Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Kur ve faiz oyununu görüyoruz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kritik Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Deprem anından itibaren Bakanlarımız, AFAD, UMKE, Kızılay, TOKİ ve ilgili tüm kurumlarımıza sahadaydık. İzmirli kardeşlerimizin neye ihtiyacı varsa hepsini karşıladık. Evleri yıkılan vatandaşlarımızı bir an önce yeni yuvalarına kavuşturmak için harekete geçtik. Elazığ ve Malatya'da olduğu gibi hızlı bir şekilde hızlı tespit çalışmalarımızı tamamladık.

DEPREMZEDELERE KONUT MÜJDESİ

İzmir'de de aynı hızla konutlarımızı inşa ettik. İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşümü, deprem dönüşüm çalışmalarını yürüttü. Hazırlıkları hızla tamamlayarak vatandaşlarımıza birer yuva olacak temelleri attık. Bayraklı'nın üç mahallesindeki toplam büyüklüğü 75 bin metrekareyi bulan yatırım bedeli 750 milyon lira olan inşaat yaptık.

İnşallah bu konut ve dükkanları Kasım'da, yani önümüzdeki Cuma günü vatandaşlarımıza bizzat teslim edeceğiz. Bayraklı'da 3 milyon 800 bin metrekare büyüklüğündeki rezerv alanda depremzedeler için 3 bin 649 konut yapıyoruz. Bu alanın ilk etabında inşa edilen 397 konutumuzu inşallah yılbaşında tamamlayacağız. Kalan konutların inşasını da etaplar halinde en kısa sürede bitireceğiz.

İzmir'de inşa ettiğimiz konutlarımızı ilk 24 ayı ödemesiz, 216 ayı ödemeli olmak üzere 20 yıl vadeyle vatandaşlarımıza takdim edeceğiz. Aylık ödemeler 2+1 740 lira, 3+1 konutlarda 1020 liradan başlayacak. Maliyetinin çok altı fiyatlarla ev sahibi yapıyoruz. 19 yıl boyunca verdiğimiz sözleri tuttuysak hamdolsun İzmir'de de bir sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ AÇIKLAMASI

Türkiye geçtiğimiz 19 yılda demokraside ve kalkınmada çok büyük bir değişim yaşamıştır. Bu değişimin etkilerini insanlarımızın günlük haklarından, ülkemizin uluslararası konumuna kadar her yerde görmek mümkündür. Atılan her adımın gerisinde verilen büyük mücadele ve yapılan fedakârlıklar vardır. Çok partili siyasi hayatına geçtikten sonra tek parti faşizminden beklenen, vesayeti güçlendirmek isteyenler hep olmuştur.

Kimi zaman ekonomi, siyasi kriz kimi zaman darbelerle milletimizin üstüne ağır yük bindiren bu sistemin ekonomik boyutları vardır. Yıllarca borçlanmak zorunda olan bir ülke olduk. Parlamenter sistemde hiçbir hükümetin bu şantaja karşı durabilecek gücü olamadığımız için ülkemiz siyasi istikrarsızlık batağına mahkum edilmiştir. Bilhassa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde bu mücadeleyi verebilecek azme ve imkana kavuştuk.

'KURDAKİ REKABET GÜCÜ, YATIRIMDA VE ÜRETİMDE ARTIŞLA YOL AÇAR'

Yükselen enflasyon veya fiyat artışlarıyla sonuçlan ekonomik sıkıntılar elbette vardır. Fiyatlardaki düzenli artışı ifade eden enflasyonun olduğu yerde yatırım olmayacağı, üretim azalacağı, istihdam düşeceği için dengeler bozulur. Kurdaki yükselişe bağlı olarak kimi ürünlerdeki fiyat artışı yatırım, üretim, istihdamı etkilemez. Tam tersine kurdaki rekabet gücü yatırımda, üretimde, istihdamda artışa yol açar. Ülkemizdeki durum tam da budur.

Dünyaya baktığınızda ülkelerin enflasyonu yenmek için farklı politikalar görüyoruz. Kimi faizi arttırmış, kimi döviz çıtası kullanmış. Geçmişte enflasyon sorunu bulunmayan ülkelerin ortak özelliği cari açık vermemeleridir. Cari açık olup da enflasyon yaşamayan ABD gibi ülkelerin avantajı paraların rezerv para olmasıdır. Salgın sürecinde hızlanan gelişmeler ekonomide yeni bir seyre evrildiğine işaret etmektedir.

'KÜRESEL EKONOMİ CİDDİ BOCALAMA İÇİNDEDİR'

Küresel ekonomi yeni sınamalar karşısında ciddi bocalama içindedir. Düşük faiz, dolar çılgınlığı 2008 kriziyle ortaya çıktı. Küresel ekonomideki handikaplar aşılabilmiş değildir. Hizmetler sektöründe salgın döneminde yaşanan çöküşün, imalat sanayinde duraksamaya yol açmasıyla karşı karşıya kaldık. Araştırmalar, Amerika'daki şirketlerin yüzde 17'sinin aldıkları kredilerin faizini bile ödemeyecek durumda olduğunu gösteriyor.

Dünya borsalarındaki şişkinlik, basılan fazla paranın kendisine gidecek yer bulamamasından kaynaklanıyor. Gelişmiş ülke ekonomiler ciddi enflasyon rakamları ile karşı karşıya kalmıştır. Alınan tedbirlerle üretici enflasyonu rakamlarının tüketici enflasyonu rakamlarına kısmen yansımış olması küresel ekonominin önündeki hayati sorunları ortadan kaldırmıyor.

Küresel ekonomide radikal değişiklikler olmadığı sürece faiz artırımına gitmeleri zor gözüküyor. AB tarafında parasal gelişmeye devam etme, faiz artırımından uzak durma yaklaşımı hakimdir. Çin'in de parasının değerini düşük tutmayı sürdüreceği anlaşılıyor. Karşımızdaki bu tablo bizi bir tercihe zorlamıştır. Ya ülkemizde eskiden beri hakim olan anlayışı sürdürerek, yatırım, üretim, büyüme ve istihdamdan vazgeçecektik, ya da kendi önceliklerimize göre yolumuza devam ederek tarihi bir mücadeleyi göze alacaktık. Türkiye ilk defa kendi ihtiyaçlarına bir politikayı izlemeyi tercih etmiştir.

'KUR VE FAİZ OYUNUNU GÖRÜYORUZ'

Dünyanın içinden geçtiği kritik dönemin önümüze açtığı fırsatları değerlendirmekte kararlıyız. Ülkemizi eskiden yaptıkları gibi denklemin dışına itmek isteyenlerin kur, faiz, fiyat artışları üzerinden oynadıkları oyunu görüyor, kendi oyun planımızla devam etme irademizi ortaya koyuyoruz. Biz aynı oyunu vesayetle mücadelede gördük, terör örgütleri ile mücadelemizde gördük, karşı adımımızı attık başardık. Darbe oyununda aynı oyunu gördük, milletimizle direndik başardık.

Güçlü bir duruş sergileyerek girdiğimiz her mücadeleden alnımızın akıyla çıktık. Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağız. İstihdamı arttırmanın yolunu yatırım, üretim, ihracat, büyümeden geçtiği konusunda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye'nin her kalkınma hamlesinin önünün darbe, vesayet, krizle kesilerek IMF, Dünya Bankası, mandacı iktisatçılarımız tarafından yönlendirmeye çalışıldığı gerçek işte budur.

Biz yüksek faiz, düşük kur düşük kur kısır döngüsü yerine yatırım, ihracat, büyüme odaklı politikamızda en doğru olanı yapmakta kararlıyız. Kurun piyasadaki hareketlerini bunun için takipte özellikle kararlıyız. Yatırım, üretim, ihracatı bunun için teşvik ediyoruz. İstihdamı gözümüz gibi koruyoruz. Büyümeyi bunun için önemsiyoruz. Mandacı iktisatçıların reçetelerine bunun için itibar etmiyoruz.

'FAHİŞ FİYAT ARTIŞI YAPAN FIRSATÇILARA GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ'

Kurdaki yükselişi izah ederek fahiş fiyat artışı yapan fırsatçılara göz açtırmayacağız, hepsinin tepesine tepesine bineceğiz. Bu politikayla biz ne yaptığımızı, niçin yaptığımızı, nasıl yaptığımızı, sonunda ne elde edeceğimizi, hangi risklerle karşı karşıya bulunduğumuzu gayet iyi biliyoruz.

Kurduğumuz her altyapının gerisindeki gayelerden biri de bugünlere hazırlık yapmaktadır. Organize sanayi bölgelerini yaygınlaştırıp, güçlendirerek ve en kabiliyetli imalat sanayimizle, üniversitelerin, araştırma geliştirme kuruluşlarını ülke geneline yayarak insan kaynağı çeşitliliğine gittik. İnşa ettiğimiz yol, köprü, tünel, havayolları, demir yolları, limanlar ile Pekin'den Londra'ya kadar uzanan bölgenin en güçlü lojistik altyapısı ülkemize aittir.

'YASTIK ALTINDA CİDDİ BİR DÖVİZ VARLIĞI VARDIR'

İhracatımızı dünyanın dört bir yanına yayarak, şirketlerimizin bu alana girmesini sağladık. Bireysel yatırımcıların, geliri döviz olmayanların dolarla borçlanmasına imkan tanımayarak kur üzerinden kumar oynanmasını engelledik. Terör örgütleriyle mücadele, afetlere müdahaledeki hızımızla ülkemizin çözüm üretme yeteneğine güveni biz arttırdık.

Bireylerin döviz borcu değil, bankalarda, yastık altında ciddi bir döviz varlığı vardır. Bankalarımızın açık pozisyonları bulunmuyor. Önemli olan burası. Bütçe performansımız oldukça yüksek seviyededir. Büyük altyapı projelerimizi önemli ölçüde bitirdiğimiz için yatırımlarda kullanmak için acil finansal ihtiyacımız kalmadı.

Turizm gelirlerimiz hızla artıyor. Savunma sanayimiz ülkemizin en önemli gelir kalemlerinden birine dönüştü. Karadeniz'de bulduğumuz doğalgaz en önemli döviz giderimiz olan enerji umutlarımızı güçlendirdi. Bu yılın üçüncü çeyreğinde 2 milyon 288 bin kişi artan istihdam ve fazla vermeye başlayan cari denge attığımız adımların doğruluğuna işaret ediyor.

'FAİZ SEBEPTİR, ENFLASYON NETİCEDİR'

Faiz sebeptir, enflasyon neticedir. Ekonomi politikalarının aracı olan faizin seviyesini belirleyecek olan ülkenin ihtiyaçlarıdır. Enflasyonun parasal daralmalarla düşürebileceği kapalı ekonomiler dışında hiçbir karşılığının bulunmadığını gördük. Mandacı iktisatçıların ülkemizi açlığa, yoksulluğa mahkum edecek politikaları reddediyoruz. Bunun yerine sorunlarımızı kendi çözümlerimizle aşacak adımlarını atıyoruz.

Güçlü altyapı böyle bir mücadele için bize geçmişte hiç olmadığı kadar uygun bir zemin sunmaktadır. Uyguladığımız politikalarla küresel finans çevrelerin, onların içerideki tetikçilerin şimşeklerini üzerimize çektiğimizin de elbette farkındayız. Ülkemizin, milletimizin ekonomik kurtuluşu için bu mücadeleyi vermemiz gerekiyor. Biz de bunu yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki aylardan itibaren bu politikanın insanlarımızın günlük hayattaki etkilerini görmeye devam edeceğiz.

AŞI OLMAYANLARA ÇAĞRI

Türkiye olarak hamdolsun sağlık hizmetlerinden aşıya kadar her konuda salgınla mücadele oldukça iyi bir yerdeyiz. Okullarda eğitim sürüyor, işyerleri çalışıyor. Sahip olduğumuz bu imkanları kullanmaya devam edebilmemiz için tedbiri elden bırakmamız gerekiyor. Bizim sadece biraz daha dikkatli olup, özenli davranmaya ihtiyacımız var. Aşı olmayanların, aşısı eksik olanların bir an önce sağlık kuruluşlarına başvurması tavsiyemizi bir kez daha hatırlatıyoruz.

Ülkemizi bu musibetin sıkıntılı sonuçlarından kurtulacağına inanıyoruz. Okullarımızda eğitim bir haftalık ara tatilin ardından bugün başladı. Bu yılın sonuna kadar ülkemizde kütüphanesi olmayan okul bırakmamayı hedefliyoruz. İş gücü piyasamızın ihtiyaç duyduğu insan kaynağımızı hızla yetiştirmek için mesleki eğitim merkezlerini daha aktif kullanacak tedbirlerimizi alıyoruz.

Yıl sonuna kadar mesleki eğitim merkezi olmayan organize sanayi bölgesi bırakmamaya yönelik yoğun bir çalışma içindeyiz. Attığımız bu adımların, özellikle genç işsizliğin süratle azaltılmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu yıl yağışın bol ve bereketli olduğu bir mevsim olduğu geçirerek önümüzdeki yıl çiftçimizin daha da iyi bir yıl geçirmesini ümit ediyoruz.

Ülkemizin tarımsal hasıladan dünyadaki 10. sıradaki yerini daha da ileriye taşımak için çalışıyoruz. Kamu işçileri, memurlarının ücretlerindeki artışlarla başlattığımız çalışanlarımızı fiyat artışına karşı koruma politikamızı asgari ücretle de sürdüreceğiz. Sosyal yardımlarımızın yelpazesini genişletiyoruz. Sporcularımızın, uluslararası müsabakalarda gösterdiği başarılar hepimizi gururlandırıyor. Bu başarıların kalıcı olması için eğitim ve teşvik programlarına kadar her alanda çok önemli faaliyetler sürdürüyoruz."

22 Kas 2021 - 19:04 - Gündem --- Okunma

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.277.696 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

21

Emekli - Reis bırak inadı lütfen piyasayı ve ekonomiyi kurallarına bırak. üzülüyoruz dünyaya da rezil oluyoruz bu böyle devam edemez.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 15:47
19

Kurt.. - yani güzel sallıyosunuz bence..unun çuvalına bugün 130 tl zam geldi..bu kimin oyunu peki başkan...!!! tarım ülkesinde un nasıl dolarla hesaplanıyor yada unun bir kısmı ithalmi ediliyorda yükseliyor...ben oyuna moyuna bakmak..fırına gittiğimde ekmeğe nekadar vericem ona bakarım..galba 3 liraya yeriz haftaya..yazık değilmi vatandaşa,bozun kardeşim kur-faiz oyununu ozaman.millet sizi boşunamı seçti.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 12:55
17

Çocuk - Allah seni ve zihniyetine ortak olanları bu milletin yakasından kurtarsın tez zamanda inşallah bu kadar başıboş olmadı bu ülke

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 12:12
16

1453 - SAYIN REİS SENİN YANINDAKİ AÇ DANİŞMANLARIN SANA YALAN SÖYLÜYOR SENİN MİLLETVEKİLLERİN PARA UĞRUNA İTHALAT SEVDASI OLANLAR VARYA SENİN İL ,İLÇE MAHALLE BAŞKANLARIN VARYA PARA ÜSTÜNE PARA KAZANIYOR SENDE OREDA ÜRETİM DİYON BOŞUNA UĞRAŞMA SAYIN REİS BUNLARIN PARA MUSLUĞUNU VE EĞİTİMİNİ HAKKI HUKUKUNU ÖĞRETMEDİĞİN SÜRECE BU SENİN DEDİĞİN OLMAZ YANINDAKİLERİN AHLAKLARI KÖTÜ HEPSİNE AÇ BİR SORUŞTURMA NEYİ NEREDE KAZANDIN ALDIN YEDİN O ZAMAN BAK GERÇEĞİ GÖRECEN ELİNE OKUMAK İÇİN VERİLEN O KAĞITTA YAZILANLAR YALAN İNANMA Bİ ZAHMET HALKIN İÇİNE GİR VEYA BİRİLERİNİ GÖNDER SAYGİLARIMLA SAYIN CUMHURBAŞKANIM

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 23 Kasım 12:08
15

Izmitli41 - An itibarıyla dolar 12 tl.yi aştı uçuyoruz uçuruyorlar

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 11:46
14

Reis - Oyun oyun ne bu çocuk parkına çevirdiniz. Çok güçlü oyun kurucu bir ülke olduk diyor sonra bize oyun oynuyorlar diyorsunuz. Nasıl bir devletsiniz ki herkes sizinle oynuyor.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 11:27
13

Harbiden Koyun Muşum - Yakında sıvı yağlar sayenizde 30 ml şişelerde esanslarına su katılarak satılacak 20 yıl önce zengin kısım yüzde 3 iken suan yüzde 10 bu konusmaları onlara yapıyorsan bosuna basını kullanma topla o 5 10 kişiyi etrafına anlat babam anlat verdiğimiz oylar haram olsun yıllarca koyun gibisavunduk sizi bırakın artık dalgayı

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 11:18
20

... - @Harbiden Koyun Muşum 13 nolu yoruma cevabı: Bu akılla cok yasarsın sen aferin sana suan siyaset yapmıyorum madem zamanında okadar dedin adam gibi muhalefet cıjartsaydılar kılıcdar oğlu aday oldukça dolar 15 TL olsa bile halk buna verecek bos konusma

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 23 Kasım 12:56
18

Izmitli41 - @Harbiden Koyun Muşum 13 nolu yoruma cevabı: Bu ülke işte sizin gibi kişiler yüzünden bu halde nasıl halinizden memnunmusunuz bize sormayın biz bunları çok iyi bildiğimizden sizin gibileri uyardığımız halde bizleri devamlı olarak eleştirmiştiniz size müstehak

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 12:28
12

Ahmed Arif - kardeşim 20 yıldır iktidardasınız ne oyunu ne dış gücü.madem herşeyi onlar yapıyo siz necisiniz yeter artık delikanlı olun suçu bi kerede olsun üstlenin sorumluluk alın..çocukmu kandırıyosunuz..ayıp ya insan aklıyla bu kadar da alay edilmez ki..

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 11:13
11

Dobra - Elinde TL. mevduat olanlar,Milli Paraya güvenenler rezil oldu,kaybettiler.Elinde Döviz olanlar,Yabancı Paraya güvenenler Çiftetelli Oyunu Oynuyorlar, zevkten 4 köşeler...G.Amerikada Ekvator adında bir ülke var Milli Paraları yok Amerikan Dolarına döndüler,maaşlar Dolarla mal satışları Dolarla........Hodri Meydan.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 10:57
09

Komedi - Bir ay konuşmada dolar kesin 8 liraya düşer doların birilerine garezi var.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 08:13
08

Vatandaş - Oyun oyun oyun diyorsunuz ama ben markete gidince maasi aldiktan sonra faturalari öderken oyun moyun yok elime bişey kalmıyor. Çocuğumuzun istediğini alamıyoruz.Dolar faiz oyunu diye diye herşey ateş pahası oldu. Ben vatandaşım bu ülkede özbe öz Türküm ama yetişemiyorum artık. Nereye kadar oyun bu ? Bu nasıl oyun benim 1000 yıllık tarihi olan devletim bu oyunların karşısında duramiyormu?

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 00:45
07

Ss - japonya parası gibi olsun ama japon yeni 30 senedir aynı bizim tl gibi 2 ayda 3 tl değer kaybetmiyor .

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 00:31
05

Mert Özcan - Her şeyin sorumlusu dış güçler, yabancı mihraklar, onlar bunlar şunlar. Bir tek siz mükemmelsiniz .. Neyse bunlara da inanan elbette vardır

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 00:13
04

Rambo - Ya sus yada seçime git.inandiriciligin kalmadı .

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 23 Kasım 00:08
03

Efendi - elektriğe doğalgaza benzine mazota lpg ye fahiş fiyat artışı yapanlara da göz açtırmayın

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 22 Kasım 23:16
01

Milli Duruş - İlginç Reis konuştukça dolar fırlıyor.

Yanıtla . 18Beğen . 2Beğenme 22 Kasım 20:26

BAYAN MUHASEBE ELEMANI ARAIYOR

Kafede çalışacak muhasebe bilgisi olan 35 yaş altı BAYAN ELEMAN alınacaktır Tel: 0532 265 38 01

KAMYON ŞOFÖRÜ Alınacaktır.

MUNZUROĞLU HARFİYATİzmit’te alt yapıda çalışacak KAMYON ŞOFÖRÜ  Alınacaktır. Emeklide olabilir. Tel: 0 532 280 24 09- 0 536 51 56 566

MUHASEBE PERSONELİ ARANMAKTADIR

 MUHASEBE ELEMANI(ACİL) mikro programı kullanmayı bilen, muhasebe alanın da tecrübeli, BAY ÇALIŞMA ARKADAŞI aramaktayız. Detaylar Yüz Yüze Görüşül...

ESİN PİDE ELEMANLAR ARIYOR

Esin Pide BAY-BAYAN MUTFAK ELEMANI-KOMİ-PİDE LAHMACUN USTASI-A2 ehliyetli KURYE arıyor. Tel: 322 39 17

BARIŞ TERCÜME ELEMANLAR ARIYOR

Barış Tercüme Eğitim ve Danışmanlık Şirketimiz de görevlendirilmek üzere, -HALKLA İLİŞKİLER -ÖN MUHASEBE -TERCÜMAN (ARAPÇA, İNGİLİZCE VE DİĞER DİLL...

TAKIM ARKADAŞLARI ARANIYOR

TORNA-FREZE OPERATÖRÜ aranıyor. Başaraneller Makina’da Çalışmak Üzere, TORNA-FREZE OPERATÖRLÜĞÜNDE YETİŞMİŞ veya YETİŞTİRİLMEK ÜZERE askerliğini yapm...

DENEYİMLİ-DENEYİMSİZ MASÖZ ARANIYOR

EseR Masaj Salonu (Eski Anatolia Masaj Salonu) Yenilenen, güleryüzlü, profesyonel kadromuzla hizmetinizdeyiz. DENEYİMLİ-DENEYİMSİZ MASÖZ ARANIYOR...

YAPISOY BETON ELEMANLAR ARIYOR

Yapısoy Beton Kartepe ve İzmit Şantiyesinde çalıştırılmak üzere MİKSER OPARATÖRÜ, POMPA OPARATÖRÜ VE SANTRAL OPARATÖRÜ aranmaktadır.  Tel: 0532 283 1...

KARACAOĞLU MARKET TAKIM ARKADAŞLARI ARIYOR

KARACAOĞLU MARKET, tecrübesiz ve B sınıfı ehliyet sahibi TAKIM ARKADAŞLARI arıyor. Tel: 0262 503 02 02 Cep: 0552 867 41 68 E-Mail: [email protected]

TIR ŞOFÖRÜ ARANMAKTADIR

E sınıfı ehliyetli Gölcük ve çevre ilçelerde ikamet eden TIR ŞOFÖRÜ aramaktayız Tel: 0533 373 27 36