Lastik-İş Genel Başkanı Sarı: 'İşçimizi hayat pahalılığına ezdirmeyeceğiz'

Brisa, Prometeon, Pirelli, Goodyear İzmit ve Adapazarı fabrikalarında çalışan 6 bin işçiyi ilgilendiren lastik sektörü toplu iş sözleşmesi ocak ayında başlayacak. Taslak çalışmalarına başlanan sözleşme ile ilgili konuşan Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “İşçi ile birlikte taslağı hazırlayacağız, haklarımızdan ve alım gücümüzden taviz vermeyeceğiz” dedi.

Süriye Çatak Tek
Süriye Çatak Tek Tüm Haberleri

Zor bir süreç olacak

Lastik sektörünün en önemli toplu iş sözleşmesi olan Lastik Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri ocak ayında başlıyor. Her dönem yakından takip ettiğimiz ve kenttin gündemine heyecan getiren lastik sektörü görüşmelerinin, bu dönem zorlu ve daha fazla tartışılacak bir süreç olmasını bekliyorum. Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle düşen alım gücü karşısında işçiler bu dönem toplu iş sözleşmesine farklı bakıyor.

Geçmiş dönemlerde enflasyon oranında zam dahi yapılsa lastik işçisinin aldığı yüksek maaşlar nedeniyle ciddi sıkıntı yaşanmadı. Bu dönemde TÜİK’e olan güvensizlik, çarşı ve pazardaki enflasyonun açıklanan enflasyon ile aynı olmaması işçilerin zam beklentisini yükseltiyor.

Bu zorlu süreç ile ilgili Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı ile bir araya geldik. Sarı, işçinin alım gücünü düşürmeyecek, eşit işe eşit ücret ile birlikte kazanılmış tüm hakları koruyacakları mesajını verdi. Sarı, geçtiğimiz dönem grup sözleşmesinden ayrılan Goodyear’ı da masaya davet etti.

AÇIK VE ŞEFFAF OLACAĞIZ

Lastik-İş Sendikasının oteli olan Tryp By Wyndham Otel’de bir araya geldiğimiz lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, toplu iş sözleşmesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Toplu sözleşme ile ilgili önümüzdeki hafta temsilcilerle bir araya geleceklerini söyleyen Sarı, şunları anlattı:

“- Temsilciler kurulumuzun ardından föy çalışması yapılacak. İşçiye dağıtılan föylerden gelen talepler doğrultusunda taslağımızı hazırlayacağız ve daha sonra taslağımızı yapacağımız lansman toplantısı ile kamuoyu ile paylaşacağız. Açık ve şeffaf bir şekilde bu süreci işçi ile yürüteceğiz.

ALAADDİN SARI: Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, yeni başlayan toplu sözleşme sürecini nasıl yöneteceklerini ve taviz vermeyecekleri konuları anlattı.

HAKLARI KORUYACAĞIZ

Biz net 10 bin 500 lira ile masaya oturuyoruz. Vergi dilimine girdiği için işçinin eline geçen 6-7 bin lira oluyor. Mesaili çalışan arkadaşlar erken vergi dilimine yakalanıyor ve çok fazla vergi kesiliyor. İşçi arkadaşlarımız brüt olarak 17 bin lira maaş alıyor. Biz bu hakları ve alım gücünü koruyacağız.

ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Bizde asgari ücret alan yok ama bir tık üzerinde alan var. Bu bile geçerli ve yeterli değil. İç piyasaya da çalışan işletmeler için değerlendirdiğimiz yerler. Taşerondan gelip kadroya alınan arkadaşlarımız 1,2 ve 3’üncü grup olarak değerlendiriyoruz. Destek hizmetlerden gelen arkadaşlarımızın ücret taleplerini de gelecek föylerdeki talepler üzerinden değerlendireceğiz. Zor ve sıkıntılı bir dönem bizi bekliyor. Her ay bizim sözleşmemiz var. Yaptığımız sözleşmelerde şu ana kadar ilk 6 ayda yüzde 15’in altında sözleşme bitirmedik. Satın alma gücünü yükselteceğiz, eşit işe eşit ücretten ve kazanılmış haklarımızdan asla taviz vermeyeceğiz.

FEDAKARCA ÇALIŞTILAR

Bu dönemde geçmişteki toplu sözleşme pratiğini ve dinamiğini aynı şekilde yapacağız. Dönemsel olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Geçmiş dönem gibi bir dönem yaşamayacağız. İnanılmaz derecede bir belirsizlik var. Bu belirsizlik kısa vadede önümüzü görmemize engel. Ne işçi tarafı ne de işveren tarafı önünü görmüyor. Şu anda lastik sektöründe yaşanan hareketlilik işçinin pandemi döneminde fedakarca, korkmadan, hastalığa yakalanacağım demeden çalışmasının sonucudur. İşçiler hastalandı, birçok arkadaşımızın yakınlarını kaybettik. Bu kadar acıya ve zorluğa rağmen ürettik. 

TURGUT VE ÖZTÜRK’E ANLATTI: Alaaddin Sarı ve Nejdet Ulusoy, gazetemiz genel yayın yönetmeni Adem Turgut ve yazı işleri müdürü Cemalettin Öztürk ile buluştu.

SATIN ALMA GÜCÜ DÜŞTÜ

Aşı ile birlikte pandeminin etkisi azaldı derken bir baktık Türkiye’de dolar yükseldi ve satın alma gücü inanılmaz düştü. Bu da yeni sorun ve problemlerin pençesine düşürdü bizi. Türkiye özelinde değerlendirdiğimizde daha önce de benzer problemler yaşandı ama bu kadar peş peşe olmadı. Bugün çalışma hayatındaki problemlere baktığımızda 80 ihtilalinin kalıntılarını çekiyoruz. Asgari ücreti tartışıyorsak, toplumsal tepki oluşuyorsa 80 ihtilalinin getirdiği ucuz işçilik, taşeron sisteminin yaygınlaşmasından kaynaklanıyor.

DEĞİŞİME HAZIRLIKLI OLMAMIZ GEREKİYOR

Gelişmiş ülkelerde çalışma hayatı yapay zeka ve karanlık fabrikalara kayıyor. Bu geçiş maliyetler, üretim ve rekabet konusunda sıçrama olacaktır. Türkiye’nin bu alanda rolü ne olacağı önemli. Bunun değerlendirilmesi gerekiyor. Bu ülke yabancı sermayenin asla vazgeçmeyeceği ülkelerden biridir. Türkiye coğrafi olarak dünyanın merkezidir. Silikon vadisi gibi yaklaşımlarda işverenler Türkiye’nin pilot bölge olmasını istedi. Değişim ve gelişime açık olmak gerekiyor. İşçinin olmadığı makine ve robotların olduğu yerde sendikalar ne yapacak? Bu konuda ütopyalar var. Üretmeyen bir toplumda satış nereye yapılacak. Arz ve talep nasıl olacak. Sendikalar olarak biz gelecek çalışma hayatını da konuşmak zorundayız.

YABANCI İŞÇİLER VE KADIN İSTİHDAMI

Önümüzdeki süreçte en çok konuşmamız gereken bir diğer konu 6 milyonluk göçmen işçiliğidir. Çalışma pratiği ve insan hakları çerçevesinde düşündüğümüzde bir düzenleme yok. Ucuz işçilik kavramı içinde kullanılıyorlar. Anadolu’da göçmen işçiliği kayıt dışı olarak kullanılıyor. Burada insan hakları çiğnenerek insanlar çalıştırıyor. Bunun dışında kadın cinayetleri ve kadın istihdamını konuşmamız gerekiyor. Bir erkek ve bir kadın aynı işi yapıyorsa eşit işe eşit ücret almalıdır”  

HEP BİRLİKTE: Sarı, Ulusoy, Turgut ve Öztürk, söyleşinin yapıldığı sendikaya ait Tryp By Wyndham Otel’in önünde birlikte görülüyor.

Goodyear’a masa çağrısı

Lastik Grup Toplu İş Sözleşmesi masasından geçtiğimiz dönem ayrılan Goodyear fabrikasına çağrı yapan Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Goodyear’ın ortak masaya gelmesini gelmemesi halinde de grup sözleşmede yapılan anlaşmanın aynısını yapacaklarını ve asla haklardan taviz vermeyeceklerini belirtti.

AYNI SÖZLEŞMEYİ İMZALADI

Lastik-İş eski Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın Goodyear Adapazarı fabrikasında öldürülmesinin ardından Goodyear Adapazarı ve İzmit fabrikası grup toplu iş sözleşmesinden ayrıldı ve sendika ile ayrı masaya oturdu. Ayrı masaya oturmasına rağmen Goodyear, Pirelli, Prometeon ve Brissa fabrikaları grup sözleşmesinde yaptığı anlaşmanın aynısına Goodyear imza attı. Bu dönem de aynı sıkıntıların yaşanmaması için Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı Goodyear’a açık çağrıda bulundu.

SAĞDUYU ÇAĞRISI

Bu durumdan işçilerin rahatsız olduğunu belirten Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Goodyear kesinlikle ayrı masaya oturmakla yanlış yapıyor. Bir an önce Goodyear işverenini sağduyuya davet ediyoruz. Çalışan arkadaşlarımız bu durumdan rahatsız, sektörel olarak baktığımızda herkes rahatsız. Neden ayrı oturuyor ve bu inadı neden devam ettiriyorsunuz? Bir an önce aynı grup içinde olmaya davet ediyoruz. Çağrımıza olumlu ya da olumsuz cevap verebilirler. Ama biz asla farklı bir sözleşme yapmayacağız. Aynı taslağı vereceğiz ve aynı hakları alacağız” dedi.

300 kadrolu işçi alındı

Lastik fabrikalarının pandemi döneminde çalışması ve üretimin hiç durmaması nedeniyle piyasanın hareketli olduğunu söyleyen Sarı, yaşanan ekonomik krize rağmen Pirelli, Prometeon ve Brisa’nın 300 işçi aldığını belirtti.

YATIRIM TÜRKİYE’YE GELDİ

Lastik sektörünün sadece yerel boyutta değil uluslararası ölçekte değerlendirmek gerektiğini belirten Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “Pazarda inanılmaz bir rekabet var ve pazar çok oynak. Pandemi sürecinde Avrupa ve gelişmiş ülkelerinde birçok fabrikada üretim yapmazken o üretimlerin belirli bir kısmı Türkiye’ye geldi. Burada yapılan üretim önümüzdeki süreçlerde bir takım işletmelerin yatırım kararlarını yeniden gözden geçirmelerine neden oldu. Bu firmalar yatırım yapmak zorundadırlar. Yatırım yaparlarsa büyüyecekler.

LASTİĞİN ÖNÜ AÇIK

Goodyear dışında Prometon ve Brisa yaklaşık 300 kadrolu işçi aldı. Bu kadar sıkıntılı bir dönemde bu fabrikalarda özellikle Kocaeli’de fabrikaların işçi alması çok önemli bir şey. Bu tür işletmelerde iş bulmak çok önemli. Bu veriler gösteriyor ki önümüzdeki dönemde lastiğin yatırım yapacağının ve önünün açık olduğunu gösteriyor. Lastiğin ne olduğunu iyi bilmek lazım. Lastik yan sanayidir otomotiv ana sanayidir. Otomotivin dünyada ücretleri yüksektir Türkiye’de bunun tersidir. Lastiğin ücreti bizde yüksek otomotivin ise düşüktür” dedi.

İşçi büyümeden payını almalı 

Genel Başkan Alaaddin Sarı, “Türkiye’nin 7,4 oranında büyüdüğü söyleniyor. Diğer ülkelere kıyaslandığında büyük bir büyüme. Bunun nedeni pandemi döneminde fabrikaların tıkır tıkır çalışmasından kaynaklanıyor. Ekonomiyi değerlendirirken denize bakıyorum gemiler var mı? Varsa ekonomi iyidir. İstanbul’a giderken tırlar, kamyonlar var mı diye bakıyorum. O da var. Bu üretimin devam ettiğini gösteriyor. Üretim devam ediyor ve büyüme varsa işçi bundan payını almalı. Son dönemlerde Türkiye’deki satın almanın düşmesi ile birlikte insan ister istemez sorguluyor. Yüzde 7,4 büyüyen bir ülkede bu kadar hızlı bir şekilde pahalılık neden oldu? Bomba mı patladı, ihtilal mı oldu? No oldu? Bu bir soru işareti. Bunun altını her şey ile doldurabiliriz. Dünyada bir daralma ve ekonomik kriz var. Dolar güvensizlikten yükseldi” dedi.

09 Ara 2021 - 18:51 - Gündem --- Okunma

Muhabir  Süriye Çatak Tek

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.591.435 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

108

Destek işçisi - Destek işçileri 7000 tl net maaş tam ikramiye 1500 tl net bayram yakacak izin eşit işe eşit ücret istiyor TASLAĞI BU ŞEKİLDE YAP VE İMZALAT OZAMAN SENDİKACIYIZ DİYE DOLAŞIN.ASGARİ ÜCRET DÜZEYİNDE MAAŞI TAŞERONLARDA VERİYORDU ZATEN

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 07 Ocak 19:48
109

İzmitgoodyear - @Destek işçisi 108 nolu yoruma cevabı: Kadrolunun ne kadar zam almasını bekliyorsun sen şakamısın zaten kadrolunun sırtına kambursunuz sizin yüzünüzden kadrolu zam alamadı kaç sözleşmedir

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 09 Ocak 12:09
106

Eski Brisali - BRİSA İZMİT FABRİKASİNDA 8 AY SOZLESMELİ CALİSTİM PİSİRME BOLUMUNDE CANİMİ DİSİME TAKİP TUM EMEGİMİ VERDİM.SONUC NE OLDU YATA YATA RAHAT BOLUMLERDE CALİSAN SAGDAN SOLDAN TORPİLİ OLAN ADAMLAR KADROYA ALİNDİ.BU İSLERİ BİRAKİN İLK ONCE FABRİKALARDAKİ ADALETİ SAGLAYİN.FABRİKANİN İCİNDE SABAH GİRİP AKSAMA KADAR MOLA YERLERİNDE CAY KAHVE SİGARA İCİP HİCBİRSEY YAPMAYAN İNSANLAR VAR.İLK ONCE ONLARİ TEMİZLEYİN DİSARDA İSE İHTİYACİ OLAN İNSANLARİ ALİN.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 02 Ocak 22:03
105

Çalışan - Başkanım Allah rızası için içinde biraz Allah korkusu varsa burutten bahsedip durma ben bir tek bizim sendikada görüyorum bulutu gösterip insanları yanlış yönlendiren ilk önce şuna karar verelim sen bizim baskanmisin yoksa işverenin sendikasimisin işçinin yanındayım diyosan çık mücadeleni yap işçi senin arkanda durur Karacan zamanındaki uygulamalara son ver

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 28 Aralık 13:30
104

Destek Işçisi - Başkanım destek işçilerine föy dağıttınız fakat hiç kaale bile alınmadık föylere geçen dönem isteklerimizi hakkımız çerçevesinde yazdık fakat bize bu pahalılıkta pandemiyi bahane edip yüzde 7 verdiniz bizi ezdirdiniz şimdi yine föyler dağıtılacak biz isteklerimizi yazsak ne olur siz işverenle birlikte belirliyorsunuz.ŞİMDİ BURDAN YAZALIM BELKİ KAMU GÖRÜR ASGARİ ÜCRET 4253 BİZ Zten asgari ücret düzeyindeyiz bir farkimiz 3 ayda bir 2300 tl ikramiye bizim isteklerimiz 7000 tl net ücret sosyal haklarda 1500 bayram yakacak izin vs artı ramazan çeki 2000TL.BU ŞEKİLDE OLUR İSE BU İŞÇİLER SİZE DUA EDER HERDAİM ARKANIZDA OLUR BİR SEFERE MAHSUS BU ŞEKİLDE YAPIN BİZDE GEÇİNEBİLELİM BORÇSUZ ZİRA BİZ KAHRINI ÇEKİYORUZ HAKKIMIZ OLAN PARA VERİLMİYOR.SWNDİKASIZ İŞYERLERI BİLE BİZ 3500 ALIRKEN 5500 ALIYOR FABRIKALARDA

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Aralık 22:07
103

Destek Işçisi - Lastik iş sendikası destek işçilerinin sendikası olamaz asgari ücret düzeyinde maaş veriyor sonra alkış bekliyor destek işçisi daha düne kadar yemekhaneye giremiyordu diyen şerefsizler yemek yiyorduk pirellide giriyorduk yıllardır birisada ayrı yemekhane vardı gene karnımiz doyuyordu çok sukur birtek good year almiyordu yemekhaneye karacan kadro dedi bizi ve kamuyu kandırdılar şimdi taşeron diyor sahte başkan

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 18:54
101

Aks Brsa - Olacakları yazıyorum.

Fabrika için de varlığını belli edemeyen ağırlığını koyamayan, sosyal haklar da bile esnaflarla anlaşma sağlamak için iyileştirme yapmaya tenezzül etmeyen, verdiği sözleri tutmayan, bir sendika eli önün de kafası yerdeyken alacağı zam ve sosyal haklar tatmin etmeyecektir.

Daha bölümler arasın da en ufak yaptırımı olmayan bir sendika ancak kukla olur.

Bir zamanlar girmek istediğiniz fakat giremediğiniz fabrikalar bile Aksaray Brisa fabrikasından iyi durumdalar

Vardiyalı sistem de 6 gün çalışıp 2 gün tatil yapıyorlar ve maaş olarak da Aksaray Brisa çalışanın dan daha iyiler.

Bu toplu sözleşme de yine kukla olacaksınız..

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 18 Aralık 17:13
100

Aksarayın Sesi - Sizin yaptığınız iş batsın sözde izmit ile aksaray brisa fabrikasinin maasini eşitliyecektiniz, aksaraya gelip gidip esip gürlüyorsunuz, içimizden biri konusunca susturup bastirmaya calisiyorsunuz. Verdiginiz sozlerde durun canimizi yiyin destekse destek birlikse birlik, aksaraydaki calisanlari kandirmayin artik yeter bu sozlesmede iyi bisey yapamazsaniz hem çalisanlari hem güveni kaybedeceksiniz.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 18 Aralık 00:26
99

Aksaray Brisa Çalışanı - Neden izmit ve Aksaray'da bu kadar dağ gibi fark var yazık değil mi günah günah bu kadar işçinin ahını alıp öteki tarafa nasıl gideceksiniz 17 bin brüt ne demek biz burda 5-6 bin brüt alıyoz

Yanıtla . 14Beğen . 2Beğenme 13 Aralık 21:56
98

Yetti diyelim artik - Şimdi asıl konuya gelelim başkan atıyor tutuyor insanlar inanıyor ben anlatayım gizli saklı kalmadı zaten şuan dışarda herkes bu paraları alabiliyor eskisi gibi yoksa lastik iscisi vali maaşı yok asgari ücretin 11 katı yok bilmem ne kalmadı saat ücreti brüt 43.85 şimdi bundan %27 vergi %14 sigorta %1 damga vergisi çıkalım 27.25 kalır geri kalan sosyal haklarda zaten sendika aidatına falan ancak yetiyor elimize geçen 27.25 çarp 30 gün 225 saat ile 6750 varsa aksini iddaa eden gelsin 3 ayda burda ikramiye var o zaten tamamen çıplak

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 13 Aralık 11:32
97

Yetti diyelim artik - Bakın kardeşlerim başkanın her konusmasinda yok sukadar alıyor yok bukadar alıyor demesi yalnis kim ne derse desin yalnistir kendi maaşı ne niye söylemiyor ozaman ister 50 olsun ister 100 inan kimsenin zoruna gitmez sonuçta bizden kesilen ücret zaten sabit bı yevmiye fabrika dursada kesiliyor pandemide olsa kesiliyor her şartta ve koşulda kesiliyor ben işçi için ne aldı masada işçinin cebine ne girdi ona bakarım yoksa gram zoruma gitmez aldığı rakam ama son 12 yilda enflasyondan başka bişey alinmadi alınan tek şey bes oda zaten fabrikanın çoğu çıktı birde ölüm parası 50 binlerde öldükten sonra onun da bize kıymeti yok

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 13 Aralık 11:29
96

Yetti diyelim artik - 17 bine inanmış garip ne 17 doğru nede diğerleri birtek doğru bı laf etmiş oda şaşkınlıkla okudum işçinin maaşı 6/7bine düşüyor birde hadi diyelim doğru kardeşim sen nasıl baskansin her konuşmamda işçi sukadar alıyor işçi bukadar alıyor ozaman desene bende bukadar alıyorum bukadarda çalıyorum ancak sukadar ediyor diye yazık gercekten

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 13 Aralık 11:24
95

Brisa Aksaray - Brisa Aksaray çalışanlarının verdiği aidat haram olsun sizlere..

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 13 Aralık 10:57
93

Aksaray Brisa - Eşit işe eşit maaş deniliyor başkanım fakat Aksaray Brisa çalışanlarına verilen maaş, Izmit'teki maaşın yılın başı ve sonundaki farktan daha az onlar gecinemezken bizim ne durumda olduğumuzu hiç düşündünüz mü? Bizim adımızın bile zar zor geçtiği zor bir süreç bizi bekliyor EVET haklısınız.

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 13 Aralık 07:13
92

Brisa Aksaray - Sayın sendika yetkilileri.

Verdiğiniz sözleri tutamıyorsunuz.

Aksaray fabrika açıldığında 3ncü sözleşmede izmit ile Aksaray’ı eşitleyeceğinizi söylemiştiniz.

Vaatlerinizi göremiyoruz Aksaray fabrikası evlatlık gibi.

Gelip gittiğiniz yok. İnsanlar gece gündüz çalışıyor izmit personeli 17.000 TL brüt ile geçinemez ilken Aksaray çalışanı 3700 TL net ile geçinmeye yaşamaya çalışıyor.

İyileştirmeler faydasız kalıyor.

Verdiğiniz vaatlerde en önde geleni bu topraklardaki en yüksek ücreti alacağız demiştiniz. Neredeyse sıradan küçük bir fabrikadan bile daha aşağı duruma düştük. Yazık çok yazık

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 12 Aralık 23:21
94

İzmit Kadrolu - @Brisa Aksaray 92 nolu yoruma cevabı: Ahhhhh kardeş her yazılana inanma ne 17.000 :D bizde aynı maaş alıyoruz. :D

Bu başkan ne başkanı daha çözemedim ben.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 13 Aralık 09:49
84

Alaatti̇n Sari - Alaattin Efendi sana o kadar maaşını sordular da cevap vermedin ama aidatlarıyla yaşadığın çalışanların maaşlarını hemde giydirilmiş olarak reklam yaparcasına açıklamaktan geri durmuyorsun.

Bizlerin bürütünü her ödemenin eklendiği rakamları açıklamak marifet değil. Lastik sektörü çalışanları olarak bu zamana kadar yoksulluk sınırının üzerinde maaş alıyorduk artık açlık sınırına doğru gidiyoruz. Bize bunu anlatamazsınız.

Sen tabiiki bu yorumları okumayacaksın başkan ama şunu bil ki bu sene alamadığınız zammı daha da A LA MAZ SI NIZ...

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 12 Aralık 03:33
89

Emekli - @Alaatti̇n Sari 84 nolu yoruma cevabı: 100 binin üzerinde maaş alan müdür verilen görevini yapıyor. Peki soruyorum allaattin sarı ve yardımcıları lastik işçisinin nekadar haklarını savundularda aldıkları paranın daha fazlasını hak etsinler elinsaf yaa..

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 12 Aralık 18:54
88

Pes - @Alaatti̇n Sari 84 nolu yoruma cevabı: Yahu adamın maaşını ne yapıcan kaç tane fabrikanın sendika başkanı olan adam 50 bin lira alıyor denildi.50 bin az bence.bi fabrikaya bakan müdür 100 binin üstünde alıyor.adamın varsa bi hatası uslubunca söyle bi isteğinmi var git kendinden iste.gidip maaşını sorsan söylemeyecekmi.yada öğrendin ne kazancan

Yanıtla . 0Beğen . 9Beğenme 12 Aralık 13:20
82

Lastikci5 - daha düne kadar yemek haneye giremeyen fazla mesailerini alamayan yıllık izinlerine cıkamayan desteklet kadrolu olmak istiyor aynı maası almak istiyor enteresan

Yanıtla . 4Beğen . 13Beğenme 11 Aralık 21:59
110

İzmitgoodyear - @Lastikci5 82 nolu yoruma cevabı: Ne çok beddua ettim emin ol hepsi geri döner önce bi kadrolu zammını alsın sen ona göre iste şuan kadrolu 7000 alamıyor çay yerlerinde liste aslıyor bak istersen arada onlara ne kadar aldıklarına

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Ocak 13:47
107

Destek Brisa - @Lastikci5 82 nolu yoruma cevabı: Sen ve senin gibi düsünenlerin allah sonunu öyle bir etsin ki bir yudum ekmege muhtaç kal insallah. Ne olur bizde adam gibi maas alsak. Sana öyle seyler yazarim ki yayinlamazlar ama. Senin 7000 bin lira ile gecinemedigin yerde biz 3500.lira aliyoz zerre kadar vicdanin varsa söyle bu hak mi simdi. Sen 10 bin lira al ama bizede adam gibi maas versinler. Neden bizim güzel maas almamizi bu kadar istemiyorsunuz para senin cebinden mi cikiyor. Bizim ailemiz cocugumuz yok mu bu kin nedir bize karsi. Allah büyük sen gibi düsünenleri rabbim görüyor dilerim allahtan 2 yakan bir araya gelmesin. Siz her sene bodrum marmaris 2 kere tatile gidin biz ay sonunu nasil getircez onu dusunelim dimi yaziklar olsun. Ama allah büyük bu ah kalmaz yerde

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 03 Ocak 04:22
91

Destek54 - @Lastikci5 82 nolu yoruma cevabı: Zoruna gıttıyse daha beter olursun ıns arkadasının daha ıyı sartlarda calısmasını ıstemeyen ınsanda deyıldır karun gıbı yasıcan ınsanlara tepeden bakıcan oylemı yok olmaya mahkum senıngıbı dusunenler

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 12 Aralık 19:32
90

5454adapazaaar - @Lastikci5 82 nolu yoruma cevabı: Alsa ne olur kardeşim senin cebindenmi gidiyor

Senin gibiler yüzünden işçiler birbirine küs ayni işi yapiyorsunuz emin ol o adam speck yapiyor kadroda speck yapiyor en ağir işi ambar çalişani yapiyor ama kadronun yarı maaşını bile alamiyor senin düşündüğünü amerikalı bile düşünmez

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 12 Aralık 19:15
87

Destek - @Lastikci5 82 nolu yoruma cevabı: Yeni işe giren bir kadrolu her hakka direk kavuşuyorda uzun süredir bu fabrikanın çilesini çekmiş,ezilmiş bir destek işçisi neden kadroyu hak etmesin.ortaokul mezunu askere gitmemişler bile işe alınırken.şu fabrikada torpil olmasa kaç kişi kadroda olacaktı.hak eden olsun çalışan,işine saygı duyan haramdan korkan hakeden kadroya girsin

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 12 Aralık 08:52
86

Hadi Oradan - @Lastikci5 82 nolu yoruma cevabı: Övünülecek birşeymidi pekide bundan bahsediyorsun.desteğin aldığı 3 kuruşta bile senin gibilerin gözü var.senin gibilerin gözü doymuyor.en çok ağlayan senin gibi kadrolular sendika bile sizi hiçbir şekilde mutlu edemiyor.senin gibileri tanırım son model mercedese binmek istiyorsunuz.az kuyruğunuza basıldımı veryansın.bide utanmadan destek diyorsun.DİĞER KADROLULAR ALINMASIN İÇLERİNDE ÇOK DEĞERLİ İNSANLAR VAR.VESSELAM

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 12 Aralık 08:37
81

6+2 - İNSANCA YAŞAMAK İÇİN 6+2 yi

GERİ İSTİYORUZ...

GLOBAL' de İSTEMİYORUZ...

YERİNE ZAM İSTİYORUZ...

İŞWEREN ÇAKTIRMADAN MAAŞLARI ERİTTİ...

Yanıtla . 21Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 21:49
80

Destek Işçileri - DESTEK SİZİN İÇİN NE İFADE EDİYO BAŞKAN BİLE BAHSEDERKEN HALEN TAŞERON DİYE GAZETELERDE DEMEÇ VERİYOR BU NEDİR YA BİKTİK ARTIK KÜÇÜK GÖRÜLMEKTEN ALDİGİMİZ PARA BELLİ ALDIĞIMIZ İKRAMİYE BELLİ ALDIĞIMIZ BAYRAM PARASİ BELLİ DUYUN ARTİK BU İNSANLARİ YA YETER BE YETER İNSANLAR DERTLERİNİ SOLEMEYE KORKUYORLAR İŞTEN KOVULMAKTAN KORKUYO BİZ KİMSENİN TORPİLİYLE BU FABRİKAYA GİRMEDİK KİMSENİN KIYAĞI İLE BİYERE GELMEDİK ALLAHINDA Bİ ADALETİ VARDİR ELBET

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 11 Aralık 21:47
79

T10 - Yazlılanları okudumda Kadrolu elamanlarını başkanıymış.Dstek işçisinin değil.

Hep Kadro için konuşun. Onlar insan bizler hayvanız ya Konuşun.

Haram zıkkım olsun başkanım artık Şu destek kadrosunu ortadan kaldırın. Bizde Kadrolu elaman olmak istiyoruz.

Ozaman bak herkes dua eder size.

Yanıtla . 6Beğen . 5Beğenme 11 Aralık 18:01
77

Pirelli Ambar Destek - Ben hayatımda bu kadar ezik bir sendika görmedim . Sizler kadroluya çalışırsınız ancak. Destek diye bizi çalıştırın . Ama hakkımı helal etmiyorum size. Önce siz Kadrolu ile destek arasında farkı kapatin . Kadrolu bizim maaşı avans diye alıyor. Yazıklar olsun. Haram zıkkım olsun. Bir sendika var diye seviniyoruz. Hiç bir halta yaramıyor.

Yanıtla . 5Beğen . 5Beğenme 11 Aralık 17:52
76

Pirelli Gece Kuşu - Öcellikle siz Kadro ile Destek işçi sınıfı diye ayırmayın. arada uçurum gibi fark var.

Sanki kadro işciler için çalışıyorsunuz. Kadroya alım yapılıyorsa destek gurubundan alım yapılmalı. Ama tabi bizim dayımız amcamız yok nasıl kadroya giriceğiz.

Neyse hakkım haram olsun yiyenlere .....

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 11 Aralık 17:52
75

Erdal - Lastik işçisinin ezilecek yeri kalmadı başkan,aidatlardan,yankolardan aldığınız bütün paralar haram zıkkım olsun hepinize.ahirtte görüşecez, bakalım orda işveren kurtaracakmı sizi,ses çıkartanı, işverenle bir olup işten çıkartma yok orda.1 kuruşum nasipse haram zıkkım olsun hepinize.gürcülerden kurtulmadan düzelmez bu sendika.

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 11 Aralık 16:52
74

Lasti̇k Emekçi̇si̇ - FÖYLERİ İŞÇİ İSTEDİĞİ GİBİ ÖZGÜR İRADESİYLE YAZSSIN TEMSİLCİ ZORUYLA DEĞİL İNSANLAR FİKİRLERİNİ AÇIKÇA DİLE GETİRSİN BAŞKANIM İŞÇİYE BU ŞEKİLDE BASKI UYGULAMASINLAR 3 FABRİKADADA BU ŞEKİLDE BIRAKIN İNSANLAR İSTEDİĞİNİ YAZIP KUTULARA ATSINLAR BURDAN BAŞKANIMIZA SESLENİYORUZ LÜTVEN ADİL BİR FÖY UYGULAMASI OLSUN

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 15:15
85

... - @Lasti̇k Emekçi̇si̇ 74 nolu yoruma cevabı: Herkes özgürce yazabilir sıkıntı yok senin biyerlerinde korku varsa ne yapalım.

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 12 Aralık 06:13
71

Cenk Günaydın Pirelli - Peki soruyorum eski bir işçi olarak

pandemi döneminde kaç işçi işinden oldu ,???

Kaç tanesinin arkasında durdunuz ?????

Bunların içinde hastayken yani istirahatliyken atılanlar varmıydı??

sendikanın avukatları bu atılan işçilerin hangisinin davasına girip müdahil olmuştur??

Hakkınızda pekçok iddia var gazetelere yansıyan bunlar doğrumudur???

Mesela işçiyi ezdirmeyeceğiz diyorsunuz buradaki kastınız nedir ???

Temsilci seçimimi yapacaksınız???

Ben sizin yerinizde olsam sendikanın tüm gelir gider tablolarını komuoyuna ve işçiye belgeleriyle açıklar sizi yıpratmaya çalışanların yüzüne tokat gibi çarpardım.

HAA HABERİNİZ OLSUN TÜM BUNLARI YAPMAYACAKSANIZ

BEN ŞAHSIM ADINA O TESİSE O OTELE VE LASTİK İŞE 21 YIL AİDAT ÖDEMİŞ BİR İŞÇİ OLARAK KANUNUN BANA VERDİĞİ HAKKIMI KULLANİP TÜM BUNLARI KANUN NEZLİNDE SİZLERDEN AÇIKLAMANIZİ TALEP EDECEĞİM

SIRF SİZİ AKLAMAK İÇİN SAYGILARIMLA.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 13:47
68

Asil - Başkanım artık yeter bu fabrikalar kar yapsın diye ciğerimizi ortaya koyuyoruz ama hakettiğimiz ne parayı alıyoruz ne değeri bu sözleşme dönüm noktasıdır tarih yazmak için işçi hazır size ve kurumumuza güvenimiz tamdır hakkımızı hakkettiğimiz parayıda onuruda şerefide geri almanın tam vaktidir allah yar ve yardımcımız olsun.

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 11:41
67

İzmit Goodyear - Karacan döneminde eksi enflasyona imza atılırken, 6+2satılırken, global para alınıp sonradan içinde promosyon olduğunu öğrenirken korkudan ses çıkartamayanlar bugün bülbül kesildi. Alaattin Başkan ilk sözleşmesinde sosyal haklara enflasyon +8, son altı aya enflasyon + 1 aldı, ben 20 senelik işçilik hayatımda bunu ilk kez gördüm ve en önemlisi insanlar artık konuşuyor ama konuşurken insaflı olun bizim maaşlarımızın bu kadar düşmesi Karacan dönemindeki suskunluğumuzdur.

Alaattin Başkanım sana inanıyor ve güveniyoruz...

Yanıtla . 8Beğen . 10Beğenme 11 Aralık 11:18
102

Keyfekeder - @İzmit Goodyear 67 nolu yoruma cevabı: enflasyon + 8 o nedir 8.25 6 aylık enflasyon +1 de sözleşmedeki yazan zam toplamda son 6 aylık temmuzdaki zam 9.25 dir buda son 14 senenin en büyük zam oranı gerisini sen düşün

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Aralık 07:14
73

İzmit Goodyear - @İzmit Goodyear 67 nolu yoruma cevabı: Geçmişin hesabını geçmiştekilere sor, sesi çıkan işinden oluyordu yalan mı? Geçmişte sorsaydın ya soramzdın çünkü işinden olurdun.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 15:11
72

İzmit Goodyear - @İzmit Goodyear 67 nolu yoruma cevabı: Evet özet bu haklarımız giderken atılma korkusuyla kimin sesi çıktı, eksi enflasyona imza atarken meşaleler yanmadı mı?

Sağolsun Alaattin Başkanım geldi enflasyon artıyı gördük ben sendikamada başkanıma güveniyorum...

Yanıtla . 0Beğen . 5Beğenme 11 Aralık 15:06
70

Yetti diyelim artik - @İzmit Goodyear 67 nolu yoruma cevabı: Nedemeye çalıştın acaba 20 yıllık iscisin özetin bumu yani

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 13:31
69

Yetti diyelim artik - @İzmit Goodyear 67 nolu yoruma cevabı: Haklısın 6+2 gitmiş maaş koruma gitmiş birçok şey kaybedilmiş ama burda gazlama yalamalik yapma maaşa ne aldın bende 10 küsur yıllık isciyim muhalif falanda değilim sendikanın sonuna kadar arkasındayım başkan değişir yönetim değişir ama sendika bizim sendikamiz sosyal hakkı kaldı ortada giyim fişleri ile bitane ayakkabı alamiyorsun eskiden ozdilege girince bikac tişört bı pantolon alıyorduk üzerine 50/100 ekleyip güvenme tabikide güvenecek ama ne istediğinide söyleyeceksin kardeşim mesela senin talebin ne onu söyle sana föy de sordularmi maaşa net %40 sosyal haklara %200 yazabilecenmi bunları yazacaksın sonra diyeceksin ki baskanim sana güveniyoruz bu işveren zaten 3/4 katı kazanıyor eskiye göre sende bizim için bunları alırsın biz arkandayız grevde grev diyeceksin yoksa föyden yine %15 çıkar oturursun masaya son altı ay enflasyon %10/11 onla kalkarsın masadan gotune bakar durursun

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 12:29
66

Pirelli - Her daim yanındayız başkanım destek için en iyisini yapicaginizdan eminiz

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 11 Aralık 09:42
65

Destek Prometeon - Başkanım biz prometeon destek olarak her zaman yanınızdayız.gerçekten işveren kazanıyor.lastik fiyatları yüzde 100 arttı.iş yetişmiyor büyüdük diyorlar.beyaz yakasına prim veriyorlar.bu işçiler pandemide bile harıl harıl çalıştı.fabrikadan kaptığı virüsle annesi babası,dedesi,nenesi vefat etti.bu işçi daha ne yapsın.işveren elini vicdanına koyacak.öyle yüzde 15.20 zam bu işçiye yetmez.piyasalar alt üst bu normal bi durum değil başkanım.güvenecek bi sendikamız var.siz vurun masaya yumruğu biz yanınızdayız.İNADINA SENDİKA İNADINA LASTİK İŞ

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 11 Aralık 09:31
64

Hak Hukuk Adalet - Kadro alımları destek işçilerinden yapilmali senelerdir bu fabrikaya hizmet verenlerimiz var adam is hayatina yeni basliyor kadroya kaliyor kalsın gozumuz yok ama destek iscisinin emekleride görülsün destek işçilerinden kadro alımı arttirilsin..

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 09:29
78

Pirelli Ambar Recai̇ - @Hak Hukuk Adalet 64 nolu yoruma cevabı: Ahhhh kardeş benim gözüm var kadroya kalanlarda haram zıkkım olsun hemde. iki ye böldüler Kadro destek kodro diye. Haklısın ya Destek kodrosundan alınmalı yada Destek kodrısunu ortadan kaldırım hepimizi Kodro yapmalı.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 17:57
63

İşci - Lastik işçisi dimdik arkanızda Başkanım, her kararınızda , Malum Alım gücü genel olarak düştü maaşlar eridi bitti !! işveren tarafına baktığımızda geçen yıla nazaran sattığı lastiği yüzde yüz zamla satıyor , Kazanıyormu kazanıyor, işcininde emeğini vermeli ,pandemi döneminde herkes özverili çalıştı , İşveren istediğiniz Zammı vericektir, veya siz almasını bileceğinizden hiç şüphemiz yok

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 11 Aralık 03:31
61

Bri̇sa Destek - İŞ AŞ ADALET SARIYA EMANET İNADINA SENDİKA İNADINA LASTİK İŞ...

Yanıtla . 0Beğen . 6Beğenme 10 Aralık 22:53
60

Goodyear Destek Işçile - Destek işçisi sana güveniyor ve yanında başkanım

Yanıtla . 0Beğen . 5Beğenme 10 Aralık 22:50
58

Prometeon Pirelli Dest - AİLE DÜZENİMİZ BOZULDU BAŞKANIM SIRF PARASIZLİKTAN DESTEK GURUBU PERİŞAN BAŞKANİM NE ALDIĞIMIZ İZİN BAYRAM YAKİCAK PARASI YETMİYOR YETMİYOR KADROLU İŞÇİLER 1400 TL ALİRKEN DESTEK 350 ALLAHTAN REVAMİ BAŞKANIM BİZİMDE AİLEMİZ ÇOCUKLARIMIZ VAR Bİ AYAKKABİ ZATEN 300 DEN BAŞLİYOR NASİL OLUCAK BU BAŞKANİM ALLAH BİLİYOR NASİL GEÇİNDİĞİMİZİ ELİNİZİ VİCDANİNİZA KOYUN ARTIK BİŞEYLER YAPİN BİZDE VARİZ FARKİNA VARİN BAŞKANİN FABRİKA ÇATİR ÇATİR LASTİK SATİYOR DESTEK İŞCİLERİ PERİŞAN BAŞKANİM

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 10 Aralık 21:22
57

Gözlem Ve Çözüm - Sn. Başkan ; Beyanınızda belirttiğiniz gibi halkın alım gücü düştüğü aşikar , Sendikanın Seymen ve Sanayi bölgesinde bulunan sosyal tesislerinizde bulunan tüm yiyecek içecek fiyatları İzmit'teki en pahalı mekanların önünde gelenlerin den. Sendika nın mı yoksa Etiler, Nişantaşı, Kadıköy,Moda da bulunan özel mekanlar dan birimi şaşmamak elde değil ! Gelenlerin bir kısmı Otelde kalan zengin Arap vatandaşlar,bir kısmı baba mirasyedi çiler,bir kısmı sevgilisiyle sığındıkları mekan eh Allah var sendika üyesi ve bir kaç da Seymen Bahçecik li vatandaşlar ! Lütfen birazda el insaf fiyatlar makul seviyede olması gerekmiyor mu ? Makul mu ! Emekliler, asgarî ücretliler ve normal halka göre uzak ara Newyork !!!

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 10 Aralık 20:59
56

Yetti diyelim artik - Kimse kusura bakmasın küçümsemek değil ama belediyede ilkokul mezunu çöpçü 5 bin alıyor şimdi zamla 6/7 yi bulur burada fabrikalarda insanlar ağır şartlarda vardiyada çalışıyor kimyasalla uğraşıyor büyüklerimiz asgari ücretin 11kati vali maaşı 18 maaşla çalışmış 6+2 si maaş koruması yıllık 25 bin dolara çalışmış biraz elinizi taşın altına koyun artık hiçbir hak alamamakla birlikte ne haklar verildi öldükten sonra 500 bin alsak ne 3 bin global alıp onuda bir sene almaklada olmaz bu işler ozaman her sözleşme enflasyon artı 100er bin global versin isveren

Yanıtla . 9Beğen . 2Beğenme 10 Aralık 19:03
54

Işçi - çok hesap yapmaya zorlamaya gerek yok üretilen lastik fiyatına ne kadar zam geldiyse bize de o kadar zam alınsın gerisi kolay

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 10 Aralık 18:35
53

Brisa Işçisi - Sayın Başkan inşallah bu yazdıklarımı okursunuz.Biz brisa delegeleri olarak her zaman sendikamızın arkasında durduk.Son iki sözleşmede kriz,başkanın ölümü ve pandemi gerekçe gösterilerek işçinin aleyhine anlaşmalar yapıldı.Her geçen yıl daha da geriye gittik.sosyal haklar eridi bitti.Bayram paraları,giyim fişleri neredeyse yok oldu.Istikhak yardımlarında kalite düştü.Toz deterjan,satılmayan şampuanlar,kalitesiz havlular.Iscinin lehine olacak bir anlaşma ile bunların fişe dönüşmesini istiyor işçi.Ayrica sevgili temsilci arkadaşlarımız bize ülke şartlarını anlatmaya çalışıyor.Yapmasinlar çünkü işçi zaten içinde olduğu durumu görüyor.Bize zam alın Sayın Başkan,zam istiyoruz.350tl satılan lastik 800tl oldu.Borclar ödendi,karlar açıklandı.Sevgili işverenim elini cebine atsın artık.Pandemide dünya durdu biz çalıştık.Bunun mükafatını bekliyoruz.Bize zam almadan lütfen fabrikaya gelmeyin.Bu işçinin artık sabrı kalmadı.

Yanıtla . 28Beğen . 1Beğenme 10 Aralık 17:56
83

Mukremin - @Brisa Işçisi 53 nolu yoruma cevabı: Içerde ki gerçek işci işte bu olmalı..

Sağ da sol da değil bu konuları sendika odasında çay mahalinde yemekhane de gür bi sesle haykirarak kaybolan eriyen maaş ve sosyal hakların nasıl geri alınacağını irdeleyerek sözleşme dönemine girilmeli..

Ortalama temel tüketim maddelerine yüzde 50 Zam geldi..maaşlar öyle yüzde 20 yüzde 30 lar la eski alim gücüne ulaşamaz..

Lastik işçisi eğer grev iştesin bunu başarabilecek tek sendika yeterki ayak bağı olanlar yoldan çekilsin..

2000 yıllara kadar sözleşme başlamaya yakın çadırlar gelirdi ilk önce iş verenin gözüne soka soka ermeydanina serilirdi ..

20 yıldır çadırları gören var mı???

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 12 Aralık 01:01
52

Yetti diyelim artik - Maaşa %40 ilk altı diğer altı aylar enf+5 puan

Gıda fişi 3000

Giyim fişleri 1000 er

4 lu paket net 3000 er

Akbank degistirilsin promosyon iade edilsin yeni banka ile anlaşılsın emekli bile 2500 lira maaşa 2500promosyon alıyor lastik iscisi 2250 ayıptır

Maaş koruma 6+2 kozlar elimizde

İse yeni giren arkadaşlarla birlikte isteyenleri tekrar aynı şartlarda bese katılım

SGK nin ödemediği 2 günü işveren ödesin

Diye bı taslak çıksa ozaman gerçekten inanırız sendikamız başkanımız bizim için çalışıyor bizim icin uğraşıyor aksi yok %15 aldık demekle işçi 13 bin alıyor demek olmuyor ikramiye içinde aylık kazanç bile brüt 13 olmuyor bilmeyen fabrikada çalışmayan bu yazılanlara inanır sizde lütfen artık bırakın bu yalan dolan boş siyaseti

Yanıtla . 21Beğen . 2Beğenme 10 Aralık 17:43
51

Prometeon Pi̇relli̇ Dest - ANA KADROYA DESTEK HİZMETLERİNDEN ALINMALI HER SÖZLEŞME HER KISIMDAN 1 KİŞİ ALINSA ÇOK GÜZEL OLUR PERFORMANSI İYİ OLAN ADAMLARDAN ANA KADROYA HEM İŞİ BİLEN ADAMLAR OLUR HEMDE HAKSIZLIK OLMAZ BAŞKANIM UNUTMAYINKİ HER YERDE DESTEK HEP YANINIZDA

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 10 Aralık 16:49
50

İzmit Goodyear - Alaattin Başkanım hak yemez,

Hakkımızıda yedirmez.

Başkanım bu zorlu süreçte Rabbim yar ve yardımcımız olsun...

Yanıtla . 1Beğen . 13Beğenme 10 Aralık 15:45
47

Talep. - Taleplerimizi burdan dile getiriyor olmamız ne kadar acı bir durum..

Yanıtla . 12Beğen . 4Beğenme 10 Aralık 12:05
46

Hadi̇ Bakalim... - 2020 yılı başından bugüne lastiğe yaklaşık olarak %95 zam yapmış işveren. Bu oranın yarısına yakınını almamız gerek artık. 10 yıldır %3 ile idare ediyoruz. SANA GÜVENİYORUZ BAŞKANIM...

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 10 Aralık 11:53
45

Ankara Dikkat Etsin Ha - Etrafımızdaki biçok fabrika 2021 de sözleşme yapıp 1200 lira zam yaptı.seyyanen verilenler hariç.bu sendikada lastik iş sendikası ise kendne yakışanı yapmalı yoksa lastik sendkasının hiçbir anlamı kalmaz.desteğin maaşı asgari ücret karşısında eridi.1500 lira zam alınmalı desteğe.asgari ücret daha fazla zamlandı 2 senede tahmin ediyorumki iyi mücadele edemezsek bu senede asgari ücret bizden fazla zam alacak.asgsri ücretteki farkımızı korumamız lazım.unutmayalımki biz vergi dliminde asgari ücrete yaklaşıyoruz. başkanımızın dediği gibi bu dikkate alınarak zam alınmalı.Durum çok vahim herşey 10 kat arttı.yoksa yazık bu sendikaya üzülürüm.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 10 Aralık 11:15
44

Xmen - dışarıdan okuduğum gözlemlediğim kadarıyla; içinizde bile birbiriniz çekememezlik var,,, bu neyin telaşı, paylaşımı,,,,siz kendi içinizde daha bütünleşememişiniz,,,

Yanıtla . 3Beğen . 4Beğenme 10 Aralık 09:33
43

Açık Mektup - Başkanım biz sendikamızın ve sizin yanınızdayız.destek işçileri olarak sizden isteklerimiz var.bir torba kömür 150 tl oldu.doğalgaz faturaları aldı başını gitti.bu 4 lü paket kadrolu ne alıyorsa en az yarısını istiyoruz başkanım.ikramiyemizi tam istiyoruz.geçen sözleşme pandemiden dolayı bunlar söz verilmişti olmadı.biz size hak vermiştik.anlayış göstermiştik.maaşlarımız asgari ücretten en az 1000 lira üstü olmalı.piyasa aldı başını gitti.bu millet 50bin lira kredi çekse anca bi tofaş araba alabiliyor.oda öde öde bitmez.herkes borç içinde bırak araba hayalini.geçen sözleşme 35 liraya aldığımız yağ en az 110 lira oldu.ocak ayından sonra herşey daha zamlancak.fabrikalar büyüdük diyor.kriz falan yok.lastikler bile o biçim zamlandı.işveren tam tersi herşeyden kıstı.yine sözleşme zamanı yalan ağlamalar yapmasın.yemezler.beyaz yakalar 30 bin lira prim aldı tatillere gitti başkanım.işçiye birşey verilmezse nasıl verim alacaklar bu işçiden.para olmayınca huzurda olmuyor.vallahi iyi birşey olmazsa biçok kişi lastik fabrikalarından soğudu.kimse iş beklemesin.zaten işçiye baskı var.BİZ SENDİKAMIZA,BAŞKANIMIZA YÖNETİMİMİZE GÜVENİYORUZ.ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 10 Aralık 09:23
42

Pehlivan - lastikçilerin aldığı maaş hayat stnadartları çizgisine en yakın maaş

neden başkana bu kadar saldırılıyor anlamıyorum kendisi adam gibi adamdır

bu zor günlerde hiç bir zaman işçisine arkasını dönmemiştir.

allah sayın sarıya kolaylıklar versin

bu işçi birde memuru görsün il müdürü 10 bin tl maaş alıyor

Yanıtla . 2Beğen . 25Beğenme 10 Aralık 09:13
49

Ahanda Saf - @Pehlivan 42 nolu yoruma cevabı: İl müdürü benim gibi 3 vardiya çalışıp bir gün tatil mi yapıyor. Üzerinden 8 saate 3 ton malmı geçiyor

Yanıtla . 24Beğen . 0Beğenme 10 Aralık 15:27
40

Kobrettin - YORUMLARA BAKIYORUM COK İLGİNÇ

İŞCİ MAASINDAN ALINAN PAY İLE SALTANAT SÜREN SENDİKA BASKANLARI OLDUM OLASI BANA İTİCİ GELMİŞTİR

BİRDE YANINDAKİ AVANE TAKIMI VE YAKALARI

DENETİM YOK İSTEDİKLERİ GİBİ HARCAMA YETKİSİ OHH

SÖZDE İŞCİ HAKLARINI SONUNA KADAR ALIRIZ

YA ZATEN İŞCİNİN HAKKI OLAN PARAYI CATIR CATIR YEMİYORMUSUNUZ HARCAMIYORMUSUNUZ

Yanıtla . 11Beğen . 3Beğenme 10 Aralık 08:47
39

Çintirato Prelli - Pirelli fabrikası 3000tl maaşla ırgat gibi çalıştırdığınız destek elemanlarının ahı yeterde artar bile bamburide çalışanla fortip in üzerinde çalışanda aynı parayı alıyor bumudur adalet iş ağırlığına göre ücret verilmeli adalet olsun

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 10 Aralık 08:18
38

Lastik - Adalet nerede biliyor musun alattin sarı onun bunun torpiliyle 300 kişi kadroya aldık diyorsun önce alımı işine sadık görevini tam yapan insanlarla iyi geçinen işine büyüğüne saygılı olan işini adam gibi yapan DESTEK KADROSUNDAN almalısın ben sana o zaman adeletli bir insan babacan adam dı diye anıldığı da inanırım

Yanıtla . 11Beğen . 4Beğenme 10 Aralık 08:12
37

Serinkan - Lastik işcisi artık hakkı olanı istiyor, popilizim istemiyor

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 10 Aralık 07:03
34

Maraba - Föy çalışması olacakmış yalanın babası her gün temsilciler arkadaşlar föylere başkanımıza güveniyoruz yazın diye millet e aba altından sopa gösteriyor yersen

Yanıtla . 15Beğen . 3Beğenme 10 Aralık 04:43
33

Saldır Başkan - Başkanım işçide derman kalmadı , vücut tekliyor artık. ne bel ne boyun fıtığı kaldı millette .eklem sakatlıkları da cabası, dinlenemiyoruz.Bu dönem 6+2 nin pazarlığı ciddi şekilde mutlaka yapılmalı.

Bir de şu global para...bu tamamen işverenin işine gelen bir durum.

Hibe yerine saat ücretlerimize yansıtılsaydı çok daha iyi olurdu ücretler, resmen maaşımızı eritti.

İşveren için işler tıkırında başkanım, geçen yılın lastiğini, yüzde yüzyirmi zamla satıyor. yıllık ciroları iki buçuk kat artmış durumda...

VURUN MASAYA ALIN HAKKIMIZI BAŞKANIM

Yanıtla . 16Beğen . 1Beğenme 10 Aralık 02:30
32

Brisa Işçisi - Başkan hangi dönem %15 zam aldık? Ben 16 yıldır öyle bir zam görmedim.Brüt maaşımız 11 bin civarı NET değil yani, ocak ayı dahil 10 bin lira net maaş görmedik hatta 7000 üstü görmedik.İnsanları yanlış bilgilendirmeyin.Hepimiz biliyoruz enflasyonun üstünde zam alamayacağınızı.Ben şahsım adına söylüyorum hakkımı helal etmiyorum

Yanıtla . 27Beğen . 2Beğenme 10 Aralık 01:45
29

Destek - Destek işçisi için esit ise esit ücret gecerli degil saat ucreti 32 35 olanda var 18 19 olanda bu fiyat farkıylamı oluyor eşit ise eşit ücret tüm destek iscileri fiyatları esitlenmeli kategori olur bakimci 1 2 tl fazla alir saat ücretinde kadrolu çalışanlar gibi ben ona eşit işe esit ücret derim bir de kadrolu abiler lâstik uretimii yapıyor destek arkadaslar ekmek mi üretiyor insallah sabır ediyoruz bu sözleşmeden cok umutliyiz allah yardimcimiz olsun

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 10 Aralık 00:52
28

Tikitaka - Arkadaslar bir dunya kadroya adam aldı.sozleşme öncesi . Perde arkasinda anlastilar. Sözlesmeyi..

Kimseyi kandirmasinlar bu işçi salak değil....

Bakalim hangi haklarımız gitti.... zam alacakmış hahaah güldürmeyin beni ...

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 10 Aralık 00:04
27

Lasti̇k İş - Başkanım İşveren Beyaz yakasına 10.000 Tl ile 50.000 Tl refah payı verıldıgı soylenıyor bunlarda Göz ardı edilmemeli Allah yar ve yardımcınız olsun

Yanıtla . 5Beğen . 5Beğenme 09 Aralık 23:47
26

Brisa Lastik İmal - Sayin Başkan ben ve bir cok mesai arkadaşimin işteklerınden biri Brisa ile diger fabrikaları Bı arada kıyaslanmamasını iştiyoruz sizde biliyorsunuz ki iş yükü ayni degil maalesef saygılarımla

Yanıtla . 3Beğen . 6Beğenme 09 Aralık 23:32
41

Kar_ayaz - @Brisa Lastik İmal 26 nolu yoruma cevabı: Seninki lastik fabrikasıda,

Diğerlerinki Gül yağı fabrikasımı.

Yanıtla . 7Beğen . 2Beğenme 10 Aralık 09:05
25

Adam Akıllı - 10.500 lira maaşın üçte biri eridi bile. %40 değil % 50 zam alsanız mesela maaşlar 15 bin olsa yani profesör maaşı da alsanız bu maaşın satın alma gücü ancak eski maaşınki kadar olacaktır. Öyle bol keseden atmayın. İş yapıyormuş gibi konuşmaýın sizi göklere çıkaran yorumcuları da kandırmayın.

Yanıtla . 20Beğen . 2Beğenme 09 Aralık 23:06
24

Brisa - biz kimyasal işte çalışıyoruz. Lastik fabrikalarında çalışanlar. Birak para kazanmayı hayatını veriyor .dumanı.sisi .lastik kokusu .ciğerlerimi gidiyor .bize verilen para az kardeşim...10bintl maaş bile az .Sana deseler 20 sene çalışan ama kanser olcan gelirmisin.uzaktan atıp tutmak kolay gir isin içinde gor ....Eger ben ailem için hayatımdan vaz geçiyorsam. Başkan dediğim insanda bana en az 20 bin tl maaş alicak .kusura bakmayın arkadaşlar.....

Vallahi vilahi .başkan yüzde 40 zam almasın...anlımdan akan her damla terin .ciğerlerime çektiğim her tozun dumanın hesabını ahirette sorucam.......başkan..

Lastik işçi farklıdır. Seningibi para için kendini satan değil... ailesi için hayatını ortaya koyan iscidir......

İnce herkez hadini bilecek. Biz 20 bin tl bile verseler ...helaldir .......

Bu işçi hayatını veriyor .başkanda lüks yaşıyorsa. Bu işçinin istediği haki şoke şoke alicak .Bana kimse siyasi konuşmasın.

Valla bukadsr işçinin ahını sebep olanlar ahirete kaldıramaz.benden demesi

Yanıtla . 41Beğen . 5Beğenme 09 Aralık 23:01
62

Senden Gübre Olur - @Brisa 24 nolu yoruma cevabı: Sen daha ne sendıkana ne başkanına sahıp cıkabılıyorsun ama istemeye geldimi alacak oldu paşam. Git hukumete vergiyi düşür bakalım klavye delikanlısı seni

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 11 Aralık 02:16
23

Sonuç - Öncelikle alacagımız zam enflasyon artı bir kaç puan. Bunu goodyear izmitte temcilciler rahatlıkla söylüyor. Ben şunu düşünürüm artık bu pahalılık dokunmamış bizi temsil edenlere. Yada çıkarları var grevse grev kardeşim alın insan gibi zammı. Sayınbaştemsilcim fordu örnek verip verip durma gülüyor insanlar artık. Mücadeleyse mücadele arkanızdayz eleştiriyoruz sadece. Bizi diğer işletmelerle kıyaslamayın lütfen. Alın insanca gerçek hakkımızı ozaman taşırız sırtımızda seve seve ha bide KARACAN zamanında enflasyon dan fazla almadınız gözünüz doysun demeye getirmeyin. Ekmekle oyadı o attırdı kaç kişiyi ahla gitti sizde ah almayın…

Yanıtla . 12Beğen . 2Beğenme 09 Aralık 22:42
20

Hakan Gürcan - Biz sendikamıza ve başkanımıza güveniyoruz ve sendikamızın arkasındayız, son 20 senedir aldığımız zam lardan fark lı olmalı Disk in devletten istediği askeri ücret zammını bizde işverenden istemeliyiz. Başkana ve ekibine bu işci çok güveniyor. Allah yardımcınız olsun inşallah.

Yanıtla . 7Beğen . 15Beğenme 09 Aralık 21:38
17

Aksaraylı - Sendikamızın arkasındayız ve bu donem çok iyi zam bekliyoruz başkanım. Biz Aksaray fabrikası olarak izmitteki fabrikanın suanki maaşı yeterli olur bize.

Yanıtla . 2Beğen . 20Beğenme 09 Aralık 20:55
59

AKSARAYlı - @Aksaraylı 17 nolu yoruma cevabı: Adamlar kendi ağızlarıyla söylüyorlar,bi izmit kadar olmayı beklemeyin şuan diye. Bizde o yüzden çok bi beklentiye girip yine hayallerimiz suya düşsün istemiyoruz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Aralık 22:27
31

Ahanda Saf - @Aksaraylı 17 nolu yoruma cevabı: Aynısını al şu anki maaşı da nedir kardeşim izmitte ki ne alıyorsa aynısını iste. Üretimi yapan sen çalışan sen parası izmitte ki işçiden çıkmıyor sende iste kazandırıyorsan payını al mücadele et

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 10 Aralık 01:45
15

Serseri - Kriz diye bisey yok başkanım her ay ambarda rekor kiriliyo pastalar börekler geliyo

Yanıtla . 21Beğen . 3Beğenme 09 Aralık 20:47
14

Goodyear Osman Oruç - Başkanım goodyer izmit osman oruç size sonuna kadar güveniyoruz allahtan başka kimseden korkum yok bu sözleşme bizim için en iyisini yapıcağınıza yürekten gönülden inaniyorum sen diktur başkanım bu işçi senin yanında herzaman

Yanıtla . 7Beğen . 27Beğenme 09 Aralık 20:45
35

İşçi - @Goodyear Osman Oruç 14 nolu yoruma cevabı: Aferin osman işçiliği öğrenmeye başladın delegelik garanti yakışır kardeşime.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 10 Aralık 04:48
21

Good Yearli - @Goodyear Osman Oruç 14 nolu yoruma cevabı: Yalaka osman şimdi seni daha rahat ve istediğin yere verirler.

Yanıtla . 29Beğen . 1Beğenme 09 Aralık 22:36
13

Lastik Iş - gecen dönem maasimiz kaç dolar bittiyse oradan alınmalı ve 1000dolar altına koruma istiyoruz 500 dolara düştü maaş lastiği anında zamlara koyuyor işveren işçiye gelince yok 10 500 tl az kalır dolar aldı başını gidiyor benzinde ötv yok bu ötv ler gelecek benzin 16 olacak sendika bunları ön görmeli bu dönem olmadığı kadar birlik içinde işciler ve para istiyoruz market aldı başını gitti işveren su dönemde ilesdirme yapmaliydi isveren 3 ay önce 1000 dolar verebiliyordu lastik işçinin en düşük maşını alıyoruzr asgari ücret bile 430 dolari görmüştü 10.500tl 750dolar yapıyor hesap yapmalı ve iscileri mağdur edilmemeli

Yanıtla . 20Beğen . 4Beğenme 09 Aralık 20:43
12

Brisa - Başkanım Allah yardımcınız olsun... Biz size inandık inanmaya devam ediyoruz. Aklımızdan geceleri gazeteye verdiniz demeşle gördük. İşçi içinde umarım herşeyin en güzeli olur.. Birlikten kuvvet doğar.

Yanıtla . 4Beğen . 14Beğenme 09 Aralık 20:25
11

Sche - Başkanım sonuna kadar arkandayiz. İşçiler minimum 30 +2+4+2 istiyoruz. Eğer bunu almazsak o zaman sana olan guvenimiz sarsılır. Bunu bil yeter.

Yanıtla . 14Beğen . 6Beğenme 09 Aralık 20:24
10

..... - Evet destek elemanları içerde ırgat gibi çalıştırılıyor hemde 3000 liraya sayın başkan bunu siz iyi biliyorsunuz asgari ücret 5200 olsun diye bağırıyorsunuz ya bakalım kendi üyeniz olan destek elemanlarıniza alabilecek mısınız bu 5200 lirayı merakla bekliyoruz

Yanıtla . 19Beğen . 2Beğenme 09 Aralık 20:24
09

Xxxkamilxxx - tamam işçi hakkını almalı kabul,,, işçi kardeşler ama,, türkiye geneline baktığınızda maaşlarınız maşallah denecek seviyede,,,, işçisiniz ama asgari ücretliyi de biraz destek gösterirken görsek çok iyi olur,,, hep bana hep bana nereye kadar,,,,genele baktığınızda asgari ücretli sizin aldığınızın 4 te birini anca alıyor....

Yanıtla . 10Beğen . 22Beğenme 09 Aralık 20:24
22

Brisalı - @Xxxkamilxxx 09 nolu yoruma cevabı: Senin gibi düşünen adamlar yüzünden bu işçi senelerdir üçün birini aloyo yeter be kardeşim lastik işçisinin maaşı gözünüze dursun gelsin o çok alıyonuz diyenler içerde 1gün çalışsınlarda görelim azmı çokmu

Yanıtla . 14Beğen . 3Beğenme 09 Aralık 22:41
18

Brisalı - @Xxxkamilxxx 09 nolu yoruma cevabı: İnatagramda lastik işi takip et bak asgarı ucretliler için her fabrıkada konuşma yapıldı. Bizde istiyoruz asgarı ucret 5 bin olsun hakkı olan hakkını alsın

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 09 Aralık 21:06
08

Goodyear İzmi̇t - Başkanım öncelikle size ekibinize muvaffakiyet diliyorum bu sözleşmede diğerleri gibi her daim arkanızdayız tam destek ile size güveniyor ve inanıyoruz

İNADINA SENDİKA İNADINA LASTİK İŞ

Yanıtla . 2Beğen . 18Beğenme 09 Aralık 20:17
07

Brisa lastikçi - Başkanım sonuna kadar seninleyiz. Bu sözleşmedende alnının akıyla çıkacağını işçiyi ezdirmeyeceğini biliyoruz. Dik dur eğilme bu işçi seninle..

Yanıtla . 2Beğen . 17Beğenme 09 Aralık 20:15
06

Merkez - İstanbul Hakan plastik deki temsilcileri nasıl görevden alıp işverene nasıl işten attırdığınızı anlatsana,İstanbul şube başkanına yaptığınız baskıyı ve tehditi anlatsana siz zalim siniz zalim ama şunu bilinki bu sendika bu saltanat sizede kalmayacak işten attırdığınız o temsilcilerin ailelerinin vebali size yeter.

Yanıtla . 27Beğen . 2Beğenme 09 Aralık 20:09
05

Emre - Hadi başkan göster kendini %40 alda görelim sendikalığımızı sosyal haklada %100 zam istiyoruz

Yanıtla . 23Beğen . 4Beğenme 09 Aralık 20:09
03

Brisalı - Size güveniyoruz başkanım sözleşmeyi en iyi şekilde bitireceğinden eminiz siz ve ekibinizin arkasındayız.

Yanıtla . 0Beğen . 20Beğenme 09 Aralık 19:59
02

İzmit Goodyear - Karacan döneminden beri zam falan alındığı yok başkan lastik fabrikalarının bi espirisi kalmadı bunu sende çok iyi bililyorsun artık insanlar rahat bi şekilde işini bırakıp gidebiliyor bu soruyu sor bi kendine bence ama senden senden önceki bitirmişti işçiliği sende aynı şekilde devam ediyorsun senden hiç bir zaman sendika başkanı olmadı olamaz yüzde 35 yüzde 40 bekliyoruz bilesin başkan

Yanıtla . 31Beğen . 2Beğenme 09 Aralık 19:56
111

İzmitkazan - @İzmit Goodyear 02 nolu yoruma cevabı: İşte fakir kafası neden kötüyü görüyorsun iyiyi gör iyi olsun illa fakir tesellisi peşindesin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Ocak 01:49
04

Antilamba - @İzmit Goodyear 02 nolu yoruma cevabı: Yüzde 40 bekliyorsun öylemi yani hava atmaya devam maaşlarınızla , bırak bu işleri boş konuşmayın , maaşlarınız bir çok fabrikaya göre en üst düzeyde hala yüzde 40 mış nankörler yürüyün işinize bakın

Yanıtla . 4Beğen . 46Beğenme 09 Aralık 20:03
01

Ha Ha Ha - Ya senin umrundami işçi sen bak keyfine açık ve şeffaf olucan he güldürme beni lastik iş sendikasini ticarethaneye çevirdiniz madem çok şeffaf sin niye elden para veriyon daha hale atılan kahraman sendikacilara bırak işçiyi falan bak otelde işler nasıl sizin işleriniz iyi olsun sıkıntı yapma işçi senin umrundami sanki senin sen ve ekibin bakın kendi rahatiniza ve koltuğunda bu kadar şeffaf liktan bahsediyorsan birazda adaletten bahset ki siz bilemezsiniz hakkı adaleti siz insanların anca sinsi bi sekilde kuyusunu kazarsiniz iste bu kadar acizzsiniz

Yanıtla . 23Beğen . 5Beğenme 09 Aralık 19:51
55

Bamburi - @Ha Ha Ha 01 nolu yoruma cevabı: Verdiği rakamlar temsilcilerin brüt 17 bin kendi net maaşı olmalı bence. Bir başkanın rakamlarla demeç verip işçisini övermiş gibi yapması yerin dibine batırması anlaşılır gibi değil.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 10 Aralık 18:44
30

Goodyear - @Ha Ha Ha 01 nolu yoruma cevabı: 10500 ü kim görmüş.?Yalan inanma. İkramiyeleri içine bölsen, üstüne bayram paralarını eklesen yine o kadar kazanmıyor lastik işçisi.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 10 Aralık 01:11
19

Rumuz - @Ha Ha Ha 01 nolu yoruma cevabı: Laa kamil, iyi oku vergilerle 6-7 bine düşüyor maaşlar diyor. O parayı sanayide çıraklar alıyor nerdeyse

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 09 Aralık 21:22
16

Elektrikçi. - @Ha Ha Ha 01 nolu yoruma cevabı: Ya lastikçi kardaşlar aylık 10.500 aldığınızı duymuştum. Ahanda sendika başkanı teyit etti. ama şu memlekette sizden daha fazla şikayet edip şımaran başka işçi kesimi görmedim. Beğensende beğenmesende bir sendikan var o da olmasa sizi öyle bir ezerler ki bugünlerini mumla ararsın.

Yanıtla . 3Beğen . 27Beğenme 09 Aralık 20:49

ÖZDEMİR ÇELİK KONST.PERSONELLER ARIYOR

Özdemir Çelik Konst.İmalat- Montaj San.ve Tic.Ltd.Şti. Firmamızda çalıştırmak üzere; 1- LAZER KESİM OPERATÖRÜ (Nukon Marka) 2-LAZER PLAZMA KESİM İ...

BAY TEKNİSYEN ARANIYOR

KOMBİ-KAZAN servisinde çalıştırılmak üzere deneyimli BAY TEKNİSYEN alınacaktır Tel: 0533 663 29 82

MOBİLYA BOYACISI ARANIYOR

Mobilya atölyesinde çalışacak MOBİLYA BOYACISI aranıyor. Hüseyin Eren Mobilya San. Tic. Ltd. Şti.İzmit San Sit. 16. Cad. 14. Blok No: 7 Tel: 0532 67...

AY KÖŞE UNLU MAMÜLLERİNE ELEMANLAR ALINACAK

Ayköşe Unlu Mamüler'de çalışacak YAŞ ve KURU PASTA USTALARI, HAMURKÂR, TEZGÂHTAR, KOMİ, GARSONLAR alınacaktır. Tel: 0532 252 30 55

TECRÜBELİ SERVİS ŞOFÖRLERİ ARANIYOR

Yeşilova-Yuvam-Yahya Kaptan bölgelerinden, 16+1 minibüsle Gebze tarafına 3 vardiya servis çekebilecek emekli TECRÜBELİ SERVİS ŞOFÖRLERİ aranmaktadır....

YARDIMCI ELEMANLAR ARANMAKTADIR

Gölcük sanayide sitesinde açılacak börekçi dükkanımızda çalışmak üzere BAY ve BAYAN YARDIMCI ELEMAN aranmaktadır Tel: 0 532 450 74 64

BUKRE ARAÇ KİRALAMA

BUKRE STYLE & VIP CAR RENTAL 15 yıllık deneyimimizle sizlerin de ARAÇLARINIZ NOTER GÜVENCESİYLE AYLIK veya YILLIK KİRALANMAKTADIR. Aynı zaman da...

KADROLU İŞÇİLER ARANIYOR

Kocaeli / Dilovası’ nda bulunan şirketimiz bünyesinde kadrolu olarak çalışacak PASLANMAZ veya KARBON ÇELİĞİ SİLİNDİRİK TANK, KONSTRÜKSİYON İMALAT VE M...

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR *Maaş+ SGK+ Servis+ Yemek    *Servisimiz Bekirdere-Yeşilova-Kandıra sapağı güzergahından geçmektedir. *40 yaş altı eleman...

ENKA OTOMOTİİV MOTORCU USTASI ARIYOR

Körfez'de bulunan Enka Otomotiv'de çalışmak üzere MOTORCU USTASI aranıyor. Tel: 0535 470 41 11