İhtiyaç duyduğunuz en doğal ürünleri uzaklarda aramayın! Size en yakın köy Organik Gurmem

Organik ve natürel sertifikalı ürünlere en kolay şekilde ve en uygun fiyata ulaşmak mı istiyorsunuz, köy köy gezmenize gerek yok. Sektörün öncü firmalarından Organik Gurmem 600 çeşit ürünüyle Alikahya’da hizmet veriyor. Başta bebeklerin ihtiyaçları olmak üzere sürekli ürün yelpazesini geliştiren ve 600 çeşit ürünün bulunduğu Organik Gurmem’i neden tercih etmeniz gerektiğini kurucularından Murat Yapar Özgür Kocaeli’ye anlattı.

Bircan Aydın
Bircan Aydın Tüm Haberleri

ORGANİK ÜRÜNLERE ULAŞMAK ÇOK KOLAY

Günümüz en önemli meselelerinden biri sağlıklı beslenmek… Ama bu her geçen gün zorlaşıyor. Birçok gıda üretim yöntemlerinde doğallığını kaybediyor. Bu yüzden de organik ürünlere ulaşmak çok daha önemli hale geldi. Birçok aile organik ürünlere ulaşmak için çok fazla zaman ve para harcıyor. Oysa organik ürünlere ulaşmak çok daha kolay olmalı. İzmit’te birçok organik ürüne kolayca ulaşabileceğiniz bir adres var: Organik Gurmem…

SAKARYA’DA BAŞLAYAN YOLCULUK ALİKAHYA’DA

Organik Gurmem 2017 yılında ilk olarak Sakarya’da hizmet vermeye başlamış. Murat, Mesut ve Alper Emre kardeşlerin komşu Sakarya’da başlattıkları yolculuk artık İzmit Alikahya ve İstanbul Kadıköy’de de devam ediyor. Alikahya Yıldız Konutları’nda faaliyet gösteren Organik Gurmem’de 600 çeşit organik ürüne kolayca ve uygun fiyatla ulaşabilirsiniz. Organik Gurmem’de çölyak, vegan ve glüten hassasiyeti olan müşterilerin ihtiyaçlarına da cevap verilebiliyor. Geniş ve ferah bir alanda bulunan mağazada ürünleri tek tek inceleyebilir, ürünler hakkında satış danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

KOLAYCA ULAŞABİLİRSİNİZ: Organik Gurmem bünyesinde organik sertifikalı kahvaltılık, süt ürünleri, et ürünleri, atıştırmalık, meyve sebze tozu, sebze kurusu, içecek, temel gıda, bebek ek gıda, fermente ürünler, özel beslenme, aktariye, ev ve yaşam, unlu mamüllere hem mağazalarından hem de organikgurmem.com internet adresinden ulaşabilirsiniz. Kocaeli içerisinde İzmit, Başiskele ve Kartepe ilçelerine perşembe günleri dükkan kuryesi ile servis yapılabiliyor. 0552 562 93 01 numaralı Whatsapp hattından bilgi alabilirsiniz. Ürünlerin tüm illere kargo ile gönderimi mevcut.

KURULUŞ HİKAYESİNİ GAZETEMİZE ANLATTI

Organik Gurmemin yola çıkış hikayesi de oldukça ilginç ve anlamlı… Murat Yapar, Mesut Yapar ve Alper Emre Aydın kardeşleri bu kıymetli yolda buluşturan neden bebeklerinin anne sütünden uzak kalması ve doğal süte ulaşamamaları…

İlimizde Alikahya’da faaliyet gösteren Organik Gurmem’in kurucularından Murat Yapar bu ilginç hikayeyi gazetemize anlattı. Organik, doğal beslenmeyi anneden, esnaflığı ise babadan öğrendiğini vurgulayan Yapar, “Ailemizden kaynaklı da doğal beslenme imkanımız oldu. Bebeğimiz, 9 aylıkken sağlık durumlarından dolayı anne sütüne uzak kaldı. Biz de hazır sütle beslememek için keçi sütü arayışına çıktık. O süreçte doğal ürüne ulaşmanın ne kadar zor olduğunu gördük ve bu yaşadıklarımız bizi bugün buraya getirdi. 2017 yılında başladık ve zevkle yapıyoruz” dedi.

YEŞİL BANT ORGANİKLER, TURUNCU BANT NATURELLER: Organik Gurmem mağazalarında ürünleri vitrinde iki farklı renkte görürseniz şaşırmayın. Yeşil bantlı ürünler organik sertifikalı ürünleri, Turuncu bantlı ürünler ise natürel ürünleri temsil ediyor.

TALEPLERİ BELİRLİYORUZ, ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ

Murat Yapar şunları anlattı:

“5 yıllık firmayız ama bu sektördeki ilk firmalardan biriyiz. Organik gıda sektörü Türkiye’de yeni bir sektör. Mağazamızı açtığımız da sektör bu kadar gelişmemişti. Sakarya ve İzmit’te ilk olarak biz açtık. Ancak bu kısa sürede doğru soru ve ihtiyaçlara doğru cevaplar vererek kendimizi geliştirdik. Piyasanın ihtiyaçlarını belirlediğimizde sürekli ne yapabiliriz sorusunu sorduk. Yeni talepler geliyor. Bu taleplere geri dönüyoruz.

FİYATLAR ÇOK UYGUN

Bunları yaparken de hem kaliteli ürün hem de bu kaliteye uygun fiyatlandırma yapmaya çalışıyoruz. Organik gıda ürün fiyatları normal ürünlere göre daha maliyetli oluyordu ama bu durum eskiden böyleydi. Aradaki makas şuna daha da daraldı. Biz de buna uygun fiyat performans diyebileceğimiz ürünler tasarlıyoruz.

ORGANİK SERTİFİKALI KÜLAH: Murat Yapar, “Piyasada olmayan organik sertifikalı ürünler tasarlıyoruz. Bu organik sertifikalı ürünlerden bir tanesi de külah. Türkiye’de ilk organik sertifikalı külahı biz yaptık. Sebebi doğal dondurmamız var ve hiç bir katkı maddesi yok içerisinde. Müşteriden gelen taleple birlikte biz kendi sertifikalı organik külahımızı yaptık” diyor.

BEBEK GIDALARI TASARLIYORLAR

Biz ağırlıklı olarak bebekler için gıda tasarlıyoruz. Bir tarhana çıkarttık sütsüz ve yumurtasız. Bunu da süt alerjisi olan bebekler için tasarladık. Bunu çıkarmamızın nedeni çocuğunun süt alerjisi olan bir annenin talebi… Geçen hafta bir anne benim çocuğumun buğdaya alerjisi var dedi. Bizde onun üzerine karabuğdaydan glütensiz tarhana çıkarttık. Önümüzdeki günler de bu ürünümüz de raflarda yerini alacak. Bebeklere uygun alerjen olmayan sebzelerden de gıdalar tasarlayabiliyoruz. Butik bir üretimimiz olduğu için her şeyi deneyebilme şansımız oluyor. Büyük bir fabrikanın böyle bir şansı olmaz. Kefir üreten büyük bir fabrika düşünelim alınan makineler sadece kefir üretebilir ama biz kefirde üretebiliriz, yoğurtta yapabiliriz. Ev ortamı gibi bir yerde üretim yapıyoruz.

HER ÇEŞİT SÜT ÜRÜNÜ: Organik Gurmem’den İsli manda peynirinden, kefir, tereyağı ve sert ezine peynirine kadar tüm süt ürünlerine ulaşabilirsiniz.

İŞİN SIRRI ECOLONİ’DE

Organik gıda da en büyük sorun hammadde. Organik tarım kısıtlı. Bunun için bir proje geliştirdik. Türkiye genelinde ekolojik üretici kolonisi yani ECOLONİ adını verdiğimiz çalışma ile üreticileri bir arada topladığımız bir koloni oluşturduk. Böylece sertifikalı ürünleri güvenli bir şekilde temin edebiliyoruz.

YURT DIŞINA DA ÜRÜN İHRAÇ EDİYORLAR

Dışarıya verdiğimiz ürün sayısı 200, bünyemizde ise 600 kalem ürünümüz var. Kendi markamızın yanı sıra organik ürün yapan firmaların ürünleri de mağazamızda bulunuyor. Boyner, Trendyol ve Hepsiburada gibi sanal pazarlarda da bulunuyoruz. Bununla birlikte Almanya, Hollanda, ABD’ye ürünlerimizi ihraç ediyoruz.”

ALERJİSİ OLAN BEBEKLER İÇİN ÜRÜNLER: Ağırlıklı olarak bebekler için gıda tasarlayan Organik Gurmem ekibi, alerjisi bulunan bebekler için oldukça zengin bir çeşitlilik sunuyor. Bebekleriniz için yoğurtsuz, sütsüz ve yumurtasız tarhana, organik bebek bisküvisi, bebek krakeri, siyez unlu bebe kurabiyesi, kuskus çeşitleri, sebzeli makarnalar, muhallebi çeşitleri, bebek irmiği ve bebek bakım ürünlerine gönül rahatlığı ile ulaşabilirsiniz.

Organik Gurmem’i tercih etmek için çok sebep var

Murat Yapar, Organik Gurmem’in tüketiciler tarafından neden tercih edilmesi gerektiğini de anlattı:

ÜRÜNLER SERTİFİKALI: Bizim ürünlerimizde kullanılan her madde sertifikalı. Ürünlerin bir tanesi sertifikalı olmazsa organik diyemiyoruz. Sertifikalı olmayan ürünlerimiz de var ama bunun nedeni üründeki hammaddenin sertifikası bulunmaması. Bu ürünleri de biz yine şekersiz, katkısız, koruyucusuz yapıyoruz sadece organik yazamıyoruz. Mesela çorba karışımımız var içerisinde 10 çeşit ürün bulunuyor. İçerisinde bulunan havuç kurusu sertifikalı olmadığı için ürünümüze sertifikalı organik diyemiyoruz.

İŞİN HER İKİ TARAFINDAYIZ: İkinci kısım ise şöyle, bizim sektörümüzde hem üretimini hem de mağazacılık tarafını yapan yok. Biz işin her iki tarafındayız.

SAĞLIKLI VE LEZZETLİ KURBİYELER: Sağlıklı ve lezzetli kurabiye mi olur ön yargısını bir kenara bırakıp, elma özü ile yapılmış tahinli vegan kurabiye ve hurmalı kurabiye çeşitleri için Organik Gurmem mağazasının yolunu tutabilirsiniz.

FİYATLAR UYGUN PERSONEL DENEYİMLİ: Fiyat olarak da vatandaşın üründen uzak kalmasını istemiyoruz ve bunun dengesini de sağlıyoruz. Birde mağaza personelinin bilgi ve birikimini çok önemsiyoruz. Organik mağazacılığın en gelişmiş yerlerden biri İstanbul. Çok fazla mağaza gezdik ama bilgi birikim seviyesi bizim mağazalarımızda olan bilgi ve birikim yok. Mağazamızda ki personellerimiz ürünler hakkında eğitim alıyor. Bu bilgiyi de Aidin Salih’in Gerçek Şifa adlı kitabından alıyor.

ÜRÜN İADESİ GÜVENİ: Ürünlerde bir sorun yaşandığında sorgusuz bir şekilde ürünü iade alıyoruz. Biz mağazadaki ürünlerimizin arkasında olduğumuz için de müşteriye o güveni veriyoruz. Mağazamıza gelen bir kere gelen müşteri bizim sürekli müşterimiz oluyor. Biz aslında biraz da güven satıyoruz. Kargoda yaşanan sorunlarda bile müşteriyi zora sokmuyoruz.

LEZZETİ İÇİNDE BOL ÇEŞİT: Kozalak, hurma, andız, dut, keçiboynuzu, karadut ve pancar pekmezi ve özü daha birçok çeşitle Organik Gurmem mağazalarında.

DOĞAL ORGANİK VE AYNI ZAMANDA LEZZETLİ: Organik ürünler lezzetli olmuyor diye düşünülebiliyor ama sadece kurabiye ve dondurma almaya gelen müşterilerimiz var. Biz sadece sırf doğal, organik olsun diye ürün tasarlamıyoruz. Bunun yanında lezzetli olması gerekiyor ki insanlar bunu sürekli yiyebilsin ve keyif alabilsin. Çocuklar kefir içmez ama çilekli kefirimizi çocuklar çok rahat tüketebiliyor. Ayrıca sertifikalı olmayan ürünlerin arkasında bulunan barkod okutularak içerisinde kullanılan ürünlerin analizlerini görebiliyor. Lezzetli ve organik olunca müşteri daha da çok seviyor.

ÜRÜNLERİN TAZE OLMASI: Dükkanlarımız bizim vitrinimiz.. Çeşitli illerden şube için talepler oluyor ama oralara ürünlerin ulaşımında sıkıntı yaşayabileceğimizi düşündüğümüz için bunu istemiyoruz. Buradan taze alınabilecek şekilde müşteriye ulaştırmak daha kıymetli.

KIYMETLİ BİR EKİP VAR: Bizim tasarladığımız ürünlerin hepsini annemiz ve teyzemiz yapıyor. Biz kullanılacak şeyleri söylüyoruz onlarda ürünü ortaya çıkartıyor. Külahı hazırlarken iki hafta boyunca külah yedik. Külahın tadını yakalayana kadar denedik. Bizimle birlikte olan iki tane gıda mühendisimiz var. Arkada kıymetli bir ekip var” dedi.

KISA BİR MOLA: İster alışverişten önce ister alışverişten sonra Organik Gurmem mağazasında bir çay ya da kahve molası verebileceğiniz ferah bir alanla günün keyfini çıkartabilirsiniz.

MAĞAZA İÇİ: Sağlıklı ve lezzetli Organik Gurmem ürünlerini mağazalarda dilediğiniz şekilde inceleyebilir ve satış danışmanlarına ürünler hakkında öğrenmek istediğiniz bilgileri alabilirsiniz.

İZMİT ORGANİK GURMEM MAĞAZASI: Organik Gurmem, Alikahya Cumhuriyet Mahallesi Alb. Karaosmanoğlu Caddesi, Yıldız Konutları, Dükkan No:21, 41310 İzmit/Kocaeli adresinde faaliyet gösteriyor.

BAHÇEDEN TEZGÂHA: Organik Gurmem’de sebze ve meyveleri dalından kopartılmış tazeliği ile bulabilirsiniz.

SİRKE CENNETİ: Bağışıklık sistemimizin en iyi dostu olan sirke, Organik Gurmem mağazalarında birçok çeşidiyle raflarda yerini almış durumda. Alışılmışın dışında bir sirke cenneti ile karşılaşacaksınız.

HER ZAMAN SİZİN İÇİN HAZIRLAR: Organik Gurmem çalışanları ürünler hakkında bilgi alabilmeniz için her zaman hazır.

MURAT YAPAR: İki kardeşi ile bu yola çıkan Murat Yapar, organik sertifikalı ürünleri ayağınıza getirmek için çalışıyor. Murat Yapar, Organik Gurmem’in özelliklerini gazetemize anlattı.

HURİYE TEYZESİZ OLMAZ: Tüm bu ürünleri bir araya getirerek tencerede kaynatan Huriye Teyze, Organik Gurmem için olmazsa olmaz.

03 Nis 2022 - 16:00 - Gündem --- Okunma

Muhabir  Bircan Aydın

Son bir ayda ozgurkocaeli.com.tr sitesinde 5.786.573 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

10

Sedatr - hurmalı kurabiyesi diyorum başka da birşey demiyorum..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 05 Nisan 17:05
09

Denizci - İlk fırsatta gidip alışveriş yapacam inşallah haber yapmanız çok iyi oldu

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 04 Nisan 23:52
08

Kaan Demirci - Organik gurmem herseyi ile güzel isler yapan harika bir yer , Güler yüzlü ve müşteri memnuniyeti ile de fark oluşturuyor.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 04 Nisan 09:26
07

Melis S - Cumartesi organik sertifikalı sebze meyve geliyor yetişip almak için erkenden gelip bahçede keyif kahvesi içiyoruz :) temiz içerikli ve güvenilir bir adres umarım bu şekilde devam edersiniz

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 00:11
06

Jeoloji Müh. Behzat G. - Tezgâh raflarına, plastik cam ile koruyucu duvar yaparsanız, depremlerde ürünler yere düşüp israf olmanız.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 00:04
05

Yeliz - Daha önce sakaryaya gidip alışveriş yapıyorduk şimdi daha yakınımızda olmasına çok sevindim. Ürünler çok kaliteli

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 03 Nisan 23:27
04

Uğur Aydinli - Organik gurmemi ilk acildigi gunden itibaren severek guvenerek kullaniyoruz.

Siddetle tavaiye ederim.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 03 Nisan 23:24
03

Zeynur - İzmite açılmalarına en çok biz sevinmiş olabiliriz haftasonları Sakarya’ya gitmeyi bıraktık gerçekten ürünlerini kaliteli ve aldığımız her ürün taze oluyor.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 03 Nisan 23:24
02

Behice Ay - Her seferinde aynı güleryüz ile karşılandık. Kızım çilekli kefillerine bayılıyor. Yazın gelmesini bekliyoruz dondurmalarını çok özledik :)

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 03 Nisan 23:20
01

Fatma41 - Biz 5 yıldır müşterisiyiz.. çok dürüst esnaf

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 03 Nisan 19:12

SEKRETER ARANIYOR

İzmit’te ikamet eden, Ön muhasebe bilen Banka ödemelerini takip edecek, SEKRETER aranıyor. Tel: 0 532 315 31 60

KASİYER VE GARSON ARANIYOR

Kartepe Kocaeli' de bulunan Kafe ve Restoranlarımızda istihdam edilmek üzere, vardiyalı çalışabilecek TECRÜBELİ BAY-BAYAN 18-35 yaş arası KASİYER ve G...

BAY ELEMANLAR ARANIYOR

Tıbbi atık tesisimizde beden işçisi olarak görev alacak bay elemanlar alınacaktır. Orta yaş grubu ve emekliler tercih sebebidir. Tel:  0262 325 65 65

ŞOFÖR ARANIYOR

Firmamıza tıbbi atık toplama – taşıma görevinde çalışacak şoför alımı yapılacaktır. SRC 4 veya 5 belgesi tercih sebebidir Tel:  0262 325 65 65

PERSONELLER ALINACAKTIR

Rotam Liman Hizmetlerinde gemiden ARAÇ TAHLİYE, YÜKLEME VE ARAÇ SEVKİYAT İŞİNDE ÇALIŞACAK en az 1 yıllık ehliyeti olan aktif otomatik ve manuel araç k...

BEDEN İŞÇİLERİ ARANIYOR

Atisan Ambalaj A.Ş. Beden İşçisi - Erkek (5 Kişi Alınacaktır) Geri Dönüşüm Tesisimizde Görevlendirilmek Üzere; -25-45 Yaşları Arasında -3 Vardiya D...

TECRÜBELİ SERVİS ŞOFÖRÜ ARANIYOR

Yenişehir-Bekirdere-Yeşilova-Çenesuyu bölgelerinden 16+1 ve 27+1 araçlarla Gebze tarafına 3 vardiya servis çekebilecek TECRÜBELİ SERVİS ŞOFÖRÜ aranmak...

DEVREN SATILIK SU BAYİLİĞİ

Faal durumda yüksek cirolu DEVREN SATILIK SU BAYİLİĞİ İzmit-Merkez Tel: 0 544 854 14 71

TALAŞLI İMALATTA ÇALIŞACAK TAKIM ARKADAŞLARI ARANIYOR

Talaşlı imalatta çalışmak üzere; TEKNİK RESİM OKUYABİLEN, GAZALTI VE ARGON KAYNAKLARINI BİLEN, Deneyimli, 25-45 Yaş Aralığında, Askerliğini Yapmış TA...

AĞIR VASITA ŞOFÖRÜ ARANIYOR

Başiskele Kullar bölgesinde bulunan şantiyemize 12 ADET AĞIR VASITA (kırkayak) ŞOFÖRÜ alınacaktır. Yemek ve servis vardır. Yatılı kalmak isteyen perso...