Kabus gibi bir yılı geride bırakıyoruz! Üç kelimeyle 2021: Pandemi, müsilaj, ekonomi…

2021 yılını geride bırakırken aslında 2020 yılından çok farklı olmadığını gördük. Kocaelispor’un birinci lige çıkması gibi sevindirici olaylar olsa da tüm sevinçler pandemi ve ekonomik sıkıntıların gölgesinde kaldı. 2021 yılı pandemi, müsilaj ve başta zamlar olmak üzere ekonomi gündemleriyle sona erdi. Şimdi umutlar 2022’de…

Süriye Çatak Tek
Süriye Çatak Tek Tüm Haberleri

GÜN YÜZÜNE ÇIKAN SONUÇ

Covid19 pandemisinin tüm dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte Mart 2020’de Türkiye’de de pandemi ilan edildi. 2020 yılına tam anlamıyla pandemi damgasını vururken 2021’de yine pandeminin gölgesinde geçti. Ancak 2021 yılında Marmara Denizini etkisi altına alan müsilaj hem ilimizin hem ülkemizin en önemli gündem maddelerinden biri oldu. Aslında yaşanan iklim değişikliğinin artık gün yüzüne çıkan sonuçlarından biri olan müsilaj ile mücadele için 5 yıllık bir eylem planı başlatıldı.

CANIMIZ ÇOK YANDI

Elbette pandemide yaşamını yitirenlerin acısının yanı sıra CHP Kartepe Meclis üyesi Tugay Adak’ın yaşamına son vermesi, Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez’in kansere yenik düşmesi, kentin çınarlarından Behçet Karan’ın yaşamını yitirmesi, Efe Tur’un Balıkesir’de yaptığı kazada 8 vatandaşın ölmesi ve elbette Kocaeli’de öldürülen ve artık sayısını tutamadığımız kadınlar canımızı çok acıttı.

EKONOMİ VE ZAMLAR

Pandemi, müsilaj dışında kentin en büyük gündemi yeni yıl ile başlayan ve yılın son çeyreğinde artık önlenemez hale gelen zamlar oldu. Normal ekmeğe 3, halk ekmeğe 2, simide 2, ulaşıma 1 kez, temel gıdaya ise kurun yükselmesine göre neredeyse 2-3 günde bir zam geldi. Çarşıdaki enflasyon vatandaşların adeta belini büktü. Hissedilen enflasyon yüzde 50’nin üzerine çıktı ve nitekim de çarşının enflasyonuna göre asgari ücrete zam yapıldı. Asgari ücret genel olarak memnuniyet yaratırken emekliler de yeni yılda benzer bir maaş artışını bekliyor.

2022’DE YENİ UMUTLAR

Elbette bu kadar zorluğun ardından yeni gelen her yıl yeni umutları da beraberinde getiriyor. Asgari ücrete yapılan yüzde 50 oranındaki zammın ardından hükümet yeni ekonomik modeli açıklayarak kurdaki hızlı yükselişin önüne geçmek için adım attı. Hükümetin attığı adım şu anda suları biraz durulasa da önümüzdeki süreçte bu modelin başarısına bağlı her şey. Model başarılı olursa ekonomi rahatlayacak ve vatandaş gerçek anlamda nefes alacak. Yeni yıl yeni umutlar: Ve bizim umudumuz pandemide omicron varyantına yenilmemek ve ekonomide tam anlamıyla önümüzü görebilmek…

Haydi gelin 2021’i ay ay inceleyelim…

OCAK

YILIN İLK HABERİ: Pandeminin gölgesinde sessiz sedasız başlayan 2021 yılının ilk günlerinde İzmit’te bulunan Alemdar, Tepecik ve Kocaeli İhtisas Vergi Dairelerinin Derince’ye taşınması kesinleşti. Derince’de bankaların bulunduğu caddede kiralanan binada tadilat çalışmaları başladı.

İLK AŞILAR SAĞLIKÇILARA: Covid19 ile mücadelenin en önemli silahı olan aşılama ocak ayında Türkiye’de başladı. İlk olarak sağlık çalışanları ile başlayan aşılama daha sonra aş gruplarına göre sıralanarak yapılmaya devam etti. Aşı karşıtlarının ve bilim insanlarının tartışmaları arasında bir yıllık süreçte üçüncü ve dördüncü doz aşılamaya kadar ilerleme sağlandı.

DR. UĞUR TOLUN’UN CANSIZ BEDENİ BULUNDU: 13 Ocak’ta kenti etkisi altına alan kar yağışının keyfini çıkarmak için aracı ile Kartepe eteklerine çıkan Dr. Uğur Tolun’dan haber alınamadı. Geniş bir bölgede başlatılan arama çalışmalarından 6 gün sonra Tolun, evinin yakınında bulunan derenin içinde aracı ile bulundu.

DEPREM RİSKİ İÇİN ÜÇ ÖNEMLİ ÇALIŞMA: Deprem riskini azaltmak için 1999 depreminde zemini balçık olmasından dolayı yan yatan Önder ve Yıldız apartmanlarının yıkım kararı hak sahiplerine gönderildi. İki binadaki evler kış ortasında tahliye edildi. Vali Seddar Yavuz ise olası bir depremde çanlar yanacağına riskli binaların yıkımı için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı ve 29 Ocak’ta İl Afet Risk Azaltma Planın için start verdi.

ŞUBAT

BÜYÜKŞEHİR İŞÇİSİNE MÜJDE: Büyükşehir Belediyesi şirketi olan Belde A.Ş’de çalışan 5 bin 700 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi sendika ve işverenin masada anlaşmaması nedeniyle grev aşamasına geldi. İşçilerin grev oylamasında greve evet dediği süreçte devreye giren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, işçilerin ücretlerine ortalama yüzde 60 oranında zam yaparak sözleşmeyi tamamladı.

GEREKİRSE YATIRIM YAPMAM: Pandemi nedeniyle zor zaman geçiren vatandaşlara yaptığı yardımlar nedeniyle takdir edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, pandeminin uzaması ve etkilerinin artması halinde tüm yatırımları durdurup, halka destek vereceğini açıkladı. Yılın en iyi açıklamalarından biriydi.

YILIN EN ACI OLAYIYDI: Kocaeli’de 2021 yılının en acı olaylarından biri CHP’nin emektarı, Kartepe Belediye Meclis üyesi Tugay Adak yaşamına son verdi. Tüm kenti yasa boğan ölüm CHP gençleri arasında ise CHP’ye yönelik ciddi bir eleştiri nedeni oldu. İşsiz olan Tugay, ölümü ile CHP’de görev yapan gençlerin sahipsizliğini ortaya koydu.

İLK EKMEK DAVASI: Fırıncılar Odası tarafından 6 Şubat’ta ekmeğe zam yapıldı. 1 lira 75 kuruş olan 230 gram ekmek 2 liraya çıkartıldı. Fırıncılar tarafından yılın ilk zammını valilik mahkemeye taşıdı.

1100 HEKTAR RİSKLİ ALAN: Büyükşehir Belediyesi hazırladığı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Master Planı tamamlandı. Yapılan çalışmada Kocaeli’nin genelinde 1100 hektar yerleşim alanın riskli olduğu belirlendi.

MART

GELMESEYDİNİZ AŞI OLAMAYACAKTIK: Şubat ayında başlayan Covid19 aşısında 65 yaş ve üstü vatandaşların aşılamalarında çok güzel uygulamalara imza atıldı. Sağlık çalışanları aşı için hastaneye gidemeyen vatandaşların evlerine gidip aşılarını yaptı. Köylerdeki aşılamalarda ise vatandaşlar sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, “Gelmeseydiniz aşı olamayacaktık” dedi.

YENİDEN NORMALLEŞME: Aşılama çalışmaları ve vakaların azalması ile birlikte yeniden normalleşme süreci 3 Mart’ta başladı. Okul öncesi ve ilkokul, 8 ve 12’inci sınıflarda yüz yüze eğitim başladı, kafe ve lokantalar yeniden müşteri kabul etmeye başladı, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı çocukların sokağa çıkma saatleri düzenlendi.

İKİ ÖNEMLİ MÜJDE: Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, mart ayında kenti ilgilendiren iki önemli müjdeyi verdi. İlk olarak Kartepe Teleferik Hattının yerli ve milli olması için Sanayi İşbirliği Programı içine alındığını ikincisi ise Pandeminde en önde mücadele eden sağlık çalışanlarına 500 konut yapılacağını açıkladı.

BİR AYDA KAPANDIK: 3 Mart’ta kademeli normalleşmenin başlaması ile birlikte risk haritasında turuncu olan Kocaeli çok kısa sürede kırmızıya döndü. Türkiye’deki illerin büyük bölümü risk haritasında kırmızıya dönünce yeniden hafta sonu yasakları geldi ve tedbirler sertleştirildi.

NİSAN

BELSA SATIŞA ÇIKARTILDI: İzmit Belediyesi tarafından SGK borçları karşılığında SGK’ya devredilen Belsa Plaza B Blok 2 Nisan’da satış ihalesi yapıldı. Ancak ilk ihalede satılmayan Belsa, Temmuz ayında yapılan ikinci ihalede satıldı. İzmit Belediyesi ve CHP satışı ekim ayında mahkemeye taşıdı.

CARREFOUR VE REAL’İ İSTEDİ: Kocaeli’nin en kıymetli ama en atıl iki alanı olan eski Real ve Carrefur’un bulunduğu alanları Büyükşehir Belediyesi Vakıf Bank’tan takas ya da satılması şartı ile talep etti. Ancak takası kabul etmeyen Vakıf Bank’ın verdiği satış rakamları ise Büyükşehir tarafından kabul edilmedi ve Büyükşehir iki alanı alamadı.

BÜYÜKŞEHİRLER ARASINDA BİRİNCİYİZ: Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 13 Nisan’da 2 yıllık çalışmalarını değerlendirdi. Yaptıkları tüm hizmetleri tek tek anlatan Büyükakın, pandemi döneminde ihtiyaç sahiplerine en fazla destek veren Büyükşehir olduklarını açıkladı.

TAM KAPANMA GÖÇÜ: 3 Mart’ta başlayan kademeli normalleşme ile birlikte vakalar 6 katına kadar arttı. Vakaların artması ile birlikte hastanelerin servisleri ve yoğun bakımların doldu, ölüm sayıları arttı. Bunun üzerine 31 Nisan’dan 17 Mayıs’a kadar tam kapanma kararı alındı. Tam kapanmadan bir gün önce vatandaşlar yazlıklarına, köylerine ya da yakınlarının yanına gitmek için adeta göç etti.

MAYIS

TAM KAPANMADA DA VAKALAR ARTTI: Mayıs ayına pandemi nedeniyle tam kapanma ile girdik. Tam kapanmada Türkiye genelinde vaka sayıları hızla azalmaya başladı. Ancak vaka sayısı Kocaeli vaka sayısı artışında ilk 5’te yer aldı. Tam kapanmanın ilk haftasından sonra vakalar azalmaya başladı.

KENT MERKEZİ ŞANTİYEYE DÖNDÜ: 17 günlük tam kapanma döneminde Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde alt yapı çalışmalarını hızlandırdı. İzmit Belediyesinin de yol ve kaldırım çalışmalarını yaptığı kent merkezi adeta şantiye alanına döndü.

MERHABA HAYAT: 31 Nisan’da başlayan ve 17 Mayıs’ta sona eren 17 günlük tam kapanmadan sonra vatandaşlar kent sokaklarına çıktı. 17 gün ara verilen hayata yeniden merhaba diyen vatandaşlar tam kapanmada yapamadıkları işleri için kamu kurum ve kuruluşlarına, bankalara akın etti.

KOCAELİSPOR BİRİNCİ LİGDE: 2021 yılında kentte en büyük heyecanı Kocaelispor yaşattı. 24 Mayıs’ta finale kalan ve 30 Mayıs’ta Sakarya Spor ile oynadığı maçı 4-0 alan Kocaelispor 1. Lige çıktı. Kocaelispor’un başarısı kente büyük bir heyecan ve coşku kattı.

HAZİRAN

YENİDEN NORMALLEŞME: Haziran ayı Covid19 tedbirlerinin kademeli olarak kaldırılarak normalleşmeye geçiş ile başladı. Lokantalar, kafeler, kapılarına mesafe koşulu ile yeniden müşterilerine açarken, nikahlara misafir kabul edilmesi ise 100 kişi ile sınırlı tutuldu.

ÇEVRE KATİLLERİ İŞ BAŞINDA: 3 Haziran günü İzmit Körfezi güne kıpkırmızı başladı. Kilez Deresine akıtılan kimyasal maddeler Körfezi kırmızıya boyadı. Körfez’i kirleten Eral Atık firmasına 400 bin lira ceza kesildi, lisans iptali talep edildi.

MARMARA DENİZİ FOSEPTİK ÇUKURU GİBİ KULLANILMIŞ: Mayıs ayında başlayan ve haziranda Marmara Denizi’ni etkisi altına alan müsilaj ile ilgili mücadele başlatıldı. Marmara’nın yıllarca fosseptik çukuru gibi kullanıldığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Marmara’nın kurtarılması için tüm Marmara’ya sınırı olan belediyelerle ortak çalışmanın startını verdi.

HÜSEYİN ÜZÜLMEZE VEDA: Kartepe eski Belediye Başkanı ve Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez uzun zaman mücadele ettiği kansere Haziran ayında yenildi. 22 Haziran’da kent Üzülmez’i Şefkatiye’de son yolculuğuna uğurladı.

TEMMUZ

SİYASİ NEZAKET ÖRNEĞİ: 2021 yılının en uzun süren siyasi eylemi olan Kuruçeşmeliler Derneği'nin İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik oldu. Hürriyet’in verdiği sözleri tutmadığı gerekesi ile yapılan eyleme Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın son verdi. Büyükakın, dernek binasında bulunan pankartı dernek yönetimi ile konuşarak kaldırttı.

UCUZ ATLATTIK: Küresel ısınmanın etkileri ile değişen iklim koşullarında yaz aylarında gelen sağanak yağışlar hayatı felç etti. En fazla yağışın olduğu Temmuz ayında ise ve taşkın felaketleri kent ucuz atlattı.

HALKEVİ BİNASI, FETHİYE CADDESİ: Kenttin simgesi olan Halkevi binasının restorasyonu için başlatılan kampanyalar sonucunda Vali Seddar Yavuz, Halkevini restore ederek gençlik merkezi yapacaklarını açıkladı. İzmit’in en önemli caddesi olan Fethiye Caddesinin alt ve üst yapısının tek elden çıkması ile ilgili tartışmalar da Temmuz ayında son buldu. İzmit Belediyesi, caddeyi tek elden yapacaklarını açıkladı.

AYDIN ÜNLÜ GÖREVDEN ALINDI: MHP’nin il başkanlığını 9 yıl sürdüren İl Başkanı Aydın Ünlü, 15 Temmuz’da genel merkez tarafından görevden alındı. Ünlü, görevden alınmasının ardından genel merkez il binasının anahtarını değiştirdi.

FUARA VEDA: Kocaeli’ye yıllarca fuarcılık hizmeti veren Kocaeli Fuarı’nın yerine yapılacak olan yeni park için Temmuz ayında hazırlıklar başladı. Büyükşehir Belediyesi alandaki birimlerini taşıyarak, fuarda yıkım çalışmalarını başlattı.

AĞUSTOS

TARİFSİZ ACI: 8 Ağustos günü Türkiye korkunç bir haberle uyandı. Kocaelili firma olan Efe Tur’un Zonguldak’tan İzmir’e giden aracı kaza yaptı. Kazada 15 kişi yaşamını yitirdi. Yaşanan kazada Kocaeli’den 8 kişi yaşamını yitirdi. Yaşamını yitirenlerin cenazeleri kazadan bir gün sonra Kocaeli’de toprağa verildi.

22 YIL SONRA GELEN ÇÖZÜM: Büyükşehir Belediyesi 17 Ağustos Marmara Depreminin 22’inci yıl dönümünde kentteki depremin izlerini silmek için önemli bir çalışmaya imza attı. 1393 hasarlı bina üzerinde yapılan çalışma ile depremde hasar gören binaların kaderini belirledi.

BALIKÇILARIN UMUT MESAİSİ: Marmara Denizini etkisi altına alan müsilaj nedeniyle balıkçılar 2021 yılında balık sezonunu erken bitirdi. 1 Eylül’de vira bismillah demeye hazırlanan balıkçılar ise müsilaja rağmen hazırlıklarını yaparak balık avına çıkmak için gün saydı.

MAVİ RENK SEVİNCİ: Sağlık Bakanlığı tarafından 4 Temmuz’da yayınlanmaya başlanan aşı haritasında turuncu olarak başlayan Kocaeli, aşılama oranını yüzde 75’in üzerine çıkartarak haritada mavi renge büründü. İlk doz aşıda mavi olan Kocaeli daha sonra ikinci dozda da maviye döndü. Ancak hala aşı olmayanların sayıları yüksek…

EYLÜL

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI: Pandemi nedeniyle 1,5 yıl ara verilen yüz yüze eğitim Eylül ayında başladı. 2 Eylül’de başlayan uyum eğitiminden sonra 6 Eylül’de tüm okullarda eğitim ve öğretime start verildi.

HALIDERELİLER KAZANDI: 2018 yılında Kocaeli Valiliği tarafından faaliyetleri sonlandırılan Halıdere’deki taş ocağı mahkeme kararı ile yeniden faaliyete başlaması ile birlikte bölge halkı ayaklandı. Yapılan eylemlere Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’de destek verdi. Yapılan eylemler sonuçlandı ve bakanlık bölgedeki faaliyeti sonlandırdı.

YENİ DİLOVASI İÇİN İLK ADIM: Çevre kirliliği ile gündeme gelen Dilovası’nda sanayi içinde kalan yerleşim alanlarının dönüşümü için Tavşancıl’ın üst bölgesinde TOKİ tarafından ilk etapta yapılması planlana 1500 konut için kamulaştırma başladı.

BİR KADIN DAHA ERKEK ŞİDDETİNE KURBAN: Derince’de evli olduğu Mehmet Senem tarafından 9 aylık bebeğinin gözü önünde iki gün işkenceye maruz kalan Hatice Senem yaşamını yitirdi. Mehmet Senem’in Hatice’nin başına sert bir cisim ile vurarak öldürdüğü belirlendi.

EKİM

FUAR MERKEZİ KARTEPE’YE TAŞINACAK: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şubat ayında yoğun kar yağışında çatısı çöken Uluslararası Fuar Merkezi’ne Kartepe’ye taşıma kararı aldı. Yeni fuar merkezi için Kartepe’de 321 dönüm arazi aldı. Karardan sonra yıkılacak olan fuar merkezinin yerine ne yapılacağı tartışıldı. Mevcut merkezin yerine spor kompleksi yapılması planlanıyor.

İKİ BÜYÜK MİLLET BAHÇESİ: Başiskele’de bulunan Seymen Kışlası’nın millet bahçesine dönüşmesi planlandı. Büyükşehir’e devredilen alanda yapılacak millet bahçesi Türkiye’nin en büyüğü olacak. Kartepe’de ise EDOK komutanlığının bulunduğu Memduh Tağmaç kışlası millet bahçesi olmasına karar verildi.

İRAP HAZIRLANDI: Valilik tarafından başlatılan ve AFAD tarafından tamamlanan İl Risk Azaltma Planı (İRAP) tamamlanarak imzalandı. Plana göre Kocaeli’de deprem, endüstriyel kazalar, heyelan, sel-su taşkınları olmak üzere 4 büyük risk için 105 eylem planı yapıldı.

BİR KADIN DAHA ARAMIZDAN AYRILDI: İstanbul’da yaşayan Ali Akbaba, Gölcük’te yaşayan sevgilisi Seyhan Gözel’i ticari taksi içinde silahla öldürdü. Seyhan’ı öldüren Akbaba daha sonra taksinin içinde Seyhan’ın cansız bedeni ile karakola giderek teslim oldu.

KASIM

KENTİN TARİHİ SEKA’DA YÜKSELECEK: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi dünyaca ünlü mimar Emre Arolat ile birlikte yaptığı projede SEKA’yı kültür havzasına dönüştürmek için ilk adımı attı. SEKA alanı içinde kalan arkeolojik alanların gün yüzüne çıkartılarak, mevcut fabrika binalarında işlevlendirileceği proje Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşümü olacak. Projenin etaplar halinde yapılması planlanıyor.

CEDİT’E GÖÇ ZAMANI: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Cedit Kentsel Dönüşümünde hak sahipleri ile anlaşma tamamlandı. Anlaşmaların bitmesi ile evler boşaltıldı, mahalle adeta hayalet bir şehre dönüştü.

SERVİS KAZASINDA 5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ: Kasım ayında Gebze’de meydana gelen okul servisi kazasında 4’ü öğrenci biri sivil vatandaş olmak üzere 5 kişi yaşamını yitirdi. Olaydan sonra okullarda öğrencileri taşıyan yaklaşık 2 bin 500 servisini sadece 150’sinin yol belgesi olduğu, servislerle ilgili hiçbir önlemin alınmadığı ortaya çıktı.

SİMİT EKMEKTEN PAHALI: Döviz kurunun yükselmesi ile birlikte iğneden ipliğe tüm ürünlere zam geldi. En fazla zam ise temel tüketim maddelerine geldi. Kocaeli’de 90 gram simit 3 lira oldu. İlk kez simit ekmekten daha pahalı satılan bir ürün haline geldi.

ARALIK

SÖZÜN BİTTİĞİ YER: İzmit-Kandıra Yolu üzerinde 1 Aralık gecesi yaşanan kazada 2’si 18, 1’i 20 yaşında 3 genç yaşamını yitirdi. Üniversite öğrencisi olan gençlerin ölümü yakınlarını yasa boğdu.

ASGARİ ÜCRETE TARİHİ ZAM: Yaşanan ekonomik kriz karşısında asgari ücrete yapılan zam uzun süre ülkenin ana gündemi oldu. 24 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile asgari ücrete yüzde 50 oranında zam yapıldı.

ULAŞIMA ZAM: Halk ekmeğe ve normal ekmeğe yapılan zammın ardından ulaşım zammı da UKOME’de onaylandı. Yılın son zamlarından biri olan ulaşım zammı 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak.

İZMİT MEYDANA ÇIKACAK: Aralık ayının son günlerinde Büyükşehir Belediyesi yıllardır projelerle gündeme gelen eski Perşembe Pazarı alanı olarak bilinen Milli İrade Meydanında yapacağı projeyi açıkladı. Dünyanın en büyük meydanları arasına girmeye aday olan meydanda kültür-sanat, eğitim ve spor, yeme-içme alanları yer alacak.

30 Ara 2021 - 19:41 - Gündem --- Okunma

Muhabir  Süriye Çatak Tek

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 6.651.753 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


AJAN PLAZMA OPERATÖRÜ ARANIYOR

Bünyemizde çalıştırılmak üzere tam zamanlı AJAN PLAZMA OPERATÖRÜ aranmaktadır. Bzm Çelik A.Ş Serkan Yıldırım  Tel:0542 211 78 89 

TECRÜBELİ MOTORLU KURYE ARANIYOR

Balık Market'imizde paket servisi için, kendi motoru olan, TECRÜBELİ MOTORLU KURYE arıyoruz Yelken Balık Tel: 0506 187 34 33

SAHAN YEMEK USTA ARIYOR

Sahan Yemek lokantasında çalıştırılmak üzere USTA alınacaktır. Başvurular; Sanayi Mah. Fırat Sk. Bina No: 8 İzmit- Kocaeli Sahan Yemek Fabrikasına Şa...

İNSAN KAYNAKLARI SORUMLUSU ARANIYOR

Yapısoy Beton Şirketimiz bünyesinde İNSAN KAYNAKLARI SORUMLUSU olarak çalışacak eleman aranıyor. Tel: 0533 015 85 41

VASIFLI VASIFSIZ ELEMANLAR ARANIYOR

Palet imalatı yapan fabrikamızda BAY-BAYAN vardiyalı çalışabilecek VASIFLI VASIFSIZ ELEMANLAR aranıyor Adres: Arden Nakliye Ltd.Şti Karadenizliler M...

BAY TEKNİSYEN ARANIYOR

KOMBİ-KAZAN servisinde çalıştırılmak üzere deneyimli BAY TEKNİSYEN alınacaktır Tel: 0533 663 29 82

AY KÖŞE UNLU MAMÜLLERİNE ELEMANLAR ALINACAK

Ayköşe Unlu Mamüler'de çalışacak YAŞ ve KURU PASTA USTALARI, HAMURKÂR, TEZGÂHTAR, KOMİ, GARSONLAR alınacaktır. Tel: 0532 252 30 55

BUKRE ARAÇ KİRALAMA

BUKRE STYLE & VIP CAR RENTAL 15 yıllık deneyimimizle sizlerin de ARAÇLARINIZ NOTER GÜVENCESİYLE AYLIK veya YILLIK KİRALANMAKTADIR. Aynı zaman da...

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR

VASIFSIZ ELEMAN ARANIYOR *Maaş+ SGK+ Servis+ Yemek    *Servisimiz Bekirdere-Yeşilova-Kandıra sapağı güzergahından geçmektedir. *40 yaş altı eleman...

ELEMANLAR ARANIYOR

KAYNAKÇI, TORNACI, FREZECİ ve yetiştirilmek üzere ELEMAN alınacaktır. Tel: 0532 486 95 88