Kurtulmuş: Gönüllerden düşmeyeceksiniz

AK Parti’nin 600 gün sonra yapılan İl Danışma Meclisi toplantısına katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partinin hedefini açıkladı. Kurtulmuş, “Gönüllere girerek birinci parti olduğunuz Kocaeli’de bundan sonraki göreviniz o gönüllerden düşmemektir. Bu kararlılıkla 2023 seçimlerini alarak 2024 yılında ise başta İzmit belediyesi olmak üzere tüm belediyeleri almaktır” dedi

Süriye Çatak Tek
Süriye Çatak Tek Tüm Haberleri

UZUN ZAMAN SONRA

Pandemi nedeniyle uzun zamandır İl Danışma Meclisi toplantısı yapmayan AK Parti Kocaeli Teşkilatı, Numan Kurtulmuş’un katılımı ile yapılan 107’inci Genişletilmiş İl Danışma Meclisi ile toplantılarına start verdi. Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılan toplantıya Kurtulmuş ile birlikte eski Başbakan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, İstanbul Milletvekili Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, İstanbul Milletvekili ve MKYK üyesi İffet Polat, İstanbul Milletvekili ve İl Koordinatörü Tülay Kaynarca, Milletvekilleri İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır ve Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, MKYK üyesi Ahmet Fethan Baykoç, belediye başkanları ve ilçe başkanları katıldı.

ESKİLER GELDİ

Büyükşehir Belediyesi eski başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eski il başkanları Mahmut Civelek ve Şemsettin Ceyhan, eski belediye başkanlarından Adnan Köşker ve Halil Vehbi Yehice ile eski ilçe başkanlarının katıldığı toplantıda büyük coşku yaşandı. Saat 19.00’da başlaması beklenen program yoğun katılım nedeniyle salonun girişinde oluşturulan imza masalarında uzun kuyruklar nedeniyle geç başladı. Saat 20.00’de başlayan programda partililer uzun zamandır bir araya gelmemenin özlemini giderdi.

DAHA ADİL BİR DÜNYA

Kongre merkezinde yapılan danışma meclisine katılımın yüksek olması nedeniyle pandemi kurullarına uyulmadı. Kongre merkezinin fuaye alanında ise kokteyl olması dikkat çekti. Salonda Türk bayrakları ve partinin flamaları koltuklara bırakıldı. Partililer bayrakları ellerinden bırakmadı. “Daha adil bir dünya mümkün” pankartının asıldığı salonda gençler salonun balkonunda yerlerini aldı. Gençler alkış ve sloganlarla toplantıya büyük coşku kattı.

YİNE SANDIKLARDA RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÇIKACAK

Divan Başkanlığına İl Koordinatör Milletvekili Tülay Kaynarca’nın seçilmesinin ardından İl Başkanı Mehmet Ellibeş selamla konuşması yaptı. Kocaeli’nin örnek il teşkilatı konumunda olduğunu söyleyen Ellibeş, “Sandık teşkilatlanmasında Türkiye birincisiyiz. Gönüllere girmek zor ama gönüllerde kalmak daha da zor. Bu konumumuzu daha üst seviyeye getirmek daha da zor. Bu zorlukları da Allah’ın izni ile aşacağız. 2023 yılında AK Parti’ye Türkiye ortalamışını üzerinde bir destekle sandıklardan Recep Tayyip Erdoğan’ı çıkartacağız” dedi.

BİR KAFE İÇİN ORTALIĞI AYAĞA KALDIRMIYORUZ

Davalarının daha adil bir dünya davası olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Kocaeli her zaman ki yerinde dedirten gençlerimiz, kadınlarımızla gurur duyuyoruz. Tüm ilçe belediye başkanlarımızla birlikte ak kadrolara yaraşır, ak belediyeciliği yapmak için 7 gün 24 esası ile çalışıyoruz. Emanetin hakkını teslim etmek için sahada dolaşıyor ve projelerimizi yapıyoruz. Zaman zaman yaptıklarımızı anlatmıyoruz. Onlar gibi 3 heykel için iki genel başkan çağıran, bir kafeterya için ortalığı ayağa kaldırmıyoruz. Sizlerin boynunuzu bükmeyeceğiz. Bu salondaki coşkuyu yakalamak için her şeylerini verirler” dedi.

PARTİMİZE GÜVEN TAM

Milletvekilleri adına konuşan Radiye Sezer Katırcıoğlu, gençlerin “Kocaeli seninle gurur duyuyor” sloganına karşı “Asıl gurur duymamız gereken kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyerek yanıt verdi. 600 gün sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Katırcıoğlu, “Bugün doğum günüm ve bu günü sizlerle kutlamanın mutluluk yaşıyorum. Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Mehmet İpşiroğlu ve eşine, abimiz Nurettin Timur ve yakınlarımıza rahmet diliyorum. Koronavirüs nedeniyle yapamadığımız istişareyi sizlerle yapacağız. Sokakta yaptığımız programlarda partimizin gücünü her seferinde görüyorum” dedi.

BÜYÜK ÖZLEM VAR

Teşkilatların birbirini özlediğini gördüğünü söyleyen İstanbul Milletvekili Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, “Partilerinin kirli algı operasyonlarına karşı mücadele ediyoruz. teşkilatlar sahaya inerek sandıkları patlatacağına inanıyorum” dedi. Danışma Meclisi toplantısının çok güzel olduğunu söyleyen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “600 günden sonra büyük bir özlemle buluştuk. Yüz yüze ilk kez bir araya gelerek bu toplantıda neler yapacağımızı konuşacağız.

İDDİA, İRADE VE AHLAK OLMALI

AK Parti sadece bir politik parti değil bir davanın adıdır. Bu salonda bulunan insanlar bir misyonun kadrosudur. Bizim davamızın üç ana direği vardır. İddia, irade ve ahlakı vardır. İradesi, iddiası ve ahlakı olmayan siyasi hareketlerin kalıcı olması mümkün değildir. Türkiye’de nice siyasi partiler geldi iktidar oldular ama şimdi isimlerini bile hatırlamıyoruz. İyi oy almadıkları için, teşkilatları olmadığı için değil iddiaları olmadığı için hatırlanmıyor.

İKİ İDDİAMIZ VAR

İki temel iddiamız var. Birincisi güçlü Türkiye’yi kurmaktır. Bir de dünyaya yönelik iddiamız var bu da ikincisi olan adil bir dünya kurmaktır. Bu iki iddiamızı yerine getirecek olan gençlerimiz ve teşkilatlarımızdır. Bu iddialarımıza yaşamımızın sonuna kadar sahip çıkacağız. Dünya 5’ten büyüktür diyerek dünya egemenlerine hadlerini bildireceğiz. Ama iddia sahipleri her türlü zorluğa rağmen yolundan dönmemeli ve çelik gibi iradeyi ortaya koymalıdır.

TÜM YAŞ GRUPLARINDA BİRİNCİYİZ

Birileri Türkiye’nin gençleri öyle böyle diyor. Tankların önüne yatan gençleri kimse unutmuyor. Kimse o gençleri unutmaz. Türkiye’nin gençleri AK Parti’den uzaklaşıyor deniliyor. Hangi anketi getirip önümüze koyarlarsa koysunlar doğru değil. Türkiye’deki tüm kamuoyu yoklamalarında AK Parti tüm yaş gruplarında birinci partidir. Ben kuşak olarak ayırmıyorum ama yaş gruplarına göre elbette yaşantımız değişecek. Ama asla iddiamız değişmeyecek.

GİDİN TEKNOFEST’E BAKIN

Kaç yaşında olursak olalım güçlü bir Türkiye adil bir dünya kuracağız. Türkiye’de Z kuşağı diyenler boşana algı ile uğraşmasınlar gelsinler Türkiye’nin gençliğini görsünler. Türkiye’nin gençlerinden umudu olmayanlar gidip Teknofest’i görsünler. Gençlerin ne yaptığını görsünler. Türkiye’nin gençlerinin nerede olduğunu soranlar gidip Teknofest’e baksınlar, buradaki Ak gençlere baksınlar. Türkiye’nin gençleri çelik bir iradeyle yollarına devam edecekler.

KİMSENİN AYAĞINA ÇELME TAKMAYIN

İddia ve irade dışında ahlak bizim siyasi şuurumuzun temelidir. 2023’e giderken adımlarımızı sıklaştıracağız. Çalışmalarımızı her alanda yoğunlaştıracağız. Safları sıklaştıracağız. Manevi mesafemizi asla açmayacağız. Kimsenin ayağına çelme takmayacağız. Bazı siyasetlerde insan eksiltmek vardır, bizim siyasetimizde gençleri, kadınları ve adamları çoğaltmak vardır. Biz yol arkadaşlarımızı çoğaltacağız. Bizim davamız para pul, makam davası değil, insana hizmet etmektir.

ADAYLARI YOK

Siyasetimizin kilidi halkın duasını ve hakkın rızasını almaktır. 2023 yılında tekrar Cumhurbaşkanımızı Cumhurbaşkanı olarak seçerek yolumuza devam edeceğiz. Karşı tarafa baktığımızda ise ittifakları gizli, işbirlikçileri ise aleni olan bir yapıdır. CHP ile İYİ Parti ortada diğer partiler ise yanlarında görünüyor. Adayınız kim dediğimiz de ise adayları yok. Güçlendirilmiş parlamenter sistem dedikleri nedir. CHP, İYİ Parti ve HDP bu konuda ne diyor. Parlamenter sisteme geçmek için önce sandıktan çıkmanız gerekiyor.

GÖNÜLLERE GİRDİNİZ

Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne gelirse gelsin diyorlar. Peki, kim gelsin o da belli değil. Bu millet yeniden Recep Tayyip Erdoğan sandıktan çıksın diye mücadele ediyor. Bu partinin başarısının arkasında çok büyük sebepler var. Bu sebeplerden en önemlisi bir gönülle girmektir. Sizin en büyük başarınız Kocaeli halkının gönüllüne girdiniz ve birinci parti oldunuz. İddiası, iradesi ve ahlakı olan bir siyasi kadro olan bizlerin yeni görevi gönüllerden düşmemektir. Göreviniz gönüllerden düşmemektir” dedi.

27 Eyl 2021 - 21:42 - Siyaset --- Okunma

Muhabir Süriye Çatak Tek

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.643.069 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

03

Rei̇s - GÖNÜLLERE GİRDİNİZ

Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne gelirse gelsin diyorlar. Peki, kim gelsin o da belli değil. Bu millet yeniden Recep Tayyip Erdoğan sandıktan çıksın diye mücadele ediyor. Bu partinin başarısının arkasında çok büyük sebepler var. Bu sebeplerden en önemlisi bir gönülle girmektir. Sizin en büyük başarınız Kocaeli halkının gönüllüne girdiniz ve birinci parti oldunuz. İddiası, iradesi ve ahlakı olan bir siyasi kadro olan bizlerin yeni görevi gönüllerden düşmemektir. Göreviniz gönüllerden düşmemektir” dedi.

Burası çok önemli acaba gönüllere mi giriliyor yoksa gönüllüleri dişliyorlar mi düne kadar arayıp sormayanlar dün kaç tane mesaj attılar 107’inci Genişletilmiş İl Danışma Meclisi ile toplantılarına karılmak için yukarıyı yanıltma tüm belediyeler taraflı tarafsız herkesi orya zorlayarak kalabalık yaparak yukarıya hoş görünüp aşağıdan her istettiklerini yapan AKP liler Allah bunun hesabını sizlere soracak bir ak partili olarak söylüyorum bunu yazık ediyorsunuz sayın cumhur başkanına vesselam

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 15:09
02

Yalnız Adam - Sn numan kurtulmuş bey dün anti kapı denizde toplantı yaptınız burada yilen içilen her şeyin parasını verdinizmi yoksa anti kapı kendi kasasındamı verdi sonra diyorlar ki anti kapı zarar etti diyorlar eder yapı ki bu zararlar Kocaeli halkının vergilerinden çıkmakta bir İzmitli olarak hakkımı helal etmiyorum dün yaklaşık 2000 araba o kadar daire amiri müdürü vs insanları toplamanın anlamı yoktu

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 28 Eylül 12:48
01

Zülküf - Hayırlı olsun siyasi parti teşkilstı olsrsk kanunun verdigi hakları kullanabilirler kalabalık bir teşkilat tebrikler , amma milletin hakkını yediklerini insanların haklarını iade edeceklerini konuşmuyorlar burayı babalarının çiftligi zannediyorlar .... ben hakkımı helal etmiyorum zehir zıkkım olsun

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 28 Eylül 07:06

TECRÜELİ PERSONEL ALINACAKTIR

Mobilya boyama İşinde çalıştırılmak üzere ZIMPARA - MACUN ÇEKEBİLEN TECRÜELİ PERSONEL ALINACAKTIR. Adres: Köseköy - Kartepe Çalışma saatler: 08:3...

BAY PERSONELLER ARANIYOR

Meslek Lisesi, Teknik Lise, MYO Elektrik bölümlerinden mezun ya da Mesleki Yeterlilik Belgesi, ustalık veya kalfalık belgesi olan, elektrik tesisatı k...

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRü ALINACAKTIR

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRÜ ALINACAKTIR Tel: 0533 303 78 79

BAZA ÇEKYAT YÜKSELTİLİR

BAZA ÇEKYAT YÜKSELTİLİR Altlarını rahatça temizleyebilmeniz için  Ücreti: 10 cm ayaklar ile ayak sayısı çarpı: 20 TL 8 cm ayaklar ile ayak sayısı ç...

ŞOFÖRLER ALINACAKTIR

Başiskele’de bulunan firmamız bünyesinde çalışacak SRC 5 belgesi ve E sınıfı ehliyeti olan (aynı zamanda sistem kasa da kullanabilecek) ŞOFÖRLER ar...

HALI YIKAMA DÜKKANI DEVREN SATILIKTIR

İzmit şehi merkezinde, yüksek cirolu, ruhsatlı,HALI YIKAMA DÜKKANI DEVREN SATILIKTIR.Tel: 0532 666 39 25

BRANDA DİKİŞ-MONTAJ ELEMANI ARANIYOR

İzmit Branda ve Çadır  Firmamızda çalıştırmak üzere BRANDA DİKİŞ VE MONTAJINDAN ANLAYAN TECRUBELİ veya YETİŞTİRİLMEK ÜZERE ELEMAN aranmaktır. Vezirç...

TECRÜBELİ TESVİYE ELEMANI ALINACAKTIR

  KÖSMAK MAKİNA TECRÜBELİ TESVİYE ELEMANI  alınacaktır. İzmit Sanayi Sitesi Kamer Kös Tel: 0541 389 51 41

MH ELEKTROMEKANİK ELEMANLAR ARANIYOR

MH ELEKTROMEKANİK MÜHENDİSLİK şirketimizde çalışmak üzere tecrübeli ÇELİK KONSTRÜKSİYON İMALAT VE MONTAJINDA çalışacak ELEMANLAR aranmaktadır. Ter...

PASTA VE KURABİYE USTASI ARANIYOR

KEYFİ İKRAM İMALATHANE İzmit Merkez Adliye arkasındaki Şehit Musa Sokakta bulunan imalathanemize PASTA VE KURABİYE USTASI alınacaktır. Sabah 07.00...