Canlı yayının detayları

Teknik adamlar genellikle canlı yayınlara çıkma zamanını kolay maç haftası seçerler. Maçı alır, rahat rahat konuşuruz diye düşünürler. Öyle ya, kaybedilen bir maç sonunda yayına çıkmak hiç kolay değildir. İstisnalar var tabi, mesela Selahaddin Dinçel. Hafta içi sezonun en zorlu maçı öncesinde arayıp davet ettim, hiç düşünmeden kabul etti. Belli ki, takımına güveniyordu, önemli bir galibiyet aldıktan sonra canlı yayında keyfini süreceği inancındaydı.

TAVUKÇU NECDET’TE BULUŞTUK

Yayından 1.5 saat önce Tavukçu Necdet’te buluştuk. Hoca yemek yiyip gelmişti, Tavukçu Necdet Sütlü Nuriye ikram etti, çayları da içerken sohbete kapıldık. Engin Kara, Emre Kurtbay, Cenk Lüleci, kameracı Murat küçük bir grup olarak başladık. Sonra Enver Güler, Cem Günay, kardeşi Necati, D Smart Bayi Murat Şirin, en son Necip Öztaş geldi. Eski yöneticilerden sevgili Çağrı Alpaslan geçerken bizi gördü selam verip, Hoca’yı samimiyetle kutladı.

“BİR ŞEYE DİKKAT ETTİNİZ Mİ ?”

Hazır Hoca’yı yakalamışız masanın etrafındaki tutkulu taraftarlar merak ettikleri soruları Dinçel’e sordular. Selahaddin Hoca herkesi tek tek dinleyip, samimi yanıtlar verdi. Yüzünden hiç tebessüm eksik olmadı. Tatlı sohbetin sonlarına doğru sevgili Dinçel sözü aldı, “Bir şeye dikkat ettiniz mi ?”diye sordu. Ne acaba diye meraklandık. Selahaddin Hoca, “1.5 saattir bir sürü konuyu konuştuk, hiç biriniz ara transferle ilgili soru sormadı. Oysa buraya ilk geldiğim zamanlar kimle karşılaştıysam bana transferi soruyordu” dedi.

KİMSE TRANSFERİ SORMADI

Teknik adamla sohbet ortamında transferin gündeme gelmemesi hakikaten ilginçti. Ancak 5’te 5 yapan bir takım söz konusuyken, camiada büyük bir memnuniyet varken, transferi konuşmanın da pek anlamı yoktu. Sormayanlara değil, sordurmayanlara dikkat çekmek lazım. Çok değil, 1.5 ay önce yeni transferlerin tamamına yakını için arkalarına bile bakmadan gitsinler deniyordu, bugün gelinen noktaya bakın.

SÜRE YETMEDİ, ÖZÜR DİLİYORUZ

Neyse, tatlı sohbetin ardından Kocaeli TV’deki canlı yayına geçtik. Beklendiği gibi taraftarın yoğun ilgisi vardı, soru ve yorumlar adeta yağmur gibi geliyordu. Yetiştiririz sandık ama yanıldık. 2 saat hızla akıp gitti. Çok sayıda soru ve yorumu okuyamadık. Tabi bu durumu öngörmemiz ve program süresini 3 saate çıkartmamız gerekirdi. Hata yaptık. Soru-yorumlarını okuyamadığımız taraftarlarımızdan özür diliyorum.

YAYININ ÖZETİNİ AKTARAYIM

Bu program bize ders oldu. Bir daha konuk geldiğinde programı 22.00 yerine 23.00’te bitireceğiz. Bu arada süreden dolayı en iyi soru-yorum değerlendirmesini de canlı yayında yapamadık. Neka Yol Yardım’dan forma kazanan iki kişiyi yayın sonrasında tespit ettik. Yayını izleme şansı olmayanlar için Selahaddin Dinçel’in konuk olduğu programda konuşulanların özetini aktarmak istiyorum.

BÜYÜK ŞANSIMIZ VARDI

Sevgili Selahaddin Hoca’ya ilk olarak final niteliğindeki Erokspor galibiyetini sorduk. Dinçel, “Çok önemli bir şansımız vardı” diye söze başladı ve “Geçen sezon bizim analiz yapan Mustafa hoca fikstürde Erokspor’u takip ettiğimiz için 30 maçını takip ettik. Bu sezon yine onları takip ediyoruz. Sadece kulübün yapısını bilmiyoruz ama takımla ilgili her türlü bilgiye sahibiz. Turgutlu ve Fethiye gibi hedef takımlara karşı oynadıkları oyunlara baktık. Bu maçlarda yüzde 60-70 topla oynamışlar, sadece son vuruşlarla başarılı olamamışlar” diye devam etti.

“HEP BİRLİKTE KAZANDIK”

Dinçler konuyla ilgili sözlerini, “Taktiksel olarak rakibi kitlemeliyiz, oynatmamamız gerektiğini düşündük. Önde bastık, rakibe pas yapacak alan bırakmadık. Ayrıca sadece takım değil, tüm şehir bu maça özel hazırlandı. Hep birlikte kazandık. Geldiğimizde Erok’un 5 puan gerisindeydik, bugün maç fazlasıyla 6 puan önüne geçtik. Büyük bir ivme yakaladık. Ancak devam ettirmek zorundayız. Futbolda rehavete yer yok. Erokspor kesinlikle havlu atmadı, yine en ciddi rakibimizdir” diye tamamladı.

2.LİG’DE DAHA ÇOK ÇALIŞMIŞ

Engin Korukır ile yolların ayrılmasının ardından yönetim yeni teknik direktör arayışlarına başladığında olmazsa olmaz kriter 3.Lig’de iyi bir kariyeri sahip olmasıydı. Nitekim yapılan araştırmalar sonunda 2 şampiyonluğu ve bir Play-Off’u bulunan Selahaddin Dinçel ile anlaşıldı. Sözleşmenin 1 yıllık yapılmasının ardından kamuoyunda, “Takım 2.Lig’e çıktığında Dinçel ile devam edilmeyecek” algısı oluştu. Tamam, Dinçel 3.Lig’de rüştünü ispat etmiş bir teknik adam ama 2.Lig deneyimi de hiç az değil. Hatta yayında söyledi, 2.Lig’de çalıştığı zaman dilimi daha fazlaymış. 31 yaşında 3.Lig’te meslek hayatına başlamış 1 yıl sonra 2.Lig’de çalışmış.

NEDEN GELMEK İSTEMEMİŞ?

Bir taraftarın, “Daha önce niye gelmediniz?” sorusu üzerine eski defterleri açtık. Malum, Dinçel, Ergun Ortakcı ile yolların ayrıldığı profesyonel lige dönüş sezonunda Kocaelispor yönetiminin gündemine gelmiş ancak anlaşma sağlanamamıştı. Neden olmadı diye sorduğumuzda sevgili Dinçel, “Oturduk konuştuk. Benden şampiyonluk istediler. Transfer yasağı vardı. Nasıl olacak derim ve tereddüt yaşadığım için kabul etmedim. Sonradan gördük ki o takım Ümit Hoca ile Play-Off finalinden döndü. Demek ki iyi bir takım varmış. Keşke kabul etseydim dedim, pişmanlık duydum” dedi.

TOTEMLE HİÇ İŞİ YOK

Maçlara takım elbiseyle çıkması ve her iki yarının ilk 10 dakikasında kulübede olmasının totem olup olmadığını sorusuna sevgili Dinçel, “Hayır benim totemin yoktur. Takım elbise giymemin nedeni büyük bir kulübü temsil eden bir konumdayım, kıyafetime dikkat etmek zorundayım. Ayrıca taraftarın bir gün Yeşil-Siyah eşofmanla maça çıkmama yönelik bir isteği var, bir maçta o isteği yerine getirmek istiyorum. Her iki yarının başlarında kulübede olmamın nedeni rakibin röntgenini çekmek, taktik planını gözlemleyip plan yapmak” dedi.

DEPLASMAN KARNESİ

Kırşehir’de deplasman performansının kötü olduğu, dolayısıyla görev geldiğinde camiada bu yönde endişe oluştuğunu hatırlatılarak “Deplasman fobisini nasıl yeneceksiniz ?” sorusuna Selahaddin Hoca’dan yanıt vermeye hazırlanıyordu ki, Emre Kurtbay araya girdi, “Şu anda grupta deplasman performansı en iyi takım konumundayız” bilgisini aktardı. Dinçel soruya, “Kırşehir’de böyle bir durum vardı ama kariyerimiz geneli öyle değil. Aydınspor döneminde dış sahada çok iyiydik. Bu oyuncu yapısıyla ilgili bir durum” yanıtı verdi.

2.LİG’DE PLAY-OFF’U ZORLAR

2.Lig’e çıkılması durumunda mevcut kadronun yeterli olup olmadığına yönelik soruya Selahaddin Hoca, “Bunları konuşmak için çok erken ama madem merak ediliyor, düşüncemi belirteyim. Şunu söyleyelim 2.Lig için iyi bir iskelet var. Seneye yine üst lig hedeflenecekse belli bölgelere transfer yapmak gerekir. Ancak hiç transfer yapılamadığını, şu anki kadroyla devam edileceğini düşünürsek bence bu takım Play-Off’u zorlar” cevabı verdi. Yayında Dinçel, karilerindeki galibiyet serisinin kaç olduğuyla ilgili soruya, “Turgutluspor’da da 5’te 5 yapmıştım. İnşallah 6’da 6’yı burada görürüm” yanıtı verdi.

Güzel bir yayın oldu. 2 saatin nasıl geçtiğini anlayamadık. Selahattin Hoca son derece rahattı. Kocaelisporlular Kocaeli TV karşısına kilitlendi. Camiamız takıma adeta bir sihirli değnek gibi değen, harikalar yaratan Dinçel’i daha yakından tanırken, merak edilen sorular yanıt buldu.

19’UNCU YIL

27 Kasım 2000 tarihinde Kocaeli TV’de Top Ağlarda programının startını vermiştik. Bugün dile kolay tam 19’ncu yıl geride kaldı. Bu kadar uzun soluklu televizyon programına rastlamak pek mümkün olmasa gerek.

İlk günkü heyecanım ve büyük keyifle 19 yıldır bu programı yapıyorum. Erkan karşısında olmak, gündemi konuşarak yorumlamak çok güzel bir duygu. En az yazmak kadar keyifli. Allah ömür, sağlık nasip ettiği, televizyonun sahipleri izin verdiği, ekran başındakiler de memnun olduğu sürece daha uzun yıllar devam etmek isterim. Bu kentte pazartesi akşamları yerel televizyonda spor programı izlemek, bizden öncesinden gelen bir alışkanlıktır. Bayrağı 19 yıldır Top Ağlarda programıyla taşıyor, pazartesi akşamları Kocaelisporlular başta olmak üzere spor camiasını ekran karşısına kilitliyoruz. Reytingimizin de yüksek olduğu düşüncesindeyim. Bir kere Kocaelispor ile ilgisi olan hemen herkes bu programı izliyor. Zaten izlenmese, beğenilmese bunca yıl yayında kalamazdı program.

Bu programa 19 yıldır ekranın önü ve arkasında katkı sağlayanlara, izleyerek hayat veren takipçilerimize minnetlerimi iletiyor, aramızdan ayrılan Hayri Kara Ağabeyime rahmet diliyorum. Nice yıllarda buluşmak dileğiyle.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hayrettin Albayrak - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


ELEMAN ARANIYOR

YAPIŞTIRICI SATIŞI KONUSUNDA ÇALIŞACAK ELEMAN aranıyor lkirikoglu@lefa.com.tr  adresine CV   gönderilmesi rica olunur

YETİŞTİRİLMEK ÜZERE PERSONEL ALINACAKTIR

Torna ve Freze makinası operatörlüğü ve tesviye personeli için yetiştirilmek üzere en az meslek lisesi mezunu , askerliğini tamamlamış personel alınac...

TEL : 0 262 373 63 64 CEP : 0 544 229 30 64

DEVREN KİRALIK GELİNLİK MAĞAZASI

DEVREN KİRALIK GELİNLİK MAĞAZASIBelsa Plaza Yan SokağındaKarabaş Mah. Ihlamur Sk. No: 2 Kat :1

Tel: 0533 529 97 56

HD MÜHENDİSLİK USTA VE ELEMANLAR ARIYOR

HD MÜHENDİSLİK (DİLOVASI)KAYNAK- İMALAT- MONTAJ USTALARI ve YARDIMCI ELEMANLAR arıyoruzDolgun Ücret- Servis Pendik- Tuzla- Gebze- Körfez- Derince- İzm...

Tel: 0541 792 41 53

ELEMANLAR ALINACAKTIR

MH ELEKTROMEKANİK MÜHENDİSLİK şirketimizde çalışmak üzere tecrübeli ÇELİK KONSTRÜKSİYON İMALAT VE MONTAJINDA çalışacak ELEMANLAR aranmaktadır. Tercih...

0541 302 58 34

YIKAMA YAĞLAMA PERSONELİ ARANIYOR

Kartepe bölgesinde faaliyet gösteren işyerimize YIKAMA YAĞLAMA BİLEN PERSONEL  aranıyor

Tel: 0536 869 32 60

UKRAYNA KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE

UKRAYNA KALİTELİ İNŞAATLIK ÇAM KERESTE 1029 TL/m3 Çatı - Kalıp - Kamelya Malzemelerinde Aradığınız Her Şey Ekonomik Fiyatlarla Burada! KERESTE DÜ...

0532 565 84 97 - 0553 101 47 05

ANATOLİA MASAJ

ANATOLİA MASAJYenilenen yüzümüz ile hizmetinizdeyiz

Tel: 0536 272 39 99

Her Türlü Çatı

HER TÜRLÜ ÇATI Kiremit Aktarma Çatı Katı Teras Kaplama, Şıngıl, Çatı Oluk Temizliği ve Çatı Temizliği İTİNA İLE YAPILIR Sinan Ünver

0535 346 87 29