Mirzaoğlu: 'SEDAŞ Yahya Kaptan’da sınıfta kaldı'

Gerek Büyükşehir gerekse İzmit Belediyesi ile hizmet noktasında sıkıntı yaşamadıklarını söyleyen Yahya Kaptan Mahalle Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu, SEDAŞ’a ise tepki gösterdi. Mirzaoğlu, “Mahallemizde 30 yıldır değiştirilmeyen enerji altyapısı var” dedi.

Muhammet Emin Can
Muhammet Emin Can Tüm Haberleri

İzmit’in en büyük mahallelerinden biri olan ve 23 bin nüfusa sahip Yahya Kaptan’da yaşanan sıkıntıları, problemleri Muhtar Ahmet Mirzaoğlu anlattı. Önceki dönem İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan döneminde yaşadıkları sıkıntılardan bahseden Ahmet Mirzaoğlu bugünlerde bir yandan da mahallesinde bulunan okullar nedeniyle nakil olmuş gibi gösterilen vatandaşlarla uğraştıklarını açıkladı. Muhtarı Mirzaoğlu, mahallelerinde inşaatı devam eden 23 Nisan İlkokulu’nun bitebileceği muhtemel tarihi de açıkladı. Mirzaoğlu şunları söyledi:

KAYITSIZ, ŞARTSIZ UYULDU

Kocaeli genelinde yaşanan sıkıntılar Yahya Kaptan’da da yaşandı ama mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın daha bilinçli ve duyarlı olmasından dolayı pandemi sürecini diğer mahallelere göre daha iyi geçirdik. Mahalle olarak komşularımızı kaybettik, kaybettiklerimiz arasında yaşlılarımız vardı, gençlerimiz vardı. Mahallemizin sakinleri o dönemde yazlıklarına gitmeyi de tercih etti. Pandemi sürecini oralarda geçirdiler. İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün mahalle sınırlarımızda bulunması, süreci yakından takip etmemizi sağladı. Vatandaşlar bizi pek zorlamadı çünkü kontrollü bir şekilde süreci yürüttük. Yahya Kaptan Mahallesi’nde kurallara kayıtsız şartsız uyuldu, sokağa çıkılmadı ve mesafe kuralı uygulandı.

SPOR SALONU YIKILMALI: Kocaeli Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’ndan memnun olmadıklarını belirten Ahmet Mirzaoğlu, salonun yıkılarak yeniden yapılması gerektiğini vurguladı.

AŞI KARŞITLIĞI YOK

Yahya Kaptan Mahallesi’nde aşılanma oranı neredeyse yüzde 90. Bizim mahallemizde aşı karşıtlığı diye bir durum söz konusu değil. Ben ve aza arkadaşlarımız yaşa bağlı olarak dördüncü aşımızı dahil olduk. İki Sinovac ve iki Biontech olmak üzere aşılarımızı tamamladık. Aşı yapılmalı, aşıdan kaçış yok çünkü pandemi ancak aşı ile yavaşlatılabiliyor. Muhtarlığa gelerek, bizlerle iletişime geçerek aşı olan vatandaşlarımız oldu. Sağ olsunlar bize güvendiler ve bizimle birlikte hareket ettiler. Mahallemiz genelinde aşılar olundu, çok büyük bir sorun yaşamadık. Bu noktada İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün mahallemizde bulunmasının da çok büyük katkısı oldu. Sağlık ocağımızın altında ve çevresinde test ve aşı yaptırılabiliyor.

HİZMETİN TAKİBİNİ YAPIYORLAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden daha kapsamlı ve ilçe belediyesini aşacak olan işleri talep ediyoruz. Ben muhtar olarak iki dönemden beri görevdeyim ve bugüne kadar İSU’dan olsun, sağlık hizmetlerinden olsun, sosyal hizmetlerden olsun ve diğer daire başkanlıklarından olsun taleplerimize hep olumlu karşılık verildi, taleplerimiz karşılandı. Büyükşehir Belediyesi taleplerimizi karşılarken bize geri dönüşte bulunmayı da ihmal etmiyor ve hizmet verildi mi, verilmedi mi takibini yapıyor. Son dönemde özellikle İSU konusunda çok memnunuz. Geçen senelerde bir terfi istasyonu kuruldu. Atık sularla ilgili bir istasyon ama bu istasyon sayesinde su baskınları yaşamıyoruz.

DAHA İYİ DURUMDA: Yahya Kaptan Mahallesi’nde yer alan ve Arapta Park’a komşu olan pazar alanı hakkında konuşan Ahmet Mirzaoğlu, İzmit Belediye Başkanlığına Fatma Kaplan Hürriyet’in seçilmesinin ardından pazar alanında iyileştirme yapıldığını söyledi.

İLİŞKİLERİMİZ ÇOK DAHA İYİ

Muhtarlığımın ilk döneminde İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan tarafından adeta cezalandırıldım. O dönemde Nevzat Bey bizlere bir muhtarlık ofisini bile çok gördü ve 5 yıl boyunca konteyner içerisinde görev yaptık. O konteyner de kendi çabalarımızla elde edildi. Neredeyse çadır kuracaktık. Nevzat Bey bir yandan da mahallemize bir çivi bile çakmadı. Ben mahalleye bir şey yapıldığını ne gördüm ne de duydum. İkinci dönemimde farklı bir İzmit Belediyesi yönetimiyle çalışıyoruz ve ilişkilerimiz çok daha iyi. İzmit Belediyesi’nden bu dönmede bir isteğimiz, talebimiz olduğunda direkt müdürlere ulaşabiliyor ve talebimizi dile getiriyoruz. İzmit Belediyesi hizmetinde hiçbir aksama yok.

ADRES DEĞİŞİKLİKLERİ SIKINTILI

Okullar dolayısıyla adres değişikliğinden şikayetçiyim, rahatsızım. Mahallemizdeki okullardan dolayı transferde bir tek lise düzeyinde değil, ilkokul ve ortaokul düzeyinde de aynı problemi yaşıyoruz. İnsanlar ülkenin eğitim politikasından ve bunun Kocaeli’ye yansımasından dolayı öğrencilerini eğitim seviyesi daha yüksek okullara yolluyorlar ve bu okullar bizim mahallemizde var. Vatandaş adres değişikliği ile çocuğunu bu okullara yolluyor ama bizim sınıflarımızın nüfusu artıyor. Bugün Kocaeli’deki bütün okulların, eğitim kurumlarının seviyelerini aynı seviyelere getirilirse vatandaş böyle bir arayışa girmeyecek. Seviyeler eşitlendiğinde vatandaş gidip birine beni yanına al diye yalvarmayacak, nüfus müdürlüğünden ceza yemeyecek.

OKUL SERVİSLER SIKINTI: Okul giriş ve çıkış saatlerinde öğrenci servislerinin okulların önünde sıralar oluşturduğunu belirten Muhtar Mirzaoğlu, okul için nüfus taşıma işlemi yapılmasından dolayı şikayetçi olduklarını açıkladı.

SEDAŞ SINIFTA KALDI

SEDAŞ mahallemiz için ihmalkar davranıyor. Yenilenmesi gereken trafolarımız var ama tamir yapılarak geçiştiriliyor. Yahya Kaptan Mahallesi sınırlarında yer alan sokak aydınlatmalarının elden geçirilmesi gerekiyor. Devlet bu tür işlerden ellerini çektikten sonra şahısların iki dudağı arasında kalmış durumdayız. SEDAŞ’a bir yerin yapılması gerektiğini iletiyoruz, bize gelen cevap ‘Buranın komple değişmesi lazım, yer altındaki kabloların yeniden döşenmesi lazım’ oluyor. Mahallemizin altında 30 senelik kablolar var, 30 senelik aydınlatma direklerinden bahsediyoruz. Bu noktaların değişmesi lazım ama SEDAŞ bunlara artı maliyet diyor. Bana göre SEDAŞ bu konularda sınıfta kalmış bir durum. Bazı konularda şikayetlerimize karşılık veriliyor ama bu konular erteleniyor.

BETON DÖKTÜREMEDİK

Pazar alanımızda bir zemin sorunu vardı ama orada bir çalışma yapıldı. Modern bir pazar alanı değil ama oraya Nevzat Doğan zamanında ‘Kapalı pazar alanınız hayırlı olsun’ ifadesinin yer aldığı bir pankart asıldı, hiçbir şey yapılmadı. O alan aynı zamanda bölgemizin otopark ihtiyacını karşılıyordu ve delik deşik olmuş bir haldeydi. Önceki dönem belediye başkanı zamanında o bölgede çamur olan alana fen işlerinden 10 metre beton döktüremedik. Pazarcılar ‘Biz yapalım’ dedi ama ona da müsaade edilmedi. Belediye değişince ilk talebim alana beton dökülmesi oldu ve yapıldı. 15 gün içerisinde alana ekipler geldi, alan betonlandı. Başkanın burası için güzel bir projesi de var, oraya kapalı pazar alanı yapılacak ama finansman bulunduğu anda.

SOKAK KÖPEKLERİ: Mahallesinde bulunan sokak köpeklerinin saldırgan olmasından dolayı vatandaşların şikayet ettiğini söyleyen Yahya Kaptan Muhtarı Mirzaoğlu, bu köpeklerin özellikle belli noktalarda çete olarak gezdiğini açıkladı.

KÜLTÜR MERKEZİ VE SPOR SALONU

Süleyman Demirel Kültür Merkezi iki yıldan beri pandemi nedeniyle maalesef atıl durumda duruyor. Pandemi öncesi Şehir Tiyatroları’nın burada olması, çeşitli konserlerin ve etkinliklerin buralarda yapılması, okulların programlarının düzenlenmesi bu merkezi hareketli hale getiriyordu. Spor salonumuz da mimarisi ve yapısı bakımından çok çirkin, bu mahalleye yakışmıyor. Bu projeyi kim çizmiş anlamak mümkün değil. Basketbol 1. Lig maçlarının oynanabilmesi için inşa edilmiş bir spor salonu ama ben bir beden öğretmeni olarak söylüyorum ben böyle bir spor salonu görmedim! Kullanılıyor olabilir ama diğer salonlara bakıldığında çok ilginç bir salon. Bence bu salonu yıkılarak yeniden yapılması gerekiyor.

CAMİ KARŞITI DİYORLAR

Dolunay Sokak’ta yer alan bir park alanımız var. Burada Büyükşehir Belediyesi’nin bin 500 parsellik bir payı var. O alanda bir ibadethane yapılması planlanıyor. Bu alan Büyükşehir Belediyesi tarafından müftülüğe devredildi. Bu alana cami yapılacak söylemleriyle zaman zaman ortaya çıkılıyor ama muhtarlıktan 200 metre ileride bir tane, 300 metre ileride başka bir cami var. Mahalle girişinde bir cami var, mahallenin çıkışında cami var. Kısacası her tarafımızda cami var. Normal zamanlarda camilerimizin tek saf bile olmuyor, ‘Buraya cami yapacağız’ diyorlar. Bana cami karşıtısın diyorlar. Ben de kızıyorum. Ben Müslüman değil miyim? Cami olsun ama cami var, bizim amacımız cami yaptırmamak değil buraya beton döktürmemek.

DAHA AKTİF KULLANILMALI: Muhtar Mirzaoğlu koronavirüs nedeniyle iki yıldan bu yana atıl halde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nin, yeni sezonda daha aktif kullanılmasını beklediklerini ifade etti.

İZMİT İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Tramvayın mahallemizden geçmesinden dolayı mutluyuz. Hatta buradan daha da fazla başka yönlere gidebilir ama burada önemli olan yeşil alanlara girmemesi! Bu konuyla ilgili görüşmelerimizi Büyükşehir Belediyemizle de yaptık. Tramvayla ilgili ilk projeleri gördüğümüzde kafayı yedik çünkü buraya kadar gelecek, ardından Arasta Park’ın önünden geçecek ve D-100 çıkışından dönerek Yürüyüş Yolu’na girecekti. Ağaçların ortasından tramvay geçecekti, ‘Geçemezsiniz’ dedik ve bize ‘Nereden geçirelim?’ dediler. Biz de ‘Dere kenarından gidin’ dedik. Yürüyüş Yolu bir tek bizim mahallemiz için değil, İzmit için önemli bir yer. Çünkü adam çıkıyor Merkez Bankası’nın oradan, Köseköy’e kadar gidiyor.

FABRİKALAR PROBLEM

Fabrikalar problem. Bir dönem Brisa ile çok sık temas halindeydik çünkü fabrikanın bize yakın bölümünde taşıma işlemi yapılırken belli sıkıntılar yaşandı. Son dönemde bizim mahalleye yakın fabrikalarla eskisine nazaran problemlerimiz yok gibi ama Alikahya’daki çöp toplama alanından bize de kokular geliyor. İZAYDAŞ dolayısıyla gelen bir koku değil, daha çok çöp toplama alanının neden olduğu kokular ki bunu Alikahya daha çok yaşıyor. Bu konudan dolayı çok rahatsızız. Bir dönem Pakmaya çok rahatsızlık veriyordu, ona cezalar kesile kesile sonunda kurtulduk.

TRAMVAY GEÇERKEN BÜTÜN TRAFİK DURUYOR

Yahya Kaptan Mahallesi’nin trafik problemi var. Problemi, tramvayın Yenişehir Mahallesi tarafında bulunan giriş noktasında okula ve işe gidiş geliş saatlerinde yaşıyoruz. Bana dünyada sadece bir tane tramvay yolunun döner kavşak üzerinde yer aldığı bir yer gösterin, muhtarlıktan istifa edeceğim. Bizim tramvay güzergahımız bir mühendislik harikası çünkü tramvay oradan geçerken toplam 8 tane geçiş var. O bölgede trafik durunca araç kuyruğu Arasta Park’ın oraya kadar geliyor. Vatandaş işe gidecek, gidemiyor. Konak Hastanesi’nin oraya bir düzenleme yapıldı. Oraya kaçan vatandaşlar kurtarabiliyor ama bizim buralar felaket oluyor. Tramvay geçerken bütün trafik duruyor. Çözümü akıllı bir mühendise sorsunlar. Çünkü ben beden eğitimi öğretmeniyim.

ÇETE HALİNDE DOLAŞIYORLAR

Başı boş sokak köpekleri Yahya Kaptan Mahallesi’nin de sorunu. 5199 sayılı kanun gereği olarak belediyelerin ve hiçbir kurumun çözüm bulamadığı, dokunamadığı bir mevzu. Belediyeler buna dokunsa bile çözüm bulamıyorlar. Toplanıp bir yere götürülse götürülemiyor. Hayvan hakları kanunu çıkarsa insan hakları kanunu da lazım. Bu konuyu Avrupa’da olduğu gibi şekillendiremezsen çözüm bulamazsın. Sahipli hayvanlara çip takacaksın, sahibi de hayvanı dışarı çıktığında cezalandırılabilsin. Cezalandırma sistemi olduğunda bakın bakalım bir daha insanlar hayvanlarını dışarı çıkarabilecekler mi? Buradaki hayvanlar vatandaşlara saldırıyorlar. Bunlar çete halinde dolanıyor. Özellikle Telekom’un çevresinde varlar.

YARIYIL TATİLİNDEN SONRA

28 Nisan İlkokulu eski binasında eğitime devam ediyor. Bu arada yeni bina yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde okul müdürümüzle bir araya geldik. Yarıyıl tatilinden sonra yeni bina hizmete alınacak dedi ama ben sanmıyorum. Yeni binanın daha fazla dersliği olduğunu biliyoruz ki 36 derslikli bir okul yapılıyor. Mevcutta hizmet veren okulumuz onarılıp anaokulu yapılacak. Belki de Türkiye’nin en büyük anaokulu olacak. Eğer başka bir şey yapılmazsa imam-hatip ortaokulu olma ihtimali var ki bu ihtimal hep gündemimizde.”

29 Eyl 2021 - 22:05 - Gündem --- Okunma

Muhabir Muhammet Emin Can

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.643.069 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

10

Fikri Öz - Benböyle haber görmedim Dtedaşdan girdi turşuyağ döndü bari sonuna sedaşı koysaydınız

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 14:14
07

Korkuyorum - Muhtarlık birimi devletimizin tarafsız mahalle yönetimidir. Muhtarlar Mahallesi'nde yaşayan vatandaşların istek ve ihtiyaçlarını ilgili kurumlara iletir ve takibini yapar. Muhtar söyledi diye de konular değiştirilmez fakat dikkate alınması gerekir. Her iş bir planlama ile uygulanır. Muhtar planlamada oluşan eksiklikleri ve ihtiyaçları belirler. Y.Kaptan 30 sene önceki planlama ile devam ederken, özellikle okullar kısmında haksız misafir adres ikametleri muhtarın dikkatini çektiği önemli bir konu. Başarılar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 11:32
06

Yahyakaptan Lı - Yerde yatan köpeklerle fotoğraf çektirmiş, sonrada köpekler saldırgan toplansın demiş. Bu fotoğrafı gördükten sonra bu muhtardan bir cacık olmaz. Yeni yapılan spor salonu yıkılsın diyor, ellerini açmış fotoğraf çektiriyor. İzmit belediyesi bu muhtar ile ilişki ve isteklerinde dikkatli olmalı.

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 30 Eylül 09:08
13

Yahya Kaptan Sakini - @Yahyakaptan Lı 06 nolu yoruma cevabı: Hadi işine bak bilip bilmeden konuşma.Sen bu adamın mahallesi için neler yaptığını ve yapabileceğini bilmiyorsun.Allah kimsenin başından eksik etmesin.MİRZAOĞLU ADAM GİBİ ADAM.İYİ Kİ VAR. İHTİYACIMIZ VAR SANA başarıların daim olsun muhtar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Ekim 00:55
05

Izmit Aşığı - hacim merak ettim pazar alanına ne gibi iyileştirme yapıldı la aynı pazar yeri biraz yalakalık hissetiim

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 30 Eylül 07:27
09

İzmitli - @Izmit Aşığı 05 nolu yoruma cevabı: pazar yerinde yağmur yağdında zıplayarak,atlayarak yürüyoruz.nevzat doğan kapalı pazar yapmadı,siz yapın diye oy verdi millet.2,5, yıl geçti...hani nerde...

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 30 Eylül 12:26
08

Yahya Kaptan - @Izmit Aşığı 05 nolu yoruma cevabı: Mahalleli olmadığınız belli. Basit olsa da seçimden hemen sonra pazarın Arasta Park girişi tarafındaki su toplanan, köstebek yuvası çamurlu alan (pazarın dörtte biri kadar) düzeltilip parke taşı döşendi. Bir şey değil bu yapılan, ama yapıldı.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 11:50
04

Tepkili Vatandaş - İçerik ile çok alakalı olmayan bir başlık olmuş hedef saptırılmış

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 30 Eylül 01:35
03

Devrimci Genç - Ahmet bey merve ben. Telekomun buradayım köpekleri besliyor ve seviyorum. Hepsini besliyor ve seviyorum. Kaptanda daha vahim sorunlar var!!

Yanıtla . 3Beğen . 5Beğenme 30 Eylül 00:55
12

Devrimci Genç - @Devrimci Genç 03 nolu yoruma cevabı: Başka bildiginiz cevap yok. Evimizde yeterince var! Onlarin dogası geregı evi sokaklar. Yeşillik, doğa. Anlayın artık.

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 01 Ekim 03:08
11

Veli - @Devrimci Genç 03 nolu yoruma cevabı: siz seviyorsunuz da sevmeyen ne yapacak seviyorsanız alıp evinize çıkarın hepsini yürüyemiyoruz oradan siz seveceksiniz diye yüzlerce insan güzergah mı değiştirecek ?alın evinizde sevin ne dersiniz

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 30 Eylül 14:39
02

Sinek Hamdi. - Tamam anlaşıldı sevgili muhtarım . Tepeye bir değirmen yaptık. Şimdi sıra ona bir yerlerden kova ile su taşımaya geldi. Kolay gelsiiin. Sen bu işi iyi yaparsın.

Yanıtla . 1Beğen . 5Beğenme 29 Eylül 23:23
01

Beka Beka - AAAA Müjde !! Ahmet bey, koltuğundan kalkmış. kimseye kaptırmasa bari.

Yanıtla . 4Beğen . 4Beğenme 29 Eylül 22:30

BAYAN YÖNETİCİ ARANIYOR

YİN YAPI TURİZM LOJİSTİK SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. Firmamızda işlerimizi yönetecek 30-40 yaş arasında, ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen BAYAN YÖNE...

TECRÜELİ PERSONEL ALINACAKTIR

Mobilya boyama İşinde çalıştırılmak üzere ZIMPARA - MACUN ÇEKEBİLEN TECRÜELİ PERSONEL ALINACAKTIR. Adres: Köseköy - Kartepe Çalışma saatler: 08:3...

BAY PERSONELLER ARANIYOR

Meslek Lisesi, Teknik Lise, MYO Elektrik bölümlerinden mezun ya da Mesleki Yeterlilik Belgesi, ustalık veya kalfalık belgesi olan, elektrik tesisatı k...

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRü ALINACAKTIR

DAMPERLİ TIR ŞOFÖRÜ ALINACAKTIR Tel: 0533 303 78 79

BAZA ÇEKYAT YÜKSELTİLİR

BAZA ÇEKYAT YÜKSELTİLİR Altlarını rahatça temizleyebilmeniz için  Ücreti: 10 cm ayaklar ile ayak sayısı çarpı: 20 TL 8 cm ayaklar ile ayak sayısı ç...

ŞOFÖRLER ALINACAKTIR

Başiskele’de bulunan firmamız bünyesinde çalışacak SRC 5 belgesi ve E sınıfı ehliyeti olan (aynı zamanda sistem kasa da kullanabilecek) ŞOFÖRLER ar...

HALI YIKAMA DÜKKANI DEVREN SATILIKTIR

İzmit şehi merkezinde, yüksek cirolu, ruhsatlı,HALI YIKAMA DÜKKANI DEVREN SATILIKTIR.Tel: 0532 666 39 25

BRANDA DİKİŞ-MONTAJ ELEMANI ARANIYOR

İzmit Branda ve Çadır  Firmamızda çalıştırmak üzere BRANDA DİKİŞ VE MONTAJINDAN ANLAYAN TECRUBELİ veya YETİŞTİRİLMEK ÜZERE ELEMAN aranmaktır. Vezirç...

TECRÜBELİ TESVİYE ELEMANI ALINACAKTIR

  KÖSMAK MAKİNA TECRÜBELİ TESVİYE ELEMANI  alınacaktır. İzmit Sanayi Sitesi Kamer Kös Tel: 0541 389 51 41

MH ELEKTROMEKANİK ELEMANLAR ARANIYOR

MH ELEKTROMEKANİK MÜHENDİSLİK şirketimizde çalışmak üzere tecrübeli ÇELİK KONSTRÜKSİYON İMALAT VE MONTAJINDA çalışacak ELEMANLAR aranmaktadır. Ter...