“Yeni ekonomi modeline herkes sahip çıkmalı” diyen Ellibeş: “Bu ekonominin ‘One minute’dir”

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, yeni ekonomik model için ön hazırlıkların iyi yapıldığını ve hazırlıklar tamamlanır tamamlanmaz hayata geçirildiğini söyledi. Bu nedenle kurdaki düşüşün hızlı olduğunu vurgulayan Ellibeş, “Bu cumhurbaşkanımızın ekonomi alanda ülkemize yapılan operasyonlara one minute demesidir” dedi.

Süriye Çatak Tek
Süriye Çatak Tek Tüm Haberleri

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, il başkan yardımcıları İbrahim Gürsel, Ahmet Sönmez, il yönetim kurulu üyeleri Veli Haldız, Selim Çoban gazetemizi ziyaret etti. Son günlerde ekonomide yaşanan gelişmelerle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Ellibeş, teşkilat ve yerel yönetim çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Türkiye’nin ekonomi modelinin başarılı olacağına inancının yüksek olduğunu söyleyen Ellibeş, iktidarı ve muhalefetiyle yeni ekonomik modele sahip çıkılması gerektiğini kaydetti.

ALT YAPI TAMAM SIRA SOSYAL POLİTİKALARDA

Bir ülkede alt yapı bitmeden üst yapının yapılamayacağını söyleyen Ellibeş, “Alt yapı dediğiniz yollar, havaalanları, okullar, hastaneler, fabrikalar, üniversiteler yapmak demektir. Bunlar bitecek ki vatandaşa yatırım yapılabilsin. Şu anda alt gelir grubunda olanların refah seviyesini çıkarmak gerekiyor. Bunun için biraz sabırlı olmak gerekiyor. Cumhurbaşkanımız ‘alt yapıyı yaptık’ diyor. Artık sosyal politikalara yönleneceğini söylüyor.

BU TESADÜF DEĞİLDİR

Yerel yönetimlerle yapılan toplantının zamanlaması da tesadüf değildir. Bu sosyal politikalara yönelme noktasında yol haritasını ortaya koyacak. Tüm vatandaşlarımızın bu sürece pozitif katkı vermesi gerekiyor. Döviz düşüyor, bundan mutlu ve memnunuz. Türk lirasının değer kazanması iktidarı ve muhalefetiyle herkesin ortak kanaati olmalı. Bu ülke hepimizin. Dövizin son iki ayda bu kadar dengesiz olması hepimizin ruh halini bozdu. Ben yeni model ile ortaya çıkan istikrarın devam edeceğine inanıyorum. Bu tesadüfi bir şey değil. Cumhurbaşkanımız, il başkanları toplantısında bugünleri bize işaret etmişti. Yeni bir ekonomik model ile küresel güçlere, faiz lobilerine yeni bir one minute demenin hazırlığı vardı.

SIRADA EMEKLİLER VE MEMURLAR VAR

Yaşanan artışlar karşısında mutfakta bir çalışma gerekiyordu. Cumhurbaşkanımız pazartesi günü yeni modeli açıkladı ve ertesi gün uygulamaları bir bir hayata geçirilmeye başlandı. Hazırlıklar tamamlanarak sahada uygulandı. Eğer hazırlık olmasaydı böyle güven ortamı olmazdı. Yeni ekonomik model ile ilgili tamamlayıcı ve sürpriz yeni hamleler olacak. Ekonomik anlamda bu çalışmalar herkesi olumlu etkileyecek. Emeklilerin, çalışanların ve memurların maaşlarını iyileştirmek için de çalışmalar olacak. Asgari ücretteki memnuniyet bu alanlarda da oluşacak. 15 Ocak’a kadar memur ve emeklilerin ücretlerindeki değişikliklerin hepsi yetiştirilmiş olacak.

GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİLER- Başkan Ellibeş, il başkan yardımcıları İbrahim Gürsel, Ahmet Sönmez, il yönetim kurulu üyeleri Veli Haldız ve Selim Çoban gazetemizi ziyaret etti. Heyeti Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut ile Yazı İşleri Müdürü Cemalettin Öztürk ağırladı.

VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ

Türk lirasının güvenli liman olmamasının hiçbir sebebi yok. Vatandaşın parasını dövizde tutmasının anlamı yok. Çünkü yeni sistem Türk Lirasını dövize karşı koruyor. Yaşanan gelişmelerle birlikte başta teşkilatlarda olmak üzere vatandaşların yüzünde bir tebessüm var. Ciddi bir moral oldu. İktidar ve muhalefetin bu noktada hem fikir olması gerekiyor. 84 milyonun ortak çabası gemiyi sağlıklı bir şekilde limana ulaştırmaktır. Cumhur İttifakı bu kararı alırken siyasi geleceğini göz ardı ederek alıyor.

FİYATLAR HIZLI İNMELİ

Vatandaş ciddi bir denetmen gibi marketlerdeki raflara bakıyor. Kısmen düşüşler var. Füze gibi çıkıp paraşütle iniyor fiyatlar. Belediyeler denetime çıktı. Maliye Bakanlığı denetimlere çıktı. Stokçulara ve fiyat indirmeyenlere yönelik Maliye Bakanımız açıklama yaptı. Bakanımız, “aklınızı başınıza alın fiyatları indirin yoksa maliye sokağa iner” dedi. Cok net olarak bunu söyledi. Hepimizin beklentisi dolar yükseldiğinde fiyatları attıranların dolar indiğinde de fiyatları da indirmesidir.

YENİ MODELDEN ÇOK UMUTLUYUZ

Yeni ekonomi modelini anlatıyoruz. Ön yargısız dinlemek gerekiyor. Faize değil oraya ödediğimiz parayı vatandaşımızın, ihracatçının, sanayicimizin hizmetine sunmaktır. Üretim üzerine kurulan bir ekonomik modeldir. Ne Çin ne de Kore modeli bir Türkiye modeli. Başaracağız. Umutluyuz” dedi.

DOMİNOS ETKİSİ YAPACAK

Döviz kurundaki hızı yükselişin kentin önemli yatırımlarından biri olan Şehir Hastanesi yatırımını etkileyip etkilemediği ile ilgili soruya yanıt veren Ellibeş, “Şehir Hastanesinde çalışmalar sürüyor. Ekonomideki son dalgalanmalar tüm yatırımları etkiledi. Şu anda sıkıntı yok. Ama açılış ile ilgili net bir tarih de yok. 2022 yılının içinde açılacak. Bir ay içinde netleşir. Hastaneye giden tramvay çalışması devam ediyor. Cedit Mahallesinin ihalesi tamamlandı. Bu proje çok başarılı olacak ve Kocaeli’deki kentsel dönüşümde bu proje domino etkisi yapacak. Yürüyüş Yolu da planlanan süreçte tamamlanacaktır” dedi.

Başkanlar 3 yılın hesabını verecek

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, şubat ve mart aylarında tüm ilçelerde yerel yönetimler danışma meclisi toplantıları yapacaklarını söyledi. Bu toplantılarda belediye başkanlarının 3 yıllık çalışmaları ile ilgili teşkilatlara hesap vereceğini belirtti

YEREL YÖNETİMLER DANIŞMA MECLİSİ

AK Partili belediyelerin çalışmalarının çok iyi olduğunu ve yerel yönetimlerin canla başla çalıştığını söyleyen AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Yerel yönetimlerimizin çalışmaları ile ilgili aylık rapor alıyoruz. Şubat ve mart ayında tüm ilçelerde yerel yönetim gündemli danışma meclisleri yapılacak. Belediye başkanlarımız teşkilatlara hesap verecek. Biz meclislerde selamlama konuşması yapıp sahneyi başkanlarımıza bırakacağız. Başkanlarımız 3 yıllık değerlendirmelerini yapacak.

SEÇİME HAZIRIZ

Eser ve hizmet siyaseti noktasında belli bir doyum ve olgunluğa ulaşmış durumdayız. Yerel yönetim ve genel iktidarın hizmetleri de bizi sıkıntıya koyacak bir şey yok. Bizi sıkıntıya sokan ekonomiydi. Ama alınan ve alınacak tedbirler de bu sıkıntıyı tamamen ortadan kaldıracaktır. Seçmenin karar vermesinde ekonomik istikrar çok önemli bir eşiktir.  Sandık kurullarımızın danışma meclislerini yapıyoruz. 35 bin sandık kurulu üyemiz var. 3 ana kademe, 3 gençlik, 3 kadın kollarımızda. Hepsi ile birebir görüşüp güncelledik. Bugün seçim yapılacakmış gibi çalışıyoruz. Ama seçim 2023’te” dedi.

Tüm dinamiklerimizle hep sahada olacağız

AK Parti eski il başkanları Mahmut Civelek ve Şemsettin Ceyhan’ın sahaya çıkması ile ilgili soruya da yanıt veren İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Biz bütün toplantılarımıza istişare kurulu üyelerimizi davet ediyoruz. Partimizin kanaat önderlerini biz sokağa çıkmaya çağırıyoruz. Partimizin büyükleri ne kadar sahada olursa biz o kadar güçlü oluruz. AK Parti’nin siyasetini anlatarak, hayallerini anlatarak partiye katkı veriyorlar. Her ilçede yaptığımızı danışma meclislerinde o ilçede eski mahalle başkanlarından ilçe başkanlarına kadar herkesi davet ediyoruz. Zaman içinde daha da artacak. Bütün dinamiklerimizle sahada vatandaşımıza davamızı anlatacağız” dedi.

Tahir başkan kent için büyük bir şans

Tahir Büyükakın’ın kavga ve polemikten uzak bir siyaset yürüttüğünü söyleyen Ellibeş, Büyükakın’ın kent için büyük bir şans olduğunu söyledi. Büyükakın’ın 12 ilçeye eşit mesafede olduğunu belirten Ellibeş, kimsenin ötekileştirilmediğini ifade etti

KAVGAYI SEVMİYOR

Büyükşehir Belediyesi aralık ayı meclis toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın kavga isteyenlerle asla kavga etmeyecekleri ile ilgili söylemlerinin hatırlatılması üzerine AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, önemli açıklamalarda bulundu. Tahir Büyükakın’ın çok olgun bir siyaset uyguladığını söyleyen Ellibeş, “Tahir Başkan kavga ve polemiği sevmiyor. Kavga ve polemiğin topluma ve insanların kendisine faydası olmadığına inanıyor.

ÖTEKİLEŞTİRMİYOR

Atatürk ve arkadaşları demokrasi ile taçlandırmış bir rejim bıraktı. Bu rejimin içinde siyasi partiler var. İnsanlar inandığı siyasetçiyi ve siyasi partiyi seçiyor. İnsanların bu seçimleri karşısında siyasetçilerin de millete karşı bir görevi var. Tahir başkan polemik yapmıyor. ‘12 ilçeye eşit mesafedeyim, yeter ki siz bu mesafeyi bozmayın’ diyor. Belediyeciliği iyi bilen bir kişi. Her seferinde ayrıştırmıyor, ötekileştirmiyor. Keşke İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de İstanbul Büyükşehir’e duyduğu yakınlığı Kocaeli Büyükşehir’e de duysa. Kim ne derse desin Tahir başkan bir şanstır bu kent için” dedi.

25 Ara 2021 - 09:22 - Siyaset --- Okunma

Muhabir  Süriye Çatak Tek

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.633.853 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

13

Emekli - Göreceğiz bakalım emekliye ne vereceksiniz.seçim yaklaşıyor

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 27 Aralık 15:44
12

Efsane - Şaka gibisiniz sn Ellibeş iktidarda olan parti kim

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 27 Aralık 15:41
11

Elli Sekiz - dolar elli beş olcak hla millete masal anlatın ancak kendi secmeninixi kandırırsınız

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 18:44
09

Birisi - Sanki 2018 den beri ekonomik darboğaz yokmuş gibi.Sanki dolar atakları olmadan önce halk zor durumda değilmiş gibi.Sanki bütün sorunlar bitmiş miş gibi bir algu yaratma çabanızı görüyorum

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 15:37
08

Özgür - Sende ordaydın ellibeş seni unutursam yüreğimiz kurusun

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 15:25
07

Gerçek - Peki doları 18 den bir kabine toplantısı ve sonrası yapılan yeni finansal model açıklamasından sonra 1 haftada 11 seviyesine nasıl getirdiniz?Dış güçlerle mi anlaştınız yoksa asıl güç siz miydiniz?Bu sorunun cevabını aklı selim herkes biliyor zaten.Peki 18 den sattırıp kimlere tekrar 11 den aldırdınız?Kur garantili mevduat ile milletin cebinden aldıklarınızla kimlerin servetini katlayacaksınız?Enflasyon rakamları tüike rağmen yüksek çıktığında tl mevduatına dönen iki kuruş parası olanların eriyen faiz kazançları ne olacak?Peki bu yalancı baharı diğer küresel gelişmelér karşısında nereye kadar sürdüreceksiniz?Fed kararları,Halkbank davası,yaptırımlar,Omigron,Rus Abd gerilimi vb vb.Doları 18 den 1e indirmiş gibi yarattığınız hava ile indirim müjdeleri vermeniz,sabredin demeniz nedir peki ki biz bu filmi daha önce gördük,sonucunuda gördük!!!!Kendi seçmeninizin hafıza ve zekasına güvenerek ve sadece onlara oynayarak izlediğiniz,felaketle sonuçlanacak bu oyuna daha ne kadar devam edeceksiniz bakalım..Bu arada kimsede TL mevduatı artıyor yalanına inanmasın.Gerçek ve tüzel kişilerin 1,6 milyar dolar döviz mevduatında artış var,kısacası bu iktidara da güvenin bir göstergesidir.

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 12:45
06

Mehmet - Bilmiyorum yaşın yetiyormu,70li senelerin başında aynısını denemişlerdi,sonra ne oldu 5 sente muhtaç olmuştuk.allahtan Özal gibi ekonomiden anlayan biri bizi düze çıkardı.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 12:31
10

Cin Ali - @Mehmet 06 nolu yoruma cevabı: Onu da zehirlediler, sağ kolu Adnan Kahveciyi de kısmen açılan TEM de sisli havada karşı şeride geçirerek karşıdan gelen arabayla kafa kafaya çarpıştırıp öldürdüler, Eşref Bitlis paşanın uçağını düşürdüler, Muhsin Yazıcıoğlunun helikopterini düşürdüler daha sayayım mı.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 25 Aralık 17:51
05

Eski Mhp Li - Allahını seversen zengin i zengin ediyorsun hu şekilde akp ye yalakalık yapicam die kaç yaşında adamın yaptığınız a bak ayıptır... madem bu model i dolar 9 tl 10 tl 11 tl..12tl iken nie yapmadi zengin zengin oldu olan gene vatandaşa oldu yazık ülkemi mahvettiniz

Yanıtla . 22Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 12:13
04

Cmgndz - Ne güzel gülüyosunuz böyle operasyon başarılı oldu büyük para babalarınız voleyi vurdu olan gene fakir halka oldu

Yanıtla . 21Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 11:44
03

Alikahyalı - üretime ve ağır sanayii ye dayanmayan ve tarımda kendine yeten bir ekonomi olmadıktan sonra bütün modeller günü kurtarır sonu da batmaktır ama siz olsun biz güne bakarız iyiyse reis başardı kötü ise dış güçler deriz nasıl olsa bununda bir alıcı grubu var bizi iktitarda tutsunda sonu ne olursa olsun diyorsanız buyrun devam edin ama unutmayınki yarım nas dinden yarım reis bizleri vatanımızdan etmesin inşallah vesselam

Yanıtla . 17Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 11:42
02

Hasan - İnsan şu lafı söylerken hicap duyar. Döviz bu kadar artarken nerelerdeydiniz kaldı ki döviz indi de ne oldu Akaryakıtta bir indirim mi oldu yoksa fiyatlar gerimi geldi Bırak indirimi hala zamlar geliyor Ama neydi durmak yok yola devam.....

Yanıtla . 17Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 11:36
01

Mahzun Elitaş - Sayın Ellibeş, sizin bu söylediklerinize kargalarda güler. Hangi model? Vatandaşına operasyon çekmiş bir Tek Adam rejimi var karşımızda, çıkıp her Allahın günü nas dediniz, akşamına örtülü faiz artışı yaptınız, zenginin mevduatına garibanın tüm halkın hazinesini peşkeş çektiniz, pislikleri halının altına süpürdünüz. Faturayı yine halka kestiniz, çocuklarımızın geleceğini çaldınız, utanmadan, sıkılmadan hala yalan söylüyorsunuz. Çocuk mu kandırıyorsunuz, ABBAS yolcu.

Yanıtla . 20Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 11:02

HIRDAVAT MALZEMELERİ SATIŞ ELEMANI ARANIYOR

Her türlü hırdavat, nalburiye, tesisat yapı malzemeleri, inşaat malzemeleri, demir profil gibi malzemelere fiyat teklifi hazırlayabilecek DENEYİMLİ...

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR *Maaş+ SGK+ Servis+ Yemek    *Servisimiz Bekirdere-Yeşilova-Kandıra sapağı güzergahından geçmektedir. *40 yaş altı eleman...

KAYNAKÇI ARANIYOR

İzmit merkez için, Emekli veya meslek lisesi kaynak bölümü mezunu KAYNAKÇI alınacaktır İletişim: 0532 491 89 91

ÜNİVERSAL TORNA PERSONELİ ARANIYOR

Kocaeli İzmit Hedefsan İş Makinaları LTD.ŞTİ. hidromek yetkili servisi tarafından 45 yaşını geçmemiş ÜNİVERSAL TORNA PERSONELİ alımı yapılacaktır. H...

DENEYİMLİ-DENEYİMSİZ MASÖZ ARANIYOR

EseR Masaj SalonuYenilenen, güleryüzlü, profesyonel kadromuzla hizmetinizdeyiz.DENEYİMLİ-DENEYİMSİZ MASÖZ ARANIYOR10:00-24:00Tel: 0536 272 39 99- 0262...

TIR ŞOFÖRÜ ARANIYOR

Gölcük-Gebze depolar arası çalıştırılmak üzere TIR ŞOFÖRÜ aranıyor. Tel: 0532 318 42 65

HAMURKÂR, PİŞİRİCİ, TEZGÂHTAR ARANIYOR

Ekmek ve unlu mamulleri üretimi faaliyetinde bulunan firmamızın Başiskele  şubesinde çalışmak üzere  deneyimli  HAMURKÂR, PİŞİRİCİ, TEZGÂHTAR  ara...

MAKİNE ELEKTRİKÇİSİ ARANIYOR

MAKİNE ELEKTRİKÇİSİ Alınacaktır. Başiskele Tel: 0532 541 24 29

MAKİNE MÜHENDİSİ ARANIYOR

MAKİNE MÜHENDİSİ ALINACAKTIR Firmamız bünyesinde çalışmak üzere; Üniversitelerin 'Makine Mühendisliği' bölümlerinden mezun, 30 yaşını geçmemiş Ms...

KARAMÜRSEL’DE KİRALIK DÜKKÂNLAR

KARAMÜRSEL’DE Mehmet Akif Ersoy Bulvarı’nda, çeşitli büyüklüklerde, tadilatı yeni yapılmış, KİRALIK DÜKKÂNLAR Tel: 0532 382 20 19