GİZLİ  GÜRCİSTAN  EMPERYALİZMİ - II

Türkiye’de milliyetçilik pek bilinmez hatta çoğu zaman yanlış bilinir. Tıpkı Kuran’da yol, çizgi olarak bildirilen Sırat’ın din adamları ve halk arasında genellikle ‘köprü’ olarak algılanması gibi. Özal’ın kategorize ettiği meşhur 4 eğilimin 2’si milliyetçiliği ırkçılık, kafatasçılık olarak kodlar; İslamcı cenah ve sol/sosyalist kadrolar.

            Oysa milliyetçilik bir aidiyettir, bir millete mensubiyet. Ve “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkınaortak duygudaşlıkla aynı kültürel gen havuzundan müşterek bir devlet çıkarabildiğinden dolayıTürk Milleti denilir”. Günde 40 kez Fâtiha’da ‘sırat-ı müstakim’ yani istikamet yolu, dosdoğru bir çizgi deseniz de kıldan ince ve kılıçtan keskin bir köprü meraklısı olanlar namaz - niyaz piyasasına öyle hâkimlerdir ki Allah’ın dediği adeta hükümsüzleşir.

            Bu zamana kadar gördüğüm milliyetçiliğe ve milliyetçilere fikrî olarak karşı duranlar milliyeti ve millet tarifini kana, ırka göre yapmaya yeltenenler. Sorsan herkes millet; Laz milleti, Kürt milleti, Zaza milleti, Çerkez milleti, Boşnak milleti, Gürcü milleti ilh. Etnisite de denilen alt kimlikleri millet yaptığınızda; 1-Türkiye’nin kuruluş ilkelerini anlamamış oluyorsunuz, 2-Anayasaya göre bölücülük suçu işliyorsunuz.

            Dışarıda bir yerde Kürdistan diye bir organizasyonun varlığı ancak buradaki Kürtkökenli unsurları ayrı bir millet olarak tariflersen ilgi çeker. Veya Bosna-Hersek, Gürcistan, Romanya, Abhazya, Osetya, Arnavutluk, Arabistan, Çerkezya, Çeçenya gibi yerlerin varlığı bizdeki isimdaş unsurlar için elbette bir bağdır fakat birincil bağ Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığıdır, büyük Türk Milletinin parçası olmaktır.

            Yukarıda adı geçen unsurları ismi geçmeyen bazı unsurlarla akademik açıdan tarihselarka planda ele alsam bir sürü kan ve ırk bağı bulurum ama derdim o değil. Türk Kültürüne mensubiyeti Millet olmanın temeli olarak addedenler olarak Çingeneyi benden Roman adı altında ayırmaya çalışanlara karşı birlik - bütünlük mücadelesi vermedeyiz.

Bu noktadan hareketle Kocaeli – Sakarya Havzasının meşhur tanışma sorusu “Ne milletsin?” baştan itibaren gömleğin yanlış iliklenmesine sebep olmakta ve sonra Millî Görüş’ün “Sen ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ diye levha asarsan onlar da ‘Ne mutlu Kürdüm der” veya Sosyalist Enternasyonal meraklılarının Kürtlük, Çerkezlik, Gürcülük güzellemelerine dönüşmektedir. Millet tarifi pasta tarifi değildir.

Bu uzun girizgâhtan sonra Türkiye’deki Gürcü kökenliler için isim ve dil benzerliğinden başka bir anlam ifade etmeyen Gürcistan Emperyalizminin gizliden gizliye 83milyonluk birleşik bir kitleyi AB-ABD, Rusya, Suud, Yunanistan, Ermenistan, Barzanî - Talabanî, PKK-PYD vb. gibi minimize etme / parçalama çalışmalarına tıpkı öbürleri gibi müsamaha gösterilmemesi elzemdir. Lazlık ayrı bir şeydir, dışarıda Lazistan ismiyle var olan bir yapının Türkiye düşmanlığı ayrı bir şeydir. Türkiye içinde bu düşmanlık temelinde gizli-açık ya da örtülü dernek vs. teşekküller varsa Devlet bununla anayasal suç kapsamında mücadele etmeli, göz yummamalıdır.

Gürcistan’la NATO şemsiyesi ve Kapitalist Bloktaki stratejik ortaklığımız, Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı ve Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı gibi ticarî ilişkilerimiz ayrıdır; Türkiye’nin iç işlerine karışmak sayılacak gizli ajandaları işletmek ve Türkiye’nin garantörlüğündeki Acara Özerk Cumhuriyeti’nin tüm işleyişini hukuk tanımaksızın değiştirmek ayrıdır. 2004’te Acara lideri Aslan Abaşidze’yi baskılarla yurt dışına kaçırtan, evini yakıp mallarını müsadere eden, ardından bizim Batum Vilayetimizin şimdiki adı olan Acarya’nın başta bayrağı ve dini olmak üzere tüm özerk yani yarı bağımsız yapısını tahrip eden bir zihniyete müsamaha bile suçtur.

Türkiye hem Aslan Abaşidze’ye sahip çıkmadı hem de 2008’deki Rusya – Gürcistan Savaşı’nda yanlış safta yer aldı. Merak eden o yılın 13 Eylülünde yazdığımız “Abhazya ve Osetya Yetmez Acarya’yı da Tanımalıyız” yazımıza bakabilir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Süleyman Pekin - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgür Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgür Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgür Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgür Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


GARSON ve KOMİ

Şirketimizde çalıştırılmak üzere , GARSON ve KOMİ alınacaktır. BAŞOL ET GIDA ÜRÜN.SAN.ve TİC.LTD.ŞTİ

İLETİŞİM : 0 533 348 88 71

BAYAN KASİYER

Şirketimizde çalıştırılmak üzere , Bayan KASİYER personel alınacaktır. BAŞOL ET GIDA ÜRÜN.SAN.ve TİC.LTD.ŞTİ

İLETİŞİM : 0 536 670 20 02

CAM PERSONELİ USTALARI

Kocaeli Kartepe Bölgesi'nde faaliyet gösteren fabrikamıza ALÜMİNYUM- SİNEKLİK- PANJUR- KATLANIR CAM CAM PERSONELİ USTALARI aranmaktadır. 3.500...

Tel: 0535 574 41 90

VASIFLI /VASIFSIZ ELEMANLAR

ELEMAN ARANIYOR MDF PROFİL İMALATINDA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE VASIFLI /VASIFSIZ ELEMANLAR ALINACAKTIR MÜRACAATLAR ŞAHSEN AŞAĞIDA BELİRTİLEN ADRESE Y...

MOBİLYA USTALARI ve CİLACILAR

Deneyimli MOBİLYA USTALARI ve CİLACILARI aranıyor. EREN MOBİLYA

Tel: 0532 671 81 36

AİLE ARANIYOR

BESİ ÇİFTLİĞİNDE ÇALIŞACAK AİLE alınacaktır Çiftlik otomatik sistem Ev mevcuttur Elektrik Su Isınma bize aittir. SSK mevcuttur

Tel: 0538 953 46 07

SERVİS ŞOFÖRÜ

Bekirdere- Yenişehir- Yahyakaptan-Yuvam bölgelerinden 16+1 minübüsle Gebze tarafına 3 vardiya servis çekebilecek emekli SERVİS ŞOFÖRÜ aranmaktadır. K...

Tel: 0532 644 34 63 - 0543 412 30 35

Elemanlar Alınacaktır

Garnitur Kafe Restauranta TECRÜBELİ *GARSON *BARİSTA *BAYAN TEMİZLİK ELEMANI alınacaktır

Tel: 0544 374 88 11

YIKAMA ELEMANLARI

Derince'deki Oto Yıkamaya parttime ve fulltime çalışabilecek YIKAMA ELEMANLARI alınacaktır

Tel: 0530 466 31 46

KAHVEHANEYE ELEMAN

Kahvehanede çalışacak tecrübeli ELEMAN alınacaktır. Yeşilova Mah. SALON EFSANE

Tel: 0542 617 34 14