Yıldız Demir Çelik, 10 bin kişiye iş imkanı sağlayacak

Sanayi yatırımlarıyla ülkeyi besleyen Kocaeli, önümüzdeki süreçte yeni yatırımlarla adından söz ettirecek...
Dünyanın en iyi otomotiv üreticileri şehrimizde fabrika kurmaya hazırlanıyor. Birçok fabrika ve lojistik tesis alanlar kurulacak.

Yapılacak yeni yatırımlardan biri de “Demir Çelik” alanında...

Yıldız Entegre, İGSAŞ, Yıldız Demir Çelik gibi Türkiye’de sektörlerinin en iyi olan şirketleri bünyesinde bulunduran Yıldızlar Yatırım Holding, Kartepe Uzunbey Mahallesi’nde mevcut demir çelik fabrikalarının yanında şimdi de ikinci demir çelik fabrikası olan sıcak yatarım yassı çelik üretimi tesisini kuruyor.

Yıldızlar Yatırım Holding, kuracağı sıcak haddeleme fabrikası için 5 milyar TL gibi devasa bir bütçe ayırdı...

Bu fabrika yapıldığında Avrupa’nın en büyük, dünyanın sayılı demir çelik üreten fabrikalarından biri olacak...

Yıldızlar Yatırım Holding, fabrikanın kurulması için geçtiğimiz şubat ayında çevresel etkilerin değerlendirilmesi için ÇED toplantısı düzenlemişti. Ancak bölge halkının tepki göstermesi sonrasında toplantı ileri bir tarihe ertelenmişti.
İkinci ÇED toplantısı, 4 Ağustos Perşembe günü saat 10.00’da Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Salonunda gerçekleştirilecek.

Yapılacak sıcak yatırım yassı çelik üretim fabrikası için bölge halkını endişelendiren konu, fabrikanın bölgeye vereceği çevresel zararlar...

Sevgili okurlar, 5 milyar lira gibi devasa bir bütçe ayırarak Avrupa’nın en iyi tesisini yapacak olan bir firma, tesisin çevreye zarar vermemesi için çevresel önlemleri almadığını mı sanıyorsunuz...
Böyle bir şey olabilir mi?
Şunu söylemeliyim ki, tesisin çevreye zarar vermemesi için son teknoloji tüm önlemler kusursuz bir şekilde alınacaktır


Yıldızlar Yatırım Holding tarafından Kartepe’de yapılacak bu fabrika kaç kişiye istihdam yaratacak, kimler kazanacak, Kocaeli ve ülke ekonomisine ne katacak?

İsterseniz bu konuyu biraz da açalım...

 
Doğrudan ve dolaylı olarak yaratılacak istihdam yaklaşık 10 bin kişi düzeyinde. Bu kişilere yönelik olarak yaratılacak hane halkı geliri bugünkü ekonomik rakamlarla 1 milyar lira...

Hâlihazırda var olmayan bu oranda bir para yaklaşık olarak 40 bin kişinin doğrudan bir yılda aileleriyle birlikte ellerine geçecek olan paradır. Bu paranın ekonomik etkisi de ülkemiz ekonomisine katma değer olarak 6.1 milyar lira yansıma yapacaktır.

 

KARTEPE HALKI KAZANACAK

Bu ekonomik değerin ciddi bir kısmı doğrudan Kartepe bölgesinde yaşayan insanlara ve ticari işletmelere yönelik olacaktır. Kaba bir hesapla bu katma değerin tahminen yüzde 30’unun Kartepe’de ekonomik döngüye gireceği öngörülürse; Kartepe ve civar ilçelerin ekonomisine ek bir 2 Milyar lira ekonomik değer eklenecektir. 

Eğer bu tesis 2020 yılında çalışmaya başlamış olsaydı; Türkiye net ithalatçı konumunda olduğu yassı çelik ürünlerinde, tükettiğinden fazlasını üretir bir konuma gelecekti ve ülkemizin konumu ithalatçılıktan ihracatçılığa geçmiş olacaktı.
Bu alandaki dış ticaret açığımız tamamen kapanmış olacaktı.


DÜNYA’DA 7. SIRADAYIZ

Türkiye dünyada yassı çelik üretiminde 7. sırada yer alıyor ve en yakın rekabet halinde olduğumuz Almanya’da da geçen yıldan bu yana süren yatırımlarla birlikte üretim artışı var.
Bu tesis faaliyete geçtiğinde Türkiye, Almanya ile olan rekabetinde ciddi bir adım atarak konumunu sağlamlaştırmış olacak.

Türkiye 2020 ve 2021 yıllarında çelik üretiminde ciddi bir büyüme ritmi yakalamış durumda, bu yatırımla yakalanan ritmin geçici olması riski azalmış olacak.
Daha önce 2018 ve 2019’da bu sektörde gerileme yaşayan Türkiye’nin, bu ve benzeri yatırımlara ihtiyacı var.

Türkiye rapordaki tüm veriler ışığında görülmektedir ki çelik sektöründe global bir oyuncu...

Üretimde, tüketimde, ithalatta ve ihracatta çelik türlerinde kiminde ithalatçı kiminde ihracatçı konumda yer alıyor. Sektörün dünya çapındaki listelerinin tümünde ilk 10’da yer alıyor. Bu noktadan Türkiye’nin geri dönmesi mümkün değildir.

Global oyuncu olan şirketlerimiz, yetişmiş personelimiz ve know-how’umuz var. Türkiye çelik sektörünün genelindeki başarısını; bu yatırımla en geride olduğu yassı çelik alanında da iddialı konuma getirecektir.

TÜRKİYE ÜRETTİĞİ ÇELİK ÜRÜNLERİNDE NET BİR İHRACATCI KONUMUNDA
 

Özellikle uzun çelik alanında Türkiye ciddi bir ihracatçı...
Ancak yassı çelik alanında bu durum tam tersi... Üstelik yassı çelik ürünleri otomotiv ve beyaz eşya gibi Türkiye’nin ihracatına çok büyük katkı yaparak cari açığı azaltan sektörlerin en temel girdilerinden birisi...

Türkiye bu yatırımla yassı çelik ithalatını neredeyse sıfır noktasına çekme kapasitesine sahip. Bu da demektir ki üretilen ve ihraç edilen her bir otomotiv ve beyaz eşya ürününün ülkemize yapacağı ekonomik katkı çok daha yüksek olacak.

İthalata bağlı üretimin sıkıntılarından Türkiye’nin temel alanlardan birisinde kurtulması söz konusu...

Bu yatırım sayesinde Türkiye yassı çelik alanında net ithalatçı olan konumunu, dengeli bir noktaya taşıyacak ve ihracatçı konuma gelme yolunda çok büyük bir adım atacaktır.

Türkiye rapordaki verilerde görülmektedir ki ilk 10 ihracat yaptığı ülke içerisinde 8 adet çevresel standartları çok yüksek ülkeye ürün satmaktadır.

BU TESİS BİR MİLLİ GÜVENLİK MESELESİDİR
AB üyesi ülkeler ve onlarla beraber ABD, İngiltere, Kanada ve İsrail sadece kendi ülkelerinde çevreye zararlı üretimi engellemekle kalmıyor; ülkesine ithal ettiği ürünlerin de çevreye en az oranda zarar verilen tesislerde üretilmesini bir şart olarak koyuyorlar.
Dolayısıyla yapılacak olan bu tesisin çelik sektörünün mevcut en ileri ve çevreci teknolojisiyle yapılması gerekmektedir.

Raporda görüldüğü üzere Türkiye’nin en önemli ihracat kalemlerinden olan otomotiv ve beyaz eşya sektörlerinin temel girdisi olan yassı çelik tedarikinde Türkiye’nin mal aldığı yerlerin yüzde 27’si Rusya ve Ukrayna’dır.
Sürmekte olan savaşın daha uzun yıllar devam etmesi olasılığı da görülmektedir.

Dolayısıyla bu yatırım Türkiye’nin ithalat- ihracat dengesini sağlamanın çok ötesinde; en önemli ihracat kalemlerimizin tedarik güvenliğini sağlama açısından da oldukça önemli bir konudur, ekonomik bir milli güvenlik meselesi olarak tanımlanabilir...

Yıldızlar Yatırım Holding tarafından Kartepe’de yapılacak olan demir çelik tesisinin ülke ekonomisi için ne kadar hayati olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Cemalettin Öztürk - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

84

Gölcüklü - Öyle gözüküyor ki Marmara bölgesi, özellikle Kocaeli ve Sakarya sanayinin kurulması için gözden çıkarılmış yerler. Sanayi tesisleri fabrikalar olmasın mı? Elbette olsun amma artık bu şehrin bu kadar fabrikayı da göçle artan nüfusunu da kaldıracak ne havası ne suyu ne toprağı ne yolu nede takati kaldı. Gitsinler Anadolu'da hiç fabrika olmayan iller, ilçeler var oralara kursunlar. Böylece göç etmeyi de önlemiş olurlar...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 05 Ağustos 22:32
82

Muhammet - 24 saatten az kaldı. Ben destekliyorum. Destekleyen herkesi de oraya bekliyorum. Muhalifler organize oldu biz dağınık kaldık. İş lazım AŞ lazım yeter

Yanıtla . 0Beğen . 4Beğenme 03 Ağustos 11:41
83

Cumhur Karakadılar - @Muhammet 82 nolu yoruma cevabı: Muhammet siz nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum fakat bence siz önce iş mi para mı yıksa doğmamış çocukların kanserli ve teşhisi konmamış hastalıklar ile doğmasımı yeraltı ve yerüstü sularımız mahvolacak yavaş yavaş hep kartepe hemde kocaeli ve Sakarya’da yaşaya en az 4 milyon insanın sağlığımı önemli sizce sabaha kadar düşün ve yarın oraya öyle gelin diyorum

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 03 Ağustos 22:55
81

Sektörden - Bu tesisin yeri Kartepe olamaz. Yazıyı yazan arkadaş ve Hakkı bey Dilovasın dakika tesisleri gezebilir. Fabrikaya hurda girişi bile sıkıntı.Yapılacak işte öyle aşırı katma değerli değil. %70-80 ithal hurda limanlardan taşınıp, eritilecek. Herkes elini vicdanına koymalı. Elbette yatırım olmalı ama şehirden uzak uygun yerlere.

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 01 Ağustos 22:42
79

41 - Hiç kimse sanayi yatırımına karşı değil.ancak yeri hususunda karşı olmalıyız.kartepe için yeşil, turizm ,doğa v.s diyoruz ama kalkıp çelik fabrikası yapılmamalı ,daha müsait yerler bulunabilir...

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 01 Ağustos 12:29
77

Fırfır - Acilen Kartepe'yi terk edip gitmek gerekiyor.Buralar yaşanmaz hale gelecek görünüşe göre.Dilovasına dönecek güzelim Kartepe.

Yanıtla . 10Beğen . 1Beğenme 01 Ağustos 06:43
76

Mancarlı Pide - Yorumlara bakın. Cehalet şov. Ne sanayi biliyorlar ne İhracat kriteri ne çevre.

Yanıtla . 2Beğen . 5Beğenme 01 Ağustos 00:39
73

Her Şey Sınıfsal - Atadan dededen arsası bahçesi olanlar yatırıma karşı çıkıyor. Turiste ili tabak yumurta satarken arkasında arsası bahçesi olmayan çocukları yevmiyeli işçi yapıyorlar. Otobüs hattı almış iki tarlayı müteahhide verip, işsiz topraksız çocukları şöför muavin yapıyorlar. Evlerini Araplara kiraya verip garibanların kadınlarını temizlikçi yapıyorlar. Her şey sınıfsaldır derken Marx tam olarak bunu anlatıyordu. Güvencesiz insanlar, toprağı olanların kölesi oluyor. Yatırım yapılır tesis çalışırsa sendikalı işleri olacak, güvenceleri olacak. Ucuza muavin şöför ırgat temizlikçi bulamayacaklar.

Yanıtla . 1Beğen . 8Beğenme 31 Temmuz 23:04
78

Gercek Yerli - @Her Şey Sınıfsal 73 nolu yoruma cevabı: boş konusma heryr fabrika dolu bu sehirde, uzaydami yasiyorsun,

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 01 Ağustos 07:43
74

Mahir - @Her Şey Sınıfsal 73 nolu yoruma cevabı: Aynen öyle. Bizim sözde solcular da karşı çıkıyor çünkü hepsinin bu düzenden bir geliri var. İstiyorlar ki buradaki köylüler günü birlik kendi yevmiyeli işlerinde ırgatlık etsinler. İtiraz edenlere bakın. Ya belediyelerin sustalı maymunu olmuş muhtarlar. Siyasetin lütfuyla birilerini işe yerleştirip onların üzerinden kendi rantiyelerini yürütenler. Ya otobüs hattı ya restoran Sahibi eşraf takımı. Ne sanayi üretimi ne ticari ekonomik döngüde mesnetli bir üretim değeri yaratmayan küçük burjuvalar. Yatırımlar oldukça İnsanlar öyle ya da böyle sendikası olan, güvencesi olan iş sağlığı standartları uygulanan işlerde çalışacaklar. Sosyalist bir devrim için işçi sınıfının gelişmesine ihtiyaç var ama bu küçük lümpen burjuvacıklar insanların üretimleriyle hayatta kalmasından korkuyorlar. Atölyeden fabrikadan üretim tezgahından korkuyorlar, elleri ayakları titriyor insanlar üreterek ayakta kalır diye. Ben bir sosyalist olarak her türkü fabrikanın yapılmasını ve işçi kesiminin gelişmesini arzu ediyorum. Taşra burjuvalarının elinde oyuncak olmuş topraksız mirassız aşiretiz yani kimsesiz garibanlar olarak çlür giderler. Tarikatların nepotizmin pençesine düşerler.

Yanıtla . 0Beğen . 4Beğenme 01 Ağustos 00:36
72

Yeşilçam - Bu fabrikaya karşıyız başka yere yapılsın mesela sakarya kocaali gibi bilecik gibi yere yapılsın. Kartepe bir fabrika daha yapılırsa ölür

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 31 Temmuz 22:40
75

Suadiye41 - @Yeşilçam 72 nolu yoruma cevabı: Git lastik fabrikalarının önünde eylem yap o zaman

Yanıtla . 0Beğen . 4Beğenme 01 Ağustos 00:37
69

Bu Millete Müstehak - Parasını faize koyup yatan işadamları lazım bu millete. Ya da arsa alıp hop imar değiştirip gökdelen diken lazım. Araplara lüks villa satan lazım. Üretim istihdam falan bu millete lazım değil. Yorumlara bakıyorum da herkes ezberlememiş papağan gibi üç tane şeyi konuşuyor. Araplara hizmetçi olmayı ne de sevmişsiniz. Yatırım üretim istihdam diyen insanları linç edin siz. 20 sene sonra hepiniz müstemleke milleti olursunuz. Eğitim şart diyoruz neden. İşte bu köylü cehaleti ortadan kalksın diye.

Yanıtla . 1Beğen . 7Beğenme 31 Temmuz 22:37
70

Bu millete müstehak - @Brecht 64 nolu yoruma cevabı: İş adamına niye kızıyorsun. Devleti yönetmene kız

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 22:38
63

memo - hava kalite raporunu televizyondan izlerseniz kocaeli hakkında bilgi verilmiyor, sadece iyi olmadığına dair hafif bilgi veriliyor, neden acaba? kocaeli sanayiye doymadı mı? bu şehirde yaşayanların temiz hava solumaya hakkı yok mu? bu şehir sahipsiz değildir, büyükşehir belediye başkanımiz Sayın Tahir Büyükakın, lütfen şehrimize sahip çıkalım.

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 31 Temmuz 22:07
60

Arslanbey Li Kadir - Diliskelesi ve Dilovası'na gözünüzün önünüze alın bir tane orada sağlam insan kalmadı Bilmem anlatabildim mi Son dönemlerde dilovasını diliskelesini oradan kaldırmanın planları yapılıyor bunu hiç kimse bilmiyor değil mi ona göre Herkes ince eleyip sık dokusun buranın yapılışı hiç aklınız mantığı sığıyor mu koskocaman Kartepe Turizm Biz ne diyorsunuz ki teleferik yapılacak Turizm hareketlenecek E peki Demir Çelik yapıldığı zaman orada bu kadar yaşayacağını tahmin edebiliyor Ee Mustafa kocaman bu kadar insanın iş imkanı sağlanacak ama insanın sağlığı azalacak Bilmem anlatabildim mi Sayın başkanım sonra çok ararız Kartepe o güzelim yeşillik alanları örnek söyleyeyim sana Tezcan Galvaniz kurulduğundan beri bağ Bahçeden bir tane doğru dürüst verim alamadık Ben bir aslanbeyli kardeşiniz olarak bunun neresinden dönerseniz kardır önce sağlık Paran olsa ne olur sağlık olmazsa

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 31 Temmuz 21:08
71

Nuri Can - @Arslanbey Li Kadir 60 nolu yoruma cevabı: Arslanbey OSB iki kat büyütüyor oraya da gidip itiraz etsin o zaman muhtarlar ama yemez tabi

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 31 Temmuz 22:39
58

Kurnazlar Toplanmış - Cumhur Karakadılar yine başlamış goygoya. Uzunbey muhtarı ve muhtarlar başkanı da. Eeee tabi fabrika açılırsa millet iş bulur, cumhur ucuza sigortasız yevmiyeli şöför bulamaz, muhtarlar Belediyeden birilerini aracı edip birilerini işe koyup siyaset yapamaz. Turizm dedikleri de üç tane kahvaltı tabağını Araplara satmak. Ona da ucuz işsiz adam lazım ki yevmiyeli garson yapılsın. Ey Kartepe halkı uyan, bu siyaset ağalarının oyununa gelme. Fabrika demek üretim emek istihdam demektir. Kendi ayaklarının üzerinde durarak yaşamak demektir. Aynı muhtarlar iktidara yakın şirket çed bile yapılmadan asfalt fabrikası kuruluyor ona gıkkkkk demiyorlar. Benim anladığım şu; bu aile birilerinin taleplerini yerine getirmemiş. Devletimiz uyanıktır yatırımcıya iş insanına sahip çıkar. Köylü kurnazlarına geçit yok.

Yanıtla . 1Beğen . 14Beğenme 31 Temmuz 19:03
57

Tahsin Polat - Böyle fabrika yapılırsa mezarcılar sektörü çok gelişir. Çünkü kimse 50 yaşı göremez. Eee. Bu kadar mezar sektör olur hatta mezarcılık fuarı bile açılır. Neyle karşılacağınızı görmek için karabük e gidin bakın. Canlısı orada.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 18:45
55

Kamuoyu - İthal edilen çelik başka bunların üreteceği çelik bambaşka.. 1 kg bile ithalat azalmayacak..çünkü ithal edilen vasıflı çelik . Bu fabrika vasıfsız çelik üretecek kamuoyunu doğru bilgilendirmek gerekiyor

Yanıtla . 15Beğen . 2Beğenme 31 Temmuz 18:40
65

Zekeriya Mert - @Kamuoyu 55 nolu yoruma cevabı: Sen raporu okumamışsın herhalde. Okuma yazman varsa aç oku

Yanıtla . 0Beğen . 6Beğenme 31 Temmuz 22:10
54

Hacı - Yıldız fabrikası çevre konusunda çok hassastır inanmayan gece aslanbey e gelsin baca seyretsin baksın duruma sonra da bu adam bir de demie çelik fab yaparsa ne olur diye düşünsün.

Yanıtla . 19Beğen . 2Beğenme 31 Temmuz 18:39
52

Yanlış Bilgi - Bu yazıda çok aşırı sayıda yanlış bilgi var. Bir çelik tuccarina sorsaydiniz keşke..Türkiye'nin sıcak haddede açığı yok fazlası var. Hatta bazı fabrikalar hadde tesislerini çalıştırmıyor..Türkiye bizde üretimi olmayan yüksek kaliteli kaplamalı soğuk sac ithal ediyor. Bu tesis ise en düşük kaliteli en ucuz sıcak saç üretimi yapacak.. sadece birilerinin cebi çevre katliamı ve düşük ücretler sayesinde biraz para görecek.. Türkiye'ye herhangi bir katkısı olmayacak bu cins tesis Türkiye'de çok fazla sayıda var

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 31 Temmuz 18:36
66

Zekeriya Mert - @Yanlış Bilgi 52 nolu yoruma cevabı: Söz konusu raporu okudunuz mu? Yassı Çelik üretimi yapılacak Türkiye bu alanda net ithalatçı durumda. Hurdayı eritip geri dönüşümle yassı üretecek. Sizin dediğiniz tesislerin hepsi uzun Çelik üretimi yapıyor.

Yanıtla . 0Beğen . 7Beğenme 31 Temmuz 22:12
48

Smt - iş verelim derler istemezük dersiniz sonrada çocuğum okudu üni.mezunu işsiz dersiniz faprika yapılır biteraraya torpil koyar işe alın dersiniz siz yokmusunuz siiz !!! Ben bu adamların yerinde olsam işe eleman alırken akrabalarından bu işe geçmişteitiraz etmiş olan varmı araştırır öyle alırım.Adamın yedi ceddi yese parasını bitiremez 80 yaşında hala çocuklarının torunlarının rahat etsin derdinde değil 1 kişiye daha ekmek verebilirmiyim derdinde yok para kazanacakmışda miş müş.Allah bunlar gibi işini büyütene versin malı mülkü faizepara yatırımda yiyene değil.

Yanıtla . 2Beğen . 17Beğenme 31 Temmuz 18:10
46

Hikmetiye Cemal - Halkın katılımı toplantılarının yapılma sebebi şirket yetkilileri gelir halkın sorularını cevaplar çekincelerini giderir. Burada yorumlarda görüyoruz ki herkes baştan kulaktan dolma bilgilerle peşin hüküm vermişler. Oraya mimarı mühendisi odaları falan gelecek dinlemeye. Bırakın kararı uzman insanlar versin. Yararlıysa yapılsın. Ne bu düşmanlık. Sanki Bodrum Antalya olmuşuz da turizm diyorsunuz. Üç tane Arap mıhlama yiyecek bizim çocuklar da onlara yevmiyeli garsonluk edecek diye iş adamlarına bu saldırılar ayıp ayıp.

Yanıtla . 3Beğen . 13Beğenme 31 Temmuz 17:19
43

Nihan Kalpak - Ben bu yatırımı sonuna kadar destekliyorum. Devletin çevre kriterleri var. Fabrika yapan buna illa uymak zorunda. Uymazsa cezayı devlet keser, kesmezse de burada suçlu devlettir. Bir sürü gencimize iş kapısı olacak büyük bir fabrika. Bıktık çocukların motor tepesinde kurye olmasından. Bütün anneler kalbimiz ağzımızdayız. Maaşı iyi imkanı iyi geleceği sağlam bir iş olur çocuklara okumuşuna da okumamışına da. İnşallah tez zamanda çalışır

Yanıtla . 5Beğen . 15Beğenme 31 Temmuz 17:07
67

Mustafa Muhammet - @Nihan Kalpak 43 nolu yoruma cevabı: Ezbere konuşuyorsun. Bu fabrikanın olacağı yerin sağı solu her yer zaten fabrika. Lastik fabrikalarında kaç akraban çalışıyor da sesin çıkmıyor. Senin turizm işi dediklerinin hepsinde yevmiyeli günde 12 saat it gibi koşturuyor çocuklar üç tane arsa sahibi adam oraya barakadan kahvaltıcı yaptı diye. Geçin bu işleri sen hangi mıhlamacının sahibisin, kaç tane Arap kıstırıp arsa kakaladın onu anlat bakalım

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 22:14
51

Altın Yumurtlayan Tavu - @Nihan Kalpak 43 nolu yoruma cevabı: 1 istihdam gelecekse 10 tane gidecek yol boyunca çalışan lokantalar kahvalticilardan bir hayır bekleme.. emlak sektörü, turizm sektörü ölecek, tarım hayvancılık bitecek, yani istihdam olarak bir artısı yok.. Kartepe şu an zaten tarımdan turizmden iyi kazaniyor. V

Araplar dünyanın bir ucundan gelip para saçıyor. Altın yumurtlayan tavuğu kesecekler

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 18:31
42

Dunga - Yazık bu şehre Dünyanın dört bir tarafından toplanan nerden geldiği belli olmayan milyonlarca Ton hurda demirin eritilecegi fabrika insanlarin oturduğu evlerine 500 metre bile yok.Bu fabrika şehir merkezine 5- 6km bu tür tesisler çevresel olarak entehlikeli tesis olduğunu bütün Dünya biliyor.Eğer bu fabrika kurulursa bütün İzmiti zehirlemeye yeterde artar bile.

Yanıtla . 18Beğen . 2Beğenme 31 Temmuz 17:04
59

Lastik Kadar Kötü Mü - @Dunga 42 nolu yoruma cevabı: Lastik fabrikaları şehrin göbeğinde. Arslanbey OSB Kartepe’nin göbeğinde. Brisa öyle. Pirelli öyle. Onlara Gul diyen yok. Elektrikle hurdayı sıvı yapıp şekil verecek bu Çelik tesisi son derece çevreci. Kömür yok bir şey yok. Petrol yakıp lastik yapanlara kör olmuşsunuz yatırım yapacak adama hurraaaa hücum. Var bir bit yeniği ya neyse

Yanıtla . 0Beğen . 12Beğenme 31 Temmuz 19:05
40

Sdddttttt - Bu yapılacak tesisis ülke ekonomisine kazanç sağlayacak insanlara iş kapısı açılacak kesinlikle yapılması lazım böyle bir yatırımda çevreye zarar vereceklerinide sanmıyor ülkemizin çalışması ve üretmesi lazım bu adam istesin istediği ülkede böyle bir tesis kurar destek çıkmak lazım sonuç itibar ile ülke ekonomisine katkı sağlıyor insanlar iş imkanı oluyor .

Yanıtla . 2Beğen . 17Beğenme 31 Temmuz 16:54
68

Alperen - @Sdddttttt 40 nolu yoruma cevabı: Sen de Arapların yanına gidersin Bedevi hayranı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 22:18
53

Toplam - @Sdddttttt 40 nolu yoruma cevabı: 1 iş gelirse kartepeden 2 iş gidecek bölgede lokantalar oteller çiftlikler kapanacak.. Arap turistler artık gelmeyecek

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 31 Temmuz 18:37
38

Ralli - Gençler itiraza gerek yok. Adam lar bakanlık işi bitirdi bile. Prajobile hazır. Slogan belli kartepe kazanacak karteliler işe alınacak demiş adam şimdiden hayırlı olsun. Nep fazıldaki sohbet tiyatro

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 31 Temmuz 16:25
36

İbrahim kahraman - Şehrimiz doğal güzellikleri ile her geçen gün türizm potansiyelini geliştirip artırmakta....çevreye zarar verecek, doğal yapıyı bozacak yatırımlardan kaçınmak ve bunun yerine temiz sanayi dalımdan turizm önceliğini unutmamak lazım...konunun bu yönü ihmal edilmemeli...

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 31 Temmuz 15:13
31

Fatih Mısırlı - Bütün kartrpeliler kardeşlerim bu fabrikanın çed toplantısı 4 ağustosta necip fazıl kısakürek kültür merkezinde olacak Allah rızası için gelin destek olun bizim canımız sağlığımız bir fabrikatörün parasından daha az değerli değil yeter fabrikalarıyla geceleri kartepeyi cehenneme çevirdiler nefes alınmıyor nefes yeter gitsin başka yere yapsın fabrikacığını yeter bir tane adam bu memleketin kaderi ile oynayamaz bu fabrika yapılırsa kartepe turizmi biter kimse demir tozu ve demir dumanının içinde tatile gelmez maşuküye sapanca kartepe izmit biter yeni mezar alanları açarsınız bol bol ve hep genç yaşta kanserden gitti rahmetli. İbareli mermer yapan. mezarcılara mermercilere gün doğar bu fabrika yapılırsa kartepe belediyesi şimdiden mezarcılar organize sanayi bölgesi ya da mezarcılar çarşısı açsın

Yanıtla . 21Beğen . 2Beğenme 31 Temmuz 13:44
30

Zam Zam Zam - Bunların işi gücü servet katlamak Doğa işçi umurlarinda değil

Yanıtla . 16Beğen . 3Beğenme 31 Temmuz 13:24
29

Izmitli41 - Kocaeli, Türkiye'nin en büyük sanayi şehri. Buranın yerlisi olarak söylüyorum ki bu fabrika yapılmalı. Hem istihdam hem de ülke ekonomisi için bu gerekli.

Yanıtla . 7Beğen . 26Beğenme 31 Temmuz 13:00
80

Paşalı - @Izmitli41 29 nolu yoruma cevabı: Ben de 700 yıllık yerlisiyim! Bekirdere'li yim! Yeter artık bu il' de karadeniz,erzurum, gümüşhane,kars, ağrı vs. mikromilliyetciliğinden bıktım. Ahlaksız, Türk düşmanı, özkaynaklarımız olan hava,su, çevremize ortak çıkan,beka sorunu olan arap,afgan vs.görmekten de kusuyorum artık! Sebep olanları ........................!

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 01 Ağustos 13:44
62

Gercek Yerli - @Izmitli41 29 nolu yoruma cevabı: 46 yillik yerl8siyim, nekadar cok fabrika olirsa okadar cok göç oluyor, issizlik artiyor kalitesiz cahil insan artiyor, bakin dilovasina, binlerce fabrika var, ama turkiyenin en geri kalmis bölgesi, izmitte öyle olmasin, fabrikalara artik dur demenin vakti geldi, göç veren illere yapilsin.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 22:05
44

Arda - @Izmitli41 29 nolu yoruma cevabı: Ben de 35 senelik yerlisiyim ben de yapılsın diyorum.

Yanıtla . 1Beğen . 11Beğenme 31 Temmuz 17:08
35

4.kusakizmitli - @Izmitli41 29 nolu yoruma cevabı: Yerlisi olsan boyle soylemezsin

Yanıtla . 13Beğen . 3Beğenme 31 Temmuz 14:57
25

Ozan - Baslıktaki yaratacak kelimesi cok cirkin olmus yaratmak sadeceAllah a mahsustur iş istihdam sagliyacak

Yanıtla . 15Beğen . 2Beğenme 31 Temmuz 11:17
24

Kartepeli - Demir çelik fabrikasını buraya yapılmasına kesinlikle karşıyız Parti gözetmeksizin Halk istemiyor Belediye istemiyor Milletvekilleri istemiyor Hangi güç istiyor

Yanıtla . 29Beğen . 3Beğenme 31 Temmuz 11:17
50

Dbs - @Kartepeli 24 nolu yoruma cevabı: RTE öyle mi dedi sana

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 18:24
45

Nusretiye53 - @Kartepeli 24 nolu yoruma cevabı: CUMHURBAŞKANIMIZ bizzat istiyor. İlk seferde karşı çıkan tüm yerel siyasetçilere nasıl kızdığını da okuduk duyduk. Yerel siyasetçiler 3-5 oy için böyle çıkışlar yapabilir ama devlet yöneten adam önce ülkesini düşünür.

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 31 Temmuz 17:12
41

?!?!?! - @Kartepeli 24 nolu yoruma cevabı: Halk istemiyor haklısın da, vekilleri karıştırma! Birilerinin vekilleri duruma el koymuştur eminim (!).

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 16:57
23

Demirci - ne yazmışın abi sen oraya demir çelik ve çevreye zarar vermicek..buna gülünmez bile bilmiyon bari yanlış yazma..sadece 1 örnek vereyim sana:ates yanar..neyle oksijen atığı nedir karbondioksit..

Yanıtla . 20Beğen . 2Beğenme 31 Temmuz 11:13
34

Murat - @Demirci 23 nolu yoruma cevabı: Güzel örnekte keşke biraz daha bilgin olsa hurdayı eritmek icin ateş yakılmaz elektro manyetik indüksiyon ocağı duydun mu hiç? Duymadın muhtemelen eritme elektrikle yapılıyor. Neyse hurdanın getirilişi, yarattığı pislik, tır trafiği bunlar bile başlı başına bir tehlike kesinlikle bu dökümhane Kartepeye yapılmamalı

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 14:39
19

Orhan - Alooooo Kartepe Chp ilçe başkanı,yönetimi, ordamısınız,her şeye atlayan Chpli Muhtar ses verin ses sonra bu insanlar bize niye oy vermiyor vermezler sinerseniz kimden niye çekiniyorsunuz

Yanıtla . 17Beğen . 2Beğenme 31 Temmuz 10:37
13

Burakm41 - Para için doğayı katletmenize bu şehir izin vermemeli eğer bu fabrika buraya kurulur ise Tahir Büyükakına asla oy vermem Kartepe İzmit ayağa kalkın izin vermeyelim lütfen

Yanıtla . 19Beğen . 6Beğenme 31 Temmuz 10:08
61

Sun - @Burakm41 13 nolu yoruma cevabı: Dilovasına gitsin millet çamaşır asamıyor

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 22:00
28

Maşukiyeli - @Burakm41 13 nolu yoruma cevabı: Cemil Atmaca, sen de bu yazdıklarına inanıyorsun ya.....ne demeli bilemiyorum!

Nerede yaşıyorsun sen? Hiç demir çelik tesislerinin yer aldığı bölgelere gittin mi, oradaki çevresel etkileri gördün mü? İşte cahillik bu gerçekte. Bld Başkanı kazansa ne olur kazanmasa ne olur! Önemli olan yaşam kalitesi, hani bir türlü yakalayamadığımız.

Bir de 10 bin kişilik istihdam. Yalanına kurban. Bu haberle kesin bir 100 bin kişi gelir artık nefes alamadığımız, güvenliğimizin dibe vurduğu şehrimize. Köylerimizi de bitireceksiniz ya, hayırlı uğurlu olsun birilerine.

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 13:00
27

Cemil Atmaca - @Burakm41 13 nolu yoruma cevabı: Tahir başkan sen oyunu versen de vermesen de seçimi rahat kazanır. Ayrıca yapılacak fabrika çevre dostu olarak yapılacak. Ortalığı cahilce fikirlerinizle karıştırmayın. Bu faberika yapıldığında Karteye, kocaeli ve Türkiye kazanacak. Her ley güzel olacak.

Yanıtla . 0Beğen . 15Beğenme 31 Temmuz 12:38
11

50 Bin - Tarımı turizmi öldürünce bizim evlerimizin etrafını yaşanmaz hale getirince 50 bin kişi de işsiz kalacak...buna hazır miyiz

Yanıtla . 19Beğen . 6Beğenme 31 Temmuz 09:19
10

Izmitli - Kardesim eski teknoloji bakani Fikri Isik bile boyle bir tesisin iklim ozelliklerini bile degistirebilcegini soyledi. Tanitim yapmayi birakin. Bu bolgeyi de artik Dilovasina cevirme noktasina getirecekler. Sanirim bu yaziyla anliyorum ki artik bu projede siyasi destegi de almis ve siz de boyle bir yazi yaziyorsunuz. Yazik

. Kardesim Turkiye de baska bir bolge mi kalmadi. Gidin yatirminizi farkli bir bolgeyw yapin. Bu sehir yeteri kadar goc aldi ve cevre kirliligini tasidi. Bu tesis bu bolgede olursa artik kesin AKP'ye oy vermeyecegim. Ben sanayiciye guvenmiyorum. Yildiz Entegrenin cevre kirliligi konusundaki sicili ortada. Kisinin aynasidir gecmiste yaptiklari.Yeeeter artik bu bolge doydu artik. Baska kapiya

Yanıtla . 29Beğen . 2Beğenme 31 Temmuz 08:55
37

Izmitli - @Izmitli 10 nolu yoruma cevabı: Konuyu dagitma. Mevzu be degil simdi bencil olmayan arkadas

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 31 Temmuz 15:26
12

Kerim - @Izmitli 10 nolu yoruma cevabı: Başka bölge de bizim gibi değil mi? Orada yaşayan insan değil mi? Bencilce düşünüyorsun izmitli

Yanıtla . 5Beğen . 8Beğenme 31 Temmuz 09:21
09

Kartepeli - Cevresel zararlari yuzunden, AKP li belediyelerin bile karsi ciktigi fabrika insaatini ,BEKA meselesi olarak yazmissiniz.Vallahi helal olsun...

Yanıtla . 20Beğen . 3Beğenme 31 Temmuz 08:39
20

Arslanbeyli Murat - @Kartepeli 09 nolu yoruma cevabı: Valla öyle değil o İşler. Tahir Başkan çekincelerimiz ortadan kalkarsa yapılabilir dedi. Bakanlık yeniden ÇED yaptığına göre demek ki Tahir ve Mustafa Başkanlar ikna olmuşlar.

Yanıtla . 1Beğen . 5Beğenme 31 Temmuz 10:43
08

Osman Çalık - Geç bu işleri sen gel kartepe aslanbeyde bir gece misafir ol da yıldız fabrikasının havaya verdiği dumanı kirliliği içine çek sonra bu yazıyı yaz. Büyük vebal alırsın. Değmez. Bak bu fabrika yapılırsa kocaeli izmit deriince başiskele kartepe BİTER!

Yanıtla . 24Beğen . 3Beğenme 31 Temmuz 07:44
49

Bilen Biri - @Osman Çalık 08 nolu yoruma cevabı: Yıldız enteğre dumanmı veriyor :) Yıldızın havaya saldığı o beyaz olan şey su buharı hani gelen ağaçların içinden nem alınmasa kapı parke vs. olmuyor ya :) işte kurutmada ağacın içindeki nem alınıyor öyle üretim yapılabiliyor zarar değilde yara desek daha mantıklı sanki.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 31 Temmuz 18:19
17

Sergen Zengin - @Osman Çalık 08 nolu yoruma cevabı: Sen de git Arslanbey OSB kapasite artırıyor orada eylem yap o zaman. Burası Arslanbey kaç km mesafe. Gücünüz oradakilere yetmiyor mu

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 31 Temmuz 10:18
07

İzmitli - Bedavaya calistircak adam ariyolar milleti zehirlicekler paranin ne onemi kaliyo

Yanıtla . 21Beğen . 4Beğenme 31 Temmuz 07:37
06

Uzunbeyli - Tamam fabrikaya karşı değiliz de neden kartepe kardeşim. Biraz da bursaya bilecik e sakaryaya yapılsın kartepe geceleri zehir oldu artık nefes alınmıyor ha ille bu fabrika yapılırsa yanına bir de kanser hastanesi birlikte yapılsın

Yanıtla . 26Beğen . 3Beğenme 31 Temmuz 07:14
05

Kartepeli - İşte bizim basınımız bu hep zengine hizmet! Arkadaşlar bu yapılması düşünülen fabrikanın yarısı kadarı karabüktedir karabük demir çelik fabrikası yüzünden karabükte 50 yaşını akciğer kanseri olmadan gören sayısı çok az. Brn gittim gerçekten Allah yardımcıları olsun demir çelik fabrikasının tozu dumanı hiçbir şeye benzemiyor. Bu fabrika yapılırsa sadece kartepe değil izmit de biter dilovasından beter olur. Zatrn kartepede geceleri nefes alınmıyor. Şimdi biri para kazanacak ama koskoca izmit kartepe derince maşukiye başiskele kanser olacak

Yanıtla . 27Beğen . 2Beğenme 31 Temmuz 06:35
21

Kartepe41 - @Kartepeli 05 nolu yoruma cevabı: Kesinlikle katılıyorum., Karabük’e gidip halini görünüz. Cemalettin Bey, bu nasıl bir yazıdır. Dün geceden beri hayretler içindeyim.

Yanıtla . 17Beğen . 1Beğenme 31 Temmuz 10:49
14

Mustafa İbrahim - @Kartepeli 05 nolu yoruma cevabı: Karabük’te kömürle Çelik üretiliyor burada elektrikle üretilecek. Bilip bilmeden konuşup çamur atıyorsunuz

Yanıtla . 1Beğen . 9Beğenme 31 Temmuz 10:15
04

İzmitli - Gitsinler başka bir şehire yapsınlar kardeşim... Kocaeli için yeterli sanayi... Kartepe gibi bir yere o proje ye devlet onay versin 20 senedir ak partiye oy vermiş biri olarak söylüyorum bir daha oy vermem... Türkiye nin kahrını kocaeli mi çekicek.. Devlet yatırıma gelince kocaeli için bütçe yok demesini biliyor... Gitsinler İstanbula yapsınlar bakalım Tayyip Erdoğan onay verecek mi

Yanıtla . 19Beğen . 4Beğenme 31 Temmuz 03:18
32

İzmitli - @İzmitli 04 nolu yoruma cevabı: Yemin ederim ben tüm seçimlerde reise oy verdim... Kocaeli ye artık ağır sanayi yapılmamalı illa yapılacaksa çevre kirliliği olmayan teknoloji fabrikası olur... Bir de bütçe yok diye körfez kartepe metro projesi iptal edildi ben buna karşıyım işte.... Kocaeli türkiye'ye bakıyor ama yatırım da bütçe yok deniliyor....

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 31 Temmuz 13:46
26

Paşalı - @İzmitli 04 nolu yoruma cevabı: Bu işin a partisi,b partisi yok! Oralar bir daha geri gelmeyecek,para yenmiyor! Adam lojistik açıdan maliyeti düşürmek için siyasetteki dayılarıyla film çeviriyor. KARTEPE'li,İzmitli hatta Sakarya'lı bu zokayı tutarsan bir daha çıkmaz!

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 11:30
18

Başiskele - @İzmitli 04 nolu yoruma cevabı: Sen gerçekten Erdoğan sevdalısı olsan yatırıma istihdama üretime karşı çıkmazsın hele ki tüm dış güçler hep birlikte ekonomik saldırı altında bizi teslim almaya çalışırken. AK Partili kılığına girmiş CHP’lisin aklınca algı yapıyorsun.

Yanıtla . 4Beğen . 14Beğenme 31 Temmuz 10:20
03

Dbs - Öldürmeyip süründüreceği 40 kişi.burada kullanılacak suyu denizden almayacağına göre devasa boyutta tatlı su tüketimi olacak, sıcak hadde tesisleri hep deniz kenarında neden bu denizden 10 km içeride

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 31 Temmuz 03:15
56

Su Hayattır - @Dbs 03 nolu yoruma cevabı: Bütün fabrikalar demeyelim,bir çok fabrikada gizli artezyen kuyuları var.üşenmezsen git bak bakalım ÇED toplantısına suyu nereden karşılayacakmış.soğutma kuleleri olan bacasından yoğun duman (su buharı)çıkan fabrikalar denetlenmeli ama öyle haberli uzaktan değil sarnıçlara giren borular takip edilmeli

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 31 Temmuz 18:43
15

İbrahim Güler - @Dbs 03 nolu yoruma cevabı: Kocaeli’de bütün fabrikalar İSU’dan gri su alarak çalışıyor. Fabrikaya Tatlı su alınması zaten yasak.

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 31 Temmuz 10:16
02

Tarık Yüce - Kirlettiğiniz Kartepemizde zehirlediğiniz çocuklarımızın ahı tutacak sizde nefes almakta zorluk çekerek son nefesinizi vereceksiniz. Sayın valim milletvekillerim belediye başkanım sunta tozundan nefes alamıyoruz bu işe el attın bu adamları engelleyin bunların hasta ettiği insanlardan siz mesulsunuz rabbim size de hesap soracak unutmayın

Yanıtla . 17Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 01:29
01

Sahibine - ))))

İki Tilki bir kış mevsiminde mağarada mahsur kalıyor,

Kar,tipi ve fırtına günlerce sürüyor,bir türlü dışarıya çıkamıyorlar.

Artık açlıktan ne yapacaklarını bilemez haldedirler.

Biri diğer arkadaşına sesleniyor.

Yaa Tilki kardeş şimdi bir tavuk olsa yermisin..

Arkadaşı cevap veriyor.

Güldürüyorsun beni.

Cemalettin bey sizde beni güldürüyorsunuz.

Mademki çevreye hiç bir zararı yoksa.

Memlekette onca kırsal kesim yerler bittide,

Şehrimizin en verimli topraklarına,

HADDANE KURULMASINI SAVUNUYORSUNUZ.

Yanıtla . 21Beğen . 2Beğenme 31 Temmuz 00:22
39

Sahibine - @Sahibine 01 nolu yoruma cevabı: Bana cevap yazan arkadaşlar

Coğrafyanız varsa,

İzmit ovası nerededir.

Yapılmak istenen fabrika İzmit ovası dahilindedir.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 31 Temmuz 16:26
22

Kocaeli - @Sahibine 01 nolu yoruma cevabı: Açma ozaman imara tarım arazisini

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 31 Temmuz 11:06
16

Ahmet Serin - @Sahibine 01 nolu yoruma cevabı: Kardeş oranın nesi verimli toprak. Bir yanı otoban bir yanı habaş fabrikası. Az ilerisi lastik fabrikaları. Arazi zaten belediyenin imar planında da sanayi alanı.

Yanıtla . 3Beğen . 7Beğenme 31 Temmuz 10:17

YATILI TEMİZLİK ELEMANI ARANIYOR

Yahyakaptan'da ki halı sahada çalışacak YATILI BAY TEMİZLİK ELEMANI aranıyor. Tel: 0 532 234 95 40 - 0262 311 49 66

2 ERKEK PLASTİK KIRMA MAKİNE OPERATÖRÜ ARANIYOR

ATİSAN AMBALAJ Kocaeli Başiskele de bulunan geri dönüşüm firmamızda çalıştırılmak üzere 2 ERKEK PLASTİK KIRMA MAKİNE OPERATÖRÜ alımı yapılacaktır....

ELEMANLAR ARANIYOR

MYK Belgesine sahip şirketimiz bünyesinde fabrika ortamında çalışabilecek ARGON KAYNAKÇILARI, HAVALANDIRMA İMALAT VE MONTAJ USTALARI, END.BORUCU ar...

SERVİS ŞOFÖRÜ ARANIYOR

İzmit merkez bölgesinden, Gebze bölgesine çalışacak SERVİS ŞOFÖRÜ aranıyor.Tel: 0531 910 44 89

EYİ KAROSER ELEMANLAR ARIYOR

KAROSER işinde çalışacak İMALAT USTALARI VE YARDIMCILARI, KAYNAKÇI ve DEMİR DOĞRAMA USTALARI alınacaktır. Dolgun Maaş+Yol+Yemek+SGK EYİ KAROSER A...

RÜKSAN MAKİNA, GAZALTI KAYNAKÇISI VE PUNTA KAYNAKÇISI ARIYOR

Kartepe’de bulunan RÜKSAN MAKİNA bünyesinde çalışacak GAZALTI KAYNAKÇISI VE PUNTA KAYNAKÇISI aranmaktadır. İletişim: Gürbüz Altun Tel: 0533 689 55...

ROMANO RESTAURANT AŞÇI VE AŞÇI YARDIMCISI ARIYOR

ROMANO RESTAURANT Yetiştirilmek üzere AŞÇI ve AŞÇI YARDIMCISI alınacaktır. Tel: 0533 229 33 25

GECE VE GÜNDÜZ BEKÇİSİ ARANIYOR

İzmit Alikahya'da bulunan Jasmine Country sitesinde GECE BEKÇİSİ olarak *Gündüz, gece vardiyalı olarak çalışabilecek *Sitedeki ufak tefek işleri yap...

FIRINDA ÇALIŞACAK ELEMANLAR ARANIYOR

Aşağı Yuvacık'ta bulunan fırınımızda çalışmak üzere, tercihen Başiskele Yuvacık ve yakın çevresinde ikamet eden. *HAMURKAR, *TECRÜBELİ FIRIN ŞOFÖ...

TECRÜBELİ ŞOFÖR ARANIYOR

Başiskele' de İnşaat malzemeleri satan firmamıza, damper kasa arac kullanımında TECRÜBELİ ŞOFÖR aramaktayız. TEL: 0534 041 41 41