CHP İl Başkanı Yıldızlı: “Vizyonumuzu il danışma kurulunda açıklayacağız”

İlçe danışma meclislerini tamamlayan CHP’de 9 Ocak’ta il danışma meclisi toplantısı yapılacak. Yeni üyelere rozetlerinin takılacağı toplantıda önümüzdeki dönem vizyonlarını açıklayacaklarını söyleyen İl Başkanı Harun Yıldızlı, “Bizim dönemimizde ilk 6 ayda yapacağımız çalışmaları da anlatacağız” dedi.

Süriye Çatak Tek
Süriye Çatak Tek Tüm Haberleri

CHP’DE FARKLI BİR DANIŞMA İZLEYECEĞİZ

Son dönemde kent genelinde ciddi çalışmalara imza atan ve yaşanan ekonomik kriz karşısında yeni söylemler geliştiren CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı ile bir araya geldik. 9 Ocak’ta Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi’nde yapılacak olan İl Danışma Meclisi toplantısı hakkında bilgi veren Yıldızlı, yeni dönem vizyonlarını danışma meclisi toplantısında açıklayacaklarını söyledi. Aynı zamanda üye katılımının olacağı danışma meclisine partinin eski belediye başkanları, milletvekilleri, ilçe başkanları ve parti büyüklerinin de yer alması planlanıyor. Kentin sorunlarına hakim olduklarını söyleyen Yıldızlı, AK Parti ve belediye başkanlarını da eleştirdi.

ÖNCELİK SANDIK SORUMLULARI

Partinin çalışmaları ile ilgili bilgi veren Yıldızlı, “Seçildiğimden beri tüm ilçelerde sandık sorumluları ile ilgili çalışma yapılması için ilçe başkanları ile görüştüm. 15 günde bir bu konuda toplantı yaptık. Sandık sorumlularını çok önemsiyorum. Bizim önümüzde İstanbul örneği var. Biz ilk seçimlerde Kocaeli’de birinci olacağız. Bu inançla çalışmalarımızı yapıyoruz. Tüm sandık sorumlularımızı tek tek telefonla arayarak konuştuk. Genel merkez de gönderdiğimiz sandık sorumlularını arıyor.

HARUN YILDIZLI- CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, 2022 yılıyla ilgili hedefleri anlattı.

AYRIM DEĞİL SEVGİ OLACAK

Seçimleri aldığımızda kentte ayrım olmadan nasıl yönetildiğini herkes görecek. Her yer siyah ve beyaz oldu. Çok korkunç ayrımcılıklar var. Üniversitedeyken benim sağcı dostlarım vardı. Onlarla oturup görüşüyorduk. Ama şimdi insanlar birbirine selam vermekten çekinir oldu. Kin ve nefretten uzak sevgi dilini yükseltmek gerekiyor. Siyaset dilinin mutlaka ve mutlaka değişmesi gerekiyor. Ama maalesef siyaset dili ayrımcılıktan besleniyor.

EN YALIN HALİYLE ANLATACAĞIZ

İlçe danışma meclisi toplantılarımızı yaptık. Bundan sonra bizim 9 Ocak’ta yapacağımız İl Danışma Meclisi toplantısında vereceğimiz mesajlar önemli. İktidar olacak bir partiyiz ve bizim toplumun sözcüsü olmamız gerekiyor. İlçe danışma meclisi toplantılarından gelen geri dönüşlerle birlikte bir vizyon ortaya koyacağız. İktidara geldiğimizde ilk 6 ayda yapacağımız çalışmaları burada anlatacağız. Çalışmalarımızı en yalın halde halkın anlayacağı şekilde ortaya koyacağız.

BALIKÇILARIN SORUNLARINI ANLATTI: CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, Ereğli balıkçılarının dile getirdiği ve balıkçıların Kocaeli’deki en büyük sorunu olan avlanma yasaklı bölgeleri harita üzerinde anlattı. Yıldızlı, balıkçıların her yeri liman olan bir yerde nerede balık avlayacaklarını sordu.

PARTİNİN BÜYÜKLERİ İL DANIŞMAYA GELECEK

İl danışma meclisimiz için eski il başkanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımızı bir tur aradım. Şimdi eski ilçe başkanlarımızı da arayacağım. Partimizin tüm unsurlarını bir araya getiren bir danışma meclisi olacak. Aynı zamanda danışma meclisinde ciddi bir üye katılımı da olacak. Burada yeni üyelerimize rozet takacağız.

GIDA VE TARIM ÇALIŞTAYI

İl danışma meclisten sonra çalıştaylar başlayacak. İlk çalıştayımız trafik olacaktı ama biz onu değiştirdik. Gıda ve tarım yaptık. Çünkü gıda ve tarım ülkenin problemi olacak. İnsanlar toprağını ekemeyecek. Burada tarımda kullanılan ürünler, sarf malzemeleri, mazot gibi birçok ürüne zam geldi. Gıda krizi iktidarda kim olursa olsun kriz yaşanacak. Bu nedenle öncelikle tarım ve hayvancılık konusunda yapılandırmalara gitmek gerekiyor. Önümüzdeki yıllarda bizi bekleyen ciddi sıkıntılar karşısında suni gündemlerle yaşanacakları göz ardı edemeyiz” dedi.

GÖRÜŞME POZU- CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı ile il binasında yaptığımız görüşmede il başkan yardımcısı Mehmet Nazım Gençtürk ve Batuhan Bayındır da eşlik etti.

ÖN SEÇİMDEN YANAYIM

Her seçim dönemi CHP içinde büyük tartışmalara neden olan ön seçim ile ilgili fikrini de ortaya koyan Yıldızlı, “Ön seçim ile ilgili fikrimizi genel merkeze ilettik. Kararı genel merkezimiz alıyor. Ben ön seçimin yapılmasını sonuna kadar istiyorum. Ben örgütün talebi ilettim. Burada ön seçim yapılırsa ölü hücrelerin canlanacağını da düşünüyorum. Tabi genel merkez biraz da şöyle bakıyor ülke yangın yeriyken, esnaf ağlıyor, işçi çocuğuna bez alamıyor, çiftçi tarlasını süremiyor ön seçimi ülke gündemine koyup tartışmak doğru görülmüyor” dedi.

EN BÜYÜK SORUN ULAŞIM

İlçe ilçe tüm sorunlara hakim olduklarını belirten Yıldızlı, “300’ün üzerinde mahalleyi tek tek gezdik. Esnafımıza, çiftçimize, işçimize gittik. Kenttin problemleri üzerinde çok ciddi ve profesyonel çalışıyoruz. Kocaeli’de en büyük sorun ulaşım. 20 yıldır çözülmeyen bir sorun haline geldi. 200 otobüsle de çözülmez. Devlette planlama esastır. Bir kenti yönetiyorsanız net kararlar almak lazım. 40-50 yıllık öngörülerle planlanması gerekiyor. AK Parti’ye CHP’ye göre planlama yapılmaz. Kente göre planlar yapılır. Bu nedenle kentin trafik gerçeğini göz önünde bulundurarak gelecek konjonktür göz önünde bulundurarak planlama yapmak lazım. Bu kentte ulaşımı çözen kişi siyasette yol alır. Kocaeli’deki yapı ile trafik sorununa bakamazsınız. Gidip Avrupa bu sorunu nasıl çözmüş, Çin nasıl çözmüş buna bakmak lazım” diye konuştu

GÖLGESİNDE KALIYORLAR

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın sosyal politikalar konusunda iyi olduğunu söyleyen Yıldızlı, siyasi konularda ise, “Büyükşehir sosyal alanlarla ilgili adım atıyor ama hep pansuman adımlar bunlar. Net kalıcı çözüm yok. Sosyolojik alanda Tahir Hoca önemli çalışmalar yapıyor. Ancak Tahir Hoca herkesin başkanı olmadı. Çıkar milletvekili, il başkanı gibi konuşursa o zaman olmaz. AK Parti teşkilatları da Tahir Hoca’nın gölgesinde kalıyor” dedi.

Öngörülemeyen bir yılı yaşadık

2021 yılının öngörülemeyen bir yıl olarak geçtiğini söyleyen CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, “Kocaeli’de kimse mutlu değil. Ama 2022’de yapılacak seçimde bizim iktidarımızla insanlar mutlu olacak” dedi. Hükümetin yeni ekonomi modeli ile kurda yaşanan hızlı düşüşe değinen Yıldızlı, “Kurdaki hızlı düşüşte bir vurgun olduğunu düşünüyorum. Dolar 18’e çıktığında bozdurup, 12’ye düştüğünde balya balya alanlardan hesap soracağız. Dolar düştü de ne oldu. Tuvalet kağıdı ne kadar oldu insanlar ona bakıyor. Dolar düşünce birileri keselerini doldurdu. Ama vatandaşların cebine giren bir şey olmadı” dedi.

Bizim balıkçılarımız nerede avlanacak?

Kentin sorunlarına örnek veren CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, balıkçılar için büyük sıkıntı olan avlanma ve ceza konularını bir kez daha gündeme getirdi. Yıldızlı, “Balıkçılar nerede avlanacak. Balıkçılar denizdeki otoban olarak adlandırılan gemi yoluna, limanların koruma bantlarına göremiyorlar. Balıkçılar ya kaçak ya da olta ile avlanması gerekiyor. Balıkçılık yapmak için bir kişi en az 16 evrak alması gerekiyor. Balıkçılar koruma bantlarına girdiklerinde hemen fotoğrafları çekiliyor ve ceza evlerine geliyor. Balıkçılar mecbur dışarı çıkmak zorunda kalıyor. Kentin o kadar sıkıntısı var ki bu sadece bir tanesi. Biz iktidara geldiğimizde Deniz ve Balıkçılık Bakanlığı kurarak bu sorunları ortadan kaldıracağız” dedi.

Halkın enflasyonu çok daha başka

Türkiye’de TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranlarının yanlış olduğunu kent genelinde büyük zincir markette yaptıkları çalışma ile ortaya koyduklarını söyleyen CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, “İl başkanlığı olarak 138 ürün üzerinde çalışma yaptık. Kocaeli Üniversitesi öğrencileri tarafından 5 marketten 138 ürünün fiyatı alındı. Bu ürünlerin tamamını şubat ayında 2 bin 118 liradan alınabiliyorken, aralık ayının ilk haftasında 3 bin 2 liradan alınıyordu. TÜİK’in açıkladığı rakamın yanlışlığını buradan bile görüyoruz. Halkın enflasyonu sepetimizdeki bu ürünlerde. Bu 138 ürün aynı zamanda enflasyon sepetinde olması gereken en önemli ürünler olduğunun bilinmesini isterim” dedi.

29 Ara 2021 - 19:46 - Siyaset --- Okunma

Muhabir  Süriye Çatak Tek

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.658.499 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


HAMURKÂR, PİŞİRİCİ, TEZGÂHTAR ARANIYOR

Ekmek ve unlu mamulleri üretimi faaliyetinde bulunan firmamızın Başiskele  şubesinde çalışmak üzere  deneyimli  HAMURKÂR, PİŞİRİCİ, TEZGÂHTAR  ara...

MAKİNE ELEKTRİKÇİSİ ARANIYOR

MAKİNE ELEKTRİKÇİSİ Alınacaktır. Başiskele Tel: 0532 541 24 29

MAKİNE MÜHENDİSİ ARANIYOR

MAKİNE MÜHENDİSİ ALINACAKTIR Firmamız bünyesinde çalışmak üzere; Üniversitelerin 'Makine Mühendisliği' bölümlerinden mezun, 30 yaşını geçmemiş Ms...

KARAMÜRSEL’DE KİRALIK DÜKKÂNLAR

KARAMÜRSEL’DE Mehmet Akif Ersoy Bulvarı’nda, çeşitli büyüklüklerde, tadilatı yeni yapılmış, KİRALIK DÜKKÂNLAR Tel: 0532 382 20 19

AJAN PLAZMA OPERATÖRÜ ARANIYOR

Bünyemizde çalıştırılmak üzere tam zamanlı AJAN PLAZMA OPERATÖRÜ aranmaktadır. Bzm Çelik A.Ş Serkan Yıldırım  Tel:0542 211 78 89 

MERMER USTASI VE YARDIMCI ALINACAKTIR

Köseköy’de mermer atölyesinde çalışacak MERMER USTASI VE YARDIMCI ELEMAN aranıyor. Tel:0 532 296 02 54

TECRÜBELİ MOTORLU KURYE ARANIYOR

Balık Market'imizde paket servisi için, kendi motoru olan, TECRÜBELİ MOTORLU KURYE arıyoruz Yelken Balık Tel: 0506 187 34 33

İNSAN KAYNAKLARI SORUMLUSU ARANIYOR

Yapısoy Beton Şirketimiz bünyesinde İNSAN KAYNAKLARI SORUMLUSU olarak çalışacak eleman aranıyor. Tel: 0533 015 85 41

VASIFLI VASIFSIZ ELEMANLAR ARANIYOR

Palet imalatı yapan fabrikamızda BAY-BAYAN vardiyalı çalışabilecek VASIFLI VASIFSIZ ELEMANLAR aranıyor Adres: Arden Nakliye Ltd.Şti Karadenizliler M...

BAY TEKNİSYEN ARANIYOR

KOMBİ-KAZAN servisinde çalıştırılmak üzere deneyimli BAY TEKNİSYEN alınacaktır Tel: 0533 663 29 82