Yenidoğan’da tüm yollar kentsel dönüşüme çıkıyor

İzmit’in en eski yerleşim yerlerinden olan ve daha çok roman vatandaşların yaşadığı yer olarak bilinen Yenidoğan’da sorun ve sıkıntılar oldukça fazla. Muhtar Ergün Mencik; yol, altyapı, pazar, asayiş ve diğer tüm konulardaki sıkıntıların başlatılacak olan kentsel dönüşüm çalışması ile biteceğine inanıyor.

Muhammet Emin Can
Muhammet Emin Can Tüm Haberleri

İNSANLARIMIZ BİLİNÇSİZ

Yenidoğan Mahalle Muhtarı Ergün Mencik mahalledeki sorun, sıkıntı ve isteklerini gazetemize anlattı. Altyapıdan üstyapıya, kentsel dönüşümden dar sokakların genişletilmesine kadar her konudaki taleplerini aktaran Mencik, sesini yetkililere duyurmak istedi. Koronavirüs sürecini değerlendiren muhtar Ergün Mencik, “Koronavirüs süreci sıkıntılı geçti. 30 yaş üzerinde olup bilinçli olan vatandaşlarımızla birlikte 17 yaşında olup genç olan insanlarımız çok bilinçsiz hareket ettiler. Aşı olmayan gençlerimiz ve Serdar Mahallesi’nden gelen insanlarla birlikte zor süreçler yaşadık” dedi.

MİKROFONU BANA VERİN…

Mencik şöyle devam etti: “Mahalle sakinlerimiz aşıdan korkuyor, korku nedenleri ise tamamıyla cehalet. Geçen günlerde kaymakamımız ile görüştük ‘Muhtarım sizin mahallenizde aşı seviyesi çok düşük. Ne yapılması lazım?’ dedi. Kaymakamımızın söylemi üzerine ben de ‘Mahallemize bir aşı arabası gönderin ve mikrofonu bana verin ‘Aşı olmayan vatandaşların sosyal yardımları kesilecektir’ diyelim. O zaman aşı olma oranı toparlanır’ dedim. Aşı olunmayan yerlerde eğitim verilmeli, aşı konteynerleri yerleştirilmeli. Çünkü insanımız aşı olmaya gitmiyor.

SOKAKLAR DAR- Sokakların darlığından şikayetçi olduklarını hatırlatan Mencik, yeşil otobüslerin mahalleye çalışmamasında bu durumun etkili olduğunu ve bu sorunun ortadan kalkması için kentsel dönüşüm olması gerektiğini vurguladı.

BÜYÜKŞEHİR MEMNUN EDİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kırsal kesimlere ve ana caddelerde hizmet vermekte. Ben kendi mahallemdeki bu tür yerlere ilişkin ne zaman ne talep etsem hızlı şekilde yerine getiriliyor. Mahalle sınırlarımıza bir kent kart dolum makinası talep ettik, hemen yapıldı. D-100 kenarında yer alan üst geçidimizi talep ettik, aynı şekilde hemen yapıldı ki bu köprüde üç asansörümüz ile birlikte hemen altında bisiklet ile birlikte motosiklet park alanları yer almakta. Yol kenarlarımız için kaldırım talebinde bulunduk, Büyükşehir Belediyesi yine hemen çalışmalara başladı ve tamamladı. Mürsel Paşa ve Derince Caddelerimize de bir düzenleme için Başkan Büyükakın’dan talepte bulunduk orası için de çalışma başlatılacak.

SIKINTILAR YAŞAYABİLİYORUZ

İzmit Belediyesi’nde temizlik işleri olsun, park bahçeler olsun elimizden geleni yaptırmaya çalışıyoruz. Ama bazen işlerimizi yaptırmak isterken sıkıntılar yaşayabiliyoruz, çünkü İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bizim buralar kırsal alan olduğu için, eski ve çarpık bir kentleşme olduğu için bazı alanlar, ev aralarına kalan arsalar ki bu arsalar sahipli ama temizliği sahibi tarafından yapılmıyor. Sahiplerinin terk ettiği alanlara bakılmıyor, ‘Yarın bir gün orası kentsel dönüşüme girerse, bir daire alırım’ diyen insanların yerleri. Bu alanların temizlenmemesinde vatandaşın suçu yok, burayı İzmit Belediyesi temizlemek zorunda. Bazen özel mülke girilmiyor ama tapu sahibine fatura kesilsin ki tapu sahibi bir sonraki temizliğini yapsın.

20 YIL SONRA ASFALTLANDI- Muhtar Mencik, mahallelerinde bazı sokakların asfaltlanmaya ihtiyacı olduğunu dile getirirken bazı mahallelerinin 20 yıl aranın ardından asfaltlandığını dile getirdi.

PAZAR SIKINTISI VAR

Mahallede Pazartesi Pazarı var ve senelerdir Nurettin Paşa Caddesi üzerinde kuruluyor. Genişliği 3.5 metre olan caddemizi Serdar Mahallesi de kullanılıyor. Fatih, Arızlı, Ağaköy Mahalleleri de Nurettin Paşa Caddesi’ni sıklıkla tercih ediyor. Pazartesi günleri pazarın kurulmasından dolayı buralar insanlara ıstırap oluyor. Yıllardır ‘Caddede kurulan pazarlar kaldırılsın’ diyoruz. Yeni yapılacak kapalı pazar yeri için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın ile mahalle olarak görüşmeler yapıldı ve kendisi de çok güzel konuştu

RİNG SEFELER OLABİLİR

Derince Caddesi’ndeki pazarımızın buradan kalkması için Mürsel Paşa Caddesi altında bir alan var, orada bir çalışma yapalım denildi. Diğer alanlarla ilgili çalışmamız olmadı çünkü özellikle hastane alanı sit alanı ama orada cami de yapılıyor. Ring seferlerle hastane bölgesine yapılacak bir kapalı pazar alanı iyi olabilir ama otopark problemi de düşünülmeli.

DÜĞÜNLER İÇİN YAPILMIŞTI- Özellikle mahalledeki sokak düğünlerinin verdiği rahatsızlığın giderilmesi için inşa edilen kültür merkezi amaç doğrultusunda tercih edilmiyor.

‘CAMİ YAPILSIN’ DENİLMİŞ

Seka Hastane Camii’ni belediye yapmıyor, bölge halkı yapıyor zaten o bölgedeki vatandaşımızdan cami yapımına ilişkin imza toplanmış ve imza karşılığında ‘Cami yapılsın’ denilmiş. Biz bunun önünde geçemeyiz. Biz cami ile ilgili ne yapılsın diyebiliriz ne de yapılmasın diyebiliriz çünkü burası bizim mahallemiz. Burada daha önemli olan nokta cami yapılıyor ama ileriye dönük olarak hastaneyi kaldırmayı planlıyorlar. Buradaki cami yapımından daha önemli problem bu, çünkü hastane buradan kalkarsa Yenidoğan körleşir.

VATANDAŞ İSTEMESE YAPILMAZDI

Hastaneyi tek başına Yenidoğan kullanmıyor, Serdar Mahallesi, Zabıtan, Kulfallı, Yenimahalle buraya geliyor, buranın eczanelerinden ve esnafından alışveriş yapıyor. Büyükşehir Belediyesi buranın yerini verdi diye biliyorum ama belki de destek vermiştir ama her şeyden önce burada vatandaş istemezse cami yapılmazdı ama çoğunluk istemiş ve cami inşa ediliyor. Şehir Hastanemiz yapılıyor ama buradan oraya bir tramvay yok.

YAMUK DURUYOR- Mahalledeki bu direk Sedaş’ın yetki alanında. Yamuk duran ve taş parçaları kopup yere düşen direğin yenilenmeye ihtiyacı var. Muhtar Mencik, vatandaşın yamuk duran elektrik direğinden dolayı endişeli olduğunu belirtti.

50 SENEDEN BERİ GÜNDEMDE

Cedit Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm 20 seneden beri gündemde. 20 sene sonunda hareket geçildi, Yenidoğan Mahallesi’nin kentsel dönüşümü ise 50 seneden beri gündemde. Bizim buralar kentsel dönüşüm açısından sıkıntılı bir zemine sahip değil ama hava olarak en temiz bölgelerden biri burası. Ulaşım açısından bakıldığında buradan Umuttepe’ye 6 kilometre mesafe var, çok yakınız ama bir yol çalışması bile yok.

ÇARPIK YAPILAŞMA VAR

Sokaklarımız dar ve sürekli bir çarpık yapılaşma var ve bu mahallede. Bir daire 3 tane kapı yapmış, zamanında önceki dönem valimiz çok güzel bir çalışama yapmıştı fakat roman vatandaşlar bu çalışmayı kabul etmedi. Yapılacak olan çalışma ile birlikte buranın kaderi değişecekti fakat olmadı. Roman vatandaşlar evsiz, barksız kalmaktan korkuyorlar, özellikle göç eden roman vatandaşlar bu konuda sorun çıkarabiliyorlar.

GİRİŞLER VE ÇIKIŞLAR ELDEN GEÇİRİLMELİ- Mahalle Muhtarı Mencik, mahallenin D-100 giriş ve çıkışlarının elden geçirilmesi gerektiğini dile getirdi.

SURİYELİLER SORUN ÇIKARIYOR

Mahallemizde Suriyeli ve Afgan insanlar var. Türkmen olan vatandaşlarımızla arasında fark var. Çünkü Türkmenler diniyle bütünleşmiş, çok çalışkan, kendi halinde insanlar. Bu insanlara devlet sigorta yapmıyor ve bu durumdan şikayetçiler. Ama Suriyelilerle bu insanları aynı yere koyamayız çünkü Suriyeliler taşkınlık yapıyor.

ONLARI ŞİKAYET EDİYORUZ

Mahallemizde taşkınlık yapan Suriyeli insanları barındırmamaya çalışıyoruz, göç idaresi, valilik, kaymakamlığa şikayetlerimizi iletiyoruz. Toplumsal kontrolü de sağlamaya çalışıyoruz taşkınlık yapanları gerekirse ev sahibine söyleyerek evlerinden çıkarttırıyoruz. Bir evde 30 genç Suriyeli olmaz, deyim yerindeyse birbirlerini kesiyorlar. Türkmen insanlarla bunların alakası yok.

NEREDEYSE HERKESTE SİLAH VAR

Mahallede asayiş olayları oluyor, mahallemizde silahsız gezen insan yok. Burada maalesef cahil olan vatandaşlarımız silahlı geziyorlar, bekçilerimiz ara mahallelere girmekten çekiniyor ki haklılar. Bekçilerimiz yalnızca ana caddelerde ya da kültür seviyesi yüksek olan yerlerde gezebiliyorlar. Mahallemize 10 tanede bekçi olsa ara mahallelerimizde kimlik soramazlar, bu derece sıkıntılı olan bölgelerimiz var. Ben Cüneyt Arkın değilim, sadece muhtarım… Bu sorunu ben çözemem, silahlı kuvvetlerimiz, polisimiz ve kameralarımız var. Kamera sistemlerinin yoğunlaştırılması gerekiyor.

CAMİ ONARILIYOR- Geçtiğimiz günlerde çıkan yangın sonrası Yenidoğan Merkez Camii hasar görmüştü, ortaya çıkan hasarın giderilmesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerince çalışma yapıldı.

YENİDOĞAN’IN ÖNÜNE GEÇTİLER

Elektrik hatlarımızda sıkıntılar var. Bugün birçok sokağımızda akımın eksik gelmesi ya da fazla gelmesi nedeniyle insanların evlerindeki elektrikler kesiliyor, elektrikli aletleri bozuluyor. Bu durumlar başlı başınca bir sıkıntı, buraya yapılan her hizmet tam anlamıyla randıman vermez. Bu mahalleye kentsel dönüşüm, değişim lazım. Yeni yapılan yapılara müsaade edilmemeli, bu konu hakkında çalışma yapılmalı ki Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın yapacaktır. Yenidoğan’ın girişi de çıkışı da değişmeli çünkü eski siyasetçiler Yenidoğan ve Serdar’ın gelişmemesi için önüne kocaman binalar yapmışlar, burası körelsin diye çalışmışlar resmen. Vatandaş ‘Ben 80 yaşındayım, meclis üyeliği, muhtarlık yaptım. Siz Yenidoğan’a hiçbir şey yapmadınız.’ diyor ama ilk dönem muhtarlığımda Çetin Emeç Köprüsünü hallettim.

BEN BAKINCA UTANIYORDUM

Bu mahalle ne yaparsan yap, görünmez. Üstün Sokak’ta oturuyorum, 20 sene önceki Halil Vehbi yenice döneminde asfalt atılmış ve 20 sene sonra yeniden asfalt attırabildik. Köstebek yuvası gibi bir bölgemiz vardı, ben bakınca utanıyordum. Mahallede alt yapı yok, hiçbir şey yok ama her daim kaz, her daim tamir et, yapmayın bunu. Kapanan dere yerleşim yerlerinin dibinde bitiyor ama deremiz Umuttepe’den geliyor ve su bazen 3 metreye kadar yükseliyor, bir gün buraya sağanak şekilde yağmur yağarsa Yenidoğan’da özellikle karakolun olduğu bölge, roman evlerinin olduğu bölge sular altında kalabilir.

BÜYÜKAKIN’A GÜVENİYORUM

Yenidoğan Mahallesi’nde ulaşım sıkıntısı da var. Sorunlarımızın hepsi aynı sebepten çünkü kentsel dönüşüme ihtiyacımız var. Sokaklarımız çok dar, iki aracın geçemediği sokaklarımız mevcut. Bu mahallede yeşil otobüsleri çalıştırmaya kalkıyorsun fakat hizmette külliyen zarar ediliyor. Kırmızı dolmuşlar gidiyor, son durak olarak Üstün Sokak’a gidilecek fakat Gültepe yolcuları bir biniyor ki bizim mahalleliye yer kalmıyor. İki sene boyunca Cedit-Erenler’de kentsel dönüşüm yapılacak denildi ancak iki yıl sonra yıkım başladı. Kentsel dönüşüm kolay değil. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ın burası için bir çalışma yapacağını, bu konu hakkında sadece söz olarak konuşmadığını ve elinden geleni yapacağını söyledi. Ben de yine söylüyorum, kendisine güveniyorum.

GÜVENLİK SIKINTIMIZ MEVCUT

Okullarda güvenlik sıkıntımız mevcut. Okul çıkışlarımızda bilinçsiz öğrenciler, öğrenci olmayan kötü niyetliler, çocuklarımıza zarar veriyor. Buralar maalesef varoş mahalle, buralarda bu tür durumların önüne geçmek çok zor. Bu mahallede gece okul bahçelerine girip uygunsuz işler yapan toplum, gençler var. Merdiven ve balkon aralarında uygunsuz hareketler yapılıyor. Çarpık kentleşmenin en büyük zararlarından biri de bu. Işıklı sokaklarda, Yahya Kaptan’da ve Seka Park’ta denetim olmaz, yapılacaksa Yenidoğan’da yapılacak. Bekçilerin görülmesi bile bu tür işleri yapanları korkutuyor, güvenlik güçlerinin düdük çalması bile yeterli.”

03 Ara 2021 - 18:32 - Gündem --- Okunma

Muhabir  Muhammet Emin Can

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.633.853 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

16

Serpil - Sayın muhtarım 40 yıldır bu mahallenin bir ferdiyim,bizim de muzdarip olduğumuz konuları ele aldığınız,bütün istek ve düşüncelerimize tercüman olduğunuz için çok teşekkür ederim.İnşallah bu düşünceleriniz ses getirir ve olumlu olarak sonuçlanır,bizler de her zaman yanınızdayız.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 20:27
15

Izmitli - sayın muhtar seninde maaşını keselim sende işini düzgün yaparsın belki. Ne demek yahu mikrofonu bana verin aşı olmayanın sosyal yardımı kesilecektir demek. Hani sizin insan haklarınız, insana bu şekilde zorlama bir dayatma yapılabilirmi? Sen daha aşının ne işe yaradığını bilmiyorsun. vurulmayana da cahil diyemezsiniz değil mi......

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 04 Aralık 15:04
14

Caner Yildiz - ERGUN MUHTARİM AĞZINA SAGLİK NE GUZEL SESİMİZ OLMUSSUN TESEKKURLER HER PATFORMDA YENİDOGANİ DİLE GETİRİYORSUN YENİDOGAN HALKİ ARKANDADİR AYNİ SEKİL DİK DURUP DEVAMİNİ DİLERİZ YENİDOGANA YENİ İZMİT İNSAA EDİLMELİDİR İZMİTİN EN GUZEL YERİNİ GELİSTİRMİYENLERE PROJE YAPMİYANLARA YAZİK COK YAZİK BİZDE TEK CARE SANDİGİ BEKLİYORUZ NOTUMUZU VERECEGİZ

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 14:56
13

Ali Hoca - Yaptığın hzmetlerden dolayı teşekkür ederim çalışmaya devam

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 12:31
12

hakan - öle olsun demekle olmuyor eller cebe girmesi gerekiyor..tamam sayın muhtar güzel demiş..verecekmi vatandaş borçlanacakmı 400-500bin lira

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 11:51
11

Recep Kaya - Kocaelinin zemin olarak en sağlam şehir merkezine en yakın üç mahallesi Gültepe, Yenidoğan ve Serdar mahalleleri , İbrahim Karaosmanoğlu döneminde çivi bile çakılmadı binalarımız eski ve deprem görmüş yorgun binalar belediye örnek bir proje yapıp ister kendi ister özel mütahitleri ( tabiki kat ittafakını artırmak süretiyle kentsel dönüşümü bir an önce başlatmalıdır.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 11:09
10

Serdarlı - Yenidoğan serdar roman mahalleleri değildir. Toplasan yüzde 15 roman kardeşlerimizin yaşadığı mahallelerdir.

Yenidoğandan umuttepe yoluna bağlantı yolu yapılsın herşey sırasıyla çözülür.

İddia ediyorum yenidoğan serdar vadisinde yapılacak kentsel dönüşüm devlete hiç yük getirmeden yapılabilir.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 11:06
09

O.bayazıt - Muhtarımız sorunları dile getirmiş söylediklerine harfiyen katılıyorum ağzına sağlık umarım

yetkililer üzerine düşenleri yaparlar. Ayrıca Derince caddesi üzerine ya park yapılmasın veya

trafik tek tarafli çalışsın ciddi sıkıntı yaşanıyor.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 09:57
08

Kobrettin - ROMAN MAHALLESİ HER ZAMAN OY İÇİN COK GÜZEL KULLANILMIŞ VE VAADLER DOĞRULTUSUNDA İNSANLARI YÖNLENDİRMİŞLERDİR.ORASI İÇİN KENTSEL DÖNÜŞÜM BAKİ OLMUŞ AMA HALK KABUL ETMEMİŞTİR.ORASI İÇİN GÜÇLÜ BİR İRADE İLE GİRİLİP KENTSEL DÖNÜŞÜME GECİRİLMEDİĞİ SÜRECE ORASI ÖYLE KALIR.BUGÜN YENİDOĞANA YAPILACAK HİÇ BİR ŞEY ORAYA BİŞİY KAZANDIRMAZ.KISACASI YENİDOĞAN ÖYLE GELMİŞ BÖYLE DE GİDER.SIRF BU YÜZDEN 40 SENELİK MAHALLEMDEN TAŞINDIM.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 08:44
06

İzmitliyiz Biz - Bu röportajın tek bir sonucu var, o da; Kocaeli’nin sahipsiz bir şehir olduğu gerçeği.

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 04 Aralık 07:52
05

Kasiyersiz! - Izmitin en leş ve en pislik mahallesi serdar ve yeni dogan komple kaldırılmalı.

Yanıtla . 5Beğen . 8Beğenme 04 Aralık 01:09
04

Beklenti. - Devlet eliyle basit minimum maliyette 2 katlı 3 katlı apartmanlar blok nizam şeklinde yapilabilir. Yollar geniş ama uzun tutulur. Aralara küçük yaya geçişleri ve binalar arasi iç alanlar. Iç avlulara da park yeşillik herkes kendi evinin ayni zamanda bahçesini kullanmış olur zaten komşular yıllardır komşu birbirine. Bence neden olmasin. Maliyeti düşük olsun devlet bunu kendi döner sermayesi ile 20 30 yil satış yasaklı şekilde yapabilir.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 00:18
03

Vatansever - aynı sorun Serdar Mahallesi tarafında da var

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 03 Aralık 22:20
02

Ali - Bu TERORİST Suriyeliler bence hepsi terorist çünkü bunlar devletlerine karşı ABD nin gazıyla baş kaldırdılar yemeyince benim ülkeme kaçtılar.Şimdi Tayyip hazretleri bunlara destek veriyor ama adım gibi eminim bi 5, 10 yıl sonra yanlış yaptık Allah affetsin diyecek adım gibi eminim Tayyip sana ekonomi değil bu Suriyeliler seçim kaybettirecek.Hani sen halka rağmen birşey yapmazdın biz Türkler bu senin kardeşin SURİYELI leri istemiyoruz onlar benim kardeşim değil yıllarca PKK ya destek veren şerefsizlerdir nokta.

Yanıtla . 9Beğen . 5Beğenme 03 Aralık 20:59
07

Kobrettin - @Ali 02 nolu yoruma cevabı: TARİHİ CANAKKALE SAVAŞINDA YANILIYORSAM DÜZELTİN LÜTFEN 1.500 CİVARINDA SEHİT OLAN SURİYELİ VARDI. ONLARDAMI SEREFSİZ.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 08:39
01

Korkuyorum - Sosyal devlet olarak bu bölgede kiracı olarak yasayanlara devlet univ.hastanesi yolu üzerinde konut yapmalıdır. Sonrasında bu bölgeye kentsel dönüşüm projesi uygulanmalıdır. Halkın ekonomik sıkıntıları yüksek. Kiralarını bile veremiyorlar.

Başarılar

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 03 Aralık 19:05

HIRDAVAT MALZEMELERİ SATIŞ ELEMANI ARANIYOR

Her türlü hırdavat, nalburiye, tesisat yapı malzemeleri, inşaat malzemeleri, demir profil gibi malzemelere fiyat teklifi hazırlayabilecek DENEYİMLİ...

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR *Maaş+ SGK+ Servis+ Yemek    *Servisimiz Bekirdere-Yeşilova-Kandıra sapağı güzergahından geçmektedir. *40 yaş altı eleman...

KAYNAKÇI ARANIYOR

İzmit merkez için, Emekli veya meslek lisesi kaynak bölümü mezunu KAYNAKÇI alınacaktır İletişim: 0532 491 89 91

ÜNİVERSAL TORNA PERSONELİ ARANIYOR

Kocaeli İzmit Hedefsan İş Makinaları LTD.ŞTİ. hidromek yetkili servisi tarafından 45 yaşını geçmemiş ÜNİVERSAL TORNA PERSONELİ alımı yapılacaktır. H...

DENEYİMLİ-DENEYİMSİZ MASÖZ ARANIYOR

EseR Masaj SalonuYenilenen, güleryüzlü, profesyonel kadromuzla hizmetinizdeyiz.DENEYİMLİ-DENEYİMSİZ MASÖZ ARANIYOR10:00-24:00Tel: 0536 272 39 99- 0262...

TIR ŞOFÖRÜ ARANIYOR

Gölcük-Gebze depolar arası çalıştırılmak üzere TIR ŞOFÖRÜ aranıyor. Tel: 0532 318 42 65

HAMURKÂR, PİŞİRİCİ, TEZGÂHTAR ARANIYOR

Ekmek ve unlu mamulleri üretimi faaliyetinde bulunan firmamızın Başiskele  şubesinde çalışmak üzere  deneyimli  HAMURKÂR, PİŞİRİCİ, TEZGÂHTAR  ara...

MAKİNE ELEKTRİKÇİSİ ARANIYOR

MAKİNE ELEKTRİKÇİSİ Alınacaktır. Başiskele Tel: 0532 541 24 29

MAKİNE MÜHENDİSİ ARANIYOR

MAKİNE MÜHENDİSİ ALINACAKTIR Firmamız bünyesinde çalışmak üzere; Üniversitelerin 'Makine Mühendisliği' bölümlerinden mezun, 30 yaşını geçmemiş Ms...

KARAMÜRSEL’DE KİRALIK DÜKKÂNLAR

KARAMÜRSEL’DE Mehmet Akif Ersoy Bulvarı’nda, çeşitli büyüklüklerde, tadilatı yeni yapılmış, KİRALIK DÜKKÂNLAR Tel: 0532 382 20 19