçe Başkanı Birkan Koçak bu değişikliği beğenmedi. Gençlik kollarında yaşanan yönetim değişikliklerini beğenmediği söylenen Koçak’ın toplantı yapmak isteyen gençleri, sokakta bıraktığı ve parti binasını açmadığı iddia ediliyor. İddianın sahibi ise Derince Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir.

TOPLANTI BİLGİSİNİ İLETTİK

Demir yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Dün akşam Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak tarafından gençlerin nasıl ilçe binasına alınmadığını parti binamızın yüzümüze kapı duvar yapıldığına  canlı şahit olduk. Ne sebeple olursa olsun partinin gençlerine ilçe binasını açmamak hiçbir Cumhuriyet Halk Partisi geleneğine uymaz. Çarşamba günü ilçe binasında ilçe başkanı Birkan Koçak’a, partili genç arkadaşlar ile birlikte cuma günü il gençlik kolları başkanı ve yönetiminin de katılımıyla ilçe binamızda toplantı yapacağımızın ilettik. İlçe başkanı da katılım sağlayacağını bizlere ileterek konuyu sonlandırdık.

HARUN YILDIZLI: Konuyla ilgili sessizliğini koruyor ama Derinceli gençlerin ona da tepkisi büyük.

İLÇE BAŞKANI TELEFON KONUŞMASINI SONLANDIRDI

Dün akşam saatlerinde ilçe binamıza gittiğimizde saat 17.00 sularında Derince ilçe binamızın kapalı olduğu gördük. İl Gençlik Kolları başkanımızın ilçe başkanı Birkan Koçak’ı arayarak yaptığı konuşma üzerine bugün toplantı yapılacak bilgisi olduğunu, ilçenin neden kapalı olduğunu sorması üzerine, benim ilçe başkanım yok siz de bana bilgi vermediğiniz için ilçe gençlik kolları başkanım yok, kapalı” diyerek telefon konuşmasını sonlandırmıştır. Bunun üzerine ilçe binası önünde onlarca genç ile kapıda beklemeye başladık. Binanın açılması gerektiğini ilçe başkanı Birkan Koçak başta olmak üzere il başkanımız Harun Yıldızlı’ya da izah etmemize rağmen gereken yapılmamış ve partimizin gençleri sokakta sahipsiz ve yalnız bırakılmıştır.

YILDIZLI GEREĞİNİ YAPMADI, BİRKAN KOÇAK REST ÇEKTİ

İl Başkanı Harun Yıldızlı’nın ilçenin açılması yönünde herhangi bir olumlu adım atmamış olması da bizleri ziyadesiyle üzmüştür. İlçe Başkanı Birkan Koçak’ın ben bu kapıyı açarsam istifa ederim diyerek, İl Başkanına tehditler savurması da ayrı bir irdelenecek konudur. Bu Partinin gençlerine kapı açmak ne zamandan beri istifa sebebi olmuştur bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bu partinin kapısına en son kilit 1980 yılında darbeciler tarafından vurulmuştur. Bizlerin sorununa ortak olmayan çözüm üretmek yerine zıtlaşan yöneticilere sitem ediyoruz. Gençlik Örgütleri olarak partiye bir tane genç bulabilmek için ne mücadeleler verirken karşılaştığımız bu durumu kabul etmiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençleri sahipsiz değildir."

ZEKİ KARAKADILAR: İlçe gençlik kollarında yaşanan yeni atamaların CHP İl Gençlik kolları Başkanı Zeki Karakadılar’ın bilgisi dahilinde olduğu öğrenildi.

HARUN YILDIZLI SESSİZ KALDI, KOCAK İDDİALARI REDDETTİ

Büyük ses getiren olay ile ilgili CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı henüz bir açıklama yapmazken CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak iddiaları reddetti. Koçak, “İddialar asılsız, benim kapım gençlere hep açık” dedi. CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Söz konusu mesele İl Gençlik Kolları ve Derince Gençlik Kollarıyla alakalı bir mevzu. Yazmışlar parti binasına almadılar diye. Ama böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Ben kimseyi dışarıda bırakmadım. Bizim haberimiz yokken kardeşlerimiz buraya gelmiş. Ben zaten dün akşam ilçe başkanları toplantısındaydım. Toplantı çok geç bitti ve benim telefonum sessizdeydi.

BİRKAN KOÇAK: Suçlamaları reddetti. Ancak toplantı konusunda kendisine net bir şekilde bilgi verildiği biliniyor.

MESAİ SAATİ DIŞINDA GELDİLER

Zaten İl Gençlik Kolları Başkanı bizim normal toplantıya katılacaktı. O arkadaşlarımız buraya gelmişler. Kendileri görevden almışlar, bir şeyler olmuş. Biliyorsunuz onlar bizden bağımsız. Kendi aralarındaki şeyler, biz onlara karışmıyoruz. Arkadaşlar mesai saati dışında partiye gelmiş. Mesai saati dışında olan bir şey. Partide çalışan arkadaşımız da mesaisi bittiği için gitmiş. Ben de zaten ilçe başkanları toplantısındaydım. Parti doğal olarak kapalıydı.

“GENÇLERE KAPIM HER ZAMAN AÇIK”

Önceden bana partiye gelineceği söylenmedi. Ben İl Gençlik Kolları Başkanına ne de il örgütüne Derince gençlik kollarını görevden al demişim, ne şikâyetim var demişim. Kendi kendine birilerini görevden almışlar, birilerini atamışlar. Partiye gelmeden önce de bir diyalog kurulmadı. Ben nereden bileyim partiye geleceklerini? Benim telefonum da sessizdeydi. Benim çalışmak için gelen tüm gençlere kapım açık. Buyursun gelsinler parti şu an açık. Ortada bir sorun yok ama bu yaşanan olay aktarıldığı ve yazıldığı gibi değil.”

ALİ DEMİR: CHP Derince Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir ilçe binasına alınmamaları üzerine zehir zemberek bir açıklama yaptı.

Görevden alındı, yeniden aday oldu

CHP İl Yönetim Kurulu kararıyla “görevini yapamadığı” gerekçesiyle görevden alınan CHP Kartepe eski İlçe Başkanı Tevfik Mayda, 2 Ekim tarihinde yapılacak kongrede yeniden aday olduğu düzenlediği basın toplantısıyla resmen açıkladı. Mayda açıklamasında, “Biz yönetim olarak yeniden adayız” dedi.

NELER OLMUŞTU?

CHP İl Yönetimi Kurulu, parti görevini yapmadığı gerekçesiyle geçtiğimiz haftalarda CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda ve yönetim kurulu üyelerini görevden almıştı. Görevden alınan yönetimin yerine, Musa Öğünç, Himmet Sezgin, Recep Bilaloğlu, Mehmet Gözen ve Murat Acar’dan oluşan 5 kişilik kayyum heyeti atanmıştı. Kayyum heyeti, yaptığı ilk toplantıda ilçe örgütü kongre tarihini 2 Ekim olarak açıklamıştı. Kongre tarihinin belli olmasından sonra Nilay Merttürk, Cihan Çakır ve Murat İskenderoğlu da ilçe başkan adaylıklarını açıklamıştı.

İLÇE BİNASI ÖNÜNDE- Görevden alınan CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda ve görevden alınan yönetim kurulu üyeleri ilçe binası önünde toplanarak açıklama yaptı.

KEYFİ BİR UYGULAMA İLE GÖREVİMİZDEN ALINDIK

Nasıl bir karar alacağı merakla beklenen Tevfik Mayda da kararını verdi ve açıklamasını yaptı. Merttürk, Çakır ve İskenderoğlu’ndan sonra Mayda da aday. Tevfik Mayda, önceki gün akşam saatlerinde ilçe binası önünde bir açıklama yaptı. Açıklamaya, görevden alınan eski yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Tevfik Mayda açıklamasında şunları söyledi: “İçinde geçtiğimiz süreci, görevden alma kararını, hepimiz yakından izliyoruz. Özgürlüklerin, demokrasinin, hak hukuk ve adaletin savunuculuğu ve sözcülüğünü yapan bir partinin ilçe yönetimi olarak; sebebinin açık ve net olarak bilmediğimiz nedenlerle görevden alındık. Bu şekilde görevden alma, tüm CHP’lilerin vicdanlarını yaralamış ve ilkesel olarak karşı durulması gereken keyfi bir uygulama olmuştur.

RESMEN ADAY- Görevden alınan Tevfik Mayda, ilçe binası önünde düzenlediği basın toplantısında 2 Ekim’de yapılacak olağanüstü seçimde yeniden aday olacağını resmen açıkladı.

BİZ YENİDEN ADAYIZ

Siyaset; insanın birbirini kötülemesi, kuyusunu kazması, komplo kurması değildir. Siyaset; insanların farklılıklarını ortaya çıkartarak, toplumu ona inandırabilmesidir. Sizden aldığım güç ve destekle biz yönetim olarak yeniden adayız. Çıktığımız bu yolda sen-ben yok biz varız. Genç- yaşlı yok biz varız. Kadın-erkek yok biz varız. Eski-yeni yok biz varız. Kaldığımız yerden devam etmek için mücadele ateşimizi yakıyoruz. Tüm olumsuzlukları ve başarısızlıklara biz çizgi çekmek, geriye dönük tartışma ve suçlamaları dondurarak ve herkesin özeleştiri yapması zorunlu hale gelmiştir ve bu hepimizin görevidir.”

DESTEĞE GELDİLER- Tevfik Mayda’nın adaylık açıklamasına Kartepe ilçesinde çok sayıda partili destek verdi.

26 Eyl 2021 - 19:49 - Siyaset --- Okunma

Muhabir Cemalettin Öztürk

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.736.234 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

06

Herzaman - :))chpkk dan ne bekliyorsunuz sızi adam yerine mi koyacaklarını. Yazık bu gençleri de böyle kandırıyorlar. Bunların bügüne kadar bu ülkede yaptıkları bir şeyi yok siz gençlere mi faydaları olacak.

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 27 Eylül 08:50
05

cem - sen de yeter artık chp yi eleştirme biraz ufkunu genişlet haberciysen birşey kat okurlarına chp aşağı chp yukarı baydınız , sevgiyi anlat kardeşliği anlat barışı anlat bırak bu chp eleştirilerini

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 27 Eylül 00:28
04

Pakito - Bunlar şehir yönetecek he, hadi baabi, önce kendilerini yönetsinler.

Yanıtla . 4Beğen . 5Beğenme 27 Eylül 00:16
02

Barış Kaya - Ehhh seni beee ne büyük bomba düşmüş chp bir daha hayatta toplanamaz

Yanıtla . 6Beğen . 7Beğenme 26 Eylül 22:24
01

Yasin Yıldız 1905 - Gerçek CHP li kimler ortaya çıkacak ama bugün ama yarın.. Adamı olan belediyeye çöktü hemde kadrolu ve meslek yaş sorunu gözetmeden bildiğin bankamatik peşkeş işçileri yazık Atatürk gençliği yazık

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 26 Eylül 21:19

BAYANTEMİZLİK ELEMANI ARANIYOR

BAYAN TEMİZLİK PERSONELLERİ alınacaktır. Asgari ücret+sgk+yemek+yol verilecektir.Yeşilova - İzmitTel:0530 918 36 14- 0 262 322 65 75

BAYAN YARDIMCI ARANIYOR

35-50 yaş arası İzmit merkez ve civarında ikamet eden çocuk bakımında deneyimli YARDIMCI aranıyor Tel: 0532 383 91 62

VASIFLI VASIFSIZ ELEMANLAR ARANIYOR

Palet Fabrikasında çalışabilecek VASIFLI VASIFSIZ ELEMANLAR aranıyor 80’LİK ŞERİT USTASI, ŞERİT BİLEME USTASI Alınacaktır Kocaeli Kereste Tic.Ltd....

PASTA VE KURABİYE USTASI ARANIYOR

KEYFİ İKRAM İMALATHANE İzmit Merkez Adliye arkasındaki Şehit Musa Sokakta bulunan imalathanemize PASTA VE KURABİYE USTASI alınacaktır. Sabah 07.00...

MOBİLYA USTALARI ARANIYOR

Mobilya atölyesinde çalışacak MOBİLYA USTALARI aranıyor. Hüseyin Eren Mobilya San. Tic. Ltd. Şti.İzmit San Sit. 16. Cad. 14. Blok No: 7 Tel: 0532 67...

TIR ŞOFÖRÜ ARANMAKTADIR

*Uzun yol deneyimli *SRC 2, SRC 4 ve Psikoteknik belgeli *Dijital ehliyeti olan TIR ŞOFÖRÜ ARANMAKTADIR İzmit Merkez-Köseköy-Başiskele-Gölcük-Karamür...

KUZİNE RESTAURANT ELEMAN ARIYOR

A- 2 EHLİYETLİ KURYE ALINACAKTIR 6.000 TL Maaş+SGK+Yemek & BAYAN BULAŞIK ELEMANI ALINACAKTIR KUZİNE RESTAURANT İLETİŞİM: 0262 329 09 09 – 053...

BAYAN ELEMAN ARANIYOR

İzmit’te bulunan firmamıza MYO muhasebe veya büro yönetimi bölümlerinden mezun BAYAN ELEMAN arıyoruz.” İletişim : [email protected]

ELEMANLAR ARANIYOR

Kocaeli/ Hereke’de Liman işlerinde çalıştırılmak üzere gerekli belge ve ehliyetlere sahip, deneyimli EKSKAVATÖR OPERATÖRÜ, GEMİ VİNÇ OPERATÖRÜ ve...

KALİTE KONTROL ELEMANI ARANIYOR

KALİTE KONTROL ELEMANI Kocaeli Kartepe Lokasyonunda bulunan Cam İşleme fabrikalarımızda Kalite Sorumlusuna bağlı olarak çalışacak 'KALİTE KONTROL ELE...