MÜSLÜMAN ZULME VE ZALİME RIZA GÖSTEREMEZ

Âlimlerimiz zulmü üç kısım halinde incelemişler. Birincisi; Yüce Allah’a şirk (ortak) koşmak ve emirlerini inkâr etmektir. Yüce Allah (CC) şöyle buyurmuştur; [Hani Lokman oğluna öğüt vererek, şöyle demişti: “Yavrum, Allah’a ortak koşma. Çünkü şirk çok büyük bir zulümdür!”] (Lokman 13)

İkincisi; Zulme meyletmek, zalime rıza göstermektir. Temel insan haklarından olan mal, can, akıl, nesil ve ilim emniyetine güç kullanarak müdahale etmek, yalan ve iftiralarda fitne çıkarmak. “Sakın zulmedenlere meyletmeyin, yoksa size de ateş dokunur. Allah’tan başka sahibiniz de yok, sonra kurutulamazsınız!” ( Hud 113) Hadisi şeriflerde şöyle buyrulmaktadır; “ Zulümden sakınınız, zira zulüm kıyamet gününde sahibini saran zifiri karanlık olacaktır.” (Buharı)

Üçüncüsü; İnsanın kendi kendine zulmetmesidir. Yüce Allah’a kul olacağına, kendi iradesiyle zalimlere boyun eğerek köleleşmeyi kabul etmektir. “ İşte bu, sizin kendi ellerinizle ortaya koyduğunuz yüzündendir! Yoksa Allah, kullarına karşı asla zulmeden değildir” (Enfal 51) “Şüphesiz ki Allah, insanlara zerre kadar zulmetmez, ama insanlar kendilerine zulmediyorlar.” ( Yunus 44)

Peygamberimiz (S.A.V.) bizleri şöyle uyarmaktadır.[ “Din kardeşin zalim de olsa, mazlum da ona yardım ediniz.” Sahabe sordu, Ya Resulullah mazluma yardım etmeyi anladık, lakin zalime nasıl yardım etmeliyiz. Peygamberimiz (s.a.v.) buyurdular: “ Zalimin kollarını tutarak (gücünü kırarak) zulmüne engel olursanız, şüphesiz ki, bu iş ona yardım etmektir.”(Buharı) “ Zalim olduğunu bildiği halde, zalime yardım etmek için yürüyen kimse İslam’dan çıkmış olur.” (Ramüz-ül Ehadis 5551)

Yüce Allah’ın (CC) hükümlerini hafife alarak, sınırı ve haddi aşanları şöyle uyarmaktadır. “Ey iman edenler! Allah’ın size helal kıldığı nimetlerin temizlerini kendinize haram etmeyin ve aşırı da gitmeyin, çünkü Allah aşırı gidenleri sevmez.” (Maide 87)

Aşırı giden, haddini ve hududunu bilmeyen insanların sıfatlarını Kur’an-ı kerim şu şekilde açıklıyor: Yancıdırlar, dönektirler, zalimlere meylederler, Yüce Allah’ın hükümlerini hafife alırlar, hırsız, arsız ve ahlaksızdırlar. İnkârcıdırlar, müşriktirler, fasıktırlar (yoldan çıkmış), ikiyüzlü münafıktırlar.

Müslümanları dost edinmek yerine, şer güçleri ve hainleri dost edinmeye çalışırlar. Nefislerinin esiri olduklarından hain ve kindardırlar. İslam ve Müslüman düşmanı hainlerle birlikte hareket etmekten utanmazlar. Zulme, zalime, terörizme, ses çıkaramayacak kadar korkaktırlar. Hak ve hakikati, nefsi hırsla ve batıl fikirlerle örtemeye çalışan dilli ve dilsiz şeytanlar gibidirler. Haddini aşanlara Hz. Ali Şöyle buyuruyor; “Haksızlığın önünde eğilmeyiniz. Eğilirseniz hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.”

Bu uzun girişten sonra, 15-Mart-2019 tarihinde Yeni Zelanda da Cuma namazına giden ümmetin muhacirlerine, gurbetçilerine ve günahsız yavrucaklara alçakça, küstahça ve kahpece kurşun yağdıran, teröristin eylemine gereği gibi tepki vermeyenler, zalimlere hizmet etmiş olurlar. Belli mihraklar tarafından yetiştirilen ve önceden hazırlanıp eline verilen 74 sayfalık manifestonun hedefinde Türkiye’nin ve Sayın Erdoğan’ın neden konulduğunu anlayamayanlar veya anlamak istemeyenlerin siyasi tavırlarını ve sesiz duruşlarını aziz milletimiz çok iyi bilmektedir.

İnsanlıktan nasibi olmayan faşist ruhlu, İslam ve Müslüman düşmanı, karaktersiz, Hıristiyan teröristin arkasında kimlerin olduğunu bildikleri ve anladıkları halde, Sayın Erdoğan’a muhalefet olsun düşüncesiyle sesiz kalanlara yazıklar olsun. İslam coğrafyasında alçakça yapılan terör eylemlerinden, askeri ve ekonomik saldırılardan, ders çıkaramayan, mankurtlaşmış papağanlar gibi insan haklarından, demokrasiden ve millilikten bahseden insanlara söyleyecek hiçbir sözümü yoktur. Zira mankurtların gözleri görmez, kulakları işitmez kalpleri hissetmez.

İslam düşmanı kahpeler, Hz. Ömer’i rukü de, Hz. Osman’ı rahlenin başında Hz. Âli’yi secde de, birçok sahabeyi kalleşçe pusuya düşürerek, iman ehli tarihi şahsiyetlerimizi kahpece hançerleyerek, alçakça zehirleyerek şehit ettiler. Bugünde o kahpelerin, kahpe çocuklarından birinin vasıtasıyla Yeni Zelanda da kinlerini kusmuşlar. Bu küstahlığa sevinenler, ses çıkarmayanlar olayı saptırmaya çalışanlar, zalimdirler zalim sevicileridirler.

Zalimler durmuyor, son on günde DEAŞ terör örgütünü yok etmek bahanesiyle Suriye’nin Deyrizor’un Bagoz bölgesinde ABD ve PYD’nin saldırısıyla 10 gün içinde 2 bin, bir ay içinde 6 bin insanı katlettiler. Bir kısmını bombalarla yaktılar bir kısmını çanlı olarak açtıkları çukurlara doldurdular.

İslam ümmetine yönelik yapılan saldırılara, İslam dünyası sesiz kalmamalıdır. Gayrı Müslim devlet yöneticilerinin, Papa’nın, patriğin, hahamların, kardinallerin, papazların dolambaçlı kınamalarına aldanmamalıdırlar. Gayri Müslimlerin kasıtlı olarak İslam dinini terör dini, Müslümanları terörist olarak göstermeye çalışan zalimler topluluğuna, İslam dünyasının milli ve yerli düşünen tarihçileri, siyasetçileri, aydın ve yazarları susmamalıdırlar.

İslam dininin barış dini olduğunu, Müslümanlar dünyayı yönetirlerken, insanların inançlarına müdahale etmediklerini, çevreye dokunmadıklarını, hiçbir devletin zenginliklerini sömürmediklerini, soykırım yapmadıklarını ısrarla anlatmalıdırlar. Haçlı zihniyetliler, ellerine fırsat geçtiğinde güçsüz devletleri nasıl sömürdüklerini, korumasız insanları nasıl köleleştirip soykırıma tabi tuttuklarını, dünya kamuoyuna açıklamalıdırlar. İslam ümmeti ve ülkemiz insanları ayağa kalkmadıkça, zalimler zulümlerine devam edeceklerdir.

Hz. Peygamberimiz (S.A.V.) şöyle buyurdular. “ Küfür kıyamete kadar devam eder, lakin zulüm devam etmez.” Tevbe suresinin 38 ve 39. Ayetlerinde şöyle buyrulmaktadır. [“ Ey iman edenler! Size ne oldu ki, Allah yolunda seferber olun denilince yerinize yığılıp kaldınız. Yoksa ahiretten geçip dünya hayatına mı razı oldunuz?” “Eğer toplanıp seferberliğe kalkmazsanız Allah sizi cezalandırır ve yerinize başka bir topluluk getirir ve siz Allah’a zerre kadar zarar veremezsiniz! Allah her şeye kadirdir”]

İslam ümmetine ülkemizin cumhurbaşkanına mesaj vermek için, Yeni Zelanda da yapılan alçakça katliama, tüm İslam ülkeleri tek yumruk olmalı ve birlikte hareket edeceklerini tüm dünya kamuoyuna duyurmalıdırlar. Şer güçler, Türkiye’nin büyümesini istemezler. Türkiye büyürse, yeni bir dünya kurulur ve ümmeti söz sahibi olur. Bundan dolayıdır ki, Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı hedef almaktadırlar.

Tarih boyunca esareti ve vesayeti kabul etmeyen milletimiz, muhterem cumhurbaşkanımızı elini güçlendirmek için sandıkta birleşerek, zalim güçlere okkalı bir Osmanlı şamarı vurmak suretiyle 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimini altın harflerle tarihe yazmalıyız.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaettin KÖKSAL - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


BAY VE BAYAN ELEMANLAR ARANIYOR

Firmamızda çalışacak Ön muhasebe tecrübesi olan BAYAN ELEMAN ve VASIFSIZ BAY ELEMANLAR aranıyor Kartepe

Tel: 0530 645 24 60

DEVREN KİRALIK GELİNLİK MAĞAZASI

DEVREN KİRALIK GELİNLİK MAĞAZASIBelsa Plaza Yan SokağındaKarabaş Mah. Ihlamur Sk. No: 2 Kat :1

Tel: 0533 529 97 56

TAVAN VİNÇ OPERATÖRÜ

Kartepe Yıldız Cam Fabrikasında çalıştırılmak üzere En az üç yıl tecrübeli 25 -45 yaş aralığında Tavan Vinci Operatör belgesi olan Mesleki Yeterlili...

Tel: 0 262 317 86 00 - Cep.0 554 341 35 01

BAY PERSONELLER ARANIYOR

Yıldız Cam Fabrikasında çalıştırılmak üzere 20 -45 yaş aralığında en az iki yıl tecrübeli GÜVENLİK SERTİFİKASI OLAN En az lise mezunu,  aktif araç k...

Tel: 0 262 317 86 00 - Cep.0 554 341 35 01

HD MÜHENDİSLİK USTA VE ELEMANLAR ARIYOR

HD MÜHENDİSLİK (DİLOVASI)KAYNAK- İMALAT- MONTAJ USTALARI ve YARDIMCI ELEMANLAR arıyoruzDolgun Ücret- Servis Pendik- Tuzla- Gebze- Körfez- Derince- İzm...

Tel: 0541 792 41 53

İŞ ORTAĞI ARIYORUM

KURULU DÜZENE İŞ ORTAĞI ARIYORUMGölcük D-130 Karayoluna Cepheli emlak büroma helali haramı bilen, emlak işlerini yürütebilecek ve tecrübeli, oto ehliy...

Tel: 0533 732 83 99

SERVİS ŞOFÖRÜ

Coşkun Turizm'de vardiyalı çalışmak üzere İzmit-Derince-Çenesuyu  bölgesinden  tecrübeli emekli SERVİS ŞOFÖRÜ aranıyor

Tel: 0506 054 57 67

ELEMANLAR ALINACAKTIR

MH ELEKTROMEKANİK MÜHENDİSLİK şirketimizde çalışmak üzere tecrübeli ÇELİK KONSTRÜKSİYON İMALAT VE MONTAJINDA çalışacak ELEMANLAR aranmaktadır. Tercih...

0541 302 58 34

YIKAMA YAĞLAMA PERSONELİ ARANIYOR

Kartepe bölgesinde faaliyet gösteren işyerimize YIKAMA YAĞLAMA BİLEN PERSONEL  aranıyor

Tel: 0536 869 32 60

SİTE İÇİNDE SAHİBİNDEN KİRALIK DAİRE

SİTE İÇİNDE SAHİBİNDEN KİRALIK DAİREDerince Çınarlı Mah. Basın  Sitesinde 2+1 sıfır,merkezi ısıtma-pay ölçerli,(Kombi mevcut)otoparklı, asansörlü,çocu...

Tel: 0532 316 58 35