Başkan Özlü; ilçe genelinde yapılan projeleri anlattı: “Başiskele kabuk değiştiriyor”

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, ilçe genelinde yaptığı çalışmaları gazetemize anlattı. Başiskele’nin gelecek yaza bambaşka bir ilçe olacağının altını çizen ve şimdiye kadar 40’a yakın projeyi tamamladıklarını ve birçok yeni projeyi de vatandaşa kazandıracaklarını söyleyen Özlü, “Başiskele kabuk değiştiriyor” dedi.

Bircan Aydın
Bircan Aydın Tüm Haberleri

ÖZLÜ BAŞİSKELE'Yİ GAZETEMİZE ANLATTI

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut’a görev süresi içinde yaptıkları çalışmaları anlattı. Turgut ile birlikte projeleri gezen Özlü, yaptıkları çalışmaları gösterdi ve yapacakları, devam eden projeleri anlattı. İşte Yasin Özlü’nün söyledikleri:

HER GÜN ÖĞLEDEN SONRA VATANDAŞIN İÇİNDEYİM

“İnsanların başkan algısını değiştirmek istiyorum Bu nedenle vatandaş ile iç içe olmaya çalışıyorum. Her gün öğlene kadar belediye de oluyorum. Masa başı işlerimi hallediyorum ama öğleden sonra muhakkak dışarıya çıkıyorum. Ne kadar hizmet yaparsak yapalım vatandaşla temas kuramadığınızda başarısız olursunuz, görünürsünüz. Üstelik vatandaşlarımızla makamda görüşmek ile dışarıda görüşmek arasında fark var. Dışarıda daha sağlıklı bir diyalog kurabiliyoruz.

HALK KÜTÜPHANESİ BÖYLE OLACAK: 25 bin adet kitabın bir arada olacağı Halk Kütüphanesinde vatandaşlar e-kitap ile istedikleri yayınlara ulaşma imkanı bulacak.

BİZ ÖNCELİKLE VATANDAŞIN BEKLENTİLERİNE ODAKLANDIK

Vatandaşın beklentilerine gelince… Yapılan anketlerden kolayca anlayabiliyoruz, ‘belediyeden istediğiniz nedir’ diye sorduğunuzda vatandaş her zaman park, yol, çevre temizliği ve iletişim istiyor. İnsanların belediye başkanı algısı bu... Eğer vatandaşın evinin önündeki kaldırımı yapmayıp kültür merkezi yaptığınızda, çok güzel bir eser ortaya çıkarsanız da bir değeri olmuyor. Biz bunlara dikkat ediyoruz.

GELECEK YAZA BAMBAŞKA BİR BAŞİSKELE OLACAK

Biliyorsunuz beldelerin birleşiminden oluşan bir ilçeyiz. Şehirleşme birincil sorun. Bu nokta ciddi adımlar atıyoruz. Bir dahaki yaza Başiskele bambaşka olacak. Şu an da kabuk değiştiriyoruz. ilçemizi kasaba görünümünden şehir görünümüne hızla getiriyoruz. Bulvarlar açılıyor, ışıklandırmalar yapılıyor. Şu anda 40’a yakın projeyi tamamladık. Açılışını tamamladığımız projeler için bilbordlarda “Bu iş de tamam” üst başlığı ile bir tanıtım kampanyası başlattık.

BARBOROS YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLU: Başkan Yasin Özlü, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut ile birlikte projeleri tek tek gezdi. Barbaros Yürüyüş Yolu ve Bisiklet Yolu’nu çocukların rahat bisiklet sürmesi ve kadınlar için yürüyüş alanı oluşturduklarını anlattı.

KİMSE CESARET EDEMEMİŞTİ

Şu an Başiskele’de hummalı bir çalışma var. Döngel ve Yeniköy’ün altyapısı çok eskiydi. Uzun yıllar kimse değiştirmeye cesaret edemedi. Çünkü ortaya çıkan sıkıntı da büyük oluyor. Şu an alt yapı için Döngel ve Yeniköy’de İSU çalışıyor. Üst yapıyı ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte biz yapacağız. Yapılan iş ile bölgede 20 yıl boyunca alt yapı ve üst yapıya ihtiyaç duyulmayacak.

TAHİR BAŞKAN ONAY VERDİ, GÜNÜBİRLİK ILACA YAPIYORUZ

“Yeniköy’de bulunan Ilıca alanında günü birlik tesis yapacağız. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak. Tahir Başkanımız onay verdi. İhaleye çıkılacak. Projenin yaklaşık maliyeti 40 milyon. 9 bin metre kare alanda olacak olan tesis, 3 katlı olacak. Bir katı kadınların, bir katı erkeklerin olacak. Üçüncü kat ise sosyal tesis olarak hizmet verecek. 57 derece olan termal su ayrıca içilebilir bir kalitede. Burada konaklama olmayacak. Tesis günübirlik hizmet verecek.

GÜNÜBİRLİK TERMAL TURİZM TESİSİ: Başiskele’de önemsenen projelerden biri de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eliyle yapılan termal tesis… Tesis bittiğinde böyle görünecek.

SİMGESEL BİR YAPI

Benim en çok aklımda kalacak projelerimden biri de kütüphane… Şehrin en güzel kütüphanesini yapıyorum. Kütüphanede 25 bin adet kitap bulunacak. Bunun yanında e-kitaplar da yer alacak. Bu projenin simgesel bir yapı olmasını istedim. Arkadaşlarımıza bana öyle bir bina tasarlayın ki insanlar önünde fotoğraf çekilsin dedim. Başiskelede başka böyle bir bina daha olmadı. Kütüphanenin birinci katı tamamen kitap kafe alacak. Genç arkadaşlarımız kahvelerini alıp kitaplarını okumanın keyfini çıkaracak. Maliyeti 3 milyon 618 bin TL. Kütüphane yaklaşık bin metrekarelik alanı kaplıyor. Binanın 123 metrekarelik alanı genel kitap koleksiyonu, 100 metrekaresi kafeterya olacak. Ferah ve nezih bir ortamda kitap okumaları için 92 m2‘lik okuma salonu ve 1.katta 115 m2‘lik serbest çalışma ve okuma salonu olacak.

HÜSEYİN KAPTAN ŞEHİTLİĞİ

Hüseyin Kaptan Şehitliği Ermenilerin ilimizde yaptığı katliamlar ile ilgili ilk anıt mezar. Ayrıca sahildeki kadırgadan sonra ilçemizdeki tarih koridorunun ikinci noktası olacak. Daha sonra Amerikan Koleji, oradan Osmanlı Camii ve siperliklerin bulunduğu alana gideceğiz. Bu anıt, 1.Dünya Savaşı yıllarında Ermeni çetelerine karşı Servetiye Cephesi’nde olduğu gibi Damlar Mevkii’nde de kahramanca ve fedakarca mücadele ederek düşmana geçit vermeyen ve katledilen Hüseyin Kaptan ve ailesi anısına yapıldı.. Hüseyin Kaptan Şehitliğinin maliyeti 470 bin TL. Görenleri duygulandıran bir proje oldu.

BAŞKAN ÖZLÜ GENÇLERLE: Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Başiskele’nin bir diğer millet bahçesi olan Döngel Vadisi Millet Bahçesinde hafta sonu gençlerle yürüyüşler yapıyor.

Damlar Vadisi Millet Bahçesi 2 ayda bitecek

Çok özenerek yaptığımız bir proje de Damlar Vadisi Millet Bahçesi” diyen Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, “Kocaorman Caddesindeki 150 dönümlük alanı kaplıyor. Doğal yapıya dokunmadan düzenlemeler yapıyoruz. 3,5 kilometre uzunluğunda bir hat burası. Belediye olarak kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Kaba işi, zor olan tarafı bitti. İki ayda tamamen bitecek. 3 milyon civarında bir maliyeti olacak. İçerisinde 600 metre bisiklet parkuru yaklaşık 2 bin 500 metre yürüyüş parkuru, 162 metre kare kum zemin üzeri voleybol sahası, 434 metrekare kum zemin üzerine çocuk macera parkuru, iki kuleli oyun grubu, üçlü salıncak, tahterevalli, doğaya uygun kent mobilyaları, piknik masaları, barbeküler, banklar, kütük masa takımları, çeşmeler, ahşap kuş yuvaları ve lavabolar olacak...

DAMLAR VADİSİ MİLLET BAHÇESİ: Başiskele’de belediyenin kendi imkanlarıyla yaptığı ikinci millet bahçesi olan Damlar Vadisi Millet Bahçesi böyle olacak.

BUNLAR DAHA FRAGMAN

Bunu gibi 8 vadi daha var. Bu vadilerin hepsini şekillendireceğiz ve Başiskele’ye kazandıracağız. Daha yeni başladık, herkes bilsin bunlar bizim için fragman. Başiskele’de hedefimiz tam anlamıyla şehirleşme ve tüm imkanlarımızı da vatandaşımızın hizmetine sunacağız” dedi.

DAMLAR VADİSİ'NDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR: Damlar Vadisi Millet Bahçesinde çalışmalar doğaya uygun bir şekilde, hızla devam ediyor. Projenin 2 aya bitmesi bekleniyor

Yeşilyurt Kapalı Pazar yeri açıldı

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, “Yeşilyurt Mahallesinde bulunan kapalı pazarımızda 1 Ekim Cuma günü ilk tezgahlar kuruldu. Cuma günleri pazar kurulurken geri kalan günlerde düğün, nişan ve etkinlikler için kullanılabilecek. Bu alanı bunu düşünerek tasarladık. 3 Milyon 833 bin TL’lik yatırım yaptık. Yeşilyurt Kapalı Pazar Alanı, 2160 metrekarelik kapalı alanı ile birlikte toplamda 5 bin metrekarelik bir alan. Bu alanda 70 araçlık otopark bulunuyor. İçinde bir de çocuk parkı var” dedi.

VATANDAŞTAN TEŞEKKÜR: Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü’ye, Yeşilyurt Mahallesi’ne pazar alanını kazandırdıkları için vatandaşlar teşekkür etti.

YEŞİLYURT PAZAR ALANI: Bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan ve mimari özellikleri ile de dikkat çeken Yeşilyurt Kapalı pazarı hizmete açıldı.

Çocuk Kütüphanesi en keyif aldığım bir proje

Çocuk Kütüphanesini çok sevdiğini söyleyen Yasin Özlü, “Çocuk Kütüphanesi ile çocukların verimli zaman geçireceği bir alan oluşturmak istedik. Ders çalışmak için bir alanımız da var. Çocukları kitaplara ulaştırmayı ve iç içe olacakları bir alan yarattık. Burada çocuklar robotik kodlama eğitimleri de alıyor. Böylece geleceğe daha da kaliteli adım atmış olacaklar. Çocuk Kütüphanesi benim en keyif aldığım proje oldu. Kütüphanede bir ayda 313 üyeye ulaştık” dedi.

ÇOCUK KÜTÜPHANESİ: Kısa bir süre önce hizmete açılan Çocuk Kütüphanesi ilginç mimari özellikleri ile de dikkat çekiyor.

ÇOCUK KÜTÜPHANESİ’NE İLGİ BÜYÜK: Çocuk Kütüphanesinde Bir ayda 313 üyeye ulaştıklarını anlatan Özlü, okul sonrası veya hafta sonu çocukların verimli vakit geçirdiklerini ve burada robotik kodlama eğitimlerinin de verildiğini söyledi.

04 Eki 2021 - 19:50 - Gündem --- Okunma

Muhabir Bircan Aydın

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.277.696 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

17

Veliahmet - Yenikoy merkez mahallesinde 3 aydir sabah 10 da sular kesiliyor sansliysaniz 18 de geliyor. Alt yapi zahmetli bir is kabul ediyoruz ancak isu isi taserona veriyor o da baska taserona. Derken bir bakmissiniz ki koyde her yer camur ve bagladiklari sular her gun patliyor. Is takibi yok. Istenilse cok daha kisa surede bitecek isi yenikoye resmen bir ceza zihniyetinde uzattikca uzatiyorlar. Birde guzelim yollari sokup tekrardan parke yapicaklarmis. Bu ihalelerinde incelenmesi lazim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Ekim 12:43
16

Vatandaş - Keşke hiç ellemeseniz o güzel yeşil alanlara sizden sonra gelecekler yapsa o projeleri çünkü genelde beton yığınına çeviriyorsunuz o güzelim yerleri. Bence siz sadece yolları asfalt yapın yeter birde çöpleri toplayın o kadar...

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 13:26
15

Karaosmanoğlu - 7 yıldızlı ilçeye bir devlet hastanesi lazım. yer olarak da yuvacık uygun gözüküyor?

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 05 Ekim 10:31
14

Murat - paşadağ mahallesi ahmet paşa sokak, kıvrak sokak yıl 2021 hala doğalgaz yok? doğantepe köyüne çıkan doğalgaz neden buraya gelemiyor acaba?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 10:27
11

Kocaeli - Başkanım yollarımız çok kötü her yer çökmüş yama, çukura girmekten araçlar sürekli ön takım dağıtıyor servis otobüsüyle işe gidip dönerken koltukta zıp zıp zıplamaktan uyku uyunmuyor bir gün herhangi bir fabrika servisine binip Barbaros mahallesi Döngel kalıcı konut, Aydınkent,Serdar kalıcı konutları bölgesinden aşşağı yuvacıktan kullara doğru gidip fabrikalar bölgesine git gel yapsanız yolların ne kadar bozuk ve zarar verici olduğunu anlarsınız. En büyük sorunu yol sorunu Başiskelenin.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 08:49
10

Yenikentli. - Derince ve Başiskele gönül belediyeciligi ile başı çekiyor.Halk başkanını istediği saatte caddede sokakta bulabiliyor.Ben şahidim.Alt yapı çalışmaları nedeniyle halk biraz tepkili ama eziyet görmeden de alt yapı işleri olmuyor.Guzel günler güzel şehirler pek yakında.

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 05 Ekim 08:05
09

Tahir Hoca - Başiskele sokakları çöp içinde. Çöpler toplanmıyor. Yağmur yağınca yollarda yaya yürümek imkansız. Göl oluyor. Belli noktalarda aşırı trafik oluyor. Sokaklarda çok köpek var. Çocuklar korkuyor. İlçemizde işler hiç düzgün değil.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 05 Ekim 07:51
13

Berke - @Tahir Hoca 09 nolu yoruma cevabı: Yalan niye konuşuyosun

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 05 Ekim 09:30
08

Çalışınca Oluyor - Yapılan sadece bütün cadde ve sokakların köstebek yuvasına çevrilip tekrar yapılmaması. Millet caddesi ve sokakları 2 aydır berbat durumda. Ne zaman asfaltlanacağı belli değil. Esnaf ve vatandaş bıkmış durumda.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 05 Ekim 07:39
07

Vatandaş - Bu projeler zaten hükümetin bütün illerde ve şehirlerde yapılması gereken işlerden birtanesi zaten bu yaptıkların anlata talimatı zaten satın özlü Başkan olduğundan beri senin bu şehre kendi fikrin olarak bir dikili ağacın bile yok calışmıyosun başiskele berbart heleki yuvacık temizlik yok yollar berbat hizmet yok birde kalmışın şunu bunu yaptık başkasının deynegiyle yürüme yolda kalırsın anlattıkların zaten ak parti profijeleri ama az kaldı bir izmit birde başiskele halkı kurtulacak inşallah

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 05 Ekim 07:23
06

Pişman Başiskeleli - Bozacının şahidi şıracı + hayal hikaye sonuç = sıfır hizmet inn izmit aut başiskele

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 05 Ekim 06:54
05

Çanakkale Gecilmez - Iyiki öğleden sonra dışarı çıkıp vatandaşı geziyor

Geldiğinde manken gibiydi şimdi göbek önde gidiyor

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 05 Ekim 01:08
04

Başiskeleli - Yasin özlüyü tanımam lakin hizmet ak partiden gelecek diye sırf bu yüzden kendisine oy verdim verdiğim oy için vebal altında kalmaktan korktuğum için yapılan işleri sürekli takip altına aldım. Güzel işler yapıldığına şahit oldum lakin oy verdiğim için tek pişmanlık noktam yakin çevresinde ki çalışanlar gerek yardımcıları gerekse müdürler konusunda doğru tercih yapamamış olması maalesef gerçi kendisi mi tercih etti bilemem ama eğer kendi tercihi ise bir dahaki döneme şahsım adına yanındakilerden sebep kendisine oy vermeyeceğim

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 05 Ekim 00:08
01

Vatandaş - yeni oluşan yerleşim yerlerinin pis su gider sıkıntısı var, bir an önce çözülmesi gerekiyor , kılıçarslan mah tütün sokak , alt yapı hiç yok, pis su giderleri ya çukura ya da dereye veriliyor

bu mudur kabuk değiştirme anlayamadım,,,,,

onarım ve yenileme yaparken , alt yapının hiç gelmediği noktaları da tespit etseniz iyi olur

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 04 Ekim 21:32

ELEMANLAR ALINACAKTIR

Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren firmamızda ELEKTROSATATİK TOZ BOYA USTASI ve yükleme, boşaltma, paketleme işlerinde  çalışacak YARDIMCI ELEMA...

İMALAT USTALARI ARANMAKTADIR

İMALAT USTASI SYS MAKİNA olarak Makina ve çelik imalatı yapan firmamızda çalıştırmak üzere; Teknik Resim Okuyabilen. Makina ve çelik imalatında tecrüb...

TECRÜBELİ PERSONEL ARANIYOR

Yeni cuma Keyfi İkram' a BARİSTA bölümünde çalışacak TECRÜBELİ PERSONEL alınacaktır. Tel: 0262 323 77 88 0545 323 77 89

BAYAN MUHASEBE ELEMANI ARAIYOR

Kafede çalışacak muhasebe bilgisi olan 35 yaş altı BAYAN ELEMAN alınacaktır Tel: 0532 265 38 01

MUHASEBE PERSONELİ ARANMAKTADIR

 MUHASEBE ELEMANI(ACİL) mikro programı kullanmayı bilen, muhasebe alanın da tecrübeli, BAY ÇALIŞMA ARKADAŞI aramaktayız. Detaylar Yüz Yüze Görüşül...

ESİN PİDE ELEMANLAR ARIYOR

Esin Pide BAY-BAYAN MUTFAK ELEMANI-KOMİ-PİDE LAHMACUN USTASI-A2 ehliyetli KURYE arıyor. Tel: 322 39 17

BARIŞ TERCÜME ELEMANLAR ARIYOR

Barış Tercüme Eğitim ve Danışmanlık Şirketimiz de görevlendirilmek üzere, -HALKLA İLİŞKİLER -ÖN MUHASEBE -TERCÜMAN (ARAPÇA, İNGİLİZCE VE DİĞER DİLL...

TAKIM ARKADAŞLARI ARANIYOR

TORNA-FREZE OPERATÖRÜ aranıyor. Başaraneller Makina’da Çalışmak Üzere, TORNA-FREZE OPERATÖRLÜĞÜNDE YETİŞMİŞ veya YETİŞTİRİLMEK ÜZERE askerliğini yapm...

DENEYİMLİ-DENEYİMSİZ MASÖZ ARANIYOR

EseR Masaj Salonu (Eski Anatolia Masaj Salonu) Yenilenen, güleryüzlü, profesyonel kadromuzla hizmetinizdeyiz. DENEYİMLİ-DENEYİMSİZ MASÖZ ARANIYOR...

YAPISOY BETON ELEMANLAR ARIYOR

Yapısoy Beton Kartepe ve İzmit Şantiyesinde çalıştırılmak üzere MİKSER OPARATÖRÜ, POMPA OPARATÖRÜ VE SANTRAL OPARATÖRÜ aranmaktadır.  Tel: 0532 283 1...